VS ontkennen misser bij aanval H lil ROVINCIALE ZEEUWSE OOURAN Mobieltje schaadt veiligheid spoor y Radio Caroline wil voor Zeeuwse kust zendschip verankeren intermediair.nl Amerika zou konvooi met Afghaanse stamoudsten hebben gebombardeerd tF Spanning tussen India en Pakistan Spanning tussen India en Pakistan Rampenplannen bij de tijd Smit verslaat schaatselite Schouwenaar wordt nieuwe burgemeester Middelburg Vijf jaar voor doden van Duitse toerist ||llllllllllll||llllllllllll|| PZC 2e KERSTDAG GEOPEND SUPERVOORDELIGE KERSTAANBIEDINGEN m Q Hoe kom ik op de positie van mijn baas? Regiomanager interviewerskorps v/m N 5 Winters Wisselend bewolkt en winterse buien, mogelijk met onweer. Middagtemperatuur rond 3 graden. 244e jaargang no. 302 zaterdag 22 december 2001 los nummer 1,50 3,30) PZ< internet: www.pzc.nl H 1 rol ins i internet: www.pzc.nl bespreken. Het is al duidelijk dat de Kamer zich in grote meerderheid achter het besluit schaart. De militairen hebben van de Verenigde Naties de bevoegd heid gekregen met alle mogelij ke geweld op te treden. De 200 manschappen die Nederland le- vert, bestaan uit een compagnie infanteristen van de Luchtmo biele Bi-igade uit Assen, com mando's en een eenheid genie. Zij worden ondergebracht in een Duits bataljon en kpjgen Patria-pantservoertuigen mee. De gehele macht staat onder Brits commando, maar de Ame rikanen houden de supervisie. Zo wordt voorkomen dat de in ternationale vredesmacht de Amerikaanse operatie En- during Freedom per ongeluk dwarsboomt. Ook verlenen de Pakistaanse scholieren betogen voor vrede tussen India en Pakistan, terwijl de spanning tussen beide landen verder is opgelopen. India vindt dat Pakistan te weinig onderneemt te gen militante groepen die verantwoordelijk zouden zijn voor de aanslag op het Indiase parlementEen week gele den kwamen daarbij veertien mensen bij om het le- De rampenplannen van de Zeeuwse gemeenten zijn wel bij de tijd. In een brief aan minister De Vries vraagt de Vereniging van Zeeuwse Gemeenten de bewindsman niet langer de indruk te wekken dat de provincie een'witte vlek' ""I Lr* in de rampenbestrijding is. feiten en meningen: 2; binnenland: 3; varia: 4; buitenland: 5 economie: 7; radio en televisie: 8 en 9; zeeland: 11,12,13,15 en 17; sport: 18 en 19; reportage: 21,22, 23, 25 en 27; reizen: 29, 30 en 31; mobiel: 33; wonen: 37 en 39 Afghaanse meisjes wachten in het weeshuis Allaudin op de komst van brandweerlieden uit New York. De Amerikanen hebben gisteren voedsel en kleding uitgedeeld aan de honderden weeskinderen in Kaboel. foto EPA van onze redactie buitenland WASHINGTON - Het Pentagon 'weet zeker' dat de Amerikanen donder dag bij bombardementen op Afghanistan een kon vooi met strijders van de Taliban en het terroristi sche netwerk Al Qaeda hebben geraakt en niet 65 stamoudsten. Dat heeft woordvoerder D. Lapan van het Pentagon gisteren gezegd. Hij ontkende dat bij de lucht aanvallen 65 stamoudsten zijn getroffen die op weg waren naar hoofdstad Kaboel. „De bom bardementen zijn precies vol gens plan uitgevoerd met een vliegtuig AC-130, op 39 kilome ter ten westen van de stad Khost." Het Afghaanse islamitische persbureau AIP meldde giste ren eerder op dag dat bij de bombardementen 65 notabelen zijn gedood die op weg waren naar de inauguratieplechtig heid vandaag van de nieuwe Af ghaanse regering. Veel anderen zouden bij de aanval op het ko- vooi gewond zijn geraakt. Bescherming In Kaboel wordt vandaag de in terim-regering beëdigd waar over begin deze maand in Duits land afspraken zijn gemaakt. De Verenigde Staten kondigden gisteren aan de nieuwe interim regering officeel te erkennen. De nieuwe regering en de geno digden die de inauguratie bij wonen krijgen bescherming van (Advertentie) JEEP GRAND CHEROKEE NU UIT VOORRAAD LEVERBAAR! SNELLE BESLISSERS KORTING 7.500,- CHRYSLER JEEP HOP GOES Amundsenweg 37, GOES 0113-250858 Britse mariniers die gisteren in Kaboel aankwamen. Het ging om een voorhoede van de inter nationale vredesmacht ISAF. De Duitse regering besloot gis teren dat zij 1200 militairen in zet voor de vredesmacht. Nederland doet met 200 militai ren mee aan ISAF. Daarnaast heeft het kabinet besloten zes F - 16's naar Afghanistan te sturen. Die staan de Amerikanen bij in hun antiterroristische operatie Enduring Freedom. Desnoods ontzetten ze de vredesmacht als die in de problemen komt. Dat betekent dat ze ook beschietin gen kunnen uitvoeren, bevestig de premier Kok gisteren. Kerstreces De Tweede Kamer komt van ochtend terug van kerstreces om de Nederlandse bijdrage te door Marcel van Silfhout en Jos Steehouder UTRECHT - Sinds de zomer van 2000 zijn zeker acht treinen door rood licht gereden, omdat machinisten werden afgeleid door een gesprek op hun mobie le telefoon. Dat blijkt uit een in tern rapport van Railned, de be heerder van het Nederlandse spoorwegnet. Volgens Railned was in drie van de acht onderzochte gevallen sprake van 'ernstige materiële gevolgen'. Volgens betrouwbare bronnen binnen de spoorweg wereld hoorde daarbij ook de aanrijding tussen twee treinen bij Utrecht op 13 juni van dit jaar. Door dat ongeluk ten zuiden van het centraal station bij Utrecht liepen twee treinen uit de rails, waardoor het treinver keer in heel Nederland ruim twee dagen van slag was. Railned 'ontkent noch beves tigt' dat dit ontwrichtende on geluk inderdaad een van de 'gsm-incidenten' was. Volgens woordvoerder Van Stokkum van Railned is zijn organisatie nog volop bezig dat ongeluk te analyseren en is het te vroeg om mededelingen te doen over de oorzaak. Van Stokkum vindt acht geval len van langs een rood sein rij den door gsm-afleiding nog niet voldoende om van een 'trend' te spreken. „Maar als het zo door gaat, wordt het dat wel natuur lijk." Bijsturing In de zomer van 2000 introdu ceerde NS Reizigers de mobiele telefoon voor treinpersoneel. NS Reizigers vond dat wense lijk om conducteurs beter te kunnen informeren over vertra gingen. Bovendien was het mo bieltje nodig voor de bijsturing van conducteurs en machinis ten. Voordat een machinist aan MIDDELBURG - Mr. J. M. (Koos) Schouwenaar is be noemd tot burgemeester van Middelburg. Hij begint op 16 ja nuari volgend jaar. De 54-jarige Schouwenaar - burgemeester in Maarssen - stond eerste op de voordracht van de gemeente raad. Minister K. de Vries heeft de benoeming gisteren bekend gemaakt. In bestuurlijk Middelburg is op gelucht gereageerd op de komst van Schouwenaar, die bekend staat als een echte burgervader. „Het spannende was er wel een beetje af na de voordracht van de gemeenteraad, maar de mi nister houdt de vrijheid om van de voordracht af te wijken." De nieuwe burgemeester was zeker van zijn zaak. Voor de be noeming officieel rond was, had hij al een woning gekocht in Middelburg. Hij zal slechts tij delijk gebruik maken van het appartement dat de gemeente voor hem heeft geregeld. Amerikanen luchtsteun als de vredestroepen in de problemen komen en snel weg moeten. Enkele tientallen Nederlandse militairen gaan tussen kerst en nieuwjaar kwartier maken in Kaboel. De hoofdmacht volgt in januari. ANP/AFP/GPD pagina 4: verkeersagent in Jalalabad pagina 5: gaten in vertaling van videoband Bin Laden zijn rit begint, wordt van hem verwacht dat hij zich meldt bij de afdeling bijsturing om even tuele calamiteiten het hoofd te kunnen bieden. Afleiding van de machinist door gsm-gebruik kwam aan het licht door een genegeerd rood sein door een trein bij Amster dam in augustus 2000. Dat voorval bleef nog zonder gevol gen, maar was wel aanleiding voor een nader onderzoek van Railned. Hoewel dat onderzoek nog in volle gang is, heeft het bureau al wel conclusies getrokken. Zo zou het management van NS Reizigers niet optimaal duide lijk hebben gemaakt aan de be trokkenen wat de risico's voor de spoorwegveiligheid zijn van bellen tijdens het werk. Die boodschap had duidelijker moeten worden uitgedragen aan machinisten en de bijstu ringseenheden. Zo zou het voor veel van de betrokkenen ondui delijk zijn dat een randvoor waarde voor het gebruik van de mobiele telefoon is dat er niet gebeld wordt tijdens de rit. GPD pagina 2: commentaar pagina 3: directie IMS komt personeel tegemoet Gretha Smit heeft gister avond tijdens de kwalifi catiewedstrijden voor de Olympische Spelen op de 3000 meter de complete Nederlandse schaatstop verslagen. De marathon rijdster verdiende met haar sensationele zege hoogstwaarschijnlijk een ticket voor de Spelen in Salt i Q Lake City. door Harmen van der Werf VLISSINGEN - Radio Caroline wil voor de Walcherse kust een zendschip verankeren. De En gelse popzender heeft daarvoor de plek op het oog waar Delta Radio al enkele jaren twee grote zendmasten wil bouwen. Radio Caroline wil ook de etherfre quentie van Delta Radio, 171 ki- loHerz op de langegolf, overne men. Radio Caroline zendt momenteel uit per satelliet. De actie van Radio Caroline komt op een uitgelezen moment. Delta Radio dreigt namelijk haar vergunning voor de zend masten én haar zendvergunning kwijt te raken, Die vergunnin gen zijn eind juni vorig jaar ver lengd, onder de vooi"waarde dat Delta Radio per 1 januari 2002 in de lucht zou zijn. Dat lukt Delta Radio niet. Voor de mas ten die op 35 kilometer uit de Walcherse kust zijn gepland, is nog geen paal in de zeebodem geslagen. Delta Radio geeft zich echter niet gewonnen. Gisteren dien den voor de Rotterdamse recht bank twee kort gedingen die waren aangespannen door Del ta Radio tegen staatssecretaris De Vries (Verkeer en Water staat). Delta Radio eiste dat de vergunningen gehandhaafd blijven. Door een rechtszaak te gen hét project kon de zender nog niets doen, aldus haar advo caat. De situatie was te onzeker. Het geduld van Verkeer en Wa terstaat is echter op. Delta Ra dio heeft al anderhalf jaar extra tijd gekregen, aldus de landsad vocaat, en alle lopende proce- dures kunnen nog wel jaren duren. Hij noemde het onaccep tabel dat Delta Radio al die tijd 'ruimte op zee claimt'. „Dieplek is een ideale zandwinlocatie. En er is zand nodig voor de Wester- schelde Container Terminal (WCT) in Vlissingen." Als Delta Radio de vergunnin gen verliest, kan zij wel weer nieuwe aanvragen. De zender moet dan wel aan nieuwe, stren gere eisen voldoen. Delta Radio heeft daar min of meer zelf voor gezorgd. De politiek ontdekte dankzij de bouwplannen van Delta Radio dat er voor bouwen in zee bijna niets was geregeld. Dat is veranderd. Uitspraak volgende week vrij dag. MIDDELBURG - Een dertigja rige man uit Denemarken is gisteren in Middelburg veroor deeld tot vijf jaar gevangenis straf. De rechtbank achtte doodslag op een Duitse toerist bewezen. De Deen stak op 8 september van dit jaar in de jachthaven Den Osse bij Brouwershaven met een stiletto de 39-jarige Duitser Jürgen Stabrodt, die op een zeilboot lag te slapen, in zijn benen. Daarna is de dader sa men met nog twee Duitse vrien den weggegaan. Een dag later werd het slachtoffer door een voorbijganger op vijftig meter van de boot dood aangetroffen. Sectie wees uit dat de man door een combinatie van bloedver lies en onderkoeling was overle den. De vier waren voor een va kantie naar de camping Den Os- se gekomen. Officier van justitie A.Flikweert had zes jaar gevan genisstraf geëist voor zware mishandeling met voorbedach ten rade met de dood als gevolg. (Advertentie) 8'713214 000019 tatenJaa (Advertentie) van 10.00 - 17.00 uur (Advertentie) (APP))) LUXE ROOMIJS diverse smaken CU literbak M van 47? €1.08 HAMROLLADE f 4.53 (Advertentie) intermediair.nl helpt je met het plannen en ontwikkelen van je carrière. Bijvoorbeeld met zorgvuldig samengestelde loopbaandossiers. Alle informatie over diverse aspecten van je loopbaan vind je hier terug. Ook vind je er diverse tests, de vacaturebank en persoonlijk juridisch en financieel advies. Dus om het beste uitje carrière te halen ga je naar www.intermediair.nl. Als je echt iets wilt bereiken Ml (Advertentie) Verantwoordelijk voor aansturen, ondersteunen en begeleiden van onze interviewers in de regio. HBO-niveau, affiniteit met statistisch onderzoek, vertrouwd met gangbare kantoorsoftware. Zelfstandig, goed organisator, resultaat- en oplossingsgericht. Leidinggevende kwaliteiten. Een deel van uw werkzaamheden verricht u vanuit huis. Maximaal 39.000,- bruto per jaar. zie pagina 24of www.cbs.nl/vacatures

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 1