De F rel trainer Zierikzee Zaamslag koestert zijn talenten All Ready nipt langs koploper DVS Ernst verdedigt titel driebanden Van Oeveren heeft beste zaalvoetballers Gehavend Delta Sport sneuvelt tegen leider Keeper speelt finale met gebroken teen Opvolger Jos van Belzen Franken wijst EMM de weg Volleyballers van Kwiek rukken op naar derde plaats Korfballers van SKNWK simpel langs KVK 2 uitslagen agenda door Ben Hameeteman BURGH-HAAMSTEDE - Het team van Van Oeveren Reizen heeft zaterdag het jaarlijkse Kerstzaalvoetbal- toernooi in Sport- en Recrea tiecentrum Westerschouwen op zijn naam geschreven. De ploeg, bestaande uit met na me spelers van WIK'57, won de eindstrijd met 1-0 van op ponent Ei Majore. Het zaalvoetbaltoernooi in het Burghse 'Krayestein' verliep volgens organisator Rinus Kooman wederom succesvol. „Ik heb geen enke le wanklank gehoord liet de Renessenaar desgevraagd weten. Wel merkte Kooman op dat ook de interesse voor het Kerstzaalvoetbaltoer- nooi tanende is. „Maar dat zie je overal. Alles loopt te genwoordig terug", wist hij. Kende het toernooi tijdens voorgaande edities regelma tig meer dan 60 ploegen, deze keer hadden zich 'slechts' 42 formaties aangemeld. Het spelpeil was volgens Kooman behoorlijk hoog. „Als je ziet dat een team als Dof Zooitje, dat eigenlijk volledig bestaat uit spelers van het redelijk hoogspelen- de Schouwse Boys, derde wordt, was het vooral zater dagavond van hoog niveau. Veel techniek en zo, van veel jonge gasten." Tijdens de fi nalestri jd tussen Van Oeve ren Reizen en El Majore ble ken beide ploegen behoorlijk aan elkaar gewaagd. De late re toernooiwinnaar bleek evenwel iets geslepener en trok met slechts één schamel doelpuntje uiteindelijk te recht aan het langste eind. van onze sportredactie ZIERIKZEE - Zondag-derde klasser Zierikzee heeft voor het komend voetbalseizoen John de F rel vastgelegd als opvolger van vertrekkend trainer Jos van Belzen. De 43-jarige De Frel is momenteel nog actief als trainer van HW'24 en is met die club koploper in de klasse waarin ook Zierikzee uitkomt. Het bestuur en De Frel kwamen redelijk snel tot overeenstem ming. Na slechts twee gesprek ken was er al op 24 december van het vorig jaar een akkoord. „We konden het niet eerder ken baar maken aan de volledige spelersgroep, dus hebben we het stilgehouden tot de training hei-vat werd", meldde Zierik- zee-voorzitter Toon van Tiggel- hoven. De Zierikzeese voorzitter werd via Rinus Zegers getipt over het aanstaande vertrek van John de Frel bij HW'24 en ondernam direct actie. „Rinus Zegers ken ik nog van de trainerscursus. John de Frel stond met zijn oren te klapperen toen hij hoorde dat wij al van zijn vertrek bij HW'24 wisten. Hij reageerde MIDDELBURG - De grote vraag in de eerste divisie B van dit moment is: wie kan Erik Franken afstoppen? De 23-jarige schutter van het Middelburgse EMM scoort er al een heel seizoen lustig op los. Gisteren tegen White Demons spande de linkeropbouwer met 17 van de 28 treffers de kroon. EMM won de strijd om de derde plaats met 28-24. heel erg positief en na het eerste gesprek waren we er al bijna uit. Hij wilde alleen nog even wach ten, want er waren meerdere clubs die hem gebeld hadden. Maar John de Frel voldoet voor ongeveer tachtig a negentig procent aan, zoals dat met mooie woorden heet, de pro fielschets van de groep." De Frel, in het bezit van het di ploma trainer/coach II, ziet Zie rikzee als een positieve vereni ging. „Ik heb Zierikzee één keer zien spelen tegen ons. Toen heb ben ze met positief voetbal ver diend een punt gehaald. Het manco is dat Zierikzee moeilijk tot scoren komt, maar dat weet inmiddels bijna iedereen." Uitdaging Na Van Tiggelhovens telefoon tje had Zierikzee direct een voorsprong op andere clubs. „Die mensen hebben mij gebeld en dat is altijd leuk. Vervolgens heb ik gekeken naar de organi satie van de club. Het ziet er goed uit en ik vind het een uitda ging om bij Zierikzee aan de slag te gaan. Of Zierikzee voor mij een logische stap is in mijn trainerscarrière? Ach, ik plan niks, want je weet toch nooit hoe het loopt en welke clubs bellen. Vrijdag belde Halsteren bij voorbeeld nog. Maar ik ben ook maar een mens en kan geen wonderen verrichten. In ieder geval zal ik proberen met Zie rikzee zo positief mogelijk te voetballen." Voor John de Frel, wiens vader Nico in het verleden op Schou- wen-Duiveland nog trainer was van Bruse Boys, wordt Zierik zee zijn derde club als trainer. Eerder was de voormalige kee per van Halsteren en Dosko als trainer werkzaam bij Rillan- dia en tot aan het eind van dit seizoen nog bij HW'24 uit Hulst. maandag 7 januari 2002 Een speelster van All Ready (links) schermt de bal af in het duel met koploper DVS. foto Pieter Hon hoff door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - All Ready is het nieuwe jaar meer dan perfect gestart. De in eigen huis dit sei zoen nog immer ongeslagen Zie rikzeese korfballers maakten ook tegen koploper DVS geen fout. Hoewel de uiteindelijke zege op de lijstaanvoerder moeizaam tot stand kwam, hield de nipte 14-13-overwin- ning in dat All Ready wederom twee punten op de nummer één inliep. Ondanks de goede resultaten van All Ready dit seizoen, kan geenszins worden beweerd dat het de rood-zwarten op een pre senteerblaadje wordt aangebo den. Zo ging sterspeler Ronald Snoek zaterdag in sporthal On derdak reeds een halve minuut na het beginsignaal heel verve lend door zijn enkel. Na een professionele behandeling (in- tapen) van de toevallig aanwe zige Deetos-speler Dennis Vos- hart, kon Snoek vooralsnog verder spelen. Na een halfuur spelen viel hij evenwel alsnog geblesseerd uit. Robbert Jonge- jan nam zijn plaats in. „Wan neer Ronald niet meedoet, scheelt dat toch meestal wel een slok op een borrel", zei trainer/ coach Harm Brandt na afloop. „Hoewel ik moet zeggen dat Robbert heel goed is ingevallen. We weten nog niet precies hoe erg het is met de enkel van Ro nald. Ik denk en ik hoop eigen lijk dat het maar een verrekking is." Naast het wegvallen van Snoek kon Brandt ook niet be schikken over Esther Talen. De van een blessure herstellende Talen werd vervangen door Het ty Overweel, die overigens een dikke voldoende behaalde met haar invalbeurt. Zowel Luuk van Eij ken als Jan- Willem van Nieuwenhuijzen speelde tegen koploper DVS een belangrijke rol. Beide Zierik- zeeënaren schakelden heel nut tig de belangrijkste speerpun ten van de bezoekers uit. Ook de overige spelers van All Ready onttrokken Zich niet van hun verdedigende taken. „Het collectief was vandaag weer heel goed en dat is voor All Ready altijd heel belangrijk. Ik vind dat we met de week beter worden en ben dan ook zeer positief over een goede afloop", liet een tevreden Brandt we ten. Schamel puntje In de eerste helft toonden beide teams elkaar geen duimbreed toe te geven. De marge bleef tel kens tot slechts één schamel puntje beperkt. Wel lukte het de thuisploeg het eerste gedeelte winnend af te sluiten: 9-8. Na de hervatting kreeg All Ready in eens de geest en liep plotseling uit naar een 12-8-voorsprong. Daarna volgde evenwel een mi nutenlange doelpuntloze perio de voor de Schouwse korfbal lers. Opponent DVS nam het stokje over en scoorde er lustig op los. Kwam niet alleen langs zij, maar realiseerde zelfs een 12-13-voorsprong. All Ready kwam echter juist op tijd tot bezinning en trok de stand met nog enkele minuten te spelen weer gelijk: 13-13. Lut tele seconden voor het einde was het Mirjam van Tiggelhoven die alsnog de winnende treffer door de mand mikte. Scores All Ready: Henk de Graaf 3, Mirjam van TiggelhovenManon Torensma, Debbie Voshart, Luuk van Eijken, Jan-Willem van Nieu wenhuijzen allen 2 en Hetty Over weel 1. door Joop van den Oudenhoven ZIERIKZEE - Biljartvereniging De Graanbeurs uit Zierikzee houdt voor de vierde keer een driebandentoernooi om de Graanbeurs wisseltrofee. Het evenement vindt vanaf maan dag 7 januari plaats in het Huis van Nassau aan de Lange No- belstraat. Titelverdediger is Wil Ernst uit Zierikzee die vorig jaar in een spannende finale Peter van Houwelmgen nipt voorbleef. Vraag zal zijn of hem dit deze editie weer gaat lukken. Het ge brek aan competitie kan wel eens een handicap blijken. Daarnaast zijn er liefhebbers genoeg om de titelhouder te la ten struikelen. Revanche Peter van Houwelingen is zo ie mand die uit is op revanche. Pe ter Flikweert is zeker ook een ti telkandidaat. Ook Wim Breur zal alles in het werk stellen zijn reputatie waar te maken, maar moet tegen een flinke handicap opboksen. Dan nemen nogal wat outsiders deel die niet op voorhand mogen worden weggecijferd, zoals: Ger Monster, Kees Vermeulen, Jan Eickenboom en Sjaak de Visser. Het toernooi wordt op handicap gespeeld. De deelnemers zijn in poules van vier ingedeeld waar van de eerste twee zich plaatsen voor de tweede ronde. Er wordt gespeeld op maandag 7, dinsdag 8, woensdag 9 en vrij dag 11 januari, telkens vanaf 19.00 uur. De tweede ronde wordt afgewerkt op maandag 14 en dinsdag 15 januari. De fi nale (twee poules van vier), waarin de te maken punten drastisch zijn verhoogd is zater dag 19 januari vanaf 10.00 uur. De winnaars van de poules spe len om de eerste en tweede plaats. De nummers twee om de derde en vierde plaats enze- voorts. Voor de winnaar is er naast de wisseltrofee een dou ceurtje weggelegd van 120 Eu ro. VLISSINGEN - De volleybal teams van Kwiek kwamen in een inhaalduel allebei tot winst. De mannen versloegen in eigen huis het hoog geklasseerde Ibis (3-1) en rukten daardoor op naar de derde plaats in de eerste klasse A. De vrouwen nestelden zich door een 4-0-zege op Ibis in het spoor van de top drie in de promotieklasse A. De mannen van Ibis pakten na de zeperds tegen Voorne de goe de draad weer op en vochten een boeiend duel uit met Ibis. De Zeeuwse volleyballers speelden niet echt sprankelend, maar vormden een sterk collectief. Kwiek trok zich aan het niveau van de goede tegenstander op en boekte hard werkend een knap pe zege: 25-23,22-25,25-23,25- 22. De vrouwen van Kwiek hoefden zich minder in te spannen om een klinkende 4-0-overwinning te boeken. In een rommelig duel gleed de thuisploeg aanvanke lijk af naar het matige niveau van de opponent. Na twee moei zame setzeges (26-24, 25-23) stelde Kwiek orde op zaken en werd twee keer vlot gewonnen: 25-11,25-15. NIEUWERKERK - De korfbal lers van SKNWK behaalden in de thuiswedstrijd tegen KVK 2 een regelmatige 16-9-overwin- ning. Gedurende het gehele duel was het verschil tussen beide ploe gen overduidelijk en SKNWK kwam geen moment in de pro blemen. Bij de rust was de wed strijd eigenlijk al beslist (8-3) en in de tweede helft liep de Schouwse ploeg verder weg van de tegenstander uit Kapelle: 16- 9. „Er was geen moment twijfel over de winst", zei trainer Cees Bax. „We hebben rustig ge speeld en er werd lustig op los gescoord. Daardoor was het ook geen spannende wedstrijd. Het verschil was overduide lijk." SKNWK heeft nu na vijf wedstrijden vijf punten verza meld. Scores SKNWK: Gerda Kloet 4, Jantine van Marle, Anneke van de Linde, Johan van de Linde, Ruud Vercruijsse, Leo Fonteine allen 2, Jaap van Gastel en Wou ter van Marle beiden 1 doorWim Kakebeeke ALPHEN AAN DEN RUN - Halverwege de competitie zit handbalploeg Ambiance/Delta Sport in de hoek waar de klap pen vallen. De Zierikzeeënaren kampen sinds gisteren met een serieus keepersprobleem. Paul Mulder is er zes weken niet bij wegens werkverplichtingen, eerste keeper Jacco de Looff ging gisteren tegen koploper Rijnstreek door z'n enkel. Delta Sport kwam de klap tegen de leider niet meer te boven: 23-19. Het was in de aanloop naar het treffen al meteen mis. De pas herstelde De Looff (hij was twee weken weg wegens griep) trapte bij de warming-up ongelukkig op een bal. De Zierikzeese sluit post werd weliswaar meteen op gelapt, maar de schrik zat er goed in. „Spelen was eigenlijk niet verantwoord", zei trainer John Jansen na afloop. Ook Guust Sluijs en Ricky Evertse waren gisteren verre van fit. Beiden herstelden van een griepje, Marihno de Looze ontbrak wegens vakantie. Te genover al het slechte nieuws stond wel de terugkeer van Pe ter Bos. De opbouwer van de Schouwenaren, die in de voor bereiding afhaakte met een en kelblessure maakte in Alphen aan den Rijn zijn rentree. De Schouwenaren waren nogal aangeslagen, dat was te merken aan het scoreverloop (6-4). „Van de veertig schoten waren er slechts zes stops bij van Jacco, dus dat zegt voldoende", zei Jansendie zijn ploeg toch wilde complimenteren. „Over de eer ste helft van de competitie ben ik in de ploeg allerminst teleur gesteld. Over de wijze hoe er el ke week strijd geleverd wordt, kan ik als trainer alleen maar te vreden zijn." Dat was tegen de huidige koplo per niet anders. Delta Sport werkte zich op slag van rust ge ruisloos naast Rijnstreek: 12- 12. Tot 14-14 was er eigenlijk niks aan de hand, maar daarna ging het mis. De ene na de ande re speler kreeg een tijdstraf en Delta Sport raakte even het spoor bijster. Jan Groenendijk haalde met drie tijdstraffen het eindsignaal niet. Rijnstreek deelde in die fase de beslissende tik uit voor de winst: 20-15. „Misschien is het wel een stukje creativiteit dat we in die fase misten", zei Jan sen. „Sommige spelers spelen lang en worden herkenbaar. De verrassing is op dat moment een beetje weg." Delta Sport kon het gat niet dichten en Rijnstreek won ver diend met 23-19. De Zeeuwse ploeg zakte door de nederlaag terug naar de middenmoot. Jan sen: „Tegen de grote jongens ko men we net iets tekort. Dus is het niet meer dan logisch dan waar we nu staan." Tennis Burgh-Haamstede. Eiland Jeugdtoer- nooi. Eindstanden poules. Jongens tot 8 jaar:1. Mark van Putte, 2. Annelous de Engelsman Jongens tot 10 jaar: 1. Arne Holm, 2. Thijs de Vos. Jongens tot 12 jaar: 1 Marijn de Vos, 2. Lars Holm. Jon gens tot 14 jaar: 1. Robin Meertens, 2. PieterBoot. Jongens tot 16 jaar: 1. Robin Meertens, 2. Daan Ruitenbeek. Meisjes tot 10 jaar: 1. Melissa Schrier, 2. An nelous de Engelsman. Meisjes tot 12 jaar: 1Liesbeth Boot, 2. Iris van den Ou den. Meisjes tot 14 jaar: 1. Tess Luijcx, 2. Nina der Weduwen Voetbal Zaalvoetbal Burgh-Haamstede. Kerstzaalvoetbal- toernooi. Motoren Boys - Resort Hamste de 0-1El Mejor - Vitro Plus 6-0, Van Oeve ren Reizen - DofZooie 1-2, Motoren Boys - Van Oeveren Reizen 0-3, DofZooie - Vi tro Plus 3-0, El Mejor - Resort Hamstede 2-0, Motoren Boys - Dof Zooie 3-2, Van Oeveren Reizen - El Mejor 3-0, Resort Haamstede - Vitro Plus 1-1, Motoren Boys - El Mejor 2-4, Dof Zooie - Resort Haamstede 0-0, Van Oeveren Reizen - Vi tro Plus 6-1Dof Zooie - El Mejor 0-3, Mo toren Boys - Vitro Plus 6-2, Van Oeveren Reizen - Resort Haamstede 3-0. Finale: Van Oeveren Reizen - El Mejor 1-0. Abab-soccertoernooi in Sas van Gent. Kwartfinales: Cadzand-AZVV 1-3, Zaamslag-Hulsterloo 4-2, Sluiskil-Philip- pine 3-2, Aardenburg-I Jzendijke 2-0. Hal ve finales: AZVV-Zaamslag 3-4, Sluiskil- Aardenburg 3-1. Derde, vierde plaats: Aardenburg-AZVV 2-2. Aardenburg wint na shoot-outs. Finale: Zaamslag-Sluiskil 1-0. Einduitslag: 1. Zaamslag, 2. Sluiskil, 3. AardenbOrg, 4. AZVV. maandag- Biljarten Driebanden toernooi Graanbeurs Tro fee, eerste ronde. Locatie: Huis van Nas sau, Zierikzee. Aanvang: 19.00 uur. Dammen PZDB-clubcompetitie. Hoofdklasse: Aagiekerke-Souburg. Aanvang 19.30 Het succes in het soccertoernooi werd behaald met een groep van spelers die uitpuilt van talent en eerzucht. Arjen Oostdijk (18) werd later uitgeroepen tot beste speler van het toernooi, Bart Corstanje (19) toonde zich een voortreffelijke sluitpost van het team, Coen Goossen (19) was de speler van de belangrijke laat ste goal, David de Haan (20) een van de beste verdedigers van het toernooi en Peter Dieleman (18) en Erik Tissink (24) de gangma kers van de winnende ploeg. „Het wordt heel moeilijk om al dat talent bij elkaar te halen als door Frits Bakker SAS VAN GENT*- Blauw, paars en groen zag zijn grote teen na de finale. De 22-jarige Belg Nico van Speybroeck, keeper van Sluiskil, knipperde even met zijn ogen, maar verbeet de pijn. „Ik heb drie wedstrijden met een gebroken teen staan kee pen", zei hij zaterdag na de ver loren finale tegen Zaamslag tij dens het soccertoernooi in Sas van Gent. Hij had tussendoor even de 'ki- nesist' bezocht, die hem had verteld dat zijn teen er niet zo best uitzag. „Ik had veel pijn, maar ik wilde niet stoppen. Als je zo ver komt, dan wil je de fina le niet missen", bekende de kee per uit Bassevelde. De emst van de blessure drong pas later tot hem door. „Ik wilde in de wed strijd tegen AZW een bal weg trappen, maar raakte de voet van een tegenstander. Toen ik na afloop mijn schoen uittrok, was de teen al helemaal blauw. Met goed verzorgen, intapen en de pijn verbijten was het wel te doen om verder te spelen." De Belg. een van de minst ge passeerde keepers op het toer nooi was ook na afloop nog niet van plan naar een dokter te gaan. „Ik laat er maandag wel eens naar kijken." Van Speybroeck zei bezig te zijn aan zijn laatste jaar in Sluiskil. Hij vindt dat er te weinig wordt gedaan aan keeperstraining en dat de club op een dood spoor zit „Sluiskil bloedt een beetje dood", zei hij. Twee Zeeuws- Vlaamse clubs hebben al be langstelling getoond. Winnaar van soccertoernooi is beducht voor aasgieren door Frits Bakker SAS VAN GENT - Het respect is wederzijds, de successen ko men bijna vanzelf. Mare de Kunder heeft bij de voetballers van Zaamslag een gevoelige snaar geraakt. Hij koestert zijn talenten en de spelers dragen op hun beurt de trainer op han den. Dat moet op termijn wel tot iets moois leiden. De op bloeiende liefde heeft eerst ge resulteerd in een kampioen schap, dit jaar leidt Zaamslag ook weer in de competitie en zaterdag werd de eindzege van het Abab-soccertoernooi bin nengehaald. De 19-jarige Coen Goossen, die in zijn jonge jaren al eens op de Belgische velden heeft rondge zworven, besliste in de finale te gen Sluiskil (1-0) over winst, in een toernooi dat meer door spanning dan door kwaliteit werd getekend. De ontlading was er in de overvolle sporthal niet minder om. Mare de Kun der, zijn uitgelaten assistent Jan Doorns en de spelers van Zaamslag bleven na het laatste fluitsignaal nog lang nagenie ten van één van de meest be geerde prijzen in het Zeeuws- Vlaamse voetbal. „Het is de mooiste prijs op één na", zei Mare de Kunder, toen hij later met de rug tegen de mum* van de kleedkamer korte halen aan een sigaret deed. „We willen natuurlijk in de eerste plaats weer kampioen worden dit jaar, maar dit is ook heel mooi. Ik heb hier weken naartoe geleefd. Als speler heb ik het soccer één keer gewonnen, als trainer is het mijn eerste. Men sen die me hebben gezien van daag zeiden tegen me: ik heb je nog nooit zo zenuwachtig ge zien. Dat was nog waar ook. Ik sprong na elk doelpunt een me ter in de lucht." Eerzucht Zaamslag-speler Arjen Oostdijk springt juichend in de armen van keeper Bart Corstanje na de winst in de finale van het soccertoernooi. Mare de Kunder, Menno den Dekker en Erik Tissink vieren links een klein feestje. foto Wi m Kooyman straks de aasgieren erop afko men", zei Nico Bakker, die als steun en toeverlaat van Mare de Kunder een belangrijke man achter de successen van Zaamslag is. „Het schijnt", wist de trainer al, „dat Hoek geïnte resseerd is in David de Haan. En vorig jaar zaten Belgische clubs ook al achter spelers van ons aan." Twee routiniers in die jonge ploeg deelden zaterdag in de sporthal van Sas van Gent in de successen. Menno den Dekker, die bij Terneuzen nooit goed ge noeg werd bevonden voor het soccerteam, viel niet uit de toon en Jerry van Toor ging vaak voorop in de strijd als het even iets minder ging. Hoopgevend „Ik heb zelfs gevreesd dat we niet door de voorronden kwamen", zei Mare de Kunder. „We zijn met twee keer 0-0 be gonnen, dat was niet hoopge vend, maar we herstelden ons goed." A1 moet gezegd dat de finale niet van hoge kwaliteit was. Zaamslag en Sluiskil hielden el kaar lang in evenwicht en schie pen zich nauwelijks kansen in het begin van de partij. Het duurde een kwartier voordat er eindelijk werd gescoord. Coen Goossen schoot vijf minuten voor het einde via de paal raak. „Het was nog een geluksgoal ook", treurde de Belgische doel man Nico van Speybroeck van Sluiskil. Verdiend was de winst van Zaamslag wel. Sluiskil, dat tot die finale een voortreffelijk toernooi speelde en zijn uitblin kers had in Arno Zwegers, Jur- gen Verbraeken en Percey Ver linden, kon zelden in de buurt van de goal komen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 26