Feyenoord blij met kleine zege Nu begint het pas echt voor Lionel Lord PSV'ers moeten aan de spinazie 23 Spelers willen verder met Van der Hooft maar bestuur niet Van Marwijk: maximaal haalbare Ook Guardiola positief getest op nandrolon mm mm Heerenveen blij met Lord Vaderliefde gaat voor Winterspelen Politie Spanje zoekt valse broer Seedorf vrijdag 23 november 2001 door Jaap van Essen ROTTERDAM - Mooi voor de kolonie Japanse journalisten in Rotterdam: Sjini Ono scoorde tegen Freiburg. De eerste treffer van de Japanner in het Europese bekervoetbal was helemaal mooi voor Feyenoord, het was namelijk de enige en winnende. Feyenoord startte gisteren wat pipsjes aan het karwei in het troosttoernooi voor gevallen Champions League-deelne mers. Logisch, want de Uefa Cup is toch een wat flets toer nooi. Een tegenstander als Frei burg spreekt in Nederland ook niet bepaald aan. Louter zo goed als onbekende spelers, geen rijke historie. In De Kuip zaten gisteravond dan ook niet veel meer dan 30.000 toeschou- ROME - De golf aan positieve dopingcontroles op het middel nandrolon in de Italiaanse voet balcompetitie blijft aanhouden. Ditmaal is de Spanjaard Josep Guardiola van de club Brescia betrapt. Het Italiaans olym pisch comité CONI vond tijdens een controle op 21 oktober na de wedstrijd tegen Piacenza een te hoge dosis nandrolon in het li chaam van Guardiola (30), die eerder bij Barcelona onder con tract stond. Vorige week maakte CONI be kend dat Jaap Stam (Lazio) po sitief was getest op nandrolon. Eerder dit jaar vond het comité in de Serie A te veel nandrolon bij een reeks spelers, onder wie Edgar Davids (Juventus). Frank de Boer (Barcelona) testte posi tief na een wedstrij d in de UEFA Beker. AFP wers. Een veelzeggend diepte- record voor dit seizoen. Voor het duel met Freiburg som berde Bert van Marwijk er ook nogal flink op los. Vooral over de lange waslijst geblesseerden, geschorsten en anderszins af wezigen. Inderdaad was Feye noord flink gehandicapt door kwetsuren van Van Wonderen. Paauwe, Van Gobbel, Paauwe, Van Gastel en Van Haaren. Van Hooijdonk was geschorst en Emerton speelde aan de andere kant van de aardkloot met Au stralië. Typerend genoeg kampte Van Marwijk vorig seizoen met pre cies dezelfde problemen en als antwoord kocht de clubleiding een handvol nieuwe spelers. Juist om te zorgen voor min of meer gelijkwaardige dubbele bezetting van alle posities wer den Collen, Van Haaren, Van Hooijdonk, Ono, Leonardo dos Santos en iets eerder al Elman- der aangetrokken. Feyenoord kon juist door die verbreding van de selectie giste ren aan de wedstrijd beginnen met een elftal dat toch nog meer dan redelijk oogde. Hoewel nieuwe tegenslag niet lang uit bleef. Eerst moest Rzasa gebles seerd naar de kant, vervolgens was het kort na rust de beurt aan Kalou. Maar vreemd genoeg be gon Feyenoord na die tweede gedwongen vervanging einde lijk te draaien. Meest sprekende voorbeeld daarvan was de man van de winnende treffer. Door al het gewissel belandde hij cen traal op het middenveld en speelde vanaf dat moment goed. En dat terwijl hij zeer zwak aan de wedstrijd was begonnen. Vervelend Zoals heel Feyenoord trouwens. Vanaf de tribune leek de echte spirit aanvankelijk te ontbre ken. Omdat Freiburg ook niet bepaald een hoogvlieger bleek, ontspon zich een ronduit verve lend duel. Er gebeurde nauwe lijks iets voor beide doelen, de spelers hadden al de grootste moeite elkaar de bal toe te spe len. Na rust begon Freiburg goed en kreeg middels de Georgiër Lashvili na een uurtje zelfs de beste kans van de wedstrijd tot dan toe. Pas daarna nam Feye noord eindelijk enigszins het heft in handen. Dat leverde vooral mogelijkheden op voor Tomasson, maar de nationale topscorer had weer eens van die dagen waarop hij alles moeilij ker maakte dan noodzakelijk. Gunstige wending Het was Ono die uiteindelijk de wedstrijd voor Rotterdammers een gunstige wending gaf. Vol gens Bert van Marwijk was de 1- 0 voor Feyenoord de best denk bare uitslag. „Als je ziet wie we allemaal misten, dan hoop je niet meer dan te winnen en geen doelpunt tegen te krijgen. Ge zien alle problemen vooraf en het uitvallen van Kalou en Rza sa was dit echt het maximaal haalbare. Over twee weken staan we er wat betreft de afwe zigen waarschijnlijk iets beter voor en hebben we dus een goe de kans een ronde verder te ko men." Restte de conclusie dat van de drie Nederlandse clubs die nog in Europa mee mogen doen, al leen Feyenoord goede zaken deed voor de lijst met coëfficiën ten. PSV en Roda haalden geen punten, zodat de vijfde plaats steeds vaster in handen komt van Griekenland. Dat scheelt Nederland over anderhalf jaar een plaats in de Champions League. Maar gezien de inter nationale prestaties van de laatste jaren moeten we daar helemaal niet rouwig om zijn. GPD Feyenoord - SC Freiburg 1-0 (0-0). 82. Ono 1-0. Scheidsrechter: Dougal (Sch). Aantal toeschouwers: 30.000. Gele kaart: Ono FeyenoordRam- dane, But, Muller (SC F Shinji Ono gaf de talloos opgekomen Japanse journalisten gisteravond weer stof tot schrijven door het van Feyenoord voor zijn rekening te nemen. foto Jasper Juinen/ANP door Henk van Weert THESSALONIKI - In een fase waarin de nood aldoor steeg, klaarde de hemel gisteravond onverwacht een beetje op voor PSV. Invaller Bruggink kopte PSV tien minuten voor tijd naar een 3-2-achterstand bij PAOK Saloniki. Onder normale om standigheden is dat in een Europees treffen een goed uit gangspunt voor de return in Eindhoven. Maar normaal zijn de omstandigheden bij PSV al een tijd niet meer. PAOK Saloniki-PSV, in derde ronde van het Uefa-Cuptoer- nooi, leek vaak meer op een ker mis dan op een voetbalwed strijd. Alles was er te zien: grappen en grollen, buitelende voetballers, grote kansen en grote missers, lijf-aan-lijfge- vechten en vuurwerk. Alleen de dikke dame ontbrak. Dat was de komedie. De tragedie was dat PSV einde lijk eens in een Europese uit wedstrijd vanuit een goede start een ideale situatie (0-1) bereik te, maar dat voordeel opnieuw niet kon veilig stellen. PSV het zich van de wijs brengen door elf enthousiaste Grieken. „Hier word ik gek van", somberde coach Erik Gerets op weg naar de bus die PSV naar het vlieg veld bracht. „Bij ons moeten er stilaan een stel meer spinazie beginnen te eten." Erik Gerets koos voor dezelfde strijdwijze waarmee hij onlangs Galatasaray (slechts) een half uur lang in bedwang hield. PSV speelde met maar één spits en vijf middenvelders, van wie Vo gel direct voor de verdediging als corrector fungeerde. Verge leken met Turkije verschilde al leen de bezetting. Niet de uit vorm zijnde Bruggink, noch de ook al tobbende Kezman ston den in de basis, maar Vennegoor of Hesselink. Met Vennegoor had PSV, op pa pier, een robuuste spits die een bal kon vasthouden, totdat een of meer middenvelders - De Jong met name - aansloten in de spits. Bij Galatasaray lukte het uit eindelijk niet, in de noord- stantie wel. En zowaar, PSV boekte eens rendement uit sys teem en kans. De eerste moge lijkheid werd meteen een doel punt, toen Heintze de bal in de twintigste minuut voor trok. De Jong kopte PSV naar een ver rassende 0-1. De Eindhovenaren hadden de Grieken daarna korte tijd in be dwang, al ging dat niet van een leien dakje. Het overwicht op het middenveld werd te vaak verknoeid, omdat niemand echt sturing kon geven aan het spel. Dat was nog niet zo ex-g geweest, als er geen persoonlijke fouten aan de basis hadden gestaan van de 1-1 en 2-1 voor de Grie ken. Vennegoor of Hesselink verloor de bal knullig op eigen helft, waarna Yasumakis uit de voorzet scoorde: 1-1. Vier minu ten later, in de veertigste mi nuut, haalde Udeze van grote afstand uit. Waterreus verkeek zich op de bal, 2-1. Weg was de strategie. Chaos In de tweede helft nam PAOK het op basis van strijdlust hele maal over van PSV. Opnieuw Yasumakis profiteerde in de ze ventigste minuut van een mo ment van chaos in de verdedi ging van de Eindhovenaren, 3- 1. Daarmee leek het doek te val len voor PSV en een herhaling van eerdere uitwedstrijden in Europa een feit. Voor de uitslag gold dat zeker. Maar de pijn werd aanzienlijk verzacht op initiatief van Bogelxind. De Deense invaller hamerde de bal in de 81e minuut op keeper To- huroglou, Ooijer gaf de bal weer voor en Bruggink miste nu eens niet, 3-2. Blij met die goal was Gerets ze ker, maar de teleurstelling over het falen van de ploeg na de 1-0 overheerste. Gerets: „Wij zijn hier zelf schuld aan. Uit drie kansen maken wij twee goals, maar wij hebben door persoon lijke fouten de tegenstander te rug laten komen. We zijn goed weggekomen hier." GPD PAOK Saloniki - PSV 3-2 (2-1). 20. De Jong 0-1, 36. Yïasoumis 1-1, 40. Udeze 2-1, 70. Yiasoumis 3-1. 82. Bruggink 3-2. Scheidsrechter: Bré (Fra). Aantal toeschouiuers: 23.000. Gele kaart: Vogel, Nilciforov (PSV). Vlissingse spits maakt stormachtige ontwikkeling door bij SC Heerenveen Nog niet zo heel lang geleden dartelde Lionel Lord in het shirt van Veere over de Zeeuwse amateurvelden. Acties hier, doelpunten claar. De Vlissin- gerwas welkom bij de Belgische tweedeklasser Cercle Brugge, maar koos voor SC Heerenveen. De balans na een paar maanden Friesland geeft wei nig reden tot klagen. „Ik kan het niveau aan." door Eldridge Pentury HEEREN VEEN - In het pand waar hij met acht andere Heerenveen-spelers huist, komt de flater van een paar we ken terug ter sprake. Lionel Lord stapt de kamer uit, gaat de trap op en weer af. Hij legt uit wat er precies ge beurde. „Ik had mijn tas naast de trap neerge zet, ging naar boven om een paar an dere jongens te roepen. Toen ik bene den kwam, liep ik meteen naar mijn auto. Bij het stadion aangekomen kreeg ik te horen dat we met onze ei gen auto's naar Oudega gingen waar we tegen Telstar moesten spelen. Pas daar deed ik mijn kofferbak open, en toen pas ontdekte ik dat ik mijn tas was vei'geten... Ik vertelde het aan de trainer. Hij zei: dan speel je niet." Het was een slechte beurt van de jonge voetbalprof, maar het is de twintigja rige spits vergeven. Lionel Lord heeft bij Heerenveen zijn voeten laten spre ken en over de misstap van toen wordt al lang niet meer gesproken. Lord zou een boete van honderd gxxlden krijgen, maar heeft er niets meer van gehoord. „Ti'ainer Foppe de Haan zei me dat het bedrag bij goed gedrag zou worden kwijtgescholden", lacht Lord. Intertoto Op het gedrag van de Surinaamse aanvaller valt tot op heden weinig aan te merken. De voetballer heeft zich prima aangepast aan het profmilieu. In maart dwong hij tijdens een trai ningsstage (Lord scoorde in een oe- fenpaxtij zes keer) een B-contract af bij Heerenveen. Nauwelijks een maand na zijn laatste nacompetitie- wedstrijd voor zaterdag-tweedeklas ser Veere mocht hij al met de ere- divisionist mee naar Letland en Zwit serland voor Intertoto-wedstrijden. „Ik was toen absoluut nog niet klaar voor het grote werk", zegt Lord nu. „maar als wisselspeler heb ik daar vooral zitten genieten. Van het hotel, van de reis, gewoon van het feit dat ik bij de selectie zat. Ik kreeg een Hee- renveen-shmt met nummer en naam. Dat shirt ligt nu in Vlissingen en gaat binnenkort in een fotolij st." De snelle ontwikkeling van de goed lachse Lord is maar weinig voetbal lers gegeven. De aanvaller die bij NAC werd afgewezen, heeft met zijn snelle rushes en vele doelpunten indxaik ge maakt. Een halfjaar na zijn entree bij Heerenveen is hij al bijna doorgedron gen tot de eerste selectie. „Soms lig ik in bed en denk ik: goh, het gaat toch wel heel erg snel met me. In het tweede team van Heerenveen zitten jongens die al zes of zeven jaar bij Heerenveen spelen. Ze hebben alle jeugdelftallen doorlopen. Ik kom net van een ama teurclub, train nu bijna altijd met het eerste en heb mogen invallen tegen Veendam en Sparta. Tja, dan kun je al leen maar blij zijn." „Ik speel nu bijna alle wedstrijden met de Beloftes van Heerenveen, het tweede team, maar ik zit tevens tegen de eerste selectie aan. Omdat ik een beetje tussen twee teams zweef, volg ik een dubbel px-ogramma. Ik heb daarom weinig vx*ije dagen, maar ik zie het als een investering. Andere jongens zouden zo met me willen rui len." Ver van huis miste Lionel Loi'd in het begin de warmte van zijn familie, vrienden en kennissen. „Als ik een vrije dag had, reed ik meteen naar Zeeland. Drie uiu- heen en dxie uur te rug. Ik had hier in Heerenveen niks te doen. Ja, noem het maar een sooxt heimwee. Nu zit ik elke dag bij Gérard de Nooijer thuis. Hij en zijn vrouw vangen me als het ware op. Gérard steunt me, zegt wat ik tijdens wed strijden fout heb gedaan. Dat vind ik fijn, want ik kan veel van hem leren." „Ik kan nu zeggen dat het goed voor me is dat ik ver van huis zit. Want als Lionel Lord in actie tijdens de Amstel Cup-wedstrijd tegen Veendam. HEERENVEEN - Henk de Jong, de trainer van de Beloftes, is lovend over Lio nel Lord. De Jong: „Lionel kwam van de amateurs. Je zag waar hij goed in is, maar ook wat hij miste. Ik ben flink bezig geweest om hem wat tactische dingen bij te brengen. Bijvoorbeeld om als vleugelspits mee te verdedigen en de buitenste middenvelder van de tegenstander af te schermen. Lionel heeft het snel opge pikt. Het gaat goed met hem. Heerenveen is blij met hem." „Net als hijzelf, zijn ouders, vrienden en bekenden geniet ik er als trainer van het beloftenteanx van dat Lionel af en toe mag invallen in Heerenveen 1. Lionel kan het niveau aan. Hij heeft een eenjarig contract, maar als hij zo bezig blijft als nu, wordt dat verlengd." ik nog in Vlissingen zat, zou veel meer rondhangen dan ik nu doe. Hier in Heerenveen kan ik me volledig op het voetbal richten. Dat is goed voor me." Hét hoogtepunt na ruim een halfjaar Heerenveen is tot dusver zijn debuut in een officiële wedstrijd, uit bij Veen dam in het Amstel Cup-toemooi. Lord mocht na rust invallen. De zenu wen gierden doorzijn keel. Het was te zien aan de kx-ampachtige glimlach naar Gérard de Nooijer vlak voor de aftrap, en aan zijn acties die minder flitsend waren dan gebruikelijk. „Mijn benen voelden heel erg zwaai-." Er viel een last van Lord af toen hij op aangeven van Anthony Lurling 2-0 maakte. Dat moment staat in Lords geheugen gegrift. Genoten „Het was bijzonder mooi. Ik heb er echt van genoten. Op het moment zelf, na de wedstrijd, en ook toen ik 's avonds in bed lag. Voor dat moment ben ik de afgelopen maanden hard be zig geweest. Ik moest na de wedstx'ijd voor de televisiecamera komen. Toen ik uit de kleedkamer kwam, stonden er vijf journalisten om me heen. Ik moet eerlijk zeggen dat ik er allemaal een beetje van stond te kijken." Lords mobiele telefoon stond rood gloeiend, het regende op die dinsdag avond sms-berichten. Zijn moeder die in Vlissingen aan de televisie ge kluisterd zat, trok in alle euforie een fles champagne open. Samen met de buren vierde ze een feestje in de huis kamer. Lord: „Mijn ouders komen bijna altijd naar me kijken. Of ik nu met het twee de speel of met het eerste. Als mijn va der niet moet werken, komt-ie altijd, waar ik ook speel. De steun van mijn ouders en familie vind ik belangrijk. Ze leven met me mee en zijn beretrots op me." Een week geleden maakte Lord ook deel uit van de selectie die aantrad te gen Sparta. De voormalige speler van RCS, VC Vlissingen en Middelburg mocht een kwartier voor tijd invallen voor Romano Dermeboom. Lord: „Natuurlijk wilde ik graag nog eens scoren, maar uiteindelijk was ik al blij dat ik mijn eredivisiedebuut mocht maken." Toch weet de geboi-en Middelburger dat succes betrekkelijk is. Het echte foto Jan de Vries werk moet nog beginnen en de inval beurten in de hoofdmacht moeten het begin zijn van een glansrijke carrière. ,Toen ik had gescoord tegen Veendam zei iemand me dat ik het helemaal had gemaakt. Maar dat is natuurlijk niet zo. Nü pas begint het voor mij echt." „Het niveau vei"schil tussen Veere en Heerenveen 2 is groot, maar nog veel groter is de stap naar het eerste team. Het gaat soms zó snel. Vroeger was ik gewend om altijd een actie te maken, nu doseer ik meer. Doelgericht blijf ik altijd, want ik wil altijd scoren." „Mijn eerste doelstelling was goed mijn best doen en debuteren in Hee renveen 1. Nu me dat is gelukt, pro beer ik één van de achttien spelers te worden van de eerste selectie. Steeds probeer ik mijn gx-ens te verleggen. Ik heb een eenjarig contract getekend, met een optie voor nog twee jaar. Hee renveen heeft de touwtjes in handen. Ik heb niks te willen, zo staat dat nu eenmaal in mijn contract. Maar als ik goed blijf pi'esteren, komt het alle maal goed. Eén ding weet ik inmiddels zeker: ik kan het eredivisieniveau door Rudy Boogert TERNEUZEN - De spelers groep van Terneuzense Boys wil verder met trainer Eddy van der Hooft. De oefenmeester wil zelf ook graag blijven bij de zater dag-tweedeklasser. Maar het bestuur vindt het na drie seizoe nen welletjes. Dus moet Van der Hooft aan het eind van het sei zoen weg bij de Boys. „Ik ben niet gelukkig met die beslissing", bekende Van der Hooft gisteravond. „In een ge- sprekje van vijf minuten vertel de het bestuur me dat alles goed was: de trainingsopkomst, de px-estaties, het voetbal, alles. Niets dan lof. Ze vonden alleen dat de groep i-echt had op een nieuw gezicht. Niet de behoefte, maar het x-echt! Ze hebben de spelersgx'oep niet eens ge hoord." Aanvoerder Ayhan Atmaca be vestigde dat gisteravond, een halfuur na de onheilstijding. UNIONDALE - De Olympische Spelen zijn niet voor iedere top sporter het allerhoogste doel. Patrick Roy, de beste ijshockey- doelman van Canada, heeft be dankt voor Salt Lake City. Hij geeft er in februari de voorkeur aan een ijshockeytoernooi voor kinderen bij te wonen, waarin zijn zoontje Jonathan als speler op het ijs komt. Het betreft het zogenaamde Quebec peewee tournament. De doelman van Colorado Ava lanche heeft Wayne Gretzky, de manager van het Canadese ijs- hockeyteam opgebeld en deze reden voor zijn bedankje opge geven. Hij zei er wekenlang over te hebben nagedacht. Roy heeft een geweldige reputa tie als doelman. Hij won vier keer de Stanley Cup, de Noord- Amerikaanse clubtitel; twee maal met Montreal, tweemaal met Colorado. De mogelijke olympische titel laat hij schie ten uit vaderliefde. „Ik hoop dat dit geen grote zaak wox-dt", voegde hij toe. „Ik heb aan de Olympische Spelen van Nagano 1998 meegedaan. Het is tijd om een andere doelman een kans te geven." RTR „Ons is niets gevraagd. Wij wil len de samenwerking met Eddy graag doorzetten. Wat moeten wij er aan doen? Ik wil er samen met een aantal andere spelei-s met het bestuur over praten, maar volgens mij is het besluit definitief. Maar of het een ver standig besluit is. Voorzitter Cees de Mol heeft de spelei-s met opzet buiten de be- sluitvoi*ming gehouden. „Als je de spelersgroep raadpleegt, is het ene deel voor, het andere te gen en weer een andere weet het niet. Bovendien hebben we er binnen het bestuur uitgebreid over gesproken. Ons standpunt was duidelijk, dus hoefden we niet te praten." Het bestuur van Terneuzense Boys achtte drie jaar trainers- schap een mooie periode om te stoppen. „Onze ervaring is dat de motivatie na drie jaar minder wordt. Dat is natuurlijk niet ze ker, maar het kan. Bovendien heeft een aantal spelex's Eddy al drie jaar als trainer en we willen met name de jonge spelei's de kans geven met een andere trai ner te werken." De voorzitter houdt de deur echter op een kier voor Van der Hooft als trainer voor volgend seizoen. Een gesprek met de spelersgroep vindt hij geen pro bleem. En of het bestuur dan te rugkomt op zijn besluit? „Dat hangt helemaal van het gesprek af. Wij staan overal open voor." MADRID - De politie in Madrid zoekt een man die zich de afgelopen twee jaar heeft uitgegeven voor de broer van Clarence Seedorf. Op kosten van de Neder landse international deed de onbekende uitgaven in onder meer dure boetieks en bestelde een Porsche. Seedorf speelde van 1996 tot 1999 voor Real Ma drid, maar staat nu onder contract bij het Italiaanse Inter. Hij heeft twee broers, Jür- gen en Cedric, maar zij hebben niets met de uitga ven te maken. SID

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 23