Jeugd maant gemeente tot spoed Eerste paal voor tunnelkantoor Hond houdt huis onder schapen Cadzands bedrijf door het stof voor w w w.oranj efonds HR Bouw dorpscentrum Groede begint in maart Immigratiedienst weigert te zwichten voor hongerstaker Samenwerking tussen brandweer nu officieel Militaire rechtbank spreekt marechaussee vrij in ontuchtzaak Cadzandse jongeren zijn trage uitvoering ideeën zat ÉS y» Plfe 4 Auto vat vlam op parkeerplaats zeeuwse almanak Smakelijk ZEEUWS-VLAANDEREN dinsdag 11 december 2001 door Sanne Schelfaut CADZAND - Ideeën hebben ze zat, de oudste leerlingen van de openbare basisschool in Cad- zand. Ideeën om van hun woon plaats een waar kinderparadijs te maken. Het is alleen de vraag wanneer de gemeente Oostburg hun wensen inwilligt. Afgelopen maart uitten de kin deren hun creatieve gedachten- spinsels tijdens een speciale kinderraad in het Oostburgse gemeentehuis. Suggesties wa ren onder meer een kabelbaan, waterspeeltuin, huttendorp of een kleine kartbaan. De ge meente Oostburg beloofde dat vijf niet zulke kostbare plannen binnen korte tijd konden wor den uitgevoerd. Hieronder val len onder meer een huttendorp, afvalbakken met opstap voor kinderen en het ophangen van natuurinformatieborden. Inmiddels zijn er negen maan den vervlogen en vraagt de Cad zandse jeugd zich af wanneer zijn dorp wordt omgetoverd tot kinderwalhalla. De kinderen van groep 7 en 8 laten via brie ven aan het gemeentebestuur weten zich zorgen te maken over de trage vorderingen. Het is zelfs zo dat er in plaats van meer juist minder speelvoorzienin- gen zijn gekomen. Gevaarlijk De scholieren melden in hun brieven dat Cadzand een leuk dorpje is om te wonen, maar dat ze amper een plek hebben om er gens te spelen. „Voor de klein tjes is er nog een speeltuintje, maar voor de grote kinderen is dat niks. We kunnen toch moei- Advertentie Wij richten kantoren in HOEKMi Noordzandstraat 6 Yerseke tel. (011.3) 57 29 07 fax (0113) 57 38 73 lijk op straat spelen, veel te ge vaarlijk!" Deze groep kinderen had eerst een speelgelegenheid aan de Willem Alexanderstraat maar aangezien daar nu huizen zijn gebouwd, is deze speel plaats verleden tijd. Sommige kinderen komen op nieuw met suggesties. Het ene wensenlijstje is wat ambitieu zer dan het andere. Zo wenst Charlotte Almekinders (groep 8) een halfpipe, survivalmoge lijkheden (zoals bij Provoost uit Nieuwvliet) en een kartbaan. Jacco Nortier wil 'alleen maar' een mooiere speeltuin en andere kinderen pleiten voor de aanleg van voetbalvelden met echte doelen. Prullenbak Wethouder C. Bolijn van de ge meente Oostburg meldt dat de ingebrachte voorstellen zeker niet in de prullenbak zijn ver dwenen. „Alleen is het niet zo simpel om met een vingerknip een speeltuin te verplaatsen of in te richten. Tegenwoordig heb je als gemeente te maken met talloze regeltjes waaraan een speelplaats moet voldoen. Ge schikte locaties liggen niet voor het oprapen. Zo willen sommige kinderen speeltoestellen vlakbij de kerk, ik denk niet dat het kerkbestuur daar zo gelukkig mee zou zijn. Daarnaast kost het heel veel geld om echt iets goeds neer te zetten." Bolijn benadrukt dat op het ge meentehuis nog wordt bekeken hoe en welke ideeën van de kin deren kunnen worden uitge voerd. „En dan praat je dus niet over een kartbaan of een halfpipe, dat is veel te hoog gegrepen." Om de kosten enigszins te dek ken, gaat de gemeente een voor stel voor Europese subsidies indienen in Brussel. „Dan be perken we de kindvriendelijke inrichting niet alleen tot Cad zand: veel meer plaatsen in onze gemeente kunnen wel een extra speelplaats gebruiken. Als we een gezamenlijk plan van aan pak indienen, hebben we meer kans op subsidie en kunnen we aan de slag." door Sheila van Doorsselaer CADZAND - Het Cadzandse in ternetbedrijf Worldwide Access doet er alles aan om een kort ge ding, aangespannen door het Nationaal Oranje Comité, te voorkomen. Worldwide Access heeft de domeinnaam www.oranjefo7ids.nl ingeno men, terwijl het comité meent zelf alle rechten op deze site te bezitten. Toen Dvan Hulle van Worldwi de Access het comité in een ra diouitzending op 8 november hoorde aankondigen dat die de website wilde openen, ging zijn ondernemersbloed borrelen en bekeek hij of de domeinnaam al was geregistreerd. Toen hij be merkte dat dit niet zo was, belde hij zijn provider met de op dracht de domeinnaam voor zichzelf te registreren. Toen het Nationaal Oranje Comité een dag later hetzelfde wilde doen, bemerkte het comité dat de naam reeds bezet was. En daar waren ze bepaald niet blij mee. Van Hulle:„Tja, ik ben nu een maal ondernemer en aan die site is door de advertentie-inkom sten een leuke boterham te ver dienen. Ik was gewoon eerst. Het comité is vergeten de do- (Advertentie) v v-,y vaVv' -iiLsC' door Sheila van Doorsselaer NIEUWVLIET - Voor de tweede keer bin nen zes weken is de schaapskudde van vee handelaar M. Versprille uit Groede het slachtoffer geworden van een bijtgrage hond. Een aantal schapen is zondagochtend tij dens de aanvallen ernstig toegetakeld, an dere beesten liepen oppervlakkige bijtwon- den op. Een aantal schapen en lammeren moest worden afgemaakt. De eigenaar van de hond is niet bekend. Versprille is wanho pig. In een periode van tien jaar werd zijn kudde al negen keer belaagd door een agres sieve hond. De politie kan weinig voor hem doen en hij blijft zitten met een schadepost die tot nu toe is opgelopen tot zo'n zevendui zend gulden. Versprille: „De lammeren en de schapen lijden door zo'n aanval aan zo veel stress dat ze niet meer groeien. Voor mij zijn ze daarom onverkoopbaar geworden; i k heb er een aantal moeten laten afmaken. Dat komt ook door de antibiotica die de ge wonde schapen krijgen: hierdoor wordt het vlees ongeschikt voor consumptie." De aanvallen vonden steeds plaats in de ochtenduren en elke keer in dezelfde wei, een perceel aan de Baanstpoldersedijk in Nieuwvliet. Bij de laatste twee aanvallen werden twee schapen zeer ernstig verwond. Versprille: „Ik ben niet zo'n emotionele man, maar als je ziet dat er bij je schapen let- terlijk de vellen bij hangen, dan doet je dat toch wel wat." Gisteren is Versprille begon nen met het vangen van de schapen die in zogenoemde koppels lopen. Alle schapen moeten worden geïnspecteerd omdat door de dikke vacht bijtwonden niet te zien zijn. Versprille zelf heeft de hond niet gezien. Een omwonende echter wel. Die stelt dat het gaat om een witte hond met zwarte vlekken op de oren en de rug. Het zou een herders hond kunnen zijn. Versprille: „Niemand hier in de omgeving kent iemand die zo'n hond heeft. Zelf denk ik dat het gaat om be woners van het vakantiedorp even verderop die de hond niet zelf uitlaten maar hem ge woon buiten laten lopen. Als die mensen hun hond niet in toom houden, ben ik bang dat die aanvallen gewoon doorgaan. Een hond komt altijd terug naar plaatsen waar van hij weet dat er iets te halen valt." meirmaam te registreren. Dat is niet mijn fout." Worldwide Access heeft van www.oranjefonds.nl een ware oranjesite gemaakt, vol wetens waardigheden over het huwe lijk van Maxima en Willem- Alexander en zelfs een prijs vraag waarmee een reis is te winnen. Van Hulle zit flink met de situa tie in zijn maag. Het oranjeco mité wil nu via de Middelburgse rechter de domeinnaam clai men. Om een rechtzaak te voor komen heeft Van Hulle het co mité aangeboden de site over te nemen voor het bedrag van 19.450 gulden. Van Hulle: „We hebben immers veel kosten ge maakt voor het opzetten van cle site en in het overnamebedrag hebben we ook in de toekomst te derven inkomsten opgenomen." Het oranjecomité ging echter niet in op het aanbod. Omdat Van Hulle absoluut geen kort geding wilde ('vanwege de ne gatieve publiciteit en zo') bood hij de site nogmaals ter overna me aan voor 2000 euro. Ook hier ging het comité niet op in. Van Hulle: „Het comité is behoorlijk principieel, maar ik hoop dat we er voor de zittingsdatum van 20 december nog onderling uit kunnen komen." De eerste paal voor het kantoor aan de zuidelijke kant van de Westerscheldetunnel ging gisteren in kerstsfeer de grond in. door Wout Bareman TERNEUZEN - Precies een maand nadat op het Tolplein aan de Bevelandse kant de eer ste steen werd gemetseld voor het bedieningsgebouw van de Westerscheldetunnel, werd gis teren pal naast de zuidelijke tunneltoerit in Terneuzen de eerste paal geslagen voor een zelfde gebouw. Dat gebeurde onder het wakend oog van de kerstman, die twee receptionistes van het project naar de hei-installatie begeleid de. Jolanda Hoek-van Dijke van de NV Westerscheldetunnel en Claudia Van Oeijen-de Blok van tunnelbouwer Kombinatie Middelplaat Westerschelde (KMW) jasten de paal een drachtig, maar wel met enige moeite, de grond in. Het kantoor- en installatiege bouw Zuid, dat aannemer Mabuwat bv uit Axel in drie bouwlagen neerzet, gaat onder dak bieden aan de onderhouds dienst en het kantoorpersoneel. Bovendien wordt in een aparte verbindingsruimte met de tun nelinrit een aantal computerge stuurde installaties voor onder meer de stroomvoorziening en luchtbehandeling onderge bracht. In het gebouw aan het Tolplein in de polder bij Borsse- le concentreert zich de tolinning en worden de beveiligings-, ver keersregel- en andere techni sche systemen bewaakt en aan gestuurd. Beide gebouwen moeten in maart 2003 gereed zijn. KMW-directeur R. de Leeuw verwacht dat tunnelboor Sara, die al elf dagen stilstaat na een lek in de afdichting van het boorschild, in de loop van van daag weer kan gaan draaien. In de nacht van donderdag 29 op vrijdag 30 november ontstond een mankement aan de borstels in het afdichtingssysteem, waarna naar schatting drie mil joen liter water en bentoniet de oostelijke tunnelbuis binnen stroomde. De Leeuw schat de schade op ongeveer drie miljoen gulden. Elke dag stilstand kost KMW enkele honderdduizenden gul dens. ,Het gaat om een intensie ve reparatie, die meer tijd in be- nen in allo 40 <toghiad< informatie: ë-nrcfiÜ Info* door Sanne Schelfaut GROEDE - De bouw van het multifunctioneel centrum in Groede kan in maart volgend jaar beginnen. Het college van burgemeester en wethouders stelt de gemeen teraad voor, ruim twee miljoen gulden uit te trekken voor het complex. Omdat de bestem- door Sheila van Doorsselaer HULST - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) zegt niet te zullen zwichten voor de hongerstaking van de uit Soma lië afkomstige asielzoeker Ach- med Abdulkadir Ali. De 29-jarige uitgeprocedeerde asielzoeker, die verblijft in de Hulster Willibrordusbasiliek, wil zijn hongerstaking alleen opgeven als hij een verblijfsver gunning krijgt. Burgemeester A. Kessen wil dat de IND met de de kerstgedachte in het achter hoofd alles doet om de situatie op te lossen. De IND had toege zegd het dossier van Abdulka dir Ali nogmaals in te kijken om te bezien of er sprake is van pro cedurefouten. Zover was het gisteren nog niet. De woord voerder van de IND, M. Bruins- ma, zei zelfs dat hem niets be kend was van een heropening van het dossier van de al een j aar geleden uitgeprocedeerde Ab dulkadir Ali. „Wij zijn niet van plan op onze beslissing terug te komen", aldus Bruinsma. „U begrijpt, als we nu toezeggen, ligt morgen de volgende hon gerstaker op de stoep. We willen echter wel een gesprek aangaan met Abdulkadir Ali om hem uit te leggen hoe wij werken. Mij is echter niet bekend dat een der gelijke afspraak al is gemaakt." Kessen bezocht Abdulkadir Ali gistermiddag persoonlijk in de basiliek en de situatie gaat hem aan het hart. „Als het zo door gaat moet de IND maar zijn zo genaamde rampenteam sturen, want zo kan het niet langer." Volgens Bruinsma kan Abdul kadir Ali in het uiterste geval, op medische indicatie, tijdelijk worden opgevangen. De Soma lische asielzoeker is nu nog in het land omdat er volgens het hoofd van de afdeling Sociale Zaken van Hulst geen recht streekse vliegverbinding is met Somalië. Zodoende is hij tech nisch niet uitzetbaar. door Sanne Schelfaut SLUIS - De brandweerkorpsen van Sluis-Aardenburg en de Belgische buurgemeenten Mal- degem en Knokke-Heist hebben gisteren de al jaren bestaande samenwerking alsnog formeel vastgelegd. Burgemeester B. Straatsma van Sluis-Aardenburg, collega Graaf Lippens van Knokke- Heist en de brandweercomman dant van Maldegem onderte kenden de documenten in het Sluisse Belfort. Straatsma en Lippens gaven toe dat het feite lijk weinig verschil maakt of de afspraken nu wel of niet zijn ge actualiseerd. Maar Straatsma was toch blij dat het nu hele maal volgens het boekje is gere- geld. De politici kunnen over een jaar weer bij elkaar komen: dan ont staat de heringedeelde gemeen te Sluis. „Een mooie gelegen heid om wederom het glas te heffen", zo vonden Straatsma en Lippen. Volgens de Knokse eerste bur ger maakt het voor hem niet uit dat straks het grondgebied van de gemeente Oostburg erbij komt. „We helpen nu ook al als het nodig is." In het verleden is volgens Straatsma diverse ke ren gebleken dat wederzijdse hulp nodig is. Vooral de hoog werkers van Maldegem en Knokke-Heist bieden vaak uit komst. De korpsen van Sluis en Aar denburg zijn de Vlaamse colle ga's ook af en toe van dienst; bovendien wordt er elk jaar ge zamenlijk geoefend. foto Peter Nicolai slag neemt dan aanvankelijk was verwacht. Maar we nemen nu dan ook geen enkel risico en vervangen niet alleen de wegge- klapte, afgesleten borstels, maar ook de overige." De Leeuw zoekt de oorzaak van de onver wacht snelle slijtage in 'een combinatie van zand en grind', waarmee de boor onder de vaar geul Everingen wordt gecon fronteerd, Tunnelboor Neeltje Suzanna, die de westbuis boort, door stond de confrontatie met die bodemlagen aanzienlijk beter. Die boormachine was gisteren 6114 meter (3057 tunnelringen) ver en is nog precies 486 meter van het eindpimt in Ellewouts- dijk verwijderd. Sara staat stil op 5378 meter (2689 ringen). door Alice van Schuppen ARNHEM - Een 38-jarige mare chaussee uit Terneuzen is giste ren door de militaire rechtbank in Arnhem vrijgesproken. De man werd verdacht van jaren lang seksueel misbruik en ver krachting van zijn stiefdochter. De officier van justitie had drie jaar cel geëist, waarvan een jaar voorwaardelijk. Vanaf haar dertiende jaar zou het meisje door haar stiefvader, die met het meisje en haar moe der in Terneuzen woonde, regel matig zijn misbruikt. Dat zou thuis zijn gebeurd en twee keer bij de man in de auto. Het meisje verklaarde in haar aangifte dat haar stiefvader haar 's nachts wakker maakte en stevig bij de pols greep. Zij moest dan meekomen naar een andere ruimte in het huis waar hij zich aan haar vergreep. Het misbruik begon volgens het meisje in 1993 en zou hebben ge duurd totdat de moeder het tweetal in november 1999 be trapte in de woonkamer. Het duurde vervolgens nog an derhalf jaar tot het slachtoffer aangifte deed tegen haar stief vader. Het meisje zou hebben geaarzeld omdat ze de relatie tussen haar moeder en de Ter- neuzenaar niet stuk wilde ma ken. Toen de relatie tussen die twee verslechterde en de man zijn vrouw zou hebben mishan deld, deed de dochter in juni dit jaar alsnog aangifte. Ze zou voorheen ook al door haar bio logische vader seksueel zijn misbruikt. Zwijggeld „Dit is één grote schertsverto ning", verweerde de 38-jarige zich voor de rechtbank. Hij stel de dat de vrouwen van hem af willen, omdat de moeder inmid dels een relatie heeft met een van zijn beste vrienden. De vrouw heeft hem er ook van be schuldigd dat hij in een tele foongesprek over het vermeen de misbruik tienduizend gulden zwijggeld heeft aangeboden. De officier van justitie was wel overtuigd van de schuld van de 38-jarige. „Dit is geen verhaal dat zomaar uit de kast wordt ge trokken", meende zij. De raadsman greep juist de be wering van de dochter dat ze zo blij was met haar nieuwe vader aan om het tegendeel te bewij zen. Volgens de advocaat is het misbruik door haar biologische vader ook een verzinsel. De raadsman van de verdachte pleitte niet alleen voor vrij spraak, hij vroeg de rechtbank ook om de voorlopige hechtenis van zijn cliënt meteen op te hef fen. De rechtbank besloot gelijk uit spraak in de zaak te doen en oor deelde dat de Terneuzenaar moet worden vrijgesproken, omdat de rechtbank met over tuigd is van zijn schuld. De man werd daarop onmiddellijk vrij gelaten. AP A TERNEUZEN - De brandweer van Terneuzen moest gistermid dag omstreeks kwart over drie in actie komen voor een auto- brand in de Verlengde Van Steenbergenlaan. De eigenaar van het voertuig had zijn wagen wegens pech tij delijk op het parkeerterrein bij het winkelcentrum neergezet. Daar vatte de auto kort nadien - vermoedelijk wegens kortslui ting - vlam. De wagen brandde volledig uit. mingsplanprocedure is afge rond, kan worden begonnen met bouwactiviteiten aan de Burge meester J.C. Everaarslaan- /Schuitvlotstraat De peuterspeelzaal zal in het nieuwe centrum een plaatsje krijgen, ook zal er gymles wor den gegeven. Volgens een woordvoerster van de gemeente Oostburg is er zeker nog ruimte over voor andere verenigingen of instanties. Het huidige dorpshuis aan de Schuitvlot- straat is verkocht aan een parti culier. De Oostburgse commissie voor openbare werken, onderwijs en welzijn praat woensdag 19 de cember over de investering voor het nieuwe centrum. Deze ver gadering begint om 14.00 uur. Die logé in dat Vlissingse ge zin is een welkome gast. De negenjarige jongeman brengt een f ikse portie gezel ligheid mee. Vooral zijn enthousiasme over de avondlijke schotels doet zijn gastvrouw veel ge noegen. Gewoonlijk is zij 's ochtends nog niet geheel op haar best, maar die zondag morgen brak het zonnetje al door bij het serveren van de ontbijtpannenkoeken. Met volle mond informeerde Thim: „En, wat eten we vanavond eigenlijk?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 29