Spannend slapen in eigen land Elke kamer is weer anders In de receptie ligt één sleutel In elk wijnvat staan twee bedden Chic logeren op de Mookerhei Met zicht op de grens Buiten kun je koud douchen zaterdag 5 januari 2002 Overnachten in een wijnvat. Of logeren bij een hoteleige naar die een theatervoorstelling verzorgt. Wie 'span nend' wil slapen kan in Nederland alle kanten uit. Enkele fraaie voorbeelden uit eigen land: de theaterherberg in Warf- huizen, de plaggenhut in Een, hotel De Vrouwe van Stavoren met wijnvatkamers, Jachtslot De Mookerheide in Molen hoek, hotel Grenszicht in Woold en 's werelds kleinste hotel De Kromme Raake in Eenrum. Hotel: De Kromme Raake. Er zijn ook vaten met een apart zitkamertje. Hotel: De Vrouwe van Stavoren. Adres: Havenweg 1, Stavoren (Friesland), www.hotel-vrou- wevanstavoren.nl en 0514- 681202. Aantal kamers; 21 kamers (vier wijnvatenkamers). Bijzonderheid: Gebouw uit 1850. Behalve zeventien 'gewo ne' kamers zijn er vier wijnva tenkamers In elk vat staan twee aparte bedden. De wijnvaten hebben een inhoud van 15.000 liter. Ze zijn 2.40 meter hoog en 3.50 meter breed. Drie vaten hebben een apart 'zitkamertje' met kleurentv, radio, telefoon en douche met toilet. Eigenaar Bauke Kolk kwam op het idee toen hij een vatenhotel zag in Zwitserland. Hij kocht vier va ten bij een handelaar en ging in 1981 van start. „Vooral sinds ik op internet sta is er veel belang stelling", zegt Kolk. Volgens hem zijn de vaten gebruikt maar ruikt het niet naar wijn. Ligging: Aan de oude haven van het monumentale stadje Stavoren. Uitzicht op de zeil jachten en klippers (wijnvaten kamers hebben uitzicht op binnenplein). Hotel ligt op on geveer tien kilometer afstand van de Gaasterlandse bossen. Prijs: Wijnvat met zitkamer 85,50 euro (tweepersonen) 65 euro (een persoon). Wijnvat zonder zitkamer 72,50 euro (twee personen) 55 euro (een persoon. Het hotel is jaarlijks gesloten van november tot en met februari. Hotel: Jachtslot De Mookerhei de. Adres: Heumensebaan 2, Mo lenhoek (Limburg), www.mookerheide.nl en 024- 3583035. Aantal kamers: 21 waarvan 7 gevestigd in het Jachtslot en overige in nabij gelegen Resi dentie de Jachthoorn. Bijzonderheid: Jachtslot (1902) heeft 7 kamers in Jugendstil. Residentie de Jachthoorn is ge bouwd in Engelse cottage stijl. Beide gebouwen behoren tot een complex dat eigendom was van de Dominicanessen van Bethanië. Zij ontfermden zich over het lot van uit huis ge plaatste meisjes. De huidige ei genaar, Hennie van Hout, begon er vijftien jaar geleden de ex ploitatie van een hotel-restau rant. Het hotel behoort tot de keten Chateau et Résidences Gastronomiques met vestigin gen op 'de mooiste locaties van Nederland en België'. Ligging: Accommodatie geves tigd op een landgoed van 145 hectare. Er zijn diverse wandelmogelijkheden onder leiding van een gids op de nabij gelegen Mookerheide. Ook vormt het landgoed het ver trekpunt van luchtballonvaar ten of helikoptervluchten. In de wijnkelder zijn wijnproeverij- Prijs: Vanaf 1-5-2002: Jachtslot; eenpersoonskamer 95 euro en tweepersoonskamer 130 euro. Residentie; 80 euro en tweeper soonskamer 110 euro. Prijzen steeds per kamer. cialiteiten. In de nabijheid ligt het traditionele vissersdorp Zoutkamp. Prijs: Arrangementen variëren in prijs van 150 euro (overnach ting voor twee personen inclu sief 'Grunnings ontbijt') tot 275 euro (overnachting voor twee personen inclusief welkomst drankje, 4-gangen verrassings diner en champagneontbijt (als last minute-boeking kost dit 200 euro). Mare Brink Hotel: Grenszicht. Adres: Hoofdstraat 12, Eenx-um, Groningen, www.eenrum.com en 0595-491600. Aantal kaxxxers: 1. Hotel: Theaterherberg. Adres: Baron van Asbeckweg 42, Warfhuizen (Gi*oningen), 0595-572742. Aantal kamers: Vier (drie 2-per- soonskamei-s en een 4-per- soonskamer). Bijzonderheid: Rijksmonu ment. Elke kamer is verschil lend. Op het 2-persoonsbed van de Shakespeare-kamer ligt 'Ko ningsblauw'. Verder is op deze kamer het oeuvre van William Shakespeare beschikbaar Op de 4-pei"soons Grimm-kamer staat ondermeer een 'oma'-bed. Eigenaar sinds drie jaar is be roepsacteur Ton van der Velden. Hij is onder meer te zien in de tv- serie 'Toen was geluk heel ge woon'. Tot en met 21 juni 2002 verzorgt hij voorstellingen in het 'huistheater' van de hotelac commodatie. Het gaat onder meer om 'De Shakespeare'-vex*- tellingen. Ligging: Omringd door terpen in het oudste cultuurhistorische gebied van Nederland. Een au torit van tien minuten is genoeg om Nationaal Pax-k De Lau wersmeer te bereiken. Pieterbu- ren is ook vlakbijVan der Vel- Eén van de kamers in de theaterherberg. foto's Mare Bolsius/GPD dens echtgenote José inf ormeert de gasten uitvoerig over allerlei fiets- en wandeltochten. Kano tochten zijn ook mogelijk. Prijs: Een theaterairangement kost 145 euro voor twee per sonen (inclusief twee maal ontbijt en twee maal culinair diner). Kamer met logies: vanaf 61,50 euro bij twee personen en vanaf 45 euro voor een per soon. Prijs: Overnachting 21,50 euro per pei'soon (inclusief ont bijt) en 30,50 euro per persoon per nacht (half pension). Wonin gen zijn ook geschikt voor langer verblijf: van juli tot september bijvoorbeeld kost een week in de vierpersoons- woning 440 euro. Een weekend in dezelfde woning kost 325 euro (inclusief schoonmaakkos ten). De plaggenhut: piepklein maar wel sfeex*vol Hotel: Plaggenhut Nijdams Erf. Adres: Hoofdstraat 49, Een (Drenthe), 0592-656453. Aantal kamers: Twee voor twee personen en een woonwagen voor vier personen Bijzonderheid: Plaggenhut van 20 vierkante meter met twee persoons bedstede. Hut is zeven jaar geleden gebouwd naar voorbeeld van een 70 jaar oud exemplaar. Ontbijt wordt geser- veei'd vanuit de nabij gelegen boerderij waar eigenai'ese met haar echtgenoot woont. Wc bui ten in 'hoesje'. Geen stromend water. Waterpomp en douche (koud water) buiten. Naast plaggenhut is een hutje met slaapplaats voor twee personen en een woonwagen uit de jaren dertig voor vier per sonen (wel met elektra). In de loop van dit jaar komt er een 'nieuwe' plaggenhut voor vier personen. „We willen de mensen kennis laten maken met hoe men vroeger woonde. Omdat mensen meer luxe willen komt er binnenkort een badwagen met sanitair", aldus Abel Nij- dam, echtgenoot van de eigena resse. Ligging: In de kop van Drenthe. Omgeven door houtwallen, wei landen en bossen. Ligt op de door VW uitgestippelde Knap- zakroute. Paardenverhuurin omgeving. Prijs: Bij reseiveihng voor twee personen: 40 euro per persoon per nacht (inclusief ontbijt); bij reservering voor drie tot vier personen 18 euro per persoon per nacht (inclusief ontbijt). Bijzonderheid: In Guinness Book of Records vernield als 's werelds kleinste hotel. Het wordt sinds 1989 geëxploiteerd. In 'echte' receptie is in de sleu telvakjes slechts één sleutel be schikbaar. Volgens bedi-ijfslei- der Bé Eggens is het raadzaam om voor een ovei-nachting in het weekeinde dxie maanden van tevoren te reserveren ('Midweek is er weieens een gaatje'). De tweepei'soonskamer is voorzien van een tweepersoons bad. Het ontbijt, een 'Gimnninger ont bijt' met diverse Groningse broodsoorten wordt gesex-veerd in een ouderwetse ontbijtkeu- ken. Ligging: Slechts drie kilometer verwijderd van zeehondenop vang in Pieterburen. Op korte afstand zijn waddentochten mogelijk. Vlakbij ligt de tradi tionele mosteixlmakerij waar rondleidingen worden gehou den. De mosterdmakerij is door een glazen wand gescheiden van het restaurant met mosterdspe- Adres: Wooldseweg 149, Woold (Geldexdand), www.gi'enszicht.com en 0543- 564696. Aantal kamers: Vier 'vakantie woningen' met in '.otaal ruimte voor 23 personen. Bijzonderheid: Woningen wer den in 1924 gebouwd op de voormalige grensovergang Wooic-Barlo. In 1766 wei'd hier de eerste grenspaal gepiaatst om de grens tussen Nederland en Duitsland aan geven. Tot be ginjaren negentig waren de hui zen in gebruik als grenswonin- gen. Hier verbleven tot 1989 en kele douaniers met hun gezin nen. De huizen zijn in 1999 gere- noveerd en voorzien van satel- liet-tv. Er is ook een pension met twee zit/slaapkamers en ge meenschappelijke woonkeu ken. Ligging: De woningen zijn ge vestigd op Duits grondgebied in een bosrijke omgeving. Elke woning heeft uitzicht op weide en bos. Er zijn 'zonneterrassen' bij een grote tuin. Veel mogelijk heden voor wandelingen en rui tersport. Vooral van buiten zien de grenswoningen er prachtig uit. Jachtslot De Mookerheide, een prachtig hotel op een van de mooiste plekjes van Nederland. Het kleinste hotel telt één kamer. Mét bedstee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 35