ROVINCIALE ZEEUWSE COURAN Laatste verzet Al Qaeda gebroken 27.50 m A 5 Kindermisbruik Renesse in Opsporing Verzocht Stoer geprijsd! Kok draagt roer aan Melkert over I- Noordelijke Alliantie claimt netwerk Bin Laden te hebben opgerold Begin van herstel in Kandahar Rekeningrijden kostte staat kwart miljard £tos President van Argentinië bij huwelijk present Zelfgeschoten kerstmaal Nederland gokt deze maand stevig Giscard d'Estaing leidt Conventie Overwinteraars Topper eindigt doelpuntloos Middelburger komt om bij ongeval A58 Neem nu een proefabonnement Zes weken voor 15,- 33,05 !K?:sa7:sRESL. j£5Sir Weinig zon Overwegend bewolkt en eerst kans op een beetje (mot)regen of lichte sneeuw. Vanmiddag temperaturen rond 4 graden. 244e jaargang no. 297 maandag 17 december 2001 los nummer 1,00 2,20) internet: www.pzc.nl jA FOTO VIDEO DIGITAAL! Goes Vlissingen Middelburg Hulst Terneuzen Zierikzee Etten-Leur i van onze redactie buitenland KABOEL - Volgens Af ghaanse krijgsheren in het gebergte rond Tora Bora is het gebied 'gezuiverd' van Al-Qaedastrijders. Maar niemand lijkt te weten waar de terroristenleider Osama bin Laden zich be vindt. Ook Washington tast in het duister over de verblijfplaats van de hoofdverdachte van de aanslagen van 11 september in de Verenigde Staten. De Ameri kaanse bombardementen gaan gewoon door. „Dit was de laatste dag voor Al Qaeda in Afghanistan", aldus commandant Haji Mohammed Zaman. Hij zegt niet te weten waar Bin Laden is, maar vol gens hem bevindt de Saudische terrorist zich niet meer in het gebergte rond Tora Bora. Za man's troepen zouden ongeveer tweehonderd Al Qaedastrij- ders hebben gedood en 35 an deren gevangen hebben geno men. Een andere Afghaanse commandant vertelde journa listen dat zeker vijfhonderd Al Qaedastrijders gevlucht zouden zijn. De Amerikaanse minister van Defensie Rumsfeld denkt dat veel meer Al Qaedaleden op de vlucht zijn geslagen. De be windsman spreekt van tweedui zend vluchtende aanhangers van Bin Laden. Grenstroepen De Pakistaanse regering heeft duizenden extra manschappen ingezet in het bergachtige grensgebied.. Zij moeten voor komen dat Al Qaedastrijders Pakistan binnenvluchten. De grenstroepen arresteerden dit weekeinde tientallen aanhan gers van Bin Laden. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Colin Po well zegt niet te weten waar Osama bin Laden zich bevindt. „We hebben geen reden om aan te nemen dat hij is gedood of ge vangen genomen", aldus Po well. Onderschept Zaterdag meldden Amerikaan se media nog dat troepen van de VS radioboodschappen hadden onderschept uit Tora Bora. Daaruit zou blijken dat Bin La den nog steeds in Tora Bora is. Rumsfeld bracht gisteren een onaangekondigd bezoek aan de Amerikaanse luchtmachtbasis Bagram, ten noorden van de hoofdstad Kaboel. De minister zei dat de internationale vredes macht voor Afghanistan hoog uit 5000 militairen zal tellen. De soldaten worden volgens de be windsman geleverd door vier of vijf landen „De VS zullen er niet direct bij betrokken zijn", aldus Rumfeld. Op een andere basis, bij de luchthaven van Kandahar in het zuiden van Afghanistan, raakten gisteren drie Ameri kaanse mariniers gewond door een ontploffing. Eén van hen is er ernstig aan toe. De explosie vond plaats terwijl de militairen explosieven en mijnen rond het vliegveld opruimden. Vluchten de Al Qaedastrijders hebben in een trainingskamp in de buurt van Kandahar aanwijzingen achtergelaten, waaruit blijkt dat het terreurnetwerk moge lijk beschikt over chemische en biologische wapens. Experts van de VS bestucleren het mate riaal. DPA/RTR pagina 4: dubbel feest (Advertentie) cn LU Vanaf IE 13.00 uur U GO UITVERKOOP 1 LU Grote Markt Goes O KANDAHAR - Marinier Joseph Chenelly grijpt naar een ijzeren staaf die hem wordt aangereikt door kapitein Dave Roraley. Amerikaanse militairen begonnen dit weekeinde op de luchthaven van Kandahar met het herstel van de schade die door Amerikaanse bombardementen is aangericht. Het glas in een wand van de vertrekhal is gebarsten. De mariniers waren bang dat mensen gewond zouden ra ken door vallende stukken glas. foto Dave Martin/RTR van onze redactie binnenland DEN HAAG - Rekeningrijden heeft de Nederlandse Staat tennminste 260 miljoen gulden gekost. Dit heeft minister Netelenbos van Verkeer geantwoord op vra- Premier Portugal dient ontslag in LISSABON - Premier Gutteres van Portugal dient zijn ontslag in. Gutteres besloot hiertoe na de verkiezingsnederlaag van zijn Socialistische Partij bij de loka le verkiezingen. De premier wil politieke verwarring voorko men, nu de oppositionele soci aal-democraten gisteren de ver kiezingen wonnen. RTR gen van de Tweede Kamer. Het omstreden systeem om files te bestrijden zal, zoals bekend, niet worden uitgevoerd. Alleen al dit jaar bedragen de kosten 57 miljoen gulden. Het grootste deel van de kosten (43 miljoen) neemt de Belasting dienst voor zijn rekening. Een half j aar geleden taxeerde Nete lenbos de financiële schade nog op 200 miljoen. In 1999 en 2000 stak de Belas tingdienst 77 miljoen in de voorbereiding van het mislukte project. Veel kosten werden ge maakt door aanbesteding van techniek voor het rekeningrij den en het verrichten van on- derzóék. Halverwege dit jaar besloot Ne telenbos af te zien van rekening- rij den. Ze koos vervolgens voor de kilometerheffing, dat als een effectiever middel tegen files wordt gezien. ANP Advertentie Waar haal je de energie vandaan? Calvin Klein boxershort diverse maten zwart, wit of grijs per stuk van 55.- naar Halve prijs! OP OP door Piet Kleemans RENESSE - De politie Zeeland vraagt vanavond in het tv-pro- gramma Opsporing Verzocht aandacht voor een geval van ernstig seksueel misbruik, dat zich afgelopen zomer heeft voorgedaan in Renesse. Op 28 juli werd een achtjarig Nederlands jongetje in het duingebied grenzend aan een camping seksueel misbruikt door een jongeman van circa twintig jaar. Het jongetje ver bleef samen met zijn ouders op een camping in Renesse. In het belang van het onderzoek wil de politie zijn woonplaats niet vrijgeven. De dader heeft volgens de poli tie een 'punkachtig' uiterlijk; DEN HAAG - De Argentijnse president Fernando de la Rua is op 2 februari aanwezig bij het huwelijk van prins Willem- Alexander en Maxima Zorre- guieta. Hij heeft laten weten te komen, bevestigde de Rijksvoorlich tingsdienst zaterdag. De aanwezigheid van de presi dent zou gunstig zijn voor de Nederlands-Argentijnse be trekkingen. De Zorreguieta 's lieten vorige week aan corres pondenten van de GPD weten niet aanwezig te zullen zijn. In het onlangs verschenen boek Zorreguieta, een biografische schets, heeft Jorge Zorreguieta laten weten dat hij het vertrou wen van de president geniet. De ouders van Maxima zouden de laatste maanden herhaaldelijk bij de president zijn uitgeno digd. ANP/GPD hij had ten tij de van het misdrijf blauw haar met rode puntjes. Het slachtoffer verzweeg aan vankelijk tegen zijn ouders wat hem overkomen was. Hij deed zijn verhaal pas twee maanden later. Na verloop van tijd kon het jongetje tegenover de politie een signalement van zijn bela ger geven, dat volgens voorlich ter J. van Mourick 'behoorlijk goed' is. Pogingen van de politie om de dader te achterhalen heb ben tot dusverre nog niet het ge wenste resultaat opgeleverd. Daarom is ervoor gekozen lan delijke publiciteit te zoeken via het Avro-televisieprogramma. De politie heeft eerder goede er varingen opgedaan met het pro gramma. Van Mourick: „Onge veer eenderde van de zaken die daarin aan de orde komen wordt opgelost, dus is het zeker de moeite waard het te proberen. Het item over het Renesser ze dendelict zit in het eerste deel van Opsporing Verzocht. Dat wordt uitgezonden om 19.00 uur op Nederland 1. NIEUWERKERK - Veertien hazen en een eend; de oogst van een namiddag jagen. Zo'n veertig jagers waren zaterdag actief bij het Schouwse Nieuwerkerk. In een aanhanger die geparkeerd stond op de Oude Polderdijk was de buit gehangen. Er werd dit weekeinde druk gejaagd. Het jachtseizoen loopt nog tot 31 de cember. Vlakbij de Provincialeweg in Sint Maartens dijk heeft een 54-jarige jager zichzelf zater dagmiddag in het been geschoten. De man, af komstig uit Zoetermeer, moet bij de slootkant zijn uitgegleden over de bevroren ploegruggen. Bij zijn val ging zijn geweer af. De traumaheli kopter heeft hem naar een ziekenhuis in Rot terdam gebracht. foto Pieter Honhoff De Staatsloterij zegt zonder problemen 4,4 miljoen Oude- jaarsloten aan de man te brengen en 2,5 miljoen huishoudens doen mee aan de Postcodeloterij. Ondanks de econo mische teruggang is Nederland aan het eind van het J\ jaar nog even goklustig als in voorgaande jaren. De 75-jarige Franse ex-presi dent Valery Giscard d'Estaing wordt voorzitter van de Europe se Conventie die hervormingen van de EU moet voorbereiden. De Europese leiders hebben dat zaterdag in Brussel beslist. Pre mier Kok, door velen getipt als kandidaat, zei blij te zijn dat 'de ze kelk aan mij voorbij gaat'. De EU-top eindigde in ge ruzie over de vestiging van agentschappen. De gans ziet het wel zitten in Zeeland. Vooral de grau we gans komt hier veelvul dig overwinteren. Er zijn deze winter ruwweg 76.000 exemplaren ge teld op de Zeeuw- fi se akkers. De topper in de eredivisie tussen Feyenoord en PSV is gisteren doelpuntloos geëin digd. De wedstrijd was span nend, maar het was duidelijk dat beide ploegen beslist niet wilden verliezen. Voor beide doelen was weinig gevaar. Door de bloedeloze remise blijft Feyenoord eerste op de ranglijst en werd de voor sprong op Ajax ver groot tot twee pun- :'j v; ten. ,'i radio en televisie: 2; binnenland: 3; varia: 4; buitenland: 5; zeeland: 7, 9 en 11; wetenschap: 12; sport: 13,14,15,16,17, 18,19 en 20. KRABBENDIJKE - Bij een on geluk op de noordbaan van de Rijksweg A58 bij Krabbendijke is zaterdagavond een 41-jarige Middelburger om het leven gekomen. Net voorbij het benzinestation Vliete raakte de Middelburgse automobilist door onbekende oorzaak de macht over het stuur kwijt. Hij kwam met de auto op z'n kop in de watergang de Krabben- clijksche Vliet terecht, die daar naast de rijbaan loopt. De man overleed ter plaatse. door Jaco van Lambalgen en Hans van Soest AMSTERDAM - Premier Kok heeft zaterdag afscheid geno men als politiek leider van de PvdA. Het partijcongres koos in de Amsterdamse Rai onder en thousiast applaus fractieleider Melkert tot nieuwe lijsttrekker van de sociaal-democraten. Die zette in zijn eerste toe spraak als partijleider de koers uit voor de verkiezingscampag ne. Kok prees zijn opvolger na drukkelijk als 'een van de hoofdarchitecten van het pro ject om Nederland socialer en sterker te maken'. De weten schap dat Melkert hem zou op volgen als lijsttrekker maakte zijn afscheid mogelijk, ver klaarde Kok, die het congres 'een beetje weemoedig' toe sprak. Melkert gaf op zijn beurt de ac centen voor de komende verkie zingscampagne aan. De PvdA zet in op een gezond financieel beleid in tijden dat het econo misch moeilijker gaat. „Goed met geld om kunnen gaan is so ciaal-democraten aangeboren", zei Melkert. Van de lastenver lichting die de WD in haar pro gramma voorstaat, kan dan ook geen sprake zijn. De PvdA blijft investeren in hoogwaardige zorg, onderwijs en veiligheid. „Wat Nederland nodig heeft is discipline, investeringen en wex*k voor iedereen", vatte Mel kert samen. Leenland Hij riep op tot minder onver schilligheid in de samenleving. Dat houdt ook in dat buitenlan ders die hier komen wonen de Nederlandse gewoontes en wet ten moeten respecteren. „Dit is geen leenland, een land waar je je zomaar vestigt." GPD pagina 3: nog één test Melkert pagina 9: Bosman blijft op 55 (Advertentie) naam:q: noteert u mij voor een proefabonnement van voorletters:m/v 6 weken voor 15,- 33,05. at. nr Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder postcode: staand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin- plaats:nen zes maanden) telefoon:'annoteert u mij voor een abonnement. De eerste .1. twee weken ontvang ik de e-mail:3 krant gratis. Daarna wil ik Voor automatische incasso stem ik toe in betalen: afschrijving van mijn (post)bankrekening- c per maand met nummer: j automatische incasso 19,25/42,42). handtekening: L pe'kwartaal met automatische incasso (€52,-// 114,59). Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice R "71 RP1 4,lnnnnn?11 Antwoordnummer 123 uuuuuz; 43g0VBVljssingen di wo do vr ta (postzegel niet nodig)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 1