Hulst door het stof bij rechter Spui zegt met ritje bus vaarwel PZC 7 Vlissingen is iets koningsgezinder dan Middelburg Laatste pirouetjes Terneuzen plaatst borden bij zwak ijs Gemeente moet BTW-rapport openbaar maken Uitgaansnacht met gewonden en schade Snelle wildplasser beboet Interpolis steunt Kloortje Politie bekeurt drankrijders Terneuzenaar vliegt uit de bocht Chinees restaurant opgelicht zeeuwse almanak Aperitief je PZC ZEEUWS-VLAANDEREN maandag 7 januari 2002 doorSheila van Doorsselaer TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen heeft afgelopen weekeinde waarschuwingsbor den geplaatst bij vijvers met ge vaarlijk ijs. Dit is gebeurd op aangeven van de politie. De Ter- neuzense politie heeft zaterdag kinderen van het ijs gejaagd bij De Kolk in Terneuzen. Zij speel den nabij een wak. Een woordvoerster van de poli tie geeft aan dat het in eerste in stantie de verantwoordelijk heid van de ouders is om op hun kinderen te letten en dat de ge meente moet opletten of ijs al dan niet gevaarlijk is. „We zijn geen ijsmeesters, maar als we zien dat het gevaarlijk wordt, grijpen we natuurlijk wel in." De Terneuzense A. van der Hooft-Overdulve waarschuwde zaterdag de politie toen zij kin deren bij De Kolk bij een wak zag spelen. Tot haar grote woede bleek dat de dienstdoende agent in eerste instantie helemaal niet van plan was iets aan de situatie te doen. „Ik dacht altijd dat voorkomen beter is dan gene zen", briest Van der Hooft. „Bij de politie geldt dat blijkbaar niet." In een vlaag van woede stak Van der Hooft haar middel vinger op naar de agent. „Tja, dat had ik niet moeten doen, maar ik was zó kwaad!" De emotionele actie van Van der Hooft heeft blijkbaar toch ge holpen. Volgens de politie woordvoerster heeft de agent de kinderen daarna van het ijs ge jaagd. De waarschuwingsbor den van de gemeente moeten nu voorkomen dat het ijs nog wordt betreden. doorSheila van Doorsselaer HULST - De gemeente Hulst moet F. de Vries, oud-raadslid en voorzitter van oppositiepar tij Progressief Hulst, inzage ge ven in het controlerapport van de Rijksbelastingdienst. Twee jaar lang wist Hulst het BTW- rapport binnenskamers te hou den maar de Middelburgse be stuursrechter heeft geoordeeld dat De Vries het rapport mag in zien. De Vries kreeg zijn gelijk door een beroep te doen op de Wet Openbaarheid van Bestuur. De Rijksbelastingdienst deed in 2000 onderzoek naar onregel matigheden in grondtransac- ties. Deze werden ook gevon den. Hulst heeft jarenlang - vanaf 1983 - bedragen aan BTW-gelden teruggevorderd bij de aankoop van bouwgrond. Maar omdat de gemeente de grond later voor lagere prijzen doorverkocht, was deze terug vordering volgens de Wet op de Omzetbelasting veel te hoog. De fiscus zou Hulst hiervoor in 1997 alop de vingers hebben ge tikt, maar de gemeente bleef de verliesgevende grondtransac- ties onjuist boeken. Hulst kreeg een boete opgelegd van 1,3 miljoen gulden, maar wist die door verwoede onder handelingen terug te brengen tot zo'n zes ton. De rapportage over de hele affaire is enkel doorgesproken met de gemeen teraadsleden. De beraadslagin gen werden gevoerd achter ge sloten deuren en de raadsleden kregen een zwijgplicht opge legd. Wie toch uit de school klapte, liep het risico op straf rechtelijke vervolging. Omdat De Vries vond dat de in woners van Hulst de inhoud van GOES - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag de handen vol gehad aan de uit gaande jeugd in Goes. Een 21-jarige Goesenaar sloeg een bierfles kapot op het hoofd van een zeventienjarige stadge noot. Die moest zich met veel snij- en kraswonden onder dok tersbehandeling stellen. Om ongeveer twee uur kreeg de politie melding van vernielde auto's aan de Leliestraat, de Heernisseweg en de Tulpstraat. Toen agenten poolshoogte kwa men nemen, zagen ze een twintigjarige Goesenaar weg- sprinten. Hij kon worden aan gehouden. Ook werden twee zestienjarige Goesenaren die onder meer met kerstbomen hadden lopen gooi en. In de nacht van zaterdag op zon dag liep een 27-jarige man uit 's-Gravenpolder verwondingen op in een horecagelegenheid, toen hij met negen anderen een kroeg werd uitgezet omdat ze zich erg luidruchtig gedroegen. Bij wat duw- en trekwerk viel hij met zijn hoofd op de koelvi trine. Hij heeft zich laten be handelen in het Oosterschelde- ziekenhuis. REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax: (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Pascalle Cappetti René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer René Hoonhorst CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl het gewraakte rapport moeten kennen, de boete is immers met gemeenschapsgeld betaald, spande hij een zaak aan tegen de gemeente. „Ik stond daar in mijn eentje in de rechtzaal en Hulst werd vertegenwoordigd door bijna het hele college en een dure advocaat. Daar kreeg ik toch wel het 'David en Goli- ath-gevoel' van. Als je je in Hulst verzet tegen onrechtma tig overheidsoptreden, krijg je een heleboel over je uitgestort." Het werd een juridisch steek spel waarvoor De Vries een lange adem nodig had. De be stuursrechter had al eens geoor deeld dat de gemeente na de eerste weigering opnieuw een besluit moest nemen. Toen dit wederom negatief was, stapte De Vries opnieuw naar de rech ter en met succesNa twee j aar is de strijd gestreden. Het college van burgemeester en wethou ders kreeg van de bestuursrech ter een niet mis te verstane bol- wassing over het buiten de openbaarheid houden van het rapport. De Vries is op alle pun ten in het gelijk gesteld en daar op heeft het college besloten niet meer in hoger beroep te gaan. De Vries mag het rapport komen inzien. De gemeente moet de gemaakte proceskosten van De Vries betalen. Tot nu toe heeft De Vries, ook van de zit ting in 2000, nog geen cent ge zien. Geen moeite Het steekt De Vries nog het meest dat het college nu, na twee jaar, opeens geen moeite blijkt te hebben met het ver strekken van het rapport in ge anonimiseerde vorm. De Vries zegt altijd al aangegeven te heb ben dat de namen van ambtena ren in het rapport hem niet inte resseren omdat de uiteindelijke bestuurlijke verantwoording bij het college berust. Het colle ge heeft juist altijd gezegd niet willens en bij machte te zijn het rapport geanonimiseerd aan te bieden. De Vries:„En nu opeens blijkt het college absoluut geen moeite te hebben de namen uit het rapport te halen. Plaatsver vangende schaamte heb ik. Het college gooit de geloofwaardig- Het ijs van de kunstijsbaan was gisteren ondanks de dooi nog sterk genoeg voor de ijshockeyles die samen met een demonstratie kunstrijden ter afsluiting werd gehou den. foto Peter Nicolai door Sheila van Doorsselaer TERNEUZEN - Het is gedaan met de ijspret op de Markt in Terneuzen. Giste ren werden de laatste baantjes getrok ken, het laatste pirouetje gedraaid en menigeen deed -meestal ongewild- de laatste dubbele Axel. Zo'n tienduizend schaatsfanaten hebben de afgelopen drie weken gebruik gemaakt van de eerste kunstijsbaan in de Terneuzense geschiedenis. De initiatiefnemers van Terneuzen On Ice zij n meer dan tevreden. Schaatslief hebbers uit Terneuzen en ver daarbui ten kwamen op de kunstijsbaan af. Het was immers ideaal schaatsweer. Vooral voor kinderen was het een feest. Som migen kregen op de Markt voor het eerst hun schaatsjes ondergebonden, anderen haalden hun capriolen uit ter wijl hun ouders vanuit de luxe Koek- en-Zopietent een oogje in het zeil hiel den. De vriesinstallatie werd enige da gen geleden al uitgezet. Het vroor immers hard genoeg om het ijs in top conditie te houden. Gisteren echter had de dooi ingezet en dat was volgens woordvoerder B. Stoffels van Terneu zen on Ice goed te merken. Het ijsopper- vlak begon langzaam weg te smelten, maar was nog sterk genoeg voor de ijs hockeyles en de demonstratie kunstrij den die gistei-middag ter afsluiting werd gehouden. Manoeuvreren Leerlingen van de sportopleiding CIOS hadden de baan met rood-wit lint opge deeld in vakken. Zo kregen diverse groepjes, ingedeeld in leeftijdscatego rie, les in ijshockey. Het leren manoeu vreren met de stick en het vakkundig wegmikken van de puk behoorde tot de belangrijkste les-elementen. Beeldig was de kür van een kunstschaatster. Zij liet onder het toeziend oog van een mas saal toegestroomd publiek zien wat ze in haar mars had. De duizenden liters water die tot giste ren de ijsbaan vormden, zullen van daag zijn weggevloeid in de Terneuzen se riolering. Maar dat de ijsbaan er aan het eind van dit jaar weer zal liggen, is volgens Stoffels al helemaal zeker. De baan zal dan zelfs groter worden, met twee extra meters in de breedte en vijf in de lengte. Het seizoen, nu drie weken, zal echter niet worden verlengd. Stoffels: „Drie weken lijkt me lang genoeg, met een beetje geluk kunnen we daarna gebruik maken van natuurijs." door Sheila van Doorsselaer SPUI - De buslijnen 1 en 5 dooi de buurtschappen Spui en Magrette zijn niet meer. Giste ren is de nieuwe dienstregeling ingegaan en de bussen zullen voortaan via de Tractaatweg naar Axel en Terneuzen rijden. De Belangengroep Spui heeft de laatste maanden een felle pro testactie gevoerd tegen het ver dwijnen van de buslijn door hun buurtschap. Uit nostalgie en uit behoefte voor een laatste ludie ke actie stapten zaterdagavond zo'n 20 inwoners van Spui voor de laatste keer in 'hun' bus. De passagiers waren bijeenge- trommeld door T. de Smet, woordvoerder van de Spuise be langengroep. Vanaf Spui waren ze naar Magrette gewandeld om daar op te stappen. De bus chauffeur van openbaar ver voersbedrijf Connexxion wist zaterdagavond even niet wat hem overkwam. Hij trof twintig mannen, vrouwen en kinderen aan bij de halte in Magrette die allemaal een enkeltje Spui wil den, een ritje van nog geen drie minuten. i TERNEUZEN - In de Nieuwstraat in Terneuzen is in de nacht van vrijdag op zaterdag een 35-jarige Duitse man bekeurd voor wildplassen. De man was op pad met twee vrienden en werd later die nacht op de Bachlaan betrapt op het overschrij den van de maximumsnelheid. De bestuurder, een 20-jarige man uit de gemeente Hontenisse, kreeg hiervoor een bekeu ring. heid van het overheidshandelen voor de burgers te grabbel." Volgens De Vries zit er nog een addertje onder het gras. De ge meente heeft immers aangege ven dat het om diverse redenen niet mogelij k is om per direct tot anonimisering en toezending van het rapport over te gaan. „Ik ben benieuwd wannéér de ge meente mij het, en het zal 'wel onleesbaar zijn, rapport in han den stelt. Zij weten net zo goed als ik dat het schrappen van een paar namen uit een rapport slechts een half uurtje werk is." KLOOSTERZANDE - Showband Kloortje uit Kloosterzande is dankzij Interpolis 1250 gulden rijker geworden.Tijdens een nieuwjaarsbijeenkomst in het clubgebouw in Kloosterzande reikte Ko Serrarens namens verzekeringsmaatschappij In- terpolis een cheque ter waarde van 1250 gulden uit aan voor zitter Jan Neeteson van Showband Kloortje. Serrarens sprak zijn waardering uit over het werk van Kloortje en de betekenis van de club voor de gemeenschap- Jaarlijks steunt Interpolis een vereniging of instelling, als blijk van waardering voor haar maatschappelijke inzet. De Kloortje-voorzitter dankte Interpolis en verzekerde, dat het geld heel goed van pas komt voor de aanschaf van wat nieuwe instrumenten. TERNEUZEN - Een 27-jarige automobilist uit de gemeente Oostburg is in de nacht van vrijdag op zaterdag bekeurd op het Walplein in IJzendijke. Bij de man werd een bloedproef afgenomen, waarvan de uitslag nog niet bekend is. Zijn rijbe wijs werd ingenomen. De man kon op dat moment ook geen kentekenbewijs en ver zekeringsbewijs van zijn voertuig overleggen en bovendien waren de kentekenplaten niet in orde. Zijn voertuig werd voorlopig bij het politiebureau geplaatst. Op de Schuttershofweg in Terneuzen betrapte de politie die zelfde nacht een 24-jarige automobilist uit Lanaken. Hij had bijna twee keer de toegestane hoeveelheid gedronken en kreeg een rijverbod van drie uur. Op de Spui weg in Terneuzen werd in de nacht van zaterdag op zondag een 44-jarige automobilist uit de gemeente Terneuzen aangehouden. De man viel op doorzijn slingerend rijgedrag. Hij had bijna driemaal de toegestane hoeveelheid alcohol ge dronken en kreeg een rijverbod van vier uur. KOEWACHT - Een 28-jarige automobilist uit Terneuzen is vrijdagavond rond half tien op Het Zand in Koewacht uit de bocht gevlogen. Hij reed hierbij een lichtmast uit de grond en kwam tegen een hekwerk tot stilstand. De man bleek bijna tweeënhalf keer de toegestane hoeveel heid te hebben gedronken. Er werd proces-verbaal opge maakt en hij kreeg een rijverbod van vijf uur. De auto en de lichtmast raakten beschadigd. Over schade aan het hek is niets bekend. MIDDELBURG - Een nog onbekend persoon heeft zaterdag avond in Middelburg een Chinees restaurant opgelicht. De dader vroeg een bestelling af te leveren op een adres. De per soon bleek daar zelf niet te wonen of te verblijven. De dader had zich opgesteld in een brandgang vlakbij het adres en nam daar de bestelling aan van de Chinees. Zonder te betalen ren de de man daarna weg. De bestelling kostte 72,85 euro. Twintig inwoners van Spui namen met een gratis ritje afscheid van lijn foto Camile Schelstraete Omdat ze ook allemaal nog eens weigerden te chippen, bood hij hen maar een gratis ritje aan. Als hij moest gaan klungelen met muntgeld, miste hij wel licht de aansluiting op de boot. De Smet: „Het was erg gezellig in de bus. Sommigen hebben zelfs nog gezongen." De actie had geen resultaat meer. Het verleggen van de rou tes van de lijnen 1 en 5 past in het provinciaal Beleidsplan Openbaar Vervoer, Ook de ge meente Axel heeft geprobeerd de buslijnen voor de buurt schappen te behouden, maar zonder resultaat. Gedeputeerde Staten bleven voet bij stuk hou den. Snelheid De routeverandering wordt doorgevoerd om de snelheid van verbindende buslijnen te verho gen. Deze lijnen, waaronder de 1 en 5 vallen, verbinden plaatsen met meer dan drieduizend inwoners met elkaar. Om het vervoer tus sen de grotere kernen flexibel te laten verlopen, moet de door stroming zo min mogelijk wor den belemmerd. De verkeers remmers die in het kader van het verkeersproject De Ruit in Spui en Magrette zijn aangelegd, houden de verbindende lijnen te veel op. De passagiers in Spui en Magre tte zullen zich nu moeten behel pen door een beroep te doen op het Vraagafhankelijk Vervoer. doorMiriam van den Broek VLISSINGEN - De gemeenten Vlissingen en Middelburg raken de kaarten voor het nationale feest in de Amsterdam Arena aan de vooravond van het hu welijk van Willem-Alexander en Maxima aan de straatstenen niet kwijt. In Middelburg heb ben vijf mensen gereageerd en in Vlissingen acht. „Het is zeer teleurstellend", zegt E. Wisse van de gemeente Middelburg. „We hadden 75 kaarten gekocht a 45 euro per stuk. Inwoners konden die voor hetzelfde bedrag kopen en dan waren ze voorzien van vervoer. Ik weet niet waarom het niet loopt. Vlissingen heeft er ook maar een paar verkocht." Inwoners konden kaarten bestellen via een bon uit de Faam/Vlissihger. Op die manier wilden Middelburg en Vlissin gen iedereen een eerlijke kans geven. „Als meer mensen zich aanmelden, wordt er geloot", zeiden de gemeenten eerst nog. „Vlissingen is iets meer ko ningsgezind dan Middelburg", lacht R. de Witte van de gemeen te Vlissingen als een boer met kiespijn. Op het Vlissingse stadhuis werd gedacht dat enkele tientallen kaarten zouden worden afgeno men, vooral door oranjevereni gingen. „Dat is niet gebeurd. Ik weet niet waarom. Het is moge lijk dat de oranjeverenigingen zelf zijn aangeschreven door de organisator van het feest." De Witte wilde het geschatte aantal van enkele tientallen nog op krikken door reclame. „Er was alleen geen tijd meer om geïnte resseerden te werven." Bewo ners die alsnog een kaart willen kopen, kunnen nog terecht bij de afdeling communicatie van de gemeente Vlissingen. „Ei genlijk is de termijn gesloten, maar ik zal er voor zorgen dat mensen die willen, nog meekun nen." De gemeente Veere had vijftig kaarten gekocht. In tegenstel ling tot in de andere twee Wal- cherse gemeenten, zijn die van Veere gratis verdeeld onder in woners. „We hebben oranjever enigingen gevraagd eens rond te kij ken voor ons"zegt L. van den Heuvel van Veere. „Het liep daarna storm. We komen eigen lijk elf kaarten tekort." De feestavond wordt gehouden op 1 februari. Bezoekers worden met bussen van en naar Amster dam vervoerd. Het programma bestaat uit muziek, theater en dans. Tijdens de avond wordt het nationaal huwelijksge schenk aan het paar aangebo den. In totaal kunnen vijftig duizend Nederlanders de avond bijwonen. Dit jaar eens geen oud en nieuw in Nederland, maar in het jaar van de Europese munt een kijkje over de grens. Die Vlissinger besloot naar Antwerpen te tuigen, alivaar een gezellig etentje met een dozijn andere stu denten was gearrangeerd. Een Turks restaurant was de bestemming. Bij binnenkomst werden de gasten meteen getrakteerd op een zoetige substantie in een feestelijk glas. Gezellig, zo bij binnenkomst, een ape ritief je. Een leuk gebaar. En daar bleef het even bij. Tien minuten, een kwartier. Een menukaart, opperde de contactpersoon uiteindelijk voorzichtig aan de serveer ster. Ze hield haar hoofd scheef. MenukaartNou, ja, natuurlijk, momentje. Daar kon wel voor gezorgd wor den. Ééntje bracht ze er. Voor de hele club. Schouderophalend pakte hij de spijskaart aan en sloeg het grijnzend open. Om vervol gens stil te worden. „Oei", mompelde hij. „Dit gaat he lemaal niet goed." Twaalf paar ogen keken hem aan in stilte. Lijkbleek legde hij het menu neer op tafel. „Nieuwjaars menu", stond er te lezen „Met aperitiefje, 49 euro."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 27