Gemeente werft nieuw personeel PZC PZC Plan winkelpassage in Nieuwerkerk leeft nog Kompoortjes en druppels geven 30 km-zone aan Gasthuis Klap mag kapschuur herstellen Hausse aan vacatures om herordening organisatie af te maken 15 Drankrijder aangehouden Betrokkenen drugssmokkel gepakt Veel hardrijders op Boomdijk Twee gewonden in Goes Overeenkomst Handelspoort-Zuid Gevangenisstraf geëist voor poging doden eigen zoontje Walcherse huisartsen kiezen locatie centrale post agenda weekenddiensten vrijdag 11 januari 2002 De kapschuur van de familie Klap raakte tijdens een voorjaarsstorm in 2000 ernstig beschadigd. fotoPieterHonhoff OOSTERLAND Een 50-jarige automobilist uit de gemeente Schouwen-Duiveland is woensdagavond door de politie in Oosterland betrapt op rijden onder invloed. Uit een blaastest bleek dat de man ruim twee keer zoveel had gedronken dan toegestaan. Dat kwam hem op een rijverbod van 5 uur en een dagvaarding te staan. ROTTERDAM. - Naar aanleiding van de arrestatie van een 28-jarige Vlissinger op 14 december in Rotterdam, heeft de politie dinsdag twee andere verdachten aangehouden. De Vlissinger werd aangehouden omdat hij betrokken was bij het smokkelen van cocaïne uit Curasao naar Nederland. Eén van de andere verdachten had de drugs op 12 december via Schip hol het land binnen gebracht. De ander was verantwoordelijk voor het transport in Neder land. De Vlissinger zit in voorlopige hechtenis. De twee ande ren worden vandaag voorgeleid aan de rechter-commisaris. De handelswaarde van de drugs bedraagt ongeveer 23.500 euro. De politie sluit niet uit dat er nog meer aanhoudingen volgen. HANS WEERT - Uit een verkeerstelling die is uitgevoerd door de gemeente Reimerswaal blijkt dat 85 procent van de auto mobilisten op de Boomdijk in Hansweert te hard rijdt. De dorpsraad heeft de kwestie aangekaart en wil dat er maatre gelen worden genomen. De gemeente heeft toegezegd de mo gelijkheden daartoe te zullen bekijken. GOES - Een 77-jarige fietser- uit Goes en een 33-jarige motor rijder uit de gemeente Borsele zijn gistermiddag gewond ge raakt bij een aanrijding. De motorrijder uit de gemeente Bor sele reed rond vijf uur over de Kloetingseweg en zag op de kruising met de Rembrandtlaan te laat dat de Goesenaar overstak bij voetgangersoversteekplaats. Bij het remmen gleed de motor door, kwam de bestuurder ten val en botste tegen de 77-jarige man. Beiden mannen werden per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. De motor rijder liep kneuzingen op, de Goese fietser had beenletsel. Beiden konden na behandeling het Oosterscheldeziekenhuis weer verlaten. TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen wil een exploitatie overeenkomst sluiten met de aannemingsbedrijven Van dei- Poel en Imotec uit Terneuzen voor de uitgifte van bedrijfs- gronden in het plangebied Handelspoort-Zuid. De gemeente kon voor de ontwikkeling van het nieuwe stuk bedrijventer rein niet om de twee marktpartijen heenomdat die in het ver leden al gronden in het gebied verworven hadden. Met Imotec is afgesproken dat het bedrijf haar eigen kavels zal uitgeven en dat de verkoop ervan eenmalig wordt afgerekend, zodat het bedrijf daarna geen betrokkenheid heeft met de exploita tie van het gebied. Gemeente en Van der Poel zullen daar zorg voor dragen. Overigens wordt het gebied Handelspoort-Zuid momenteel bouwrijp gemaakt. Er worden rioleringen en wegen aange legd. Inmiddels is al een bedrijf - een benzinestation - op het nieuwe stuk vanneergestreken. De exploitatie-overeenkomst komt aan de orde tijdens de vergadering van de commissie ruimtelijke ordening op donderdag 17 januari. De vergade ring wordt gehouden in het Temeuzense gemeentehuis en be gint om 19.30 uur. Sclwuwen-Duiveland in oude ansichten doorFamke van Loon ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland is hard op zoek naar nieuwe ambtena ren. Bij zeven verschillende beleidsafdelingen staan in to taal dertien vacatures voor (be- Teids-) medewerkers open. Ook vijf secretaressen worden ge zocht om de gemeente te komen versterken. Volgens gemeente secretaris J. de Vos is deze groot schalige personeelswerving één keer nodig om de herordening binnen de gemeente te voltooi en. Twee vacatures bij de genieente, die recent nog in het blad Bin nenlands Bestuur gepubliceerd werden, staan niet open. Die hadden achteraf gezien niet ge plaatst mogen worden. „Eentje is inmiddels intern ingevul d. En voor de andere hebben we de in vulling van de functie nog niet vastgesteld", verklaart perso neelsfunctionaris R. Houtzager. Dat de oproepen in het vakblad verschenen zijn, ligt volgens hem niet aan de gemeente: de af geblazen advertentie is per on geluk toch geplaatst. Maar afgezien van deze twee 'valse' vacatures zit Schouwen- Duiveland verlegen om nieuw personeel: niet minder dan achttien vacatures zijn op dit moment op de gemeentelijke website te vinden. Onder andere een beleidsmedewerker Civiel- techniek voor Openbare Wer ken, een financieel consulent voor Financiën, Juridische Za ken en Control en vijf secreta ressen staan op het Schouwse wensenlijstje. Afronding Volgens gemeentesecretaris De Vos heeft deze 'hausse aan vaca tures' te maken met de afron ding van de reorganisatie bin nen de gemeente. Per 1 januari is het ambtenarenkorps onder gebracht bij tien (thematische) afdelingen, waar eerst vier sec toren de structuur bepaalden. Onder het mom 'minder leiding gevenden en meer verantwoor delijkheden voor cle mede werkers' is deze gedaantever wisseling de afgelopen acht maanden uitgevoerd. Omdat dit gepaard ging met de nodige in- door Ali Pankow NIEUWERKERK - Druppels, markeringen en kompoortjes zijn de belangrijkste kenmer ken van een 30 km-zone. In Nieuwerkerk begint dat gebied heel langzaam het vereiste aan zien te krijgen. Volgens voorzit ter M. Overbeeke van de Dorps raad zal het echter nog wel even duren voordat het stratenpa- troon werkelijk het gevoel van een 30 km-zone geeft. Tijdens de drukbezochte nieuwjaarsbijeenkomst van de dorpsraad gaf hij aan welke werkzaamheden in deze kern inmiddels zijn verricht in het kader van het Integraal Ver- keers- en Vervoersplan (IVVP). •Zo is tussen de Elzenstraat en de Schoolstraat een drempel aan gebracht met aansluitend enke le vernauwingen in de School straat. Verder hebben de kruisingen Esdoornstraat/ Ooststraat en de Van Veen- redactie noord-zeeland Grachtweg 23a Postbus 80 4300 ab zierikzee Tel: (0111)454647 Fax: (0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Famke van Loon Ali Pankow Rudy Boogert (sport) centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 aa vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl terne verschuivingen heeft de gemeente gewacht de lege plek ken op te vullen. „We hebben even onze adem ingehouden om die herplaatsing niet te bemoei lijken", legt De Vos uit. Het aantrekken van nieuwe door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Er gloort hoop voor de familie Klap, uitbaters van Gasthuis Klap. Klap wil een na een storm zwaar beschadig de oude kapschuur op zijn ter rein herstellen en liefst ook ver bouwen. Verbouwen gaat de gemeente nog te ver, maar over herstel valt volgens wethouder C. Veerhoek te praten. D. Klap wil in de te herstellen straat/Deltastraat het aanblik van een rotonde gekregen. Zodra het weer het toelaat, wor den de markeringen op de krui sing Loensweg/Weststraat ge spoten. Later dit jaar worden er ook nog kompoorten aange bracht aan de ingang van cle Van Veenstraat en van de Stolpweg. „In de komende jaren zal tel kens bij onderhoud en herbe strating in de bebouwde kom bezien worden of er tevens aan passingen mogelijk zijn die het zichtbaar maken van de 30 km- zone verbeteren", aldus Over beeke. Hoop Hij sprak verder de hoop uit dat het budget van drie miljoen gul den voor duurzaam sociaal be leid niet alleen in Zierikzee en de Westhoek wordt ingezet, maar ook de dorpen ten goede zal komen. Een belangrijke impuls voor de woningbouw in Nieuwerkerk betreft het plan d'Heule waar tussen 2003 en 2007 circa 26 huizen worden gebouwd. De Dorpsraad juicht het toe al in een vroege fase bij de procedure te worden betrokken. MIDDELBURG - Officier van justitie F. van Es eiste gisteren bij de rechtbank in Middelburg wegens poging tot doodslag 350 dagen gevangenisstraf, waar van 115 dagen voorwaardelijk, en tbs met voorwaarden tegen een 24-jarige vrouw uit Vlissin- gen. Dé vrouw zou volgens de officier eind november 2000 geprobeerd hebben haar vijfjarig zoontje van het leven te hebben beroofd. Dat zou gebeurd zijn vlak nadat ze in Vlissingen was gaan sa menwonen met een vriend. Van Es putte het bewijs uit twee in cidenten, die achter elkaar had den plaats gevonden. „Ze heeft eerst het kind gestompt en met kracht tegen de rand van een bad geslagen. Een paar dagen later heeft ze net zolang gesla gen tot het slachtoffertje het be wustzijn verloor." ambtenaren lijkt haaks te staan op afspraken van de 'Schouwse norm' in het KPMG-rapport. Hiermee is een gezond aantal ambtenaren voor de gemeente vastgesteld zodat 23 arbeids plaatsen moeten verdwijnen. schuur een educatieve ruimte vestigen. Dat past in zijn visie uitstekend in de plattelandsver nieuwing waar de gemeente naar streeft. Die plattelands vernieuwing moet gestalte krij gen via onder meer nieuwe eco nomische dragers. Dat houdt in dat nagedacht wordt over het toestaan van bijvoorbeeld ves tiging van een computerbedrijf in een leegstaande boeren schuur. Het beleid is echter nog in wor- Die afslankoperatie loopt ge woon door: de gemeente vaart inmiddels met twintig man minder en verwacht komend jaar de laatste drie plaatsen weg te bezuinigen. De vacatures, waar de gemeente nu voor ad- ding en daarom krijgt Klap van de gemeente Schouwen-Duive land geen toestemming de kap schuur in kwestie tot educatieve ruimte te verbouwen. Wethou der Veerhoek: „Wat Klap wil kan nu nog niet.." Klap heeft van dat standpunt van de ge meente knarsetandend kennis genomen. Hij wil verder. Om te voorkomen dat het platteland verpietert. „Wij zijn, al dan niet agrariër, het sociaal-maatschappelijk le- verteert, zijn volgens de ge meentesecretaris 'in de context van die Schouwse norm' ont staan. Zijn de huidige achttien vacatu res ingevuld, dan is de gemeente op sterkte. Het Schouwse amb- ven op en om de dorpen. Wij zijn lang niet allemaal agrariër, toch vind ik dat wij op het platteland bestaansrecht hebben om er te wonen en te werken"stelt Klap. Dat de gemeente nog niet klaar is voor nieuwe economische dragers op het platteland vindt hij spijtig. „De weg naar kwali teitsverbetering is dan wel afge sloten." Klap wil in ieder geval op korte termijn met plannen komen om de beschadigde kapschuur in ie- tenai"enkorps zal dan 'volgens natuurlijk verloop' - wanneer zij wegens persioen of een ande re baan vertrekken - ververst worden. De Vos: „Een hoos aan vacatures zoals nu zullen we niet gauw weer tegenkomen." der geval wind- en waterdicht te maken. „Omdat mijn grasmaai er, onze fietsen, de tuinmeube len en de auto nu staan te verpieteren in de zilte omstan digheden. Want ik heb nog steeds een schuur zonder dak." Dat moet te verhelpen zijn in de ogen van wethouder Veerhoek. „Klap moet nog even wachten met zijn plan voor verbouwing van cle kaoschuur. Maar over een ander jlan is met ons best te praten." VLISSINGEN - De Walcherse huisartsen willen midden fe bruari duidelijkheid geven over de nieuwe centrale huisartsen post op Walcheren. Het Vlissingse ziekenhuis heeft de huisartsen aangeboden zo'n post onder te brengen in de uit breiding van de polikliniek waarvoor dit najaar de bouw begint. De huisartsen zijn ech ter niet van zins om extra taken vanuit de dagbehandelingen of eerste hulp van het ziekenhuis op zich te nemen, stelt woord voerder P. de Doel der, „Dat hebben we de directie van het ziekenhuis diverse malen duidelijk gemaakt. De huisart senpost is bedoeld om de kwali teit van onze zorg te garanderen en de werkdruk te verminde ren." De huisartsen zijn bang dat vestiging bij het ziekenhuis hen met extra taken opzacleld. De vijftig huisartsen op Walche ren willen samenwerken in een huisartsenpost, van waaruit de diensten voor weekeinden, avonden en nachten gezamen lijk worden geregeld. De menin gen zijn verdeeld of zo'n post in het Ziekenhuis Walcheren moet worden ondergebracht, of dat een centralere locatie op Wal cheren moet worden gevonden. „De herkenbaarheid van het ziekenhuis, de mogelijkheid om aan te haken op bestaande voor zieningen en de nabijheid van specialisten maken het aantrek kelijk. Je kunt makkelijker ge bruik maken van het laborato rium, methodes van verbinden onderling afstemmen of een pa tiënt direct met een specialist bespreken. We weten te vaak niet goed van elkaar wat we doen." Anderzijds werkt de marginale ligging van het zie kenhuis op Walcheren en de ver keersdrukte nadelig, zegt De Doelder. „Zeker voor de zomer bespreken we de mogelijkheid van een tweede locatie, dicht bij de toeristen." De ai*tsen laten zich niet haas ten in hun besluit, stelt De Doel der. „De werkdruk is hier niet zo hoog. We willen de tijd nemen en laten ons ook door bouwplan nen niet dwingen. We willen fouten die elders in het land ge maakt zijn met huisartsenpos ten vermijden." Financiëel staan de artsen onder geen en kele druk in hun keuze, zegt De Doelder. „We hebben een rege ling met het ziekenfonds voor volledige vergoeding, onafhan kelijk van locatie." door Cor Pols In 1910 werd deze ansicht kaart van de oostzijde van- de Kromme Reke in Renesse gemaakt. Voor de slagerij staat in witte slagersbuis Kees Evertse en op deze plaats werd in 1927 de tim- merwinkel van J. H. Braber gesticht. In de negentiende eeuw heeft in deze omgeving ook timmerman p. de Kok ge woond en gewerkt. Hij ge noot grote bekendheid op Schouwen-Duiveland door het vervaardigen van wan molens. In het huis daarvoor woonde J. van der Schelde en achterin dit huis, met een zij deur in het gangetje, was de en 2002 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 SCHOUWEN-DUIVELAND Huisartsen: Zierikzee, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J. de Jonge, Zierikzee, tel. (0111412280. Spreekuur van 11.00-11.30 uur. Schouwen-Westhoek en Brouwers haven, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: A. Baas, G. van Beek-Verbeek en P. Keulers, Burghseweg 54, Haamstede, tel,(0111)651861. Spreekuur van 11.30-12,00 uur en van 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Nieuwerkerk en Oosterland, vrij. 17.00-ma. 08.00 uur: R. v.d. Valk, Dorpsweg 5, Bruinisse, tel. (0111)482120. Tandartsen: R. C. A. Backer, Poststraat 14, Bruinisse, tel.(0111)482666. Spreekuur 16.30-17.30 uur. Apotheken: Apotheek "Zierikzee", Dam 18, tel. (0111) 412906, geopend za. van 09.00-12.30 uur en van 16 30 -17.30 uur. Zo. van 12.00- 12.30 uur en 18.00-18.30 uur slagerij van C. Boot. Tegen de tijd dat het Pasen werd, ging hij het dorp rond met een ver sierde paasos om bestellin gen op te nemen. De versie ring van de os bestond onder anderen hieruit, dat op elk van zijn hoorns een sinaas appel was geplaatst. In de woning rechts woonde Jo hannes Kosten en voor 1906 stond op deze plaats het bur gerlijk armhuis. De laatste bewoonster van dit huis was Sanne Kaes, die eigenlijke Suzanna Hardekaas heette. Correspondentie over deze rubriek kan worden gericht aan Cor Pols, postbus 30, 4300 AA Zierikzee. Oosterschelde Thuiszorg: Schouwen-Duiveland: Tel. (0113) 249111. Dierenartsen: Weekenddienstartsen Schouwen-Dui veland voor spoedgevallen bereikbaar via telefoon 412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. STREEKACTIVITEITEN BRUINISSE - Jeugdsoos De Pul, 19.30 uur: Concert 'Bad Hair Day'; NOORDGOUWE - Hotel Van der Weijde, 17.30-19.00 uur: Nieuwjaarsreceptie VVD Schouwen-Duiveland; RENESSE - Dorpshuis, 14.30 uur: Sym posium over huisartsenzorg naar aanlei ding van 25-jarig jubileum dokter J. Flach;van 16.30-18.00 receptie; Supermarkt C1000 in Nieuwerkerk wil zich in de toekomstige winkelpassage langs Rijksweg N59 vestigen. fotoPieterHonhoff door Ali Pankow NIEUWERKERK - Er zijn nog steeds reële kansen voor invulling van het befaamde 'gat van Nieuwerkerk' op de hoek van de Stolpweg en de N59. De plannen voor een winkelpassage liepen onlangs een flinke deuk op met het af haken van woningspeciaal zaak Interieur Totaal. Daar mee is echter niet het gehele project van de baan. De inmiddels bijgestelde plannen voorzien in één bouwlaag in plaats van twee verdiepingen zoals aanvanke lijk de bedoeling was. De be langstellenden van het eerste uur, te weten supermarkt C1000, bloemisterij Steen- poorte, dameskleding Firstla- dy, een servicepunt van de Ra bobank en elektronicabedrijf en winkel in huishoudelijke apparaten Elektro Lievense, zijn nog steeds geïnteresseerd. Verder wordt onderhandeld met een drogisterij en een bakker. Interieur Totaal is af gehaakt als gevolg van het be sluit het gehele woninginrich- tingsbedrijf vanuit Nieuwei-- kerk naar Goes te verplaat sen. De plannen voor de win kelpassage zijn nog niet ge heel definitief. De bevolking van Nieuwerkerk kreeg deze week tijdens de dorpsverga dering een voorlopige blauw druk van het bijgestelde project te zien. Volgens be stuurslid J. Niemantsverdriet van de dorpsraad heerst er on der de bewoners wel een stem ming van 'eerst zien, dan gelo ven'. Hij heeft daar wel begrip voor. „Het terrein ligt nu al bijna dertig jaar braak zonder dat er iets gebeurtToch heb ik het idee dat het project van Adboma concreter is dan alle voorgaande plannen die er voor dit gebied zijn geweest." Niemantsverdriet doelt op het verleden waarin op deze loca tie aanvankelijk een motel met 64 kamers en een restau rant moest verrijzen. De pro jecthouder ging echter fail liet, waardoor de aanleg niet verder kwam dan de funde ringen. Alle latere plannen van een discotheek tot wo ningbouw zijn op niets uitge lopen. Adboma is sinds 1999 in het bezit van dit terrein. Deze projectontwikkelaar wil in de winkelpassage ook een hore cabedrijf onderbrengen. Het bestuur van de dorpsraad juicht dat toe. In Nieuwerkerk is daar gebrek aan. De prak tijkervaring is dat veel men sen die tijdens een fietstochtje het dorp aandoen, hier tever geefs zoeken naar een terras om even te vertoeven. Voor het realiseren van dit project is een wijziging van het bestemmingsplan vereist. Voortvloeiend uit de plannen in het verleden geldt alleen een horecabestemming voor deze locatie. Die dient te worden uitge breid met de mogelijkheid voor detailhandel. Woordvoerder M. Lode wijk van Adboma heeft goede hoop dat die planologische proce dure uiteindelijk wel in orde zal komen. Hij durft echter geen uitspraken te doen over de termijn die dat zal vergen. Hij laat desgevraagd weten dat de bijgestelde plannen nog niet zijn ingediend. „Met sommige ondernemers zijn we nog in onderhandeling. Daar wil ik niet op vooruitlopen", aldus Lodewijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 31