Schaarste moet betaald worden Kinderversie van Daan Zonderling PZC Dubbele nominatie popprijzen voor Formica, Rebba the Loon en Bruno GEOFFREY DOUGLAS MADGE piano lezers schrijven Achtertuin I Achtertuin II Parkeren II Zorreguita II Zorreguieta III Van Gijzel PvdA GS wijzen bemoeienis met programma's omroep af GELICHT Wonen kunst cultuur dinsdag 18 december 2001 door Ernst Jan Rozendaal KATS - Toneelschrijver Jan Schuurman Hess uit Kats, te vens artistiek leider van Het Ge zelschap van de Zee, vindt dat het toneel zich niet mag afzon deren van de samenleving. Daarom probeert hij zoveel mo gelijk mensen te betrekken bij alle projecten waaraan hij werkt. Het recentste voorbeeld is een kinderversie van zijn to neelstuk Daan Zonderling, Of zijn Wonderbaarlijke Vlucht naar de Zon. Morgenmiddag wordt het stuk, dat in zijn versie voor de jeugd de titel Vieze Henk heeft meege kregen, door de schoolkinderen van Kats opgevoerd in dorps huis De Vriendschap. Eigenlijk betreft het een proef, want Schuurman Hess streeft ernaar dat zijn stuk in het kader van de cultuurmenu's van staatssecre taris Rik van der Ploeg in 2003 door alle scholen op Noord-Be veland en in Goes wordt be werkt. Tegelijk met de officiële première van Daan Zonderling die de opening van het nieuwe theater in Goes luister moet bij zetten. Daan Zonderling is één van de vijf 'Zeeuwse stukken' waaraan Schuurman Hess werkt. Daar toe behoort ook De Dijk, enkele jaren geleden als onderdeel van de Zeeland Nazomer Festivals met veel succes opgevoerd in de buitenlucht bij Kats. Tezamen vormen de Zeeuwse stukken een gedramatiseerde geschiedenis van Kats en Zeeland van 1598 tot het eind van de twintigste eeuw. In januari begint Schuurman Hess aan een toneelstuk over Zeeuwen en de slavenhandel. De werktitel is Van Goeree'tot Zeelandïa. Daan Zonderling vertelt de ge schiedenis van een merkwaar dige man die net buiten Kats aan de Zeedijk gewoond zou kunnen hebben. Hij gaat de zon tegemoet die elk jaar op de lang ste dag precies aan het eind van de dijk bij Kats staat. In samenwerking met Willem Huijbreghs van Scoop heeft Schuurman Hess een ambitieus plan ontwikkeld om zijn toneel stuk te 'verbreden', zoals hij het noemt. De onderwijzers van de lagere school in Kats hebben een samenvatting van het ver haal gekregen om voor te lezen aan de kinderen. Die zijn er ver volgens mee aan de slag gegaan. In tekeningen of koite verhaal tjes hebben zij hun versie van Daan Zonderling gemaakt. Schuurman Hess heeft alles weer ingezameld en de losse ele menten tot het stuk Vieze Henk, of verhalen van de zon gecom poneerd. Verhalen Als in een don ker bos de zon ver dwijnt, vertellen de mensen el kaar verhalen om hun angst voor de duisternis te bezweren. Hun woede richt zich tegen de zonderling Vieze Henk, maar dat verandert als hij de zon te rug weet te toveren. Onder leiding van actrice Tine ke Schrier hebben de kinderen dit gegeven vervolgens in een toneelproductie gegoten. Frank Engels, van de popgroep Nota- bene, heeft er muziek bij gecom poneerd. Morgenmiddag wordt het stuk gepresenteerd. „We wilden kijken of het kon", zegt Schuurman Hess. „Of we een to neelstuk voor volwassenen kon den terugbrengen tot een simpel (Advertentie) KLOVENIERSDOELEN MIDDELBURG 0 donderdag 27 dec. 20.30 uur Berlioz I Liszt: Symphonie Fantastique In de Symphonie Fantastique vertelt Berlioz zijn verhaal van een jonge musicus die in zijn dromen een fantastische vrouw, de actrice Harriet Smithson, ziet. De 'idee fixe' wordt op vele muzikale wijzen gevarieerd. Wordt vervolgd woensdag Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC verse nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactie! beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen wore niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. De heer K. Scherphuis heeft ze ker zelf geen achtertuin, omdat hij zo fel kritiek heeft geuit tij dens de kerstreceptie van Nij verheid en Handel (PZC, 14-12). Mooie kerstgedachte overigens, om mensen die staan voor het behoud van de laatste resten na tuur in het toch al zo kwetsbare Schelde-estuarium uit te maken voor zeurders en klagers. Ik vind dat de heer Scherphuis zich eens beter op de hoogte moet stellen wat de negatieve gevolgen kunnen zijn in ons al ler achtertuin als de voorgestel de ontwikkelingen in Vlissin- gen-Oost onverhoopt doorgang vinden. Een uitstapje naar de linker- en rechteroever bij Ant werpen is voldoende. Dan niet om een drankje en een hapje bij Hessenatie te halen, maar eens in ogenschouw te nemen wat er daar met de dorpen en de leefge meenschap in die omgeving is gebeurd. Als dat de economi sche vooruitgang is die men voor ogen heeft, dan wordt het inderdaad de hoogste tijd om nog meer strijd te leveren voor onze dierbare achtertuin. Klei nerend durft hij dan ook nog te zeggen dat het stukje strand ruimschoots gecompenseerd wordt. Hij heeft vast niet het compensatieplan in het MER- WCT gezien, want dan zou hij net als ons weten dat ten behoe ve van het onder water zetten van de Schorerpolder een geul dwax-s door het liuidige natuur gebied Rammekens-schor gaat. Door die ingreep verdwijnt ook daar nog het grootste deel van de weinige zoute schoiTenge- bieden die we nog hebben. F.A.D. van Nieulande Scheldepoortstraat 56 Nieuw en Sint-Joosland Ik denk dat het noodzakelijk is op de tekst van K. Schex-phuis citerend in te gaan: „Alles mag, maar niet in mijn achtertuin" (PZC, 14-12). Is deze vooi'zitter van het departement Zeeland van de Nederlandsche Maat schappij voor Nijverheid en Handel een ambtenaar? Zijn ge brek aan kermis en inzicht wordt in het geleverde citaat wel heel nadrukkelijk geëta leerd: „Gaat er in Vlissingen- Oost een stukje strand verloren, dat overigens ruimschoots wordt gecompenseerd, dan is het enige argument dat je met je poten van hun strandje moet af blijven." Een blinde en dove voorzitter van eens een achtens- waai'dige belangengroepering. Indien mensen die denken voor trekkers te zijn, zo weinig moei te doen zich van paleontologi sche, estuariene, milieu, natuur en waterloopkundige en andere waai'den op de hoogte te stellen dan zijn zij wel zeer diep geval len, om blindelings, ongenuan ceerd, ambtelijk jai'gon uit hun mond te laten vallen. Hun waar den, NMHN, zijn de onze niet, noch die van de bui-ger die zich kritisch ten opzichte van de door hun vooi'gespiegelde, niet aantoonbare economische waarden, durft en noodge dwongen moet opstellenVerde digers van Rijnmond aan de Schelde, van de armste stad van Nederland, de economische mo tor van Rijnland aan de Maas, verenigt u achter de heer Scherphuis. R.H. van der Pols Bredasestraat 48 Bergen op Zoom Met het ingezonden stuk van 13 december wat betreft het con troleren en bekeui-en door par keerwachters ben ik het volko men eens. Als je dagelijks waarneemt wat er in het verkeer plaatsvindt mag er wel op elke hoek van de sti-aat een wachter of politie postvatten. De oor zaak van het probleem ligt mijns inziens bij de overheid, die alles toelaat (gedoogt) en als het de spuigaten uitloopt de touwtjes aanhaalt. Dat volgens schrijfster iedex-een gelijk is voor de wet zelfs de aanstaande koningin is juist, op papier. Maar of deze wet voor iedex-een gelijk wordt uitgevoerd daar over heb ik zo mijn 'twijfels, wanneer men dagelijks de krant er op naslaat. Th. J. Izeboud Falckstraat 96 Vlissingen De woorden van Guus Janssen (PZC, Lezers Schrijven, 13-12) zijn mij uit het hart gegx-epen. Niet alleen hebben ouders recht op het bijwonen van het huwe lijk van hun dochter. Vooral ook vind ik, dat het Nedex-landse volk dat haar toejuicht, en - zingt en naar haar zwaait als ze ergens verschijnt, het Maxima niet aan kan doen om haar ou ders n iet naast zich te hebben op 2-2-2002. Ingrid Steneker-Gelijn Anna Blamanlaan 33 Vlissingen Eens ben ik het met Guus Ja sen. Nederland op zijn smal De ouders van Maxima gaani naar Brussel om hun dochter de familie te ontmoeten, bel chelijk gewoon. Onno Rudi organiseerde dat. De Belgen hoor je daar ook ni over. Ouders horen erbij te zi; Zijn de politieke heren of dam die erover klaagden, allemaal clean? In iedere familie is wel wat. I leven straks in 2002. Laten eens vooruit kijken. Moet h geluk van dit moderne stel ve pest worden door schreeuweni groeperingen? Niet te geloven Altijd is hier wat, in dit kei] kikkerland. Je schaamt j e tegenover het bi tenland, dat ze hier zo zeure Het gekke is dat er nog naar gi luisterd wordt. De mensen q tegen zijn stuiken we een dag naar Artis, daar kunnen ze api' gaan kijken. En de gx-ote mee derheid van het volk feest mj op 2-2-2002. Wil van Doon W. Druckerlaai Vlissing Het is toch wel triest, dat je aj kameiiid min of meer gedwo:: gen wordt om uit de politiek vertrekken, nadat je een or vangrijke fraude publiekelii maakt. Je eigen partij, de PvdA, ja nx mand neemt het voor je op, la je dan vallen als een bakstee. Het gedrag van Ad Melkert helemaal beneden peil! A; voorman van de partij laat geen mensen vallen, dat getuii van een gebrek aan vei-trou\v! in je parlementaire collega's riekt naar minachting voor mede-politici. Het is een schr. nend voorbeeld van achterk mextjespolitiek. En dan hee Melkert nog ambities om pn mier te worden, terwijl het ve. trouwen in hem ernstig is gt. schaad. Een kundige man a> Van Gijzel is juist het fund; ment van de PvdA. De keuze va, Van Gijzel is de enige juiste we Troost je Rob, er zijn wel partij en, die je niet laten vallen, ol niet als dat een minister beschi digt. Denk eens aan een ove stap naar de WD, die kc politieke gewichten als jij gi bruiken! En deze partij staat achter zi; leden! Dat de PvdA veel sten men kwijtraakt bij de komenc. verkiezingen is zeker: het aanti zetels zou wel eens richting de: tig kunnen gaan en dat is dó nog meer dan de partij verdien De dalende tx-end is fors ingeze. En dat is allemaal te danken a£ het onhandige en wat achte baks aandoende optx-eden vó voorman Melkert. Hij is het ni; waard om gekozen of benoem te worden in welke politie! functie dan ook! J. Disp van deHelstlaanl Vlissinge De x-echtbank in DenBosch ga i nader onderzoeken of er ooi - tussen de regering en EPZ is a! gesproken de kerncentrale t. sluiten in december 2003. F, PvdA in Zeeland wil nu al es, paxiementair onderzoek nat de reden dat EPZ gaat winne. (PZC, 12-12). Men vindt blijkbaar dat o - toenmalige minister van Ei Hans Wijers (D66) het niet gok heeft aangepakt. Met de moge lijkheid dat EPZ gewoon geli: zou kunnen hebben - dat er gee afspraak bestaat -, wil de Pvdi blijkbaar niet eens rekenic houden. Intussen moet de rech: bank met de getuigenvei'horë. nog beginnen. De Zeeuwse soc aal-democraten zijn dus wel ee beetje vooxbarig. De toenmalig minister Hans Wijers heeft heu - niet vex'zuimd om die op papic te zetten. In december 1994, luttele dage na de zogenaamde afspraai schrijft de minister aan Tweede Kamer: „Ik heb beslet ten niet in te stemmen met d bedrijfsduur van de kerncen tx-ale tot 2007... beter acht ik hi de centrale in 2004 te sluiten. En: „Ik wil mijn besluit vei'gf. zeld doen gaan van een maatrf gel die dit jaartal definitie maakt." Het woord 'afspraak' komt ind brief niet voor! Terecht heeft de rechtbank r Den Bosch intussen al gezego 'deze brief onder-steunt hg standpunt van EPZ'. Inmiddd i heeft de Raad van State, op vei zoek van de Stichting Borsself 2004+, de maati'egelen van m: nister Wijers ongedaan ge maakt. De kerncentrale mag i bedrijf blijven. Waarom roep de PvdA de regering niet op o: te doen, wat normaal zou zij: met EPZ om de tafel gaan zitte j voor overleg hoe het verdi moet? Jan Wieme J voorz Stichting Borssele-200i Zeedijk 3 Borssei; door Emile Calon Het zijn mooie tijden voor het make- laarsgilde. De Zeeuwse overheden moeten in opdracht van minister Pronk (Vrom) precies in kaart brengen waar in de toekomst nog gebouwd mag worden. De makelaars hoeven het debat op ge meentelijk en provinciaal niveau dus alleen maar goed te volgen om te weten welke kavels ze moeten opkopen om daarna lekkere winst te kunnen maken. De Zeeuwse gemeenten onderzoeken momenteel waar er nog gebouwd kan worden. Ze moeten daaxbij met een hele reeks beperkingen rekening houden. Niet alleen met zaken als mogelijke stank- en lawaaioverlast alsmede alge meen geldende veiligheidsnormen. Maar ook of een kavel uit oogpunt van de archeologie wel bebouwbaar is. Flo ra en fauna leggen eveneens beperkin gen op. Net als de waterkansenkaart. Er mag immers niet meer gebouwd worden op percelen die zo laag liggen dat ze in de toekomst wel eens nodig zijn om bij veel neerslag water te ber gen. Na het vaststellen van al die contomen wordt duidelijk waar er nog uitbrei ding mogelijk is. Gedeputeerde G. van Zwieten (Volkshuisvesting) noemt zul ke percelen 'gloeiend heet'. Want er mag nog maar op zeer beperkte schaal aan stad- en dox-psuitbreiding" worden gedaan. Voor-al dorpsuitbx-eiding wordt volgens hem een grote zeldzaamheid. Hij vreest dan ook dat makelaars die zulke percelen in handen hebben daar flink aan zullen verdienen. Natuurlijk kxrnnen de makelaars niet het einddebat over de contomen af wachten. Want anderen zullen hen dan voor zijn; 'die gloeiend hete' percelen zijn dan al in het bezit van een collega makelaar of andex-e speculant. Van Zwieten voorspelt dan ook dat make laars nu al pi-oberen die toekomstige bouwgronden in de wacht te slepen. Volgens hem zijn ze op dit moment hier en daar al volop actief bij het opkopen van percelen die wel eens aangewezen kunnen worden als toekomstige bouw locaties. Daarbij nemen ze wel forse ri sico's, lacht hij. Want op sommige ka vels zxxllen nooit huizen vex-schijnen. Omdat de politiek anders besluit of om dat er nieuwe lichtlijnen komen. Kapi taalkrachtige makelaars kunnen zich echter tegen zxilke xlsico's indekken door links en rechts percelen in een vroegtijdig stadium op te kopen in de wetenschap dat een van die percelen toch uitbx-eidingslocatie wox-dt. Het is niet de bedoeling dat elk dorp nog zijn uitbx-eidingswi jkje krijgt. Gemeen ten moeten kiezen, aldus de gedepu- Bouwkavels aan de rand van de dorpen zijn gewild en schaars. teerde. Het ene dorp leent zich nog wel voor enige uitbreiding terwijl het ka rakter van het andere onherstelbaar wordt aangetast als er nog meer huizen aan de randen verschijnen. Van Zwieten is inmiddels een verklaard voorstander van het principe van orga nisch groeien: alleen uitbreiden als het authentieke karakter van het dorp niet wordt aangetast. En uitbx-eiden mag al leen volgens de natuurlijke lijnen. Dus langs een kanaaltje, langs een dijk. Niet plompverloren een aangrenzende pol der volbouwen. Wel kijken hoe het dorp of stadje in het vexieden is gegroeid en daar aansluiting op zoeken. Inbreiding komt echter voor uitbreiding. Voor ge meenten kijken naar het aangrenzende buitengebied moet er eerst in het dorp of stadje zelf de mogelijkheden benut worden om huizen neer te zetten. Dus bi'aakliggende percelen bebouwen, oudere huizen opknappen en huizen die niet meer gewild zijn slopen en vervan gen door nieuwbouw. Van Zwieten zelf verwacht dat via dat proces van inbrei- den er al heel wat gedaan kan worden om te voldoen aan de vraag naar nieuwe woningen. Maar het lukt volgens hem niet om alleen via inbreiding te voldoen aan die vraag. Er zal hoe dan ook uit breiding nodig zijn, zo voorspelt hij met grote zekerheid. Aan de hand van al die contoux'en die nu worden getx-okken, wordt straks bepaald waar dat zal zijn. Van Zwieten geeft aan dat het voor ge meenten moeilijk is om grondspecula- tie te vooi'komen. „Het proces van con- toux-entrekken is immers stap voor stap te volgen. Alles is te lezen in openbare stukken." Volgens hem zijn er gemeen- MIDDELBURG - De provincie Jieeft zich niet te bemoeien met de programma's van Omx-oep Zeeland. Dat erkent het dagelijks provin ciebestuur in antwoord op schriftelijke vragen van het PvdA-Statenlid G. Bosman. Die wilde weten welke mogelijkhe den de provincie heeft om in vloed uit te oefenen op de vex-de- ling van uitzendtijd over verschillende soorten program ma's. Aanleiding zijn de bezuinigin gen die Omroep Zeeland on langs afkondigde. Omdat een tekort dreigde op zowel de be groting van dit als van volgend jaar, is onder meer besloten per 1 januari de informatieve pro gramma's Zeeuws Diep en Zeeuwse Kringen te schrappen. In een toelichting op zijn vragen noemde Bosman dat vorige maand een 'goedkope vorm van chantage'. Hij had de indruk dat Omroep Zeeland expres bezui nigde op de publieke taken om zo financiële stexxn van de px-o- vincie af te dwingen. Vragen Gedeputeerde Staten gaan in het antwoord op de vragen niet op Bosnians aantijgingen in. Wel stelt het dagelijks provin ciebestuur dat de beoordeling van het programma-aanbod een taak is van het Commissariaat van Media. Die test of regionale omroepen zich houden aan de voorschriften van de Mediawet. Volgens GS voldoet Omroep Zeeland daax-aan. De enige in vloed die de provincie heeft is dat zij leden van het algemeen bestuxn- van Omroep Zeeland benoemt, maar niet voordraagt. Het algemeen bestuur kan in houdelijk advies geven over het programma-aanbod. Samenwerking Ook op zijn vraag of samenwer king met andei'e x-egionale of landelijke omroepen een moge lijkheid is voor besparingen bij Omroep Zeeland krijgt Bosman nul op rekest. Die vraag heeft betrekking op de interne bedrijfsvoering van Omroep Zeeland, antwoorden GS kortaf. ten die claims leggen, die op voorhand grond aankopen. Daar zit echter een flink risico aan. Niet alleen in verband met de x-entelast. Maar ook het risico dat er plotseling van hogerhand een nieuwe richtlijn komt waar-door het niet mogelijk is een bepaald perceel te bebouwen. Afspraken De gedeputeerde geeft aan dat het mis schien mogelijk is afspraken met make laar-s te maken. „Door ze te betx-ekken bij inbx-eiding kan misschien afgespro- ken worden dat de gx-ondprijzen in uit breidingsplannen niet te zeer woi'den opgeschroefd." Hij geeft direct aan dat zoiets een mogelijk is. Dat er nog geen regels zijn om te voorkomen dat via grondspeculatie de prijs van bouw grond x-ondom de dorpen als een vuur pijl in de nieuwjaax-snacht de hoogte inschiet. Hij weet een ding wel: bouw kavels aan de rand van de dorpen zijn gewild en schaars. „En voor schaax-se goederen moet nu eenmaal stevig be taald woi'den." Schuurman Hess wil mensen betrekken bij projecten foto Willem Mieras door Ernst Jan Rozendaal VLISSINGEN - De Stichting Popmuziek Zeeland (SPZ) reikt zaterdag 29 december tijdens het Popfeest 2001 in het Arse naal in Vlissingen de Zeeuwse Popprijzen uit. In drie catego rieën zijn artiesten of organisa ties genomineerd. De bands Formica, Rebba the Loon en Bruno zijn genomineerd in zo wel de categorie 'beste cd' als 'beste live band'. Voor het eerst wordt dit jaar ook een prijs toe gekend aan het beste popfesti val. Volgens de SPZ is 2001 een ge denkwaardig jaar. Pillars dx-ong door tot de finale van de Grote Prijs van Nederland, Racoon le verde een prachtige nieuwe cd af Here we go, stereo) en de ver wachtingen over nieuw te ver wachten albums van Nimbus en Nuff Said zijn hooggespannen. Datzelfde geldt natuurlijk voor het in januari te vex-schijnen nieuwe album van Blof, de groep die - zo concludeert de SPZ - gelukkig weer uit het dal klimt, na het overlijden van drummer Chris Götte. De genoemde bands spelen geen rol als het gaat om de gewone popprijzen. Een speciale com missie van de SPZ heeft vijf al bums genomineerd voor de ca tegorie 'beste (demo)cd'. Het gaat om Zeeuwse Klei van Sux-- ï-ender, Formica van Formica, de demo van Bruno, Rewind van Roaster 45 en Reba Moon van Rebba the Loon. Tijdens het Popfeest 2001 treden vier bands op om uit te maken wie dit jaar met de titel 'beste live band' van Zeeland gaat strijken, te weten Fox-mica, Rebba the Loon, MindLink en Bruno. Het pu bliek kiest de winnaar. Nieuw is de prijs voor het beste popfestival. Daax-voor zijn Mos selrock in Yerseke, Anywave in Zierikzee, het Bluesfestival Kwadendamme, Klomppop in Ovezande en Rock around the bridge in Sas van Gent genomi- neei-d. Opvallende afwezigen zijn het Sunburn Festival in Vlissingen (zeer geslaagd, vol gens de SPZ, maar haalde het net niet) en Abdijpop in Middel- bux-g (ongetwijfeld omdat de ox-- ganisatie in handen was van de SPZ). Zoals bekend is Beachpop in Renesse dit jaar niet doox-ge- gaan. Tijdens het Popfeest 2001 wil de SPZ nog enkele poppx-ijzen uit reiken voor bijzondex-e verdien sten in de popmuziek. Op de avond zelf zal woxxlen onthuld wie de gelukkigen zijn. Niet alleen wox-den veel prijzen uitgereikt, tijdens het Popfeest 2001 is ook veel muziek te ho ren. Behalve de wedstrijd tussen de beste live bands zijn optx-e- dens te verwachten van de Zeeuwse bands Pillax-s, Nimbus en Nuff Said. Voor de eerste 250 bezoekex-s van het Popfeest 2001 ligt een cadeautje klaai-. Zij krij gen gx-atis de cd die Scoop heeft gemaakt van het festival Abdij pop. Daarop staat onder meer het complete optx-eden van de voor die gelegenheid eenmalig hex-enigde formatie Dragonfly. Zaal open: 19.45 uur. verhaal op basis waax*van kin deren hun eigen stuk konden creëren." Vaardigheden De kinderen hebben niet alleen het verhaal herschreven, ze heb ben ook kostuums ontwox-pen, pex-sberichten geschx-even, de voorstelling georganiseerd en het dorpshuis daax*voor in ox'de gebracht. „Al" doende zijn de kinderen bezig geweest met vaardigheden die ze noxmaalge- sproken ook op school aanlex-en, zoals stellen of tekenen", legt Schuurman Hess uit. „Plet pro ject past uitstekend in het schoolprogramma. Voor het nieuwe theater in Goes kan een px'oject als dit drempelverla gend werken. Als kinderen van allerlei scholen straks werken aan een uitvoering in dat thea ter, worden zij en hun oudei-s op tal van manieren bij die schouwburg betrokken. Het be reik van dat theater en van to neel in het algemeen zal er veel groter door wox-den." De uitvoering in Kats begint morgenmiddag om 16.30 uur. Morgenmiddag spelen de schoolkinderen van Kats in het dorpshuis het toneelstuk Vieze Henk, dat is gebaseerd op het stuk Daan Zonderling, Of zijn Wonderbaarlijke Vlucht naar de Zon. foto Dirk-Jan Gjeltema FESTIVAL nieuwe MUZIEK Reserveer: 0118- 623650 of kijk op www.nieuwe-muziek.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 12