Bob eregast op Millennium Party LOS MfXDj] dj 11 j Ë€2, Vrijer bouwen in Reimerswaal SPRINT P'rlUlO} - SO\f% m 59 René Brasser agenda Veel bezoekers Sas'feest laten ademtest doen FAMILIEBERICHTEN Hé verplegende... Zin in een werkvakantie? door Rob Paardekam KRUININGEN - Welstandsvrij bouwen wordt in alle kernen van de gemeente Reimerswaal ingevoerd. De gemeente doet dit, omdat een proefproject in het woonwijkje op de Kanaal- arm in Hansweert goed uitpak te. Uit de beleidsnota welstand blijkt wel dat de gemeente in de gezichtsbepalende gebieden ge woon een stevige vinger in de pap blijft houden. Welstandsvrij bouwen betekent dat mensen die een woning neerzetten hun schetsen niet eerst aan de gemeentelijke wel standscommissie voor te hoeven leggen. Op de kanaalarm in Hansweert leverde dat geen gekke bouwwerken op. ..Project geslaagd", zo concludeerde de gemeente. De beleidsnota is opgesteld, om aan te geven waar en in welke mate er in de verschillende ker nen welstandsvrij gebouwd mag worden. Daarin worden drie gebieden onderscheiden. In de beeldbepalende gebieden verandert er feitelijk niets. Het klassieke toezicht van de wel standscommissie blijft daar ge handhaafd. In de neutrale gebieden gaat een beperkte mate van toetsing gel den, terwijl in de welstandsvrij e gebieden bouwers hun onder komen geheel naar eigen smaak kunnen vormgeven. Alleen nieuwe woonwijken en de 'ker nen' van de bedrijventerreinen hebben het etiket welstandsvrij gekregen. Andere gebieden in de dorpen zijn ingedeeld als beeldbepalend of neutraal. Dat laatste geldt voor de randen van de bedrijventerreinen. Enkele gebieden die als beeld bepalend zijn betiteld en waai de welstandscommissie blijft toetsen, zijn de Oesterputten in Yerseke, de Oude Haven van Hansweert, de Spoorlaan in Krabbendijke en de Stations- buurt, de Hoofdweg en de Adri- aan Buteijnweg in Rilland. Ook de (oude) kernen van de dorpen en de meeste toegangswegen worden als beeldbepalend be schouwd. De hele kleine kernen Oostdijk en Bath zijn zowat he lemaal als beeldbepalend aan gewezen. Gebieden die als neutraal zijn aangemerkt en waar een be perkte mate van toezicht gehandhaafd blijft, zijn door gaans de reeds bestaande woon wijken en het landelijk gebied rondom de kernen. Voor een precies overzicht van welk gebied nu welstandsvrij, neutraal of beeldbepalend is, biedt de website van de gemeen te Reimerswaal uitkomst. On der het kopje 'info bestuur' staat gedetailleerd en met veel foto's aangegeven wat op welke plaats wel en niet mag. STREEKACTIVITEITEN AXEL- De Halle, 14.00 uur: Kaarten en bil jarten; Gregoriuscentrum, 14.00 uur: Beweging voor 55 plussers; 't Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljar ten; CLINGE - Café de Gouden Kroon, 20.00 uur: Kaarten; Malpertuus, 13.30 uur: KBO biljarten; koersbal en gezellig samenzijn; HOEK - De Lovenhoek, 13.30 uur: biljar ten, kaarten en bridge; HULST - Café de Kroon, 14.00 uur: Kaar ten; De Lieve, 9.00 uur: Mensendieck; 13.00 uur: biljarten; 13.30 en 15.00 uur: Yoga; 14.00 uur: Jeux de boules; Reynaertshof, 20.00 uur: Nieuwjaarsre ceptie KVG Hulst; KLOOSTERZANDE - Rozenhof, 13.30 uur: Koersbal; KOEWACHT - Gymzaal De Eikelaar, 19.45 uur: Total body workout; De Vlaschaard, 13.00 uur: KBO biljarten; NIEUW-NAMEN - De Kauter, 14.00 uur. KBO koersbal; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.30 uur: Kaarten, PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 13.30 16.00 uur: Dames handwerkclub; 15.30 uur: Technika 10 voor meisjes van 10 tot 13 jaar; 18.30 19.30 uur: Handwerkclub jeugd7 toten met 15jaar; SLUISKIL - Het Meulengat, 13.30 uur: SWOS kaarten, canasta, sjoelen, biljar ten, handwerken en jeu de boules; 19.00 uur: Yoga; 19.30 en 20.30 uur: Callane- tics; 19.30 uur: Oefenavond muziekver eniging Sluiskil; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Bie den, jokeren en biljarten; 'tZwaantje, 13.00 uur: SWOT koersbal en Bowls; 't Schelpenhoekje, 19.00 uur: Country li ne dance voor beginners; 20.45 uur: Country line dance voor gevorderden; Gymzaal Zuidlandschool, 18.30 uur: Badminton; 19.30 uur: Volleybal; Bachten Dieke, 19.30 uur: Bridge; WESTDORPE - Concordia, 13.30 uur: Volksdansen; 14.30 uur: Gym vooroude ren; 18.30 uur: Country line dansen voor beginners; 20.15 uur: Country line dan sen voor gevorderden; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; ZUIDDORPE - 't Kaaike, 13.30 uur: Volks dansen; maandag 7 januari 2002 door Sheila van Doorsselaer SAS VAN GENT - Bob was za terdagavond eregast op de der de editie van de Mega Millenni um Party in De Vlaanderen in Sas van Gent. De feestvierders konden tussen het dansen en het drinken door bij de stand van het 3VO-Bobteam hun adem la ten analyseren. Wie door middel van een ademtest kon bewijzen dat hij de naam Bob waardig was, kreeg de felbegeerde gele schuimrubberen Bob-sleutel- hanger als cadeautje. De ande ren konden altijd nog met de bus naar huis. De laserstralen van de installa tie op het dak van De Vlaande ren, die de bezoekers naar de partylocatie moesten dirigeren, waren tot in Axel te zien. Het la serapparaat moest op het laat ste moment wat hoger worden afgesteld omdat de felle licht bundels de huis- en slaapka mers van de overburen van De Vlaanderen vol in het licht zette. En dat is toch niet bepaald het zelfde als een peertje van veertig Watt. De Mega Millennium Party in Sas van Gent is zo langzamer hand een traditie geworden. Voor het derde jaar op een rij werden zaterdag de twee hallen van De Vlaanderen gevuld met een dansende meute en klanken variërend van snelle trance en vette techno tot top-40 hits van af de sixties tot nu. De tennishal was omgedoopt tot futuristi sche disco, inclusief danspodia en rookkanons en in de kleinere hal konden de 'oudere' jongeren terecht voor een miniconcert van Shocking Blue. Zangeres Mariska Ver-es bracht met vei-ve de hits van de bekende sixties/ seventies band zoals 'Never marry a railroad man', 'Mighty Joe' en natuurlijk de megahit 'Venus'. Ook diverse covers pas seerden de revue. Het Bob-team, bestaande uit vrijwilligers van verkeersvei ligheidsorganisatie 3VO, had van organisator Het Feest een eigen stand gekregen in de hal. Zij waren in het bezit van speci ale meetapparatuur waarmee de hoeveelheid alcohol in de adem gemeten kon worden. Het was druk bij het kraampje. Om De Vlaanderen in Sas van Gent was gisteren gevuld met een dansende meute tijdens de Mega Millennium Party. streeks één uur lagen er al zo'n vierhonderd stuks gebruikte blaasmondstukjes in de prul lenbak. Wie volledig nuchter was, en zich dus Bob mocht noe men -want Bob is iemand die wel naar een feest gaat, maar- nuchter blijft om zijn vrienden veilig naar huis te rijden- kreeg een sleutelhanger. Zeker, er waren zaterdagavond veel Bobs, maar de meeste jon geren vonden het eigenlijk inte ressanter om na een paar pinten of Bacardi Breezers eens te kij ken hoeveel alcohol er daad werkelijk in hun bloed zat. Van de boete die ze daarmee konden krijgen, af te lezen van een ta bel, moesten de meesten toch even slikken. Carnavalsbier Een 21-jarige Hulstenaar was er van overtuigd dat op de party zogenaamd 'carnavalsbier' werd geschonken. „Ik heb al tien glazen bier op, en het blaas apparaat geeft aan dat ik nog gewoon mag rijden, dat klopt niet." Een medewerker van het Bob-team probeerde hem ervan te overtuigen dat hij toch beter met de bus naar huis kon gaan. Voor De Vlaanderen stonden zo'n tien bussen van Connex- xion geparkeerd om de meute veilig naar huis te brengen. Het feest verlaten, was niet zo'n probleem. Wie echter de hal rn wilde, moest eerst de security passeren. Mannen met een borstkas maat kleerkast, wei gerden gasten jonger dan zes tien jaar en fouilleerden de (mannelijke) gasten om meege nomen drugs, vaak in de vorm van pillen, te onderscheppen. En de vangst was groot, de bo dem van de ton waarin de drugs na onderschepping terechtkwa men, was niet meer te zien. Hoe foto Wim Kooyman groot de vangst precies was, wil den de portiers niet zeggen. „Geen commentaar", was alles wat ze kwijtwilden. De 24-jarige Tanja uit Terneu- zen, trotse bezitster van een Bob-sleutelhanger, had geen drank en drugs nodig om a good time te hebben. „Ik kom hier om te dansen en om vrienden die ik nog niet gezien had een gelukkig nieuwjaar te wensen. Daar heb ik geen rotzooi voor nodig." Nog steeds niet beseffend wat ons is overkomen, is plotseling van ons heengegaan mijn lieve man, onze pa en opa FRANCOIS RAYMOND THEOPHILUS DE SMET echtgenoot van jenny de Puysseleyr op de leeftijd van 62 jaar. Terneuzen: Jenny de Smel-de Puysseleyr Oostburg: Rudy en Antonella Esmée Stijn Terneuzen: Carlo en Esther Carlijn 4552 HE Terneuzen, 5 januari 2002. Johannes Vermeerstraat 8 De uitvaartdienst wordt gehouden op donderdag 10 januari om 10.50 uur in de kerk van de Emmaüspa- rochie. Alb. Thijmstraat 2 te Terneuzen. Aansluitend zal de crematieplechtigheid plaatsvin den in crematorium Terneuzen, Bellamystraat 28c te Terneuzen. Gelegenheid tot condoleren na de crematieplechtig heid in het crematorium. Geen bezoek aan huis. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Met diepe verslagenheid hebben wij kennisgenomen van het plotselinge overlijden op 5 januari van onze broer, zwager, oom en oudoom FRANCOIS DE SMET echtgenoot van Jenny de Puysseleyr Johan en Annelies Paul en Linda Ria en Jan Paula en Prudent Neven en nichten In de stilte van de ochtend voer zij, moegestreden, rustig naar de hemel toe MARIA JOHANNA VAN REEMS-VLEGELS Vlissingen, 7 januari 1911 t Arnhem, 4 januari 2002 Onze dank gaat uit naar dr. M. A. Klomp en verzorgingshuis 'Huis en Haard' voor de liefdevolle verzorging aan haar besteed. Rinus en Wiep van Reems-Brandenburg Remco en Rosemary Nikki Enno en Saskia Frances van Reems en Simon de Boorder God heeft gegeven, liefde in het leven moed in de strijd, troost in het scheiden. Bedroefd, maar dankbaar dat haar een verder lijden bespaard is gebleven, geven wij u kennis van het overlijden van onze geliefde moeder, grootmoeder en overgrootmoeder JANNA IJZELENBERG-GOUDZWAARD - Jannie weduwe van Paulus Johannes IJzelenberg in de leeftijd van 75 jaar. Noordgouwe: Lies van As-I[zelenberg Koos van As Corina en Jacques Jolanda en Giso Mar ja en Leo Inge, Ankie Leendert Bruinisse: Kees IJzelenberg Marlia IJzelenberg-Beurkens Colin en Astrid justin en Helma Zierikzee: Rens IJzelenberg •Evelien IJzelen berg-Vis Simone Leander 4511 BT Bruinisse, 5 januari 2002. Pr. Beatrixstraat 5. Moeder is thuis opgebaard, aldaar gelegenheid tot condoleren maandag en dinsdag van 19.50 tot 21.00 uur. De rouwdienst voor familie en belangstellenden zal gehouden worden D.V. woensdag 9 januari in Herv. verenigingsgebouw, Deeslraat 5 te Bruinisse, aan vang 10.50 uur. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de al gemene begraafplaats te Bruinisse, omstreeks 11.50 uur. Na de begrafenis is er alsnog gelegenheid de familie te condoleren in bovengenoemd verenigingsgebouw. V Sterven doe je niet ineens maar af en toe een beetje en alle beetjes die je stierf 't is vreemd, maar die vergeet je. 't Is je dikwijls zelf ontgaan je zegt: ik ben wat moe en op een keer dan ben je aan je laatste beetje toe. Omdat wij dankbaar zijn voor al zijn liefde en zor gen gedurende een lang leven, zijn wij nu verdrietig dat van ons is heengegaan mijn lieve zorgzame man, onze lieve vader, opa en overopa MARINUS KARMAN in de leeftijd van bijna 91 jaar. Colijnsplaat: M. C. Karman-de Kam Aagtekerke: Marja en Wim Sturm- Karman Bern: Rinus Karman 's-Heer Arendskerke: Kobie en Ko Wisse-Karman Oost-Souburg: Wilnra en Sjaak de Ridder- Karman Kortgene: Herman en Jacqueline Karman-Platschorre Kortgene: René Karman Annemarie van de Nouland Middelburg: Ad Karman Gapinge: Anita en Eric Paauwe- Karman Klein- en achterkleinkinderen 5 januari 2002. Oost Kerkstraat 9, 4486 BM Colijnsplaat Gelegenheid tot afscheid nemen dinsdag 8 januari van 19.00 tot 19.50 uur in de rouwkamer van uit- Wij zijn nu heel verdrietig dat onze lieve opa niet meer bij ons is Miranda en Hans Mees en Amber Remco en Barbara Stephanie Marinette en Danny Joey en Mike Natascha Jeffry en Mieke Mischa en Hilde Nicky Sharon Randy Wouter Yvonne Mario Roy Colijnsplaat, 5 januari 2002. Uit het leven ben je van ons weggenomen, nog on verwachts Oom MARIEN KARMAN Neven en nichten Familie De Kam Kamperland Op zondag 50 december is overleden onze lieve moeder, schoonmoeder, oma en oma-oma TONIA EVA STEENBERGEN weduwe van H. W. van Rijssen Deventer t Veere 20 november 1911 50 december 2001 Uden: Maarten van Rijssen Janneke van Rijssen-Kesteloo Bob en Vivi In dankbare herinnering voor hetgeen zij voor ons heeft betekend, geven wij kennis dat toch nog on verwachts is overleden, onze lieve zorgzame moe der, schoonmoeder, oma en overgrootmoeder JUDITH CHRISTINA GEERTRUIDA MOELKER-MEIJER sinds 11 augustus 1975 weduwe van Willem Pieter Kornelis Moelker in de leeftijd van 96 jaar. Onze dankbaarheid gaal uit naar Zorgcentrum 'Cornelia' voor de liefdevolle verzorging. Rotterdam: Willie en Marien Zierikzee: Aartje en Geert t Judith Jan en Sophie Cyntia en Alfred Ellemeet: Niko en Riet Willem en Julie Aad en Dieneke Kerkwerve: Gijs en Suus Heieen en Arjan Annette Renesse: Piet en Tini Marieke en Theo Pieter en achterkleinkinderen Zierikzee, 5 januari 2002. Arcus Zorgcentra, Lokatie 'Cornelia' Correspondentieadres: dhr. G. A. Moelker, Slikweg 7, 4521 SV Kerkwerve. Gelegenheid tot condoleren woensdag 9 januari van 14.15 tot 14.45 uur in de aula van het Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee. Aansluitend zal om 16.00 uur de crematieplechtig heid plaatsvinden in het crematorium te Middel burg, Westelijke Oude Havendijk 5. Motorrijles: 1e 10 lessen examen €400,- Autorijles 1e 10 lessen €225,- Rinus en Lydwine Simon, Elmo, Rosan en Florin Yvonne (t) en Ali Nour en Sarah Correspondentieadres: Frances van Reems. Bremstraat 49, 6811 EL Arnhem. Gelegenheid tot afscheid nemen op woensdag 9 ja nuari van 15.00 tot 15.50 uur in hel verzorgings huis 'Huis en Haard', Utrechtseweg 265, kamer Dl 1 te Arnhem. Aansluitend zal de herdenkingsdienst worden ge houden om 14.00 uur in hel kerkgebouw van de Protestantse Gemeente, Kerklaan 17 te Roozendaal, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats aldaar. Na de teraardebestelling is er gelegenheid tot con doleren van 16.00 tot 18.00 uur in restaurant 'Oli vier', Pauwstraat 11 te Arnhem. Wil jij de Zonnebloem In 2002 gehandicapten een onverget Sluit je dan aan bij ons team helpen om njlm 6400 langdurig zieken en (zwaar) lichamelijk tlijke vakantie te bezorgen? -an meer dan 6700 vrijwilligers, |||R de Zonnebloem' eM!IXrtJI09'.8WCC PoUMrA I098S10 vaartverzorging "De Bevelanden", Havelaarstraat 54 te Colijnsplaat. De dienst van Woord en Gebed, waarbij u wordt uilgenodigd, zal worden gehouden donderdag 10 ja nuari om 15.00 uur in de Gereformeerde Kerk, Beatrixstraat 6 te Colijnsplaat. Aansluitend zal om plm. 14.00 uur de begrafenis plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats te Co lijnsplaat. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in 't Zaaltje, Havelaarstraat 54 te Colijnsplaat. Indien u geen rouwbrief heeft ontvangen dan kunt u deze advertentie als zodanig beschouwen. Noortje en Jasper Middelburg: Anne Mulder-van Rijssen Cees Mulder Annick en Marty Thomas, Matthew Jeroen en Chan tal Jonas en Nanda Jappe en Kim Min-Ja en Daniël Correspondentieadres: Korte Noordstraat 57, 4551 CH Middelburg De crematieplechtigheid heeft in familiekring pli gevonden. - Theorielessen - Autorijles - Aanhanger (EAB) - Motorrijles (beide categorieën) - Training Training verhoogde rijvaardigheid (cat.:A) - Opfriscursus (cat.:B) verkeersschool Voor uw auto- en motorrijlessen telefoon 0118-471950/417464 www.renebrasser.nl Foto's van Sprint Photo zijn opvallend kleurijker, helderder 1 en scherper dan overal elders. En natuurlijk altijd met gratis indexprint. Bovendien ook nog eens €uro voordelig! rJ H I A rJ 1 III-li'li korting °P^foto's VLISSINGEN, Scheldeplein 158 MIDDELBURG, Markt 29 GOES. Longe Vorststraol 36 |g \c\eUT i «v kotw'9 f j.ukWen i, i 1 c/bli in oT)VV èênrn ^:Pvtoer Ca"aVi9 9ebr0,kJ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 30