RWS klaar voor de toekomst PZC Weg Nieuw-West opnieuw bestraat Grote Kerk zoekt vrijwilligers bl:9 Woningbouwvereniging neemt afscheid van bestuur en commissarissen Koorschool treedt op met rk Herenkoor Schipper wil fiets-voetveer starten Brommer rijdt op de autoweg Stuurcorrectie pakt verkeerd uit Drie gewonden door voorrangsfout Diefstal computers en koffie Inhaalmanoeuvre loopt slecht af Kapelse bibliotheek wil strippenkaart invoeren Orgelconcert in Gertrudiskerk Goes krijgt mogelijk ook Kids Team tegen geweld agenda donderdag 13 december 2001 door Rolf Bosboom GOES - Woningbouwvereni ging RWS is klaar voor een nieu we toekomst. Per 1 januari wordt de opzet van de organisa tie ingrijpend gewijzigd. Dat betekent in de praktijk dat het huidige bestuur en de bestaande raad van commissarissen wor den bedankt voor hun diensten en worden opgeheven. De zit tende leden kregen gisteren een afscheidsreceptie aangeboden in de Grote of Maria Magdalen- akerk in Goes. Aan het begin van de bijeen komst schetste directeur J. Franken nog eens de achter gronden van de veranderingen. Doordat de overheid zich medio jaren negentig als subsidiegever heeft teruggetrokken uit de wo ningcorporaties, zijn die volle dig zelf verantwoordelijk ge worden voor hun financiële positie. Om toch te kunnen blijven zor gen voor voldoende aanbod aan goede en betaalbare huurhui zen, hebben de corporaties ex tra geld nodig. Dat proberen zij binnen te krijgen door het aan bieden van aanvullende woon diensten, deels op commerciële basis. „Dat betekent dat we GOES - Het jongenskoor van de Zeeuwse Koorschool houdt rond kerst drie concerten in sa menwerking met het rooms-ka- tholieke Herenkoor. Het eerste concert vindt plaats op zondag 16 december in de Nederlands hervormde kerk in Hoedekenskerke en begint om half vier. Het tweede concert is op vrijdag 21 december om half acht in de Sint Anna kerk te Yerseke. Het laatste concert, vindt plaats in de rooms-katholieke kerk in Goes op Tweede Kerstdag, woensdag 26 december. Dit op treden begint om half vier. Voor alle concei*ten is de toe ganggratis. meer bedrijfsmatig moeten kunnen inspelen op de verande rende marktsituatie", zei Fran ken. De huidige drieledige bestuur lijke organisatie (directeur, be stuur en raad van commissaris sen) is daar te log voor. Daarom gaat de RWS terug naar twee la gen, waarbij het bestuur ver dwijnt en de directeur ook be stuurder wordt. Die werkt onder toezicht van de raad van commissarissen. Om een frisse start te maken en de nieuwe organisatie zo min mogelijk te belasten met het verleden, is besloten dat de hui dige bestuurders en commissa rissen hun functie neerleggen. Het bestuur bestond uit zeven mensen, onder voorzitterschap van J. de Pooter. De raad van commissarissen bestond de af gelopen periode uit voorzitter U. de Vries, vice-voorzitter E. van Dissel en J. de Looff-de Wild. De huidige directeur Franken is benoemd tot direc teur-bestuurder. Aanvulling De precieze invulling van de nieuwe raad van commissaris sen is nog niet duidelijk. De ver wachting is dat de algemene ledenvergadering daar in febru ari over beslist. De huidige raad blijft daarom tot die tijd aan. De nieuwe raad telt vijf leden, van wie er een wordt voorgedragen door de Huurdersvereniging Bevelanden. De eerste twee jaar wordt de nieuwe raad aange vuld met een van de vroegere be stuursleden en een van de huidi ge commissarissen om te zorgen voor een soepele overgang. M. 't Hart, wethouder volks huisvesting van de gemeente Goes, zei mede namens de ge meentebesturen van Kapelle en Noord-Beveland lof te hebben voor de stap die RWS nu neemt. „Normaal is er gedonder in het kot als het bestuur en de raad van commissarissen in één keer opstappen. Dit afscheid verdient echter de grootste waardering, want ook de ge meentebesturen willen dat er slagvaardig wordt gehandeld op het gebied van de volkshuis vesting. De RWS heeft de afge lopen jaren al laten zien dat uit stekend te doen." De komende maanden wordt er gewerkt aan de Fluitekruidstraat. foto Willem Mieras door Harold van Ginkel GOES - De herinrichting van de Fluite kruidstraat in de Goese wijk Nieuw-West is begonnen. De aanleg van de rondweg om deze wijk, die nog voor dit jaar op het pro gramma stond, is uitgesteld tot begin febru ari. De voorbereidende werkzaamheden hiervoor zijn inmiddels wel gestart. De projecten moeten het slotstuk worden van de herinrichting van de nieuwbouw wijk Nieuw-West. De rondweg ontstaat door het doortrekken van de Ringbaan- West ter hoogte van de Vogelwikkestraat naar het Marconigebied. De vernieuwde Fluitekruidstraat moet in april volgend jaar gereed zijn en de rondweg in september. De kosten bedragen samen ongeveer vier mil joen gulden. De Fluitekruidstraat is de belangrijkste weg voor het verkeer in Nieuw-West op dit moment. Vanwege het vele bouwverkeer vex-keert het wegdek in belabberde staat. In april volgend jaar moet de Fluitekruids- traat opnieuw bestraat zijn. Verder liggen er dan plateaus met rode klinkers en drempels op de kruisingen met de Kox'enbloemstraat en de Akkerdistelstraat en een di'empel op de Fluitekruidstraat zelf. Het is de bedoe ling later ook een drempel aan te leggen op de kruising met de J.P. Coenstraat. De rondweg moet de Fluitekruidstraat ont lasten van de verkeersdrukte. Als alles vol gens plan verloopt, wox'dt Nieuw-West ixi drie sectoren verdeeld, die per auto onder ling niet bex-eikbaar zijn. Automobilisten zijn dan op de doorgaande wegen aange wezen, waai-door de wijk autoluw wordt. Het grootste gedeelte van de rondweg wordt voorzien van het zogenaamde ZSA (Zeer Stil Asfalt). Het grote voordeel van dit asfalt is dat het vei'keerslawaai wordt gehalveerd. De kosten voor zijn wel iets hogex". Verder moet het asfalt vaker worden schoongemaakt en is de slijtage groter, waardoor de levensduur korter is dan van gewoon asfalt. Na aanleg vaxi het nieuwe deel van de rondweg, die aansluit op de Marconi- straat, is een gx'oot gedeelte van Goes öm- ringd door een rondweg. In de toekomst staat nog de uitbreiding tot en met de M. A. de Ruyterlaan op het programma. WALSOORDEN - Schipper Peter Schelfhout, van het Wals- oordense seheepsverhuui'bedrijf Peter Boot, ziet er wel brood in een particixlier fiets-voetveer op de lijn Perkpolder-Krui- ningen te exploitex-en na het verdwijnen van de veerpont. Schelfhout zet al op afspraak gezelschappen over en wil die service best uitbreiden. Schelfhout vaail daar momenteel al met twee passagiersschepen. Deze zijn echter te klein om gro- tei*e gezelschappen mee te nemen. Hij heeft zijn oog laten val len op een groter schip, met autokraan, dat uitex-mate ge schikt zou zijn als fiets-voetveer. De schipper wil dit schip best aanwenden als veer, maar de kosten weerhouden hem er voox-alsnog van. „Het schip moet twee ton kosten. Dat heb ik niet. Ik weet dat de gemeenten Hontenisse en Hulst graag een vaarvei'binding tussen Perkpolder en Kruiningen willen be houden, maar ik durf hen niet om geld te vragen." De Honte- nisser burgemeester A. Vogelaar nodigt Schelfhout van harte uit voor een gesprek. OUD VOSSEMEER - De politie heeft gistermiddag rond vijf uur een bromfietser bekeurd die op de autoweg i'eed. De ze- ventienjaxige jongen uit de gemeente Tholen reed op de Krab- bekreekweg omdat hij naar eigen zeggen de parallelweg te smal vond. De overtreding komt hem te staan op een boete van 120 gulden. ZIERIKZEE - Op de rijksweg N59 is gistermiddag een vrouw gewond geraakt toen ze xnet haar auto in de greppel belandde. De 60-jarige Schouwen-Duivelandse raakte van de weg na een stuurcorrectie. Zij moest door de brandweer uit haar auto worden bevrijd. Haarman, die ook in de auto zat, kon op eigen kracht uit het voertuig komen. De vrouw is in het ziekenhuis behandeld voor een hoofdwond en vermoedelijk een hersen schudding. BRESKENS - Bij een aanrijding op de rijksweg N58 zijn bij een botsing gistermiddag rond half zes drie personen gewond geraakt. Het ongeval gebeurde toen een 41-jarige automobi list uit de gemeente Oostburg zijn auto probeerde te keren vanaf een pax'keerstx'ook langs de N58. Hij gaf daarbij geen voorrang aan een 79-jarige man uit de gemeente Goes, die hem daarop in de flank raakte. De man uit Oostburg liep daarbij een hoofdwond op, de automobilist uit Goes en zijn 69-jarige passagier hielden beiden pijn op de borst aan het voorwal over. NIEUWDORP - Uit een bedrijfsgebouw aan de Luxemburg- weg in Vlissingen-Oost is in de nacht van dinsdag op woens dag computer-- en audioappax-atuur ontvreemd. Daarnaast namen de dadei's ook een hoeveelheid koffie mee. VLISSINGEN - Een 23-jarige bromfietser is gisterochtend rondhalf negen gewond gex-aakt bij een aanrijding op de Sloe- weg. De man haalde op het fietspad een fietser in, waax-door hij op de andei'e weghelft ter-echt kwam. Dit veroorzaakte een botsing met een tegemoetkomende 21-jarige vrouw, die ook op een bromfiets reed. De man liep een gebroken enkel op en is naar het ziekenhuis overgebracht. Beide per-sonen komen uit Vlissingen. door Ron Magnée KAPELLE - De bibliotheek van Kapelle wil in de toekomst boe ken per strippenkaart uitlenen. In plaats van een vaste contri butie per jaar, betalen leners dan een bedrag per boek. Direc teur R. van Tilborg van de Ka pelse bibliotheek streeft ernaar het nieuwe systeem binnen een jaar in te voeren. Een chipkaart waarmee boe ken, cd's en cd-x-oms kunnen worden geleend en die gebrui kers naar behoefte kunnen op en afwaarderen. Dat is jongste idee van de bibliotheek van Ka pelle. De organisatie wil hier mee een groter onderscheid ma ken tussen de kleine en de grote gebruiker-. „Je kan aan iemand die per jaar maar drie reisgidsen leent niet evenveel contributie vx-agen als aan iemand die wekelijks vijf romans meeneemt", verdedigt directeur Van Tilborg het nieu we prijsmechanisme. Door het huidige uniforme systeem - een contributie van 44 gulden per jaar - haken voox-al de kleine ge bruikers af. „En die willen we terug", aldus Van Tilborg. REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113) 273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Ron Magnée Rob Paardekam Esme Soesman Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Om de bijdx-age meer te laten af hangen van het leengedrag, ont wikkelt de bibliotheek een soort chipkaart waarmee lezex-s per product te betalen. Het idee doet nog het meest denken aan de bekende chipkaart van de banken. Overigens beklemtoont Van Tilborg dat lenen van boe ken voor jongeren tot en met 17 jaar hoe dan ook gx-atis blijft. De directeur deed zijn uitspra ken tijdens een feestelijke bij eenkomst in het gemeentehuis van Kapelle. De gemeente en het bestuur van de Kapelse biblio theek zijn een nieuwe financie- ringsstmetuur overeen geko men. Kortgezegd betekent het dat de gemeente aan de biblio theek een zak met geld geeft en voorwaarden stelt. De biblio theek bepaalt ver-volgens hoe en waaraan het geld wox-dt be steed. Meer lenen Deze zogenaamde budgetsubsi diëring vex-plicht de bibliotheek wel tot een aantal doelstellin gen. Zo dient ox-ganisatie een le nersbestand te hebben dat gelij ke tred houdt piet de groei van de Kapelse bevolking. Bij voor- keur moeten die bezoekers jaar lijks dan ook meer lenen dan 37 boeken, het huidige gemiddelde per lenex-. Om de nieuwe doelstellingen te bex-eiken resex-veert de gemeente een bedrag van meer dan zes ton. Hiex-in zit honderdduizend gulden om de hei-stel werkzaam heden aan het gebouw te bekos tigen. De bibliotheek kampt al tijden met achterstallig ondei-- houd. Om het gehele pand weer tiptop in orde te krijgen is meer nodig, zo rekent Van Tilborg voor: zeker nog zo'n 170.000 gulden extra. BERGEN OP ZOOM - In de Gertrudiskerk in Bergen op Zoom vindt zondag 16 decem ber vanaf 16.00 uur het volgen de concert in de winterserie or gelconcerten plaats. Tijdens het concei-t van Janno den Engelsman staan enkele werken uit de negentiende en twintigste eeuw op het pro gramma, van onder andere Felix Mendelssohn Bartholdy, Dudly Buck en Max Reger. Ook staan oudere werken van Tele- mann en Zachow op de rol. Bezoekers kunnen gebi-uik ma ken van de ingang aan de Kerk straat. door Rolf Bosboom GOES - De Stichting Grote of Maria Magdalenakex-k in Goes is dringend op zoek naar vrij willigers. Het gaat daarbij onx mensen voor het beheer van het gebouw en 'kerkwachten' die bezoekers willen ontvan gen. Ook zijn er plannen om een donateurskring te vormen. De Grote Kerk is x-ecent voor veel geld compleet gerestau reerd. Dat werk is gecoördi neerd door de stichting, die er ook voor heeft gezorgd dat het gebouw nu geschikt is voor het houden van allex-lei evene menten en festiviteiten. De in komsten die de verhuur ople vert, wordt gebruikt om de grote leningen te kunnen af lossen die de stichting in het kader van de restauratie heeft moeten afsluiten. Het bestuur is nu tot de con clusie gekomen dat de ruimte weliswaar naar tevredenheid functioneert, maar dat de ma te waai-in die wordt gebruikt nog onvoldoende is om de stichting financieel gezond te houden. „Als we de frequentie niet kunnen opvoeren, blijven we met een exploitatietekort zitten", zegt voorzitter D. Oos- tinga. Het probleem is echter dat de stichting momenteel ook niet nog meer evenementen aan kan wegens gebrek aan mens kracht. Weliswaar bestaat het bestuur uit zes mensen, maar die doen dat werk naast hun dagelijkse bezigheden. „Voor de eigenlijke exploitatie heb ben we één coördinatox*, die de zaak met anderhalve vrijwilli ger draaiende moet houden." Om die reden zoekt de stich ting een aanzienlijk aantal vx-ij willigex-s. Dat gaat dan on der meer om wat sjouwwerk, schoonmaken en alle andei-e klusjes die nodig zijn als de ruimte is gehuui-d. „Het zijn allemaal geen grote dingen, maar het wei'k moet wel wor den verzet. Als je een behoox-- lijkegroepachterjehebt,ishet ook niet zo'n zware belasting", aldus Oostinga, die denkt aan ongeveer tien mensen. Daarnaast wil de stichting het vernieuwde gebouw zoveel mogelijk openstellen voor ge- interesseerden. „Het is groten deels met gemeenschapsgeld gerestaureerd en dan moet het ook bezichtigd kunnen wor den. Nu kan dat niet en daar krijgen we ook klachten over. Op de Landelijke Fietsdag, toen er van alles in Goes te doen was, was de kerk bijvoor beeld dicht. Maar zonder vrij willigers valt dat niet te orga niseren." Gastheren Oostinga hoopt ongeveer twintig 'kerkwachten' bij el kaar te krijgen, zodat de kerk tijdens het seizoen vijf dagen per week open kan zijn. „Die kei-kwachten zijn een soort gastheren en -vrouwen die be zoekers ontvangen en desge wenst rondleiden. Ons idee is om dan ook een souvenirwin keltje in te richten, waarmee we dan weer een giijpstuiver verdienen." Door de kerk open te stellen, hoopt de stichting dat ook meer mensen op het idee worden gebracht evene menten en bijeenkomsten in de Grote Kerk te beleggen. Donateurskring Verder treft de stichting voor bereidingen voor het opzetten van een donateurskring. „Maar wij vinden dat je ook iets voor die donateurs moet doen", zegt Oostinga. Hij denkt daarbij onder meer aan het regelmatig rondsturen van een nieuwsbrief en het organi- seren van speciale dagen voor donateurs. „We kunnen de groep daar zelf een inbreng in laten hebben." Ook de organi satie daarvan kan echter niet zonder mensen die belange loos willen meewerken. Voor meer informatie D. Oostin ga, 0113-232800, of schriftelijk: Grote Kade 26, 4461 BE Goes. door Harold van Ginkel GOES - Als het aan de Stichting Tegen Zinloos Geweld ligt, krijgt Goes binnenkort een Kids Team. Het doel van dit team is duidelijk maken dat geweld niet normaal en vanzelfsprekend is. De stichting gaat gratis infor matiepakketten versturen naar basisscholen, sportclubs en an dere verenigingen. In Hulst zijn sinds november al twee teams actief. De sti cht ing, bekend van het lie- veheex-sbeestje, ontstond iets meer dan vier jaar geleden na de commotie rond zinloos geweld. In mei van dit jaar begon het px'oject Kids Tegen Geweld. In de afgelopen maanden hebben ongeveer honderd kinderen door heel Nederland meege daan aan enkele zelf opgerichte projecten. In samenwerking met de ge meente is het project nu ook in Goes begonnen. Met de pakket ten hoopt de stichting kinderen ex'toe aan te zetten deel te nemen aan een Kids Team. Leden van zo'n team zijn acht jaar of ouder en tellen minimaal vijf leden. Bart Wisbrun, oprichter van de Stichting Tegen Zinloos Ge weld: „Kinderen moeten zelf het initiatief nemen. Ze kunnen bij voorbeeld een spreekbeui-t hou den of een werkstuk maken. Het is geen verplichting. We probe ren te helpen waar mogelijk." Het pakket moet kinderen de nodige informatie geven en be vat onder andei'e een informa tiefolder, een handboek en een postei: Het handboek uit het informa tiepakket is zorgvuldig samen gesteld. Wisbrun: „We hebben daarvoor onder meer samenge werkt met psychologen, op- voeddeskundigen en betrokke nen van geweld." De stichting wil met het project de discussie rond zinloos geweld laten bestaan. „Geweld zal nooit verdwijnen, maar we kun nen ons wel intensief bezig hou den met de kwestie", meent Wis- brun. STREEKACTIVITEITEN GOES - Sportpunt Zeeland, 13.00 -14.35 uur: Line Dance door Country Club The Sounthern Riders; Wijkgebouw Jan Ligthart, 19.00 uur: Technika 10 voor meisjes van 10 t/m12 jaar; KRUININGEN - Gemeentehuis, 19.30 uur: Commissievergadering Algemene Zaken; RILLAND - Bibliotheek, 18.30 - 19.30 uur; Verkoop Unicef geschenkartikelen; 18.30 - 20.30 uur: Demonstratie kaarten maken; THOLEN - De Wingerd, 14.30 uur: Burge meester Nuis bij Christelijke Ouderen vereniging; YERSEKE-Achter het havenmeesterkan toor aan de Prinses Beatrixhaven, einde steiger, 13.30 uur: Vertrek rondvaart op de Oosterschelde. Advertentie foto Willem Mieras In de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes worden regelmatig evenementen gehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 35