Zeeland aan Romantiek op de viool in Vlissingen Barbier doet 7t/m 13 november WOENSDAG Sim Bolus Het Goese poppentheater Sim Bolus speelt de voorstelling De koning is bloot, leve de koning. Het betreft een vrije bewerking van Hans van der Haar van het sprookje van H. C. Andersen. Alexander, een ijdele jonge ko ning, is de traditionele hofkleding beu. Daarom geeft hij een ze kere Alfredo Mafiosi de opdracht bijzondere kleding te maken. Dat wordt het inderdaad... Hans van der Haar speelt de koning en bespeelt de poppen. Elles Punt gaf regie-adviezen. Poppentheater Ambachtscentrum, Goes, 15.00 uur Bluesdiner Een bluesdiner wordt uiteraard opgefleurd met levende blues muziek. Vooraf, naderhand en tussen de gangen door speelt de Desafina- do Blues Sessie Band, van een toelichting voorzien door Sjef Hermans. Eetcafé Desafinado, Middelburg, 19.30 uur Chris Hinze Fluitist Chris Hinze brengt zijn programma Zen, The Fire Wit hin. In deze sprankelende muziektheatervoorstelling wordt Zen op subtiele en spectaculaire wijze zichtbaar en hoorbaar. Medewer king verlenen een West-Afrikaanse zanger, Nederlandse cellist, Japanse taico-drummer, Amerikaanse zangeres en Engelse bal letdansers. Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur Marc-Marie De cabaretier Marc-Marie Huijbregts brengt zijn programma Marc-Marie H. Deze voorstelling is uitverkocht. Schouwburg De Maagd, Bergen op Zoom, 20.15 uur DONDERDAG Klotewijven Lucretia van der Vloot en Ellen Pieters brengen de voorstelling Klotewijven. Klotewijven is hard en heftig, in taal en gebaar, stoer en sterk, in muziek en zang. Met harde, robuuste humor, humor met kloten en recht voor z'n raap. Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur Louisiana Rhythm Het internationale orkest Louisiana Rhythm geeft een concert. Op trompet Walter van Andel, op trombone Ben Busccher, Hans Hamelink op klarinet en altsax, de Middelburgse pianist Ruud Tollenaar en Paul Brandes op contrabas worden professioneel in de gaten gehouden door Peter Wechlin, die vo.orheen in de Duitse Maryland Jazzband speelde. Café 't Schuttershof, Middelburg, 20.00 uur Cabaret Guido Weijers en Rob Urgert vullen een cabaretavond. De in Zeeland opgegloeide Rob Urgert brengt zijn nieuwe pro gramma Fuik en Guido Weijers, winnaar van de publieksprijs van Cameretten 2000, speelt zijn voorstelling Oxymoron. Scheldetheater, Terneuzen, 20.30 uur VRIJDAG Night of the Blues Dankzij het succes van de eerste aflevering in 2000 beleeft Night of the Blues een tweede editie. De beste live-performers uit de Amerikaanse blues worden be geleid door het speciaal voor deze gelegenheid geformeerde Night Of The Blues Orchestra. Medewerking verlenen Meivin Taylor (zang/gitaar), Candye Kane (zang), George 'Wild Child' Butler (zang/harmonica) en Sax Gordon (zang/saxofoon). Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur Donald MacKenzie De Engelse organist Donald MacKenzie bespeelt het Compton- theaterorgel. Deze in 1970 in Schotland geboren musicus heeft zich gespecia liseerd in het begeleiden van stomme en animatiefilms, waarmee hij ook prijzen won. Als extra attractie zal hij tijdens dit concert de Engelse zangeres Sophie Cox begeleiden. Concertzaal, Middelburg, 20.00 uur Familie De Zeeuwse Komedie speelt het toneelstuk Familie. Schrijfster Maria Goos zorgde voor snelle dialogen en veel bij tende humor en legde de vinger op de zere plek van de niet altijd even hechte onderlinge verhoudingen binnen een familie. Ka- tinka van den Dool regisseerde Annelies Anthonise, Ron Thiiy, Koen Mijnheer, Marina de Koning, Irene Dingemanse en Tom Roovers. Vestzak99, Vlissingen, 20.15 uur Boudewijn Büch Boudewijn Büch brengt zijn programma Op Reis - Een diavoor stelling zonder dia's. In zijn vierde theaterprogramma gaat Boudewijn Büch op zoek naar het raadsel van het buitenland. Waarom wil hij steeds weer weg? Waarom bleef hij de afgelopen jarenniet gewoon thuis, met de kachel op tien en een mooi boek op schoot? Per slot van reke ning is reizen helemaal niet leuk. Scheldetheater, Terneuzen, 20.30 uur ZATERDAG Canto Armonico De gemengde zangvereniging Canto Armonico viert het 30-jarig bestaan met een uitvoering. Medewerking verlenen de koren Jubilate uit Koudekerke en Halleluja uit Grijpskerke en het kerkkoor van Souburg. Petruskerk, Vlissingen, 19.30 uur Drakenspuug Kindertheater Urf speelt de voorstelling Drakenspuug. De koning is zoek en om hem te vinden is een toverdrank nodig die gemaakt wordt van drakenspuug. Maar lukt het ook de dra ken te vinden? Een beeldende voorstelling met veel muziek en humor. Ledeltheater, Oostburg, 14.00 uur Paddy's Surprise Paddy's Surprise is een enthousiaste folkgroep uit West- Zeeuws-Vlaanderen. Stefanie de Melker (zang/bodhran), Frits Hoogstrate (zang/mandoline/banjo/whistles), Henk Bos (fiddle/zang) en André Bombelijn (accordeon) geven een concert in de Brasserie, voor de ene helft instrumentaal en voor de andere met zang. DeDrvkkery, Middelburg, 14.30 uur Oefening Na Den Arbeid De muziekvereniging Oefening Na Den Arbeid uit Nieuw- en Sint Joosland geeft de jaarlijkse uitvoering. De fanfare en het jeugdorkest nemen het publiek mee op avon tuur in de jungle. Dirigent is Piet Meliefste. Als gast treedt op de Zeeuwse entertainer Engel Reinhoudt. Het Dorpshuis, Nieuw- en Sint Joosland, 19.30 uur Tot Oefening Tot Oefening en Uitspanning voert Le Roi David van Arthur Ho- negger uit. De koninklijke oratoriumvereniging wordt daarbij terzijde ge staan door Saskia Gerritsen (sopraan), Eleonora Volkert (alt), Alex Vermeulen (tenor) en Ruud van der Meer (declamatie). Ze- brass brengt stukken ten gehore van Gershwin, Koetsier en El- gai\ Het geheel staat onder leiding van Jan Hut. Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur woensdag 7 november 2001 Wie van Romantische vi oolmuziek houdt, moet aanstaande zaterdagavond naar Vlissingen. In de St.-Ja- cobskerk vindt het jaarlijkse Rotary-concert plaats met lou ter hoogtepunten uit het reper toire voor viool en orkest. Soliste in dit zeer toegankelij ke programma is de violiste Liana Issakadze, al op jonge leeftijd bestempeld als 'het wonderkind uit Georgië'. Am per tien jaar oud, begon haar carrière dfe haar over de hele wereld voerde. Zij trad op met tal van orkesten en sleepte vele prijzen in de wacht. In 1988 werd zij 'Volks-Kunstenares van de USSR' Rossini Issakadze wordt bijgestaan door Georgisch Staatskameror- kest, een ensemble waarvan zij vijftien jaar artistiek leider en dirigent was en dat zij dus als haar broekzak kent. Zaterdag wordt het orkest geleid door de jonge Giorgi Jordania. Het con cert start met een Sonate voor Strijkers van Gioachino Rossi ni. De componist schreef zes van deze sonates toen hij twaalf jaar oud was. Men heeft lange tijd gedacht dat deze werken vernietigd waren, totdat ze na de Tweede Wereld oorlog in Washington weer opdoken. Welke van de zes za terdag ten gehore wordt ge bracht, meldt het programma niet. Felix Mendelssohns Viool concert, opus 64 is vermoedelijk een van de meest gespeelde vi oolconcerten uit de muziekge schiedenis. Het werk, met de pakkende openingsmelodie en de 'hupfalderiere' slotmaten, blijft enorm populair'. Het Introduction et Rondo Cap- ricioso van Camille Saint- Saëns is iets minder bekend. Ook daarvan echter zit het hoofdthema toch ergens ver stopt in het muzikale onderbe wustzijn van menig luisteraar. Het is zo'n typische Romanti sche compositie waarin virtuo siteit wordt gekoppeld aan smeuïge melodieën. Vergeleken met het voorafgaan de begint Souvenir de Florence van Peter Ilyich Tchaikovsky met twee enigszins oeverloze delen. Daar kan een gezelschap, hoe goed ook, nauwelijks brood van bakken. De twee afsluiten de delen van dit sextet zijn van een heel andere orde, vol vuur, vol ideeën, en vol inventiviteit als het gaat om de instrumen tatie. Douwe Eisenga Rotary-concert met hoogtepun ten uit het repertoire voor viool en orkest; violiste Liana Issakadze speelt met het Geor gian Chamber Orchestra: zater dag om 20.15 uur Sint Jacobs- kerk Vlissingen. Met een internationaal team van Italianen, Bulgaren, Russen, Nederlanders, een Por tugees, een Australiër en een te nor uit Venezuela is hard ge werkt aan het overbruggen van taal-barrièi'es en vooral menta- liteitsverschillen. Dat tolken niet altijd vlekkeloos gaat bleek toen de Bulgaarse techniek met een serie kruiwagens aankwam terwijl er wielen voor onder het decor besteld waren. Tijdens de repetities werd soms in drie ta len tegelijk getolkt. Langzaam maar zeker verstaat iedereen echter een beetje Italiaans, wat wel handig is bij een Italiaanse opera. De remake van de Dario Fo- productie in Plovdiv, Bulgarije, is in handen van Arturo Corso, die zowel de reprises bij de Ne derlandse Opera, als de vele uit voeringen in andere landen, zo als in Parijs, Buenos Aires, Tel Aviv, Bari gemaakt heeft. Ster De muzikale leiding is (evenals bij de Falstaff) in handen van Marco Boemi, wiens ster inmid dels snel rijst. Zo zal Boemi be gin volgend jaar de Royal Phil harmonic dirigeren. Assistent dirigent is, evenals bij de Falstaff de 24-jarige Giuliano Betta. Een team van jonge zan gers uit 7 landen, waaronder aanstormend talent van de Sca la en van Gergiev, is gecast voor de rollen. Vanwege de volle tournee is er voor de hoofdrollen een driedubbele bezetting. De Staatsopera van Plovdiv le vert orkest en koor en enkele so listen. De opera van Plovidv is een van de vijf operahuizen in het straatarme Bulgarije. Het gezelschap krijgt alleen subsi die voor de minimale salarissen. Niet voor nieuwe producties, maar ook niet voor onderhoud van de gebouwen, telefoonkos ten, energiekosten, di'ukkosten en overige kantoorkosten. Mime Twee Nederlandse mime-spe- lers, Joost Ideler en Hans Daal der, hebben van de Bulgaarse dansers mimers gemaakt. Van wege hun ervaring met Fo's Barbier (zij speelden in bijna al le reprises) konden zij ook be hulpzaam zijn bij allerhande praktische zaken die door het ontbreken van technische lijs ten en overzichten moeilijk te definiëren waren. Assistent regisseur is Pieter Athmer, die als regisseur in Ne derland al zijn sporen verdien de. Hij verzorgt ook de avondre gie in Nederland. De voorstelling is voorzien van Nederlandse boventiteling. Barbier van Sevilla: zaterdag 10 nov. om 20.00 uur in Schelde theater Terneuzen, zaterdag 17 nov. om 20.00 in de Stads schouwburg Middelburg. Scènes uit De Barbier van Sevil la door de Staatsopera van Plovdiv. foto's Ivo Bobiv Violiste Liana Issakadze De Barbier van Sevilla in de regie van Dario Fo, die momenteel door Neder land trekt en de komende weken in Terneuzen en Mid delburg is te zien, is een in Bulgarije voorbereid spek takel. De productie, die in samenwerking tussen de Stichting Global City Opera, Euro stage en de Staatsopera van Plovdiv tot stand komt, is de grootste die de deelne mers ooit gemaakt hebben. Drie opleggers en vieren twintig technici in twee ploegen zijn nodig om de zogenaamde one-night- stands (elke dag in een an der theater) te kunnen reali seren. Duolisme GitaarDuo geeft concert zaterdag in Waarde Guido Weijers vult samen met Rob Urgert een cabaretavond donderdag in Terneuzen Brief in den Duuster Comedia della Mare speelt twee éénakters dinsdag in Kortgene Lucretia van der Vloot Ellen Pieters spelen de voorstelling Klotewijven donderdag in Middelburg Fluitist Chris Hinze brengt de voorstelling Zen, The Fire Within vanavond in Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 43