Nieuwe tegenslagen Middelburg PZCzeeland PZC Campagne levert 49 pleeggezinnen op Toekomst zwembad onzeker Veerboot verdient kans voor iedereen met tunnelfobie Klacht over reclame ongegrond verklaard Raadszaal als toneelpodium Strategische projecten vergen miljoenen extra OZB blijft gelijk in Veere Werkstraf voor bedreigen treinconducteur Overleg over afdekken munitiestort bij Zierikzee Rijverbod voor Middelburgse drankrijdster 17 Bedreiging met alarmpistool Stavermanbrigade in de prijzen Eerste prijs Vlijt Volharding Auto gestolen in Vlissingen Onder invloed op brommobiel Mesttankauto vast in wegberm woensdag 7 november 2001 door Ab van der Sluis MIDDELBURG - De strategi sche projecten in Middelburg (zwembad, schouwburg, herin richting binnenstad) vallen op nieuw duurder uit. Tussen april en oktober zijn de kosten met twaalf miljoen gul den gestegen. De belangrijkste tegenvaller is de bouw van een parkeerkelder onder de nieuwe schouwburg. De totale investe- DOMBURG - De extra verho ging van de onroerend-zaakbe- lasting in de gemeente Veere is vrijwel zeker van de baan. B en W stellen de gemeenteraad voor de dividenduitkering van Delta Nutsbedrijven te gebruiken om de minder verwachte opbrengst te kunnen dekken. Het college houdt wel vast aan de inflatie correctie van drie procent op de ozb. Het Veerse college wilde de on- roerendezaakbelasting aanvan kelijk met 8,6 procent laten stij gen. Daarop kwam felle kritiek van bijna alle raadsfracties. Vo rige week kwamen B en W de ge- meentei'aad al eerder tegemoet door de ozb te verhogen met zes procent in plaats van de voorge stelde 8,6 procent. Gisteren ontving het college een toelichting op de dividentuitke- ring van Delta Nutsbedrijven. Daaroit bleek dat de gemeente Veex'e volgend jaar ruim 1,8 mil joen gulden kan verwachten. In de begroting was rekening ge houden met een winstuitkering van iets meer dan een miljoen gulden. De meevaller van acht honderdduizend gulden wil het college nu gebruiken om de on- roerend-zaakbelasting te verla gen. Dat kost 228.000 gulden. De aandeelhouders kunnen de komende vijf jaar rekenen op vast bedrag aan dividend. Voor Veere betekent dat een extraatje van vier miljoen gulden. In de begroting was daarmee geen re kening gehouden. De raad praat morgen over de begroting voor volgend jaar. MIDDELBURG - Voor het be dreigen van een treinconduc teur is gisteren in Middelburg een 19-jarige inwoner van Oost- Souburg veroordeeld tot zestig uur taakstraf. De man had 18 september dit jaar zijn mes aan de conducteur getoond, nadat hij had gewei gerd om twaalf gulden voor een kaartje van Middelburg naar Oost-Souburg te betalen.Tij- dens de rit had de conducteur, ter hoogte van Goes, de reiziger erop gewezen dat het kaartje slechts geldig was tot Middel burg. Daar kreeg hij de gelegen heid om aan het loket een kaart je van di'ie gulden bij te kopen, maar dat deed hij niet. Verdach te moest toen het duurdere ta rief in de trein betalen, maar ook dat zinde hem niet. De conducteur verzocht toen de Souburger de trein te verlaten. Daarop trok de man een mes, waarna de conducteur assisten tie vroeg van de spoorwegpoli tie. Officier van justitie G. Rip eiste zestig uur werkstraf. Raadsman E. Smit stelde dat zijn cliënt het gedrag van de Conducteur als bedreigend had opgevat. ringslast bedroeg vorige maand 382 miljoen gulden. Dat blijkt uit de voortgangsrapportage strategische projecten. De gemeente Middelburg voeiT de komende jaren de Kwali teitsatlas 2030 uit. Grote pro jecten moeten de stad een her nieuwd aanzien geven. In de totale investei'ingslast van 382 miljoen gulden is een aantal ideeën nog niet opgenomen, zo als herstructurering van de Stromenwijk, uitbreiding van door Claudia Sondervan MIDDELBURG - De Zeeuwse en Belgisch-Vlaamse campagne 'Pleegouders gezocht in Zee land' heeft voor Zeeland 49 nieuwe pleegouders opgele verd. De stichting Jeugdzorg Zeeland hield de campagne sa men met vijf Belgisch-Vlaamse pleegzorginstellingen vanwege het tekort aan pleeggezinnen voor kinderen die voor korte of langere tijd niet thuis kunnen wonen. ZIERIKZEE - Er komt onderzoek naar de moge lijkheid om de oude muni tiestortplaats in de Oos- terschelde voor Zierikzee af te dekken. Alle betrok ken partijen in de interde partementale begelei dingscommissie hebben daarover een akkoord be reikt. Zowel de provincie als de gemeente Schou- wen-Duiveland had aan gedrongen op maatrege len tegen het vrijkomen van gevaarlijke stoffen. De provincie voert mor gen overleg xnet de ge meente, de ministeries van LNV en Defensie, Rijkswaterstaat, het Na tionaal Park Oosterschel- de en het onderzoeksinsti tuut TNO over de te nemen stappen. Uit de rapporten aan Tweede Kamer bleek in augustus dat er tussen 1945 en 1967 zeker dertig duizend ton munitie voor de kust bij Zierikzee is ge dumpt, waaronder 50.000 fosforgranaten. het Veei"se Meer en versterking van de culturele infrastructuur, waaronder het evenementenbe- leid. Het college van B en W komt nog miljoenen guldens tekort om al le plannen te realiseren. De post onvoorzien, waaruit tegenval lers betaald moeten worden, be draagt negentien miljoen. Geld daarvoor moet komen uit de verkoop van grond. Als er als nog een brug gebouwd wordt tussen het stadskantoor en de Met name in Zeeuws-Vlaande- ren waren onvoldoende adres sen om kinderen uit die streek op te vangen. Het gros van de nieuwe pleegoudei's woont in die streek. In Zeeland wonen ruim 250 kin deren in pleeggezinnen. De afgelopen vijf jaar loopt het aantal aanvragen voor pleegge zinnen sterk uit de pas met het aantal kinderen dat geplaatst kan worden. In 2000 kon de sec tor Pleegzorg van Jeugdzorg Zeeland van de 295 aanvragen er 223 honoreren. Het bestand aan pleeggezinnen blijft de laatste jaren redelijk gelijk op ongeveer 330, maar niet alle ge zinnen zijn altijd beschikbaar of geschikt voor elk kind. De nieuwe aanwas aan pleegou ders lenigt de nood nog lang niet, zegt voorlichter Brigitte Cleutjens van Jeugdzorg. ,,We missen vooral diversiteit in MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter heeft gis teren een 31-jarige vrouw uit de Zeeuwse hoofdstad veroordeeld tot negen maanden rijontzeg ging plus drie maanden voor-, waardelijk en twee weken voor waardelijke gevangenisstraf. De verdachte was 18 augustus dit jaar in haar woonplaats na een aanrijding tegen een ver- keerszuil doorgereden. De poli tie volgde het oliespoor en trof haar enkele honderden meters verder liggend naast haar auto aan. Ze begon hard te gillen en te schreeuwen en was niet aan spreekbaar. Een blaastest was niet mogelijk en ze gaf de poli- tiearts geen toestemming om een bloedproef af te nemen. Uit haar verklaring bleek dat ze tij dens het stappen zeven biertjes had gedi'onken en twee sigaret jes had geblowd. Haar auto was totaal vernield. Maisbaai, dan moet rekening gehouden worden met een extra investering van zes miljoen gul den. Ook daarvoor is nog geen geld. De gemeenteraad krijgt volgen de maand tekst en uitleg over de ook duurder geworden parkeer garage onder het stadskantoor. Details daarover zijn nog niet bekend. Op 12 november vindt overleg plaats tussen het college en het bestuur van het Water schap Zeeuwse Eilanden, dat pleeggezinnen. Je plaatst een puber niet in een pleeggezin met jonge kinderen." De sector Pleegzorg van Jeugd zorg kan nu maximaal 269 kin deren een plaats bieden in een pleeggezin. Daarnaast zijn er veertien plaatsen voor kinderen die intensieve pleegzorg nodig hebben. Een deel van de kinde ren vindt onderdak bij een net werkgezin, waaronder Pleeg zorg opvang door familieleden, gebruik gaat maken van de nieuw te bouwen parkeergara ge. Ook moet nog voor 2,5 mil joen gulden sponsorgeld gevon den worden om de begroting van de schouwburg rond te krij gen. Tot slot is nog geld nodig voor een glijbaan in het nieuwe zwembad. Tussen de sti'ategische projec ten kan moeilijk onderling ge schoven worden, aldus het college in de voortgangsrappor tage. ,,De financiële rek van de buren of onderwijzers verstaat. Deze vorm van opvang groeit de laatste jaren sterk: ongeveer eenderde van de kinderen wordt opgevangen door bekenden. Stichting Jeugdzorg Zeeland houdt vandaag een informatie avond over pleegzorg in hotel Churchill in Terneuzen. Woens dag 14 november wordt de rol van pleegouders toegelicht in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. Er wordt vertelt om wat gemeente Middelburg lijkt er op dit moment uit te zijn." Als pro jecten duurder uitvallen heeft het gemeentebestuur twee keu zes: afwachten of de meerjaren begroting gunstig uitvalt of aanpassing van de plannen. Vooralsnog lijkt de gemeente raad niet te kiezen voor de laat ste keuze. Deze week hamerden diverse fracties tijdens het be grotingsdebat nog op vasthou den aan de kwaliteit van de di verse projecten. voor pleegkinderen het gaat, wat de verblijfsduur is, hoe de contacten met ouders verlopen, hoe pleegouders worde begeleid en wat er van een pleeggezin verwacht wordt. De helft van de pleegkinderen woont korter dan een jaar bij pleegouders. Een kortdurende plaatsing be strijkt gemiddeld vier maanden. De informatieavond in Terneu zen duurt, evenals die in Mid delburg, van 20.00 tot 22.00 uur. door Maurits Sep VLISSINGEN - Leuk voor toe risten, pure noodzaak voor mensen die een onbedwingbare angst hebben voor tunnels: de veerboot Vlissingen-Breskens. En daarom, vindt het echtpaar Hesselink uit Vlissingen, moet de veerboot een proeftijd krij gen als de tunnel al open is. Om te bewijzen dat er genoeg men sen zijn die de boot verkiezen boven de tunnelbuis. In een brief aan het provincie bestuur dringen mijnheer en mevrouw Hesselink erop aan de veerverbinding na opening van de tunnel niet helemaal voor au to's op te heffen. Zij komen op voor de belangen van toeristen maar zeker ook voor mensen met een tunnelfobie („zeker niet te verwaarlozen"). Haar man lijdt daar aan, zegt mevrouw Hesselink, en met hem veel an deren. Dat horen zij in gesprek ken met mensen over de Wester- schelde tunnel. Bovendien, er moet toch een uit wijkmogelijkheid zijn in geval van brand of een ongeval in de tunnel, merkt het echtpaar op. Daarom: „Wees zuinig op onze mooie veerdienst en gun de boot eerst nog een proeftijd. Ophef- door Ellen De Vriend VLISSINGEN - De klacht van C. de Jong uit Vlissingen over de televisiecommercial waarin een jongetje een bal enkele malen tegen een grafzerk schopt, is door de Reclame Code Commis sie ongegrond verklaard. Ook anderen klaagden bij de Commissie over de commercial van het voetbalmaandblad. Graven dienen met respect te worden behandeld, vinden de bezwaarmakers en de reclame wekt de indruk dat voetballen op een kerkhof normaal is. Ze vinden de spot kwetsend en in strijd met de goede smaak en het fatsoen. Gisteren ontving mevrouw De Jong de beslissing van de Com missie. De Commissie heeft er begrip voor dat de commercial fen kan altijd nog." Om het plei dooi kracht bij te zetten, is een PZC-interview met oud-direc teur F. Vos van de PSD bijge voegd, die onlangs afscheid nam van de veerdiensten. Ook Vos ziet mogelijkheden voldoende om een veerboot in de vaart te houden, zonder de tunnel te be concurreren. Hij voorspelde daarin dat mensen die met de boot zouden gaan, nimmer door de tunnel zouden rijden. Het provinciebestuur is er niet van onder de indruk. Gedepu teerde Staten laten het echtpaar Hesselink weten dat hun idee onbetaalbaar is. Belastingbetaler De provincie krijgt nu geld voor de boten en straks voor de tun nel. Een veerdienst in stand houden komt dus voor rekening van de provincie en dus van de belastingbetaler. De tarieven zouden veel hoger uitvallen dan wat nu voor een overtocht moet worden neerge teld. Het echtpaar Hesselink weet nu wat Vos al langer wist. In het in terview constateerde hij: „Ik heb vele malen voor een onder zoek gepleit, maar het dagelijks provinciebestuur wilde er niet aan. Jammer." niet door iedereen wordt ge waardeerd, maar acht de gren zen van het toelaatbare niet overschreden. Zij vindt dat er een duidelijk verband bestaat tussen de opname op de be graafplaats en het voetbalblad waar graven van bekende voet ballers in staan. „Ik vind het treurig en onbegrij pelijk dat de Commissie de klachten ongegrond heeft ver- klaard", zegt De Jong. „Voet ballen op een begraafplaats hoort niet. Door het op televisie te laten zien breng je jongeren maar op ideeën." De Jong is één van de nabestaanden die getrof fen is door de vernielingen begin juni op de katholieke begraaf plaats in 's-Heerenhoek. Eén van de vernielde graven was van het broertje van haar man. De Vlissingse gaat niet in beroep tegen de uitspraak. REDACTIE MIDDEIM-ZEELAND Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl A. A. van der Sluis (chef) N. F. C. Berkelder E. L. Ramakers M. J. van den Broek K. L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Een jeugdigde badgast afgelopen zomer in het Serooskerkse zwembad. foto Lex de Meester door Nadia Berkelder DOMBURG - Het gemeentebestuur van Veere legt de toekomst van zwembad de Goudvijver in Se- rooskerke in handen van de commissie sport. Uit een exploitatie-onderzoek blijkt dat het zwem bad relatief duur is. Het advies van de commissie wordt voorgelegd aan de gemeenteraad. Andere openluchtbaden trekken gemiddeld twee keer zoveel publiek als de Goud vijver, blijkt uit het onderzoek. Dat heeft tot gevolg dat de kosten per bezoeker erg hoog zijn. Verder vallen de in komsten tegen doordat de toegangsprijs laag is. Bovendien is het zwembad niet geschikt voor schoolzwemmen, omdat het niet mogelijk is om veertig weken per schooljaar te zwemmen. De Goudvijver had in 2000 een tekort van ruim 188.000 gulden. Het Veerse college van bui'ge- meester en wethouders stelde vorig jaar voor het beheer van het bad over te dragen aan een stich ting of particulier. Op verzoek van de gemeente raad werd besloten tot een onderzoek naar de ex ploitatie. Dat is uitgevoerd door Spoilfondsen Nederland. De commissie komt op vier december bij elkaar. VLISSINGEN - In de Vlissingse raadszaal werd giste ren voor de behandeling van de begroting 2002 'ge zocht naar een zwarte doos'. Toneelspeelster Isabel verschoof stoelen en dacht het verplaatsbare podium en de tribune gevonden te hebben. De hele statige ruimte van de raadszaal zou ideaal kunnen dienen voor het vlakke-vloertheater, dacht zij. De Raad voor Kunst en Cultuur ziet dat anders. Die wilde met deze ludieke actie duidelijk maken dat zo'n multifunctio nele voorziening in Vlissingen niet mag ontbreken. „Want de plaatselijke harmonie, het theater, popcon certen, bedrijfspresentaties, feestjes: alles kan in zo'n zwarte doos of vlakke-vloertheater worden gehou den", zei collega Leon, die voor de gelegenheid was uitgedost als een Rotterdamse rocker. De Raad voor Kunst en Cultuur nodigde vervolgens de gemeente raad uit voor een excursie naar drie vlakke-vloerthe- aters in het land. Wethouder L.C. Poppe-de Looff be loofde de Raad voor Kunst en Cultuur advies over een ideaal vlakke vloertheater te vragen. „Zodra we meer duidelijkheid hebben waar zo'n theater kan komen en wanneer het gebouwd kan worden." foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Voor het bedreigen van zijn buurman met een alarmpistool is gisteren een 48-jarige inwoner van Goes door de Middelburgse politierechter veroordeeld tot negentig uur werkstraf. De man raakte op 12 september dit jaar over zijn toeren en bedreigde zijn buurman met het wapen. De commotie ontstond nadat de hond van de verdachte de buur man aanviel. De buurman had daarop gezegd dat hij de politie zou bellen. De Goesenaar werd naast de werkstraf nog ver plicht het slachtoffer honderd gulden schade te betalen voor de jas die bij de aanval van de hond beschadigd was geraakt. VLISSINGEN - De zwemmend iredders van de dr A. Staver- man Brigade uit Vlissingen zijn tijdens de Nederlandse Kam pioenschappen in de pi'ijzen gevallen. Inzet was behalve een nationale titel, plaatsing in de nationale ploeg met uitzicht op deelname aan internationale wedstrijden. Bij de jongens tot twaalf jaar haalde Frenk Leendertse de tweede plaats. San- der Kort viel met een vierde plek net buiten de prijzen. Inge borg de Ruiter werd nationaal kampioen in de leeftijd tot achttien jaar. In het seniorenklassement werd Geert Meesen tweede bij de heren en Sandra Temmerman derde bij de dames. Vex'der wer den voor de juniorenselectie Colin Weeland en Emiel Flipse geselecteerd. Bij de dames selecteerden Maartje van Keulen, Carlien Schrijvershof en Ineke Goosens zich. OOST-SOUBURG - Het jeugdkorps van muziekvereniging Vlijt Volharding heeft tijdens een concours van de Konink lijke Nedexiandse Federatie van Muziekgezelschappen in Middelburg een eerste prijs gehaald. De 42 jeugdige muzikanten kwamen daarmee op een tweede plaats in de eerste afdeling fanfare. Vlijt Volharding, onder leiding van de 21 -j arige dirigent Albert-John Vei-vorst haalde 81,75 punten. VLISSINGEN - Aan de Kenau Hasselaarstraat in Vlissingen is tussen maandag 20.30 uur en dinsdag 7.30 uur een perso- nenautogestolen. Het gaat om een zilverkleurige Ford van het type Mondeo Ghia. Het kenteken is 75-GX-PS. In Goes is in de nacht van maandag op dinsdag in de Evertsen- straat een witte Hyundai, type Pony met kenteken TF-93-DG gestolen. De waarde van het voertuig bedraagt ongeveer 1500 gulden. BURGH-HAAMSTEDE - Op de Serooskerkseweg in Burgh- Haamstede is een 78-jai'ige bestuurder van een brommobiel betrapt op rijden onder invloed. Hij had bijna anderhalf keel de toegestane hoeveelheid alcohol gedronken. De man kreeg een rijverbod van twee uur. Een vrouw die achtex'op zat, had ook teveel gedronken en werd door de politie thuisgebracht. Zij kreeg een proces-verbaal wegens openbare dronken schap. 's-HEER ABTSKERKE - Een mesttankauto is gisterochtend op de Deeweg in 's-Heer Abtskerke door onbekende oorzaak vast komen te zitten in de berm. Met een zogeheten mestinjec- teur is de ongeladen wagen, met een gewicht van twintig ton, weer op de weg getrokken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 17