Op jacht naar erkenning ligfiets Van den Berg heeft weer lol Tweede zege voor Amigo/De Post Ook veldrijders van start in Hulst Leo de Nooijer wil werelduurrecord in sigaar van Bram Moens verbeteren uitslagen Biljartfinale belooft spektakel door Barry van der Hooft VLISSINGEN - Ze moesten er zeven wedstrijden op wachten, maar deze week was het einde lijk zover. De zaalvoetballers van Amigo/De Post boekten in het uitduel met VC/Van Bergen de tweede overwinning van dit seizoen: 6-4. De Goesenaren ge ven daardoor de laatste plaats over aan Cromwiel dat met 6-2 verloor van Schouwse Boys. Het Zeeuws-Vlaamse ZVH/ Moires leidde tegen ZV2000/ TEMA bij de rust met 2-1, maar kreeg in de tweede helft binnen een kwartier zes doelpunten te verwerken. Morres verloor uiteindelijk met 10-4. Een gehavend FC Dau- wendaele leed in Rucphen een kansloze nederlaag tegen Mala- bata. Na een 13-1-ruststand werd het maar liefst 21-4 voor de Brabanders. VC/Van Bergen-Amigo/De Post 4-6: Rens Jansen maakte vlak voor rust de na tien minuten op gelopen achterstand goed: 1-1. De Goese ploeg werkte hard, moest het spel veelal aan de Brabanders laten, maar kreeg wel de beste kansen. Amigo/De Post keek bij de rust echter wel tegen een 3-1-ach terstand aan. In de tweede helft stelden Bram Hage en Frank de Bie orde op zaken (3-3), maar de thuisploeg nam opnieuw een voorsprong. DeBie maakte weer gelijk, maar kort daarna kregen Plage en Remco Krijger beiden een twee- minutenstraf. Keeper René van Vliet hield de Bevelandse ploeg in die fase echter op de been en in de slotfa se stelde Remco Krijger met twee treffers de winst veilig voor Amigo/De Post: 6-4. Cromwiel-Schouwse Boys 2-6: Schouwse Boys kende in het uit duel met het laaggeklasseerde Cromwiel weinig problemen. Na de zeperd tegen ZV2000/TE- MA (5-4-verlies) herpakte Schouwse Boys zich door met goed verzorgd voetbal een 6-2- overwinning te boeken. Binnen twaalf minuten leidde de Schouwse formatie met 2-0 door treffers van John van der Have en Serge Berrevoets. Cromwiel wist daarna te profi teren van een mindere fase van de Zeeuwen (2-1), maar Berre voets bepaalde de ruststand als nog op 3-1. In de tweede helft kende Schouwse Boys een ster ke periode. Het liep via twee treffers van Lesley Wolters en het derde doelpunt van Berrevoets eerst uit naar 6-1, waarna Cromwiel de eindstand op 6-2 wist te be palen. ZV2000/TEMA-ZVH/Morres 10-4: Opvallend genoeg werden de spelers van Morres vooraf gaand aan het duel al door de scheidsrechter gewaarschuwd voor het harde en fysieke spel van de thuisploeg. In de eerste helft wist de leidsman het duel strak te houden en Morres kon door twee treffers van Didier Gilles met een 2-1-voorsprong gaan rusten. Evenals Schouwse Boys vorige week, werd Morres in de tweede helft ondergesneeuwd door de Brabanders. Daarnaast had de scheidsrechter de touwtjes niet meer zo strak in handen en liet hij meer en meer toe. „Sommige van onze spelers wilden in de tweede helft liever het veld niet meer in", zei Morres-aanvoer- der Arno Zwegers na afloop. Zijn ploeg keek binnen een kwartier tegen een kansloze 7- 2-achterstand aan en verloor uiteindelijk met 10-4. Didier Gilles en Zwegers zelf scoorden nog tegen. Malabata«-FC Dauwendaele 21-4: Jorrit Schuurman, Robin van de Velde en Raymond Ger- rits moesten door blessures ver stek laten gaan en keeper Mar cel Reijnhoudt bleek ook niet in staat om af te reizen naar Ruc phen. FC Dauwendaele moest daar door noodgedwongen een be roep doen op een paar spelers van het tweede en enkele inval krachten. Daardoor bleek de ploeg te veel verzwakt om Mala- bata serieus tegenstand te bie den. Na vijf minuten stond het al 5-0 en bij rust keek Dauwendaele reeds tegen een 13-1-achter- stand aan. Ricky Snoek nam het enige Middelburgse doelpunt voor zijn rekening. In de tweede 25 minuten veran derde er weinig aan het spel- beèld. René-Michel Gerritsen, Angelo Geelhoed en René de Nooijer scoorden nog wel tegen, maar de teller van Malabata bleef steken op 21 donderdag 6 december 2001 door Koen de Vries MIDDELBURG - Bram Moens weet het al bijna zeker: het werelduurrecord dat Leo de Nooijer komend voorjaar op zijn ligfiets gaat aanvallen, sneuvelt. Het is een kwestie van een simpele re kensom. De luchtweerstand van de fiets bedraagt 0,06, het vermogen van De Nooijer is bijna een halve pk, het geen in een uur fietsen een afstand van zo'n 84 kilometer oplevert. En dat is drie kilometer meer dan het huidige record van de Duitse beroeps renner Lars Teutenberg, die in de zo mer van 1999 op 81 kilometer uitkwam. Natuurlijk is er een onzekerheidje: het weer moet meezitten. Maar dat is dan ook een van de weinige factoren die Moens niet in de hand heeft. Terwijl hij samen met Leo de Nooijer zijn verhaal doet, strooit hij met getallen, formules, testuitslagen en andere wetenswaar digheden. Zijn filosofie is duidelijk: meten is weten. Moens j aagt het wereldrecord op de lig fiets al sinds 1983 na. De eigenaar van de ligfietsenfabriekje en -winkel M5 bouwde toen zijn eerste kuip om een ligfiets van eigen fabrikaat. Later maakte hij er, in samenwerking met de andere Middelburgse ligfietsenfreak Derk Thijs, nog zeven. Goed voor zo'n zeshonderd uur werk per 'sigaar'. Verbeten trekjes Bij de jacht op het record toont Moens wat verbeten trekjes. Het is niet alleen zijn nieuwsgierigheid naar de grenzen van de mogelijkheden die hem drijft. Dolgraag wil hij bewijzen dat een lig fiets meerwaarde heeft. „Ik hoef geen miljoen fietsen te verkopen", zegt hij oprecht. „Daar gaat het me helemaal niet om. De ligfiets is een technische in novatie. Hij heeft bijna alleen maar voordelen ten opzichte van de gewone fiets. Alleen wordt de ontwikkeling ge frustreerd." Moens doelt op commerciële bedrijven en de internationale wielerbond, de UCI. In de eerste regels van de statuten van de UCI staat dat elke fiets geres pecteerd moet worden. Die insteek wordt echter alleen op papier beleden. De ligfiets is een bedreiging voor de bond, weet Moens. „Stel dat de ligfiets al honderd jaar de fiets was en ik zou hier een zaakje hebben met racefietsen. Ik zou echt geen argument kunnen be denken waarom mensen van mij zon racefiets zouden moeten kopen." Hij wijst op de weerstand waarop uit vinders van apparaten als de tl-lamp of de waterbesparende douchekop aan Leo de Nooijer (links) en Bram Moens bij de fiets die in een uur zo'n 84 kilometer zal moeten afleggen. vankelijk op stuitten. En op de klapschaats. Dat was voor de wereld toppers in eerste instantie een lach wekkend instrument. „Ik kan me nog herinneren dat Annamarie Thomas door Rintje Ritsma publiekelijk werd uitgelachen toen zij die schaats aan hem liet zien. Een paar maanden later reed hij er ook op, omdat hij door ieder een voorbij werd gereden." Luchtweerstand Die kuip is natuurlijk nodig om de luchtweerstand te verminderen. Elke nieuwe uitgave was een betere. Die van 1994 was destijds een hele goeie, want toen zette Moens eigenhandig het re cord op 77 kilometer en 123 meter. Het bleef anderhalf j aar in de boeken staan De Middelburger is anno 2001 echter niet de jongste meer (45) en zocht daar om iemand die op zijn fiets met een op nieuw verbeterde kuip het record terug naar Middelburg kon halen. Het werd Leo de Nooijer. De plaatsge noot van Moens maakte de afgelopen jaren naam als begenadigd tijdrijden Hij is een tempobeul die gek is op rechte wegen en het peloton mijdt als een ern stige ziekte. Met zijn 38 jaar is hij ook niet meer een van de jongsten, maar er zit nog geen sleet op. In de winkel van Moens hangt de rood-wit-blauwekam- pioenstrui die De Nooijer dit jaar won op het NK voor vrije renners. Op het onderdeel tijdrijden natuurlijk. Bram Moens had al lang geleden gezien dat De Nooijer de geschikte man was voor een recordpoging op zijn fiets. Aanvankelijk had de renner er geen oren naar, totdat zijn normaal gespro ken veel tragere broer hem op zo'n lig fiets moeiteloos op achterstand reed. Het moet allemaal gebeuren in het voorjaar in Lommei, op de testbaan van de Ford-autofabriek. De locatie is ideaal. De baan heeft een lengte van 4,5 kilometer en kan dankzij de enthousi aste directeur regelmatig gebruikt worden. De nietsvermoedende toe schouwer zal zijn ogen uitkijken, weet Leo de Nooijer. Het werelduurrecord op de 'gewone' fiets is iets meer dan vijftig kilometer. Hij zal hoogstper soonlijk met een gangetje van ruim tachtig kilometer voorbij komen zet ten. „Je kunt het je misschien niet voor stellen", vult Moens aan. „Dat is 23 me ter per seconde. De kuip is wel erg klein. De Nooijer past er maar net in. Zijn schouders zit ten klem tussen de zijkanten van het carbonnen omhulsel. „De eerste keer foto Lex de Meester dat ik erin kroop, dacht ik dat het hele maal niets zou worden", zegt De Nooij er. „Uiteindelijk blijkt dat het allemaal heel soepel gaat. Alleen als er zijwind is, voel ik me niet op mijn gemak. Je wordt zo drie, vier meter opzij gebla zen." Op de dag waarop hij het record aan valt, moet het dus windstil zijn en de temperatuur moet een graad of vijftien zijn. Niet hoger, want de in zijn kleine huisje mag het niet te warm worden. De bottle-neck zit hem dus in de weersom standigheden. De Nooijer: „Dat is voor mij het grootste probleem. Ik weet dat ik het record kan verbeteren, maar weet niet precies wanneer het moet. Stel dat je naar een datum toewerkt, waarop het weer slecht is. Dan moet je bij de volgende poging weer in vorm zijn. Dat is mijn grote probleem." doorWim de Vos HULST - 'Veldrijden in Hulst' staat er op de flyer, die de orga nisatoren van de zevende wed strijd om de Zeeuwse ATB Cup hebben uitgegeven. Veldrijden? Ja, in Hulst is het al jaren ge bruikelijk dat Belgische cou reurs, die in het winterseizoen het veldrijden beoefenen, van start gaan. Dit jaar wil de organisatie daar geen uitzondering voor maken en hen dus ook gelegenheid bie- BURGH-HAAMSTEDE - Insi ders voorzien een spannende eindstrijd tijdens het persoon lijk kampioenschap bandstoten vijfde klasse van het district Schouwen Duiveland. In Hotel Bom betwisten acht deelnemers elkaar voor de titel en een plaats in de gewestelijke finale. De deelnemers aan het persoon lijk kampioenschap bandstoten vijfde klasse geven elkaar wei nig toe. Tussen de als eerste ge plaatste Jürgen Bruggeman van BV De Graanbeurs en de als achtste geplaatste Herbert Goudzwaard van BV Onder Vrienden zit een moyenne ver schil van 0.25 punt. Het lijkt overigens het kampi oenschap van het cijfer twee te zijn. Er zijn twee vrouwen onder de deelnemers te weten, Nico- lette de Ruiter van Westhoekla- dies die voor de tweede keer dit seizoen een finaleplaats ver overde (eerste in Huis van Nas sau toernooi) en Ankie Smit van BV De Graanbeurs. Voor Ge rard Oele van BV SIR is het ook zijn tweede optreden in een eindstrijd. Graag zou hij zijn de prestatie van de vorige willen herhalen. Toen werd Oele name lijk kampioen van het district in het libre vierde klasse. Ook Herbert Goudzwaard ac teert voor de tweede keer in een finale. Pas twee jaar aan het bil jarten en nu al voor de tweede keer in een seizoen finalist. Een belofte voor de toekomst. De overige deelnemers Wim van Dijke van OKK Wim de Jonge van BV d' Eule en Rinus Schot van BV Onder Vrienden brengen een schat aan ervaring mee waardoor de onvoorspelbaar heid alleen maar groter wordt. De partijen gaan over dertig punten. den om van start te gaan. Hoofdmoot blijft uiteraard de wedstrij d die meetelt in de strij d om de Zeeuwse ATB Cup. Organisator Fons van Dorsse- laer heeft het er dit jaar maar druk mee. Naast de organisatie van de jaarlijkse ATB-wedstrijd aan de Hulster Linie heeft Van Dorsselaer dit jaar ook de coör dinatie van de Zeeuwse ATB Cup op zich genomen. Die coör dinatie was al verschillende ja ren in handen van Danny Soethaert uitWestdorpe. „Maar door privé-omstandigheden was hij dit jaar niet in staat die werkzaamheden op zich te ne men. Vandaar dat een beroep op mij is gedaan", vertelt Van Dorsselaer. Hij is om die reden niet actief als jurylid tijdens de wedstrijden reeks om de Zeeuwse competi tie. „Ik vond dat dit niet samen kan. Daarom heb ik ja gezegd maar wel met de aantekening dat ik dit jaar dan niet zou jure ren. Dat levert geen problemen op. Er zijn door de samenwer king met TMZ bij elke wedstrijd voldoende juryleden aanwe zig", weet Van Dorsselaer die zaterdag dus een dubbele func tie heeft. Naast de gebruikelijke ATB- wedstrijden is er dus in Hulst ook een aparte strijd voor de veldrijders, die overigens niet in competitieverband rijden. „Maar we hebben voor hen wel een dagklassement. Al jaren achtereen komen verschillende veldrijders aan de start en het zijn er niet zo erg veel. Ze kun nen dus met de ATB'ers mee rij den." Vereecken De verwachting is uiteraard ge rechtvaardigd dat Eric Ver eecken voor eigen publiek als de grote favoriet van start zal gaan hoewel hi j de laatste weken suk kelt met zijn gezondheid. Vorige week, in Westdorpe, kondigde de Hulstenaar aan dat het tijd wordt om eens een bezoekje aan de dokter te brengen. Het is dus afwachten wat dat bezoek heeft opgeleverd maar feit is ook dat Vereecken ondanks zijn licha melijke problemen nog veel te sterk was voor de rest van het deelnemersveld. In eigen omgeving zal Michel de Koning ongetwijfeld ook mee willen doen om één van de podi umplaatsen. Naast de wedstrij den voor senioren en veteranen komen zoals gebruikelijk ook de vrouwen en de jeugdcategorie- en in actie op het parkoers aan de Liniedijk in Hulst. Mountainbiker geeft na korte afwezigheid opnieuw visitekaartje af door Brecht van Leipsiq GAPINGE - Dick van den Berg draait weer volop mee in de ATB-wintercompetitie. Het negentienjarige talent uit Ga- pinge besloot twee weken ge leden weer op de fiets te stap pen. Afgelopen weekeinde gaf hij zijn visitekaartje af met een fraaie derde plaats in West dorpe. Maar waar was hij tij dens de andere wedstrijden om de Zeeuwse ATB Cup? „Oh, ik zat gewoon thuis. Ik was alles een beetje beu." De naam Dick van den Berg is niet onbekend in de Zeeuwse sport. Drie jaar lang jaar nam hij deel aan de motorcross competitie. Daarin reed hij ze ker niet onverdienstelijk. In de voorbereiding op het afgelo pen seizoen ging hij fietsen om zijn conditie op peil te houden. Halverwege de ATB-competi- tie reed hij zijn eerste wedstrij den, puur als training. Het pakte echter anders uit dan verwacht. „De eerste wed strijden verliepen niet zo goed. In Yerseke eindigde ik wel als 26ste, voor Corine Dorland. Helaas wist ik toen nog niet wie het was. In de wedstrijden erna verliep het steeds beter, met de vierde plaats in Hulst als beste prestatie", zegt Van den Berg die het motorcrossen liet voor wat het was. Het 19-jarige talent praat over zijn succesvolle mountain bike-optreden alsof hij al ja ren meedraait. „Ik vond het vooral lollig om te gaan fietsen en het was goed voor de condi tie. Als de interesse weg zou gaan, zou ik meteen stoppen. En nu denk ik er nog steeds zo over." Naast het plezier speelt ook de tijd een belangrijke rol voor Van den Berg. „Om goed mee te kunnen met de toppers, moet je veel trainen. En daar had ik na de zomercompetitie van X-treme geen tijd voor. Overdag werk ik of ga ik naar school, en als ik 's avonds thuiskwam had ik geen zin om nog enkele uren te trainen." Lui varken En dus zette Van den Berg na de zomer de fiets weer op stal. „Ik had er even geen zin meer in. Ik was alles beu. Over an derhalf jaar ben ik klaar met de studie en kan ik me volledig inzetten voor de sport, maar dat ging toen niet." Eric Vereecken maakte in de aanloop naar de nieuwe Dick van den Berg ontbrak in de andere wedstrijden om de Zeeuwse ATB Cup. „Want ik was alles even beu." foto Lex de Meester Zeeuwse crosscompetitie dui delijk dat hij het zonde vond dat Van den Berg niet aan de start zou verschijnen. Van den Berg is volgens Vereecken één van de grootste talenten in Zeeland en voor hem een grote concurrent in de crosscompe titie. De koploper in de moun tainbike-competitie gaf aan dat iedereen maar moest pro beren hem weer op de fiets te krijgen. En jawel hoor. Vorige week verscheen Dick van den Berg aan de start in Yerseke. De re den? Hij had tijd over en men sen in zijn omgeving gaven het advies weer te gaan fietsen. „Ik wilde voorkomen dat ik een lui varken zou worden. Ik werd steeds zwaarder en 's avonds hing ik maar wat rond. Mijn vader stimuleerde me ook, zonder enige druk overi gens. Ik kan zelf bepalen wat ik wil." Fiets weer in de aan slag, vriendinnetje gedumpt en Dick van den Berg vertrok samen met zijn grootste fan, zijn vader, naar Yerseke. Daar reed hij meteen van voren. Zaterdag leek de inwoner van Gapinge lange tijd op een sen satie af te gaan door alleen Vereecken voor te laten en als tweede te finishen. Maar een inschattingsfout zette hem een plaats terug, achter Dennis Raadtgever. „Ik dacht dat we nog twee ron den moesten rijden dus hield ik in, om energie te sparen. Vervolgens haalde Raadtgever mij in. Pas toen we de finish gepasseerd waren, kreeg ik te horen dat het de laatste ronde was." Visitekaartje Hoewel hij redelijk baalde van de klassering had Van den Berg net als vorig jaar zijn visi tekaartje afgegeven aan de rest van het peloton. „De meesten schrokken wel toen ik weer aan de start verscheen. Ik ben tenslotte een concurrent voor hen. Behalve voor Eric Vereecken, die speelt nog met iedereen." De ATB'er legt hierbij de na druk op nóg. „Eric wordt ook ouder. Vorig seizoen reed hij bij de start meteen 75 meter weg bij iedereen en finishte ik zes minuten na hem. Nu blijft Vereecken steeds in zicht en is de voorsprong bij de finish nog maar een minuut." Het verleden als motorcrosser werkt hierbij absoluut in het voordeel van de mountainbi ker. „De meeste renners in het peloton zijn wegrijders die al tijd de kortste weg willen ne men. De techniek die ik heb aangeleerd vanuit het motor crossen zorgt ervoor dat je bochten soms anders kunt ne men, door bijvoorbeeld een ruimere bocht met meer snel heid te nemen. Dus met meer risico. Van een dijkje afrijden stelt tenslotte niet zoveel voor als met hoge snelheid van een bult afspringen." Basketbal New York. NBA. Cleveland Cavaliers - Detroit Pistons 100-88, Indiana Pacers - Denver Nuggets 104-96, Milwaukee Bucks- NewYorkKnicks71-85, Minneso ta Timberwolves - Seattle Supersonics 108-83, Sacramento Kings - Philadelhia 76-ers 94-84, Chicago Bulls - Houston Rockets 103-75, San Antonio Spurs - Washington Wizards 103-88, Utah Jazz - Charlotte Hornets 104-100, Los Angeles Clippers - Miami Heat 87-83. Bridge Open viertallen. Hoofdklasse, ronde zes: Bridgekring '68 - Axel 12-18, Lamswaar- de - Valkenisse 2 12 - 14, 't Wolhaakje - Axel 2 16 -14, Kapelle - Hulst 15-15, Val kenisse - Reimerswaal 14-16. Ronde ze ven: Axel - 't Wolhaakje 23 - 7 Valkenisse 2 - Hulst 16 -14, Valkenisse - Bridgekring '68 14 - 16, Lamswaarde - Reimerswaal 20-10, Kapelle -Axel 2 15 -15. Stand: 1. Kapelle 129, 2. Valkenisse 120, 3. Axel 112,4 Hulst 106, 5. Reimerswaal 102, 6. Axel 2 99,7. Lamswaarde 98,8. Valkenis se 2 94, 9. 't Wolhaakje 93, 10. Bridge kring '68 92. Eerste klasse M/N, ronde zes: Zuid-Be veland - Papyrus 15 - 15, Valkenisse 3 - Walcheren 2 6 - 24, ABC 3 - Bridgekring '68214-16, Kapelle 2-Scaldis 9-21. Ron de zeven: Walcheren - Valkenisse 3 15 - 15, Papyrus - Bridgekring '68 2 15 - 15, Zuid-Beveland - Scaldis 13 - 17 ABC 3 - Walcheren 2 25 - 5. Stand: 1. Zuid-Beve land 118, Papyrus 118, 3. ABC 3 117, 4. Walcheren 113, 5. Walcheren 2 109, 6. Valkenisse 3 106,7. Bridgekring '68 2 99, 8. Scaldis 94,9. Kapelle 2 92. Tweede klasse M/N Ronde zes: MBC 2 - Walcheren 3 21-9, Bridgekring '68 3 - Walcheren 525-4 Walcheren 4 - Zuid-Be- veland 2 7 - 23, Kapelle 3 - Walcheren 6 25 -1 MBC 1 - Reimerswaal 2 18-12. Ronde zeven: Reimerswaal 2 - Walcheren 4 24 - 6, Kapelle 3 - Walcheren 5 15 - 15, Zuid-Beveland 2 - Walcheren 3 23 - 7, Walcheren 6 - MBC 1 5 - 25, MBC 2 - Bridgekring '68 3 22 - 8. Stand: 1. Zuid- Beveland 2 141, 2. MBC 139, 3. MBC 2 128, 4. Reimerswaal 2 123, 5. Kapelle 3 122, 6. Walcheren 3 112, 7. Walcheren 4 97, 8. Bridgekring '68 3,86 9. Walcheren 5,41 10. Walcheren 6 29. Dammen Ye Jiangchuan (Chn) - Ivantsjoek (Oek) 1/2-1/2 (1/2-1 1/2), Nikolic (Bos) - Lautier (Fra) 1/2-1/2 (1-1), Ehlvest (Est) - Barejev (Rus) 0-1 (0-2), Gelfand (Isr) - Azmaipa- rasjvili (Geo) 1/2-1/2 (1-1), Shirov (Spa) - Topalov (Bul) 1/2-1/2 (1-1). Tiebreaks: Adams - Svidler 1-1 (Svidler wint snel schaken), Morozevich - Ponomariov 0-2, Nikolic - Lautier 0-2, Gelfand - Azmaipa- rasjvili 0-2, Shirov - Topalov 1-1 (Shirov w.s.). Vrouwen: Tsjiboerdanidze (Geo) - Peng (Ned) 1-0 (1-1), Skripchenko (Mol) - Kosteniuk (Rus) 0-1 (1/2-1 1/2), Zu Chen (Chn) - Khurtsidze (Geo) 1/2-1/2(1-1), Foi- sor (Roe) - Xu Yuhua (Chn) 1/2-1/2 (1-1). Tiebreaks: Tsjiboerdanidze - Peng 1-1 (Tsjiboerdanidze w.s.), Zu Chen - Khurt sidze 1-1 (Zu Chen w.s.), Foisor - Xu Yuhua 1-1 (Xu Yuhua w.s.). Sportprijsvragen Lucky Day, woensdag 5 december: 1 - 2 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 -10 - 11 - 20 - 21 - 24 - 26 - 40 - 58-60-66-72-73-77. (onder voorbehoud). Duitse lotto Winnende getallen: 3-5-18-25-46-48. Re servegetal: 29. Supergetal: 8. Spiel 77: 7116655. Super 6: 964814. Belgische lotto Winnende getallen: 7-13-14-23-37-42. Reservegetal: 40. Jokernummer: 9983001. (onder voorbehoud) Voetbal Engeland. Chelsea-Charlton 0-1, West Ham-Aston Villa 1-1. Zaalhandbal PZDB-competitie. Hoofdklasse, vierde ronde: Tholen - Middelburg 10-10. H. Gunter - P C. Schunselaar 1-1, A. Slager - D. Kasse 1-1, J. vd Weteringh - A. Kam- meraat 3-0, R. Gunter - P. Nieuwenhuij- zen 1-1, J.A. vanAkkeren-J.de Jonge 1- 1, J. vd Velde - C. de Jonge 3-0, C. Droo- gers - C. de Wolf 0-3, W. Drenih - R. van Eenennaam 0-3, G.Z.C. - B.D.V. 11-11, M.J. Walraven - F. Berkholst 3-0, J. de Wild - D:A. Boogert 0-3, C.L. Boot - H. Roodenburg 3-0, J.M. Honig - P. Karre- gat 0-3, J. Sinke - J. van Beeck 1-1, J. Schot - R.A. Dusebout 1-1, M. Poulisse - D. de Vos 0-3, J.J. Flikweert - G. Franken 3-0, Aagtekerke - PWG 's-Gravenpolder 3 13-7, B. Provoost - E. Wiskerke 1-1, M. Provoost - N. de Winter 3-0, F. Blaas - I. op 't Hof 3-0, A. Provoost - J.W. vd Hart 1 - 1, A. den Hollander - J. Baaijens 1-1, A. Riemens - M. Anthonisse 1-1, J. Mara- nus- J. Tilroe 3-0, A. Goudzwaard - J. Ze- gers 0-3, Souburg - PWG 's-Gravenpol- der28-11, P C. Allaart-J. Veerhoek 1-1, P. Filius-W. Koppejan 1-1, M. Bronke - E. Wiskerke 0-3, A. Alewijnse-J. vd Horst 3- 0, M. Marijs - P van Rijsbergen 1-1, L. van Daele - J. de Jonge 0-3, E. Frederiks - M. vd Hage 1-1, A. Jobse - N. Roelofsen 1-1. Stand: 1. Middelburg 1 4-10, 2. Aag tekerke 1 4-9,3. PWG 's-Gravenpolder 2 4 - 9, 4. Tholen 1 4-5, 5. G.Z.C. 1 4-4 6. PWG 's-Gravenpolder34-3,7. B.D.V. 1 3-2,8. Souburg 1 3-0. Bolzano WK vrouwen, voorronden, tweede dag. Groep A: Nederland - Frank rijk 21-22 (10-8). Scores Nederland: Mul der 6, Hofman 5, Pusic 3, De Boer 2, Feij- en 2, Roelofsen 1, Burgers 1, Assink 1 .Topscorer Frankrijk: Lejeune 6. China - Oekraïne32-29 (18-16), Denemar ken - Macedonië 31-22 (14-11). Stand: 1. Denemarken 2-4 67-46, 2. Frankrijk 2-4 53-38,3. China 2-2 56-65,4. Nederland 2- 1 49-50,5. Oekraïne 2-157-60,6. Macedo nië 2-0 39-62. Groep B: Angola - Roeme nië 28-27 (15-12), Hongarije - Kongo 35- 15 (21-9), Zweden - Spanje 27-24 (13-13). Groep C: Rusland - Oostenrijk 27-20 (13- 13), Joegoslavië - Japan 35-18 (14-8), Zuid-Korea - Groenland 27-12 (15-5). Groep D: Slovenië - Brazilië 36-23 (16-10 Noorwegen - Uruguay 48-11 (20-4), Ita lië -Tunesië 25-20 (12-11). (Advertentie) ALLE SPORTSCHOENEN STERK AFGERPIJSD Schaken Moskou. WK schaken. Vierde ronde, tweede partij. Mannen: Anand (Ina) - Drejev (Rus) 1-0(11/2-1/2), Adams(Eng)- Svidler (Rus) 1/2-1/2(1-1), tiebreak Moro zevich (Rus) - Ponomariov (Oek) 1-0(1-1),

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 33