Overleg afdekken munitiestort Hé verplegende Zin in een werkvakantie? NIEUWE COLLECTIE KEUKEUS2002 ARDI KEUKENS B.V. Toneelspelen in Vlissingse raad Dienstverlening voor bedreigen agenten Kunstkring Tholen richt zich op jeugd de Zonnebloem® Partijen willen vrijkomen gevaarlijke stoffen voorkomen Rijverbod voor Middelburgse „te\sec»*«*en 1 ft Ceciliaweg 4 - Sint-Annaland - Tel. 0166-653448 Meer informatie? VLISSINGEN - In de Vlissingse raadszaal werd gisteren voor de behandeling van de begroting 2002 'gezocht naar een zwarte doos'. Toneelspeelster Isabel verschoof stoelen en dacht het ver plaatsbare podium en de tribune gevonden te hebben. De hele statige ruimte van de raadszaal zou ideaal kunnen dienen voor het vlakke, vloertheater, dacht zij. De Raad voor Kunst en Cul tuur ziet dat anders. Die wilde met deze ludieke actie duidelijk maken dat zo'n multifunctionele voorziening in Vlissingen niet mag ontbreken. „Want de plaatselijke harmonie, het theater, popconcerten, bedrijfspresentaties, feestjes: alles kan in zo'n zwarte doos of vlakke-vloertheater worden gehouden", zei col lega Leon, die voor de gelegenheid was uitgedost als een Rotter damse rocker. De Raad voor Kunst en Cultuur nodigde vervol gens de volledige Vlissingse gemeenteraad uit voor een excursie naar drie vlakke-vloertheaters in het land. Wethouder L.C. Pop- pe-de Looff beloofde aan de Raad voor Kunst en Cultuur advies over een ideaal vlakke vloertheater te vragen. „Zodra we meer duidelijkheid hebben waar zo'n theater kan komen en wanneer het gebouwd kan worden." foto Ruben Oreel door Aector Dooms MIDDELBURG - De 32-jarige man uit Goes die gisteren voor de Middelburgse politierechter stond, begreep gisteren nog steeds niet dat hij zich deze zo mer zo had laten gaan. Hij had op 16 juni dit jaar in Goes politiemensen en een me dewerkster van een café be dreigd. Daarvoor werd de man gisteren veroordeeld tot tachtig uur werkstraf. Omdat hij nog in zijn proeftijd zat van een ver oordeling van vorig jaar kreeg hij nog eens veertig uur taak straf erbij. De verdachte ging door het lint toen zijn stapmaat- je werd aangehouden. Onder in vloed van een combinatie van medicijnen en drank bespuwde hij de agenten en bedreigde hen met de dood. Van een van de agenten vernielde hij een bril. Twee maanden na het incident met de politie slingerde ver dachte allerlei verwensingen naar het hoofd van een mede werkster uit een Goes' café. Voor de politierechter was het gisteren duidelijk dat de man met psychische problemen kampte. Hij had daarvoor hulp gezocht bij Emergis. Traumati sche ervaringen tijdens de Golf oorlog, een echtscheiding en het verlies van zijn baan hadden hem depressief gemaakt. Van een alcoholprobleem was vol gens hem geen sprake. „Ik bied mijn excuses aan de agenten en het meisje aan." Officier van justitie G. Rip hield rekening met de problematiek die bij verdachte speelde en eis te tachtig uur werkstraf. Daar naast vond de officier dat de twee weken gevangenisstraf uit zijn proeftijd aan de Goesenaar moest worden opgelegd, maar politiex-echter A. Janssens-van Kampen gelastte hiervan de omzetting in een taakstraf. Voor het overige vonniste ze conform de eis. door Esme Soesman THOLEN - De Stichting Kunst kring Tholen, organisator van de jaarli jkse Kunstroute in Tho- len-stad, gaat zich meer richten op kinderen. Daartoe wordt zelfs een speciale commissie in het leven geroepen. Marleen Verkamman gaat, sa men met Hans Bruins en Marja Dekkers, aan de slag in die com missie. Met als doel, stelt ze, kunst leuk te maken voor kinde ren. Ook vorig jaar heeft de Kunstkring haar best gedaan de jeugd iets te bieden. Toen kon den scholieren een vossenjacht volgen, waarbij ze vragen voor geschoteld kregen die bijvoor beeld betrekking hadden op de Thoolse gebouwen. Dat kan veel leuker, weet Ver kamman uit ervaring. Met enige regelmaat loopt ze binnen in bijvoorbeeld museum Booy- mans van Beuningen in Rotter dam. Bij wijze van kinderpartij tje kan cïe jeugd daar een rondleiding krijgen, om vervol gens zelf met het maken van een schilderij aan de slag te gaan. „Dat is niet zo saai of oubollig", oordeelt Verkamman. Als' vio liste is ze al een jaar of vier bij de Kunstkring betrokken. Als studente sociaal pedagogi sche hulpverlening heeft ze bo vendien genoeg affiniteit met het doen van dingen met de jeugd. Concrete plannen voor de Kunstroute 2002, die zal plaats vinden van zaterdag 27 april tot en met zaterdag 4 mei, moeten nog worden gesmeed. Voorals nog' wordt gedacht aan de moge lij kheid collages te maken of bijvoorbeeld het maken van zelfportretten. De Kunstkring Tholen heeft plannen om nog verder uit te breiden. Grote wens is dat er ook met een commissie proza en poëzie aan de slag kan worden gegaan. Andere commissies die binnen de Kunstkring functio neren zijn beeldende kunst en muziek. Onlangs is Gemma Ver- lijsdonk als voorzitter aange treden. Zij volgt Sarien Bout op die, zeker op muziekgebied, wel actief in de club blijft. woensdag 7 november 2001 door Marcel Modde ZIERIKZEE - Er komt onder zoek naar de mogelijkheid om de oude munitiestortplaats in de Oosterschelde voor Zierikzee af te dekken. Alle betrokken par tijen in de interdepartementale begeleidingscommissie hebben daarover een akkoord bereikt. Zowel de provincie als de ge meente Schouwen-Duiveland had aangedrongen op maatre gelen tegen het vrijkomen van gevaarlijke stoffen. De provincie voert morgen overleg met de gemeente, de mi nisteries van LNV en Defensie, Rijkswaterstaat, het Nationaal Park Oosterschelde en het on derzoeksinstituut TNO over de te nemen stappen. Uit de rap porten aan Tweede Kamer bleek in augustus dat er tussen 1945 en 1967 zeker dertigduizend ton munitie voor de kust bij Zierik zee is gedumpt, waaronder 50.000 fosforgranaten. De rapportage toont aan dat er onvoldoende kennis is over de mogelijke gevolgen voor mens en milieu van het uitspoelen van de aangetaste projectielen. De MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter heeft gis teren een 31-jarige vrouw uit de Zeeuwse hoofdstad veroordeeld tot negen maanden rijontzeg ging plus drie maanden voor waardelijk en twee weken voor waardelijke gevangenisstraf. De verdachte was 18 augustus dit jaar in haar woonplaats na een aanrijding tegen een ver- keerszuil doorgereden. De poli tie volgde het oliespoor en trof haar enkele honderden meters verder liggend naast haar auto aan. Ze begon hard te gillen en te schreeuwen en was niet aan spreekbaar. Een blaastest was niet mogelijk en ze gaf de poli- tiearts geen toestemming om een bloedproef af te nemen. Uit haar verklaring bleek dat ze tij dens het stappen zeven biertjes had gedronken en twee sigaret jes had geblowd. Haar auto was total loss. concentraties chroom, nikkel en cadmium blijken ook bedui dend hoger zijn. Ook is er in ver gelijking met meetreeksen van het instituut RIKZ, gedaan aan het eind van de jaren negentig, een verhoogde concentratie ko per en zink gevonden. De 'piek- concentraties' van koperen nik kel overschrijden het maximaal toelaatbaar risico (MTR) zoals dat is vastgelegd in de Vierde Nota Waterhuishouding. De stoffen zijn evenwel dermate 'verdund', dat er geen sprake is van een merkbaar gezondheids risico bij het eten van mosselen en vis. Voor andere stoffen zijn geen MTR's bekend en dus kan een eerste ecologische risi coschatting niet worden ge maakt, constateert beleidsme dewerker ing. J. Brilman in zijn notitie aan Gedeputeerde Sta ten. Dit vormt volgens hem een potentieel risico voor de visserij Witte fosfor Omdat er niet gericht is gemeten op witte fosfor, kan daar volgens TNO nog weinig over worden gezegd. Waarom dat on derzoek in 1999 buiten be schouwing is gebleven, hebben de ministeries niet bekend ge maakt. Dat de aanwezigheid van de fosforgranaten niet zon der gevaar is, blijkt uit één van de bronnen die door Defensie is gebruikt bij het opstellen van een overzicht van alle munitie soorten op de Oosterschelde. Daarin wordt gesteld dat na 1964 bij het ministerie rappor ten binnenkwamen 'over ver schijnselen die zich boven het zee-oppervlak vertoonden en die wezen op ontploffingen die zich op de zeebodem voorde den'. Onduidelijkheid is er ook over de exacte hoeveelheid en soor ten munitie die in de periode 1948-1962 door de Hulpverle ningsdienst (HVD) zijn gestort. De archieven van die organisa tie zijn nog steeds zoek. Wel is bekend dat door de HVD blind gangers inclusief onstekers in beton zijn afgezonken. Eén van de redenen voor het vasthouden aan het vis- en ankerverbod. Het vervolgonderzoek van TNO moet antwoord geven op de risi- covragen die tot dusver zijn blij ven liggen. eWéén«°ie ,b\oew n\e\W •n0e«o^'ee,":nd;<ie^^1 Wil jij de Zonnebloem in 2002 helpen om ruim 6400 langdurig zieken en (zwaar) lichamelijk gehandicapten een onverge telijke vakantie te bezorgen? Sluit je dan aan bij ons enthousiaste en supergemotiveerde team van meer dan 6700 vrijwilligers, waaronder een groot aantal verpleegkundigen en zieken verzorgenden. Het kost je een weekje van je vrije tijd, maar je krijgt er dan ook heel wat voor terug. Vteb NATIONALE VERENIGING Postbus 2100 4800 CC Breda Postbank 1098510 E-mail info@zonnebloem.nl Internet www.zonnebloem.nl p> Ome showroom wordt aangeveegd om plaats te maken voor de Open: Ma t/m Do. 09.30-18.00 uur. Vr. 09.30-21.00 uur. Za. 09.30-17.00 uur (Tevens 's avonds geopend op afspraak) Erkend door de Centrale Branchevereniging Wonen *ERKEND Bel (076) 564 63 62 of kijk op www.zonnebloem.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 32