Postbalie Oostburg weer open BL0F Hulst stuurt toch BTW-rapport naar De Vries Verpleeghuispatiënten naar Axel Thuiszorg vraagt mening van clientèle consultatiebureaus Axelaar komt om bij ongeval Provincies spannen zich in voor behoud buslijn Hulst-Breda VANNACHT Eigenaar supermarkt wil betere vergoeding voor inzet personeel Auto in sloot en drugs kwijt Wethouder acht kritiek eurobeleid misplaatst Bromfietser gewond EXTRA KORTING zeeuwse almanak Pak PZC ZEEUWS-VLAANDEREN dinsdag 8 januari 2002 door Eugène Verstraeten OOSTBURG - Het postagent schap in de Meermarkt in Oost burg is sinds gistermiddag weer open. De computer in het agent schap is omgebouwd en ge schikt gemaakt voor de euro. Toch zijn nog niet alle knelpun ten uit de wereld. De onderhan delingen tussen eigenaar J. Martens van de supermarkt en Postkantoren BV worden bin nenkort voortgezet, want Mar tens is niet tevreden met de hui dige vergoeding die hij krijgt voor de inzet van personeel. Terwijl woordvoerder F. Sterk van Postkantoren BV gister morgen nog zei geen mededelin gen over het conflict te kunnen doen, waren medewerkers van het bedrijf een uur later al bezig met aanpassingen in het agent schap. Sterk stelde dat het agentschap 'ondanks fors aan dringen onzerzijds' dicht was gebleven, sinds het besluit van de ondernemer om te sluiten. Hij benadrukte dat Postkanto ren BV 'heel graag als dienstver lenend bedrijf in Oostburg aan wezig wilde blijven'. Dat is wat Martens betreft geen HOEK - Een 22-jarige vrouw uit het Belgische Pittem heeft gis teravond haar softdrugs moeten inleveren, nadat ze met haar au to in een sloot langs de Hoekse- weg in Hoek was gereden. De politie schoot na het ongeval te hulp, en trof bij controle in de auto drie zakjes met in totaal 13 gram wiet en twee joints aan. De vrouw en haar 28-jarige pas sagier waren door onbekende oorzaak rond kwart over zeven in de sloot beland. De agenten maakten proces verbaal op. De Belgische deed afstand van de softdrugs. Geen van beide inzittenden raakte gewond bij het ongeval; wel werd de auto vernield. door Eugène Verstraeten HULST - De kritiek op het euro beleid van de gemeente Hulst is volkomen misplaatst. Dat zegt wethouder P. Weemaes in een reactie op de uitlatingen van Hulstenaar W. Haulez. De laatste kreeg toen hij aan de gemeentelijke balie twee par- keervergunningen met guldens betaalde wisselgeld ook in gul dens terug, in plaats van in eu ro's. ,,Ik voel me flink op de tenen ge trapt en het heeft me behoorlijk pijn gedaan", reageert Wee maes. „Heel flauw om daarmee publiciteit te zoeken en zo te proberen de gemeente onderuit te halen." Volgens Weemaes is de ervaring van Haulez een uitzondering. „Die eerste dag na nieuwjaar kwamen erbij de gemeente vrij wel geen euro's binnen, maar er gingen er alleen maar uit. We zijn natuurlijk geen bank waar je onbeperkt guldens kunt om wisselen voor euro's. We hebben er wel alles aan gedaan om de klanten zo goed mogelijk te be dienen. Op dat ene moment za ten we even moeilijk. Ik durf echter te beweren dat er geen enkele andere Hulstenaar is ge weest die geen euro's heeft te ruggekregen." De kritiek dat Hulst een slecht eurovoorbeeld zou geven is nog al hard aangekomen, omdat de gemeente er juist alles aan heeft gedaan om cle invoering van de euro vlekkeloos te laten verlo pen. Doorgewerkt „Ons streven was dat alles voor 1 januari in orde moest zijn en dat was het ook", zegt Weemaes. „Er is zelfs in de kerstweek nog volop doorgewerkt om cle invoe ring van de euro zo goed moge lijk te organiseren." „Je hoort van een aantal ge meenten dat er zaken zijn die nog niet helemaal goed geregeld zijn, zoals parkeerautomaten die nog moeten worden omge bouwd. Nou, dat was bij ons al lemaal in orde." Weemaes vindt de kritiek dan ook 'super onterecht' en 'niet ge past'. „Wij hebben juist een enorme inspanning geleverd om na het millennium-probleem ook het euro-probleem voor honderd procent op te lossen. Er kan maar één conclusie zijn, Hulst is volledig europroof." probleem, maar er moet iets te genoverstaan. „Het agentschap is in de plaats gekomen van het vroegere postkantoor. Daar werkten twee mensen, nu is dat er een. Maar er moeten wel de zelfde handelingen verricht worden. En die nemen toe, door het verdwijnen van servicepun ten in de omliggende dorpen. Door deze situatie ontstaan er lange wachttijden en wordt er veel gemopperd. Maar het is on ze schuld niet, het ligt aan het beleid van Postkantoren BV." De combinatie van het weigeren van de giromaat en het feit dat er niet met euro's kon worden gewerkt, was voor hem de drup pel die de emmer deed overlo pen. „Wij worden er op aange keken, terwijl we er niets aan kunnen doen." Zaterdagochtend Martens merkt op dat het agent schap langer open is dan verge lijkbare servicepunten. „Een half uur langer per dag, plus de zaterdagochtend. Als je er de vergoeding van Postkantoren tegenover zet, kun je daar niet meer personeel mee inzetten.", vindt hij. Volgens Sterk is Postkantoren zich intern nog aan het beraden over het gerezen probleem. Het bedrijf is momenteel bezig met een reorganisatie dat in 2005 moet zijn afgerond. Er komen meer servicepunten voor 'kleine handelingen', zoals verkoop van postzegels en strippenkaar ten, maar de mogelijkheid tot het verrichten van geldhande lingen wordt beperkt tot acht honderd vestigingspunten. Van het totale aantal vestigin gen zullen er circa duizend al leen het 'snelst lopend assorti ment' aanbieden. Postkantoren streeft naar een landelijke dekking, waarbij 95 procent van de agentschappen binnen een straal van vijf kilo meter van woningen te vinden is. „Voor het platteland is die dekking wat anders. Mensen gaan voor hun dagelijkse bood schappen toch al wat verder dan De heer en mevrouw Dieleman worden na de tocht uit Ter Schorre in Terneuzen herenigd bij het nieuwe onderkomen: De Vurssche in Axel. foto Wim Kooyman door René Hoonhorst AXEL - De verhuizing van 33 bewoners van het Terneuzense verpleeghuis Ter Schorre naar De Vurssche in Axel is gisteren begonnen. Tien voormalige be woners van Ter Schorre namen hun intrek in de nieuwe ver- pleegafdeling van De Vurs sche. De komende anderhalve week zullen nog 23 verpleeghuispa tiënten van Terneuzen naar Axel verhuizen. De bedlegeri ge bewoners mochten, evenals drie rolstoelpatiënten, als eer sten naar de nieuwe verpleeg- vleugel van De Vurssche. De speciale bus van de Hulster af deling van het Rode Kruis en chauffeur-begeleider Ro Ducheine waren gisteren be schikbaar. Ter Schorre heeft weliswaar zelf een busje om rolstoelpatiënten naar de dok ter, het ziekenhuis of sociale bezoekjes te vervoeren, maar een grotere bus met een elek trisch hefmechanisme voor de bedden bezit de verpleegin stelling niet. Zeven aan bed ge kluisterde patiënten (of hun familieleden) die te kennen hadden gegeven naar Axel te willen, konden door de hulp van het Hulster Rode Kruis op comfortabele wijze naar him nieuwe woonst worden ver voerd. Aan het eind van de maand moeten alle zestig verpleeg huisbedden van De Vurssche bezet zijn. Behalve de patiën ten van Ter Schorre komen er ook mensen uit verzorgings huizen of mensen die nog thuis wonen, maar al lang op een wachtlijst staan. Met zestig verpleeghuisplaatsen is Ter Schorre is De Vurssche één van de grootste gemengde ver pleeg- en verzorgingshuizen in de regio. Naast De Vurssche krijgen ook De Blide in Ter neuzen en De Redoute in Sas van Gent in de loop van dit jaar een aparte verpleegafdeling. De Blide neemt in maart 24 verpleeghuisbedden in ge bruik, De Redoute krijgt eind van het jaar de beschikking over achttien verpleeghuis plaatsen. Tien van de nieuwe verpleeg- plaatsen van De Blide zijn toe gewezen aan huidige bewoners van Ter Schorre en ook van de verpleegbedden van De Re doute wordt er een aantal gere serveerd voor patiënten van Ter Schorre. Het Terneuzense verpleegtehuis verhuist over twee jaar, begin 2004 is de planning, naar een nog te bouwen complex aan de Alva- rezlaan. In het nieuwe verpleegcen- trum zullen nog 150 plaatsen zijn. Tot gisteren, toen de eer ste tien bewoners dus naar De Vurssche trokken telde Ter Schorre nog 225 patiënten. door René Hoonhorst TERNEUZEN - De Stichting Thuiszorg Zeeuws-VIaanderen houdt een 'tevredenheidsonder- zoek' onder ouders met kinde ren van nul tot vier jaar die ge bruik maken van voorzieningen als de consultatiebureaus. Het onderzoek moet Thuiszorg kennis aanreiken voor het ver der verbeteren van de ouder kindzorg. Hoewel de Zeeuws- Vlaamse gemeenten bekijken of de periodieke zorgcontroles voor kinderen tot negentien j aar niet beter bij de Gemeenschap pelijke Gezondheidsdienst Zee land kunnen worden onderge bracht, vindt Thuiszorg het belangrijk om te weten hoe de gebruikers het hui dige zorgaan bod beoordelen. Niet om aan te tonen dat de zorg voor de klein ste inwoners het beste in handen kan blijven van Thuiszorg, maar in de eerste plaats om te weten te komen hoe de dienst verlening beter kan. Een eerder onderzoek onder gebruikers van het verplegings- en verzor gingsaanbod van Thuiszorg wees uit dat er vooral aan het in formeren van klanten en het be handelen van klachten nog al wat schortte. „Door met ontvangers van de zorg en de cliëntenraad te pra ten en te overleggen, hebben we de zorg beter afgestemd op de gebruikers. Het verder verbete ren van de zorg, het streven naar 'zorg op maat' staat ons ook nu weer voor ogen", verklaart be- leidsadviseur kwaliteitszorg Van der Staal van de Stichting Thuiszorg. Enkele weken gele den is onder driehonderd ouders een enquête uitgezet. Een kleine honderdveertig mensen heeft de vragenlijst ingevuld. Ze beoor deelden onder meer de deskun digheid en voorkomendheid van het personeel, de bereik baarheid van de zorgverstrek kers, het aanbod aan voorzie ningen en de informatie over de mogelijkheden. De antwoorden worden de ko mende weken geïnventariseerd en in een rapport verwerkt. Ver volgens bespreken medewer kers van ouder-kindzorg de re sultaten met een aantal mensen die de enquête invulden en le den van de cliëntenraad. Verte genwoordigers van Thuiszorg, de geënquêteerden en de cliën tenraad vormen samen een cliëntenpanel. Dat gelegen heidsorgaan moet een aantal adviezen opstellen om de jong ste kinderen (nog) betere zorg te bieden en (nog) meer tegemoet te komen aan de wensen van ou ders. Van der Staal verwacht dat het cliëntenpanel binnen twee maanden met zijn werk kan be ginnen. De ravage na de frontale botsing op de N60 was gisterochtend zo groot, dat het verkeer urenlang werd omgeleid. foto Wim Kooyman door Eugène Verstraeten KLOOSTERZANDE - Een inhaalmanoevre op de N60 tussen Kuitaart en Kloosterzande is de 56-ja- rige automobilist R. Saman uit Axel gisteren fa taal geworden. Een 38-jarige automobiliste uit Kloosterzande raakte zwaargewond en een derde bestuurster uit Hulst moest met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis worden gebracht. Het ongeval gebeurde gisterochtend even voor acht uur. Volgens de politie reed de Axelaar in de richting Perkpolder en haalde hij een andere auto in. Op dat moment kwam een 38-jarige automobi liste uit Kloosterzande vanuit de andere rijrich ting. Het gevolg was een frontale botsing, waarbij ook nog een andere auto werd geraakt. De 56-jarige man overleed ter plaatse. De 38-jari- in verstedelijkt gebied", aldus Sterk. Niettemin wordt volgens hem de dekking op het platte land ook 'opgekrikt', van 70 procent nu, naar 80 a 85 in de toekomst. De PvdA-Statenfractie heeft dit weekend vragen gesteld aan GS over de spontane sluiting van het postagentschap. De PvdA vindt dit het zoveelste te ken dat de directie van PTT Post doende is de voorzieningen op het platteland in Zeeland af te breken. door Maurits Sep MIDDELBURG - De provincie besturen van Zeeland en Noord- Brabant doen er alles aan de busdienst tussen Hulst en Breda te behouden. Gedeputeerde J. Hennekeij van verkeer en zijn Brabantse collega J. Boelhou wer zijn het erover eens dat de zogenoemde Bredabus niet mag verdwijnen, stelde Hennekeij gisteren in de Statencommissie verkeer. Diverse fracties toonden zich verontrust en verwonderd over berichten dat de zogenoemde Bredabus met opheffing wordt bedreigd doordat bij busmaat schappij Connexxion arbeids plaatsen op de tocht staan. Het risico bestaat daardoor dat de bus alleen nog zal rijden van Breda tot Antwerpen. CDA'er B. Pauwels wees erop dat de dienst (lijn 19 van Hulst via Antwerpen naar Breda en retour) zeker na het wegvallen van de veerdiensten in 2003 een belangrijke verbinding vormt voor jongeren, studenten en ou deren zonder auto die vanuit Oost-Zeeuws-Vlaanderen naar West-Brabant moeten. Bovendien verbaasden Pau wels, H. van Geesbergen (WD) en M. de Koster (PvdA) zich er over dat juist één van de meest rendabele buslijnen van Con nexxion ter discussie staat. „We zouden wel een heel raar figuur slaan als de overheden en de vervoerders zo'n succesvolle lijn uit hun handen laten glip pen", waarschuwde Van Gees bergen. De Koster drong erop aan de lijn 'hoe dan ook te be houden'. Zover wilde Hennekeij niet gaan, reageerde de gedeputeer de voorzichtig. „Maar er wordt wel verstandig over onderhan deld", suste hij. Volgens Hen nekeij zijn met busmaatschap pij BBA afspraken gemaakt over een tijdelijke regeling. „Zo willen we tijd rekken om een structurele aanpak te beden ken." Studenten De Bredabus werd na de waters noodramp in 1953 in gebruik genomen en diende het wegval len van het veer Kruiningen- Perkpolder te compenseren. De dienst wordt tegenwoordig vooral gebruikt door Zeeuws- Vlaamse jongeren die in Noord- Brabant studeren. Vanuit bij voorbeeld Eindhoven, Tilburg en Breda verkiezen zij in groten getale de bus via Antwerpen bo ven de trein naar Kruiningen en de boot naar Perkpolder. Advertentie KAPELLE - Een 17-jarige bromfietser uit de gemeente Ka- pelle is gisteravond even na half acht gewond geraakt bij een botsing op de kruising Bieze- lingsestraat Cederlaan in Ka- pelle. Een 46-jarige automobiliste uit de gemeente Goes reed over de Biezelingsestraat, sloeg op het kruispunt linksaf en liet de te gemoetkomende bromfietser niet voorgaan. Een aanrijding volgde. Het slachtoffer is met beenletsel overgebracht naar het ziekenhuis. "Blauwe ruis" v.a. 12.00 uur MUSICy^ STORE Vlissingen, Walstraat 105 De eerste 200 kopers 'n GRATIS LANYARD! door Conny van Gremberghe HULST - Voorzitter F. de Vries van Progressief Hulst krijgt na twee jaar procederen tegen de gemeente Hulst zijn zin. De ge meente is bereid De Vries een ge anonimiseerde versie van het door hem gewraakte BTW-rap- port toe te sturen, nu de Middel burgse bestuursrechter heeft geoordeeld dat de Hulstenaar het mag inzien. „We respecteren de uitspraak van de rechter", zegt burge meester A. Kessen van Hulst. „We hebben onze ambtenaren opdracht gegeven om zaken die verwijzen naar derden weg te strepen en het rapport vervol gens naar meneer De Vries te sturen." Dat de gemeente twee jaar terug De Vries - toen hij daar om vroeg - niet over de belastingaffaire wilde informeren, was volgens Kessen een kwestie van het in terpreteren van feiten. Boete Hulst vorderde - net zoals ande re gemeenten overigens - jaren lang BTW-gelden terug bij de aankoop van bouwgronden. Omdat de gemeente de gronden later voor lagere prijzen door verkocht was de terugvordering volgens de Wet op de Omzetbe lasting tijdenlang veel te hoog. De belastingdienst tikte de ge meente in 1997 al op de vingers voor deze handelswijze, maar Hulst bleef de methode volhou den. Uiteindelijk besloot de fis cus de gemeente te beboeten met 1,3 miljoen gulden. De boete be taalde de gemeente niet. Uiteindelijk - na lange onder handelingen met de belasting dienst - werd een definitieve boete van zes ton overeengeko men. Toen de gemeente het uiteinde lijke boetebedrag bekendmaak te aan de raad wilde De Vries het fijne van de zaak weten. Hij vond dat inwoners van Hulst recht hadden om alle ins en outs van de kwestie te kennen, omdat de boete met gemeenschapsgeld werd vereffend. De voorzitter van Progressief Hulst deed een beroep op de Wet Openbaarheid van Bestuur (WOB). Hulst ne geerde dat verzoek. Kessen: „Om de doodeenvoudige reden dat wij dachten dat deze mate rie niet WOB-plichtig was. Openbaarheid heeft zijn gren zen. Omdat er in de rapportage veel namen worden genoemd, vonden wij dat we de kwestie vertrouwelijk moesten behan delen. Deskundigen hebben zich over de kwestie gebogen en vonden dat wij zo moesten han delen. Dat de rechter daar nu anders over denkt, goed, dat is zijn recht. Wij zullen ons aan die uitspraak houden en De Vries de gevraagde stukken toezenden." (Advertentie) Nog 5 dagen (di. 8 jan. t/m za. 12 jan.) DELSCHER Grote Markt 11-13 Goes ge vrouw werd in kritieke toestand, onder politie begeleiding, per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Gent. De bestuurster van de derde auto werd met onbekende verwondingen overgebracht naar het ziekenhuis in Terneuzen. Vanwege de ravage is de N60 tot half elf 's morgens gestremd geweest en werd het verkeer omgeleid via Kloosterzande. Na het ongeval rukte zowel de brandweer uit Hontenisse als die uit Hulst uit met een hulpverle ningsvoertuig om de slachtoffers uit hun auto's te bevrijden. Tevens werd een beroep gedaan op de traumahelikopter in Brugge. Die was echter op weg naar een ander ongeval, zodat werd besloten het Medisch Interventieteam uit Eeklo en de trau mahelikopter uit Rotterdam te hulp te roepen. Ze arriveerden tegelij kertijdIn overleg werd er voor gekozen de zwaargewonde automobiliste per am bulance naar Gent te brengen. I De Middelburger staat bij i zijn vrienden met bekend als i een echte Oranjeklant. Het Koninklijk Huis, daar loopt j hij dan ook niet echt warm voor. Onlangs kwam daar toch verandering in. Op de deurmat vond hij namelijk een wel zeer bijzondere uit nodiging. Hij mag begin fe bruari aanwezig zijn bij het huwelijk van de Kroonprins der Nederlanden Willem- Alexander met Maxima. Met lichte emotie in zijn stem be kende hij dat zo'n uitnodi ging van de Koningin en haar gemaal hem toch wel wat deed. Zozeer zelfs dat hij nu in de uitverkoop driftig op zoek is naar een pak; zijn eer ste.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 29