Harmonie sluit bewogen eeuw af NU 50% KORTING Rechtbank mild voor binnenvaartschipper OP ALLE KINDERSCHOENEN SCllOenen Gentsestraat 36-Hulst Rondje van Het Huis! I) cillliy /\//e dager) geopend Jonge acteurs vertolken Frankenstein EEN ADVERTERTENTIE IN DE PZC DAAR DOE JE GOEDE ZAKEN MEE Van Liere wil eenheid smeden op N-Beveland Nu 50% opruimingsvoordeel Muzikanten EMM willen op eigen verjaardag jlink uitpakken Goesenaar moet werken na klappen met bierfles door Rolf Bosboom WISSENKERKE - C. van Liere is gisteren officieel geïnstal leerd als burgemeester van Noord-Beveland. Tijdens een speciale raadsvergadering, die werd bijgewoond door familie, personeel en een groot aantal genodigden, hing wethouder J. Meulenberg-op 't Hof hem de ambtsketen om. Van Liere, voorheen burge meester van Sluis-Aardenburg, kwam medio vorig jaar als waarnemend burgemeester naar Noord-Beveland. Toen maakte hij er al geen geheim van dat hij die functie ook perma nent zou willen vervullen. Tij dens de sollicitatieprocedure kwam hij als beste uit de bus en werd uiteindelijk per 1 januari benoemd. Meulenberg trok een vergelij king met zeven jaar geleden. Toen trad Van Lieres voorgan ger M. Everaers, gisteren ook aanwezig, aan. ,,Hij wist haast niets van ons. Wij niets van hem. Bij u ligt het anders", zei zij richting Van Liere. ,,Wij hebben u het afgelopen half jaar met uw hebbelijkheden en onhebbelijk heden leren kennen en anders om. Wij weten van beide kanten wat voor vlees we in de kuip hebben." Volgens P. Moll, nestor van de gemeenteraad, heeft Van Liere met diens waarnemerschap 'een visitekaartje afgegeven' rich ting de Noord-Bevelandse poli tiek. ,,De rust die hij uitstraalde en de wijze van aanpak in diver se zaken was ook voor ons een verrassing en wekt hoge ver wachtingen." Reorganisatie Het aantreden van de burge meester markeert ook de nieuwe toekomst waaraan de gemeente werkt. Vooral de samenvoeging van de vroegere gemeenten Wis- senkerke en Kortgene heeft in het verleden diepe sporen ach tergelaten. Momenteel is een in grijpende ambtelijke reorgani satie gaande en ook in de top zijn diverse wisselingen van de wacht geweest. ,,We laten het verleden voorgoed achter ons en richten ons nu op de roekomst", zei gemeentesecretaris D. Sin- ke. Van Liere zelf nam in dat ver band geen blad voor de mond. Hij zei, gedurende zijn 'war- ming-up van zeven maanden', te hebben gemerkt dat „Noord- Beveland een gemeenschap vormt met een zeer eigen aard, die maar moeilijk heeft kunnen wennen aan het idee dat twee separate gemeenten met een ei gen cultuur waren samenge voegd tot één nieuwe". De gemeenteraad is volgens hem een afspiegeling van het 'ogenschijnlijk kalme, maar roerige volkje'. „Het is een wel haast onmogelijke opgave om de kakofonie van meningen, standpunten en tegenstrijdig heden van de gemeenteraad om te zetten in een eenstemmig koor. Toch wil ik die uitdaging aangaan en ervoor gaan om een heid te scheppen in een totaal verdeelde raad en de relatie met de burgers te verbeteren." Die verbetering is al in gang gezet, constateerde hij tevreden. Uitvoeringen Luctor et Emergo RENESSE - Muziekvereniging Luctor et Emergo in Renesse geeft de jaarlijkse uitvoeringen op de zaterdagen 19 januari en 26 januari in het dorpshuis. Thema van het programma is 1 Britannia. Dat wil zeggen dat Engelse composities de nadruk 1 krijgen. Op het programma staan wer ken als Ascot en Rieks van De Velde, Nimrod van Elgar, A Highland Rhapsody van Jan van der Roost en Lord of the 1 Dance van Frank Bernaerts. Verder is gekozen voor de Beat les Collection en Rumanian Dance en Music. De slagwerk- groep zal enkele werken van de popgroep Toto spelen en brengt verder onder meer Hold the line van J. Roeper en I can't stop lo ving you van Rob Balfoort. Het fanfare-orkest staat onder i leiding van Ronald Slager en de slagwerkgroep wordt geleid door Ronald de Roo. De eerste 1 uitvoering is vooral bedoeld voor donateurs, het tweede op treden voor alle overige belang stellenden. Beide avonden worden besloten met bal na met medewerking van het Trio Lennard Hoekman. De uitvoeringen beginnen om 19.30 uur. woensdag 9 januari 2002 door Edy de Witte KOEWACHT - Begin jaren zeventig zaten ze met zeven mu zikanten te repeteren rond de kachel in het patronaat. Een an dere aanpak met moderne mu ziek was de rest van de twintig leden van de plaatselijke fanfa re Eendracht Maakt Macht in het verkeerde keelgat gescho ten. De dertien haakten af en de muziekvereniging was op ster ven na dood. Zo'n dertig jaar la ter viert de muziekvereniging echter het honderdjarig be staan. De muziekvereniging werd eind mei 1902 opgericht onder de naam fanfare Eendracht. In 1944 veranderde de naam in Eendracht Maakt Macht. Har monieuze momenten werden wel eens overschaduwd door minder prettige ervaringen. Het enthousiasme en vooral de sfeer waren de drijfveren die de mu ziekvereniging ook door woeli ge tijden loodsten. „Inmiddels is de fanfare omge schakeld naar harmonie en staat er een bloeiende club van bijna veertig muzikanten", zegt voorzitter Willy Waumans. Hij is 48 jaar lid en behoort met zes muzikanten tot de 'oudjes' van het muziek uit Koewacht. De rest is jeugd. Met een aantal jon geren in opleiding bij de mu ziekschool zit het voor de toe komst wel snor met EMM. Waumans: „De omschakeling naar harmonie is ons min of meer door de jeugdige aanwas in de schoot geworpen. Het spe len op een bugel, het instrument bij uitstek van een fanfare, sloeg bij de jonge garde niet zo aan. Zij musiceren liever op een kla rinet of dwarsfluit. Deze twee houten blaasinstrumenten spe len wel een hoofdrol in een har monie. Onder leiding van diri- gente Anne-Marie Jansen heeft de omschakeling binnen drie jaar met succes zijn beslag ge kregen." „In het jubileumjaar pakt de harmonie onder het the ma Eeuw Met Muziek (EMM) uit met een spetterend program ma", zegt Waumans. „Tijdens het jubileumconcert op zater dag 19 januari in de kerk komen we voor het eerst in een nieuwe outfit naar buiten. Bovendien door Pascalle Cappetti TERNEUZEN - Een 37-jarige binnenvaartschipper uit Gent kreeg gisterochtend een voor waardelijke geldboete, omdat hij op het kanaal van Gent naar Terneuzen zonder geldig certifi caat van onderzoek en vaartij- denboek voer. De feiten werden hem minder ernstig aangerekend omdat het de eigenaar van het schip was die had geweigerd de ontbre kende voorzieningen in orde te maken. De schipper werd op 25 septem- ber 2000 aangehouden. Het schip waarop hij voer, beschikte niet over de juiste papieren. Het schip was in maart van dat jaar uitgebrand en de eigenaar had er niet voor gezorgd dat de be nodigde certificaten vervangen werden. „Ik heb wel tegen de ei genaar gezegd dat de papieren niet in orde waren, maar hij be gon te dreigen met ontslag. Dan zit je klem", motiveerde de ver dachte. De eigenaar ontliep vorig jaar vervolging, omdat er een over eenkomst zou liggen tussen hem en de schipper over de aankoop van het schip. Daarmee zou de schipper verantwoordelijk zijn voor de overtredingen. Maar de koopovereenkomst is nooit ge- effectueex-d. De eigenaar beloof de voor de boete op te draaien, maar het bedrag van 2400 gul den heeft hij nooit betaald. Officier F. van Es vond het niet rechtvaardig wanneer alle schuld op de schouders van de Gentenaar werd gelegd. „Ik ga er vanuit dat meneer onder druk is gezet door zijn werkgever-." De officier werd in deze opvat ting gesterkt door het feit dat er van alles mankeerde aan het schip. Zo ontbraken de ramen en brandblussers. Rechter C. Kool oordeelde dat de schipper een eigen verantwoordelijkheid heeft en - ondanks een onwillige werkgever - geen risico's mag nemen. Hij legde twee boetes van driehonderd en duizend eu ro op, maar deze zijn geheel voorwaardelijk. wordt de jubileum-cd gepresen teerd. Als zangsoliste verleent Sonja Broekaart medewer king." De klapper wordt het jubileum weekend van vrijdag 31 mei tot en met zondag 2 juni in een grote feesttent bij oefenlokaal de Rof fel aan de Berlaersstraat. Vrijdag 5 juli stappen de muzi kanten in de bus voor een ne- gendaagse reis naar het Spaan se Calella. Ook hier wordt de eeuwviering muzikaal kenbaar gemaakt. Zaterdag 14 septem ber vindt de jubileumtaptoe op het Kerkplein plaats. Later in het jaar volgen een muzikale wandeltocht, het avondfestijn Koewacht Muzikaal met ook optredens van de plaatselijk ko ren en een reünie. Zaterdag 21 december wordt het jubileumjaar afgesloten met een concert in De Vlaschaard. De harmonie EMM oefent onder leiding van Anne-Marie Jansen. foto Peter Nicolai TERNEUZEN - MARKT 19 - TEL. (0115) 61 61 13, WWW.CYSOUWOPTIEK.NL Een deel van de cast van het stuk Angsten gein op Frankenstein. foto Peter N icolai door Marjon Sarneel WATERLANDKERKJE - Al- bert Maas (16) zwaait met z'n cape. Hij speelt de rol van graaf Dracula in Angst en gein op Frankenstein, het eerste avond vullende stuk van Jeugdtoneel Waterlandkerkje. Wat begon met sketches rond de uitvoering van de volwassen Waterlanders, heeft geleid tot een volwaardige jeugdafdeling van deze toneel club. „Zo'n cape maakt het makkelij ker om grote bewegingen te ma ken," zegt Albert Maas. Hij is niet afkomstig uit het dorp, maar rijdt er op z'n brommertje graag naar toe. „Ik heb hier twee tantes wonen en ik ken de jonge gasten van het dorp, want we gaan altijd samen uit." Zo is hij ook bij het jeugdtoneel geko men. Het leukste van de ï'ol van graaf Dracula vindt hij de ge dragen taal. „Ik moet woorden zeggen, die ik normaal niet ge bruik: dat maakt het voor mij echt toneel." Plet stuk is door de jongei'en zelf uitgezocht. „Ze wilden iets spe len wat op de Addams family leek',' vertelt Miranda de Muijnk, die zich samen met Cees van Oo- strum bezighoudt met de regie. Voor dit stuk moesten er tien spelers gevonden worden. Me- lanie Datthijn (13) is gevraagd. Ze is heel tevreden met haar eer ste rol als spook. „Ik gooi alles in de war", geniet ze. Natascha Cauwels speelt de barones. „Ik mag lekker kattig doen en op het einde verlaat ik door Aector Doorns MIDDELBURG - Voor officier van justitie R. Rammeloo stond het gisteren als een paal boven water dat drankgebruik tot de gewelddadige uitbarsting van een 22-jarige man uit Goes had geleid. De officier vroeg de Mid delburgse politierechter de Goescnaar wegens twee pogin gen tot zware mishandeling honderd uur werkstraf en twee weken voorwaardelijke gevan genisstraf op te leggen. Politierechter A. Gaakeer kwam uit op zeventig uur taak straf en twee weken voorwaar- delijke gevangenisstraf.De ver mijn man. Wat ik wel moeilijk vind, is dat bekakt praten. Dat kan ik niet goed." Mii-anda de Muijnk spreekt haar moed in, „Je kunt het wel, alleen denken jullie er niet altijd aan. Dat gaat het eerste bedrijf goed en in het tweede bedrijf woi'dt het min der en moeten jullie er aan her innerd worden." dachte had op 16 september vorig jaar in het uitgaanscen trum van Goes twee mensen met een bierfles geslagen. De visie van Rammeloo was duidelijk: „De rottigheid is in de disco theek ontstaan en daai'na op straat verder gegaanDe portier adviseerde u de andere kant op te gaan, maar u heelt zelf de confrontatie gezocht." Beide slachtoffers hielden er een hoofdwond aan ovex". Raadsman J. Wilgers vond dat zijn cliënt het incident 'slechts' voor de helft kon worden aange rekend. De politierechter achtte in beide gevallen een poging tot zware mishandeling bewezen. De Muijnk geniet ervan om de jongeren te regisseren, al zou ze liever zelf op de planken staan. Cees van Oostrum roept intus sen de spelers naar het podium waar het decor al klaarstaat. „En zondag (volgende repetitie, red.) wil ik geen boekjes meer zien", zegt hij streng. Dat de spelers het boekje nog in de hand houden, heeft te maken met onwennigheid. „De tekst kennis is prima," vertelt De Muijnk. „Ze zitten allemaal nog in het leerpx-oces en nemen de teksten makkelijk op." Dan gaat ook zij naar de bühne, waar ze deze keer souffleuse Kim Meverman vervangt. De repeti tie kan beginnen. In het decor van Slot Frankenstein houdt de baron zich dagelijks bezig met het doen van vreemde experi menten. Allexiei gasten en an dere personages bemoeien zich ermee. Dat moet haast wel slecht aflopen. Angst en gein op Frankenstein, to neelthriller van Martin Dowling, door Jeugdtoneel Waterlandkerkje onder regie van Cees van Oostrum en Miranda de Muijnk. Te zien op za terdag 19 januari 2002 om 20.00 uur in het Dorpshuis in Waterlandkerk je. Reserveren: 0117-454281. op een unieke collectie monturen. U leest het goed: 50% opruimingsvoordeel! Dat mag gezien worden. Sterker: mag gezien worden! Dit is dé kans om uw collectie voordelig uit te breiden: feestelijke bril, sportieve bril, geklede bril, strenge bril, vriendelijke bril... Kortom, brillen waarmee u er steeds weer op uw mooist uitziet. Tot kijk in één van onze vestigingen! Het Huis Henno Cysouw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 46