Britannia mag gaan bouwen Hé verplegende Zin in een werkvakantie? EVEN WE DOOR PZC Raad wil aanpak onveiligheid op Westerschelde D66 moppert op doofpotdemocratie Verdronken maar niet vergeten de Zonnebloem8 Groen licht provincie ■tl Man veroordeeld voor omkoping Bijeenkomst over relaties Optreden ONDA Meer informatie? 01 w 18 woensdag 7 november 2001 l 1 WE STENS CHOUWEN - Ooit boetten de vissers er hun netten. Tot dat - volgens de legende - diezelfde vissers een zeemeermin opvisten en daarmee de toom van de zeemeerman, die de vissers vergeefs vroeg zijn wederhelft weer vrij te laten, over zich afriepen. De zeemeerman sprak een vloek uit over het dorp en voorspelde de ondergang ervan. „Westenschouwen, 't zal je rouwen, datje geno men hebt mijn vrouwe. Westenschouwen zal vergaan. Alleen de to ren zal blijven staan. Kort daarop werd het dorp Westenschouwen verzwolgen door de zee. De resten van de havenbuurt van het verdronken dorp zijn bij laag water op het strand bij Westenschouwen nog steeds zichtbaar. Stukjes fundament van de bescheiden visserswoningen getuigen van het verleden en een geoefend oog herkent de sporen van houten funderingspalen. Een informatiebord geeft tekst en uitleg. Opdat het verdronken land niet vergeten wordt. foto Marijke Folkertsma door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Gedeputeer de Staten van Zeeland hebben na aanvullend windhinderon- derzoek geen bezwaren tegen herbouw van hotel Britannia aan de boulevard Evertsen in Vlissingen. Bezwaren van om wonenden zijn gisteren onge grond verklaard. Volgens het dagelijks provinciebestuur is nieuwbouw tot 52 meter hoog mogelijkzonder dat sprake is van onaanvaardbare windhin- der in de omgeving. De Raad van State vernietigde in november vorig jaar het be sluit van de provincie om het be stemmingsplan Boulevard te MIDDELBURG - Een 44-jarige man uit Wernhout is gisteren in Middelburg voor omkoping van een gevangenbewaarder van Torentijd veroordeeld tot drie maanden cel. De verdachte betaalde vorig jaar 2.600 gulden aan de 39-ja- rige (ex) cipier uit Vlissingen om drank, softdrugs en een gsm binnen de muren van de gevan genis te smokkelen. MIDDELBURG - De praktijk voor Gestalt- en Psychosociaal- therapie houdt op 13 november een bijeenkomst over relatie en vriendschap. De bijeenkomst bestaat uit een theoretisch en een praktisch gedeelte en begint om 19.30 uur aan de Breestraat 83 in Middelburg. wijzigen. Omwonenden vrees den windhinder en zetten vraagtekens bij de financiële haalbaarheid bij de verbouwing en uitbreiding van Britannia. De uitspraak leidde tot een nieuw windtunnelonderzoek, uitgevoerd door TNO. Daaruit bleek dat na de bouw de windhinder toeneemt tussen het hotel en de bestaande wonin gen. Het probleem kan onder vangen worden door een tweede achteringang te maken. Aan de voorkant van de huizen aan de boulevard Evertsen 246-254 blijft de hinder beperkt. Rond om het gebied Kenau Hasse laarstraat wordt het zelfs rusti ger. Alleen in de burgemeester Van Woelderenlaan neemt de hinder toe, maar richtlijnen worden niet overschreden. De eigenaar van Britannia heeft beloofd een twee meter hoge schutting te bouwen tussen het hotel en de aangrenzende wo ningen. Daarnaast is afgespro ken dat de eigenaar de kosten voor zijn rekening neemt als bouwkundige voorzieningen nodig zijn bij de Kenau Hasse laarstraat 533-543. De provin cie meent dat door die beloftes 'afdoende verzekerd' is dat schade aan panden in de omge ving van het hotel voorkomen wordt. Gedeputeerde Staten hebben ook geen moeite met de hoogte van het hotel, dat trapsgewijs oploopt tot 52 meter. Volgens de provincie past het ontwerp in de omgeving. „Er ontstaat een har monieus spel van opklimmende gebouwen." De provincie heeft ook gekeken naar de expolitatieopzet van Britannia. Een onafhankelijk accountantsbureau heeft de cij fers van de eigenaar doorge licht. Dat bureau bevestigt dat het nieuwe Britannia financieel gezien kans van slagen heeft. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Met een vinnige evaluatie namen T. Aalfs en M. Schoonen alvast afscheid van de Vlissingse gemeenteraad. Het D66-duo staat voor de ver kiezingen in maart 2002 op een zelf gekozen haast onverkiesba re plaats. Gisteren maakten zij hun laatste algemene beschou wingen mee en spraken van 'doofpotdemocratie' en de be perkte rol van de oppositie. „De collegevormende partijen (PvdA, CDA, WD) gedogen de oppositie. Er wordt volstaan met al dan niet beleefd te luiste ren naar de verstandige gelui den die de oppositie naar voren brengt", zei Aalfs. De verbittering klinkt door in de terugblik op vier jaar ge meenteraad. Al is dat volgens Aalfs niet de bedoeling. Hij zegt zelfs niet teleurgesteld te zijn in de Vlissingse politiek. Eerder spreken zij van weemoed. „In elk geval is het gedachtegoed van D66 nog springlevend." Het is alleen tijd voor een nieuw ge luid van D66 en de raadsleden hebben ondervonden dat het raadswerk tijd vreet. Aan 'doofpotdemocratie' ma ken die gekozen raadsleden zich schuldig, die hun oor méér laten hangen naar de voorschriften van een partij, dan dat zij naar de stem van het volk luisteren. Diezelfde volksvertegenwoor digers worden bovendien nooit afgerekend door de burger, maar slechts op het onderschrij - ven van een collegeprogramma dat precies voorschrijft hoe zij zich de volgende vier jaar moe ten gedragen. Politiek vuurwerk, vindt D66. komt alleen uit de hoek van de niet-collegevormende partijen: Dat blijkt uit de praktijk in Vlis singen, stellen ze. Het college van B en W stoort zich amper aan het collegeprogramma. „Veel raadsvoorstellen zijn na melijk helemaal geen onderdeel van het programma-akkoord. De collegepartijen zijn niet ge bonden aan een akkoord, maar de collegevormende partijen la ten zich wel gemakkelijk leiden door de collegevoorstellen." door Edith Ramakers VLISSINGEN - De fracties in de Vlissingse gemeenteraad dringen aan op een snelle aan pak van onveilige situaties op de Westerschelde. Zij roepen het college van burgemeester en wethouders op tegenstander te blijven van een verdere verdie ping van de vaargeul in Wester schelde. Door de verdieping neemt de kans op ongevallen op het water toe. Dat kwam giste ren naar voren in de eerste ronde van de algemene beschouwin gen op de begroting 2002. Het gevoel van veiligheid heeft een deuk opgelopen. J. de Co- ninck-Geers, fractievoorzitter van het CDA: „We hebben een vals gevoel van veiligheid ge creëerd. Er is steeds meer scheepsvaartverkeer dat min der gecontroleerd beloodst wordt. Ook wordt de intensiteit van de scheepvaart groter dooi de komst van de Westerschelde Container Terminal en ontstaat er een blijvend risico van ge vaarlijke stoffen (zoals ammo niak) die vrijkomen bij aanva ringen." E. Walrave-Troost van de PvdA stipte aan dat de risicocontou ren van de Westerschelde ook een hinderpaal betekenen voor de ontwikkeling voor bijvoor beeld woningbouw in de bin nenstad. De risicocontouren zijn vastgesteld door het Rijk. Binnen die grenzen wordt de kans op letsel bij een scheeps ramp groot geacht. In Vlissin gen liggen circa 3000 woningen binnen de risicocontour. „De veelbesproken aanpak van de bron van het kwaad -minder snelle, minder grote schepen, adequate beloodsing, pijplei dingen voor ammoniak- moet ook echt met spoed worden aan gepakt", vindt de PvdA. De WD-fractie verweet het mi nisterie laksheid omdat volgens de liberalen 'betreffende minis teries woningbouwprojecten, zoals bij Alhambra onnodig frustreren. Daarin moest wet houder H. de Haas de WD ge lijk geven. De gemeente zou aan verschillende ministeries aan dacht voor de Vlissingse proble matiek hebben gevraagd. „We hebben de laatste keer zelfs geen bevestigingsontvangst van het ministerie gekregen." De RPCU stelt onomwonden dat,de veiligheid van de bevol king boven de economische be langen gesteld moet worden, „Wij zijn dus tegen de versoepe ling van de loodsplicht." De lokale partij is verbaasd dat de risicocontour niet terug te vinden is in de begrotingsbrief van het college. „Wij denken dat het belangrijk is dat het college daar meer gerichte aandacht aan besteedt. Het is meestal vrij simpel, als de gemeente niets onderneemt, zal er ook niets veranderen." Naleving D66 wil dat er een veiligheids plan voor de gemeente wordt opgesteld, waarin in kaart wordt gebracht waar de proble men van de gemeente liggen. Veiligheidsinspectieteams zien toe op naleving (de controle en handhaving) van vergunningen van bedrijven met een hoog risi co. Er zal inzichtelijk gemaakt moeten worden waar risicovolle bedrijven en instellingen zijn gehuisvest. Daaraan gekoppeld dient zo snel mogelijk bijbeho rende rampenbestrijdingsplan nen te worden opgesteld. Burge meester A. van Dok-van Weele beloofde dit voorstel verder te onderzoeken. Wethouder L. Poppe-de Looff zei dat er onderzocht wordt wat de gevolgen van verdieping van de Westerschelde zijn, omdat 'we ook goed moeten kunnen beargumenteren waarom we te gen verdiepingzijn'. „Maar over onder andere nautische maatre gelen moet ik verwijzen naar de Tweede Kamer." NIEUW - EN SINT JOOS- LAND - De fanfare ONDA en het jeugdkorps Jong-ONDA uit Nieuw - en Sint Joosland hou den zaterdag 10 november hun jaarlijkse optreden. Het thema van het optreden is Jungle. De uitvoering begint om 19.30 uur in het dorpshuis. Wil jij de Zonnebloem in 2002 helpen om ruim 6400 langdurig zieken en (zwaar) lichamelijk gehandicapten een onverge telijke vakantie te bezorgen? Sluit je dan aan bij ons enthousiaste en supergemotiveerde team van meer dan 6700 vrijwilligers, waaronder een groot aantal verpleegkundigen en zieken verzorgenden. Het kostje een weekje van je vrije tijd, maar je krijgt er dan ook heel wat voor terug. Bel (076) 564 63 62 of kijk op www.zonnebloem.nl NATIONALE VERENIGING Postbus 2100 4800 CC Breda Postbank 1098510 E-mail info@zonnebloem.nl Internet www.zonnebloem.nl GEZONDHEID

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 18