Exploitatie Hontenisse-hal in trek PZC PZC Voorlopig nog uitkijken op vlonders Verzet tegen sloop seniorenhuizen Heemkring beschouwt landbouw en recreatie Sas van Gent ruimt 226.000 euro in voor wegen en voetpaden 17 Wethouder: aantal serieuze kandaten onder tientallen gegadigen Drankrijdster (31) aangehouden Cd's gestolen uit auto Dieven slaan slag in Vlissingen Walcherse biertappers bij top-tien Botsing bij oranje licht Kop-staartbotsing in Kapelle agenda Reisbeurs in Sint Niklaas Rattenloop LET OP donderdag 10 januari 2002 door Jean-Lou de Gucht KLOOSTERZANDE - Enkele tientallen gegadigden hebben zich gemeld voor het beheer van de Hontenisse-hal in Klooster- zande. Volgens F. van Driessche, wethouder en lid van het be stuur van de Stichting Sport- en Evenementenhal Hontenisse, wordt daaruit binnen enkele weken een definitieve keuze ge maakt. De gegadigden hebben gerea geerd op een advertentie waarin een zelfstandig exploitant voor de Hontenissehal werd ge vraagd. Van Driessche: „Het aantal reacties was echt boven verwachting. Onder de belang stellenden bevinden zich een behoorlijk aantal serieuze kan didaten. Mensen die echt wel weten waar ze over praten." De exploitant waar de Stichting Sport- en Evenementenhal naar op zoek is, dient de activiteiten in de Hontenisse-hal te coördi neren en te organiseren. De kan tine wordt voor eigen rekening geëxploiteei'd. Naast deze in komsten ontvangt de exploitant jaarlijks een subsidie van maxi maal 61.158 euro per jaar van de gemeente. Voor dat bedrag houdt de gemeente wel een grote invloed op het geheel. In het stichtingsbestuur dat uit zeven leden bestaat zitten twee wet houderstwee raadsleden en een ambtenaar. Van Driessche wil zich niet uit laten over de vi~aag of het niet rijkelijk laat is dat er nu pas op zoek gegaan wordt naar een ex ploitant. De hal, die na jaren lang gekissebis in de politiek door Eugène Verstraeten OOSTBURG - De Heemkundige Kring West-Zeeuws-Vlaande ren neemt de komende tijd de recreatie en de landbouw in West-Zeeuws-Vlaanderen on der de loep door het uitnodi gen van een aantal gastspre kers. Donderdag 31 januari verzorgt om 20.00 uur A. Boomert uit Breskens een lezing in Den Hoekzak in Oostburg over de ontwikkelingen in de recreatie ve sector. Toerisme en recreatie zijn voor West-Zeeuws-Vlaanderen een belangrijke bron van inkomsten en van dii'ecte en indirecte werkgelegenheid. Ruim 40 pro cent van de West-Zeeuws-Vla mingen werkt in de horeca, de detailhandel en het toeristisch bedrijfsleven. De economische betekenis van het toerisme voor West-Zeeuws-Vlaanderen is dus groot. Maar er zijn vragen over hoe het nu verder moet? Moet het worden gezocht in kwantiteit of in de kwaliteit of in een combinatie van beiden? van Hontenisse eindelijk van de grond kwam, is al op 19 oktober vorig jaar officieel geopend. Den Dullaert Op dit moment wordt er nog steeds samengewerkt met Stichting Den Dullaert in Hulst. Personeel van het gemeen- schapscenti-um zorgt ervoor dat alles op tijd klaarstaat. Volgens Van Driessche komt er binnen kort een einde aan die samen werking. In Hontenisse is nooit veel enthousiasme geweest over een langdurige samenwerking met Den Dullaert. Dit in tegen stelling tot het gemeenschaps centrum zelf en de gemeente Hulst, die wel oren hadden naar een plan om de Hontenisse-hal bij Den Dullaert onder te bren gen. Van Driessche is lovend over de publieke belangstelling voor de evenementenhal. „De bezetting is gedurende de eerste paar maanden gewoon goed geweest. We krijgen zeer veel aanvragen. Vooral voor beoefening van sporten als tennis, badminton en tafeltennis." Boomeit zal op die en andere vragen in gaan. Op donderdag 28 februari en woensdag 27 maait komt de landbouw aan bod. Respectie velijk D. Luteijn en V. Calus zullen dan om 20.00 in Den Hoekzak in Oostburg de proble matiek onder de loep nemen waarmee de agrarische sector te kampen heeft. De landbouw zal naar vei*wachting een belang rijke rol blijven spelen in West- Zeeuws-Vlaanderen. De land bouw heeft echter nieuwe im pulsen nodig, omdat veel be- drijven onder druk staan. Het merendeel van de landbouwers heeft geen opvolger en de eco nomische resultaten zijn de laatste jaren slecht. Om te kun nen vooitbestaan, zal in een paar gevallen naar nevenactivi teiten gezocht moeten worden. De beide sprekers zullen ingaan op mogelijkheden die er zijn en kansen zich aandienen, zoals de Westerscheldetunnel, toerisme of omschakeling naar nieuwe teelten. De lezingen zijn ook voor niet- leden van de Heemkundige Kring toegankelijk. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Het blijft voor lopig uitkijken op de houten vlonders op het Terneuzense Stadhuisplein bij de Oostkolk, zeker als de temperatuur weer tot of zelfs tot onder het vries punt daalt. Het gemeentebestuur heeft ruim een half jaar geleden al geld uitgetrokken voor vervan ging van de vlonders, maar ambtenaren willen nu toch eei*st nog eens bekijken of bewerking van de planken ook mogelijkhe den biedt. Gemeentewoord voerster A. Bosman verklaart dat momenteel een aantal alter natieven wordt onderzocht. De vlonders kunnen waarschijnlijk zodanig worden bewerkt dat slipgevaar ook bij regenachtig weer of vrieskou sterk wordt be perkt. Mocht die garantie niet kunnen worden gegeven, dan komt er alsnog nieuwe pleinbekleding. Stenen Wat voor (natuur)stenen even tueel voor de vlonders in de plaats komen, durft Bosman nog niet te voorspellen. Er moet in elk geval overleg met archi- MIDDELBURG - De politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een 31-jaiige automobiliste uit Middelburg aange houden op verdeixking van lijden onder invloed. De vrouw reed om 2.10 uur op de Nassaulaan in haar woonplaats. Een blaastest had geen succes. De uitslag van de afgenomen bloedproef is nog niet bekend. De vrouw kreeg een proces verbaal en een rijverbod van zes uur. Voordat de vlonders definitief uit het straatbeeld verdwijnen, wordt nu eerst gezocht naar een manier om ze weersbestendiger te maken. foto Peter Nicolai tect Van Velzen plaatsvinden en ook de kosten van de te nemen maatregelen worden tegen het licht gehouden. De ambtenai'en komen dit voorjaar met een voorstel en vervolgens moeten burgemeester en wethouders een beslissing nemen. De bord jes 'nat glad' zullen in elk ge val nog een paar maanden op het Stadhuisplein te vinden zijn. MIDDELBURG - Uit een personenauto, die geparkeerd stond aan de Buitenhovelaan in Middelburg, is in de nacht van dins dag op woensdag tussen 1 en 3 uur ingebroken. De eigenaar mist elf cd's. De totale waarde bedraagt meer dan 150 euro. VLISSINGEN - In een woning in Westerzicht is in de nacht van dinsdag op woensdag ingebroken. Er werden een televi sie, een videorecorder, ongeveer honderd cd's en een portemo- nee met enkele honderden euro's meegenomen. AMSTERDAM -Jaco Duvekot van Dijkpaviljoen de West kaap uit Westkapelle is gisteren derde geworden bij de Natio nale Biertap wedstrijden in Amsterdam. Aan de derde plaats was een prijs van 200 euro verbonden. Ook het team Joost van Damme en Karina Soto van Hotel Arion in Vlissingen kwam op de horecavakbeurs in de RAI door de selectieronde heen. Zij haalden uiteindelijk een achtste plaats. De tappers moes ten alleen of met zijn tweeën een perfect pilsje voorzetten aan de juxy, waarbij onder meer gelet werd op de schuimkraag (bellen verboden) en de serveerkunst (glas met etiket naar de drinker toe). Aan de wedstrijd deden zo'n tweehonderd deel nemers mee, die allen eerder een regionale strijd hadden ge wonnen. Jaco Duvekot, Joost van Damme en Karina Soto ble ken eind september in het Vlissingse Arsenaaltheater de beste tappers van de streek. VLISSINGEN - Op Vanmiddag rond 16.20 uur heeft er op de kruising Sloeweg Veerhavenweg te Vlissingen heeft gister middag rond kwart over vier een kop-staartbotsing plaatsge vonden. Het ongeval ontstond toen een 54-jarige man uit Vlissingen met z'n vrachtauto over de Sloeweg richting Veer havenweg reed en pal voor hem een 72-jarige man uit Terneu- zen voor het stopte oranje verkeerslicht. Op dat moment was de Vlissinger niet meer in staat zijn voertuig op tijd tot stil stand te brengen. De vrachtauto raakte aan de voorzijde be schadigd, de auto aan de achterzijde. Er raakte niemand ge wond. KAPELLE - Op de kruising Viaduct weg Abbekinderse- zandweg in Kapelle heeft gistermiddag omstreeks twaalf uur een aanrijding plaatsgevonden. Een 39-jarige vrouw uit Goes reed over de Viaductweg, komende uit de richting van de Vier- wegen. Voor haar stond een een 64-jai'ige vrouw uit Goes vooi'gesorteerd om linksaf de Abbekindersezandweg in te slaan. De 39-jarige vrouw kon haar voertuig niet tijdig tot stilstand brengen en botste op haar voorgangster. Hierdoor schoof de auto van de 64-jarige automobiliste door tot op rij strook voor het tegemoet komende verkeer. Hierbij raakte de auto van een 25-jarige Goesenaar aan de linkerzijde bescha digd. door Conny van Gremberghe SAS VAN GENT - Burgemees ter en wethouders van Sas van Gent willen ruim 226.000 euro uittrekken voor de reconstruc tie van wegen en voetpaden. De wegwerkzaamheden worden uitgevoerd in combinatie met rioleringswerken. Aannemingsbedrijven zijn in opdracht van de gemeente eind vorig jaar begonnen met weg-en rioleringswerken in de Burge- meester Hoefnagelsstraat, Nico uit den Bogaardsti-aat, de Ca- landstraat en de Oostdam. Een deel van de werken is inmid dels uitgevoerd, het resterende herbestratingswerk wil het col lege dit voorjaar laten uitvoe ren. Verder wil het Sasse bestuur snel de Westdam weer op orde krijgen. Een deel van de dam ging vorig jaar op de schop in verband met de aanleg van een rotonde bij de brugopgang. De Westdam zal verder verkeers veiliger worden gemaakt. REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERIMEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax: (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Pascalle Cappetti René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer René Hoonhorst CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Voorts staan nog herbestra- tingswerken op het programma in Philippine (parkeei-teirein aan de Visserslaan), Westdorpe (GraafJansdijk) en Sas van Gent (Beneluxsti-aat). De bouw van een nieuw multi functioneel centrum in Sas van Gent laat nog even op zich wachten. Het college wilde nog voor de gemeentelijke herinde ling welzijnsinstellingen en scholen onder één dak zien te krijgen. Dezelfde plannen wer den ontwikkeld voor de keni Philippine. In totaal zou er voor de bouw van de accommodaties ruim vier miljoen euro nodig zijn. Het college wil het plan- Sas nu inkaderen in het project Vitaal Sas van Gent - een breder opgezet pogiramma dat Sas soci aal en economisch naar een ho ger peil moet brengen. Voor de onderlinge afstemming van de beide plannen heeft de gemeen te wel meer tijd nodig. Voor Philippine is er geen spi*a- ke van vertraging. De gemeente heeft het bedrijf Nibag op dracht gegeven het plan voor een nieuwe centrale accommo datie in het mosseldorp verder uit te werken. Het bureau heeft van de gemeente ook de op dracht gekregen om te bezien of bij de bouw van de accommoda tie zoveel mogelijk lokale be- drijven betrokken kunnen wor den. De commissie financiën van de gemeente Sas van Gent buigt zich dinsdag 15 januari over de collegevoorstellen. De commis sievergadering wordt gehouden in het Sasse gemeentehuis en begint om 19.00 uur. SINT NIKLAAS (B) - In de Stadszalen aan de Leopold II- laan in Sint Niklaas wordt za terdag 12 en zondag 13 januari de Flanders International Tra vel Fair gehouden. Op deze reisbeurs staan meer dan veertig stands opgesteld met informatie over reizen naar diverse bestemmingen over de gehele wereld. Er is een groot aanbod reizen per bus, boot, trein, vliegtuig of eigen auto. Zatei-dag is de ï'eisbeurs ge opend van 13.00 tot 18.00 uur. Zondag staan de touroperators de mensen te woord vanaf 10.00 tot 18.00 uur. R. Bracke-de Bakker krijgt veel steun voor haar pleidooi om de ouderen in hun woningen aan de Rembrandtstraat en het Vermeer plein in Clinge te laten wonen. foto Wim Kooyman door Jean-Lou de Gucht HULST - De actie van R. Brac ke-de Bakker uit Clinge heeft ruim vijfhonderd handteke ningen van plaatsgenoten op geleverd. Met het initiatief protesteert ze tegen het plan om zestien bejaardenwonin gen aan de Rembrandtstraat en het Vermeerplein in Clinge te slopen. Gisteren bood ze de handteke ningen aan bui-gemeester A. Kessen van Hulst aan. „Ze kunnen het echt niet maken om ons te verplaatsen. We wil len daar blijven wonen en ho pen dat u daar uw best voor doet", zei mevrouw Bracke bij de ovei-handiging. Kessen: „Ik kan natuurlijk niets garanderen, maar ik be loof u dat ik met deze actie se rieus zal omgaan. Vooral om dat zoveel mensen in Clinge hier achter staan. Bovendien begrijp ik jullie volkomen. Ik zou op die leeftijd ook niet verplaatst willen worden." Kessen zal de handtekenin genactie bij de ï-aadsstukken voegen. „Dan krijgt u de steun van de raad en staat u sterker." De Regionale Zeeuwsch- Vlaamse Woningbouwvereni ging (RZVW) wil over een jaar of drie, vier een woonzorg complex openen op het terrein van De Sterre, het instituut voor verstandelijk gehandi capten. De bejaai'denwonin- gen aan de Rembrandtstraat en het Veimeerplein worden dan gesloopt. Maar de huidige bewoners willen daar niet weg, weet Bracke. „We wonen daar prima, laat ons daar maar lekker zitten." Oude boom Daar is gemeenteraadslid H. Neefs (Groot Hulst) het volko men mee eens. „Een oude boom moet je niet verplaatsen, want dan gaat hij kapot. Het is een grof schandaal dat dit zo maar allemaal kan. Je gaat toch mensen van in de tachtig en de negentig niet meer ver plaatsen." De dorpsraad Clinge heeft zich achter de actie van Bracke geschaai'd. Voorzitter A. de Kraker: „Je gaat mensen toch niet wegstoppen aan de rand van het dorpIs dat de dank die deze mensen krijgen nadat ze hun hele leven hun steentje hebben bijgedragen aan de maatschappijDat noem ik be jaarden dumpen. Wij als dorpsraad zullen er alles aan doen om de bejaarden daar te laten wonen. Wij verwachten dat ook van het gemeentebe stuur van Hulst. Het college dient achter haar bewoners te staan." STREEKACTIVITEITEN AXEL - De Halle, 14.00 uur: Kaarten, bil jarten en stijldansen; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Creatief handwerken; 14.00 uur: Kaarten;'t Trefpunt, 13.00 uur: Kaar ten en biljarten; 14.00 uur: Zangkoor; CLINGE Malpertuus, 9.30 uur: Creatief bloemschikken; 13.30 uur: Anbo hobby middag; 13.30 uur: KBO gym en biljarten; GRAAUW Gemeenschapshuis, 13.30 uur: KBO kaarten bieden; HOEK - De Lovenhoek, 9.00 uur: Bridge; 9.30 uur: Koersbal; 13.30 uur: Kaarten, biljarten, soosmiddag en sjoelen; 19.00 uur: Engels voor gevorderden; HULST - De Lieve. 9.00 uur: Engelse les; 10.00 uur: Biljartles; 10.00 uur: Bewe- gingsles; 10.30 uur: Engelse les; 13.00 uur: Pedicure; 13.00 uur: Biljarten, 14.00 uur: Koersbal en handwerken; 19.00 uur: Linedance voor 55-plussers, KOEWACHT - De Vlaschaard. 13.00 uur: Biljarten; Gymzaal De Eikelaar. 19.45 uur: Steps workout; NIEUW-NAMEN - De Kauter, 9.30 uur SWO bloemschikken; 19.00 uur: KBO gym; OOSTBURG - Den Hoekzak, 13.30 uur: Handwerken en koersbal; 14.00 uur: Kaarten en sjoelen; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 20.00 uur: Oefenavond stijldansen; PHILIPPINE De Schotse Hoek, 18.30 19.30 uur: Pergamano voor de jeugd; SAS VAN GENT - De Speye, .13.30 uur: SAV gezelschapsdans en linedance; De Roselaer, 9.30 uur. Callanetics; 13.15 uur: Tekenen; 15.30 uur: Technica 10 voor meisjes van 10 tot en met 12 jaar; SLUISKIL - Het Meulengat, 13.30 uur: Swos biljarten voor dames, kaarten en canasta; 18.00 uur: Oefenavond kinder cabaret Het Talent; 19.00 uur: Oefen avond jeugdcabaret Het Talent; 19.30 uur. Oefenavond toneelgroep Sempre Avanti en oefenavond blaaskapel Ein Prosit; SINT JANSTEEN - De Warande, 13.30 uur: Biljarten 19.30 uur: Yoga; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Swot Handwerken, soos, canasta en biljarten; 16 30 uur: Repetitie zangkoor De Veste; 19.00 uur: Bridge; De Hoeve, 13.30 uur: Biljarten; De Triangel, 20.00 uur: Klaver jassen; 't Schelpenhoekje, 20.00 uur: Bij eenkomst Haza-data gebruikersgroep; VOGELWAARDE - Café Ons Vermaak. 14.00 uur: Kaarten bieden en jokeren; WESTDORPE - Concordia, 13.30 uur: Kaarten en bingo; 19.00 uur: Tafeltennis; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 9.30 uur: Aero bic; 10.30 uur: Volksdans; 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Handwer ken; ZUIDDORPE - 't Kaaike, 13.45 uur: Koers- SINT JANSTEEN - Trimmers kunnen zaterdag 11 januari in Sint Jansteen weer de Ratten loop doen. De jeugd vertrekt om 14.30 uur voor een rondje van 500 meter. Een half uur later vertrekken de andere trimmers voor een loop van zes, acht of dertien kilometer. (Advertentie) ALLE: coats en jacks NU 99 EURO ALLE; blazers en jasjes NU 55 EURO ALLE: rokken NU 45 EURO CARIANNE mode Markt 10 - 4501 CJ Oostburg Zondags geopend van 14.00-18.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 41