Je stopt nooit met muziek maken V top 10 PZC Vier meiden schrijven over hun wereld Anouk is zwanger 11 Melodische punkpop Lloyd Cole kabbelt voort Nieuwe Drugstore groeit vrijdag 4 januari 2002 1. Gigi D'agostino - L'amour Toujours 100 (1) 2. Marco En Sita - Lopen Op Het Water (-) 3. Enrique Iglesias - Hero (2) 4. Sita - Happy f3) 5. Anastacia - Paid My Dues (6) 6. De Vliegende Panters - Hou- doe De Kassameisjes HO) 7. Ppk - Resurection (5 8. De Poema's - Zij Maakt... (4) 9. R. Williams/N. Kidman - So- methin'Stupid24 (14) 10. Jennifer Lopez Ft. Ja Rul - I'm Real f7) 11Christina Milian - Am To Pm (8) 12. Destiny's Child - Emotion/8 Days Of Christmas 18 f16) 13. Westlife- Queen Of... f12) 14. Kate Winslet- What If (28) 15. Kylie Minogue - Can't Get You Out... (9) 16. Linkin Park - In The End f13) 17. Live - Overcome f11 18. Hhb International - Country Roads (M) 19. Georgina - Yo Quiero... f15) 20. Nickelback - How You Re mind Me f19) 21. Brooklyn Bounce - Club Bi zarre f60) 22. Lloyd - Elke Stap f40) 23. Costa Crew - C.O.S.T.A. f18) 24. K3- Blub.../Oma's... f21) 25. Kabouter Plop - Kabouter- dans (20) 26. Dr. Dre - Bad Intentions f30) 27. System Of A Down - Chop Suey I (25) 28. Alcazar - Crying... (23) 29. Afroman - Because I... (22) 30. Lasgo - Something f24) 31. Backstreet Boys - Drowning (26) 32. Riva Ft. Dannii Minogue - Who Do You Love Now? f45) 33. Ja Rule Ft. Case - Livin'It Up (48) 34. J. Jackson/M. Elliott - Son Of A Gun (37) 35. Alien Ant Farm - Smooth Cri minal (29) 36. Dj Jose Vs. G-Spott - Access (38) 37. Usher - U Got It Bad (33) 38. Atomic Kitten - You Are (46) 39. Alicia Keys - F alii n' (27) 40. Aaliyah - More Than A Wo man (42) 41U2 - Walk On f32) 42. Gordon Re-Play - Weet Dat Ik Van Je Hou (56) 43. Britney Spears - I'm A Slave 4 U(34) 44. Party Preachers Vs D.E.D. - Wild Christmas f31 45. Blof - Dichterbij Dan Ooit (44) 46. Enya - Only Time (59) 47. Within Temptation - Ice Queen (-) 48. All Star Tribute - What's Go ing On? (36) 49. Mo' Jones - Where The Sun Stopped Shining f91 50. Volumia- Nog Een Keer (73) 51. Michael Jackson - Cry (39) 52. Rammstein - Ich Will f53) 53. City High - What Would You Do? (43) 54. De Kleinkeinder- Lekkere Worst Van De Hem a f58) 55. Mary J Blige - Family... (47) 56. Jody Bernal - Dreams f41 57. Faithless - Tarantula (82) 58. Quincy - Morgen Weer... f51 59. Abel - Nooit Meer Bang (52) 60. Nelly - ff 1 f55) 61D-12 - Fight Music (49) 62. Lasgo - Alone (50) 63. Benny Neyman - LoatMer Lekker Goon (68) 64. Cooper - Believe In Love f64) 65. Rose-N - Feel Me... (54) 66. Ginuwine - Differences (-) 67. Volendam Meets Gotenborg - Want To Know What Love Is 2 (-) 68. Ho - Rapture (57) 69. Ebon-E - On My Way... f71) 70. Basement Jaxx - Where's Your Head At (66) 71. Staind - Outside (-) 72. Lifehouse - Sick Cycle Carou sel (74) 73. Michael Jackson - You Rock My World (61) 74. 4 Hero - Les Fleur (79) 75. Sarah Connor - French Kis sing f89) 76.2 Pac - Letter To My Unborn (69) 77. Cher - The Music's No Good Without You (35) 78. Stereophonies - Handbags And Gladrags f100) 79. Twarres - Children f65) 80. Uncle Kracker- Follow Me (62) 81. Garou Avec Celine Dion - Sous Le Vent f80) 82. Gabrielle - Don't Need... f83) 83. Travis - Sing (97) 84. Frank Boeijen - De Liefde Gaat (95) 85. Eros Ramazzotti - Per Me Per Sempre (93) 86. Jamiroquai - You Give Me Something (-) 87. Dj Melvin - L.O.I.S. (-) 88. The White Stripes - Hotel Yorba (92) 89. Pharoahe Monch - Got You (85) 90. Het Goede Doel - Alle Men sen Wonen Op De Aarde f90) 91. Tracy Chapman - Baby Can I Hold You (98) 92. Paul Carrack - Better Than Nothing (-) 93. Rene Froger - She (-) 94. Ryan Adams - New York f94) 95. Rob De Nijs - Abeer (-) 96. Kim Tchai - Love (-) 97. Marc Anthony - Tragedy 88) 98. Markus Nicolai - Bushes f96) 99. Roger Sanchez - You Can't Change Me f86) 100. De Kast - Hetere Vuren (-) Eindelijk solo. Het werd tijd dat Nederhop-ta- lent Lloyd Wezer (25) zijn ei gen ding ging doen. Het grote publiek leerde hem aller eerst kennen als zanger van de succesvolle groep Arn- hemsgewijs, waar hij drie jaar geleden mee stopte. De laatste tijd was zijn stem vooral te horen in de hits van Def Rhymz en Brainpower. Met 'Elke Stap' heeft Lloyd zijn eerste solonummer uit gebracht. Lloyd vertelt het verhaal achter zijn solode buutsingle, geloof in jezelf en de onderwaardering van Nederlandse R&B. Voor mij is het nu de tijd om gewoon m'n eigen ding te doen en deze kans neem ik met open armen aan", vertelt Lloyd. Zingen doet hij al veertien jaar, iets wat niet iedereen beseft. „Veel mensen zien nu op televi sie 'Elke Stap' voorbijkomen en kijken naar me als een nieuwko mer. Maar zo zie ik mezelf abso luut niet. Wat ik naar vind aan de muziekwereld is dat als je even uit beeld bent, je ineens niemand meer bent. En nie mand beseft dat je als artiest ge woon doorgaat. Je stopt nooit met het maken van muziek." Hij doelt daarmee op de tijd na Arn- hemsgewijs, de groep die in 1996 doorbrak met de hitsingle 'Je Hebt Me Gebruikt'. Lloyd verliet de groep bijna twee jaar later. „Ik heb nooit spijt gehad van de keuze om er in te gaan en ook niet van de keuze om eruit te stappen", vertelt hij. „Het heeft me een betere artiest en een per fectionist in de studio gemaakt. De twee jaar na Arnhemsgewijs heb ik veel gewerkt aan mijn schrijf skills, veel dingen met li vebands gedaan, componisten ontmoet, producers gesproken met wie ik graag zou willen wer ken. Ik ben in die tijd twee keer naar New York geweest om met mensen uit de muziek te praten. En we zijn al een tijdje met een album bezig." Album Over het album kan Lloyd nog niet teveel verklappen, behalve dat het zeker gaat komen. Een voorproefje is de single 'Elke Stap', die momenteel in de hit lijsten staat. „Het verhaal ach ter de single is eigenlijk een beetje triest. Mijn neefje Danny bewonderde me altijd al, maar had me nog nooit ontmoet. Hij woonde in Alkmaar en ging naar een speciale school. Een paar weken voor een optreden van mij met Def Rhymz belde zijn moeder dat hij graag wilde komen kijken naar de show. We hadden alles geregeld, maar van een ontmoeting is het nooit ge komen. Hij is net daarvoor over leden. Zijn moeder heeft me toen gewaagd of ik hem een laatste eer wilde bewijzen." Geen gemakkelijke opgave voor Lloyd, totdat ineens de melodie Lloyd Wezer: „Het verhaal achter 'Elke Stap' is eigenlijk triest." voor 'Elke Stap' in zijn hoofd sloop. „Ik had geen Sting in ge dachten toen het nummer er in eens uitkwam. Ik heb ook geen cover gemaakt van 'Every Breath You Take'. Dit is wat in de studio spontaan bij me op kwam. Binnen een uur lag 'Elke Stap' er." Nederlandstalige R&B, met Arnhemsgewijs stond dit mu ziekgenre voorgoed op het menu in de Nederlandse muziekindu strie. Ook met de nieuwe single houdt Lloyd vast aan de moe dertaal. „Het Nederlandstalige doe ik omdat het een stukje per soonlijkheid naar voren brengt, zowel naar de Nederlanders toe als naar mezelf. Ik ben Neder lander, ik woon hier. En wat de Nederlandse R&B betreft, het heeft hier nog niet echt wortel in de grond.De jonge zanger denkt dat dit muzikale genre nog steeds te maken heeft met een gebrek aan waardering. Het zou volgens hem niet als R&B beschouwd worden. „Mensen hier zijn toch meer ingesteld op alles wat uit Amerika komt. Ze denken dat alles ook meteen op de Amerikaanse manier moet Maar ze houden er geen reke ning mee dat we in een klein landje wonen." Het verschil met Amerikaanse R&B ligt alleen al in de straat cultuur. „In New York heb ik de echte getto's gezien. Als je daar geen werk hebt, kun je dus alles wel uit je hoofd zetten. In Ne- derlapd zie je geen getto's. Ik denk eerder dat mensen hier soms een soort eigen getto creë ren, om te esccipen aan bepaalde dingen. Maar je weet niet wat een getto isdus doe dan ook niet alsof. De inspiratie moet je er gens anders zoeken." Eminem „En veel mensen gaan dan kij ken naar de mainstream arties ten. vaak uit het buitenland. Maar er is al een Sisqo, er is al een DruHill, een Eminem. Ik heb daar verschrikkelijk veel moeite mee, als mensen hun ei gen ding niet doen. Het moet puur zijn, van binnenuit ko men." Lloyd geeft teleurgesteld toe dat hij dat in Nederland maar weinig tegenkomt. „Ie mand zei me laatst: 'ik moet kunnen geloven dat wat je zingt gemeend is. Ik moet kunnen voelen wat je zingt. Als je mij weet te overtuigen, dat je dat echt hebt meegemaakt, dan ben je een goed artiest'." Lloyd pro beert die puurheid in zijn mu ziek te leggen en hoopt daarmee ook ander talent te inspireren. „Zoals Bob Marley mij altijd heeft geïnspireerd, hoop ik ook dat anderen geïnspireerd raken door wat ik doe. Met een bood schap: muziek gaat samen met heel veel geduld, dus houd je hoofd erbij en blijf geloven in je zelf." Kyra Goede foto Ruben Oreel De vier Jong-columnistenSharon Janssen Andeweg, Annelies de RooyEllen Stoffels en Maaike Wijnstra vlnr) Vanaf vandaag staat op deze pagina elke week een column. Vier meiden schrijven om. de beurt we kelijks over hun beleve nissen. Sharon Janssen Andeweg uit Middelburg (16 jaar, Mavo 3, Sint Wil- lïbrordcollege Goes) bijt het spits af. Kerstvakantie In de plenzende regen werd ik naar het station gebracht, het begin van de reis naar m'n fami lie. Ik was erg vroeg en één van de eersten in de coupé. Tegen over me kwam een Engelse man zitten. Hij kwam binnen wagge len met zes biertjes in z'n hand, een gitaar en een grote plunje- zak met rotzooi. Hij nestelde zich tegenover me en bakende meteen zijn territorium af. Tele foon, sigaretten, aansteker en bier scheidden zijn stukje tafel van dat van mij. Het was een dikke, brede vent en hij had een mooie tattoo op z'n arm: een theepot die een kopje thee in schenkt. Tja, hoeveel kun je van Engeland houden om notabene een theepot met kopje op je arm te laten kladderen? Hij trachtte zijn eerste biertje open te maken met een aanste ker. Na vele 'fuck you's' lukte dat en hoe meer bier hij naar binnen goot, hoe beter het ging. Hij pleegde heel wat telefoon tjes, telkens met dezelfde bood schap: dat er 's avonds ergens een feestje was van iemand die achttien werd, of diegene ook kwam en dat hij nog zou bellen als hij in Londen op het vlieg veld stond. Een jongeman naast ons luister de naar muziek en wij konden ook meegenieten. De Engels man liet duidelijk merken dat hij deze muziek geweldig vond; hij begon mee té fluiten, later werd het neuriën en na nog meer bier werd het zelfs zingen. Bij Rotterdam aangekomen had hij nog twee biertjes over en de sfeer zat er goed in. Hij begon te gen me aan te lullen over het drugs- en alcoholgebruik in Ne derland. Ook op de uitgaansge legenheden in Zeeland had hij veel commentaar. Hij vond de muziek te Amerikaans, maar de drugs en alcohol waren goed. Hij praatte tegen me aan alsof hij me al jaren kende, maar ik zei niet veel terug. Ik antwoordde soms op een vraag, maar meer ook niet. Ik had eerlijk gezegd niet veel behoefte aan een aan geschoten Engelsman. Ik moet bekennen dat ik best schrok toen hij een joint opstak. Hij vroeg of ik ook een hijsje wil de. Ik weigerde en was blij dat ik eindelijk bij Leiden was. Daar moest ik overstappen op de trein naar Alkmaar. Gelukkig had ik in die trein genoeg plek voor mij alleen om even een beetje bij te slapen. Zo kwam ik na vier uur reizen tochnog uitgerust bij m'n familie aan. Sharon Janssen Andeweg Resolver (Artful/Bertus) is het derde album van een van Amerika's grootste geheimen op het gebied van de alternatieve gitaarbandjes, Veruca Salt. Denk aan Hole, denk aan The Breeders en aan Foo Fighters, en je hebt de belangrijkste in vloeden van de schuurpapieren punkpop van dit kwartet uit Chicago. Met Resolver is Veruca Salt er voor het eerst in geslaagd om haar rauwe geluid te combi neren met weelderige melodie lijnen en toch haar alternatieve gezicht te behouden. En dat is knap als je bedenkt dat Louise Post inmiddels het enige origi nele lid is, omdat na cd numme- ro twee de rest van de band weg liep. Post vond een dame en twee heren om net als vroeger een mixed dubbel te kunnen spelen, en ze slaat je flink om de oren met gedreven nummers als 'Yeah Man', 'Officially Dead' en 'Best You Can Get'. Meer inge- RES01VER togen zijn stukken als 'Discon nected' en het verwrongen 'All Dressed Up'. In de VS, waar Re solver al anderhalf jaar geleden werd uitgebracht, kreeg de cd geen groots onthaal, maar Eu ropa heeft vast meer smaak. Gert Meijer Veruca Salt, Resolver, Artful CD41, tijd: 47:56. Ooit was ik de grootste fan van Lloyd Cole in Neder land maar dat is a) heel lang ge leden en heeft b) heel kort ge duurd. Lloyd Cole maakte, toen nog met zijn Commotions, in 1984 Rattlesnakes, een debuut elpee zoals er niet veel meer worden gemaakt. Boeiende, meeslepende en soms ook punti ge liedjes met een kop en een staart en een sympathieke uit straling. In alle jaren daarna heeft Cole dat pronkstuk nooit meer kunnen evenaren, laat staan verbeterd. Laat staan op Etc (Est.Music/Bertus), een ver zameling studionummers die de afgelopen vier jaar zijn blijven liggenDie vier j aar herinneren we ons niet als Coles meest spannende, zodat je dat van restmateriaal al helemaal niet hoeft te wachten. 'Another Lo ver' is oké, in 'Memphis' horen we Matt Johnson, alias The The, en dat is altijd leuk. Maar de rest (waaronder een versie van Dy lans 'You're A Big Girl Now') kabbelt voort op een wijze, die je onmiddellijk doet terugverlan gen naar Rattlesnakes. En niet zo'n beetje ook. G. M. Lloyd Cole, Etc, Est.Music EST.002, tijd: 37:22. Songs For The Jet Set (Global Warming/Bertus), het nieu we album van Drugstore, is al een tijdje uit. Dat je nu pas de re censie leest komt omdat het zo'n typisch groeiplaatje is. Zo'n cd, waarvan je in eerste instantie denkt dat het allemaal een beet je slap is en waarbij je je in derde of vierde instantie afvraagt hoe je dat ooit hebt kunnen denken. Zo'n plaatje dus. Songs For The Jet Set staat vol met de psyche delische folkpop die we ook van de vorige albums kennen, maar meer dan ooit spookt de naam van Mazzy Star door je hoofd. Misschien komt dat wel omdat deze vierde Drugstore de mooi ste en meest intieme liedjes tot nu toe telt. Het moet nu toch echt maar eens afgelopen wezen met die onderwaardering voor dit leuke lieve Londense bandje. Drugstore, Songs For The Jet Set, Global Warming GLOB Cd6, tijd: 48:18. Zangeres Anouk is in ver wachting en daarom komt haar nieuwe album niet dit voorjaar, maar dit najaar uit. Dat heeft een woordvoerster van haar platenmaatschappij Dino Music gezegd. Anouk verwacht haar eerste kindje over ongeveer vijf maan den. De Haagse zangeres heeft al enige tijd een relatie met de zanger van de Nederlandse rap en reggaeformatie Postmen The Anonymous Mis. Met hem woont ze al enige tijd samen in Rotterdam. Anouk heeft in de komende maanden geen optredens in haar agenda staan. De woord voerster van Dino weet niet of de zangeres binnenkort toch nog eens het podium beklimt. „Zeker is wel dat haar nieuwe album nog dit jaar uitkomt. On duidelijk is nog welke titel die cd krijgt." 1Anastacia - Freak Of Nature (1 2. Robbie Williams - Swing When You're Winning (2) 3. Andrea Bocelli - Cieli Di Toscana (3) 4. Gigi D'agostino - L'amour Toujours 50 (7) 5. Bee Gees - Their Greatest Hits C\4) 6. F. Bauer M. Weber - Kerstfeest Met.. C\ 5) 7. K3 - Teleromeo (4) 8. Queen - Platinum Collection (5) 9. The Corrs - Best Of (6) 10. Pink Floyd - Echoes - The Best Of(11)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 11