Rust keert weer in Manchester Handbalsters imponeren ondanks nipte nederlaag PZC Mare Overmars redt Barcelona Edgar Davids wil weg bij Juventus Ook schaakster Peng naar huis Baumann mag weer wedstrijden lopen Argentijnse coach blij met WK-loting Emerton blijft vraagteken 14 Engelse kampioen verslaat Boavista champions league Recordbedrag aan prijzengeld op Embassy Dokic vindt Melbourne te ver Ajax wijst schikkingsvoorstel af Denemarken boos op Fifa Directeur van MVV stapt op Snowboardster in ondergoed actief Toproeier Tim Foster stopt donderdag 6 december 2001 door Roy Hammink MANCHESTER - Manchester United heeft de critici voorlopig de mond gesnoerd. De Engelse kampioen won gisteravond van Boavista (3-0) en greep zo de lei ding in poule A van de Cham pions League. Ruud van Nistel- rooy verdiende met twee treffers een publiekswissel. In Europees verband heeft Uni ted een betere uitgangspositie dan in de eigen competitie. De ploeg uit de grauwe industrie stad domineerde de Premier League in de afgelopen jaren, maar staat nu slechts achtste, het laagst in elf jaar. De achter stand op koploper Liverpoolbe- draagt elf punten en coach Alex Ferguson, bezig aan zijn laatste seizoen, zei die marge te groot te vinden om de landstitel te kun nen prolongeren. Manchester United opende de tweede ronde van de Cham pions League twee weken gele den met een verdienstelijk ge lijkspel bij Bayern München (1- 1), maar verloor vervolgens tweemaal voor de competitie. Arsenal won met 3-1 omdat United-doelman Barthez weer eens stond te stuntelen en afge lopen zaterdag werd de ploeg op het eigen Old Trafford verne derd (0-3) door Chelsea, dat cle mentie toonde en veel kansen onbenut liet. Achilleshiel De defensie van United is al het hele seizoen de achilleshiel van de ploeg. Barthez, met Frank rijk winnaar van het EK en WK, gaat geregeld in de fout. Fergu son laat zijn aankoop staan van wege het gebi"ek aan alternatie ven. Maar het is niet alleen de schuld van Barthez dat United in veer tien competitieduels al 26 te- gengoals te verwerken kreeg. Ook zijn verdedigers vallen re gelmatig door de mand. Fergu son stuurde Stam aan het begin van het seizoen na wat kritische noten in de biografie van de Ne derlander weg en kocht de Fransman Blanc als vervanger. 'Een flater van Ferguson' fulmi neerde Brian Clough, die in 1979 en 1980 met Nottingham Forest de Europa Cup won, gis teren in het boulevardblad The Sun. Het is een van de weinige kriti sche noten aan het adres van Ferguson. De 59-jarige Schot lijkt verheven boven alle kri tiek. Hij rouleert veel, gunt zijn beste spelers bij tijd en wijle rust, maar niemand die daar wat van durft te zeggen. De eigenzinnige Schot heeft ook lak aan reputaties van spelers. Wonderboy Beckham, zojuist gekozen tot Engels sportman van het jaar, werd gisteren door Ferguson buiten de basis gehou den wegens vormverlies. Knieblessure De 22-jarige centrale verdedi ger Brown ontbrak tegen Boa vista omdat hij maandag öp de training een zware knieblessure opliep. Maar ondanks de absen tie van international Brown bleek de defensie van de Engelse kampioen gisteravond geen zwakke schakel. Dat lag ook aan de Portugese club, die nau welijks aandrong. Boavista startte verrassend, maar nadat Barthez twee schoten van af stand had gestopt, waren de gasten niet meer gevaarlijk. De bekritiseerde verdediging van United deed zelfs meer dan alleen verdedigen. Rechtsback Phil Neville gaf na een combi natie met Veron de voorzet waaruit Van Nistelrooij na ruim een half uur 1-0 maakte (hij schoof de bal bekeken onder doelman Ricardo door) en de ve teraan Blanc kopte na 55 minu ten uit een corner van Veron de tweede binnen. Even later zorg de Van Nistelrooij na een hape rende buitenspelval bij het po vere Boavista op aangeven van Yorke overtuigend voor de eind stand: 3-0. Voldoende voor de kop in poule A van de Champions League. En voldoende voor een portie broodnodige rust in Manches ter. GPD Ruud van Nistelrooy van Man chester United viert zijn eerste doelpunt in de Champions Lea gue-wedstrijd tegen Boavista, foto Ferran Paredes/Reuters van onze sportredactie BARCELONA - Met witte zakdoekjes, luid boe-geroep en schrille fluitconcer ten drongen de socios van Barcelona gisteravond een helft lang aan op het vertrek van Carlos Rexach. De kritiek op de trainer verstomde enigszins na de komst van Overmars bij een achter stand van 0-2 in de tweede helft. De linkspoot was het belangrijkste wapen van de Catalanen tijdens een indruk wekkende inhaalrace die uiteindelijk eindigde bij 2-2. Dankzij het gelijkspel overwintert Bar celona in de Champions League als koploper van poule B. De Catalanen hebben twee punten meer dan Galata- saray en AS Roma. De Italianen speel den voor eigen publiek doelpuntloos gelijk tegen hekkensluiter Liverpool. Carlos Rexach zal spijt hebben van zijn besluit om Mare Overmars buiten de ploeg te laten. Zonder de linksbuiten was Barcelona een helft lang geen schim van de ploeg die twee weken ge leden overtuigend bij Liverpool (1-3) won. Galatasaray beperkte zich tot verdedi gen en probeerde waar mogelijk te counteren. De tactiek bleek in de eerste helft succesvol. Umit Karan en Fleur- quin zorgden voor de verrassende rust stand: 0-2. Barcelona, met Frank de Boer en Reizi ger de hele wedstrijd op de bank, kwam dankzij Overmars terug in de wed strijd. Hij bereidde met zijn derde bal contact de aansluitingstreffer van Sa- viola in de 49e minuut voor. Twaalf minuten later was hij verantwoordelijk voor de rode kaart van Emre. De Turk schopte Mark Overmars tegen de gras mat Overmars stond eveneens aan de basis van de gelijkmaker. De Nederlander vond in de 66e minuut het hoofd van Ri- valdo. De Braziliaan stelde Saviola in staat zijn tweede van de avond te ma ken. Galatasaray eindigde het duel met negen man nadat USnsal in de slotmi nuut de rode kaart kreeg. Scheidsrechter Jol nam tijdens het duel tussen AS Roma en Liverpool (0-0) ge ruisloos afscheid van het Europees voetbal. De Hagenaar trok in een saaie wedstrijd slechts één gele kaart. Dick Jol moet door zijn leeftijd (45) afscheid nemen van het internationale voetbal. Paulo Sergio bezorgde Bayern Mün chen de zege bij Nantes. De Braziliaan se aanvaller van de houder van de Champions League maakte in de 65e minuut met het hoofd de enige treffer van de saaie wedstrijd. GPD van onze sportredactie TURIJN - Edgar Davids over weegt een vertrek bij Juventus als hij niet meer aan spelen toe komt. De Oranje-international is de laatste weken bij de Itali aanse club op een zijspoor ge raakt. Meestal speelt de Kroaat Igor Tudor op zijn plaats. Ook in de Champions League wedstrijd dinsdag tegen Arse nal begon Davids op de bank. Na twintig minuten maakte hij alsnog zijn rentree als vervan- Groep A FC Nantes (Fra) - Bayern Mün chen (Dui) 0-1 (0-0). 65. Paulo Sergio 0-1. Scheidsrechter: Col lina (Ita). Gele kaart: Moldovan (Nantes), Niko Kovac, Robert Kovac, Paulo Sergio Bayern München). Aantal toeschou wers: 38.200. Manchester United (Eng) - Boa vista (Por) 3-0 (1-0). 31. Van Ni stelrooy 1-0, 55. Blanc 2-0, 62. Van Nistelrooy 3-0. Scheidrech- ter: Lopez Nieto (Spa). Gele kaart: Keane, Scholes (Man chester United), Da Silva (Boa vista). Aantal toeschouwers: 65.000. Man.United 2 1 1 0 4 4-1 Bayern M. 2 1 1 0 4 2-1 Boavista 2 10 13 1-3 Nantes 2 0 0 2 0 0-2 Eerstvolgende wedstrijden, 20 februari: Boavista - Bayern München, Nantes - Manchester United. Groep B FC Barcelona (Spa) - Galatasa ray (Tur) 2-2 (0-2). 5. Ümit Ka ran 0-1, 41. Fleurquin 0-2, 49. Saviola 1-2, 66. Saviola 2-2. Scheidsrechter: Merk (Dui). Ro de kaart: 62. EmreAsik (Galata saray), 90. Hakan Üsal (2x geel, Galatasaray). Gele kaart: Cocu, Rochemback (Barcelona), Ay- han Akman, Ümit Karan Gala tasaray). Aantal toeschouwers: 75.000. AS Roma (Ita) - Liverpool (Eng) 0-0. Scheidsrechter: Jol (Ned). Gele kaart: Tommasi (AS Roma Aantal toeschouwers: 57.819. Barcelona 2 1 1 0 4 5-3 Galatasaray 2 0 2 0 2 3-3 Roma 2 0 2 0 2 1-1 Liverpool 2 0 11 1 1-3 Eerstvolgende wedstrijd, 20 fe bruari: Barcelona - AS Roma, Liverpool - Galatasaray. ger van de geblesseerde Tudor. De Nederlander kon geen stem pel op de wedstrijd drukken en ontving bovendien een gele kaart. Na afloop van het duel in Lon den zei Davids tegen verslagge vers dat hij weg wil. „Er zijn an dere clubs in me geïnteresseerd. Op dit moment weet ik zeker dat ik bij Juventus vertrek", aldus Davids. „Ik voel me nog altijd in topvorm. Als er hier geen plaats voor me is, moet ik die elders zoeken. Zo simpel is het." Davids werd in 1997 door trai ner Marcello Lippi van AC Mi lan naar Juventus gehaald. On der zijn leiding en aan de zijde van Zinedine Zidane groeide Davids uit tot een van de be langrijkste krachten van de Italiaanse topclub. Na de nand- rolonaff aire rond de middenvel der speelde hij wel weer regel matig, maar de jongste weken zit hij op de bank. Saillant ge noeg is Lippi ook nu weer zijn trainer. GPD DEN HAAG - Op de jubileume ditie van de Embassy, het offici euze wereldkampioenschap darts, is meer prijzengeld te ver dienen dan ooit. Voor de winnaar van het presti gieuze toernooi dat 25 jaar be staat, ligt een bedrag klaar van 48.000 Engelse ponden, omge rekend bijna 170.000 gulden. Dat is dertig mille meer dan vo rig jaar. De beste vrouw ont vangt aanmerkelijk minder, 14.000 gulden. De Embassy wordt gehouden van 5 tot en met 13 januari 2002 in de Lakeside Country Club in het Engelse plaatsje Frimley Green. GPD MELBOURNE - Van de toptennissters heeft alleen Jelena Do kic zich niet ingeschreven voor de Austratlian Open. De Joe goslavische liet weten de reis naar Down Under te ver tc vinden. Ze kwam begin dit jaar nog uit voor Australië, maai veranderde van nationaliteit na de zware loting in de eerste ronde van de Australian Open. Ze moest het opnemen tegen Davenport. Vader Damir Dokic, die regelmatig voor ophel zorgt, beschuldigde de organisatie van manipulatie. Met Miriam Oremans en Seda Noorlander zijn er twee Neder landse speelsters rechtstreeks toegelaten. ANP AMSTERDAM - Ajax heeft het schikkingsvoorstel na de on geregeldheden rond het duel met FC Twente op 8 september in Enschede afgewezen. De aanklager van de KNVB had een boete van 4000 euro en een uitwedstrijd zonder supporters voorgesteld. De zaak zal nu nog deze maand mondeling wor den behandeld door de tuchtcommissie. ANP KOPENHAGEN - In Denemarken is kwaad gereageerd op de wijziging van het aanvangstijdstip van het duel met Senegal tijdens het WK voetbal. Het duel werd door de Fifa verplaatst van de avond naar de middag. De temperaturen in Taegu kun nen oplopen tot 33 graden. „Commerciële belangen krijgen weer voorrang", klaagde bondscoach Olsen gisteren. De Fifa nam het besluit op verzoek van de tv. RTR MAASTRICHT - Wim van Wouw stopt aan het einde van dit jaar als algemeen directeur bij MVV. Hij heeft deze functie bij de Maastrichtse voetbalclub slechts zeven maanden bekleed. Van Wouw werd in juni aangesteld om met Ron Weijzen de di rectie te voeren. Van Wouw heeft vooral geprobeerd MVV van de financiële ondergang te redden. Dat lijkt met steun van de gemeente te gaan lukken. ,MW moet afslanken en de top zal daarbij ook aan de orde komen. We hebben nu twee directeu ren. Ik heb geen zin af te wachten wat er rond de sanering gaat gebeuren. Van Wouw veiwacht dat Weijzen het volledige di recteurschap op zich gaat nemen. ANP WENEN - Een Oostenrijkse snowboardster wil komend weekeinde wegens het ontbreken van sponsors slechts gehuld in ondergoed haar race volbrengen. „Zonder kledingsponsor is er geen andere mogelijkheid", aldus Sabrina Blassnig, een maal winnares van een wereldbekerwedstrijd, op een inter netsite. Gehuld in slipje en beha wil Blassnig in het Zwitserse Laax een noodroep doen naar geldschieters. „Het maakt me niet uit dat het koud is. Ik heb heel wat te bieden, ook zonder skikleding", vei'klaarde de 31-jarige snowboaixlster veelbe- tekend. RTR LONDEN - De Britse toproeier Tim Foster heeft een punt ge zet achter zijn sportieve loopbaan. De 31-jarige Foster onder ging in september een knieoperatie. Na de revalidatie hervat te hij de training maar kwam tot de slotsom dat het bedrijven van topsport niet meer mogelijk was. Foster maakte tijdens de Olympische Spelen van Sydney deel uit van de gouden Britse vier zonder stuurman met Steve Redgrave, Matthew Pinsent en James Cacknell. Voor Redgrave betekende dat zijn vijfde gouden medaille. RTR van onze sportredactie MOSKOU - Zhaoqin Peng, de laatst overgebleven Nederland se vertegenwoordiger op het WK schaken in Moskou, is giste ren uitgeschakeld. Peng deed haar overwinning van maandag teniet door een blunder in een zeer vroege fase. In de tiebreak versloeg Peng met de witte stukken ex-wereld kampioene Tsjiboerdanidze op nieuw, om vervolgens met zwart weer kwetsbaar te blijken. De beslissing viel in het snelscha ken. Met wit gaf ze de winst uit handen. Met zwart was ze in de opening een gemakkelijke prooi voor de Georgische. Peng ver-' loor een pion maar wist nog bij na remise te maken. Als troost mocht ze een kleine 10.000 dol lar meenemen. De krachtverschillen tussen de overgebleven schakers in Mos kou worden kleiner en dat komt tot uitdrukking in het aantal tiebreaks. In acht van de twaalf partijen kwam het tot rapid- schaak en in zes gevallen zelfs tot het zenuwslopende snel schaken, waar in luttele minu ten wordt beslist over het berei ken van de volgende ronde met bijbehorende financiële conse quenties. De favorieten Adams en Moro- zevich werden uitgeschakeld door respectievelijk Svidler en Ponomariov. Titelverdediger Anand versloeg Drejev in de tweede reguliere partij. ANP Olga Hassink (14) en Natasja Burgers proberen de Fran^aise Leila Lejeune af te stoppen. fotoAlessandro Bianchi/EPA van onze sportredactie door Guido van Riet BOLZANO - Het Nederlandse handbalvrouwenteam is als een slapende reus die langzaam maar zeker wakker begint te worden. Op het wereldkampioenschap in Italië wrijven de speelsters zich verbaasd de ogen uit en zien tot hun opluchting dat ze weinig meer onderdoen voor de mondiale top. Na het gelijkspel tegen Oekraïne verloor Oranje gisteren nipt van Frankrijk, de nummer twee van het afgelopen WK (21-22). Net als bij de opening bleef na afloop de overtuiging dat er meer in had gezeten. Het ver schil tussen Nederland en de Frangaises blijkt letterlijk nog maar die ene bal op de paal of lat te zijn. Dat geeft hoop voor de komende jaren. De doelstelling van het Oranjeplan is dat de vrouwen pas bij de volgende eindronde van 2003 in Neder land en de Spelen van 2004 in Athene toeslaan. Een zwakke fase na rust, net als tegen de Oekraïne, bleek het breekpunt in de wedstrijd. Met een minuut op de klok en de stand 22-19 leek het definitief gespeeld, maar doelpunten van Elly-An de Boer en Saskia Mul der brachten nog even de span ning terug. In de allerlaatste seconde had Olga Assink een kleine kans op de gelijkmaker, maar haar projectiel belandde naast het doel. ANP MONTE CARLO - De Duitse at leet Dieter Baumann mag vanaf 22 januari weer aan wedstrijden meedoen. Een vierkoppige com missie van de internationale at- letiekfederatie IAAF heeft dit bepaald. Baumann kreeg in januari 2000 een schorsing van twee jaar op gelegd wegens het gebruik van nandrolon. Omdat de olympisch kampioen van 1992 in februari van dit jaar aan de Duitse in doorkampioenschappen deel nam, werd de schorsing auto matisch met een jaar verlengd. Baumann, die altijd ontkend heeft nandrolon te hebben ge bruikt, tekende protest aan te gen deze verlenging. De IAAF vormde hierop een commissie om over deze zaak te beslissen. Het viertal heeft be sloten af te zien van een extra straf. De beslissing betekent een suc cesje voor Baumann na een langdurige strijd tegen zijn schorsing. Hij kan nu volgend jaar deelnemen aan de Europese titelstrijd in München. SID van onze sportredactie FREIBURG - Het blijft twij felachtig of Brett Emerton vandaag met Feyenoord kan spelen tegen Freiburg. De Au straliër wordt gehinderd door een spierblessure in het boven been. Feyenoord, dat in het tweede duel tegen de Duitsers een klei ne voorsprong (1-0) verdedigt, wordt al weken gehinderd door niet fitte spelers. Dinsdag viel ook nog eens de zieke Ka- lou af. Bijvoorbeeld Van Gas tel, Tininho,Van Gobbel, Gy- an, Collen en Van Haaren staan al langer op de absentielijst. Toch staat Feyenoord er iets beter voor dan bij de eerste ontmoeting met de nummer twaalf van de Bun desliga, ge wonnen door een laat doelpunt van Ono. In elk geval Van Hooijdonk (destijds geschorst) en Van Wonderen, weer fit, kunnen meedoen. Paauwe maakt eveneens weer deel uit van de groep van ne gentien die coach Van Marwijk heeft meegenomen naar Duits land. De middenvelder was ruim een maand uit de roula tie. Trainer Van Marwijk zocht naar verklaringen voor het grote aantal blessures. „Dui delijk is dat wij er niet als enige mee hebben te maken. Bij PSV zitten ook veel man met een spierkwetsuur langs de kant." PSV Mark van Bommel begint van avond niet in de basis van PSV in de wedstrijd tegen Paok Sa lonika Hoewel bij PSV de laat ste week de verwachting groei de dat Van Bommel er van meet af aan bij zou zijn, voelt de middenvelder zich nog niet he lemaal klaar voor deze klus. Hij begint op de bank en komt in het veld als de wedstri j d zich niet voorspoedig ontwikkelt. André Ooijer, opmerkelijk snel hersteld van een blessure aan de hamstring, verschijnt wel aan de aftrap. Hij neemt de po sitie in van de geschorste Jo- hann Vogel. Bogelund wordt rechtsback. Voor het eerst sinds het seizoen onder Bobby Robson gaat Ooijer als verde digende middenvelder funge ren. ANP/GPD van onze sportredactie BUENOS AIRES - De Argen tijnse bondscoach Marcelo Biel- sa is blij met de loting voor het WK voetbal volgend jaar in Zuid-Korea en Japan. De trai ner van een van de favorieten voor de wereldtitel reageerde dinsdag voor het eerst op de te genstanders Engeland, Nigeria en Zweden in de zogenoemde 'groep des doods'. „Ik ben blij dat we tijdens het WK wedstrijden zullen spelen die de moeite waard zijn", liet Bielsa weten. „Het is een uitda ging om het tegen Engeland en Nigeria op te nemen. Deze te genstanders zullen ons alleen maar motiveren. We dromen er allemaal van om op het WK te kunnen spelen, als dat tegen zulke teams gebeurt, is dat al leen nog maar mooier." Bielsa stelt dat de concurrenten in de andere groepen het moei lijker zullen krijgen. „Ze zijn cle enige favoriet en moeten dat waarmaken. In onze poule is ie dereen een kandidaat." De coach wil in de aanloop naar het WK drie oefenduels in Europa spelen en vlak voor de start van het WK een duel in Japan. RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 14