Berrevoets lijsttrekker voor LSD Veel vrijwilligers grijpen naast kaarten concert Slachter ontkent rol in fraude met paardencrematies Deuren open met gouden sleutel Na tien uur dansen wachten de pantoffels BETAAL ZO SNEL MOGELIJK MET EURO'S. HET LIEFST GEPAST. Dode fazant gevonden in zak vuurwerk zeeuwse almanak Tweede jeugd Gewonde bij botsing nabij Zeelandbrug Russische prijs voor babypopje Oud-CD A-wethouder stapt over naar Leefbaar Schouw en-Duiveland Pillendealer krijgt zeven maanden waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1 O 1844 - 1998 J NOORD U kunt nog tot 28 januari met guldons beulen. winkeliers en andere ond wisselgeld in euro's. Maak het elkaar makkelijk betaal 20 snel mogetijk met euro's. Als u nog guldens hebt, kunt die nog tot april gratis op uw rekening storten. ftÖÏ&r»'.': ::rXÏM door Ali Pankow ZIERIKZEE - De gemeente moet 550 vrijwilligers die in aanmerking willen komen voor een gratis toegangskaartje voor het Nieuwjaars-Promconcert van het Zeeuws Orkest teleur stellen. Van de 950 belangstel lenden kunnen er op donder dagavond 10 januari slechts vierhonderd worden toegela ten. Via loting is bepaald welke mensen het concert mogen bij wonen. Wethouder D. van der Wekken van Welzijn is enerzijds aange naam verrast met de enorme respons. Anderzijds betreurt hij het dat zoveel mensen een te leurstelling moet worden be zorgd. De gemeente stelt de vierhonderd vrij kaartjes be schikbaar als blijk van waarde ring voor veel onbetaalde inzet in het kader van het Jaar van de Vrijwilligers dat in 2001 in veel landen werd gehouden. Eerder al maakten honderd mensen ge bruik van het gratis vervoer dat de gemeente verzorgde naar de Kijk-Doe-ldeebeurs in 't Land van Ooit. Een bustocht naar de slotmanifestatie van het Jaar van de Vrijwilligers in Hein- kenszand viel minder in de smaak. Wat de vrijwilligers van het Zeeuws Orkest kunnen ver wachten, is blijkbaar genoeg zaam bekend en blijkt hen ook zeer aan te spreken. De vierhon derd mensen die 10 januari ver zekerd zijn van een plaatsje worden onthaald op veel lichte Weense operettemuziek waarin het oeuvre van Johan Strauss jr. centraal staat. Verder wordt er ook een uitstapje gemaakt naar de popmuziek met een optreden van de zangeres Marjon van Iwaarden samen met het orkest. CDA-raadslid N. de Danschut- ter moet erkennen zich te heb ben vergist in het enthousiasme voor dit promconcert. „Vooreen klassiek concert zal niet zo'n grote belangstelling bestaan", opperde hij bij de behandeling van het voorstel in commissie verband. Hij moet toegeven dat die 950 aanvragen hem enorm verrassen. Ook hij betreurt ech ter dat er nu 5 5 0 mensen moeten worden afgewezen. De Dan- schutter overweegt voor te stel len op korte termijn een tweede concert te verzorgen. Volgens wethouder Van dei- Wekken zou dat echter veel te duur worden. Voor het ene op treden in de Nieuwe Kerk in Zierikzee betaalt de gemeente al 998 euro. Wel wil Van der Wekken met zijn betrokken am- benaren bezien of er een andere mogelijkheid is iets aardigs te doen voor de vele mensen die nu door loting zijn afgewezen. ZIERIKZEE - Een fazant is omstreeks oud en nieuw slachtoffer geworden van een morbide vuurwerk- spel. Voorbijgangers von den deze week de vogel op nieuwjaarsdag tussen vuurwerkafval in het tun neltje. De fazant zat in een plas tic zak die vermoedelijk met vuurwerk in brand is gestoken. De fazant kon nog aan de kop en de poot jes herkend worden. Twee weken geleden legde een schaap van Kinder boerderij De Punt het loodje nadat deze was aangevallen door een her dershond. Voor G. Tim mermans van de boerderij aan de Scheldestraat is deze nieuwe mishande ling een gruwel. „Dat is zo mogelijk nog veel ver schrikkelijker. Dat er mensen rondlopen met zulke kromme gedach ten." pagina 15: schaap slachtoffer door Harold van Ginkel WOLPHAARTSDIJK - De Al gemene Inspectie Dienst (AID) onderzoekt de mogelijke be trokkenheid van paardenslach- ter M. C. de Kok uit Wol- phaartsdijk bij fraude rond het cremeren van paarden. Volgens De Kok heeft hij 'nul komma nul procent' met de zaak te maken. De Kok heeft een vrijwillige verklaring aan de AID afgelegd en daarbij bewijsstukken ge voegd. De dienst is volgens de paardenslachter in het bezit van facturen waaruit moet blijken dat hij de paarden naar het des tructiebedrijf heeft gebracht en niet heeft geslacht. Het onder zoek kan nog enige tij d in beslag nemen. De zaak kwam aan het rollen toen half december een 58-jari ge inwoner van de Achterhoek werd aangehouden op verden king van oplichting van paar- deneigenaren. De Algemene In spectie Dienst onderzoekt tenminste tien gevallen waarin vorig jaar de paarden niet vol gens afspraak zijn gecremeerd. Wat er met de kadavers is ge beurd maakt deel uit van het on derzoek. Paardenslachter De Kok kwam in beeld bij de AID, omdat hij de dode paarden op haalde in opdracht van de Ach- terhoeker. Afspraken De Wolphaartsdijker is zich van geen kwaad bewust en voelt zich gebruikt door de man. „Ik werd via een connectie bij een verzekeringsmaatschappij door hem benaderd. Hij vroeg mij om dode paarden op te halen en ze naar een destructiebedrijf te brengen. We maakten afspra ken over de vergoeding en ik ben toen die paarden gaan opha len." De Kok zou de transportkosten en de kosten voor de destructie vergoed krijgen. De aangehouden Achterhoeker, directeur van een verzekerings bedrijf, plaatste advertenties in paardenbladen voor het verze keren van de kosten voor het cremeren van de dieren. Belang stellenden kregen te horen dat de verzekering nog niet kon worden afgesloten, maar dat ze hun overleden paard wel voor crematie in Engeland konden aanmelden. Uit onderzoek blijkt dat de paarden nooit naar Engeland zijn vervoerd. De wet verbiedt het vervoer van dode paarden naar Engeland. De Achterhoeker diende wel een rekening in bij de eigenaren voor de kosten van het vervoer en de crematie. De gedupeerden betaalden tussen de 625 en 1350 euro. Tip Het verhaal van de crematie vertelde de 58-jarige Achter hoeker niet aan De Kok. „Ik heb ook bijna nooit een paardenei- genaar gesproken en als dat al zo was dan vroegen ze niet wat er met de paarden ging gebeu ren." De Wolphaartsdijkse paarden slachter stopte na een tip van ie mand uit het verzekeringswe zen. „Die raadde mij aan ermee op te houden, omdat die man andere dingen deed dan hij aan mij ver telde." De komst van de euro be groette die man uit Hein- kenszand uiterst laconiek. Bijna zorgeloos, vonden zijn collega's, op de eerste werk dag van het nieuwe jaar. Had hij dan geen last met munther kenning, omreke nen, lang wachten bij de flap- pentappers, overspannen winkelbediendes en een meer algemeen ontheemd gevoel in de portefeuille?, wilden zijn collega's weten. Dat gaat allemaal over, wuifde de midden-dertiger weg. „Ik voel me er tiointig jaar jonger bij!", beweerde hij zelfs. „Kijk maar op mijn loonstrook. Daar staat wa rempel weer m'n minimum jeugdloon!" ZIERIKZEE - Een 37-jarige in woner van Goes is gisteren ge wond geraakt na een botsing op de Weg naar de Val bij Zierikzee. De automobilist is met nek- en rugklachten overgebracht naar het ziekenhuis. Zijn dertienjari ge passagier bleef ongedeerd. Het ongeluk gebeurde rond kwart over één 's nachts. Bij het afrijden van de Zeelandbrug raakte de man in een bocht door onbekende oorzaak de macht over het stuur kwijt en botste met zijn auto tegen de vangrail. De wagen raakte door de klap onherstelbaar beschadigd. ZIERIKZEE - De Zierikzeese poppenmaakster Nel Groot- hcdde heeft in Moskou de prijs voor 'The Best Tradional Doll' gewonnen met een popje dat zij de naam Jet heeft gegeven. Groothedde kreeg de prijs tij dens. de jaarlijkse tentoonstel ling in de Wachtanoff Gallery in Moskou. Zij kreeg de onder scheiding toegekend voor een babypopje van 25 centimeter, gekleed in een hemd en een luier. De poppenmaakster was ver baasd met de prijs, omdat de Russen volgens haar over het al gemeen van veel kant en luxe stoffen houden. De jury gaf aan ontroerd te zijn door de eenvoud en de charme van dit babypopje. vrijdag 4 januari 2002 best zou doen met de sponsor werving. Maar al draait het in eerste instantie om het geld voor het goede doel, voor Kramer is zeker zo belangrijk dat zijn leer lingen een gezellige dag hebben. „Ze hebben nu vakantie en er is verder hier niet zoveel te doen. D an is het leuk dat j e zoiets kunt organiseren." Met die gezelligheid zit het wel goed. Enthousiast schuiven de stijldansers de vloer op voor de rumba, de cha-cha-cha en de Engelse Wals. De 'klassieke' dansen worden geregeld afge wisseld door een demonstratie van streetdance en breakdance. De sirtaki en het 'hoofd-schou- ders' lied brengt alle leerlingen van de dansschool op de dans vloer. Deze afwisseling is welkom, ze ker in een marathon. „Anders foto Marijke Folkertsma wordt het eentonig. Als je con stant de rumba danst weet je het op een gegeven moment wel", vertelt de 18-jarige Eline Jech. Bij haar en haar danspartner Niels Verkaart (20) begint de vermoeidheid langzaam toe te slaan. Niels: „Je benen worden steeds zwaarder en je voelt het in je kuiten. Vooral als je even gezeten hebt. Maar als je weer bezig bent, dan gaat het prima. Om acht uur zit het er voor de Schouwse dansers op. Tevre denheid heerst over de behaalde prestatie, zeker wanneer het be drag bekend wordt dat voor Stop Aids Now! bij elkaar ge danst is: 5387 euro. Na tien uur op de dansvloer krijgen de ver moeide voeten en benen rust. Niels weet wel wat hij gaat doen: „Straks gaan de pantof fels aan." door Marcel Modde ZIERIKZEE - De 'gouden' sleutel was bijna net zo groot als haar draagster. Maar dat deer de Dionne Dijst niets. Met een beetje hulp van burgemeester J. Asselbergs opende de vijfjari ge uit Dreischor gisteren om kwart voor negen symbolisch de schuifdeuren van het nieuwe Schouwse gemeentehuis. Dat ze voor die handeling in de schoolvakantie vroeg uit bed moest, had Dionne er graag voor over. Niet zozeer omwille van de plechtige han deling, maar veel meer omdat ze nu eindelijk ook het heksenspel kreeg dat haar vorige maand als één van de winnaars van de bouw dozen wedstrijd in het vooruitzicht was ge steld. Dionne was uit de groep van acht gekozen voor de officieuze openstelling van het gemeente huis. Wanneer ze wordt gevraagd of ze niet lie ver een dagje naar de Efteling was gegaan, trekt de peuter verlegen haar schouders op. Haar haar schudt toch voorzichtig van 'nee'. Zo'n spel en al die aandacht is ook best wel spannend. foto Marijke Folkertsma door Marcel Modde ZIERIKZEE - Voormalig wet houder P. Berrevoets-Ringel- berg stapt over naar de nieuwe lokale partij Leefbaar Schou- wen-Duiveland (LSD). Berre voets is voor de komende raads verkiezingen door het CDA op een onverkiesbare plaats gezet en besloot bij die gelegenheid in november de gemeentepolitiek voor gezien te houden. LSD heeft haar evenwel bereid gevonden de lokale lijst te trek ken, waarmee de kans reëel is dat Berrevoets na 6 maart als nog aanblijft als raadslid. De benoeming van Berrevoets als lijsttrekker van de nieuwe partij was gisteren in CDA- kringen nog niet bekend. „Dit komt voor mij als een volslagen verrassing", reageerde fractie voorzitter C. Legemaate. Juist omdat we het er over hebben ge had. Ik heb haar in november nog gevraagd of een lokale par tij een optie zou zijn, maar dat was toen "absoluut niet aan de orde. Ik sta hier echt van te kij ken." Legemaate heeft geen be grip voor het besluit van zijn fractiegenote. „Je staat achter een bepaalde partij met duide lijke principes, dan kan ik me niet voorstellen dat je dat uit gangspunt een half jaar later overboord gooit." Enthousiasme Berrevoets liet gisteren onder weg van haar vakantie-adres in Zwitserland weten enkele da gen geleden overstag te zijn ge gaan door het enthousiasme bij Leefbaar Schouwen-Duive- land. „Bij het CDA hield het voor mij plotseling op. De ma nier waarop ik aan de kant ben gezet, heeft mij ontzettend pijn gedaan. Vandaar mijn besluit toen om te stoppen met de poli tiek. Maar toen die eerste te leurstelling eenmaal wat was weggeëbd en die jongens bleven aandringen heb ik toch 'ja' ge zegd. Ik doe het raadswerk ge woon zo ontzettend graag, ik wil gewoon nog iets betekenen voor de bevolking van Schou- wen-Duiveland. Berrevoets zegt haar lidmaat schap van het CDA op. Dat be tekent dat ze binnenkort ook uit de fractie stapt en tot aan de verkiezingen op persoonlijke ti tel in de raad blijft. „Ikzieclitals een nieuwe kans." Landelijk blijft ze de partij wel steunen. Legemaate is niet bang dat de overstap van Berrevoets tot ze telverlies bij het CDA zal leiden. De januari vorig jaar ontslagen wethouder geniet nog altijd een grote populariteit onder een be langrijk deel van de bevolking op Schouwen-Duiveland. „Ze heeft zeker haar eigen achter ban. Ze was altijd goed voor flink aantal stemmen, maar aan de andere kant is het CDA een stabiele partij op bijbelse gron den met een trouwe kiezersaan- hang. Stouten De nummer twee op de voorlo pige kandidatenlijst van LSD is W. Stouten, tot 1997 wethouder voor de WD in de voormalige gemeente Duiveland. Volgens de Oosterlander is het logisch dat Berrevoets LSD ook gelijk gaat aanvoeren. „Ze hééft de nodige ervaring, is goed bekend en nog steeds in beeld in de raadspolitiek. Ik ben er al weer een tijdje uit. Ik wil graag weer een woordje meespreken, vooral ook omdat daar vanuit mijn om geving op is aangedrongen, maar ik hoefde ook niet zo nodig lijsttrekker te zijn. De keuze voor Pia op die plek is dus wat mij betreft zo helder als wat." Stoutens terugkeer is ingegeven uit teleurstelling over de gele verde prestaties van het huidige bestuur. „Wat ze de afgelopen jaren hebben laten zien, is me flink tegengevallen. Het loopt niet zoals het moet. Via een an dere partijdie zo dicht mogelijk bij de mensen staat, kan daar mogelijk in positieve zin veran dering in worden gebracht. Wat heb je er aan om een paar maan den voor de verkiezingen begin nen te roepen dat de communi catie met de burger beter moet! Dat is iets vanzelfsprekends wat altijd al moet worden nage streefd." Naast Berrevoets en Stouten wordt de lijst aangevuld met B. Steur (Noordwelle), R. Lievense (Noordgouwe) en R. Raats (Re- nesse). Gerekend wordt op ze ker vier zetels. „Als dat niet gebeurt, zou me dat geweldig te genvallen", aldus Stouten. De dansmarathon voor Stop Aids Now! is een verhaal van vermoeide kuiten, sirtaki en vooral veel lol. MIDDELBURG - Een 21-jarige inwoner van Goes is gisteren in Middelburg voor de handel in xtc-pillen en wapenbezit ver oordeeld tot twaalf maanden gevangenisstraf, waarvan vijf maanden voorwaardelijk. De Goesenaar werd 20 septem ber vorig jaar betrapt bij een school in Middelburg. In zijn auto werden circa negenhon derd xtc-pillen aangetroffen. Bij huiszoeking kwam een wa pen tevoorschijn. Een aantal pillen had hij in discotheken aan de man gebracht. Zijn mo tief was om met het dealen in de harddrugs snel geld te verdie nen. door Famke van Loon ZIERIKZEE - De hoge hakken zijn vervangen door sportschoe nen en de nette pakken zijn in geruild voor korte broeken en voetbalshirts. De strenge kle dingvoorschriften, die normaal gesproken in de Zierikzeese dansschool gelden, zijn al snel losgelaten. Het belangrijkste is deze keer dat de eindstreep ge haald wordt. En die komt pas na tien uur dansen in zicht. Halverwege de rit vindt Wesley Quist (15) het allemaal nog wel meevallen. Met 'een beetje gek doen' en een jive zo nu en dan swingt hij zich vooralsnog een voudig door de dansmarathon bij Kramer Dance Masters in Zierikzee heen. Ook zijn dans partner Daisy Vercruysse (16) is na vijf uur dansen nog niet erg onder de indruk. „Een jazz- kamp kan ook zo erg zijn; dan ben je het hele weekend aan het dansen." Wel geeft zij toe dat ze haar voeten al wat beginnen te zeuren. Maar deze kleine pijntjes wer den gisteren door ruim hondei'd jongeren genegeerd. Of voor lief genomen. Want net als andere leden van de vereniging Dance Masters deed ook de Zierikzeese dansschool met een dansmara thon zijn duit in het zakje in de (internationale) strijd tegen aids. Het doel was in tien urn- tijd met behulp van sponsors zo veel mogelijk geld bij elkaar te dansen. De opbrengst is bedoeld voor Stop Aids Now!, een sa menwerkingsverband van het Aids Fonds en de ontwikke lingsorganisaties Hivos, Icco, Memisa en Novib. Strenge regels De regels bij de marathon zijn streng. Per uur moet er tenmin ste vijftig minuten worden gedanst. Om te controleren of iedereen ook daadwerkelijk meedoet is na iedere dans een stempel nodig van de controle post. Daarnaast hebben de leer lingen eerst een forse sponsor bijdrage van tenminste 45,38 euro (oftewel honderd gulden) zeker moeten stellen om mee te mogen doen. Volgens Onno Kra mer van de dansschool geen harde eis, maar bedoeld als 'drijfveer', zodat iedereen zijn Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 29