Voor elk wat wils tijdens clinic PZC Hoofdrol voor Zeeuwse springruiters Toppers laten verstek gaan bij ZK zwemmen in Goes Veel spanning bij K4-tennistoernooi Duo Blackman/Felius trekt goede lijn door 20 Laurens van Lieren met Hexagon-stal hoofdgast op Indoor Zeeland agenda De Kort blijft bij Hulsterloo Districtsfinale voor bandstoters Nieuwjaarsrit toerclub Axel uitslagen vrijdag 4 januari 2002 IJsbrand Chardon (rechts), veelvoudig wereldkampioen vierspan, liet zien dat zijn paarden veel overeenkomsten hebben met dressuur- paarden. foto Willem Mieras door Lucien Roelandt GOES - De Zeeuwse pony-springruiters eisten gisteren tijdens Indoor Zeeland in de strijd om de tickets voor het Rabo-Ta- lentenplan en het Olympisch Steunpunt een hoofdrol op. Carolijn van de Plasse en Kim Huige waren met twee toegansbewij- zen in dit nationaal deelnemersveld zelfs zeer succesvol. Anouk Kort won met Flash Light, als bes te Zeeuwse/West-Brabantse combinatie in de finale van de klasse Z, eveneens een door het Olympisch Steunpunt beschik baar gestelde tweedaagse stageplaats bij een Nederlandse topruiter. Carolein van de Plasse rekende op het hoogste niveau, de klasse ZZ grote maat, medogenloos af met haar eeuwige rivale Cindy Perdaen. De amazone uit Yerseke stuurde de super springende merrie Delta Mossel Lady Ra- tina zowel in de warmloopronde als in de finale foutloos rond. De Sas van Gentse Cindy Perdaen haalde met Hertogin in beide omlopen een paal naar de bodem. In een zinderende barrage van de aan loopronde maakte Kim Huige al duidelijk dat men in de strijd om de felbegeerde tic kets met haar rekening diende te houden. De amazone uit Nisse diende nog wel ge noegen te nemen met een tweede plaats achter de Prinsenbeekse Ilonka Kluit mans met The Jumping Victress. Anouk de Kort hield met Golden Rock in de barrage eveneens het strafblad blank. Wat voor de Lewedorpse een fraaie vierde plaats betekende. In het parcours met vastgestelde tijd schaarde Kim Huige zich met haar bruine merrie met achtien pun ten weer bij de topvijf. Met haar tijd moest Kim echter genoegen nemen met de vierde stek. De dertienjarige Kim Huige en haar Prana bleken echter over de langste adem te beschikken. Een pechfoutje leek nog even roet in het eten te gooien, maar de concurrentie bleek echter niet in staat munt uit deze fout te slaan. De Eindhove- naar Boy Peels toonde zich met Akka van Kabnekaise wel sneller, maar de vos-mer rie trok twee balken naar de grond. Het waren echter niet alleen de ticketwin- naars die de Zeeuwse eer hoog hielden. Emly Wiskerke uit Kapelle stuurde in het klassiek parcours van de klasse Z Mister D jarco met twee foutloze omlopen naar de zege. Een ontketende Pim van Eyzeren met Road Runner rekende in het klassiek parcours van de klasse L in de barrage me dogenloos af met zijn acht concurrenten. Dennis Bek met Road Runner en Lisa Bit ter met Amaretto droegen, met hun over winningen in het progressief parcours klasse L klei ne en grote maat, hun steentj e bij aan het Zeeuws succes. De Ganze-voorzitter Piet Bal ziet het ZK-zwenimen als mooi evenement voor jong talent om zichzelf te bewijzen. foto Willem Mieras door Koen de Vries GOES - Laurens van Lieren had er wel op gehoopt, maar hij had nooit gedacht dat het ooit wer kelijkheid zou worden: optre den tijdens de clinic van Indoor Zeeland. Gisteravond was de twintigjarige dressuurruiter uit Schore samen met zijn vader Leunis en teamgenoot Thamar Zweistra een van de hoofdgas ten tijdens de clinic van de 23e editie van hel grootste paarden sportevenement van Zuid-West Nederland. De carrière van Van Lieren liep de laatste jaren al via een steile lijn omhoog, maar kreeg vier weken geleden nog eens een ex tra zetje dankzij de prestaties van de stal Hexagon tijdens In- door Amsterdam. In een show volgens een nieuw concept, de zogenaamde Pas de Tïois, ver wezen de drie Hexagonleden de geronommeerde stal Gestion van Olympisch kampioene An- kie van Grunsven met ruim ver schil naar de tweede plaats. Mede dankzij die prestatie mocht Laurens van Lieren met zijn teamgenoten de tweedui zend toeschouwers enkele fijne kneepjes van het dresseren bij brengen. Ze lieten - voorzien van deskundig commentaar van internationaal jurylid Francis Verbeek - onder meer zien hoe je met jonge paarden omgaat en hoe ze losgewerkt moeten wor den voor een optreden. Hoogte punt was de dressuur die het trio ook in Amsterdam te beste had gegeven. Elke ruiter van het trio presen teerde, begeleid door eigen mu ziek, een specialiteit: Thamar Zweistra op Hexagons Kyrain de draf en de stap, Leunis van Lieren op de imposante Hexa gons Louisville de piaffe en de passage en Laurens van Lieren op Hexagons Allright de gallop. Voor Van Lieren was het een eer in de Zeelandhallen te mogen, optreden. ,,Ik zie dit als een er kenning van mijn prestaties", gaf hij aan. Hoofdgast Laurens van Lieren is een rui ter waar we in Zeeland niet meer omheen kunnen", vertelde PietPIuige, de voorzitter van het vrijdag Basketbal Vrouwen eerste divisie: Baros-BC Vlis- singen (Rotterdam, 21.00 uur). Eerste klasse: Dynamo'70-Voorwaarts (19.45 uur), BV Souburg 2-Smokkelhoek (20.15 uur). Tweede klasse: Dynamo'70-Vol- harding2 (19.45 uur). Paardensport Indoor Zeeland. Aangespannen rijden. 10 30 uur- enkelspan pony's. 12.00 uur: enkelspan paarden. 13.30 uur: tweespan pony's. 14.30 uur: tweespan paarden. 15.30 uur: vierspan pony's. 16.30 uur: vierspan paarden. 20.00 uur: finale en kelspan pony's. 20.30 uur: finale enkel span paarden. 21.00 uur: finale tweespan pony's. 21.30 uur: finale tweespan paar den. 22.00 uur: finale vierspan pony's. 22.30 uur: finale vierspan paarden. Loca tie: Zeelandhallen, Goes. ■H Tennis Open Walcherse kampioenschappen. Locatie Racketcentrum, Vlissingen. Aan vang partijen: 13.00 uur. Laatste partijen: 23.00 uur. zaterdag II Atletiek Wallenloop. Programma: 13.00 uur: 1150 m pupillen. 13.33 uur: 1260 m jon gens D /meisjes CD, 13.50 uur: 2520 uur: jongens CMeisjes B, 14.05 uur: 3780 m jongens B, meisjes A. vrouwen, 14.25 uur: 5040 m jongens A, 7560 m mannen, 15.15 uur: trimloop over een tot en met zes ronden van 1300 m. Inschrijven: Cafe Baarends, Voorstad, Goes. Jeff Thuy Memorial. Organisatie: Toer club Heikant. Locatie: Polenlaan, Hei kant. 14.45 uur. jeugd (500 meter). 15.00 uur: 3, 6 en 13 kilometer. Inschrijven: 't Heike, Julianastraat, Heikant. Badminton Districtshoofdklasse: Sinar'75-Scholle- vaar. Aanvang 13.00 uur. Locatie: Sport hal De Kruitmolen, Middelburg. Basketbal Vrouwen eerste divisie: Asvu-BV Lely, JRC Boxtel-Jugglers, Gunco-Niels Sten- sen. Tweede divisie: Virtus-Waldric. Der de divisie: AA/Tigers-BC Vlissingen 2, Vossenberg-Barons 2, Agathos-Tender- feet. Mannen tweede divisie: JRC Boxtel-Vir- tus, WSC-Waldric Eerste klasse: Blauw Wit-Scheldesport, JRC Boxtel 2-Volhar- ding, Vossenberg-BV Souburg. Tweede klasse: BV Souburg 2-Scheldesport 2. Jongensjunioren hoofdklasse: Wizards- BC Vlissingen, Filtech Five-Jumpers'76. Biljarten Persoonlijk kampioenschap bandstoten vijfde klasse, district Walcheren/de Be- velanden. Organisatie: BV Dampoort. Locatie: Café De Zwarte Ruiter, Middel burg. Aanvang: 13.00 uur. Bowlen International singletoernooi. Finale klasse 2. Aanvang 19.00 uur. Locatie: bowlingcentrum, Goes. Dammen KNDB-clubcompetitie. Eerste klasse A: PWG 's-Gravenpolder-Heijmans Excel sior. Locatie: Ons Dorpsleven. Tweede klasse C: Den Haag-Lammerenburg. Aanvang 12.00 uur. ■H Paardensport Indoor Zeeland. Dresuur. 9.00 uur: paar den en pony's klasse Z1. 10.30 uur: po ny's klasse Z2.11.30 uur: paarden klasse Z2. 12 00 uur: paarden klasse Z2. 17.00 uur: finale paarden (Kiir op muziek) klas se Z1. 20.00 uur: finale paarden (Kür op muziek) klasse Z2. 21.00 uur. show de Weelruiters, Pas de deux en IJsbrand Chardon. organisatiecomité van Indoor Zeeland. „Het is heel bijzonder dat we iemand in Zeeland heb ben die op zo'n hoog niveau rijdt en daarop ook nog eens goed presteert. Laurens van Lieren heeft enorme progressie ge maakt op Grand Prix-niveau. De organisatie had het Hexa- gon-trio meteen maar als hoofdgasten uitgenodigd. Ze mochten, laat op de avond, de clinic afsluiten. Piet Huige vooraf: „We hopen dat ze het publiek een beetje vasthouden. Maar het woord hoofdgast gaat misschien te ver. Er zullen ook veel mensen zijn die speciaal ge komen zijn voor IJsbrand Char don of voor Francis Verbeek." Het Hexagon-trio, Chardon en Verbeek legden tijdens de clinic vooral het accent op de war- ming-up. Chardon, veelvoudig wereldkampioen vierspan, toonde voor de pauze dat zijn paarden veel overeenkomsten, maar ook enkele verschillen hebben in vergelijking met dressuurpaarden. Na de thee zat hij op de bok en maakte met zijn vierspan halsbrekende toeren. Francis Verbeek, een van weini gen ter wereld die op de Olympi sche Spelen een dressuur mag jureren, ging eerst aan het werk met een drietal top-dressuur- ruiters, die gespecialiseerd zijn in het africhten van dressuur paarden. Daarna begeleidde ze het Zeeuwse Hexagon-team. Maar natuurlijk waren er, vroeg in de avond, ook velen afgeko men op het optreden van de als kabouter Plop verklede jeugdi ge leden van paardensportver eniging De Weelruiters uit Nis- se. Zij gaven, allen gezeten op Shetland pony's, een aandoen lijke Kabouter Plop-show ten beste. HULSTERLOO - Trainer Paul de Kort blijft ook volgend sei zoen verbonden aan zondag vierdeklasser Hulsterloo. De oefenmeester uit Kloosterzande begint dan aan zijn derde sei zoen bij de voetbalclub uit Nieuw-Namen. HU Schaken KNSB-competitie. Meesterklasse. Schaakstad Apeldoorn-HWP Sas van Gent. Klasse 2C: Middelburg-HWP Sas van Gent 2. Klasse 3F: Terneuzen-Sou- burg. ZSB-competitie. Hoofdklasse: Landau-Vlissingen, SVWZV-Goes, Denk en Zet-Souburg 2, De Zwarte Dame-HWP Sas van Gent 4, Middelburg 2-HWP Sas van Gent 3. ■S Tennis Open Walcherse kampioenschappen. Locatie: Racketcentrum Vlissingen. Aan vang: 09.00 uur. Laatste partijen: 23.00 uur. Hü Trimlopen Jeff Thuy Memorial. Aanvang: 14 45 uur: 500 m jeugd, 15.00 uur: 3 km, 6 km en 13 km. Inschrijven: Dorpshuis 't Heike, Hei kant. HU Volleybal Mannen, promotieklasse C: IJVC-Dyna- mo'70. Eerste klasse A- Kwiek-lbis. Eer ste klasse F: Kwiek 2-Morres/Hulst 3. Vrouwen, derde divisie: VCO/Ervea-Va- leas. Promotieklasse A: Kwiek-lbis, Ro- wido/DDL-Smash'75 2. Derde klasse A: Hollemare-Timmers/Volley Zuid 6, Kwiek 3-DVO 4. Derde klasse C: Vridos- Apollo'72 2. HH Zaalkorfbal Overgangsklasse B: Fortis-De Meervo- gels (19.30), KVS-SSS, KCC-Swift (19.30 Antilopen-Koag. 1G: Maassluis-ODO M, Tempo-Vitesse, Albatros-Tjoba (15.30), HKC-Fiks. 2G: TOP-GKV (18.05), Merwede-ADO, HKC-Rust Roest, Mad- joe-Sagitta. 3B: Seolto-Stormvogels (12.50), All Ready-DVS (14.40). Or.Zwart- De Voltreffers, Vios W-NIO. 3C: Togo- Sperwers (17.00), Harga-Or.Nassau, Ten Donck-Keep Fit, Merwic-Zwijndrecht. 4A: Blauw Wit-Scheldevogels (14.15), Atlas-Volharding (17.55), BKC-KVK (16.20). R4A: Blauw Wit 2-Luctor (13.00), Zaamslag-Olympia W (16.20). RIF: IJsselvogels 2-Tjoba 2 (16.05). R1G: Fortis 2-Kinderdijk2 (18.05). Jeugd. AHC: IJsselvogels-Swift (14.50). AID: Fortis- Maassluis (15.30), Sagitta-Tjoba (14.45). Hl! Zaalhandbal Eerste divisie. Mannen: Ebcon/Groene Ster-Gemini, Ventura-Kempen/BDC'90, HEC-Primaz/Sittardia 2. H Zaalvoetbal Soccertoernooi. Sas van Gent. Aanvang wedstrijden: 09.00 uur. Finale omstreeks 18.00 uur. HH Zeilen Goofie's race. Locatie: Yachtclub, Jacht havenweg 3, Colijnsplaat. Start: 12.00. Inschrijven: 10.00 uurclubgebouw, WSV Noord-Beveland, Colijnsplaat. HH Zwemmen Zeeuwse winterkampioenschappen 25 meter baan: Locatie: Sportpunt Zeeland, Goes. Aanvang 13.30 uur. Programma: 26 persoonlijike nummers en twee esta fettes. Organisatie: Zwem en Poloclub De Ganze. zondag HU Biljarten Persoonlijk kampioenschap bandstoten vijfde klasse, district Walcheren /De Be- velanden. Organisatie: BV Dampoort. Locatie: Café De Zwarte Ruiter, Middel burg. Aanvang: 13.00 uur, HH Bowlen International singletoernooi. Kwartfina le klasse 1. Aanvang: 16.00 uur. Round- robin finale. Aanvang; 17.45 uur. Aan sluitend finale stepladder. Locatie: bow lingcentrum, Goes HH Tennis Open Walcherse kampioenschappen. Locatie: Racketcentrum Vlissingen. Aan vang partijen: 09.00 uur. Finales: om streeks 16.00 uur. HP Trimlopen Scheidsrechtersloop. Aanvang 11.00 uur: 4 km en 7,8 km. Inschrijven: Kanovij ver, Nollepad, Vlissingen. Nieuwjaarstrimloop. Aanvang 11.00 uur Organisatie Scheidsrechtersvereniging Walcheren. Locatie: De Kanovijver, van Woelderenlaan, Vlissingen. Inschrijven vanaf 10.30 uur, de Kanovijver. Afstan den: 4.000 of 7.800 meter, over wisse lend parcours. HH Zaalhandbal Eerste divisie. Mannen: EMM-White De mons (Nassaulaan, Middelburg, 13.00 uur), Animo-Hellas, Saturnus-DWS. Derde divisie G1: EMM 2-Saturnus 2 (Nassaulaan, Middelburg, 14.15 uur). Vi res et C-Snelwiek 2, EHC-SOS/Kwiek Sport, Hellas 3-Atomium'61, WIK-ETC. Derde divisie G2: Rijnstreek-Ambiance/ Delta Sport, Hermes-Westlandia 2, Wings-Walburg'75, Unitas'63- CTR'2000, VQC-Sprongschot. Afdeling: EMM 3-Saturnus'72 3 (Nassaulaan, Mid delburg, 11.45 uur), GSC-Ventura 2 (Sportpunt Zeeland Goes, 13.15 uur), GSC 2-Unitas 2 (Sportpunt Zeeland, Goes, 14.30 uur). Derde divisie, vrou wen: EMM-Ventura 2 (Nassaulaan, Mid delburg (15.30 uur), ODIS-ASC'95, TOG- CTR'2000, HEC-Atomium'61. Hercules- Velo Afdeling: EMM 2-Olympus (Nas saulaan, Middelburg, 10.45 uur), GSC- MOK (Sportpunt Zeeland. Goes, 12.00 uur). HH Zwemmen Zeeuwse winterkampioenschappen 25 meter baan: Locatie: Sportpunt Zeeland, Goes. Aanvang 13.30 uur. Programma: 26 persoonlijike nummers en twee esta fettes. Organisatie: Zwem en Poloclub De Ganze. MIDDELBURG - Het nieuwe jaar wordt door de biljarters ge opend met het persoonlijk kam pioenschap bandstoten vijfde klasse. Tussen de nummers één en acht van de plaatsingslijst zit slechts een moyenneverschil van 0.13. Voor de organisatie die in han den is van biljartvereniging Dampoort in Middelburg is dat een veelbelovend gegeven.Za terdag en zondag wordt in Café De Zwarte Ruiter begonnen om 13.00 uur. Volgende week wordt volgens hetzelfde scenario ge speeld en wordt de finale op zondag verwacht omstreeks 15.30 uur. AXEL - Toerclub Axel houdt komende zondag de jaarlijkse Nieuwjaarsveldrit. Toerclub Axel is aangesloten bij de Nederlandse Toer Fiets Unie en de Belgische Bond voor Rij- wieltoerisme en de tocht telt mee voor de Trofee 'Het laatste nieuws'. Deelnemers kunnen kiezen uit de afstanden 28 of 43 kilometer. door Brecht van Leipsiq GOES - De Ganze moest er acht jaar op wachten, maar dit jaar lukte het de Goese zwemclub eindelijk om de Zeeuwse kam pioenschappen naar zich toe te halen. Er is echter wel sprake van een gedevalueerd toernooi, want veel toppers doen niet mee. Voorzitter Piet Bal: „We richten ons op de toppers in de dop." Piet Bal is pas één jaar voorzit ter van zwemvereniging De Ganze. Het was voor hem en de rest van de vereniging een grote wens om de Zeeuwse winter- zwemkampioenschappen bin nen te halen. Dankzij de uitbrei ding van de zwemaccommo- datie van het Goese Sportpunt Zeeland lukte dit. „Er is een nieuwe jonge organisatie bin nen De Ganze. We zagen het als een grote uitdaging om dit eve nement te krijgen. Vorig jaar vierde de vereniging haar 45-ja- rig bestaan. Dit is daarvoor een mooie bekroning." Afzeggingen Waar elke vereniging bij een kampioenschap hoopt op grote namen, kent De Ganze voor dit weekeinde een probleem. De toeloop naar het zwembad is niet groot en slinkt zelfs. „We hebben de afgelopen dagen en kele afzeggingen gekregen van zwemmers vanwege ziekte of andere verplichtingen. Voor het toernooi is dit erg jammer", legt Piet Bal uit. Toppers ontbreken in Goes. Met uitzondering van Maarten Buys zal men geen echte bekende Zeeuwse senioren aantreffen op de deelnemerslijst. Maar binnen de vereniging treurt niemand. Bal: „De nationale zwembond ziet dit kampioenschap als een serieus evenement. Daarbij geeft de aanwezige pers en het publiek de wedstrijden een mooi tintje. Het is jammer dat de top ontbreekt, maar voor veel zwemmers is dit een mooi eve nement om zichzelf te testen en te bewijzen tegenover de bond. Het is dé manier om aan de weg te timmeren." En het schort niet aan talenten binnen Zeeland. Volgens Piet Bal staat de volgende lichting alweer te trappelen. „Ik kan ei genlijk alleen maar in onze ei gen keuken kijken, maar er staat weer een goede groep zwemmers klaar om de senioren in de toekomst te vervangen." Met name de lichting onder de zeventien jaar herbergt enkele grote talenten. „Zwemmers als Rianne Poot, Anne Terpstra en Marieke Bal bij de meisjes en Stefan Roovers, Tom Kiel en Benjamin Lauffer bij de jongens zijn echte toppers in de dop. Hier moeten we het van heb ben." Met name Benjamin Lauffer die uitkomt in de categorie onder vijftien jaar wordt door zwem vereniging De Ganze gekoes terd. Maar voor hoe lang is cle grote vraag. Binnen de Zeeuwse zwemwereld bestaat het grote probleem dat talenten niet kun nen worden gehouden binnen de vereniging. „Het is het bekende probleem voor Zeeland. Spor ters gaan studeren of werken buiten de provincie en zoeken een andere vereniging. We had den bijvoorbeeld ook graag een zwemster als Annabel Kosten in de provincie gehouden, maar helaas. Zij ging werken in Amersfoort en sloot zich aan bij AZ&PC. En de top die na enkele jaren weer terugkeert naar Zee land is dan vaak geen top meer.' Tijd voor verandering dus, vindt Piet Bal. „Ik onderhoud al regelmatig contacten met ande re Zeeuwse zwemverenigingen. Er moet in de toekomst een alge hele samenwerking komen tus sen de clubs. Hierbij moeten de beste zwemmers uit de provin cie bij elkaar worden gebracht om samen te trainen en wed strijden te zwemmen. Nu is de sport voor ons puur een amateu ristisch gebeuren. Dooreen goe de samenwerking moeten wij ook een rol van betekenis kun nen gaan spelen." van onze sportredactie GOES - Jurjen Mooibroek en Mark Felius hebben gisteren eenvoudig hun tweede wed strijd gewonnen bij de Open Walcherse tenniskampioen schappen. Ook in het dubbel spel was Felius wederom succesvol met zijn partner Do novan Blackman. Zonder een game af te staan won Felius van Gareth Lau (12- 0). Mooibroek gunde Bram de Nijs twee games (8-2). De tweede dag van het tennis toernooi, dat in het Racketcen- ti'um in Vlissingen wordt gehouden, kende geen verras singen. Dennis Helleman speel de in zijn tweede poulewed strijd in de B-categorie tegen Dimitri Kayser. In tegenstelling tot Felius en Mooibroek had Helleman meer moeite met zijn tegenstander, maar won hij uit eindelijk met 6-4. Het duel tus- door Peter van Kouteren GOES - De tweede dag van het K4-jeugdtennistoernooi in Goes leverde weer veel boeiende partijen op. Vooral in de jongste leeftijdsgroepen werden partij en pas in drie sets beslist. Bij de jongens tot en met twaalf jaar had Alban Meufels veel moeite om zich van Tjeerd de Wit te ontdoen. Nadat de eerste set naar De Wit was gegaan (2-6), verzette Meufels zich met succes: 7-6, 6-2. Koen van de Buuse trok tegen Felix Knipschild in de derde set de Autosport Dakar Rally. Zesde etappe, Ouarzazate - Tan Tan (351 km). Motoren: 1. De Gavar- do (Chl/KTM) 3.33.03,2. Pujol (Spa/KTM) 2.55, 3. Roma (Spa/KTM) 3.41, 4, Cox (ZAf/KTM) 3.46,5. Sainct (Fra/KTM) 4.11, 6. Meoni (Ita/KTM) 4.37, Nederlanders: 29. Verhoef 50.36, 128. Van der Kooy 2.57.18. Auto's: 1. Masuoka/Maimon (Jap/Fra/Mitsubishi) 3.13.23, 2. De Mevi- us/Guehennec (Bel/Fra/Nissan) 0.14, 3. Shinozuka/Delli-Zotti (Jap/Fra/Mitsubi shi) 1.21,4. Servia/Carbo (Spa/Schlesser 7.35,5. Kleinschmidt/Schulz(Dui/Mitsu- bishi) 16,52, 6. Al-Hajri/Stevenson (Qat/GBr/Mitsubishi) 25.44. Nederlan ders: 55. Leyds/Blom Toyota 2.08.39, 79. Westenberg/Terhorst Toyota 2.49,28, 84. Vaanholt/Veen Toyota 3.23.39. Vrachtwagens: 1. Tsjagoein/Jaboekov (Rus/Kazan) 4.34.18, 9. Bekx/Van Ginkel (Ned/Ginaf) 52.54, 11. De Rooy/De Rooy (Ned/DAF) 1.08.48. Basketbal New York. Noord-Amerikaanse prof competitie NBA: Boston Celtics - Orlan do Magic 110-94, Cleveland Cavaliers - Golden State Warriors 113-98, New Jer sey Nets - Memphis Grizzlies 92-74, Min nesota Timberwolves - Milwaukee Bucks 95-77, Chicago Bulls - Dallas Mavericks 97-107, San Antonio Spurs - Detroit Pistons 97-85, Denver Nuggets - Los Angeles Lakers 86-87, Phoenix Suns - Philadelphia Sixers 81-102, Portland Trail Blazers - Toronto Raptors 84-95, Sa cramento Kings - Los Angeles Clippers 105-91. Bowling Goes. Singletoernooi. Stand klasse 1 na serie 8: 1. Thienpondt, Nico 279/225.62, 2. Groen, Erwin 256/220.62, 3. Ooster waal, Luuk 246/212.75, 4. Kok, Eric 237/212.5, 5. Schollen, Gunther 254/210.87,6. Vaes, Kristof 242/207.87,7. Hunnik van, Frans 243/204.37,8. Verlaan, Peter 226/204.37,9. Griend van den, Mar co 269/204.25, 10. Sabben van, Erik 225/202.87, 11. Lievense, Liana 217/202.87, 12 van Mechelen Serge 265/202.75, 13. Jansen, Luc 242/202.37, 14. Berghe vd, Franky 259/202.25, 15. Zeist van, Ron 225/199.75,16. Kerkhoven van, Bart 233/199.5. Stand klasse 2 na se rie 8: 1. Visser, Jolanda 246/211.62, 2. Beyer, Ingrid 255, 196.37, 3. Kieboom, Michael 242/193.62, 4. Sleypen Huub 224/192.75, 5. Smet, Wim 225/191.5, 6. Verburg, Richard 218/191.25, 7. Zeeuw, de Frank 249/189.87, 8. Witte de, Bram 216/189.37,9. Klaassen, Piet 210/189,10. Hendrikse, Rinie 209/188.62, 11. Klaas sen 222/188.25, 12. Van de Steen, Joop 208/186.37, 13. Lievense, Manfred 221/186.12, 14. Valk van der Tessa 234/184.62, 15. Zwan van der Loep 212/184.12,16. Lenssen, Inge 221/184. Paardensport Goes. Indoor Zeeland. Springen pony's klassiek. Finale klasse ZZ cat. DE: 1. Ca rolein van de Plasse, Delta Mossel Lady Ratina (Yerseke) 0/49.05; 2. Cindy Per daen, Hertogin (Sas van Gent) 4/54.11. Finale Klasse Z. cat. DE: 1. Claudi Kroon, Scandel (Prinsenbeek) 4/0/30.81; 2. Maud Lips, Golden Valley (Made) 4/0/31.08; 3. Anouk Kort, Flash Light (Le- wedorp) 4/0/32.23. Finale Klasse M cat. DE: 1Kim Huige, Prana (Nisse) 0/4/42.57; 2. Boy Peels, Akka van Kabnekaise (Eind hoven) 0/8/36.56; 3. Maxime van der Ei ken, Brown Beauty (Zundert) 0/8/43.62. Klassiek klasse ZZ cat. DE: 1 Carolein van de Plasse, Delta Mossel Lady Ratina, 0/58.10; 2. Cindy Perdaen, Hertogin (Sas van Gent, 8/61.99. Klasse Z cat DE: 1 Claudia Kroon, Scandel, 4/0/30.81; 2, Maud Lips, Golden Valley, 4/0/31.08; 3. Anouk Kort, Flaslighl, 4/0/32.23. Klasse Z cat. ABC: 1. Emily Wiskerke, Mister Djacardo (Kapelle) 0/0/24.39; Robin van de Wetering, Bubbles (Heesch) 0/7/36.47. Klasse M cat. DE: 1. Ilonka Kluylmans, The Jumping Victress (Prin senbeek) 0/0/25.41, 2. Kim Huige, Prana, 0/0/27.26; 3. Charlene de Recht, Lavendel (Capelle aan de Ijsselo) 0/0/28.29; 4. Anuk Kort, Golden Rock (Lewedorp) 0/0/28.44. Klasse M cat. ABC: 1. Evelien Schouten, Marly (Wemeldinge 0/0/28.44; 2 Sandra Beekman, Time Will Tell (Goes) 0/8/33.34; 3. Marit Huige, Sahib Magic (Nisse) 0/13/40.49. Klasse L cat. DE: 1. Pim van Eijzeren, Road Runner (Oude- lande) 0/0/37.69; 2. Jurre van Bommel, Nobody BB (Rotterdam) 0/0/38.56; 3. Anouk van der Pluym, Freio (Made) 0/0/41.21; 4. Kim Huige. Mr Bean (Nisse) 0/0/41.67; 6. Marije Perdaen, Little Ratina (Sas van Gent) 0/043.62. Klasse L cat. sen Bram de Nijs en Thijs Slag boom kende geen spannend verloop en werd eenvoudig ge wonnen door Slagboom (7-2). De vijfde en laatste wedstrijd van gisteren ging tussen Ruben Hendrikse en Sep Vermeulen De partij werd gewonnen door Vermeulen (4-7). In het dubbeltoernooi kende het duo Donovan Blackman/Mark Felius in zijn tweede wedstrijd niet veel moeite met Sander van Buren en Eelco Eversdijk: 9-6- winst. De partij tussen Thijs Slagboom/Dimitri van Hoof en Sake Smit/Arthur Siereveld werd een prooi voor het eerste duo. Dat won met 7-4. Morgen worden de laatste wed strijden afgewerkt in het Rac ketcentrum, daarna wordt overgeschakeld op het knock- out-systeem. Virgil Greeve komt morgen in actie. De titel verdediger had een walkover na het afzeggen van de geblesseer de Emiel Jansen. winst nipt naar zich toe: 7-5. Marco Verkley en Mark van Hattum vochten zelfs een echte thriller uit. Verkley won de der de set dankzij winst in de tie break. Bij de meisjes tot en met tien jaar plaatste Nicole Waaijer zich verrassend voor de eind ronde, door haar beide poule wedstrijden (ten koste van Lot te Roeland en Josephine Knipschild) te winnen. Bij de jongens tot en met tien jaar ver zekerde Wouter van de Berge zich van poulewinst, door over winningen op Yoran Aarsen en Paul van Hoeve. ABC: 1Bram van der Pluym, Drikus (Ma de) 0/0/34.96; 2. Bram van der Pluym, Dirkje, 0/0/35.19; 3. Miranda van Geloof, Mibra (Made) 0/0/38.81; 6. Dennis Dek, Black Magie (Hoedekenskerke) 0/4/38.67. Klasse Z/ZZ vastgestelde tijd: 1. Hilde Huige, Falco (Nisse) 19/49.24; 2. Mauü Lips, Kantjes Gonzales, 18/47.90; 3. Clau dia Kroon, Scandel, 17/90.00. Klasse M vastgestelde tijd: 1Boy Pels, Mon Santa 18/47.80; 2. JIL Buijze, Gabon (Oudelan- de) 18/48.45; 3. Nadja Verhappen, Flying Eagle (Geldrop) 18/48.87, 4. Kim Huige, Prana, 18/49.93; 7. Anouk Kort, Golden Rock, 16/47.51. Klasse L cat. DE progres sief: 1. Lisa Bitter, Amaretto (Hoedekens kerke) 36/25/34.42; 2. Jurre van Bommel, Nobody BB, 36/22/33.72; 3. Evelien Schouten, Adonis (Wemeldinge) 36/22/38.22; 6. Kim Huige, Mr Bean, 36/11/36.25. Klasse L cat. ABC progres sief: 1Dennis Bek, Shadow (Hoedekens kerke) 36/25/25.97; 2. Bram van der Puym, Drikus, 36/25/26.17; 3. Miranda van Geloof, Mibra, 36/25/32.33; 5. Dinja van Liere, Flits (Kapelle) 30.5/63.42. Sportprijsvragen Lucky Day van 3 januari: 3-21-22-29-32 -34-37-38-40-44-45-53-54-56-57-59 -65-66-74-77. (ondervoorbehoud) Tennis Goes. K4-jeugdtoernooi. Jongens t/m 10 jaar: Wouter van de Berge-Yoran Aar sen 7-6, 4-6, 6-2; Wouter van de Berge- Paul van Hoeve 6-2, 6-2; Yoran Aarsen Paul van Hoeve 6-3,6-2. Jongens t/m 12 jaar: Stefan Mecking-JobSeelen 7-6,6-1; Jasper Theunissen-Job Seelen 6-4, 6-3; Mathias Quaeyhagens-Pieter Keijzer 6-3, 6-2; Erik Loosveld-Bobbie de Goeijen 6-2, 6-2; Gerwin van Brenkelen-Tjeerd de Wit 6-4, 6-2; Alban Meuffels-Tjeerd de Wit 2 6, 7-6, 6-2; Stefan Kokke-Erwin van Mastrigt 6-16-4; Mendel Meuffels-Erwin van Mastrigt 6-3,6-2; Koen van de Buuse Felis Knipschild 6-4,2-6,7-5; Lars Huning Veringa-Felix Knipschild 6-1, 6-1; Derek Bouwman-Matthijs Waaijer 7-5,2-6, 6-2; Matthijs Waaijer-Vincent Bol 6-4, 6-1, Marco Verkley-Mark van Hattum 3-6,6-3, 7-6; Riche Anbeek-Mark van Hattum 7-5. 6-3. Meisjes t/m/10 jaar: Nicole Waaijer- Lotte Roeland 7-5, 7-6; Nicole Waaijer- Josephine Knipschild 7-5,6-3; Lotte Roe land-Josephine Knipschild 7-6,6-4. Auckland. Vrouwen, 160.000 euro. Kwartfinales: Panova (Rus/5) - Kremer (Lux/3) 7-67-5, Smashnova (Isr) - Medina Garrigues (Spa) 6-2 6-2, Koernikova (Rus )-Gagliardi(Zwi)2-66-47-5,Talaja(Kro)- Poetsjek (WRu) 6-4 7-5. Perth. Hopman Cup, 570.000 euro. Groep A: België - Frankrijk 2-1. Clijsters - Razzano 6-3 6-2, Malisse - Clément 3-6 6- 3 6-3, Malisse/Clijsters - Clément/Razza- no 6-13-66-7. Groep B: Spanje - Australië 2-1. Robredo - Hewitt opgave, Sanchez - Molik 6-2 3-6 4-6, Sanchez/Robredo - He- witt/Molik opgave. Zwitserland - Argenti nië 2-1. Federer - Zabaleta 6-2 6-3, Vavri- nec - Suarez 2-6 6-3 2-6, Federer/Vavrinec -Zabaleta/Suarez 6-3 6-7 7-6. Spanje in fi nale. Gold Coast. Vrouwen, 195.000 euro. Kwartfinales: Venus Williams (VSt/1) - Sugiyama (Jap/8) 6-2 6-4, Henin (Bel/2) - Barna (Dui) 6-2 6-1, Bedanova (Tsj/7) - Pisnik (Slv) 6-1 3-0 opgave Pisnik met blessure, Petrova (Rus) - Farina (lta/5) 7-6 7-5. Adelaide. Mannen, 405.000 euro. Twee de ronde: Philippoussis (Aus) - Schalken (Ned/5) 6-0 6-3, Enqvist (Zwe/3) - Martin (Spa) 6-27-5, Arazi (Mar/4) - Mathieu (Fra 6-4 0-66-2, Ljubïcic (Kro/8) - Massu (Chl) 7-6 7-5, Martin (VSt) - Llodra (Fra) 7-5 6-4. Doha. Mannen, 1,12 miljoen gulden. Kwartfinales: Schüttler (Dui/7) - Kafelni kov (Rus/1) 7-5 6-4, Ulihrach (Tsj/5) - Vi cente (Spa) 6-1 6-1, El Aynaoui (Mar/6) - Novak (Tsj/4) 7-6 6-4, Mantilla (Spa/8) - Stepanek (Tsj) 6-3 6-3 Chennai Mannen. 435.000 euro. Twee de ronde: Kucera (Slw) - Van Scheppin gen (Ned) 7-5 7-6, Can_as (Arg/1- Karlo vic (Kro) 7-5 6-2, Vanek (Tsj) - Okun (Isr) 3 6 7-6 6-4, Santoro (Fra/3) - Labadze (Geo) 6-2 6-3. Dubbelspel, eerste ronde. Cer mak/Luxa (Tsj) - Coetzee/Groen (ZAf/Ned 6-4 6-7 6-1. Sao Paulo. Challenger mannen, 27.500 euro. Dubbelspel, eerste ronde: Coupe- /Niemeyer (VSt/Can) - Galimberti/Hem- mes (Ita/Ned) 6-4 6-4. Zeilen Auckland. Volvo Ocean Race, derde etappe Sydney-Auckland, 2070 zeemijl: 1. Assa Abloy (schipper McDonald), 2. Amer Sports One (Dalton) op 1 uur 49, 3. Tyco (Shoebridge) 2u58,4. Illbruck Chal lenge (Kostecki) 3u02, 5. News Corpora tion (Fanstone) 3u04.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 28