Stelend echtpaar krijgt werkstraf Bezoekerscentrum krijgt allure PZC Vrije Evangelische Gemeente is jarig RUGKLACHTEN Voor een zorgzame begeleiding Sasse jeugd waant zich in Zweinstein b 14 CDA Schouwen breekt met Pia Berrevoets Computerclub viert nieuw jaar Vandaal moet betalen voor schade auto's Lezing over erven en tuinen Zeeliedenhuis geopend "UT" DE BEVELANDEN Rijksbouwmeester ontfermt zich over pand Nationaal Park Oosterschelde zaterdag 5 januari 2002 door Edy de Witte SAS VAN GENT - De zevenjari ge Maurits Heinis en zijn drie jaar oudere zus Nienke zijn in de ban van Harry Potter. Verkleed als respectievelijk Harry Potter en zijn vriendinHermelien voel den ze zich gisteren net als de andere vijftig fans dan ook in hun element op de speciale Har ry Potterdag in Sas van Gent. door Rinus Antonisse MIDDELBURG - Het dagelijks provinciebestuur wil 27.000 eu ro bijdragen in de aanloopkos ten voor een bezoekerscentrum Nationaal Park Oosterschelde. Het gaat om het maken van een ontwerp door rijksbouwmees ter Jo Coenen. Het bezoekerscentrum moet in de reservepijler van de storm vloedkering Oosterschelde worden gevestigd. Al eerder heeft het Atelier van de Rijks bouwmeester de haalbaarheid van een centrum in en aan de re servepijler op Neeltje Jans on derzocht. Die studie viel posi- VLISSINGEN - De Hobby Computer Club, afdeling Zee land, houdt deze maand een aantal nieuwjaarsbijeenkom sten. De eerste vindt plaats op dins dag 8 januari in buurthuis De Pit in Goes. Donderdag 10 janu ari is het de beurt aan Terneuzen in Het Schelpenhoekje. Vlissin- gen heeft op maandag 21 janua ri een themabijeenkomst. In wijkcentrum Open Hof vertelt Bas Gastelaars over navigeren met behulp van de computer en het Global Position System, kortweg GPS genaamd. Een dag later, dinsdag de 22ste, komt HCC bijeen in Multi Functio neel Centrum te Zierikzee. De zalen zijn open vanaf 19.30 uur en de presentatie in Vlissingen begint rond de klok van 20.00 uur. MIDDELBURG - Voor de Mid delburgse politierechter W. ter Berg stond gisteren het schade loos stellen van dertien autobe zitters voorop. Met de calcula tor bij de hand werden de schadebedragen van guldens omgerekend naar euro's. Verantwoordelijk voor de ver nielingen aan de auto's was een 28-jarige inwoner van Vlissin gen. Samen met een 35-jarige Rotterdammer - zijn zaak wordt later behandeld - had de ver dachte 23 maart vorig jaar rond middernacht in Vlissingen in een dronken bui bij dertien au to's de spiegels eraf getrapt, deuken in de portieren geschopt en zich verder misdragen door zich op de motorkap van de au to's te laten vallen. Enkele be woners van de Hobeinstraat schrokken wakker van het glas gerinkel en de doffe knallen. Zij belden de politie. Volgens de politierechter beliep de totale schade meer dan tien duizend gulden. Niet elke scha declaim van de slachtoffers kon gisteren worden afgedaan. En kele vorderingen werden niet ontvankelijk verklaard. Daar naast rest de vraag of de gedu peerde autobezitters hun kosten vergoed zullen krijgen. De ver dachte zit midden in een schuld sanering. Ook heeft zijn mede dader al laten weten niet van zins te zijn te betalen. Dronkemanslol „Dit is ongelooflijk balen voor de autobezitters. Dronke manslol ontaardt in schades voor mensen", stelde officier van justitie H. den Hartog vast. Zij eiste voor openlijke geweld pleging tegen goederen veertig uur werkstraf. De Vlissinger zei dat hij geen agressief persoon is. „Ik zal ervoor moeten boeten, maar ik kan me er niets meer van herinneren." SEROOSKERKE - De Walcher- se afdeling van de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde houdt woensdag 23 januari om acht uur een lezing in de De Zandput te Seroosker- ke. Het thema van de lezing is Zeeuwse boerenerven en tui nen. Spreker is G. Smallegange. Leden hebben gratis toegang op vertoon van hun pas. Voor niet leden bedraagt de toegangsprijs 2,50 euro. Vanaf 's morgens konden de kin deren in De Roselaer aan de slag met activiteiten die vrijwilli gers van het Sociaal Kultureel Werk Sas van Gent rond het the ma op touw hadden gezet. De bezem stond geparkeerd bij de ingang van De Roselaer. De ge- tief uit. Wel werd aanbevolen tegelijk de omgeving van-het Topshuis (het bedieningsge bouw van de stormvloedkering) opnieuw in te richten. Dit met inbegrip van sanering van de voorzieningen van themapark Waterland Neeltje Jans. Rijksbouwmeester Coenen heeft aangegeven persoonlijk een plan te willen maken. Hij vindt het een taak van de rijks bouwmeester om zelf projecten met allure te ontwerpen, zoals door Harold van Ginkel GOES - De Vrije Evangelische Gemeente (VEG) Goes bestaat in februari honderdvijftig jaar. Reden om uitgebreid stil te staan bij dit jubileum. Het hoogtepunt van de feestelijkhe den ligt in het weekend van 23 en 24 februari met een feest, musical en dankdienst. De historie van de VEG begint in 1852 als dominee Huibert Ja cobus Budding de gemeente sticht. Budding was één van de voormannen van de Vrij Evan gelische Gemeenten in Neder land. Twintig jaar daarvoor ontstonden al dergelijke ge meenten in Zwitserland en Frankrijk. Het kerkgenoot schap had voorheen een kerkge bouw met pastorie en een hele entourage ademde met ver sieringen zoals spoken, spin nenwebben en doodskoppen de sfeer uit die bij de Harry-Potter- hype hoort. Professor Zwam- drift, de heks uit het verhaal, hield niet alleen een oogje in het zeil. Zwamdrift had de handen dat tot de jaren zeventig ook ge bruikelijk was. Het bezoekers centrum wordt gezien als een project met internationale allu re. Sponsors Het ontwerp moet voorjaar 2002 gereed zijn. Met de aanleg van het bezoekerscentrum in de pijler is een investering gemoeid van vijf tot zeven miljoen euro. Om dat bedrag te kunnen dek ken, gaat het Overlegorgaan weduwenhuis in de Cornelis Eversdijkstraat en later aan de Westwal in Goes. Tegenwoordig huist de VEG in de Bethelkerk op de hoek van de Tulpstraat en de Beatrixlaan. De gemeente telt 641 doop-, gast- en belij dende leden en vrienden. Het feestweekend begint op za terdag 23 februari met de uit voering van de speciaal voor het jubileum geschreven musical De Verloren Zoon. Theater groep Balans van de Vrije Evan gelische Gemeente voert het stuk uit. 's Avonds is een gevari eerd feestprogramma gepland. De dag vindt plaats in het Buijs Ballot College in Goes. Een dag later is er in de Bethel kerk een dankdienst, waarin onder meer het jubileumwand- kleed wordt onthuld. Een aan- vol om de kinderen te schmin ken als spook, monster of heks. In de middagpauze serveerde ze bij het lopend buffet heksen- soep uit een dampende heksen ketel. De dag werd verder ingevuld met verschillende vooral crea- Nationaal Park Oosterschelde op zoek naar sponsors. Dat ge beurt als het ontwerp van Coe nen beschikbaar is. Op voor hand wordt ervan uitgegaan dat de terreinbeheerders Staats bosbeheer, Het Zeeuwse Land schap en Natuurmonumenten gezamenlijk het beheer van het bezoekerscentrum op zich ne men. Het ministerie van LNV stelt voor de exploitatie 34.000 euro beschikbaar. In beginsel is de toegang tot het tal gemeenteleden heeft het kleed ontworpen en gemaakt. Voorganger van de dienst is do minee A. Louwerse uit Velp, al gemeen secretaris van de Bond van Vrije Evangelische Ge meenten in Nederland. Verder komt het gehele jaar een bord in de tuin van de kerk te staan met de tekst 150 jaar Vrije Evangelische Gemeente Goes. In het kader van het jubileum jaar ondersteunt de kerkge meenschap de Goese hulpver leenster Els van Teijlingen financieel. Zij werkt al twintig jaar in Derde-Wereldlanden; op dit moment werkt ze aan een project voor kinderen met HIV of aids in Oeganda. Daarvoor werkte ze onder meer in Nepal en Libanon. Haar hulpverle ning richt zich op educatie, pre ventie en begeleiding. tieve werkjes. Zo konden de kinderen onder meer het Harry- Pottercomputerspel spelen, de Zweinsteinexpress in elkaar knutselen, toverdoosjes maken, een gipsen uil verven, een tover boek maken, wapenschilden op een linnen tasje overzetten of bezoekerscentrum gratis. Voor toegang tot voorzieningen die niet tot het bezoekerscentrum worden gerekend, kan een bij drage worden gevraagd. Het gaat bijvoorbeeld om het be zichtigen van de binnenkant van de voet van de pijler en het omhoog klimmen langs de pij ler. Het Nationaal Park wil sa menwerken met andere partijen op Neeltje Jans, met name met Organisatie in Beweging (die de klimrechten voor de pijler heeft zomaar in het enge dingen hoek je griezelen. Met deze lampions ging men 's avonds verkleed en geschminkt naar de bibliotheek. Hier wer den de prijzen uitgereikt van de Harry-Potterprijsvraag die in december is gehouden. Voor de zes prijswinnaars was er geheel in de stijl van de dag een bio scoopbon voor, jawel, de Harry- Potterfilm. rederij Den Breejen (rond vaarten), Waterland Neeltje Jans en het aanwezige mossel- hangcultuurbedrijf. Op 21 maart wordt het ontwerp met bijbehorende maquette van het bezoekerscentrum officieel gepresenteerd. Dat gebeurt te gelijk met de aanbieding van het beheer- en inrichtingsplan voor de Oosterschelde aan staatsse cretaris Faber van LNV. Daarna begint de sponsoractie. door Marcel Modde ZIERIKZEE - Voormalig wet houder P. Berrevoets-Ringel- berg heeft volledig afgedaan voor het CDA Schouwen-Dui- veland. De lokale partijleiding heeft het afvallige raadslid gis teren per aangetekende brief Ia- ten weten dat ze met onmidde- lijke ingang 'uit de fractie is gezet' en niet langer geacht wordt namens de christen-de mocraten te spreken, aldus afdelingsvoorzitter J. van Veld huizen. Het CDA heeft burgemeester J. Asselbergs inmiddels geïnfor meerd over de scheuring. Donderdag werd bekend dat Berrevoets lijsttrekker wordt van de nieuwe lokale partij Leefbaar Schouwen-Duiveland (LSD). Aanvankelijk had ze kenbaar gemaakt te zullen stop pen met de gemeenteraadspoli- tiek. Het 'enthousiasme van LSD en het plezier in het raads werk' hebben haar de afgelopen dagen alsnog doen besluiten zich verdienstelijk te willen ma ken voor de nieuwe partij In CD A-kringen is met gemeng de gevoelens gereageerd op de uitzonderlijke stap van de één jaar geleden ontslagen wethou der. Berrevoets zegt zelf bij par tijgenoten in eerste instantie vooral begrip ('een logische vol gende stap') te hebben ervaren voor haar besluit. Volgens par tijvoorzitter Van Veldhuizen is de overstap naar LSD door de afdelingstop echter als een slag in het gezicht ervaren. „Ze laat het CDA zitten, vooral wanneer je terugkijkt naar het recente verleden rond haar per soon. Op het moment dat duide lijk werd dat ze het niet ging redden binnen dit college heb ben we haar als CDA ten volle gesteund om haar positie toch te behouden. Dat het niet is gelukt, valt zeker niet het CDA te ver wijten. Daarna hebben we in de raad niet veel bijzonders meer van mevrouw Berrevoets ge- hooi'd, wat mede de reden was haar op een onverkiesbare plaats te zetten. Uit de stap die ze nu heeft gezet, blijkt toch wel enige ondankbaarheid", aldus Van Veldhuizen. Hij wijst in dat verband ook op uitlatingen van Berrevoets in de media naar aanleiding van haar door René Hoonhorst TERNEUZEN - Een warm tweede huis voor zeelieden van over de hele wereld. Dat moet het Terneuzense Varenscentrum Ribbens House zo snel mogelijk zijn, hoopt eigenaresse Heieen Muller-Ribbens. Mevrouw Midler opende het centrum gisteren samen met burgemeester R. Barbé. De zee- deklassering als lij sttrekker van het CDA naar de tiende plek op de kandidatenlijst. „Bij die ge legenheid heeft ze diverse par tijgenoten op de korrel geno men. Wanneer er dan zoiets overheen komt, doet dat niet be paald sympathiek aan." Partijs leiding en fractie hebben daan- om na ampel beraad besloten Berrevoets per direct uit de fractie te zetten. Berrevoets toonde zich gisteren niet onder cle indruk van de ster vige taal van haar gewezen par- tij voorzitter. „Wat heet ondank- baar. Ik heb altijd heel prettig gewerkt binnen de fractie, maar j als je eens wist hoe de laatste pe- riode met mij is omgesprongen, daar word je niet bepaald vrolij- j ker van. Van Veldhuizen moet gewoon niet zo hoog van de to- i-en blazen." Nog voordat de aangetekende brief op haar deurmat plofte, zo geeft ze aan, had Berrevoets de afdelingsse cretaris per e-mail laten weten uit de partij te stappen. „Je kan nu eenmaal niet twee heren te gelijk dienen, maar dat had ik direct al gezegd." Tot aan de verkiezingen blijft zé op persoonlijke titel (Lijst Ber revoets) in de gemeenteraad zitten. Via haar positie als lijst- 1 rtekker zal LSD evenwel offici- eus al enige stem in het gemeen tebestuur kunnen laten horen. „Ik voel met niet meer gehouden aan het fractiestandpunt van het CDA." Bestuursclub LSD staat volgens Berrevoets dichter bij de bevolking dan het CDA. „Cees Legemaate en Nico de Danschutter uitgezonderd heeft het CDA toch een regen tenmentaliteit, het is een echte bestuursclub. De mensen achter Leefbaar Schouwen-Duiveland staan midden in de samenle ving. Daarom hebben ze ook mij als lijsttrekker gekozen; een doodgewoon burgermens dat er plezier in heeft overal op te dui- ken en goed te luisteren naar de grote én kleine dingen uit het le- ven." Berrevoets gaat er vanuit dat LSD nu snel een partijpro gramma kan presenteren. „We gaan niet plotseling bejaarden huizen of jeugdsozen bezoeken, zoals de VVD. Daar komen we toch wel. Het belangrijkste is dat cle mensen weten dat we er zijn voor hen en dat er nu ten minste echt iets te kiezen valt.'" lieden kunnen tegen een schap pelijk prijsje van het centrum gebruik maken van voorzienin gen als een computer en internet of gewoon van eikaars gezel schap genieten. Ze kunnen er echter niet overnachten. Meer dan tienduizend mensen be zochten het centrum vorig jaar, vierhonderd meer dan het jaar ervoor en duizend meer dan in het jaar 2000. door Aector Dooms MIDDELBURG - Een echt paar uit Middelburg had het vorig jaar gemunt op het geld van bejaarde dames. Gisteren gaf de 23-jarige vrouw op de zitting van de Middelburgse politierechter toe dat ze sa men met haar 27-jarige echt genoot vier oudjes had be roofd van hun portemonnee. Het paar werd conform de eis veroordeeld tot dezelfde straf: zestig uur onbetaalde arbeid en twee weken voorwaardelij ke gevangenisstraf. Aan de slachtoffers moeten ze 270 eu ro betalen. Politierechter W. ter Berg vond dat de verdachten een laffe daad hadden gepleegd, door oudere vrouwen als ge makkelijke slachtoffers uit te kiezen. De diefstallen werden gepleegd in supermarkten in Middelburg, Vlissingen en Heinkenszand, waar de oude ren hun boodschappen deden. De vrouw leidde cle bejaarden af met een praatje, waarna haar partner de portemonnee uit de boodschappentas gris te. Een oplettende medewer ker van Konmar in Middel burg, waar in die periode veel zakkenrollers aan het werk waren, betrapte het stelende duo 21 oktober op heterdaad. De vrouw kon worden ingere kend, maar haar man sloeg op de vlucht. Hij werd later aan gehouden. Na verhoor beken de het tweetal dat ze in juli en oktober in andere supermark ten nog drie vrouwen van hun portemonnee hadden be roofd. De verdachten, die uit het voormalig Joegoslavië af komstig zijn, zeiden dat ze geld nodig hadden om in hun drugsverslaving te kunnen voorzien. De vrouw, die sinds haar dertiende jaar in Neder land woont, kwam al vroeg in aanraking met speed en lsd. Daarna raakte ze verslaafd aan heroïne. „Sinds ik voor de diefstallen dertien dagen heb vastgezeten heb ik niet meer gebruikt", zei ze. „Ik wilde graag afkicken, maar de af kickcentra zitten vol. Ik wil een nieuw leven beginnen. Ik heb hier veel spijt van." Haar man liet zich in dezelfde ter men uit. Officier van justitie H. den Hartog vond het een minne streek om juist de oudere men sen te bestelen. „Dat heeft veel angst bij de slachtoffers teweeggebracht." Positief vond de officier dat verdach ten hun drugsprobleem willen aanpakken. Daarom achtte ze contact met het ZCAD nood zakelijk. De politierechter was het met haar eens. Delta Balans Gezondheidsbedden Het Delta Balans Slaapsysteem kan met aantoonb resultaat uitkomst bieden bij rug-, nek- of heuppijn. Stuur, voor vrijblijvende informatie, deze advertentie in een envelop zonder postzegel ?iaar: Delta Balans, Antwoordnr 620, 4330 WB Middelburg Dhr/mevr.: Adres: Woonpl.: info: 0118-616999 of: www.deltabalans.nl Door fysiotherapeuten aanbevolen CENTRAAL TELEFOON NUMMER 0113 311 444 HOOFDKANTOOR: Geldeloozepad 20 4463 AJ Goes tel. 0113 227525 fax 0113 312978 ROUWCENTRA: Geldeloozepad 20 Goes Kitskinderscheweg 1 Kapelle FACILITAIR BEDRIJF: Langeweg 1 's-Gravenpolder - Voor een volledige en waardige verzorging 1 van uitvaarten op - Zuid- en Noord-Beveland - Overal te ontbieden I - Dag en nacht bereikbaar - Alle voorzieningen om thuis op te baren - Vraag vrijblijvend ons gratis informatie pakket aan - Met aandacht voor uw persoonlijke wensen BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Kapelle maken be kend, dat zij van Coroos Conserven BV een verzoek hebben ontvangen om planologische medewerking aan een uitbreiding van haar kantoorgebouw aan de Middenweg 1 te Kapelle. Genoemd uitbreidingsplan past niet binnen het ter plaatse geldende bestemmings plan Bedrijfsterrein Smokkelhoek. Burgemeester en wethouders zijn echter bereid om met toepassing van artikel 19, derde lid, van de Wet op de ruimtelijke orde ning juncto artikel 20 van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening 1985 een vrijstelling van genoemd bestem mingsplan te verlenen, waardoor realisering van het uitbreidingsplan alsnog mogelijk wordt. In verband hiermee ligt het uitbreidingsplan met de betreffende bescheiden vanaf maandag 7 januari 2002 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in de publiekshal van het gemeentehuis, Kerkplein 1 te Kapelle. Tegen het voornemen kan een ieder gedurende voornoemde termijn schriftelijk zienswijzen indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Kapelle, Postbus 79,4420 AC KAPELLE. Kapelle, 5 januari 2002. Burgemeester èn wethouders van Kapelle, namens deze, wethouder volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieu, G.J.J. Burger lllfll lit ill BECRAFENISVERZO R G i N G J.C. Hoekman hr.iof.iiw.inr.i»W«»2 De Bethelkerk is tegenwoordig het onderkomen van de Vrije Evangelische Gemeente in Goes. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 48