Gouden duo domineert zwemmen Verschorren heerst in Goes PZC PZC Rob Harthoorn beslist Zeeuwse korfbalderby Jurjen Mooibroek verrast Mark Felius Sterke winnaars in alle categorieën van jeugdtoernooi Goes 15 Verplanke en Holswilder grote winnaars Zeeuwse kampioenschappen SrAl Jmttrn Van de Linde terug naar Luctor'88 Patrick Goverse komt net tekort Verrassende zege voor IJVC Derde plaats voor Stefan Stokman Zeiler Liezinga finisht als tweede Brandt blijft bij All Ready maandag 7 januari 2002 van onze sportredactie VLISSINGEN - Virgil Greeve werd al in de kwartfinale uitge schakeld en Donovan Black mail kwam niet verder dan de poulewedstrijden. En daardoor moest het Open Walchers ten nistoernooi het reeds in een vroegtijdig stadium zonder twee favorieten in de B-catego- rie stellen. Mark Felius reikte echter wel tot de finale, maar ook hij liet zich verrassen. Voormalig A- speler Jurjen Mooibroek, die nog slechts sporadisch tennist, was met 6-5 te sterk. Mooibroek stond vier jaar gele den nog op de A-lijst, maar ver ruilde het tennis enige tijd gele den voor het voetballen bij VC Vlissingen. Slechts tijdens de zomermaanden en de winter stop speelt hij nog tennistoer nooien en dat hem dat nog im mer goed af gaat bewees hij in Vlissingen. Nadat Gareth Lau in de kwart finale had gestunt tegen de als eerste geplaatste Virgil Greeve (6-5), wees Mooibroek Lau in de halve eindstrijd van de B-cate- gorie overtuigend met 9-2 terug. Mark Felius wist in de andere halve finale Thijs Slagboom van zich af te houden (8-6), maar in de finale tegen Mooibroek kon Felius het niet bolwerken. Mooibroek zegevierde na een spectaculair duel nipt met 6-5. Ook in het mannendubbel wist Felius de eerste plaats niet voor zich op te eisen. Samen met zijn partner Donovan Blackman ging hij wederom met 6-5 on deruit tegen Michel kokelaar en Kristiaan Kats. In de hoogste categorie in het enkelspel bij de vrouwen mocht de uitslag ook verrassend genoemd worden. Bianca Zwaneburg, die op de nominatie staat B-speelster te worden, was favoriet in de Cl- finale tegen Eline Meijer. Meijer wist echter met 6-4 te winnen. In de finale van het wouwenenkel C2 ging de eindzege naar Jani- que Sierevelcl, die Kirsten Kars met 6-5 terugwees. In de Cl-categorie bij de man nen draaide de finale uit op een eenzijdig duel. Sjoerd Huis in 't Veld vernederde zijn opponent Dirk Rempt met maar liefst 9-0. Dimitri Kayser wist de eind strijd in cle B2 winnend af te sluiten tegen Dennis Helleman (7-4) en Sjoerd Huis in 't Veld en Ferry Sonnemans bleken in het mannendubbel Cl te sterk voor Harry Willeboordse en Rik Meerman: 8-6. door Brecht van Leipsig GOES - Ryan Verplanke en Ru- dolf Holswilder waren afgelo pen weekeinde tijdens het Zeeuws kampioenschap zwem men de grote winnaars. In het zwembad van Sportpunt Zee land zwommen ze samen vijf tien medailles bij elkaar. Ondanks hun geringe voorbe reiding hadden ze weinig te duchten van hun tegenstanders. „Afgelopen vrijdag heb ik de hele dag op bed gelegen met een flinke verkoudheid en lichte koorts", vertelde Rudolf Hols wilder. „Mijn vorm was dit weekeinde dus niet echt top." Vol verbazing behaalde de zwemmer van Luctor et Emergo toch de ene na de andere gouden medaille. In totaal mocht de 23- jarige Holswilder zes keer het hoogste treetje van het podium beklimmen en één keer moest de zwemmer genoegen nemen met een tweede plaats. Alleen tij dens de 50 meter vrije slag moest Holswilder zijn teamge noot Jasper van Bochove voor zich dulden. Ryan Verplanke kon ook niet spreken van een optimale voor bereiding. „Mijn prioriteit lag bij mijn studie. Ik ben op dit mo ment bezig met een afstudeer project en ik had de laatste we ken niet veel tij d om te trainen De zwemster van Scheldes- troom won afgelopen weekein de in totaal zeven gouden me dailles en één zilveren plak. De tweede plaats werd behaald op de 100 meter rugslag. Al enkele jaren moet ze op dit nummer haar tegenstanders voor laten gaan. Gisteren finishte ze dus De winnaars Ryan Verplanke (rechts) en Rudolf Holswilder. als tweede. „De rugslag wordt nooit mijn beste nummer, dat is zeker. Verbaasd ben ik wel een beetje. Normaal moet ik meer zwemmers voor laten, nu alleen maar Ellen van de Velde." Het was voor zwemvereniging De Ganze voor het eerst sinds acht jaar dat het cle organisatie foto Willem Mieras van de kampioenschappen in handen had. De Ganze vierde vorig jaar haar 45-jarig bestaan en de vereniging zag dit kampi oenschap als een mooi verjaar dagscadeau. In een volgepakt zwembad in Goes konden de toeschouwei's afgelopen week einde genieten van wedstrijden van hoog niveau. Terwijl de temperatuur buiten het vries punt bereikte, steeg het kwik in het zwembad al gauw naar tro pische temperaturen. Veel schreeuwende ouders en coa ches, die vanaf de kant him kind en/of pupil toejuichden, zorg den daarbij voor het nodige la waai. Senioren Hoewel veel aandacht uitging naar de jongere zwemmers, stonden met name de series van de senioren in de spotlights. Verplanke en Holswilder richt ten de meeste aandacht op zich, door him tegenstanders met grote regelmaat achter zich te laten. Holswilder won redelijk eenvoudig zijn series. „In bijna alle wedstrijden hoefde ik niet voluit te gaan. Ik keek regelma tig om naar mijn tegenstanders, maar toen ik zag dat niemand in de buurt was, kon ik rustig uit- zwemmen. Ik vraag me af hoe het zou zijn geweest als ik wel de hele week voluit had kimnen trainen." Holswilder kende met de vele overwinningen van af gelopen weekeinde een mooie terugkomst in Zeeland. „Voor mij zijn dit de eerste Zeeuwse kampioenschappen sinds lange tijd. De afgelopen twee jaar kwam ik nameljjk uit voor Gelderland. Dit is een mooie te rugkomst en ook een goede voorbereiding voor de lange baanwedstrijden om het Neder lands kampioenschap in april." HEINKENSZAND - Luctor'88 heeft voor de komende drie seizoenen een nieuwe trainer aangesteld. De huidige trainer Marcel de Nijs zal aan het einde van dit seizoen worden opge volgd door Cees van de Linde. Van de Linde, die dit seizoen geen club traint, keert daarmee na tien jaar terug bij de voet balvereniging uit Heinkenszand. Onder zijn leiding promo veerde de huidige zondag-vijfdeklasser destijds van de twee de klasse afdeling naar de derde klasse KNVB. Van de Linde trainde daarna Patrijzen en 's-Heer Arenclskerke. Serooskerke heeft de overeenkomst met trainer Leendert Geelhoed met één seizoen verlengd. Geelhoed is bij de huidige nummer acht van de derde klasse zaterdag aan zijn eerste sei zoen bezig. DEN HAAG - Patrick Goverse moest afgelopen weekeinde op de Uithof in Den Haag genoegen nemen met een derde plaats. De schaatser uit Kapelle reed in het Open Maaslands mara thonkampioenschap vanaf de 24e ronde in een kopgroep van drie, maar kwam in de slotfase net tekort. De ovèrwinning ging naar Perry de Vreede uit Monster, die een kleine voor sprong had op nummer twee Paul Robijn. Mark de Vrieze uit Burgh-Haamstede kwam als elfde over de finish. In de strijd om de Peter van Vliet Marathoncup neemt Goverse nu achter leider De Vreede de tweede plaats in met 47 punten. Bij de veteranen legde Fop Fonteine, eveneens afkomstig uit Burgh-Haamstede, beslag op een derde plaats. Fonteine moest winnaar Johan van Leeuwen en Paul Rutten voor laten gaan. VLISSINGEN - De volleyballers van IJVC boekten in een in- haalduel in de promotieklasse C een verrassende overwinning op Dynamo'70. In Oostburg werd het 3-1 voor de thuisploeg. IJVC groeide in de wedstrijd en reikte naar een niveau, dat lange tijd niet werd gehaald. Met veel opslagdruk namen de Zeeuws-Vlamingen het initiatief. Sjaak Pleijte, die aanval lend nauwelijks was te stoppen, wees zijn ploeg de weg. Nadat drie sets op rij waren gewonnen (25-14, 25-22, 25-23) nam IJVC gas terug. Dat stelde de Middelburgers in staat om de eer te redden: 20-25. ZEVENBERGEN - Stefan Stokman van AV'56 heeft op in- doorwedstrijden in Zevenbergen de derde plaats behaald bij de jongens C op het onderdeel kogelstoten. Stokman gooide een afstand van 10 meter en 98 centimeter. Niels Geelhoed liep in de finales 40 meter sprint voor jongens C naar de vijfde plaats in 6.24 seconden, nadat hij in de halve finale al het clubrecord op 6.16 seconden had gebracht. COLIJNSPLAAT - Afgelopen zaterdag verschenen onder zeer koude omstandigheden in de haven van Clijnsplaat 62 schepen aan de start voor de Goofie's race. In de IMS-klasse won Europees kampioen Peter de Ridder met cle Checkmate 3 de Goofie's race in zijn klasse. De Weerga van Wessel Liezinga uit Middelburg kwam als tweede over de finish en Magix van Loek Clarijs uit Goes werd derde. De Sportklasse werd ge wonnen door Spookschip van Jan van Hemeldonk. met op de tweede plaats First Eleven van Piet Smet uit Colijnsplaat. In de ORC-Club klasse ging de eerste prijs naar de Xanadu van Leanard van Oeveren voor de Wet Wild en de Babe van de gebroeders Soethout. In de ongemeten klasse was de eerste prijs voor de Halfmoon voor Crossroads en de Kattapult. door Peter van Kouteren GOES - Het Marijnissen-jeugd- tennistoernooi in Goes kreeg gisteren in alle categorieën ster ke winnaars. De Zeeuwse jeugd weerde zich prima in een mooi deelnemersveld. Sowie Klap uit Vlissingen, Aubrey Maenhout uit Clinge en Jaimy Bish uit Middelburg schreven het K4- toernooi in hun leeftijdsgroep op hun naam. De goede prestaties van de Zeeuwse jeugd leidden tot com plimenten van districtstrainer Luc Govers. „Ik ben zeer tevre den", zei de bondstrainer. „Vooral de meisjes hebben het erg goed gedaan. Bovendien zijn veel kinderen nog eerstejaars. Die mogen dus volgend jaar nog een keer in dezelfde leeftijdsca tegorie uitkomen." Het Marijnissen-toernooi werd min of meer beheerst door de Zeeuwse en Rotterdamse jeugd. Bij cle meisjes tot en met twaalf jaar drongen maar liefst vijf Zeeuwse jeugdspeelsters door tot de kwartfinale. Aubrey Maenhout uit Clinge schreef het toernooi op haar naam, door in de finale te winnen van de als SPORTREDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484454 Fax: (0118)470102 E-mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Frits Bakker (coördinator zuid) Koen de Vries (coördinator midden) Rudy Boogert (coördinator noord) Björn Goorden Brecht van Leipsig Eldridge Pentury CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl eerste geplaatste Milou Israël. De Zeeuws-Vlaamse won de eerste set met 6-3, moest cle tweede set uit handen geven (4-6), maar bleek in de derde set over veerkracht te beschikken: 6-3. De strijd om de dercle en vierde plaats in cleze groep werd een Zeeuws onderonsje tussen Renske Fraanje en Mancly Wol- fert. Mandy Wolfert won in twee sets. In de jongste leeftijdsgroep (tot en met tien jaar) was de Vlis- singse Sowie Klap uitstekend op dreef. De jonge Walcherse wees in de finale Nicole Waaijer uit Hilvarenbeek met 6-3 en 6-1 terug. Bij de jongens tot en met tien jaar drong Marlon de Maagt als enige van de drie Zeeuwse kwartfinalisten door tot de hal ve eindstrijd. Daarin werd hij met 7-5 en 7-6 geklopt door de latere toernooiwinnaar Bobbie de Goeijen. Driesetter Ongekend spannend verliep het toernooi bij de jongens tot en met veertien jaar. Jaimy Bish uit Middelburg, vooraf als derde geplaatst, trof in de finale Pas cal de Jager, die in cle halve eindstrijd de als eerste geplaats te Miguel Karremans in een enerverende driesetter had uit geschakeld. Bish begon prima, won de eerste set met 6-4 en nam in het tweede bedrijf een 5-2- voorsprong. Karremans vocht echter terug, kwam op 5-5 en dwong een tie-break af. Daarin won de Middelburger met 7-5. Verder waren er toernooizeges voor cle Brabander Stefan van cle Ven (tot en met twaalf jaar) en Romana Janshen uit Baren- drecht, die tijdens het toernooi al haar partijen met 6-1 en 6-2 ZIERIKZEE - Korfbalvereni ging All Ready en trainer/coach Harm Brandt hebben zaterdag besloten nog minimaal één jaar met elkaar verder te gaan. Zierikzeeënaar Harm Brandt is na het vertrek van Gijs Holle- stelle bezig aan zijn eerste sei zoen bij All Ready. Een jaar bij tekenen bleek geen moeilijke keuze. „Ik zie nog zoveel moge lijkheden met deze groep. Daar wil ik graag nog zeker een jaar aan werken." Bart Verschorren, de latere winnaar van de Wallenloop, heeft een gaatje geslagen met zijn achtervolgers. foto Willem Mieras Belgische atleet is Nederlanders in Wallenloop te slim af door Sjaak Sinke GOES - De Belg Bart Verschorren van AC Duffel was in de 41e editie van de Wallen loop in Goes de Nederlandse deelnemers te snel af. Ruben Scheurwater van Parthenon uit Dordrecht was de enige atleet die lang in het spoor van de Belg kon blijven. Een ont stoken teen verhinderde Scheurwater ech ter een passend antwoord te geven op de versnelling van Verschorren in de laatste van de zes te lopen ronden. Meteen na de start nam Verschorren, die vo rig jaar nog derde werd in de Wallenloop, het initiatief en voerde een kopgroep aan met onder meer Alwin Vermeulen (AV'56), Arjan Beije (Delta Sport), Ruben Scheur water, Alex Storms (Duffel), Frans Roelofs (Prins Hendrik), veteraan Ruucl Woord (Thor) en triatleet Jochem Kuzee (Caesar). Na de eerste ronde sloeg Verschorren een kleine gaatje en passeerde met een voor sprong van twintig meter op Scheurwater en ruim honderd meter op het achtervol gend zestal, waarin Alwin Vermeulen veel werk aan de kop verzette. In cle derde roncle wist Scheurwater weer bij Verschorre te komen en moest Kuzee de ach tervolgende groep laten gaan. Pas in de laat ste ronde slaagde Verschorren erin om weer afstand te nemen van Scheurwater. „Ik merkte dat hij op zijn tandvlees liep", ver telde Verschorre na zijn winnende finish. Scheurwater had echter een goed excuus. „Vorige week ging er bij de Sylvesterloop in Soest iemand op mijn voet staan waardoor ik nu met een ontstoken teen loop. Een vlak tempo ging nog wel, maar versnellen was te pijnlijk omdat die zere teen clan tegen de voorkant van mijn schoen kwam", ver klaarde Scheurwater zijn gebrek aan aan- valslcracht. Voor Verschorren was het zijn derde overwinning bij een wedstrijd van AV'56. Eerder won hij al twee keer cle korte cross in Kruiningen. Ook op cle baan staat de 24-jarige Verschorre zijn mannetje ge zien zijn tij den op cle 1500 meter (3.55 minu ten) en de 5000 meter (14.50 minuten). Veteraan Ruucl Woord finishte ondanks een valpartij in de laatste ronde net voor Alwin Vermeulen die zijn rivaal Beije, na de om streden Elderschanscross in Aardenburg, nu iets duidelijker voorbleef. Gemoederen De affaire Aardenburg hield ook in Goes de gemoederen nog flink bezig. Op advies van competitieleider Anton Vael zal Jan Kloet, de trainer van Beije, nogmaals contact op nemen met De Wielingen in een ultieme po ging om voor zijn pupil een ex aequo te bewerkstelligen en zo de maximale 150 punten voor de crosscompetitie binnen te halen. „Wanneer dit niet naar tevredenheid wordt opgelost loopt Arjan Beije volgende week niet in de Delta Cross in Haamstede", liet Kloet, manager/trainer van het Toprun- ningteam Zeeland, dreigend weten. Arjan Beije reageerde verbaast op het mogelijke veto van Kloet. „Mijn trainer heeft hierover nog niks gezegd", liet Beije wat beteuterd weten, „Als het enigszins kan wil ik heel graag in Haamstede starten, omdat dat een thuiswedstrijd voor mij is". Voor Marlies Kort (AV'56), eveneens ge traind door Jan Kloet in samenwerking met Jan de Wilde, was de Wallenloop niet meer dan een straffe tempotraining. „Zonder te genstand lopen is natuurlijk niet leuk, maar ik wil mijn gezicht toch af en toe op een Zeeuwse wedstrijd laten zien", vertelde Kort, die zich in krap twee jaar tijd in de toptien van het vrouwenlopen heeft genes teld. Om zich voor te bereiden op het NK veldlo pen op 25 februari in Amersfoort moet Kort de komende weken een straf programma af werken. Volgende week loopt ze in haar trainingsgebied van Haamstede de Delta Cross, een week later de Sprintcross in Bre da en weer een week later staat ze aan de start in Uden. „In een wedstrijd loop je toch harder dan op een training", wist Kort nog te melden om zich daarna snel naar de start van de mannenwedstrijd te begeven om zo nog wat trainingkilometers in de slanke be nen te krijgen. Sjaan Maartense AV'56 won de wedstrijd bij cle vrouwen veteranen. John Overweel (Dy namica) moest in cle eerste ronden bij de mannen H50 Eddy Smit (Delta Sport) nog voor zich dulden. Halverwege de wedstrijd stelde Overweel orde op zaken en contro leerde de wedstrijd zodanig dat cle zege niet meer in gevaar kwam. Rinus Joosse (AV'56) was óp sterkste bij de mannen H60. door Jan Roovers VLISSINGEN - Na de korte on derbreking is de doorstart van de zaalcompetitie korfbal niet bij alle Zeeuwse clubs naar wens verlopen. Fortis en TOP verloren en zagen de titel kansen sterk dalen. Swift pakte een be langrijk punt bij KCC en Tjoba won bij Albatros (16-20), maar blijft op drie punten van Maas sluis dat ODOMmet 16-15 ver sloeg. KCC/Van Santen-Swift 14-14: Swift deed te weinig met de mo gelijkheden die het kreeg en daardoor stond het bij de rust gelijk: 7 -7Met Swift in de twee de helft steeds op voorsprong sloot KCC telkens weer aan en kwam tien seconden voor tijd zelfs op 14-13. Langebeeke wis selde meteen: Ivo de Hond voor Paul van de Berg. Het bleek een gouden wissel, want de tweede bal die hij kreeg gooide De Hond door de korf: 14-14. Scores Swift: Sjoerd Sanderse 7, Rob Sanderse en Björn de Hond bei den 2, Pascalle Castenmiller, Linda Lievense en Ivo de Hond allen 1 Albatros-Tjoba 16-20: De wed strijd maakte al snel duidelijk dat Tjoba een klasse beter was dan zijn tegenstander. Met 6-7 werd het krachtsverschil echter te weinig uitgedrukt. De af spraak om na de rust het tempo omhoog te gooien wercl nageko men en op slag ging cle thuis ploeg onderuit. De eerste ver snelling had 9-12 tot gevolg, bij 11-17 meteen daarna wist Tjoba dat de buit binnen was. Scores Tjoba: Mark-Peter van der Meer 5, Astrid Koole, Anita Cys- ouw, Jolanda Kole en Arnold Glaser allen 3, Ilse Boogaart 2 en Mark de Schipper 1 TOP-GKV 16-18: Bij 14-13 al een heel eind in de tweede helft lag in deze wedstrijd het crucia le punt. Na bijna steeds achter de tegen stander te hebben aangelopen had de thuisploeg zicht op de overwinning én de aansluiting bij de top. GKV sloot terug aan en ging bij 15-15 meteen over zijn opponent heen en besliste de wedstrijd bij 15-17. Scores TOP: Leon Kloet 5, Ad Beze- mer 4, Ramon van de Gruiter 3, Ria de Ridder en Hannuël Kramer bei- ien 2. Seolto-Stormvogels 19-18: In een doelpuntrijke en spannende Walcherse derby had cle thuis ploeg in de eerste helft het beste van het spel en drukte het lichte overwicht uit in 13-10 bij cle rust. Na de pauze viel Seolto aanvallend stil, maar de tegen stander moest erg lang zoeken naar cle aansluiting. Nadat clie bij 15-15 tot stand was gebracht gingen de ploegen in een hecti sche slotfase naar 18-18, waar na Rob Harthoorn in de slotmi nuut matchwinnaar werd. Scores Seolto: Rob Harthoorn 5, An- ja Ovaa 4, Harry Kerkhof en Johan Ovaa beiden 3, Jolanda Harthoorn en Jeroen Verhage beiden 2. Scores Stormvogels: Marianne Ver hulst 6, Jan Theune, Mark Passenier en JosReijnierse allen 3, Loura Klei- nepier 2 en Jan van Vaardegem 1 Togo-Sperwers 12-10: Na de bliksemstart van cle bezoekers (0-5 na zeven minuten) móest Togo wel aan de bak. Echt over tuigend ging dat niet, maar het stond toch 5-7 bij de rust. In de tweede helft ging het tempo om hoog, overspeelde het de bezoe kers in het laatste kwart en sloot Togo met 12-10 winnend af. Scores Togo: Dick Krijger 5, Johan- neke Vleugel, Margreet Simpelaar en Edwin Machielse allen 2, Suzan Dronkers 1 Blauw Wit-Scheldevogels 10-11: De thuisploeg is de laat ste wedstrijden geen schim meer van de ploeg die de competitie- zo goed begon. Pas in het laatste kwartier begon het te lopen en werd na 5-10 achter bij 10-10 aangesloten. Met een - volgens coach Steenmeij er van Blauw Wit - 'verdedigd' doelpunt ver trok Scheldevogels toch nog met de volle winst. Atlas-Volharding 11-9: Na een sterke opening (4-0) viel de thuisploeg stil en kwam Volhar ding terug in de wedstrijd: 5-3 bij de rust. Na 6-6 en 9-9 kon de wedstrijd nog alle kanten op, twee wissels bij Atlas gaven de doorslag. Volharding bekriti seerde de leiding van arbiter Van de Gruiter en incasseerde gele kaarten. BKC-KVK 24-10: Na tien minu ten en bij 2-4 achter ging het bij BKC lopen en wercl KVK overk last. Na cle rust (12-7) ging de thuisploeg voor een grote score en haalde die met 24-10 ook bin-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 15