Kamer wil lagere lasten MKB te PZC KOUD?Stookhout!!!! Aandeelhouders van vliegveld Zeeland zijn tegen uitbreiding o intratuin Bezorgde reacties op verovering Kaboel Explosieve doos Genius 1 helpt politie bij inval GOES! MERKEN DEALERS RUIM 300 AUTO'S O 95 -J r Alternatieve kweek mosselzaad Zalm belooft compensatie achterblijvende inkomens Bouw werkt mee aan onderzoek OCCASION SHOW ZEELANDHALLEN Motorstoring lijkt oorzaak crash Airbus Oor kan het aan Personeel Moulinex door het lint Jong Oranje uitgeschakeld Protestanten fietsen meer Neem nu een proefabonnement Zes weken voor 27,50 12,48 K'°' internet:www.pzc.nl 81 I r Een enkele bui Wolkenvelden, af en toe zon en een enkele bui. Vrij krachtige noordelijke wind en maximumtemperaturen van 7 a 8 graden. 244e jaargang no. 269 woensdag 14 november 2001 los nummer 1,00 2,20) www.dikaem1shaardkachels.nl o HET GROENE WARENHUIS 16 of 17 november slaagt voor een auto maakt u ook nog eens kans op een prijs van Koudekerke, Galgeweg 5, 0118-551623, donderdag/vrijdag koopavond. foto Koji Harada/AP dullah, zegt dat Kaboel werd veroverd 'uit veiligheidsoverwegingen'. Reden voor het binnentrekken was het plotse linge vertrek van de Talibanstrijders, aldus de bewindsman. De Noordelijke Alliantie nodigde de Afghaanse ex-ko- ning Zahir Shah uit een delegatie te sturen voor verdere gesprekken over de politieke toekomst van het land. De verovering van Kaboel leidde in de stad zelf tot vreugde. De binnentrekkende soldaten werden door enthousiaste in woners verwelkomd. DPA/ANP/RTR pagina 2: baarden af, burqa's uit oude vetes gevaarlijk pagina 5: Nederland wil inzet VN door Peet Vogels en Hans van Soest DEN HAAG - Een Kamer meerderheid wil de lasten voor het midden- en klein bedrijf verlagen. CDA, D66, WD en PvdA willen de winstbelasting voor kleine bedrijven met een procent omlaag brengen en de zelfstandigenaftrek verhogen. Dat bleek giste ren tijdens de behandeling van het Belastingplan 2002 in de Tweede Kamer. Het MKB krijgt een verlaging van de winstbelasting over de eerste 50.000 gulden. Daarover moet nu 30 procent worden be taald en dat wordt 29 procent. Het CDA stelde voor het winst bedrag op te hogen tot 150.000 gulden. Voor kleine zelfstandi gen die geen winstbelasting be talen, wordt de zelfstandigenaf trek verhoogd. Met welk bedrag is nog niet duidelijk. Minder te spreken waren de meeste partijen over de alge mene verlaging van de winstbe lasting. In het kabinetsvoorstel wordt de vennootschapsbelas ting met een half procent ver laagd tot 34,5 procent. Daar mee is 500 miljoen gulden ge moeid. Jammer „Dat geld komt vooral bij de grote bedrijven terecht en die hebben het niet nodig", aldus PvdA-Kamerlid Dijsselbloem. De Vries van de WD was het hier niet mee eens. „Juist het MKB profiteert hiervan. Het is jammer als die verlaging niet doorgaat." De PvdA wil de 500 miljoen gulden gebruiken als wisselgeld bij het najaarsover leg dat deze week wordt gehou den. Tijdens dat overleg probe ren kabinet, werkgevers en werknemers afspraken te ma ken over de loonstijgingen. „Met die 500 miljoen kunnen we de lasten voor het bedrijfsleven verlagen, zodat de loonkosten stijging beheerst blijft voor de werkgevers." Een Kamermeer derheid wil ook een paar aan passingen in de fiscale voorstel len van het kabinet rond het aantrekkelijker maken van werk. De bonus voor herintredende vrouwen, 6000 gulden in drie jaar, is te hoog volgens de partij en. Daarom wordt de toetre derskorting met 1000 gulden verlaagd om de andere doelein den mee te financieren. Een aantal kleinere maatrege len, zoals een algemene verho ging van de arbeidskorting en een algemene belastingkorting voor alle werkenden, gaan niet door. Met dat geld wordt onder andere de verlaging van de we genbelasting gefinancierd en een verhoging van de kinder korting. Compensatie Minister Zalm kondigde giste ren aan dat het kabinet komend voorjaar inkomensgroepen zal compenseren die na 1 januari 2002 minder te besteden heb ben. In 1998 deed zich vlak voor de vorige Tweede-Kamerver kiezingen iets soortgelijks voor. Toen voerde het eerste Paars ka binet, met ook Zalm als minister van Financiën, op de valreep nog 850 miljoen aan extra las tenverlichting door, omdat groepen AOW'ers en werkne mers er in januari van dat jaar op achteruit bleken te zijn ge gaan. GPD van onze redactie buitenland KABOEL - Na de verovering van Ka boel rukken de troepen van de Noorde lijke Alliantie steeds verder op. Van verscheidene kanten is gisteren gere serveerd gereageerd op de inname van de Afghaanse hoofdstad. De interna tionalegemeenschap roept de oppositie op tot terughoudendheid en medewer king aan een nieuwe, brede regering. Naar eigen zeggen heeft de gewapende oppositie inmiddels een aantal provin cies veroverd. Een woordvoerder van de Noordelijke Alliantie zegt dat de Ta liban ook him bolwerk Kandahar heb ben verlaten. De Taliban spreken dat tegen en het bericht is niet door onaf hankelijke bronnen bevestigd. Ondanks de successen van de anti-Tali- bancoalitie wijst Washington erop dat de strijd tegen het terrorisme nog niet gestreden is. „Het doel van onze mili taire campagne in Afghanistan blijft het vernietigen van het Al-Qaeda netwerk van Bin Laden", aldus de Amerikaanse chef van staven Richard Myers. Washington maakte gisteren bekend dat er behalve de commando's in het noorden ook speciale troepen actief zijn in het zuiden van Afghanistan. Boven dien bevindt zich 'een klein aantal Amerikaanse soldaten in Kaboel', al dus minister Rumsfeld van Defensie. Verschillende etnische fracties vochten in de jaren negentig een bloedige bur geroorlog uit in Kaboel. Uit angst voor een herhaling van die bloedige geschie denis, riepen onder meer de VS en Pakistan de Noordelijke Alliantie maandag nog op halt te houden voor de poorten van de stad. Hoewel de anti- Talibancoalitie die Amerikaanse wens aan haar laax-s lapte, zegt president Bush blij te zijn met inname van Ka boel. Washington riep de oppositie op 'de discipline te handhaven.' Minister van Buitenlandse Zaken van de Noordelijke Alliantie, Abdullah Ab- (Advertentie) 16 EN 17 NOVEMBER vrijdag 16 november van ïo.oo tot 21.00 uur zaterdag 17 november van 10.00 tot 17.00 uur ■HB Gaultheria in vaasje, vaashoogte 15 cm. Van_6r91T nu voor €1,79 Inwoners van Kaboel begroeten een tank met daarop soldaten van de Noordelijke Alliantie. NEW YORK - Reddingswerkers hebben gisteren in New York de zwarte doos met vluchtgege- vens gevonden van de Airbus die maandag is neergestort. Een eerste analyse van de andere zwarte doos, de voicerecordcr, wijst erop dat het toestel is ver ongelukt. Experts van de Nationa le Transportveiligheidsraad NTSB vermoeden dat 'een rampzalige motorstoring' de oorzaak is van het vliegtuigon geluk, waardoor zeker 265 men sen om het leven kwamen. In de wijk Queens in New York zijn gisteren 265 lichamen ge borgen. Vijf van de doden waren bewoners van de woonwijk waar vlucht 587 van American Airlines op neerstortte. Negen omwonenden worden nog ver mist. De voicerecorder bevat opna mes van gesprekken die in de cockpit zijn gevoerd tijdens de rampvlucht, die enkele minuten duurde. „Wij hebben op de band niets gehoord dat zou duiden op iets anders dan een ongeluk", aldus een zegsman. RTR/DPA (Advertentie) DEN HAAG - De schade aan het gehoor door harde muziek is ge ringer dan werd gedacht. Harde muziek via koptelefoon, bij een popconcert of tijdens een houseparty veroorzaakt oorsuizingen. Maar volgens TNO duidt dat niet op de ontwikkeling van gehoor- schade. ANP door Edith Ramakers ARNEMUIDEN - De aandeel houders van Zeeland Airport BV wijzen uitbreiding van het vliegveld bij Arnemuiden af. Dat blijkt uit een onderzoek dat grootaandeelhouder M. Smak man van Transal Aviation onder mede-eigenaren hield. Het merendeel van de twintig aandeelhouders zou een goede verstandhouding met omwo nenden belangrijker vinden dan ongebreidelde groei die geluids overlast met zich meebrengt. Smakman noteerde 'deze ver nieuwende instelling onder aandeelhouders'. Hij zegt de re sultaten van het onderzoek in tussen bekend gemaakt te heb ben bij de gemeente Middelburg en de provincie. In de eerstvolgende aandeel houdersvergadering, eind no vember, wordt het onderzoek toegelicht en zal ook een nieuw beleidsplan voor het vliegveld worden gepresenteerd. „We vin den het belangrijk dat we niet in onvrede leven met de omgeving. In de afgelopen tijd hebben we een aantal 'overlastbeperkende' maatregelen genomen", zegt Smakman. Voor lesvluchten moeten vlie gers 'in korte tijd soms vijftig landingen en starts maken'. Smakman: „Uit Rotterdam ko men ze naar het goedkope Zee land om te oefenen. Trainings- vluchten leveren wel een paar guldens op, maar voor de aan deelhouders betekenen die vliegbewegingen een beperking in hun ontwikkeling." Het vliegveld heeft toestem ming van de provincie om maxi maal 45.000 vliegbewegingen (een landing telt voor een bewe ging) te maken. De verwachting is dat de teller dit jaar blij ft stil staan op 30.000 bewegingen. Grasbaan Volgens Smakman staat verbe tering van de grasbaan nog wel op de wensenlijst van de aan deelhouders. „Maar we willen per se geen verharding waar door we grote vliegtuigen bin nen kunnen halen. Dan krijgen we problemen met de omgeving en dat willen we niet." Hij denkt aan een soort safety strip, die over de baan wordt ge legd. Die dunne strip moet de slipvastheid vergroten waar door vliegtuigen eerder stil staan. Voor trainingsvluchten tijdens zomeravonden is geen plaats meer en oefenvluchten in de weekeinden zijn geminimali seerd. „Daardoor hebben we in het laatste kwartaal bijna geen klachten van omwonenden ge kregen. Over het hele jaar geno men heeft de klachtencommis sie negentig procent minder klachten over overlast geregi streerd." (Advertentie) Het Algemeen Verbond Bouwbedrijf (AVBB) zal meewerken als er een parlementair onderzoek komt naar fraude in de bouw. „Niemand is zon der zonden," antwoordde AVBB-voorzitter Brink man op de vraag of er nooit wordt gefraudeerd. Het vermoeden van frau de werd gisteren nog eens versterkt door de schikking die drie bedrijven overeenkwamen wegens fraude bij de bouw van de Schipholtunnel. Jong Oranje doet niet mee aan de eindronde van het EK onder 23 jaar. De ploeg van bondscoach Mark Wotte ver loor gisteravond in Derby met 1-0 van Engeland. De enige treffer kwam ruim een kwartier voor tijd op naam van Carrick. Vorige week kwamen de Nederlandse ta lenten in Utrecht niet verder dan 2-2 ondanks een voorsprong van 2-0. ZLZ. feiten en meningen: 2; binnenland: 3; buitenland: 4 en 5; va ria: 6; economie: 7 radio en televisie: 8; uit: 9,10 en 11; zee land: 15,16,17,19 en 20; sport: 21 en 22; buitengebied: 23,24, 25 en 27. Hier met die poen of we blazen de fabriek op. Dit dreigement uitte het personeel van Moulinex in het Franse Cormelles-le- Royal gisteren. De fabriek van huishoudelijke apparatuur moet sluiten. Het personeel staat volgende week op straat en wacht al twee maanden op de toegezegde A ontslagpremie. Fietsen is een mentaliteitskwes tie waarbij de oude tegenstelling katholiek versus gereformeerd weer om de hoek komt kijken. Dat concludeert de Fietsersbond na onderzoek. Katholieken kie zen sneller voor het gemak van de auto, calvinisten trap pen zelf op korte afstan- i*l Q den. van onze redactie binnenland DEN HAAG - De vrees dat de voordeur was voorzien van een boobytrap, heeft ertoe geleid dat de Haagse politie zich on langs genoodzaakt zag gebruik te maken van een uniek en nieuw wapen in de strijd tegen criminaliteit: de Genius, type I. Bewoners van de Capadose- straat in Den Haag dachten 's nachts in eerste instantie dat zij werden opgeschrikt door een gaslek. Justitie liet een paar da gen later weten dat de voordeur van een pand was geforceerd door explosieven. In de praktijk blijkt de voordeur te zijn 'ge opend' met een kartonnen doos van ongeveer twee meter lang en een hoogte en breedte van vij f centimeter. Hierin bevindt zich een zogenaamd slagsnoer van drie meter lang met een lading van ongeveer 120 gram spring stof. Dat blijkt uit antwoorden van minister De Vries (Binnenland se Zaken) op vragen van Groen- Links-Kamerlid Pitstra over de inval. De Genius wordt door het Politie Instituut Openbare Orde en Gevaarsbeheersing ter be schikking gesteld aan arresta tieteams. Het opblazen van de deur van dé woning volgde op een geweld dadige ontvoering. Volgens mi nister De Vries moet vooraf worden beoordeeld of de inzet van zo'n explosieve doos is geoorloofd; hierbij wordt reke ning gehouden met de veilig heid van de politiemensen. Hoe wel de officier van justitie toestemming moet geven voor de inzet van een arrestatieteam, gelden voor het gebruik van explosieven nog geen algemeen geldende instructies. GPD (Advertentie) naanrp noteert u mij voor een proefabonnement van voorletters:m/v 6 weken voor 27,50 12,48. straat. nr Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder postcode: staand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin- plaats:nen 2es maanden) telefoon:n noteert u mij voor een abonnement. De eerste e_maj|. twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik Voor automatische incasso stem ik toe in betalen- afschrijving van mijn (postbankrekening- c per maand me, nummer I I 'I II II I I I I I automatische incasso ie 19.25 42,42) handtekening: V E per kwartaal met automatische incasso (€52 ,-/ƒ 114,59). n-ff-- per jaar met PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgege- vens. in de colofon treft u nadere infomSS aan. °98 J'j Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice 8 "713214"000002" J,n.'T,te,ummer 123 4380 VB Vlissingen di öfi do vr za (postzegel niet nodig)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 1