PZC Instemming met landschapspark EEN ADVERTENTIE IN DE PZC, DAAR DOE JE GOEDE ZAKEN MEE Ambtenaren moeten in woonwijk parkeren Onderbouw Reynaertcollege rijmt erop los Dorp in actie voor grootse aankleding Clingse basisschool Hé verplegende! Zin in een werk vakantie? de Zonnebloem9 18 Burgemeester Reimerswaal wijst wel windmolens af Kerstcircus in Hulst Meer informatie? Directoraat-Generaal Rijkswaterstaat Rijksweg N61 tussen Hoek en brug Sluiskil weekend afgesloten donderdag 6 december 2001 door Rob Paardekam KRUININGEN - De gemeente Reimerswaal kan zich groten deels vinden in de structuur schets voor het landschapspark Kempen-Zeeland die onlangs werd gepresenteerd. Alleen de manier waarop een nieuw wind molenpark is gesitueerd, spreekt burgemeester A. Ver- bree niet bepaald aan. „Het is net het ijzeren gordijn." AI tien jaar lang leven er plan nen voor een landschapspark tussen de Antwerpse haven, de Brabantse wal en het meest oos telijke stukje van de provincie Zeeland. Vier jaar geleden werd een convenant getekend, maar door ruziënde gemeenten kwam er nooit schot in de zaak. Zo wil de Antwerpen een slibdepot ten noorden van Zandvliet en op teerden Reimerswaal en de pro vincie Zeeland voor een multi- modaal bedrijventerrein in de Kreekrakpolder. Die twee ideeën zijn voorlopig in de ijskast beland en zodoende is in opdracht van de gemeenten Woensdrecht, Stabroek, Ant werpen en Reimerswaal een structuurschets opgesteld die als doel heeft het open polder landschap van het gebied zoveel mogelijk in stand te houden. Circa vier maanden geleden gaf het college van Reimerswaal aan problemen te hebben met twee passages uit de schets. Daarin werd aangegeven dat een windmolenpark, zoals Del ta Nutsbedrijven dat graag wil, de openheid van het polderge bied teveel aantast. De gemeen te vond dat een eenzijdige bena dering, omdat de turbines van uit het noorden wegvallen tegen de industriële bebouwing. In de nieuwe versie zijn de windmolens wel opgenomen; in een rij langs het Schelde-Rijn- kanaal. Op die manier zouden ze het best aansluiten op de reeds bestaande turbines bij de Kreekraksluizen. Dat is niet door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Burgemeester en wethouders van Terneuzen zijn niet van plan om het par keerbeleid aan te passen ten fa veure van de ambtenaren. De betaalde parkeerterreinen rond het stadskantoor en de parkeer garage onder de Oostkolk zijn volgens het college voorzienin gen die in eerste instantie het winkelend publiek moeten die nen. Het reserveren van par keerruimte voor ambtenaren zal ook in de toekomst slechts mondjesmaat voorkomen. Na de herindeling zal het gros van de 550 ambtenarerfvan het nieuwe Terneuzen werkzaam zijn in het stadhuis en stadskan toor. Aangezien daar ook heel wat ambtenaren uit Axel en Sas van Gent bij zullen zittep, ver wacht het college dat behoorlijk wat meer werknemers dan nu him auto kwijt moeten naar de zin van de gemeente. Ook de in de visie voorgestelde tracékeuze voor het goederens- poor naar Antwerpen was voor Reimerswaal een lachertje. Het spoor zou op het stukje land tus sen het Schelde-Rijnkanaal en het Bathse Spuikanaal moeten komen. Dat staat haaks op het beleid van de gemeente, die het spoor aan de westkant van de Zoomweg (A4) wil. Dat werd in de structuurschets afgewezen omdat de bovenleidingen het zicht vanaf de Brabantse wal op de open polders zou verstoren. De gemeente Woensdrecht blijft bij haar keuze voor een spoor langs het kanaal. In de herziene structuurschets is de voorkeur voor een bepaald tracé, onder het motto 'Den Haag moet maar beslissen', wijselijk achterwege gelaten. Reimerswaal lijkt haar zin te krijgen, want het kabinet gaf onlangs aan een tracé langs de A4 de beste optie te vinden. In het sociaal statuut van de drie gemeenten is wel een regeling opgenomen voor de vergoeding van woon-werkverkeer, maar staat niets vermeld over een parkeerregeling. Het college wil slechts ambte naren die voor hun functie aan gewezen zijn op veelvuldig ge bruik van een auto (milieu ambtenaren, dagelijkse be stuurders en brandweerlieden) een gratis parkeerplaats bieden. „Anderen zullen hun voertuig maar moeten parkeren op enige afstand van de werkplek en in principe niet op de parkeer plaatsen die rond het stadhuis geschapen zijn" aldus burge meester R. Barbé. De stellingname van het college kan leiden tot meer blik in de woonwijken op enige afstand van het stadhuis. Reden voor de fracties van D 6 6 en PvdA om bij het college aan te dringen op een betere parkeerregeling voor ge meentelijk personeel. De Sint bezocht gisteren de eerste- en tweedeklassers van het Reynaertcollege in Hulst. foto Charles Strijd doorEdy de Witte HULST - „Ook het Reynaertcollege staat op de sint zijn kaart en daarom vindt hij er een bezoek zeker de moeite waard." Met een ge dichtje en een klein cadeautje vierden de eerste- en tweedeklassers van de Hulster scholengemeenschap gistermiddag tijdens het laatste lesuur hun Sinterklaasfeest. „Eenmaal in de hogere groepen slaat zo'n viering niet echt meer aan", zegt directeur Jan van den Dries van de lokatie Zand straat. „Elke klas kan samen met de klas- sendocent een eigen invulling geven aan het Sinterklaasfeest. Zo gebeurt het dat groe pen gaan eten. Ook komt het voor dat men gaat schaatsen in België of een duik neemt in het zwembad. Deze klassen doen dat dan wel in hun vrij e tij d en niet op dit zevende en tevens laatste lesuur van vijf december." De leerlingen die voor een andere invulling ko zen dan pakjesmiddag konden gisteren op tijd naar huis. Het lerarenkorps van het Reynaertcollege vindt de Sinterklaasviering een mooie gele genheid om aan teambuilding te doen. Leer lingen en klassendocent ontmoeten elkaar in een heel andere sfeer dan tussen de schoolboeken. Daarnaast zit aan de pakjes middag een onderwijskundig tintje. Ver schillende gedichtjes die in de klassen wer den voorgelezen, bleken met zeer creatieve pen geschreven. En zoals het op vijf december hoort, klopte ook de Sint aan de poort. door René Hoonhorst CLINGE - De speelplaats van de nieuwe Clingse basisschool is voor een groot deel al ingericht. Vrijwilligers uit het hele dorp zetten al maandenlang hun bes te beentje voor. De onbaatzuch tige inzet van velen heeft de school tienduizenden guldens bespaard, weet directeur K. Lansu. De Sint Bernardusschool moet in februari of maart van het vol gend j aar een nieuwe naam krij- gen. Bernardus was de heilige naar wie de destijds nieuwe ka tholieke school werd genoemd. Na verhuizing naar weer een nieuwe locatie is het ook tijd voor een nieuwe naam. Bestuur en directie roepen alle dorpelin gen, en alle anderen die zich betrokken voelen bij de basis school, op voor vrijdag 21 de cember een naam te bedenken. Iedereen mag drie suggesties doen. Leden van het school team, de schoolcommissie en een lid van de dorpsraad zullen vervolgens een voordracht neerleggen bij het schoolbe stuur. Behalve speeltoestellen op een knus ingerichte speelplaats hoopt de directie van de Bernar dusschool ook op een nieuw na- tuur- en technieklokaal waar leerlingen vele proefjes kunnen doen. Met een batterij aan appa ratuur moeten de Clingse scho lieren spelenderwijs veel kennis opsteken over meteorologie, naatuurkundige en scheikundi ge verschijnselen. De directeur zou ook graag een setje zonne panelen op het dak van de school installeren. De leerlin gen moeten op apparatuur in de school kunnen bepalen hoeveel energie de panelen leveren. Hartverwarmend „Of al die ideeën gerealiseerd kunnen worden, weet ik natuur lijk nog niet. Maar het is hart verwarmend om te zien dat zo veel mensen, verenigingen en instellingen in het dorp zich voor het wel en wee van de school inzetten"verklaart Lan su. Veel clubs, verenigingen en organisaties hebben acties op touw gezet. Er is al een kleine veertig mille aan toezeggingen binnen. Met 25.000 gulden meer heeft Lansu het helemaal voor elkaar, verwacht hij. „De inza melingsacties gaan nog het hele schooljaar dooi'. Er is dus goede hoop dat we een hoop prachtige zaken voor de school kunnen realiseren. Deze maand staan drie festivi teiten in het dorp in het teken van acties voor de nieuwe basis school. In gemeenschapscen trum Malpertuus wordt zater dag 8 december vanaf 13.30 uur bingo gehouden door de Alge mene Nederlandse Bond van Ouderen. Het parochieel ge mengd koor van Ciinge treedt samen met een aantal andere koren vrijdagavond 21 decem ber op in de Henricuskerk en op woensdag 26 december (tweede kerstdag) geeft Weldoen door Vermaak vanaf 14.00 uur een concert in dezelfde kerk. HULST - Tijdens de kers vakan tie slaat een nostalgisch kerst circus haar tent op op de par king van het winkelcentrum aan het Sationsplein in Hulst. De bezoekers krijgen met een mix van klassieke en moderne attracties een twee uur durende reis door de wondere wereld van het circus voorgeschoteld. In de piste verschijnen onder meer acrobaten uit het Hon gaarse Staatscircus van Boeda pest en de Vlaamse Totoff clowns. Verder vermeldt het programma fietsacrobaten. jongleurs, mysterieuze magiërs en attracties in de lucht. Alle nummers worden overgoten met een grote dosis kerstsfeer. Het Zeeuws Vlaams wintercir- cus verzorgt vanaf zaterdag 22 december tot en met zondag 6 januari dagelijks voorstellingen om 14.00 en 17.00 uur. Zater dags komen de artiesten om 15.00 en 20.00 uur in de piste. Op eerste kerstdag (25 december) en nieuwjaarsdag 1 januari zijn er geen voorstellingen. Wil jij de Zonnebloem in 2002 helpen om ruim 6400 langdurig zieken en (zwaar) lichamelijk gehandicapten een onvergetelijke vakantie te bezorgen? Sluit je dan aan bij ons team van meer dan 6700 vrijwilligers. Het kostje een weekje van je vrije tijd, maar je krijgt er dan ook heel wat voor terug. Bel (076) 564 63 62 of kijk op www.zonnebloem.nl NATIONALE VERENIGING Postbus 2100 4800 CC Breda Postbank 1098510 E-mail info@zonnebloem.nl Internet www.zonnebloem.nl Proefdieren? Verzin jets Kom naar www.proefdiervrij.nl of bel 070-306 24 68 en zie wat kunt doen. Proefdiervrij Ministerie van Verkeer en Waterstaat Directie Zeeland De Minister van Verkeer en Waterstaat maakt bekend aan het verkeer dat het volgende is besloten: Tussen vrijdag 7 december 18.00 uur en maandag 9 december 06.00 uur is rijksweg N61 afgesloten voor alle verkeer tussen de verkeerlichten bij Hoek en de verkeerslichten bij brug Sluiskil. Dit weggedeelte is in beheer bij het Rijk. Deze afsluiting is nodig omdat aan de spoorwegovergang groot onderhoud gepleegd gaat worden. Komende vanuit Breskens zal het verkeer met behulp van borden via de richting Hoek - Terneuzen en daarna brug Sluiskil worden omgeleid. Komende vanuit Hulst gaat men over de brug rechtsaf, richting Terneuzen en daarna richting Hoek. De verwachting is dat de werkzaamheden binnen de geplande periode kunnen worden uitgevoerd. Indien nodig, zal de afsluiting korter of langer duren. De Minister van Verkeer en Waterstaat, namens deze, de Hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in de directie Zeeland, namens deze, het hoofd van dienstkring Zeeuwsch-Vlaanderen, Ing. M. Huijsman N Omleiding Spoorlijn W

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 44