Vereecken wil vooral genieten Toon Klaassen trouw aan bond Beneluxkampioenschappen in Hulst Zeeuws-Vlaanderen Allemaal uit de bond JlV Co Crucq gaat weg bij Togo Zaalvoetbaltoernooi voor arbiters Pannekoekhuisje superieur Gelijkspel voor Euro Ginseng Doelpuntenfeest bij SSV-Yerseke Wielrenner heeft na veel tegenslagen geleerd te relativeren Tweespalt bij Schouwse clubs uitslagen agenda 'w GOES - Co Crucq stopt aan het einde van het jaar als trainer van korfbalvereniging Togo. De oefenmeester uit Oost-Sou burg wordt volgend seizoen trainer van het tweede team van Tjoba. Crucq is momenteel aan zijn derde opeenvolgende sei zoen en zijn zesde in totaal bezig bij de Goese korfbalclub. In de zaal promoveerde Togo twee keer achter elkaar onder Crucq, waardoor de club nu in de derde klasse speelt. Bij zijn nieuwe club Tjoba, waar hij in het verleden het eerste team al eens onder z'n hoede had. zal hij een tweemanschap vormen met eerste trainer Wilco Fokke. Tjoba 2 is samen met Fortis het hoogst spelende Zeeuwse reserveteam in de eerste klasse. VLISSINGEN - De scheidsrechtersvereniging Walcheren or ganiseert zaterdag een zaal voetbaltoernooi voor de schei ds- rechtersclubs in het district Zuid I. Het toernooi wordt in sporthal Baskensburg gehouden. Aan het evenement nemen scheidsrechters uit de regio Breda, de Betuwe, Den Bosch, Eindhoven, Gorinchem, de Langstraat, Noord- en Zuid-Be veland, Roosendaal, Tilburg, Valkenswaard, Walcheren, Zeeuws-Vlaanderen en Zwijndrecht deel. De eerste wedstrij den beginnen om 9.00 uur. MIDDELBURG - De achtste wedstrijd van de Zeeuwse be- drijvencompetitie karting is met overmacht gewonnen door Pannekoekhuisje Dishoek. Vanaf de eerste plaats gestart, bouwde het kartteam een grote voorsprong op. Willem van Staveren Automobielen, die als tweede mocht starten, kon zijn positie behouden tot de eerste wissels. Toen was het Co- lombus/Verkerk dat na diverse mooie duels tussen de teams van Technomarine technologies, Colombus/Verkerk en Van Staveren, de tweede plaats overnam. Pouleleider Van Stave ren eindigde op de laatste plaats door een straf van zestig se conde na een zwarte vlag door een pitsfout. SINT WTLLIBRORD - Het driebandenteam van DGV Euro Ginseng is de tweede helft van het seizoen begonnen met een gelijkspel tegen 't Pleintje: 4-4. Vanaf het begin werd duide lijk dat de teams elkaar weinig zouden toegeven. Op tafel vier versloeg Frits van der Vliet na een moeizame strijd Koevoets: 2 0-2 5 na 65 beurtenOp tafel twee ging Piet Schrier als een ra ket uit de startblokken, via 8 uit 5 en 11 uit 9 zag het er veelbe lovend uit. Toen had hij zijn kruit echter verschoten en volgde een periode met maar 1 punt uit 16 beurten en tegenstander Blockx profiteerde optimaal. Kimmo Pankow kon door de spanning zijn eerste optreden geen glans geven. Hij verloor vanDeHoon, 25-16 na 45 beurten. Tonnie van Iwaarden zorg de toch voor een punt door in een prima partij Heeren vol strekt kansloos te laten. 18-30 na 41 beurten. GOES - SSV'65 en Yerseke maakten gisteravond een doel- puntenfestijn van hun eerste wedstrijd van het jaar, Op het kunstgras van het Goese Schenge eindigde het duel in 5-5. Eersteklasser SSV'65 maakte in de tweede helft een 4-1-ach- terstand goed. Yerseke sloot het eerste deel door doelpunten van Remco de Koeijer, Jordy den Toonder, de meespelende trainer John Vette en Adriaan van de Plasse af met een ruime voorsprong. Alleen Armando Langebeeke scoorde bij een 3- 0-achterstand voor SSV. In de tweede helft de thuisploeg te rug tot 4-4 via Paul Bom, Ruud Nooteboom en Maurice van den Hemel. Oud-SSV'er Lamper van de Ven schoot Yerseke naar 4-5, maar Nooteboom zorgde voor 5-5. woensdag 9 januari 2002 door Jurqen Naeye HULST - Eric Vereecken be paalt dit seizoen het beeld van de Zeeuwse ATB-competitie. De 36-jarige wielrenner won zes van de tot nu toe negen verreden wedstrijden en is hierdoor al ze ker van de eindzege. Maar on danks dat deze titel hem niet meer kan ontgaan, is zijn honger naar succes nog niet gestild. Hij wil aan het einde van het ATB-seizoen nog één keer vlam men. Op zaterdag 12 januari in de laatste wedstrijd die op de Zeeuwse ATB-kalender staat. Een strijd die plaatsvindt in Hulst, de woonplaats van Eric Vereecken. Deze wedstrijd vormt niet alleen de afsluiting van het ATB-seizoen, maar is te vens de wedstrijd om het Bene- lux-kampioenschap Vereecken, die de laatste drie edities op zijn naam schreef, weet dat hij dé te kloppen man is. „Alle ogen zijn op mij gericht en ik hoop dat het me lukt om de favorietenrol waar te maken. Aan de motivatie zal het niet liggen. Ik ken het parcours als geen ander, het ligt bijna in mijn achtertuin, ik rijd voor eigen publiek en er staat een Benelux- titel op het spel. Op indrukwekkende wijze boekte Vereecken zes overwin ningen. Voor het publiek ogen schijnlijk met speels gemak, maar aan zijn prestaties ligt een ijzeren discipline en veel trai- ningsarbeid ten grondslag. Passie Minimaal twintig uur per week is hij in de weer met zijn grote passie. De Hulstenaar fietst vier keer in de week naar zi j n werk in Temeuzen en plakt daar op de terugreis vaak nog een pittige training aan vast. Even heen en weer naar de Franse grens of een intervaltraining op heuvelach tig terrein. Vereecken draait er zijn hand niet voor om. „De meeste sporters moeten gesti- muleerd worden om te trainen, maar ik moet juist worden afge remd. Dat fanatisme heb ik al vanaf mijn jeugd. De grote trainingsarbeid resul teerde in diverse successen. Zo won hij in 1988 in Florida de openingswedstrijd van het Amerikaanse wielerseizoen door de Olympisch kampioen Alexi Grewal in de spurt te kloppen en eindigde hij vijfjaar later tussen renners als Servaas Knaven en Michael Boogerd op de vierde plaats bij het Neder lands kampioenschap voor amateurs. Maar zijn gedrevenheid om veel te trainen had een keerzijde. Hij vond geen balans in zijn trai- ningsopbouw en gunde zijn li chaam te weinig rust, waardoor hij in grote wedstrijden vaak net iets tekort kwam. Harder trainen „Achteraf gezien had ik met een betere medische begeleiding meer uit mijn carrière kunnen halen. Ik leefde in de veronder stelling dat veel trainen geen kwaad kon. Als ik een mindere wedstrijd had gereden, ging ik de dagen erna nog harder trai nen. Ik onderschatte toen het belang van juiste voeding en de risico's die je loopt als je na een blessure te snel wilt terugko men. Daarvoor heb ik wel de no dige tol betaald. In 1988 kreeg ik door een vitaminetekort proble men met mijn rode bloedcellen, waardoor een virus vrij spel kreeg. Ik zat als een slappe vaat doek op de fiets en kon nog geen trimmer bijhouden", vertelt Vereecken Vier j aar later ging het weer mis. Uitgerekend in het jaar waarin Vereecken probeerde als be roepsrenner door te breken, hield een slepende knieblessure en een breuk in zijn voet hem maandenlang van de fiets. In zijn poging de trainingsachter stand in te halen, voerde hij zijn trainingstempo op, maar dat werd hem bijna fataal. Ver eecken kreeg hartproblemen en moest het noodgedwongen weer rustiger aan doen. Bezinning „Dat was een moment van be zinning. Ik realiseerde me dat ik goed was weggekomen. Ik heb me vanaf dat moment verdiept in situaties, waarbij sporter-s op jonge leeftijd waren overleden. Ik constateerde dat het te snel willen terugkomen na een bles sure een belangrijke rol speelde in die situaties. Je begrijpt zeker wel dat er toen een lamp j e bij me doorWim de Vos HULST - Eric Vereecken wil samen met zijn collega's iets moois opzetten in Hulst: het Beneluxkampioenschap voor ATB-renners. De finale om de Zeeuwse ATB Cup, moet de aanloop worden naar een officiële wedstrijd in de Reijnaertstad. Alweer enkele jaren wordt onder auspiciën van de Zeeuws-Vlaamse WTB het Benelux kampioenschap veldrijden en ATB voor vrije renners gehouden. Bij de WTB is Eddy de Schrijver in feite nog de enige bestuurder en omdat gevreesd werd dat de wedstrijd verloren zou gaan hebben Eric Vereecken, Peter Picavet, Jürgen Thuy en Michel de Koning hun medewerking toegezegd. „De wedstrijd wordt op een schitterend par koers gehouden. Dat mag niet verloren gaan. We hebben er veeltijd en arbeid in ge stopt en we denken dat we iets professio neels hebben neergezet", stelt Vereecken die aangeeft dat de samenwerking met de Bel gische vrije bond VWF ook ditmaal goed verlopen is. Door de samenwerking met de Belgische VWF en de verwachting van veel deelnemers wijkt het programma behoor lijk af de wedstrijden om de Zeeuwse ATB- cup. Zo zullen alle jeugdcategorieën in de zelfde ronde van start gaan en zullen de A- en de B-renners hun wedstrijd apart rijden. Zaterdag om 12.00 uur zal de eerste start plaats vinden van het uitgebreide program ma op het parkoers aan de Poorterslaan. Om 15.30 uur gaan, de A-renners van start. ging branden." Vanaf dat mo ment leerde Vereecken te relati veren. „Ik beleef het wielrennen nu meer als een hobby. Uiter aard wil ik dolgraag winnen en zal ik niet zomaar opgeven, maar plezier hebben in het wiel rennen vind ik net zo belangrijk. De wereld vergaat niet als je tweede wordt. Na twintig jaar wielrennen heb ik geleerd, dat je ook van het leven moet genie ten. Mijn Poolse vrouw en ik gaan nu vier keer per jaar op va kantie en bezoeken daarbij re gelmatig haar geboorteland. Als zaterdag die wedstrij d voor bij is, berg ik mijn fiets op en vertrekken we weer naar het buitenland. Hopelijk met een Beneluxtitel op zak, maar mocht dit niet het geval zijn dan geniet ik evengoed van mijn va kantie", aldus Vereecken. Mountainbiker Eric Vereecken wil zaterdag in Hulst zijn seizoen bekronen met een overwinning. foto Camile Schelstraete ZIERIKZEE - De Schouwse clubs hebben een signaal aan de biljartbond gegeven met een dwingende eis: als de verhoging van de contributie en inschrijf gelden wordt doorgevoerd, dan zullen veel clubs de biljartbond verlaten. Gerard Oele, voorzitter van de BV SIR uit Sirjansland, heeft zijn vereniging al afgemeld bij de bond. „Ik weet van vier of vijf andere clubs op Schouwen dat ze dat ook al hebben gedaan. Maar we houden de deur nog- open. Mocht er vrijdag op de ge westelijke vergadering iets an ders uitkomen, dan kunnen we ons met één briefje weer aan melden." Het Schouwse district is ver deeld. Gerard Oele: „We kunnen niet akkoord gaan met de verho gingen, vooral ook omdat ner gens duidelijk wordt gemaakt hoe de financiële positie eigen lijk is. De bond doet maar wat en wij zijn als clubs niet van plan om daarin mee te gaan. Aan de andere kant zijn er ook twijfels binnen ons district. Er zijn ook clubs die zeggen: we kunnen toch niet zo maar uit de bond stappen. Ik ben heel benieuwd hoe de vergadering vrijdag zal zijn." door Frits Bakker TERNEUZEN - De Zeeuws- Vlaamse biljarters, die tot voor kort waren aangesloten bij de nationale bond, spelen dit jaar in een eigen regionale bond. Het bestuur van het district is bezig met een nieuwe opzet: de statu ten, de begroting en de wed strij dkalender worden aange past aan de wensen van de clubs. Wat er vrijdag ook gebeurt op de gewestelijke vergadering: het district Zeeuws-Vlaanderen is niet meer om te praten. „Wij hebben geen vertrouwen meer in de bond en slaan onze eigen weg in", verzekert wedstrijdlei der (teams) Eddie van Goethem uit Hulst. Hij verwacht dat alles straks uit debondzalzijn. „Voor zo ver ik het weet hebben 21 van de 23 clubs al bedankt als bondslid. Twee clubs zijn er nog niet uit: WBC Walsoorden en HGL/KOT uit Sas van Gent. Ik weet van WBC dat ze zich ook snel achter ons zullen scharen." Het driehonderd leden tellende door Frits Bakker KATS - Voor de vijfhonderd bil jarters in zijn district blijft alles gewoon zoals bij het oude. Toon Klaassen en zijn achterban blij ven trouw aan de bond. Het con flict over verhoogde contribu ties en inschrijfgelden, die de KNBB (biljartbond) van de on dergang moeten redden, zal in het district Walcheren/De Be velenden niet tot een breuk lei den. „Wij willen wel meebeta len, alleen niet tot elke prijs", zegt Klaassen. Het grootste van de drie Zeeuw se districten stelt zich ondanks alle geschillen redelijk coulant op tegenover de bond die door zijn obscure beleid in financiële pi'oblemen is geraakt. De Zeeuws-Vlamingen hebben zich in meerderheid uitgespro ken voor een massale aftocht en voegen ook de daad bij het woord. Het Schouwse district aarzelt nog, maar protesteert wel heftig mee. Alleen bij de Walcherse en Bevelandse biljar ters wordt vaandelvlucht als een soort verraad gezien. Toon Klaassen: „Wij gaan voor iets meer dan zes euro per lid de district krijgt een eigen indivi duele competitie en een team- competitie. Piet Trommelen, de wedstrijdleider (persoonlijke kampioenschappen) die zich als enige van het bestuur uitsprak tegen uittreding, zal zijn taak tot het eind van het seizoen uit voeren. Eddie van Goethem: „Wij zullen de vergadering van vrijdag niet meer bezoeken, want we zijn geen lid meer. En binnen ons district verwacht ik verder ook geen problemen om een nieuwe, volwaardige com petitie op te zetten. HGL/KOT, de enige die dwarsligt, is ook verdeeld. Maar daar ligt alles nogal ingewikkeld. Ze hebben drie voorzitters, van wie er twee best meewillen met ons. Alleen Rob Duitemeijer werkt tegen, maar die lult als een kip zonder kop. Hij biljart twee jaar, komt nooit naar een vergadering en heeft nu het hoogste woord." Het district zal binnenkort de naam wijzigen in Zeeuws- Vlaamse biljartbond. Binnen kort worden de clubs bijeen ge roepen om goedkeuring te vra gen voor de nieuwe statuten. bond niet verlaten. Je kunt twee dingen doen. Zoals ze in Zeeuws-Vlaanderen hebben ge daan: de verenigingen bij elkaar roepen en ze adviseren om eruit te stappen. Of de bond nog het voordeel van de twijfel geven. Dat hebben wij gedaan. We zul len vrijdag zien wat de uitleg is, als het gewest met alle distric ten in Oirschot vergadert. Maar wij gaan in elk geval niet uit de bond." Geïsoleerd Tenzij het straks tot een massale uittocht komt. Want stel dat de twee Zeeuwse districten en de Brabantse regio zich terugtrek ken uit de bond. „Dan zijn we zo geïsoleerd dat we wel voor een andere oplossing moeten kie zen", beseft Toon Klaassen. „Anders kan niemand bij ons straks nog biljaiten. We hopen maar dat de Brabanders over stag gaan. Ik weet van Bergen op Zoom dat ze waarschijnlijk wel blijven, van de districten Roosendaal en West Brabant is dat nog onzeker." De storm is nog lang niet ge luwd. In de vijftien zuidelijke districten die Zeeland, Brabant en Limburg kennen, zijn de laatste weken stromingen ont staan die elkaar bestoken met argumenten vóór en tegen de bond. Dat heeft er binnen het gewestelijk bestuur al toe geleid dat twee mensen zijn opgestapt. Han Al, de wedstrijdleider, lid van het Schouwse district, heeft zich bedankt, net als Ko Mange laars van West Brabant. Ze kregen uit de districten het verwijt dat ze achter de scher men bezig waren een andere or ganisatie op te zetten. De waar heid is dat er na de eerste gewestelijke vergadering in Oirschot vanuit de districten verzoeken kwamen om een beeld te schetsen van een andere opzet. Toon PClaassen: „Dat hebben die mensen gedaan. Ze hebben de vraag gekregen: als we uit de bond gaan, hoe moeten we dan verder en wat gaat het ons dan kosten? Ik heb zondag op een nationaal kampioen schap gehoord, dat daar veel kritiek op is gekomen en dat ze daarna zijn opgestapt." Getoverd Net als de twee andere Zeeuwse districten wacht Toon Klaassen met spanning de vergadering van vrijdag af. „We willen bij voorbeeld wel eens duidelijk heid over het financiële beleid van de bond. Jan Wesdorp, onze penningmeester, die daar hart stikke goed in is, heeft zich erin verdiept. Hij zegt: de onrust is allemaal gekomen door de vage informatie. Als de bond nou eens precies aangeeft waar de geldstroom voor nodig is, dan komt er misschien meer begrip. Ze hebben nu maar wat geto verd met een papiertje waarop wat bedragen stonden." „Kijk", zegt Klaassen, „die zes euro, daar zal het bij ons niet op afspringen. Als ik de verenigin gen peil, dan is er best veel eens gezindheid. We willen allemaal bij de bond blijven. Waar wij niet mee akkoord gaan, dat is de enorme verhoging van de in schrijvingen voor teams. We be taalden 17,50 gulden per team, dat wordt nu 19 euro. Reken dat maar eens uit voor het district: we spelen met honderd teams voorde bond." „Ik kan me voorstellen dat onze clubs straks zeggen: dat wordt te gortig, daar doen we niet meer aan mee. Als de bond dat niet wil aanpassen, kan het best zo zijn dat wij met teams een eigen competitie opzetten, buitenom de bond. Zo veel verandert er dan niet. Je moet al geluk heb ben wil je per jaar met één team de landelijke finale halen. Dan kun je dus net zo goed in het ei gen district een competitie laten spelen." Atletiek Montevideo. Internationale veldloop. Mannen: 1. Yuda (Tan) 10 km in 28.47,2. Cheruiyot (Ken) 29.13, 3. Kosei (Ken) 29.26, 4. Eloy (Bra) 29.30, 5. Rutto (Ken) 30 03 Vrouwen: 1. Sanchez (Col) 10 km in 34.44, 2. De Souza (Bra) 34.46, 3. Dos Reis (Bra) 34.49,4. Tenorio (Spa) 34.59,5. Dos Santos (Bra) 35.03. Autosport Atar-Tdjikja (Mau). Rally Parijs-Dakar, 11e etappe. Motor: 1. De Gavardo (Chl) KTM 6.33.17,2. Roma (Spa) KTM 1.55,3. Meoni (Ita) KTM 3.50,4. Sainct (Fra) KTM 5.23,6. Pujol (Spa) KTM 6.51,20. Verhoef (Ned) KTM 1.10.16. Klassement: 1. Meo ni 26 47.23,2. Roma 1.26, 3. De Gavardo 1 42,15. Verhoef 4.40.27. Auto: 1Masuoka/Maimon (Jap/Fra) Mit subishi 6.04.33, 2. Shinozuka/Delli Zotti (Jap/Fra) Mitsubishi 5.40, 3. Klein- schmidt/Schulz(Dui) Mitsubishi 10.22,4. Fontenay/Picard (Fra) Mitsubishi 20.09, 5. Sousa/Jesus (Por) Mitsubishi 47.06,6. De Mevius/Guehennec (Bel) Nissan 53.19. Klassement: 1. Masuoka 24.31.18, 2.. Shinozuka 17.49, 3. Kleinschmidt 30.57. Basketbal New York. NBA. Cleveland Cavaliers - Portland Trailblazers 72-98, Philadelphia 76-ers - Los Angeles Clippers 116-92, Or lando Magic - Boston Celtics 98-87, Min nesota Timberwolves - Detroit Pistons 109-93, Chicago Bulls - Seattle Superso- nics 88-100, San Antonio Spurs - New York Knicks 90-79. Wloclawek. Saporta Cup, Groep C: An- wil Wloclawek (Pol) - Ricoh Astronauts (Ned) 79-67 (44-31). Topscorers Astro nauts: Spinks 19, Mikalajunas 16. Stand: 1. Lietuvos Rytas (Lit) 6-10, 2. UNICS Ka zan (Rus) 6-8, 3. Telekom Bonn (Dui) 6-8, 4. Wloclawek 7-8,5, Astronauts7-4,6. Ar- kadia Lions (Oos) 6-0. Karten Middelburg. Competitie, poule A: 1Pan nekoekhuisje Dishoek, 2. Colombus/Ver kerk, 3. Van Gilst Kevers/Hogeweg, 4. Hoondert 's -Heerenhoek, 5. Technoma rine technologies, 6. Willem van Stave ren Automobielen. Stand: 1Willem van Staveren Automobielen 112 punten, 2. Pannekoekhuisje Dishoek 112, 3. Hoon dert 's-Heerenhoek 106, 4. Techno marine technologies 88, 5. Van Gilst Ke vers/Hogeweg racing 72, 6. Colombus/ Verkerk 58. Skiën Val di Fiemme (Ita). Wereldbeker skïlo- pen. Vrouwen, 15 km klassiek: 1. Skari (Noo) 40.37,4,2. Danilova (Rus) 0,2,3. La- zoetina (Rus) 0,6, 4. Nagejkina (WRu) 46,2, 5. Tsjepalova (Rus) 47,3,6. Salonen (Fin) 47,7. Stand WB na 13 wedstrijden: 1. Skari 595 punten, 2. Neumannova (Tsj) 580,3. Tsjepalova 497. Mannen, 30 km klassiek: 1Aukland (Noo I 1.15.01,4, 2. Denisov (Rus) 0,9, 3. Fre- driksson (Zwe) 1,5,4. Veerpalu (Est) 1,6, 5. Mae (Est), 6. Muehlegg (Spa) 1,8. Stand WB na 13 wedstrijden: 1 Elofsson (Zwe) 549 punten, 2. Aukland 407,3. Als- gaard (Noo) 331. Arosa (Zwi), Wereldbeker snowboar- ding. Vrouwen, parallel reuzenslalom: 1 Ranigler (Ita), 2. Meuli (Zwi), 3. Posch (Ita 4. Ruby (Fra), 5. Guenther (Oos), 11. Ni- colien Sauerbreij, 45. Marieke Sauer- breij, uitgevallen: Marcella Boerma. Stand wereldbeker: 1. Ruby 3900 pun ten, 2. Guenther 3690,3. Pomagalski (Fra 2970,13. Nïcolien Sauerbreij 1530. Mannen, parallel reuzenslalom: 1. Maier (Oos), 2. Feichter (Ita), 3. Bozzetto (Fra), 4. Krassnig (Oos), 5. Koller (Oos). Stand wereldbeker: 1. Kosir (Slo) 4560 punten, 2. Bozzetto 3410, 3. Feichter 2690. Engelberg (Zwi). Open NK snowboar- ding. Vrouwen, reuzenslalom: 1. Zuzulo- va (Slw), 2. Kurfuerstova (Tsj), 3. Karrick (GBr). alleen Nederlanders: 1. Vale, 2. Bluemink, 3. Van Harten. Mannen: 1. Thedo Remmelink, 2. Sjoerd Remme- link, 3. De Boom. Sportprijsvragen Lucky Day van dinsdag 8 januari: 1-5-10- 13-15-21 -26-27-28-32-37-40-50-55-61 - 63-64-73-74-80. (onder voorbehoud). Tennis Auckland. Mannen, 400.000 euro. Eerste ronde: Schalken (Ned/4) - Blanco (Spa) 6- 2 3-6 6-3, Clavet (Spa) - Gambill (VSt/3) 6- 07-6,Nalbandian (Arg)-Phau (Dui) 4-66- 4 6-3, Mantilla (Spa) - Koubek (Oos) 7-6 6- 2, Ivanisevic (Kro/2) - Nieminen (Fin) 7-6 6-3, Bjorkman (Zwe) - Gaudio (Arg) 7-6 6- 1, Tabara (Tsj) - Sa (Bra) 7-5 6-2, Safin (Rus/1- Chang (VSt) 2-6 6-3 6-4, Youzhny (Rus) - Montanes (Spa) 4-6 7-6 6-2, Eise neer (Bel) - Hrbaty (Slw/8) 3-6 6-1 6-2, Kra- tochvil (Zwi) - Ginepri (VSt) 6-3 6-2, No- vak (Tsj/5) - Gaudenzi (Ita) 7-5 6-3, Portas (Spa/8) - Diaz (Spa) 7-5 6-4, Rios (Chl) - Ljubicic (Kro) 6-7 6-37-6, Rusedski (GBr/6 (-Zabaleta (Arg) 6-4 3-6 6-1. Sydney. Mannen, 400.000 euro. Eerste ronde: Srichaphan (Tha) - Grosjean (Fra/1)6-36-4, Escude(Fra)-Martin (Spa) 6-1 6-4, Schüttler (Dui) - Kiefer (Dui) 6-2 6- 2, Boutter (Fra) - Johansson (Zwe) 7-6 7- 5. Ulihrach (Tsj) - Lapentti (Ecu) 6-3 6-1, Kucera (Slw) - Santoro (Fra) 6-4 1-6 6-3, Canas (Arg/4) - Delgado (Par) 3-6 6-4 6-1, Malisse (Bel) - Arzai (Mar) 6-3 opgave Arazi, Federer (Zwi/2) - Robredo (Spa) 7-6 7-6. Vrouwen, 250.000 euro. Eerste ronde: Testud (Fra/7) - Pisnik (Slv) 6-0 6-2, Henin (Bel/5) - Schett (Oos) 7-6 6-3, Nagyova (Slw) - Sanchez-Vïcario (Spa) 6-1 2-6 6-3. Tweede ronde: Hingis (Zwi/1- Raymond (VSt) 6-1 6-1. Serena Williams (VSt/4) - Koernikova (Rus) 6-2 4-6 6-3, Mauresmo (Fra/6) - Coetzer (ZAf) 6-3 5-7 6-3. Hobart. Vrouwen, 120.000 euro. Eerste ronde: Pratt (Aus/8) - Razzano (Fra) 6-2 6- 3, Hopkins (VSt) - Lamade (Dui) 6-1 6-1, Tu (VSt/5) - Black (Zim) 6-4 6-3, Muller (Dui) - Kruger (ZAf/6) 6-3 7-6, Suarez (Arg/2) - Tatarkova (Oek) 6-3 6-3, Pierce (Fra) - Brandi (VSt) 6-06-3, Grande (lta/1) - Kuti Kis (Hon) 6-4 6-3, Medina Garrigues (Spa) - Diaz-Olivia (Spa/9) 6-2 6-3, Schwartz (Oos) - Wheeler Aus) 6-1 5-7 6- 3, Gagliardi (Zwi) - Irvin (VSt) 6-4 6-2, Fra- zier (VSt) - Beigbeder (Fra) 6-3 6-2, Fortez (Fra) - Dlhopolcova (Slw) 6-3 7-6. Canberra. Vrouwen, 120.000 euro. Eer ste ronde: Smashnova (Isr) - Obata (Jap) 6-1 6-3, Tanasugarn (Tha/1) - Seljoetina (Kaz) 6-2 6-7 6-3, Grahame (Aus) - Mc Quillan (Aus) 6-4 6-4. Tweede ronde: Os- terloh (VSt) - Reeves (VSt) 3-6 6-46-2, De- chy (Fra/7) - Craybas (VSt) 0-6 7-6 7-5, Grahame (Aus) - McQuillan (Aus) 6-4 6-4 Voetbal Maspalomos (Spa). Internationaal toer nooi. Feyenoord - FC Kaiserslautern 3-1 (1-0). 34. Tomasson 1-0,61Riedl 1-1,78. Van Hooijdonck 2-1 (strafschop), 90. Smolarek3-1. Scheidsrechter: Riley (GBr Aantal toeschouwers: 4000. Feyenoord: Zoetebier; Emerton (90. Cy an), Sprockel, Paauwe en Rzasa (46. Aros Van Wonderen, Tomasson en Ono; El- mander (85 Leonardo II). Van Hooijd onck en Smolarek. Feyenoord vrijdag in finale tegen winnaar Bayer Leverkusen - Helsingborg. .woensdag 11 Biljarten Driebandentoernooi Graanbeurs Tro fee, eerste ronde. Locatie: Huis van Nas sau, Zierikzee. Aanvang: 19.00 uur, Paardensport Indoor Zeeland. Hengstencompetitie dressuur (14.00 uur), Hengstencompeti tie springen (19.00). Locatie: Zeelandhal len Goes. vsjLs* v, -fr *i. ml 1 Toon Klaassen stelt zich met zijn district Walcheren/De Bevelanden coulant op tegenover de biljartbond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 13