Mag ambtenaar lokale politiek in? PZC PZC Zoveel stelt het toch niet voor Lintje voor actieve Biggekerkse Zelfs Sinterklaas is niet meer heilig Baggerwerk in Middelburgse gracht vertraagd DIERPLEZIER ROND KERST 13 GroenLinks stelt politieke activiteiten gemeentemedewerkers ter discussie Brandje snel geblust Rechter bepaalt openingstijd van Arsenaal en Carrousel Heksenhoedenwedstrijd Cine City Maxima-beker jeugd Reimerswaal Gekneusde arm na botsing Stichting moet betalen voor grond Arrestatie op veer voor drugsbezit Adventsmarkt Optreden zanger Kamahl in Middelburg ZEELAIMDHALLEIU GOES zaterdag 8 december 2001 door Ab van der Sluis VLISSINGEN - GroenLinks in Vlissingen wil discussiëren over de vraag of ambtenaren actief mogen zijn in de lokale politiek. Aanleiding voor de kwestie is een bericht in de PZC dat het kritisch PvdA-lid Frans Klaver een brief heeft gestuurd naar het partijbureau. Klaver vindt dat er een einde moet komen aan de situatie dat ambtenaren zit ting hebben in de kandidaat stellingscommissie voor de ge meenteraadsverkiezingen. Klaver vindt het onjuist dat ambtenaren, die in een kandi daatstellingscommissie zitten, mogen meebeslissen wie wel en wie niet op een verkiesbare plaats komt te staan. Die situa tie speelt met name bij de PvdA in Vlissingen, waar drie ge meenteambtenaren en een pro vincieambtenaar kandidaat raadsleden voordragen. De ledenvergadering bepaalt de uiteindelijke rangorde. Klaver stelt dat ambtenaren straks be sluiten moeten uitvoeren van raadsleden, die zij zelf hebben voorgedragen voor een plek in de gemeenteraad. GroenLinks heeft zichzelf een reeks vragen gesteld. De partij vraagt - met de Gemeentewet in de hand - of ambtenaren bij voorbeeld actief mogen zijn in een politieke partij die een wet houder heeft in het college van B en W. De fractie vraagt ook of er voor 'politieke ambtenaren' een gedragscode is vastgesteld of dat er informele afspraken zijn gemaakt voor de verkiezings tijd. „Kan een ambtenaar lid zijn van een kandidaatstellings commissie binnen zijn partij, waar hij zeggenschap heeft over het eventueel benoemen van zijn werkgever Mogen politie ke ambtenaren de gemeentever kiezingen voorbereiden Zijn er politieke functies die te vereni gen zijn met het ambtenaar schap De fractie van GroenLinks wil alle zaken, die te maken hebben met ambtenaren en lidmaat schappen van politieke partij en, op een rijtje zetten in een vergadering van cle commissie Algemeen Bestuur. „Duidelijk heid hierover lijkt ons wenselijk en noodzakelijk om allerlei mis verstanden te voorkomen en knelpunten op te lossen, die er misschien zijn. VLISSINGEN - Bewoners van het Residence Maritiem aan de Oranjedijk in Vlissingen heb ben bij de Raad van State gepro testeerd tegen verrruiming van de openingstijden van Het Arse naal en Carrousel. Raadsman J. Salomons van de appartementeneigenaars zei gisteren dat er vaak geluids overlast sinds de attractie- en snookercentra in plaats van 23.00 uur tot 1.00 uur open zijn. Ook de vier nachtfeesten die jaarlijks mogen worden georga niseerd leveren bij de bewoners van de appartementen veel irri taties op. Op zijn minst had de gemeente bij het verruimen van de openingstijden een geluids begrenzer moeten voorschrij ven, vinden de bewoners. Zij twijfelen verder aan de brand veiligheid van de gebouwen en hebben er weinig vertrouwen in dat de exploitanten hun best doen om overlast tegen te gaan. Raadsman Salomons wees er gisteren op dat de gemeente op het verkeerde pad zit door Het Arsenaal en Caroussel te be schouwen als afzonderlijke be drijven. Volgens de advocaat vormen alle horecaonderne- mingen in beide gebouwen mi lieutechnisch één bedrijf. Dat betekent dat Vlissingen voor het hele complex één vergunning moet geven. Dat levert een an der afwegingsproces op dan dat er losse vergunningen verleend worden. De gemeente houdt eraan vast dat het gaat om afzonderlijke bedrijven. Er heeft volgens woordvoerder P. Kruit een ge- luidsonderzoek plaatsgevon den en er zijn gebruikelijke nor men opgelegd. Uitspraak volgt. Vrijwilligster M. de Wolf-Mol kreeg een koninklijke onderscheiding van burgemeester A. de Brui jn van Veere. foto Ruben Oreel door Nadia Berkelder DOMBURG - De lijst met acti viteiten die M. de Wolf-Mol als vrijwilliger heeft gedaan, is bij na eindeloos. Ze is 45 jaar lang sterk betrokken geweest bij het dorpsleven in Biggekerke. Gis teren kreeg ze daarvoor een ko ninklijke onderscheiding. „Ik zit meestal niet zo om een woordje verlegen", zei ze giste ren nadat ze de onderscheiding van burgemeester A. de Bruijn van Veere had gekregen. „Maar nu weet ik het niet meer. Ik ben ontzettend overdonderd." De Wolf was uit een vergadering gehaald en naar de raadzaal in Domburg gebracht, waar haar familie, vrienden en mede-vrij willigers zaten te wachten. De Bruijn deed een poging om alle activiteiten op te noemen. De Wolf is betrokken bij de Stichting Welzijn Ouderen, or ganiseert bejaardenreizen, schrijfavonden voor Amnesty International en de tweejaar lijkse rommelmarkt. Ze is actief voor de Wereldwinkel, was ini tiatiefneemster voor de tele fooncirkel in Biggekerke en is contactpersoon voor de nier stichting en het astmafonds. De Wolf is jarenlang meegegaan op het schoolkamp van de lagere school en hield crèche aan huis tijdens zondagsdiensten in de kerk. Ze is de drijvende kracht achter de eetclub voor alleen staanden en heeft drie boekjes over Biggekerke geschreven. „Kortom", zei De Bruijn. „U bent een vrouw die actief is ge weest in het maatschappelijk leven van Biggekerke. U heeft altijd klaar gestaan. U heeft het hart op de goede plaats." De Wolf vond het allemaal heel ge woon. „Ik vind het allemaal een beetje te gek. Al die dingen die jullie opnoemen, zoek je niet, die komen op je pad. Zeker de dingen waar je echt achter staat. Ik vind het gewoon leuk om te doen." De onderscheiding werd gisteren uitgereikt omdat het de dag van de vrijwilliger was. VLISSINGEN - Door kordaat optreden van kantoorperso neel is gistermiddag een brand in het gebouw van het Alge meen Maatschappelijk Werk aan de Leliënlaan in Vlissingen in de kiem gesmoord. De uitgerukte brandweer Vlissingen/Middelburg hoefde het pand alleen maar te ventileren. De brand ontstond tegen vijf uur in een kast, waarin de schoonmaakspullen lagen opgesla gen. Vermoedelijk is iets gaan smeulen in een vuilniszak. Door rook gealarmeerd kantoorpersoneel wist het vuurtje snel te doven met een brandslang. De schade bleef beperkt tot het karretje, waarop allerlei schoonmaakspullen stonden. De brandweer rukte met een redvoertuig en twee tankautospui ten uit, één uit Middelburg en één uit Vlissingen. „We zijn on geveer een half uurtje bezig geweest, men name om het kantoor te ventileren", vertelde officier van dienst, W. van Ha veren. VLISSINGEN - Cine City in Vlissingen houdt een heksenhoe denwedstrijd. Deze staat in het teken van de nieuwe film Har ry Potter en de Steen der Wijzen. Deelnemers moeten voor 5 januai'i hun zelf geknutselde hoofddeksel bij de infobalie inleveren. De hoeden worden in de bioscoop tentoongesteld en blijven eigendom van Cine Ci ty. De prijsuitreiking vindt plaats op woensdag 9 januari om twee uur in de bioscoop. KRUININGEN - Ook de jeugd van de gemeente Reimerswaal krijgt een herinnering aangeboden ter ere van het huwelijk van Willem-Alexander en Maxima. Alle leerlingen van de ba sisschool krijgen een beker met daarop een afbeelding van het gelukkige paar. De gemeente trekt daar 8000 gulden voor uit, LEWEDORP - Bij een aanrijding tussen een vrachtwagen en personenauto gisterenochtend in Lewedorp is een 56-jarige automobilist gewond geraakt aan zijn arm. Beide voertuigen raakten beschadigd. Een 35-jarige trucker uit Ridderkerk stak gisterenochtend achteruit de Korenweg over. Daarbij verleende hij geen voorrang aan de 56-jarige automobilist uit de gemeente Borsele. Bij de botsing liep de Borselenaar een gekneusde arm op. KRUININGEN - Woningstichting AWR moet gewoon betalen voor het stukje grond bij de bejaarden woningen aan de Slot- straat in Kruiningen. De grond is eigendom van de gemeente, maar de stichting heeft die nodig om een liftinstallatie te bou wen. Omdat het gaat om een voorziening voor ouderen waar voor geen huurverhoging wordt gevraagd, stelde AWR voor om de grond voor een symbolisch bedrag van één gulden over te nemen. Dat gaat niet door, omdat de gemeente geen aanlei ding ziet om van de normale bouwgrondprijzen af te wijken. AWR moet ruim vijfduizend gulden betalen voor de 27 vier kante meter waar het om gaat. VLISSINGEN - De politie heeft donderdagavond op de veer boot Vlissingen-Breskens twee Belgen aangehouden omdat ze drugs in hun bezit hadden. De mannen hadden 515 gram' weed en zeven gram hasj in hun auto. door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Bijna iedereen heeft de afgelopen week een sin terklaascadeautje gekregen. Behalve de bewoners van een huis aan de Piet Heinkade. Daar werd dinsdag de zak met ca deaus vanuit het portiek gesto len. E. van Sauer-van Hees was die avond sinterklaas. „Dit is het toppunt, dat zoiets ook al niet meer heilig is", zegt ze. „Ik heb de zak samen met mijn dochter weggebracht", vertelt ze. „Het was hartstikke donker, rond half tien." Ze belde aan, Advertentie TOPVEILING 22 december in de Concert Gehoorzaal te Middelburg Veilingmeester A. I. Verhage I Tel. 0118-627639/06-29047339 I 1 www.hetmiddelburgsveilinghuis.nl REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl A. A. van der Sluis (chef) N. F. C. Berkelder E. L. Ramakers M. J. van den Broek K. L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl zette de zak met zeven cadeaus voor de deur en holde weg. „Ik kwam er donderdag pas achter dat ze niets gevonden hadden. Ik vond het ook al gek dat ik geen reactie kreeg, meestal wordt ik wel gebeld." „We doen dat al jaren en ze we ten er ook van. De buren hebben niets gezien en het is daar een heel hechte buurt, dus ik denk niet dat één van de buren de zak heeft meegenomen. Misschien rijden de dieven er wel op en houden ze mensen met zakken met cadeaus in de gaten." Ze heeft geen aangifte gedaan. „Die cadeaus vindt de politie toch niet meer terug. Ik denk dat ze alles al hebben opgemaakt." Van Sauer-van Hees is diep te leurgesteld. „Zelfs Sinterklaas is niet meer heilig voor dieven. Ik was zo boos. Ik heb met moei te en liefde de cadeautjes uitge zocht. Ik breng wel nieuwe pak jes, maar het is toch een beetje mosterd na de maaltijd. De politie heeft geen aangiftes binnen gekregen van andere ge vallen van zakkenroverij. Vol gens een woordvoerder is zo'n diefstal hoogst ongebruikelijk. VEERE - In de Samen op Weg kerk in Veere (ingang Kapelle- straat) wordt zaterdag 15 de cember de jaarlijkse Advents markt gehouden. Deelnemende organisaties zijn de stichting Ontwikkelingssa menwerking Veere, de Wereld winkel Serooskerke, Amnesty International, Unicef, de Ver eniging Vrienden van Tinca en de Zending-Werelddiakonaat- Ontwikkelingssamenwerking van de SOW-kerk. De Advents markt duurt van 10.00 tot 17.00 uur. Naast de Adventsmarkt wordt op de Markt van Veere een zaterdag en zondag een kerst markt gehouden. De markt begint zaterdag om 11.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Zondag begint de markt een uurtje later. Als dank voor zijn vele werk in de Sint Jacobskerk, bij Der Boede en Ter Mantelinge ontving Jaap van Rooijen uit handen van wet houder L. C. Poppe-de Looff een speciaal speldje en een bedrag van vijfduizend gulden. foto Ruben Oreel Vlissinger Jaap van Rooijen vrijwilliger van het jaar door Ab van derSluis VLISSINGEN - Jaap van Rooijen (68) uit Vlissingen is gisteravond uitgeroepen tot vrijwilliger van het jaar. Als dank voor zijn vele werk in de Sint Jacobskerk, bij Der Boede en Ter Mantelinge ontving hij uit handen van wethouder L. C. Poppe-de Looff een speciaal speldje en een bedrag van vijfduizend gulden. Dat geld mag hij niet zelf houden, maar moet Van Rooijen besteden aan een door hem gekozen goed doel. Ten overstaan van ongeveer vijftienhon derd andere vrijwilligers, die gisteravond bijeenkwamen voor een feestavond in Ci ne City, hield wethouder Poppe-de Looff de gedecoreerde vrijwilliger voor dat de Vlissingse samenleving niet functioneert zonder de tomeloze inzet van de vele dui zenden vrijwilligers. Van Rooijen was ac tief tijdens de renovatie van de Sint Ja cobskerk. Gedurende 2,5 jaar stak hij drie dagen per week al zijn vrije tijd in het op knappen van de kerk. Hij hielp onder meer bij de aanleg van de nieuwe verwar ming. Vervolgens trad hij toe tot de exploitatie commissie van de Sint Jacobskerk. De 68- jarige Vlissinger is ook jarenlang betrok ken geweest bij opknapbeurten van de SOW-kerken in zijn woonplaats. Veertig jaar lang blies hij de saxofoon bij Vlijt Volharding. Daarnaast bekleedde hij acht jaar de functie van secretaris. Beduusd „Ik ben er helemaal beduusd van", rea geerde Van Rooijen. „Het was een comple te verrassing.Er zijn zoveel vrijwilligers in Vlissingen en nog wel betere ook dan ik ben. Zoveel stelt het toch allemaal niet voor. Ik ben van huis uit techneut. De re novatie van de Sint Jacobskerk voncl ik vooral heel interessant en we hebben er als kerk flink wat geld mee verdiend. In de renovatie zijn veertienduizend vrijwilli- gersuren gestoken." Van Rooijen is na de vut vrijwilliger geworden bij Der Boede „En ja, van het een komt het ander." Wat hij met het geld gaat doen, wist hij nog niet. „Ik was daar ook helemaal niet op voorbereid. Ik ga dat eerst eens met mijn vrouw overleggen. Van Rooijen werd officieel geëerd met de Frans Naereboutprijs, genoemd naar de man die wel de eerste Vlissingse vrijwilli ger mag heten. De prijs werd vorig jaar voor het eerst uitgerei kt aan de Oost-Sou burger Jannis van Eenennaam. Voor de gelegenheid maakte juwelier Van der Kooij een speciaal speldje. door Ditty Nieuwenhuize MIDDELBURG - De bagger- werkzaamheden in de Middel burgse binnengracht beginnen maandag. De bodem van de gracht is sterk vervuild met on der meer zware metalen. Het werk had eigenlijk al twee we ken geleden moeten beginnen, maar door het werken met een nieuw systeem is er vertraging ontstaan. Ronald Koole van SGS Eco Ca re, de toezichthouder van het project, legt uit dat de veitra- ging is ontstaan omdat het no dig was eerst de dikte van de sliblaag te meten. Via een nieuw systeem worden de metingen gecontroleerd. „We werken met computers die verbonden zijn met satellieten. Zo kunnen we dikte van de laag zeer nauwkeu rig bepalen. Op dit moment zijn we nog bezig om het systeem te testen." Het slib dat uiteindelijk uit de gracht komt, wordt ge stort in een depot in Vlissingen- Oost. „Het storten van de ver vuilde bodem kost veel geld. El ke kuub die we onnodig wegha len, zorgt voor meer kosten. Vandaar dat we zo nauwkeurig mogelijk te werk gaan", legt Koole uit. De gracht wordt gebaggerd vanaf de rechtbank tot aan de watertoren. De totale lengte is ruim twaalfhonderd meter. „We verwachten zo'n negenduizend kuub slib uit de gracht te halen. Daarnaast baggeren we nog drieduizend kuub bodemmate riaal." Rond 28 maart wil Koole het eerste gedeelte, van het jus- titiegebouw tot aan de rond vaartboot, opleveren. De laad- en losplaats van het slib bevindt zich bij het politiebureau Ach ter de Houttuinen, „We moeten vooraf een vaargeul maken. De vervuilde bodemlaag storten we in zogenoemde beunbakken. Met behulp van een boot ver voeren we die bakken naar de laad -en losplaats. Doordat er zoveel troep in het water ligt, zoals fietsen en winkelwagen tjes, kunnen we nu nog niet met de bakken varen. De bakken zijn ruim een meter diep." Nadat het slib weggehaald en gestort is, worden er monsters genomen van de bodem. Als blijkt dat de bodemlaag nog steeds zware metalen bevat, wordt er opnieuw gebaggerd. Koole verwacht niet dat er stankoverlast is door de werk zaamheden. „We baggeren met opzet in de winterperiode. Hier door verkleint de kans op stank overlast. Als er olie in het slib zit, kan het wel stinken." De buurtbewoners worden op de hoogte gehouden van de werkzaamheden. Waterschap de Zeeuwse Eilanden geeft een 'baggerblaadje' uit. De oplage is vierhonderd stuks. Koole hoopt eind april 2002 de werkzaamhe den af te ronden. MIDDELBURG - De Australi sche zanger Kamahl, bekend van the Elephant Song, treedt dinsdag 18 en woensdag 19 de cember op in de Nieuwe Kerk te Middelburg. Kamahl wordt tijdens deze kerstconcerten begeleid door het Grootkoor Zeeland. Zo'n 250 zangers en zangeressen hebben zich voor dit project koor aangemeld. Ieder jaar or ganiseren de Grootkoor Projec ten in vrijwel alle provincies deze optredens. Dit jaar zingt het Kerst Kinderkoor, dat uit vijftig kinderen bestaat, ook mee. Het ï'epertoire bestaat uit bekende kerstwerken. Daar naast zijn er ook klassieke liede ren te horen. Het koor wordt ge dirigeerd door Etty van der Mei en Nan van Groeningen. Het concert begint om 20.00 uur. Kaarten zijn te koop bij het VVV- kantoor in Middelburg. (Advertentie) VR ZA ZON dierbenodigdhi 4» .ic voeding acce 'pp 'ip 'pp shows demo DEL DEC DEC wedstrijden en 14.00-22.00 10.00-18.00 10.00-18.00 natuurlijk héél dierbenodigdheden O EXTRA voeding accessoires O THEMA- shows& demo's O nnncM im wedstrijdenen O GAGEN'NC natuurlijk héél O SEPARATE veel dieren o HAL 14 14-15 15 16 14 en 16 16 DEC DEC DEC DEC DEC DEC Avond met K.P.S. Zee- Trekpaarden Inter Behendig Horseball en Western demo's en Friese landia klein- Haflingers nationale heids- paarden dierenshow SHETLAND kattenshow wedstrijden wedstrijden Info: 0113-221020

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 13