PZC Oppositierol bevalt PvdA slecht Teletaxi rijdt nu voor iedereen PZC Vlissingen zet zich in voor werving specialisten Nieuwe Veerse partij niet gebonden aan landelijk programma 13 Middelburgse sociaal-democraten willen meer aandacht voor sociaal beleid Middelburgse dominee gaat voor in tv-dienst Dorpsraad Werkstraf voor geweldpleging gehalveerd Vlag en vlaggenstok verdwenen Ongelukkige val voor bromfietser Fietsster gewond bij aanrijding Dienstverlening voor flessentrekker Belgen met wiet betrapt Automobilist rijdt door na ongeval Bouw woonwijk Yerseke nadert zaterdag 5 januari 2002 door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Meer aan dacht voor jongeren, sport en sociaal beleid. Dat zijn de be langrijkste speerpunten in het verkiezingsprogramma van de PvdA in Middelburg. De soci aal-democraten hopen na de verkiezingen in maart weer zes zetels te hebben en in ieder geval één wethouder te leveren. De PvdA heeft voor de komende raadsperiode acht belangrijke thema's opgenomen in het ver kiezingsprogramma. Die varië ren van een betere overheid tot een uitgebreider cultuurbeleid. „Er wordt nu te veel gehakke takt op details in de gemeente raad", vindt lijsttrekker en be oogd wethouder Albert de Vx-ies. „We kunnen ons daar niet goed in vinden. Er is te weinig oog •voor het vinden van compro missen waar een breed draag vlak voor bestaat. Wij willen - eenbijdrage leveren een aan be tere harmonie." Het is de PvdA, sinds de breuk in het college, niet goed bevallen in de oppositie. De partij zou het Txeel mooi' vinden als ze na de verkiezingen weer even sterk wordt als in 1997. „Dan hebben we ook weer de positie die de MIDDELBURG - Dominee Jan Nauta, afkomstig uit Middel burg, gaat morgen de ochtend kerkdienst van het IKON voor. De dienst wordt om elf uur uit gezonden op Nederland 1. Nau ta woont inmiddels in Nieuwe- gein waar hij dominee is voor de wijkkerk Nieuwegein-noorcl. De televisieuitzending wordt vanuit deze kerk uitgezonden. BIGGEKERKE - De dorpsraad van Biggekerke houdt op 14 ja nuari een openbare vergadering in het dorpshuis van Biggeker ke. Op de agenda staat onder meer Duurzaam Veilig. De ver- ga dering begint om 20.00 uur. DEN HAAG - Voor openlijk ge weld bij discotheek Trinity in Renesse is een 28-jarige man uit Wateringen gisteren in hoger beroep veroordeeld tot een werkstraf van vijftig uur en drie weken voorwaardelijke gevan genisstraf. Tegen de man was een celstraf van twee maanden geëist. Eer der was de man door de politie rechter veroordeeld tot een werkstraf van honderd uur. De man tekende hoger beroep aan omdat hij ontkende op 11 no vember drie jaar geleden een bierglas in het gezicht van een bezoeker van de discotheek te hebben gestoken. Het slachtoffer liep een ge scheurde mond en neus op. Daarvoor kreeg hij door de poli tierechter een schadevergoe ding van duizend gulden toege wezen. In hoger beroep heeft het gerechtshof het slachtoffer echter niet ontvankelijk ver klaard. De ruzie ontstond toen een an dere jongen na sluitingstijd op de parkeerplaats bij de disco te gen de Mercedes van de man uit Wateringen plaste. REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl PvdA in Middelburg verdient. De PvdA is altijd een partij ge weest, die bestuursverantwoor- delijkheid nastreeft." De partij streeft naar verdere uitwerking van de Kwaliteits atlas, maar vindt wel dat er meer aandacht moet komen voor het sociale aspect. Dat be tekent beter luisteren naar bur gers en meer doen aan zorg, on- dexwijs, leefbaarheid, inkomen en weik. „Er is de laatste jax-en veel aandacht uitgegaan naar de fysieke ontwikkeling van Middelburg", meent De Vx-ies. „Het zou goed zijn als er ook een integraal plan komt voor de so ciale ontwikkeling." De nieuwe fractie zal zich xxa de verkiezin gen tot 'het uiterste inspannen' om een nieuw open jongeren centrum te realisex-en. De plek is bekend: Bachtensteene in com binatie met woningen voor jon geren. De Vries: „Als je aan jon geren vx-aagt: waar willen jullie wonen; wat is dan het ant- woord Bachtensteene is een dure plek om te ontwikkelen, dus we zullen daar wat geld voor over moeten hebben. De jeugd is ons dat wel waard." Mocht een raadsmeerderheid zich kunnen vinden in Bachten steene als locatie voor een jon- gex-encentrum, dan is de bouw van een pax-keerkelder- of gara ge van de baan. De PvdA vindt dat parkeren aan de rand van het centx-um moet gebeuren. „Middelburg is nu autoluw. Bouw je in het centrum een nieuwe parkeerkelder, dan tx-ek je het verkeer weer de stad in." De voorkeur van de partij gaat uit naar een nieuwe voorziening aan de oostkant, zoals het dok of het Damplein. Wijktafels Voor alle plannen geldt, dat de PvdA ze in nauwe samenspx-aak met de bevolking van Middel burg wil realiseren. Daarin past ook het stx-even van de part ij om de wijktafels en de wijkwethou ders meerbevoegdheden en geld te geven. „We willen", zegt be oogd fractievoorzitter Conny Boersma, „meer overleg om sa men met de bevolking tot beleid te komen en niet vanuit een gla zen kooitje besturen. We willen mensen en instellingen opzoe ken en tegelijkex-tijd verant woording afleggen in het open baar." De Vries en Boersma vinden dat de gemeente meer en beter moet luisteren naar klachten en idee- en van de bevolking. Dat bete kent, erkennen beiden, een cultuuiwerandering, zowel ambtelijk als bestumiijk. Het PvdA-verkiezingspro- gramma is nog niet definitief. In de maanden voor de raadsvex-- gadering gaan partijleden de straat op om gespx-ekken te voe ren met burgers en instellingen. Daarnaast komen er kaarten en belacties, zodat mensen kunnen aangeven wat er naar hun me ning moet veranderen. De resul taten worden kort voor de ver kiezingen gepx-esenteerd samen met een aantal concrete ideeën waarvoor de PvdA zich gaat in zetten. Burgemeester A. van Dok-van Weele verklaarde tijdens de nieuwjaarsreceptie dat Vlissingen samen met andere gemeenten, provincie en het ziekenhuis, het werken en wonen in Zeeland wil promoten. foto Ruben Oreel door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen gaat de zoektocht naar specialisteix voor de zie kenhuizen iix Zeelaxid stimule ren. Vlissingen wil samen met andere gemeenten, provincie en het ziekenhuis, het werken en wonen in Zeeland promoten. Dat heeft burgemeester A. van Dok-van Weele gisteren tijdens de nieuwjaarsreceptie van de gemeente bekend gemaakt. „Ik ben samen met de wethou- dex-s en de raadsleden van Vlis singen bezoi'gd over het peil van de gezondheidszorg op Walche ren. De gedachte dat verloskun de en kindergeneeskunde ver trekken uit het ziekenhuis in Vlissingen, is onverdraaglijk. Ik heb niet zozeer kritiek op de fu sie wens van de ziekenhuizen, want schaalvergroting is onver mijdelijk. Maar de consequen tie kan nooit zijn dat de meest fun damentele taak van de gezond- heidszox-g, namelijk de hulp bij de komst van nieuw leven, op zo'n grote afstand van zo'n grote groep inwoxrers komt te staan." De gemeente wil het bestuur van het ziekenhuis stexmen in nog een uitei'ste poging om vol doende specialisten voor Zee land te wei-ven. „Ze moesten eens weten hoe fijn het is om in Vlissingen te wonen en te wer ken", zei Van Dok. „En hoe ge ruststellend moet het zijn te we ten dat Vlissingen nog steeds voorspoedig groeit. Wellicht kaxx een gezamenlijke werving van specialisten toch nog het ge wenste resultaat opleveren. Vlissingen neemt daartoe in ie der geval het initiatief." Nog de ze maand wil Van Dok een bij eenkomst beleggen voor alle betrokkenen om de interesse te peilen en een lijn uit te stippe len. Een ander punt waaraan Vlis singen dit jaar veel aandacht aan gaat besteden, is veiligheid. „De gemeenten hebben zich de afgelopen decennia gespiegeld aan wisselende pi'ofielen: dat van de zox-gzame samenleving, het bedrijfsleven en dat van een mondige, gejuridiseei'de maat schappij", zei Van Dok. „Nu is door Ron Magnée GOES - De Teletaxi in de Oos terschei deregio rijdt sinds de ze week voor iedereen. Jong of oud, gehandicapt of niet: ie dereen kan gebruik maken van de nieuwe taxidienst. Bij een halte staan kleumen is er niet meer bij, want de Teletaxi rijdt van deur tot deur. Duurder dan de bus, goedkoper dan de taxi. Rustig manoeuvx-eert chauf feur M. Kommers zijn Connex- xion-busje door de nauwe bin nenstad van Goes. Een groen displaytje in de auto vex-meldt de volgende halte: de senioren woning van mevrouw J. Oele- Looy. Nadat de chauffeur heeft aangebeld bij de woning, zwaait de automatische deur als bij toverslag open. „Dat is heel aax-dig, maar ik blijf ge woon beneden staan", lacht Kommers. Even later staat me vrouw Oele op de stoep en beent monter naar de gereed staande bus. Klaar voor een ritje naar het Oosterschelde- ziekenhuis. Iedereen mag mee met de Tele taxi, oftewel het Collectief Vraagafhankelijk Vervoer (CW), En dat is nieuw. Tot nog toe konden alleen alleen ge handicapten en mensen met een 65-plus-pas gebruik ma ken van dit vervoer. Maar met het schrappen van tal van on- x-endabele lijnen, is besloten de Teletaxi voor iedei'een open te stellen. Jong en oud, invalide of niet, iedereen kan nu voor een eui'o per zone met de Tele taxi rijden. Dat is iets duurder Tot in de verste uithoeken haalt de Teletaxi de passagiers van huis. dan de regxxliere bus, maar daar staat tegenover dat de rei ziger thuis wordt opgehaald en op de plek van bestemming wordt afgezet. En bovendien: een xit met de taxi kost nog al tijd meer. Chipknip „Ik ga snel binnen zitten, want het is koud buiten", zegt me vrouw Oele en ze stapt de bus in. In de warme wagen is het eerst afrekenen. „Wilt u echt niet chippen?" vraagt chauf feur Kommers nog hoopvol. Nee, ondanks dat ze goed is voorbereid - de chipknip is vol geladen met euro's - kiest ze voor contante betaling. Voor mevrouw bedraagt de schade een euro. Kommers start de bus en rijdt i'ustig naar het zieken huis. Met de uitbreiding van het sys teem zijn de kaaltjes wel iets duurder geworden. Betaalde men in het guldentijdperk nog twee piek per zone, nu is dat één euiT). Ook zijn de strippen- kaaiten die tot voor koxt wer den gebruikt, niet meer geldig. foto Willem Mieras In plaats daarvan betaalt de x-eiziger contant aan de chauf feur of met een chipkaart. Gehandicapten kunnen nog wel met korting reizen: vijftig eurocent per zone. Voor kinde- ren tot twaalf jaar, 65-plussers en houders van een OV-abon- nement geldt een gereduceerd tarief van tachtig eurocent per zone. Degenen die veel met de Teletaxi gaan kunnen met een kortingpas goedkoper x-eizen. De Teletaxi rijdt in het gebied van de Oostexscheldex-egio. Dat zijn de gemeenten Rei- merswaal, Kapelle, Box-sele, Goes, Noord-Beveland, Schouwen-Duiveland en Tho- len. Net zoals in het verleden kunnen reizigex-s met een pas in het kader van de Wet Voorzie ningen Gehandxcapten (WVG) tot acht zones buiten de regio x-eizen, België uitgezondex-d. Voor de echte liefhebbers gaat de Teletaxi nog vex-der, maar dan treedt een kostbare kilo- meterpx-ijs in werking. De bus rijdt vanaf zeven uur 's och tends tot twaalf uur 's nachts. Aanmelden Wie met de Teletaxi wil rijden, moet zich minimaal één uur van tevoren aanmelden bij Connexxion. Daar vangt een team van telefonistes de aan vragen op, dagelijks zo'n 1500 ritten waarvan 500 in het ka der van de WVG. De bus mag een kwartier eerder of later ter plekke zijn en onderweg ook andere passagiei-s ophalen of afzetten. De Teletaxi rijdt dus niet altijd de kortste route, maar de reistijd mag maximaal anderhalf maal zoveel tijd vex*- gen als een rechtstreekse ver binding. Eenmaal bij het Oosterschel- deziekenhuis loodst Kommers zijn bus soepel het parkeerter- i'ein op. Het is een komen en gaan van Connexxion-busjes. Bij de ingang gekomen krijgt mevrouw Oele maar moeilijk de autogox-del los. Kommers veert op uit zijn stoel om me vrouw te helpen. Lachend: „Kom mevx-ouw, ik zal even uw riem losmaken. Tenzij u de hele stoel wilt meenemen." MIDDELBURG - Van een horecagelegenheid in de Lange Noordstx-aat in Middelburg is gisternacht een complete vlag genstok met vlag weggenomen. Op het doek stond een afbeel ding van een regenboog met daai'in een vrouwentox-so. Het is de derde keer dat hier een vlag is gestolen. De totale waarde bedx-aagt meer dan 50 Euro. MIDDELBURG - Een zestienjarige bromfietser heeft gistex*- ochtend in Middelbui-g rand kwaxt over negen bij een val een scheurtje in zijn bovenbeen opgelopen. De jongen belandde op het wegdek toen hij tegen een auto aan de Koningsbi-ug aanreed. VLISSINGEN - Een onbekende fietsster heeft gisteren rond half drie lichte vexwonding opgelopen bij een aanrijding in Westerzicht in Vlissingen. Een 34-jarige automobilist uit Vlissingen was Westerzicht ingereden, komende van het Max-- nixplein. Door de lage zon had de bestuui'der de fietsster over het hoofd gezien. MIDDELBURG - Een 39-jarige man uit Vlissingen is gistex-en in Middelburg wegens flessentrekkerij veroordeeld tot veer tig uur werkstraf en twee weken vooxwaardelijke gevange nisstraf. De politierechter nam in de strafmaat ook een ver nieling van een ruit mee.. Vorig jaar zomer deed de Vlissinger zich in een hotel en drie cafés in Middelburg tegoed aan maaltijden en drank zonder ze af te x-ekenen. Van het nuttigen van de biertjes en andere drankjes in de cafés wist de vei-dachte zich niet veel meer te hex-inneren.,Ik was toen in de war. Ik wist niet waarmee ik be zig was." Volgens officier van justitie H. den Hai-tog wist de man goed wat hij deed. „Hij was een lastpost op de tex*rasjes van de ca fés. Als dit soort mensen hier een gewoonte van maken dan krijg je straks dat de horeca eerst om het geld waagt voordat er een consumptie wordt gebx-acht." De Vlissinger gaf toe in het hotel maaltijden en dx-ankjes te hebben genuttigd zonder daarvoor te hebben betaald. Het schadebedrag van twaalfhondei'd gulden had hij in augustus terug willen betalen, maar zover was het volgens hem niet ge komen. TERNEUZEN - Bij een controle in de Guido Gezellelaan in Terneuzen zijn donderdagavond rond half elf in een perso nenauto drugs aangetroffen. De 24-jarige bestuurder uit Gent was in het bezit van een zak je wiet en vijf voorgedraaide joints. Hij kreeg een boete van 48,30 euro. De dnigs werden in beslag genomen. Ook een 27- jai'ige inzittende, eveneens afkomstig uit Gent, mocht zijn zakje wiet inleveren. TERNEUZEN-Een veex-tigjarigeTei-neuzenaar is gistei-mid- dag lichtgewond gei-aakt bij een aanrijding. Hij reed op de Mr. F. J. Haarmanweg, toen een onbekende automobilist hem aanreed. De man hield aan zijn val gekneusde ribben en schaafwonden over. Van de automobilist ontbreekt elk spoor, hij is doorgere den. het tijd voor een herbezinning op onze taak, namelijk de rol van een overheid die bezorgd is om de veiligheid van zijn bur gers en bezorgd is over hun welzijn. Dankzij een gecoördi- neex-de aanpak van politie, stadstoezicht en de woning- bouwcorporatie is een halt toe geroepen aan de problematiek xn het Middengebied- Het succes van de aanpak in de Bonedijke- straat inspireert ons tot een zelf de aanpak in de binnenstad, op de boulevard en in andere Vlis- singse wijken." door Miriam van den Broek DOMBURG - De nieuwe poli tieke partij Dorpsbelangen en Toerisme Veere (DTV) dingt 6 maart mee naar een plek in de nieuwe gemeenteraad van Vee- re. De partij is ontstaan uit de ouderenpartij AOV/Unie 55+. DTV wil los van een landelijk partijprogramma opereren. De huidige fractievoorzitter van de ouderenpartij, Rommert van der Meer, voert de nieuwe kieslijst aan. Hij wordt gevolgd door Wim Bartels uit Grijpsker- ke en Lucy Hamelink uit Veere. Hoog in het vaandel heeft DTV de leefbaarheid van de gemeen te staan. „Er moet samenge werkt worden met partijen, dorps- en stadsraden en inwo- ners om de leefbaarheid op een hoog peil te houden en om de in woners het gevoel te geven: die gemeente Veere is van ons", schrijft de partij in het verkie zingsprogramma. DTV wil meer ruimte voor nieuwbouw en kleine bedrijven bij iedere kern. Want de voox-zie- ningen in de kernen kunnen al leen in stand blijven als er een X'egelmatige stroom van nieuw bouw mogelijk is. „De provincie wordt gevraagd haar beleid op dit punt aan te passen. Het pro vinciebestuur moet ervan over tuigd worden dat de levensvat baarheid van de kleine kernen afhankelijk is van nieuwbouw. Wij vinden dat Veere zich hierin best meer strijdbaar kan opstel len." Toerisme Behalve voor de inwoners, wil DTV zich inzetten voor het toe- ï-isme. De reden daarvoor is dat veel inwonex-s van Veere daai-- aan hun geld verdienen. „Over last door toei'isme moet zoveel mogelijk voorkomen worden", zegt de partijDesondanks moet het toerisme gestimuleex-d wor den. „De strandpaviljoens moe ten tot twee uur in de nacht open kunnen blijven. Er kan aanslui ting gezocht worden bij de rui mere openingstijden in de ge meente Vlissingen. Vex-der moet de toerist meer service en kwali teit geboden worden. De sei zoensverlenging dient daarom te wox-den gestimuleerd." Ook is er veel werk aan de win kel voor de gemeentelijke orga nisatie. „Op te veel plaatsen worden klachten gehoord. Die gaan over te lange behande- lingstijd van aanvragen, ambte- naren die wat kortaf zijn en soms wox-den mensen onvol doende geholpen. De gemeente is een dienstverlenende instan tie en wij vinden dat de klant vriendelijkheid nog kan verbe teren." YERSEKE - Met de komst van het voorontwerp-bestemmings plan Steehof komt de eerste fase van de uitbreiding van Yerseke weer wat dichterbij. Iix het ge bied tussen de Steeweg, de Damstraat, de Stoofstraat en de westelijk gelegen brede water gang moet in tien jaar tijd een nieuwe wijk met zo'n 150 wo ningen verrijzen. In het structuurplan Yerseke zijn de gronden ten noorden van de Steeweg aangewezen als één van de plaatsen waar woonge bied kan worden ontwikkeld. De eerste fase betreft het gebied ten oosten van de brede water gang. De andere kant, ten zui den van de Postweg, kan later woi-den ontwikkeld. De 150 woningen die tussen wa tergang, Steeweg en Damstraat komen, worden gebouwd in drie fasen. In de eex-ste fase, die loopt van 2002 tot 2006, moeten zestig panden worden neergezet. In de drie jax-en die volgen zijn dat er 39, om tussen 2010 en 2013 de wijk te voltooien met de komst van nog eens 52 huizen. Volgens wethouder M. van Overloop kan die planning nog verandei'en als bijvoorbeeld an- dex-e woningbouwpx-ojecten in Yerseke onverhoopt niet door gaan. In Steehof moet vijftig tot zestig procent van de nieuwbouw be staan uit vrijstaande woningen en dexlig procent uit geschakel de woningen. Zo blijft er zo'n tien tot vijftien procent over voor appai-tementen. Niet het hele gebied wordt be bouwd, omdat enkele delen wellicht archeologisch interes sant zijn. Op twee plaatsen aan de oostzijde en één gebiedje in het zuidwesten bevinden zich wellicht overblijfselen uit de la te Middeleeuwen. Omdat er nog nader ondex-zoek moet plaats vinden, worden deze gebieden (voorlopig) ingericht met open baar gi-oen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 13