Schipper wil fiets-voetveer starten Terneuzense volgt roeping Provincie verwijdert verkeersdrempels in Spel en Magrette Nieuwe ridders opgenomen in Kikkerorde Besprekingen over bouwplannen centrum Hulst verlopen stroef Graafjansdijk strijdt vergeefs voor veiliger verkeerssituatie Brommer rijdt op de autoweg Stuurcorrectie pakt verkeerd uit Drie gewonden door voorrangsfout Inhaalmanoeuvre loopt slecht af Gevonden fietsen kijken Ruitentikker aangehouden Apparatuur weg uit bedrijf Verbinding Kruiningen-Perkpolder blijft mogelijk intact VOLVO OUD VOSSEMEER - De politie heeft gistermiddag rond vijf uur een bromfietser bekeurd die op de autoweg reed. De ze ventienjarige jongen uit de gemeente Tholen reed op de Krab- bekreekweg omdat hij naar eigen zeggen de parallelweg te smal vond. De overtreding komt hem te staan op een boete van 120 gulden. ZIERIKZEE - Op de rijksweg N59 is gistermiddag een vrouw gewond geraakt toen ze met haar auto in de greppel belandde. De zestigjarige Schouwen-Duivelandse raakte van de weg na een stuurcorrectie. Zij moest door de brandweer uit haar auto worden bevrijd, haar man, die ook in de auto zat, kon op eigen kracht uit het voertuig komen. De vrouw is in het ziekenhuis behandeld voor een hoofdwond en vermoedelijk een hersen schudding. BRESKENS - Bij een aanrijding op de rijksweg N58 zijn bij een botsing gistermiddag rond half zes drie personen gewond geraakt. Het ongeval gebeurde toen een 41-jarige automobi list uit de gemeente Oostburg zijn auto probeerde te keren vanaf een parkeerstrook langs de N58. Hij gaf daarbij geen voorrang aan een 79-jarige man uit de gemeente Goes, die hem daarop in de flank raakte. De man uit Oostburg liep daarbij een hoofdwond op, de automobilist uit Goes en zijn 69-jarige passagier hielden beiden pijn op de borst aan het voorval over. VLISSINGEN - Een 23-jarige bromfietser is gisterochtend rond half negen gewond geraakt bij een aanrijding op deSloe- weg. De man haalde op het fietspad een fietser in, waardoor hij op de andere weghelft terecht kwam. Dit veroorzaakte een botsing met een tegemoetkomende 21-jarige vrouw, die ook op een bromfiets reed. De man liep een gebroken enkel op en is naar het ziekenhuis overgebracht. Beide personen zijn af komstig uit Vlissingen. VLISSINGEN - De politie houdt op maandag 17 december een kijkavond voor teruggevonden fietsen in het politiebu reau aan de Molenstraat te Vlissingen. Wie zijn fiets kwijt is, kan tussen zeven en acht zien of zijn rijwiel er tussen staat. Kijkers worden verzocht hun aangifte van diefstal of vermis sing mee te nemen. MIDDELBURG - Een dertigjarige Middelburger is in de nacht van dinsdag op woensdag aangehouden aan de Stro- menweg in zijn woonplaats. De man had een ruit van een ge bouw vernield. De politie arresteerde de man na een melding. De man heeft bekend en is overgebracht naar Toren tijd. Diefstal elektronica Nieuwdorp NIEUWDORP - Uit een bedrijfsgebouw aan de Luxemburg- weg in Vlissingen-Oost is in de nacht van dinsdag op woens dag computer- en audioapparatuur ontvreemd. Daarnaast namen de daders ook een hoeveelheid koffie mee. De waarde van de gestolen goederen is onbekend. donderdag 13 december 2001 door Sheila van Doorsselaer WALSOORDEN - Schipper Pe ter Schelfhout, van het Wals- oordense scheepsverhuurbe- drijf Peter Boot, ziet er brood in een particulier fiets-voetveer op de lijn Perkpolder-Kruiningen te exploiteren na het verdwij nen van de veerpont. Schelfhout zet al op afspraak gezelschap pen over en wil die service best uitbreiden. Schelfhout vaart momenteel .met twee schepen, een omge bouwd tankscheepje en een IJs- selmeerkotter. Deze passagiers schepen zijn echter te klein om grotere gezelschappen mee te nemen. Momenteel mogen er op elk schip twaalf passagiers mee, maar als de Scheepvaartinspec tie hem een vergunning ver leent, mogen er meer mensen meevaren. Hoewel Schelfhout met deze twee schepen, - waar ook plaats is voor fietsen, een 'lijndienst' zou kunnen opzet ten, wil hij dat niet. ,,Die sche pen, dat is pure nostalgie. Leuk voor rondvaarten en mensen die het 'echte varen' willen meema ken. Met die schepen vaar ik naar Lillo, Hoedekenskerke en dergelijke, op onregelmatige tijden. Ik ben niet van plan met die schepen op vaste tijden een vaste route te varen en voor een fiets-voetveer zijn die schepen ook eigenlijk te klein." Schelfhout heeft zijn oog laten vallen op een groter schip, met autokraan. Dit schip zou uiter mate geschikt zijn voor een tweede leven als fiets-voetveer. De schupper wil dit schip best aanwenden als veer (dus met vaste vaartijden en -route), maar de kosten weerhouden hem er vooralsnog van. „Het schip moet twee ton kosten. Dat heb ik niet. Ik weet dat de ge meenten Hontenisse en Hulst graag een vaarverbinding tus sen Perkpolder en Kruiningen willen behouden, maar ik durf hen niet om geld te vragen. De Hontenisser burgemeester A. Vogelaar nodigt Schelfhout van harte uit voor een gesprek. We hebben al een paar aanmel dingen van geïnteresseerden en we hebben al een ondernemer op bezoek gehad die de exploi tatie van een fiets-voetveer op zich wil nemen. De kosten lagen echter erg hoog en we hebben hem daarom doorverwezen naar gedeputeerde J. Hennek- eij. Kijk, met wat voor boot de overtocht verzorgd gaat wor den, maakt ons niet zoveel uit. Als de boot maar door de Scheepvaartinspectie is goed gekeurd. Natuurlijk willen we graag weten hoe Schelfhout het veer voor hem rendabel gaat maken. Ook moeten we dan in gesprek met de provincie en na tuurlijk de gemeente Reimers- waal." door René Hoonhorst SPUI - De provincie heeft giste ren drie verkeersdrempels in Spui en Magrette weggehaald. De bewoners van de buurt schappen klaagden al langer over trillingen en geluidshinder. De drempeltjes die nu zijn weg gehaald, waren niet meer dan lichte verhogingen in het weg dek. Ze zijn destijds aangelegd om de snelheid binnen de be bouwde kom in beide buurt schappen laag te houden, maar de meeste personenauto's reden er zonder veel problemen over heen. Vrachtwagens en bussen moesten wel afremmen, merk ten de bewoners. Er kwamen dan ook regelmatig klachten over geluidsoverlast en trillin gen. De Directie Infrastructuur en Vervoer van de provincie liet metingen uitvoeren, waaruit bleek dat de drempels voor iets meer trillingen en geluid zorg den dan is toegestaan. Hoewel niet overtuigd van de noodzaak, besloot de provincie vervolgens de drempels weer weg te halen. Gisteren zijn de hobbels wegge- freesd, waarna er een nieuw laagje asfalt op de weg werd aangebracht. Bewoners hebben nog geen schadeclaims bij de provincie ingediend, maar er wordt nog onderzocht of de drempels scheurvorming heb ben veroorzaakt. Plateaus De grote verkeersplateaus aan beide zijden van Spui en Magre tte blijven overigens gewoon liggen. Voor de weg tussen het Terneuzense kruispunt Sint An na en Axel geldt voor het groot ste deel al een maximumsnel heid van zestig kilometer per uur. De plannen voor de Ruit, het verkeersveiligheidsproject voor Oost-Zeeuws-Vlaanderen, voorzien op termijn ook invoe ring van een dertig-kilometer- regime in Spui en Magrette. Comitélid Han Westerweele, ridder Connie van Eenennaam, comitélid Wilma Valk en ridders les van Haneghem en Tannie Wieland (van links naar rechts). foto Peter Nicolai door Wilma Valk AARDENBURG - Voor de geno mineerden voor de Aardenburg- se Kikkerorde is het ieder jaar weer een verrassing. Ze worden min of meer onvoorbereid naar de ceremonie getroond om daar door leden van het bestuur van de Taakgroep Evenementen van Ondernemend Aardenburg te worden toegesproken. Dit j aar waren er drie nieuwe le den voor de Orde van de Aar- denburgse Kikker. In het teken van het jaar van de vrijwilligers werd Connie van Eenennaam- Henry in het zonnetje gezet en Tannie Wieland kreeg haar on derscheiding voor haar vele werk als activiteitenbegeleid ster in woonzorgcentrum Coensdike in Aardenburg. De derde nieuwe ridder was de voorzitter van de taakgroep, les van Haneghem. Hij begon zijn activiteiten binnen de Stichting Promotie Aardenburg. Die stichting is opgegaan Onderne mend Aardenburg. Al ruim tien jaar zet van Haneghem zich in voor de belangen van de stad, de bevolking en de ondernemers. „We moeten eerst iets doen, iets waarmaken", was altijd zijn de vies. Het bestuur was ervan overtuigd dat les nu ruim vol doende had gedaan om de orde te mogen ontvangen. De ceremonie vond gisteren plaats in de doopsgezinde kerk Het Lam te Aardenburg. Na de uitreiking van de ordes werd de roemruchte Kikkerdrank ge dronken, De nieuwe ridders kregen een medaille, een draag- insigne en een oorkonde over handigd. door René Hoonhorst HULST - De gemeente Hulst en projectontwikkelaar BAM heb ben nog geen overeenkomst be reikt over de verdere uitwerking van bouwplannen in het noord westelijk deel van de Hulster binnenstad. Drie maanden geleden besloot de gemeenteraad dat de project ontwikkelaar kon beginnen aan het verder uitwerken van de (Advertentie) U rijdt VOLVO Wij doen de rest. CAICAPPENDIJK Mr. F.J. Haarmanweg 49 Temeuzen REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB TERNEUZEN Tel: (0115) 686000 Fax: (0115)610724 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Pascalle Cappetti René van Stee Frits Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax: (0114)373840 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer René Hoonhorst CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl plannen voor het opknappen van Dubbele Poort, de kop van de Bierkaai- en de Overdam- straat en de invulling van het terrein waar het postkantoor staat. De plannen voor de aan leg van een parkeergarage on der het 's Gravenhofplein en de bouw van winkels en apparte menten op dat plein moesten destijds voorlopig in de ijskast worden gezet. Mocht de raad de 'intentie' uitspreken dat het 's Gravenhofplein in een later sta dium alsnog aan bod zou ko men, dan zag ontwikkelaar G. Veldkamp wel mogelijkheden dat BAM eerst aan de slag zou gaan met het opknappen van de lelijke plekken in Hulst. Stroef Wethouder W. Kaijser verklaar de gisteren echter dat de onder handelingen met BAM tot nog toe geen concreet resultaat heb ben opgeleverd. De top van het bouwconcern lijkt weinig zin te hebben in het bouwen van slechts enkele winkel- en ap partemententorens als nog niet onomstotelijk vaststaat dat de tientallen appartementen en winkeltjes op het 's Gravenhof- plein ook gebouwd kunnen worden. Kaijser ontkende niet dat de onderhandelingen voor uitwerking van vier deelplan- nen in het centrum stroef verlo pen. Maar de wethouder gaat er nog immer vanuit dat overeenstem ming wordt bereikt, omdat zo wel de gemeente als BAM al enorm veel tijd en geld in het maken van de plannen hebben gestoken. Hoeveel geld beide partijen aan de ontwikkeling van de plannen hebben uitgege ven, wist Kaijser gisteren niet direct. „Ik wil het ook niet weten. We moeten gewoon door met die plannen. Het zou eeuwig zonde zijn als we nu niet doorpakken. Ik ben er ook nog steeds van overtuigd dat de parkeergarage er moet komen om auto's wel in de binnenstad kwijt te kunnen, maar ze geen ruimte te laten op slokken." Optimisme Kaijser hoopt dat begin volgend jaar - 'januari, februari' - de overeenkomst met BAM kan worden getekend. Of de project ontwikkelaars van BAM dat op timisme delen, is onbekend. Woordvoerder Veldkamp was gisteren niet bereikbaar voor commentaar. van onze regioredactie WESTDORPE - Bewoners van de Graafjansdijk ter hoogte van de Zwartenhoek in Westdorpe vragen de gemeente Sas al ge ruime tijd vergeefs om verkeers maatregelen om de veiligheid op hun deel van de dijk te verbe teren. „Het is voor ons bijzonder frus trerend dat iedereen bevestigt dat de situatie onveilig is en dat niemand er wat aan kan doen. De meeste bewoners van de Graafjansdijk hebben de moed al opgegeven om actie te onder nemen. Maar ik ga door", zegt Anja Burm, die zich gesteund weet door de bewoners uit haar buurt. De Graafjansdijk is benoemd als dertig-kilometergebied en voorzien van enkele verkeers remmers. Maar het laatste ge deelte van de dijk, ongeveer anderhalve kilometer in de om geving van de Zwartenhoek, is een lang recht stuk. „Dat nodigt uit om te gaan racen, vooral om dat het na de laatste wegver smalling is. Mensen denken nog gauw even wat tijd terug te kun nen winnen." De gemeente toonde Burm in ju ni nog de bereidheid 'te bezien of we voor het komende jaar enige middelen vrij kunnen ma ken om knelpunten op te lossen. Een harde toezegging kunnen wij nu niet doen, om reden dat de gemeenteraad het budget recht heeft.' Uitschieters De Westdorpse nam geen genoegen met die voorzichtige toezegging. Ze leende via de plaatselijke afdeling van ver keersveiligheidsorganisatie 3VO een geijkte snelheidsmeter en hield zelf vier metingen. De conclusie luidde dat er gemid deld 50 tot 55 kilometer per uur wordt gereden in de buurt van de Zwartenhoek, met uitschie ters tot boven de zestig kilome-. ter per uur. Ook de toezending van de con troleresultaten aan de gemeen te, sorteerde weinig effect. „Uw ijver voor verhoging van de ver keersveiligheid op de Graaf jansdijk waarderen wij zeer, echter voor de korte termijn hebben wij geen budget be schikbaar voor het aanleggen van snelheidsremmende voor zieningen", liet de gemeente haar weten. De reconstructie van de Graafjansdijk gaat wel iswaar volgend jaar van start, maar het gedeelte aan de Zwar tenhoek valt daar buiten, Burm laat het er niet bij zitten en overweegt nu de gemeente raad in te schakelen. (Advertentie) Marleen van Wijck: „Ik wil vertellen wat ik geloof, rhaar niet mensen iets opdringen. Ik ga ze niet proberen te bekeren." foto Peter Nicolai door Manon Kotvis TERNEUZEN - De 27-jarige Marleen van Wijck uit Terneu- zen heeft een duidelijk doel voor ogen. Ze wil haar geloof uitdragen. „Ik loop al heel lang met dat zendingsgevoel. Al sinds ik een jaar of tien was." In januari geeft ze ge hoor aan dit gevoel en vertrekt voor een jaar naar Zuid-Afri- ka om daar een training voor zendelingen te volgen. Van Wijck zegde haar baan op als ziekenverzorgster in zie kenhuis de Honte in Terneu- zen, verkocht haar auto en woont sinds kort weer bij haar ouders. Inentingen, verzeke ringen en studiegeld zijn gere geld, dus ze is klaar om op 22 januari te vertrekken naar Lynnwood Rich, een plaatsje bij Pretoria. Vrienden, kerkge noten en familie sponsoren haar, zodat de benodigde 22.000 gulden binnen is. De Terneuzense kreeg het christendom met de paplepel ingegoten en ontwikkelde zich tot een begaan lid van de evan gelische gemeente. Zo vaak haar werk het toeliet, ging ze op zondag naar de kerk, ze volgde drie jaar de Evangeli sche Toerustingsschool (ETS) en ze zingt bij de muziekgroep van de kerk. Tot ongeveer een j aar terug vond ze zichzelf nog te jong voor zendingswerk, maar toen hakte ze de knoop door. Het was voor haar duide lijk wat ze wilde: „God heeft me geroepen voor zending. Mijn doel is mensen met het evangelie te bereiken en hulp verlening te geven. Ik kan niet uitleggen waarom, dat is een gevoel." Na een korte zoektocht kwam ze uit bij Operatie Mobilisatie. Deze organisatie zet jongeren uit verschillende kerken en landen ergens ter wereld in 'ten dienste van God'. Na een uitgebreide selectie en ver schillende gesprekken, kreeg ze te horen dat ze een jaar naar Zuid-Afrika mocht. Middle of nowhere Daar krijgt Van Wijck, samen met zestig tot tachtig andere deelnemers, een half jaar lang voornamelijk theorie en een half jaar praktijk. De theorie bestaat uit bijbelstudie, bestu dering van verschillende cul- tueren en religies en vier 'out- reaches'. Hierin brengt de groep het geleerde in de prak tijk. Maar eerst gaan de zende lingen in spé twee weken lang in primitieve omstandigheden leven, om te ondervinden hoe arme mensen in Zuid-Afrika leven. „Geen water, geen douche, in the middle of nowhere. Ik zie daar wel een klein beetje tegenop, maar het komt wel goed, want ik ben avontuurlijk ingesteld", lacht Van Wijck. Minder vrolijk is ze als ze het over haar vrienden en familie heeft. „Ik vind het het moeilijkste om mijn fami lie en vrienden achter te la ten." In Lynnwood Rich gaat ze met vijf anderen in een huisje wo nen. In de groep zitten nog twee andere Nederlandse meisjes, die ze inmiddels ont moet heeft en waarmee ze sa men in het vliegtuig zit. In het half jaar dat er praktijk gege ven wordt, en tijdens de outre- aches, gaat Van Wijck samen met haar groep met mensen praten over het geloof. Dit ge beurt volgens haar vooral door mime en drama op te voeren. Ook bezoeken de leerlingen scholen en kerken en bieden ze vooral praktische hulp. „Ik ga in dat trainingsjaar leren hoe ik mensen moet benade ren. Je komt in aanraking met moslims, hindoes en de lo kale stammen. Ik wil vertellen over wat ik geloof, maar niet mensen iets opdringen. Je gaat ze niet proberen te beke ren."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 47