PZC Barney rijp voor psychiater Optimisme bij Uytdehaage Wennemars en Hersman 21 Stevens heeft goed gevoel bij Hertha Voshart in Oranje Van der Schans slaat toe in thriller 3S Rangers en KNVB willen Advocaat Hagenaar op WK darts uitgeschakeld na heroïsch gevecht tegen King Franse tennisglorie op herhaling in Ahoy' Sluiter, Kempes en Boogert door Van Gastel mag transfervrij weg Sergio akkoord met schorsing Koeman dwingt rectificatie af vrijdag 11 januari 2002 ROTTERDAM - Dick Ad vocaat hing een paar we ken' geleden zijn trai ningspak in de kast met het idee dat hij het de ko mende twee jaar niet meer zou aantrekken. De Ne derlander nam plaats op de stoel van technisch di recteur, een door voorzit ter David Murray speciaal voor hem gecreëerde functie bij Glasgow Ran gers. Amper een maand later moet de Hagenaar nu be slissen of hij dat trai ningspak alweer uit de kast haalt en of hij de man, die hem in Schotland een kapitaal salaris betaalt, moet teleurstellen met de mededeling dat hij terug keert naar zijn oude baan van bondscoach bij het Nederlands elftal. Als het aan de KNVB ligt treedt Advocaat met on middellijke ingang in dienst, zit hij op 13 febru ari al op de bank tegen En geland in de Arena en leidt hij het Nederlands elftal de komende twee jaar ook naar het Europees kampi oenschap in Portugal. Dick Advocaat wenste gisteravond geen tipj e van de sluier op te lichten, maar in Schotland was al bekend geworden dat hij voor zondag een gesprek heeft aangevraagd met David Murray. Dat de huidige TD van de Rangers geen commen taar wil geven op cle aan bieding, die hij op zak heeft, is begrijpelijk. Als Advocaat erop wil ingaan, zal hij eerst op een chique manier zijn afscheid in Schotland, waar Murray hem niet kwijt wil, moe ten regelen. Tegen die achtergrond kan de oud- PSV-coach alleen maar onthutst zijn dat de Raad van commissarissen van de KNVB het aanbod dat hem is gedaan om Louis van Gaal op te volgen heeft laten uitlekken. GPD door Dennis Jansen FRIMLEY GREEN - Hij was de torenhoge favoriet en hij blaak te van zelfvertrouwen. Toch moest Raymond van Barneveld gisteravond afscheid nemen van de Embassy, het toernooi om het wereldkampioenschap darts. Na een heroïsche strijd verloor hij in de kwartfinales met 5-3 van Mervyn King. „Ik weet het niet meer. Mis schien ben ik wel rijp voor een psychiater", zuchtte de Hage naar na de zinderende partijdie een bomvolle Lakeside Country Club deed ontploffen. „Het is om moe van te worden. Tegen mij doen tegenstanders altijd verbluffende dingen. Ook Mer vyn gooide bovenaards." Barney won de toss, mocht dus aan de partij beginnen, maar hij holde van meet af aan achter de feiten aan. King nam in no-time een 2-0-voorsprong en de twee darters gingen bij 3-1 pauzeren. „Prompt sta ik weer mijn set af en wordt het 4-1. Dan denk je ei genlijk: dit was het, ik ga maar wat gooien en zie wel waar het schip strandt. Ik was absoluut niet zenuwachtig. Ik was juist uitermate relaxed, misschien wel te relaxed. Kom ik nog terug tot 4-2 en 4-3, maar mis ik twee pijlen op dubbel zestien, waar door ik op 4-4 had kunnen ko men. Die missers zullen nog lang door mijn hoofd blijven spoken. Wordt het gelijk, dan weet ik nog zo net niet wat er ge beurt", aldus de Hagenaar. Hij had King beslist niet onder schat, benadrukte hij. „Ik liep absoluut niet met mijn hoofd in de wolleen, maar heb geen mo ment rekening gehouden met dit verlies", bekende de voor malige postbode, die het (voor lopig) hoogste gemiddelde (33.86) van het toernooi liet no teren. Hoger dan Mervyn King (33.82). „Daarom is het ook zo zuur. Ik verkeerde deze week in de vorm van mijn leven. Voelde me beter dan ooit. Ik heb in de eerste twee ronden een gemid delde gegooid van 33 en nu weer. Maar tegenstanders stijgen elke keer weer boven zichzelf uit te- door Hans Schelling ROTTERDAM - De Franse ten nisglorie doet Rotterdam weer aan. Het kwartet Sebastien Grosjean, Arnaud Clément, Fa- brice Santoro en Nicolas Escudé gaat na het succesvolle Davis Cup-optreden op herhaling tij dens het ABN AMRO Wereld tennistoernooi. De 'vier musketiers', die het pre dikaat Davis Cup-winnaar met zich meedragen, zijn niet de eni ge publiekstrekkers in Ahoy'. Toppers als Yevgeny Kafelni kov, Juan Carlos Ferrero, Tim Henman, Marat Safin én Goran Ivanisevic melden zich op maandag 18 februari in Rotter dam. Het indoortoernooi ter wereld was nog nooit zo sterk bezet. De Inschrijving sloot op nummer 39. „Het ziet er netjes uit", vindt toernooidirecteur Wim Buiten dijk, die gisterochtend zijn deel nemersveld presenteerde. „Veel MELBOURNE - Alleen Raemon Sluiter, Edwin Kempes en Kris- tie Boogert zijn erin geslaagd de tweede ronde van het kwalifica tietoernooi van de Australian Open te bereiken. De vijf andere Nederlandse ten nissers, die gisteren in Melbour ne in actie kwamen, verloren. Sluiter won van de Marokkaan Alami (7-6 2-6 6-2), Kempes klopte de Argentijn Sergio Roit- man, 6-2 6-3. Kristie Boogert bereikte de tweede ronde door met 6-4 6-3 te winnen van de Canadese Drake. ANP ROTTERDAM - Jean-Paul van Gastel mag per direct transfer vrij vertrekken bij Feyenoord. Voor de middenvelder, die al an derhalf jaar sukkelt met blessu res, is geen plaats meer in de se lectie van de Rotterdammers. Het vertrek van de 2 7 -j ar ige Van Gastel komt niet als een verras sing. Technisch directeur Rob Baan liet vorige week tijdens de nieuwjaarsreceptie al door schemeren dat er geen contract verlenging voor de voormalige aanvoerder inzat. Baan wees als oorzaak het blessureleed aan. Van Gastel traint nog gewoon mee met de ploeg, die nu op de Canarische Eilanden is. ANP Krajicek Opvallende naam op de deelne merslijst is die van Richard Kra jicek. De toekomstige toer nooidirecteur in Rotterdam (vanaf 2004) werkt ruim een jaar aan het herstel van zijn elle boogblessure. De toernooiwin- naar van 1995 en '97 hoopt in de Maasstad zijn rentree in het cir cuit te maken, maar de kans dat dat lukt is zeer gering. Krajicek heeft door zijn blessure op de wereldranglijst een beschermde positie (37), waardoor hij op het nippertje is toegelaten. Moch ten er de komende week nog spelers vanuit Buenos Aires aan het deelnemersveld worden toe gevoegd, dan ligt er voor de Muider-berger in elk geval een wild card klaar. De hoogst geklasseerde Neder lander op de mondiale lijst, Sjeng Schalken (29e), is recht streeks tot het toernooi toegela ten. De Limburger krijgt in Ahoy' gezelschap van 'local he ro' Raemon Sluiter. GPD gen mij. Om gek van te worden." Vriend en vijand zagen Van Bar neveld zondag al in de finale staan. Ver voor het evenement stond de Haagse darter bij de bookmakers al nummer één. Eerst was er Barney, dan een tijdje niets en daarna kwam de rest. Voor de goede orde: wie gis teren één pond inzette op een 5- 1-overwinning voor King kreeg er 33 vette ponden voor terug. En de Engelsman kréég de kans, want in de zesde set lonkte buli's eye voor de 5-1 zege, maar 'The Swerve' miste. „Toch kon ik scherp blijven, al kwam Ray mond ontzettend goed terug. Je weet dat j e tegen hem alles uit de kast moet halen", verklaarde King, die twee dagen eerder nog het podium besteeg in een oran je tricot. „Zou ik nooit doen, je land verloochenen", ergerde Van Barneveld zich. Bobo's Dat deed hij ook aan het gedrag van talloze bobo's. Eerder kwam uit Den Haag het verzoek voor kaai-tjes voor onder ande ren sportwethouder Stolte, voor de eindstrijd. „En daarna kwam het verzoek uit de Tweede Ka mer voor veertien kaartjes, ook voor de finale. Werd ik zo moe van. Mensen, ik móest toch nog een paar partijtjes spelen?" Van Barneveld zat er na het ver lies 'he-le-maal doorheen'. „Dit komt zo hard aan. Ik ga me over mijn toekomst bezinnen. Dar ten blijf ik uiteraard wel, mijn hele leven staat in het teken van de Embassy. Ik heb zoveel geïn vesteerd in mijzelf de afgelopen maanden. Ik ben gaan hardlo pen, ik ben bij een sportpsycho- loog geweest, een haptonoom. Wat moet ik nog meer doen? Ik heb deze week zelfs een mobiele dartbaan gekocht voor honderd pond zodat ik lekker rustig op mijn kamer kon ingooien. Ge loof me, de pijlen gingen achter elkaar in de triple twintigs. Kom ik een uur later op het po dium en zie ik de pijlen net bo ven en net onder de triples gaan. Het is ongelooflijk, maar ik heb gewoon onder mijn kunnen ge speeld. Mervyn King heeft te recht gewonnen." GPD door Rob Sporken GELSENKIRCHEN - Het ge voel speelde de belangrijkste rol bij de keuze van Huub Stevens 'zijn' Schalke 04 te verruilen voor Hertha BSC. Het gevoel vaker bij zijn gezin te kunnen vertoeven, het gevoel dat zijn missie in Gelsenkirchen ten ein de was, het gevoel bij de onder handelingen dat Hertha de ide ale nieuwe partner is. Van het volkse Schalke naar het chique Hertha, van de grauwe Kohlenpott naar de mondaine wereldstad Berlijn. Huub Ste vens zette gisteren een nieuwe, opvallende stap in zijn markan te trainerscarrière door een krabbel te zetten onder een driejarige verbintenis bij Her tha BSC. Echt verrassend was het niet. Al weken gonsde het van de ge ruchten dat de 48-jarige Sittar- denaar zou verkassen naar de hoofdstad van Duitsland. Waar hij samen met manager Dieter Hoeness het voetbalbolwerk het laatste zetje wenst te geven naar de vaderlandse top. Om aan alle onzekerheid een eind te maken werd de overeenkomst gisteren wereldkundig gemaakt. „Ik wilde het nieuws zo snel mo gelijk naar buiten brengen," al dus Stevens. „Zolang het ondui delijk is waar je toekomst ligt, blijft het gissen voor de buiten wereld. Dat komt de rust niet ten goede." Nu de kogel door de kerk is, hoopt de succescoach zijn werk in Gelsenkirchen tot een goed einde te brengen. Zijn opvolger Frank Neubarth is al op de loonlijst gezet. GPD Raymond van Barneveld treurt na zijn verloren partij. foto Ad van Hasselt/ANP van onze sportredactie BUNNIK - Dennis Voshart is opgenomen in de nationale korfbalselectie die op 10 febru ari in Deurne tegen België speelt. Bondscoach Jan Sjouke van de Bos selecteerde de volgende speelsters en spelers voor België - Nederland: vrouwen: Jonni Abbenhuis (Die Haghe), Mandy Loorij (Die Haghe), Daniela Riet (Deetos), Jiska Brandt (Deetos), Heieen van der Wilt (Blauw Wit), Marjan de Jong (Blauw Wit) en Marloes Preu- BREDA - NAC-speler Sergio is akkoord gegaan met het schik kingsvoorstel van de KNVB we gens zijn rode kaart in de wed strijd tegen Heerenveen (2-1) op 22 december. De Braziliaan kreeg een schorsing opgelegd van vier wedstrijden. Scheids rechter Van Egmond stuurde Sergio uit het veld omdat hij te genstander Bakatti trapte. ANP gevestigde namen. Maar ook is het goed om te zien dat Tommy Robredo zich heeft ingeschre ven. Dat is een jong ventje uit Spanje, van wie veel wordt ver wacht. Spelers als Nicolas Kie- fer (in januari 2000 nog de nummer vier van de wereld) en Cedric Pioline (winnaar in 2000) zijn bijvoorbeeld buiten de boot gevallen." Toch kan het deelnemersveld nog sterker worden. Voorde eer ste keer heeft de tennisorgani- satie ATP de inschrijvingster mijn van een toernooi met een week verlengd. Door de politie ke situatie in Argentinië krijgen de spelers de mogelijkheid af te zien van het toernooi in Buenos Aires, dat in dezelfde week als Rotterdam en Memphis op de kalender staat. Alternatief „De meeste spelers in Buenos Aires zijn gravelspelers", bena drukt Buitendijk. „Dan is Mem phis een beter alternatief. Aan de andere kant hebben we voor een topper als Gustavo Kuerten toch geen budget meer." De toernooidirecteur heeft voor de winnaar een cheque van 128.400 dollar klaarliggen, is uitermate blij met de aanwezig heid van Wimbledon-winnaar Goran Ivanisevic: „Emotioneel als hij is op de baan blijft het aantrekkelijk om hem te zien spelen. Ivanisevic is nog altijd één van de smaakmakers van het hedendaagse tennis. En na Wimbledon heeft hij de goede vorm behouden. Nu maar hopen dat hij een beetje gemotiveerd ninger (Fortuna), mannen: Taco Poelstra (VCD), Daniel Huize bosch (DOS'46), Kees Slinger land (Die Haghe), Tim Abben huis (Die Haghe), Leon Simons (Blauw Wit), Dennis Voshart en Erik Simons (beiden Deetos). AMSTERDAM - Het tijdschrift Weekend moet een artikel over Ronald Koeman rectificeren. Weekend beweerde in het eerste nummer van dit jaar dat de Ajax-trainer al ruim een jaar een buitenechtelijke relatie on derhoudt met een 25-jarige me dewerkster van een advocaten kantoor. De president van de rechtbank in Amsterdam oor deelde in kort geding dat de pu blicatie onrechtmatig is. Ook is Koeman onvoldoende ge legenheid gegeven om een weer woord te geven. Koeman had naast de rectificatie ruim 11.000 euro schadevergoeding geëist. De president van de rechtbank gaf aan dat de voetbaltrainer daarvoor aan het verkeerde adres was. ANP I Erben Wennemars: „Ik ga er als een Dolle Henkie in, dat moet wel." foto Robin Utrecht/ANP door Johann Mast HEERENVEEN - Eén startbe wijs ligt dit weekeinde nog klaar voor het - voor velen - ko ningsnummer van de Olympi sche Winterspelen: de 1500 me ter schaatsen bij de mannen. Martin Hersman, Erben Wenne mars en Jochem Uytdehaage strijden er vandaag bij de we reldbekerwedstrijd in Heeren veen om in een skate-off. De winnaar verschijnt in Salt Lake City aan de start naast de al geplaatsten Jan Bos, Rintje Ritsma en Ids Postma. Hoe kij ken Hersman, Wennemars en Uytdehaage tegen de skate-off aan? Hersman Martin Hersman (TVM), met no minatie vijfde bij het olympi sche kwalificatietoernooi (o.k.t.) op de 1500 meter en nog vóór geen olympische afstand geplaatst: „In eerste instantie was ik zwaar teleurgesteld dat ik me wéér moet bewijzen. De discussies met de verantwoor delijken voor het aanwijzen ga ven me andere verwachtingen. Ik werd bij het o.k.t. vijfde, met een nominatie op zak. Vooraf was gezegd: als je vijfde bent met nominatie dan ga je, mits de nummer vier (zonder nomi natie) uitzonderlijk presteert." „Het heeft even geduurd voor dat ik het weer als een kans zag. Twee, drie dagen heb ik er echt van lopen balen. Ik dwing me zelf ertoe om het als een kans te zien, hoe moeilijk dat ook is. Het moeilijkste is dat iedereen er steeds over begint. Dat geeft stress en spanning, temeer om dat ik me van ons drieën als eni ge nog voor geen enkele afstand geplaatst heb." „Ik ben in vorm. Ik heb bij alle wereldbekerwedstrijden de snelste doorkomsttij den va n het hele veld geklokt op de 700 en 1100 meter. Ik heb wel heel veel op snelheid getraind, maar als het niet lukt moet ik leven met het goede voorseizoen dat ik ge had heb." Uytdehaage Jochem Uytdehaage (kernploeg Kemkers), kersvers Europees kampioen allround, zonder no minatie vierde bij het o.k.t. op de 1.500 meter en al geplaatst voor de olympische 5000 en 10.000 meter: „Ik heb de huldi ging in Utrecht afgezegd, omdat de skate-off op het ogenblik de hoogste prioriteit heeft. Ieder een feliciteert me nu met mijn EK-zege, net nog een hele groep minder begaafden, maar ik ben alleen bezig met die 1500 meter. Ik moet Erfurt nu vergeten. Ik heb bijna alles afgezegd." „Ik schaats tegen Stefan Groot huis in een 'loze' race na de A- groep, maar het maakt me echt niet uit wanneer ik rijd. Ik wil me graag plaatsen voor drie af standen. Het zijn wel de Olym pische Spelen. Dat is het sum mum." „Met name Hersman is er heel erg op gefocust, omdat het voor hem de enige kans op de Spelen is. Wennemars heeft geroepen dat hij zelfs met vijf buiten bochten zal winnen, maar dat motiveert mij alleen maar. Er is een spreekwoord: als twee hon den vechten om een been, loopt de derde er mee heen. Geef mij de rol van underdog maar. Die had ik vorig jaar ook, toen ik de skate-off tegen Ritsma moest rijden voor het WK allround. Precies, die won ik." Wennemars Erben Wennemars (Spaar Se lect), met nominatie zesde bij het o.k.t. op de 1500 meter en al geplaatst voor de olympische 500 en 1000 meter: „Ikmoet toe geven dat ik er niet meer op ge rekend had. Ik realiseer me dat ik van geluk mag spreken, maar ik geloof wel dat ik een bepaalde status heb opgebouwd. Ik denk dat de keuzeheren weten dat ik in Salt Lake City een grotere kans maak dan die andere twee. Ik ga er als een Dolle Henkie in, dat moet wel. Je hebt tegen woordig geen andere keuze." „Ik reed bij het o.k.t. ver bene den mijn kunnen. Ik dacht er te gemakkelijk over. Nu heb ik er wel vertrouwen in, al wordt het wel moeilijk. Martin rijdt goed en Jochem is in de winning mood." „Het moet nu maar gebeuren, want hier heb ik me al die jaren op gericht. Ik ga toch voor goud. Of klinkt dat weer te prestigi eus?" GPD door Lucien Roelandt GOES - In de klasse Z van de NHS/KWPN hengstencom- petitie kwam gisteravond bij Indoor Zeeland geen enkele combinatie foutloos door het basisparcours. Maar wat nie mand van de ruim duizend toeschouwers op de tribunes van de Goese Zeelandhallen nog voor mogelijk hield, ge beurde toch. De barrage voor de vierfou- ters eindigde in een thriller, waarvan pas bij de laatste sprong de ontknoping volg de. Daarin sprong interna tional Wout-Jan van der Schans na een adembene mende rit met Hold up Pre mier naar de felbegeerde ze ge. Voor Wout-Jan van der Schans begon de beslissende rit niet bijzonder hoopvol. Als eerste starter haalde hij met Natal een paal naar de bodem. Beter verging het Ro gier Linssens. Hij stuurde Nummero Uno in 32.24 fout loos rond. Daarmee mocht de stalruiter van ex-bonds- coach Hans Horn uit Oot- marsem lang hopen dat hij met de Libero H-zoon de nummer één zou worden. Het venijn voor Linssens zat ech ter in de staart. Hester Klompmaker stuurde No Li mit in 31.81 naar de finish, maar Rogier Linssens bleek hiermee nog niet uitgeteld. Ais voorlaatste starter nam hij met zijn tweede troef Lu- picor met een tijd van 30.05 de leiding weer in handen. Het laatste woord was echter aan Wout-Jan van der Schans. Hij stuurde de brui ne Narcos Ó-zoon zevenhon derdste seconde sneller rond en zorgde daarmee alsnog voor een verrassende ont knoping. Gouden Mossel De strijd om de Gouden Mos sel was ooit een gevecht tus sen amateurs. Nu heeft de nationale top het heft in handen genomen. Een over winning van een Zeeuwse liefhebber wordt daarom al jaren als een verrassing ge zien. In de 23e uitgave van Indoor Zeeland lijkt zo'n verrassing reeds bij voorbaat uitgeslo ten. Want de deelname van Nederlandse internationale toppers overtreft deze jaar gang alle voorgaande edities. In de eerste vooronde van de klasse Z verzekerde de inter nationals Emiel Hendriks, Erik van de Vleuten, Wil Schellekens, Erik Willemsz Geeroms en Leon Thijssen zich reeds van een startbe wijs voor de finale. Onge twijfeld komen daar van daag nog enkele toppers bij. In de aanloopronde naar de finale kregen de toeschou wers reeds een voorproefje van wat hen nog te wachten staat. In een spannende bar rage stuurde Emiel Hendriks Audi's Clacic Pleascore naar de zege in groep één van de klasse Z. De international uit Baarlo bleef met de bruine ruin Henk van der Pol met Keruut slechts enkele hon derdsten van een seconde voor. Erik van de Vleuten eindigde op een halve tel met Audi's Galoppade als derde. Ilyo de Loos was de beste Zeeuw. De ruiter uit Hulst eindigde met de merrie Que- nette als snelste vierfouter in het basisparcours op de veer tiende plaats. In de het jachtspringen was de overwinning een prooi voor Johan Kerstens. De prof uit het Brabantse Heerle toonde zich met Kawanua le Sursaut een tel sneller dan de Eindhovenaar Erik Willemsz Geerom met Nice to see You. Piet Huige eindigde met Es- teban op de vijftiende en Ilyo de Loos met Quenette op de zeventiende plaats. Daarmee pakten de Zeeuwse vertegen woordigers toch nog een startbewijs voor de finale om de Gouden Mossel. Ook het internationale deel nemersveld in Goes is dit jaar sterker dan ooit. De accom modatie van Indoor Zeeland is uitermate geschikt om jon ge paarden op te leiden. Het internationale deelnemers veld in Goes bulkt dan ook van jonge talentvolle vier voeters. Het parcours dat de Belgi sche bouwer Marc Vygh had gebouwd was niet eenvoudig om af te leggen, maar ruim twintig combinaties hielden het strafblad blank. De Belg Gregory Wathelet was met Jarum du val Tibermont de snelste en bleef het talent Leopold van Asten met VDL Mistieke de baas. Publieks lieveling Piet Raymakers werd derde met Van'SëhiVn- del's Pitstop. Sandy dhnKx- ter werd zevêrit:Iëïi8élv?flet Kore.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 21