Uytdehaage bewijst klasse Springruiters halen hoog niveau PZC Sprinters doen van zich spreken Nederlands kampioene Angelique Hoorn de nuchterheid zelve Erik Gerets blijft hoofdcoach PSV Feyenoord zegeviert na strafschoppen 21 Swift Skin zorgt voor snelheid Wennemars en Hersman druipen af na olympische skate-off Zeeuwse zaalvoetballers tweede in Dordrecht 12.250,- NAC vecht alsnog transfer aan Murray wil Advocaat niet kwijt World Darts Trophy in Utrecht Hingis en Williams geblesseerd Zware loting Nederlanders Sanou van Willem II naar Sparta Verlies Jaspers Hoenselaar bereikt finale 14.750,- zaterdag 12 januari 2002 door Johann Mast HEERENVEEN - Gerard van Velde en Andrea Nuyt hebben gisteravond bij de wereldbeker wedstrijd in Heerenveen de ver wachtingen opgeschroefd voor de Olympische Winterspelen. Van Velde won voor het eerst in zijn lange internationale schaatsloopbaan een 500 meter, zij het ex aequo met de Zuid- Koreaan Kyuou-Hyuk Lee. Nuyt werd knap tweede achter de Canadese Catriona LeMay- Doan. Vandaag staat de tweede 500 meter op het programma. De Canadese sprinters uit het TVM-team leken tot dusver in ternationaal niet te kloppen. Op een laaglandbaan als Thialf in Heerenveen liggen de verhou dingen echter anders dan op de hooggelegen banen van Calgary en de olympische stad Salt Lake City. Wereldkampioen sprint Michael Ireland kwam niet ver der dan de vierde plaats en de favoriet Jeremy Wotherspoon, die in de slotmeters inhield, werd zevende. Van Velde acht zijn 1000 meter nog niet toereikend om volgen de week bij het WK sprint in Hamar mee te doen om een po diumplaats. Van Velde kan van daag zijn eerste (overall-) 500- meter overwinning in zijn loop baan boeken. In 1996 won hij bij een wereldbekerwedstrijd in Seoul al eens de 1000 meter. Hoewel Annamarie Thomas vond dat ze een matige race schaatste op de 1500 meter, be reikte de Friezin voor het eerst sinds het EK allround van 1999 (derde plaats) het podium bij een internationale wedstrijd. Ze werd derde achter Anni Friesin- ger en Jennifer Rodriguez. In de schaduw van de Hollandse skate-off sloot de Canadees Du- stin Molicki - ook net in Neder land - zich met zijn overwinning aan bij de lange rij olympische favorieten op de 1500 nieter. HEERENVEEN - De Neder landse schaatsers hebben vol gende maand bij de Winterspe len in Salt Lake City de keuze uit drie verschillende versies van het nieuwe schaatspak Swift Skin van sportmerk Nike. door Gijs van Oosten Het nieuwe schaatspak, dat gis teren werd gepresenteerd, heeft een versie voor de kortste af standen, de middenlange af standen en de lange afstanden. Volgens topsportcoördinator Ab Krook van de KNSB is het pak beduidend beter en aerody- namischer dan het eerder deze week gelanceerde schaatspak 'Flash', waarmee de Noorse schaatsers bij de Spelen zullen uitkomen. Het nieuwe Neder landse pak voldoet aan de eisen van de Internationale Schaats Unie. Volgens Krook is het in Delft ontwikkelde 'Flash' schaatspak nooit een serieuze optie geweest voor de KNSB. Krook vindt de Swift Skin een positieve ontwikkeling voor de schaatssport. ,,Het zal duidelijk sneller gaan, maar we moeten niet vergeten dat schaatsers het uiteindelijk zelf moeten doen." De Swift Skin heeft bekendheid verworven in de atletiek. De Amerikaanse atlete Marion Jo nes won er goud in tijdens de Olympische Spelen in Sydney. Hetzelfde geldt voor de Austra lische atlete Cathy Freeman. Opvallend is dat het gezicht van de schaatsers deels bedekt is. Elke schaatser krijgt een pak dat op zijn of haar lijf gemaakt is en aerodynamischer is naar mate de afstand er om vraagt. De Nederlanders hebben in Cal gary al in het pak geschaatst en ook in Groningen zijn enkele tests uitgevoerd. Bob de Jong er Tonny de Jong toonden zich gis teren enthousiast, al bracht Bob deJong een nuance aan. „Hetzit veel strakker om je lichaam. Mentaal heb je er voordeel van. Je hebt het idee dat je nog har der gaat. Harder dan de ronde tijd aangeeft." GPD HEERENVEEN - Jochem Uyt dehaage sprong een gat in de lucht, Martin Hersman voelde zich 'dizzy van de klap' en Er- ben Wennemars vocht tegen de tranen. De skate-off voor het laatste startbewijs op de olym pische 1500 meter ging naar Uytdehaage, de rekenaar, de meest koelbloedige en, niet te vergeten, de snelste van het stel. Uytdehaage zei gisteren er dit seizoen achter te komen dat 'hij heel veel kanVorige week werd de 25-jarige Utrechter Euro pees kampioen, op de Olympi sche Spelen in Salt Lake City komt hij uit op de 1500, de 5000 en de 10.000 meter. Van de Ne derlandse mannen komt alleen Jan Bos ook op drie afstanden uit. In het kwalificatietoernooi - waar Postma, Bos en Ritsma zich plaatsten - had Uytde haage zijn tegenstanders van gisteren al verslagen. Hij deed dat in de skate-off opnieuw. Uytdehaage reed buiten mede dinging - want hij had zich niet geplaatst voor de wereldbeker in Heerenveen - voor de groep op de 1500 meter uit. Iedereen beet zich stuk op de tijd van Uytdehaage (1 minuut 49,22 seconden), behalve de verrassende winnaar Dustin Molicki. Maar cle Canadese winnaar van de wereldbekex-- wedstrijd telde gisteren even niet mee. Het ging om Hersman - hij kwam niet opgang (1.51,23) - en, als laatste van de drie, Ven- nemars. Luchtdruk Wennemars opende fenome naal, maar vexioor een voor- sprong van bijna een seconde in de laatste 400 meter (1.49,33). De omstandigheden waren zwaar door hoge luchtdruk, uit eindelijk te zwaar voor de aan vallende race die Wennemars in gedachten had. Maar hij had ook geen keus. ,,Ik heb een goe de race gereden, Jochem een heel goede." Er was enige commotie over de rol van Stefan Gi-oothuis als te genstander in de rit van Jochem Uytdehaage. Hersman diende een protest in omdat hij in Groothuis alles behalve een neutx-ale tegenstander zag. En oud-coach Henk Gemser maak te zich boos over het feit dat Groothuis in zijn rit Uytde haage, die in de buitenbaan startte, tot 700 meter op sleep touw had genomen. Met klem werd ontkend dat er vooraf afspraken waren ge maakt. Gerax-d Kemkex-s, coach van Uytdehaage: „Ik sta hier versteld van." Wennemars („Ik heb die hele 1500 meter alleen gereden") vond de skate-off 'niet eerlijk' maar schudde Uytdehaage sportief de hand. „Afspraak was dat Jochem na onze races zou rijden. Ze zeggen dat het niet mocht, maar ik denk dat het een kwestie is van niet willen." De gedachte dat Wennemax-s in zijn leven nooit een olympische 1500 meter zal rijden spookt weer door zijn hoofd. Wenne mars, vier jaar geleden in Naga no uitgeschakeld door een sleu telbeenbreuk, gelooft er niet in dat hij in 2006 in Turijn wel aan de start staat. „Misschien schaats ik deze afstand nooit meei'. Ach, laat ik eerst een nachtje slapen." GPD van onze sportredactie DORDRECHT - Het Zeeuws zaalvoetbalteam is gisteravond in Dordrecht tweede geworden tijdens de districtskampioen schappen van het district Zuid 1. Zuid-Oost-Brabant won op basis van een betersaldo. Hoewel het district Zuid 1 uit drie districten bestaat mocht Zeeland met een eigen team spe len. De selectie bestond uit Arno Zwegers, Serge Beirevoets, Bud Aschman, Ramon Dahoe, Peai'l Doesbui-g en de keeper-s Wie- brand Boonstra en Ron de Bak- ker. Het team werd gecoacht door Theo Hoogextand. Zeeland opende met een zege op Dordrecht/West-Brabant: 2-1 (Advertentie) (goals Ramon Dahoe en Serge Beirevoets). Daarna vexioor de formatie van Zuid-Oost-Bra bant: 5-2 (twee goals, Peaxi Doesburg). De Zeeuwse equipe sloot af meteen zege op Midden- Brabant: 4-2 (goals van Serge Beirevoets, Peaii Doesburg, Ar no Zwegers en Bud Aschman). Joriiem Uytdehaage was de koelbloedigste ensnelste van de drie schaatsers tijdens de skate-off. FORD FOCUS VAN Gesloten Bestelwagen 1.8 TD Dl 90 pk Turbo D. Mei 2001, 21.000 km Diamond White Audio 4000 Houderschapsbei47,- per 3/mnd Nieuwprijs 15.131,- NU (excl. 19% btw) AUTOBEDRIJF J00SSE Gildeweg 20 Vlissingen tel. 0118-419420 door Lucien Roelandt GOES - De internationals uit de diverse landen komen op Indoor Zeeland niet aan de start met hun toppaarden, maar met jon ge viervoeters waarop de hoop voor de toekomst is gevestigd. Wie de afgelopen dagen de in ternationale rubrieken in Goes heeft gevolgd, kan slechts con cluderen dat het met die toe komst wel goed zit. Het niveau in de Zeelandhallen is hoog. Wie een greep in de goed gevul de prijzenpot wil doen, moet dan ook de nul op de lei houden. En zelfs dat blijkt veelal niet voldoende. Een snelle tijd is no dig om in de prijzen te vallen. Dat onderwond Sandy den Ex- ter. De amazone uit Kortgene stuurde Kox-e in de rubriek 1,35m op tijd vlekkeloos naar de finish. Een uitstekend debuut voor de tienjarige merrie op dit niveau. De tijd van 62.95 was echter slechts voldoende voor de zeventiende plaats. Het waren vooral de Belgen die zich in de warmloopronde lieten gelden. Gregory Wathelet, één van de jonge Belgen die door bondscoach Lucien Somers naar Goes was uitgezonden, schreef het 1.35m i'echtstreeks op tijd op zijn naam. In het 1.40m was het Fx-ederik Catte- beke die de hoofdpi'ijs opeiste. Cattebeke stond hiermee op de vaheep de eerste Nederlandse ovei-winning in de weg. De Zui- dei'buur toonde zich sneller dan de tot dan toe leidende Angeli- que Hoorn met de ruin Jarville. De Belgische international Marc van Dijk eindigde als der de. Over de ox-ganisatie heeft In- door Zeeland-voorzitter Piet Huige tot nu toe weinig te kla gen. Ophetspox-tievevlakzithet de preses heel wat minder mee. Angelique Hoorn in actie tijdens het springtoernooi van Indoor Zeeland. foto Willem Mieras. BELEK - NAC vecht alsnog de transfer van zijn Braziliaanse talenten Sergio en Cx-istiano naar Roda JC aan bij de arbitx-a- gecommissie van de KNVB. Met als enige oogmerk een trans fersom te ontvangexi voor de twee Zuid-Amei'ikanen, die aan het eind van het seizoen, wanneer hun contract bij de Bx-edase eredivisieclub afloopt, transfer-vrij zijn. Roelant Oltmans, algemeen dhecteur van NAC vanuit de Turkse plaats Belek: „Wij vinden niet dat je zomaar klakke loos een transfersysteem kunt veranderen. We zijn jax-enlang met een bepaalde i'egelgeving geconfronteerd en dan valt er op 11 september een brief in de bus dat per 1 september een nieuw tx-ansfersysteem ingaat, waar dan ook nog een heleboel open eindjes aan zitten." GPD GLASGOW - Glasgow Rangers wil zijn technisch directeur Dick Advocaat niet kwijt. Voox-zitter David Murray zei dit gisteren in een reactie op berichten dat de Nederlander de eer ste kandidaat is op het lijstje van de KNVB voor de opvolging van Louis van Gaal als bondscoach. „We hebben niet de intentie Dick te laten gaan. We zijn niet benaderd door de Nederlandse bond en ik ver-wacht ook niet dat dit gebeurt", zei Murray in een vraaggesprek met het Brit se internetmagazine Spox-tinglife. ANP UTRECHT - De beste 28 dartspelex-s van de wereld sti'ijden in september in Utrecht om de World Tx'ophy 2002. Plet prijzen geld bij het toptoernooi voor mannen en vrouwen bedx-aagt bijna 200.000 euro. Nooit eerder viel erbij een darttoernooi op het Europese vasteland zoveel te vei-dienen. De winnaar bij de mannen ki-ijgt 45.000 euro, de titel bij de vrouwen is goed voor 15.000 exu-o. Het toernooi is van 7 tot en met 15 september in het kunstijsbaancomplex De Vechtsebanen. ANP SYDNEY - Maxtina Hingis en Serena Williams hebben in hun voorbereiding op de Australian Open blessui-es opgelopen. Hingis kon ondanks een beenkwetsuur haar halve finale in Sydney tegen de Belgische Kim Clijsters nog winnen (7-5 4-6 6-2). Williams gaf met een enkelblessure bij de stand 5-4 op in haar partij tegen de Amextkaanse Megan Shaughnessy. ANP MELBOURNE - De Nederlandse tennissei's hebben het niet geti-offen met de loting voor de Australian Open. Sjeng Schal ken, 27e geplaatst, moet het in de eerste x-onde van het grand- slamtoernooi in Melbourne opnemen tegen de Slowaak Karol Kucera. Miriam Ox-emans tx-eft de als vijftiende geplaatste Zuid-Afri kaanse Amanda Coetzer. Seda Nooxtander gaat de baan op tegen de als achttiende gerangschikte Lisa Raymond uit de Vex-enigde Staten. De drie zijn als enige Nederlanders recht streeks tot het hoofdtoernooi toegelaten. Edwin Kempes, Raemon Sluiter en Kxistie Boogert kunnen daar nog bijko men als ze de kwalificatie overleven. ANP ROTTERDAM - De Rottex-damse eredivisieclub Spaxta heeft met onmiddellijke ingang Ousmane Sanou van Willem H overgenomen. Vrijdag werd overeenstemming bereikt over een contract van 2,5 jaar. De 23-jarige rechterspits uit Burki na Faso stond sinds 1996 bij Willem II onder contract. ANP foto Catrinus van der Veen/GPD door Brecht van Leipsig GOES - De organisatie van Indoor Zee land kreeg enkele dagen voor aanvang van het springtoernooi een verlate aan melding. Nationaal kampioene Ange lique Hoorn schreef zich op het laatste moment in. Dat was een aangename verrassing voor het toernooi. Een beetje zenuwachtig loopt de 26-ja- rige amazone uit Wannepex-veen dooi de koude hal naast de wedstrijdpiste van Indoor Zeeland. Daar waar de paarden, x-uiters en amazones uitlopen kijkt ze op een kleine televisie naar de resultaten van haar tegenstanders. „Eén balkje, hè", zegt ze over de rit die ze met Lady Carthago heeft gelopen. „Nu maar afwachten wat de rest gaat doen." Angelique Hoox-n is ondanks haar klein postuur geen 'kleintje' meer in de paar densport. In augustus verraste ze vriend en vijand tijdens het Neder lands kampioenschap voor springrui- tei-s in het Bx-abantse Mierlo door de ti tel te pakken. Sinds 3 5 j aar was het niet meer gebeurd dat een amazone met de titel aan de haal ging. Na de ovex-winning van Josje Ernst in 1966 werd de nationale titel- stx-ijd namelijk alleen maar gedomi neerd door mannen. Hoorn draait al enkele jaren met haar ruin mee en voor haar was de nationale titel dan ook geen toevalstreffer-. „Het moest er een keer van komen. Ik heb er lang naaxloe gewerkt. Ik reed al met Hascal toen hij nog maar acht jaar oud was. Tijdens het NK vielen alle puzzel stukjes eindelijk op de goede plaats." Wending Met een nationale titel op zak heeft de cai-rière van Hoox-n een grote wending gekx-egen. Vanuit de subtop behoox-t de amazone nu volledig tot de Nedexiand- se top. Hoorn beseft dat goed, maar blijft nuchtei-. „Het is mooi om de Ne derlandse titel in bezit te hebben, maar ik vei'schijn niet met een ander idee of gevoel aan de start." Hoorn maakte vorig jaar haar debuut bij het Europees kampioenschap op spox-tcentrum Papendal in Arnhem. Ze kon geen rol van betekenis spelen en werd zestiende. Toch was haar doel be reikt. Hoorn: „Elk jaar stel ik een ander doel en hoop ik daarmee steeds hogerop te komen. Vorig jaar wilde ik het EK halen, dit jaar wil ik me kwalificex-en voor het wereldkampioenschap. En dan zie ik weer verder. De Olympische Spelen zijn nog te ver weg. Het is af wachten wat Hascal over drie jaar nog kan, dan is hij namelijk al vijftien jaar." Vrij onverwacht meldde de amazone De ruiter uit Nisse stuui'de de bruine ruin Kalisto in de prima tijd van 53.76 rond. Een lichte touchering door de Velcome Fontaine-zoon was echter al voldoende om een balk uit de le pels te laten rollen. Die fout wiex-p de Weelruiter-combinatie ter-ug naar de 24e stek. Eenmaal warm gedraaid, lijken de Nederlanders langzaam het initiatief naar zich toe te trek- ken. Het was Ei'ic van der Vleu ten die een eind maakte aan de Belgische heerschappij. Toon Holtus gaf de aanzet voor een zinderend slotakkooi-d van het 1.35m klssiek parcours. De Limburger stuurde in de barra ge de merrie Indullah in 35.40 naar zijn tweede foutloze i'onde. Holthuis mocht echter slechts amper zestig seconden op de ovexwinning hopen. Van der Vleuten ging in de hoogste ver snelling in 35.16 foutloos naar de eindstreep, daarop beet de i-est zich stuk. Christiaan van de Plasse uit Yex-seke had met Delta Mossel Skybreaker pech. Een lichte touchering van de vei'der super spx-ingende Heartbx-eaker-zoon wierp hem tex-ug naar de twin tigste plek. International Emile Tacken schreef met Jeolahet 140mklas- siek op zijn naam. door Norbert Kleinherenbrink LA MANGA - Erik Gerets blijft hoofdcoach van PSV. De Belgische oud-interna tional is met voorzitter Harry van Raaij in het trainings kamp in het Spaanse La Manga een contract voor on bepaalde tijd overeengeko men. Gerets is en blijft derhalve ook na dit seizoen eindverantwoordelijk voor de voetbalprestaties van PSV. De positie van Gerets stond eind vorig jaar ter discussie binnen de spelersgroep. In een peiling van aanvoerder Mark van Bommel lieten acht spelers weten dat ze weinig of geen vertrouwen meer hadden in de voormali ge verdediger. Het bestuur van PSV hechtte evenwel niet veel waarde aan de uit komst van die interne rond vraag. Frank Arnesen keert per 1 juli terug in zijn fullti me functie van directeur voetbalzaken. De Deen was een aantal jaren als partti mer in dienst van PSV als technisch adviseur. Arnesen en PSV vinden de tijd nu weer rijp om de oude werkre latie op te pakken. ANP van onze sportredactie zich aan voor Indoor Zeeland. Hoorn: ,Ik zou in eerste instantie stax-ten in een Grand Prix in het Duitse Neustadt, maar toen hoorde ik dat ik niet meer toegelaten kon worden vanwege het grote aantal deelnemei-s. Vervolgens kx-eeg ik de mogelijkheid om hier in Goes te starten. Het is een mooi evene ment. Alles is onder één dak." Donder dag maakte Hoorn die haar kampioen Hascal heeft thuisgelaten, al een goede indruk door foutloos te x*ijden. Met Lady Carthago bleef Hoorn giste ren buiten de topvijf. Met Jaiwille ver liep het beter en wex-d ze tweede in de rubriek 'Internationaal 1.40m direct op tijd.' MASPALOMAS - Feyenoord zal ook volgend jaar zijn winter se trainingskamp opslaan op Gran Canaria. Als titelverdediger mogen de Rotterdammei's dan weer ver- schijnen op het internationale BARENBRECHT - Dick Jas pers is in de eerste ronde van het open NK driebanden uitgescha keld. De Nederlandse favoriet ver loor gisteravond met 2-3 van de Belg Roland Forthomme, on danks een beter moyenne. Jas pers produceerde gemiddeld roim ander-halve punt per beurt, Forthomme bleef op 1,463 ste ken maar maakte wel de belang rijkste punten in de vijfde set. Die won de Belg met 15-10ANP FRIMLEY GREEN - Francis Hoenselaar heeft de finale be reikt van de Embassey. De Nederlandse dartster won gisteravond in Frimley Green van Sandx-a Greatbatch, een 51- jarige oma uit Wales, in een ma tige partij. In de eindstiijd staat de Rottex-damse wereklkaltljM'- oene tegenover de Engels'êiTririh Gulliver, die als eerste is gé- plaatst. ANP toernooi van Maspalomas. Daar pakte Feyenoord gisteren de eerste prijs van het seizoen door in de finale het Zweedse Hel- singboi'g te verslaan. Na 0-0 in de reguliei'e speeltijd, brachten penalties de beslissing: 4-3. In de strafschoppenserie open de Alvai-o namens Helsingborg de score. Voor Feyenoord scoor den Van Hooijdonk, Paauwe, Van Gastel en Ono. Lindström en Jansson misten namens de Zweden. GPD (Advertentie) FORD TRANSIT 260S Gesloten Bestelwagen 2.0 16V 100 pk Turbo Diesel Januari 2001, 21.000 km Colorado Red Airconditioning audio 5000 Trekhaak mistlampen voor Van of the Year pakket Nieuwprijs 18.435,- NU (excl. 19% btw) AUTOBEDRIJF J00SSE Gildeweg 20 Vlissingen tel. 0118-419420

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 21