Delta's interesse in Curasao taant PZC Bevrijding Walcheren herdacht Jeugdbrandweer strijdt om de eer PZC Delscher Mode Specialisten werven kan ook zonder fusie van ziekenhuizen SCHIl Vrijwilligers doen in Drunen ideeën op Buurt bezoekt revalidatiecentrum Verdere samenwerking met Aqualectra nog onzeker Diesel uit vrachtauto gestolen Drankrijders massaal bekeurd Doorrij der aangehouden Dieven stelen snoep Kat vergiftigd in Arnemuiden Brandweer blust containerbrandje Diefstal geld uit strandpaviljoen Auto opengebroken Uitvoering Politie arresteert lastige tiener Auto gestolen Jan Stins Early Christmas bij di. 6-11 t/m za. 10-11 Voor iedere kopende klant een heerlijke banketstaaf Cadeau DELSCHER maandag 5 november 2001 In Vlissingen werd er herdacht op de plek waar ooit de bevrijdingsoperatie van de geallieerden begon. foto Lex de Meester door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Bij het monument aan de Commandoweg in Vlissingen hebben za terdag meer dan honderd mensen de be vrijding van Walcheren herdacht. Bij het monument en de gedenksteen van de 52ste Lowland Division waar destijds de geallieerde troepen aan land kwamen, werd een sobere plechtigheid gehouden. De herdenking begon om elf uur met het spelen van The Last Post. Na een minuut stilte legde burgemeester A. van Dok-van Weele samen met de wethouders P. van der Maden en C. de Keijzer kransen bij het monument namens de gemeente. Ook leg de de burgemeester een krans bij de ge denksteen uit naam van de Vereniging van Schotse oud-strijders, the King's Own Scottish Borderers. De plechtigheid werd omlijst met muziek van de Vlissingse doe- delzakkenband Inter Scaldis Pipes and Drums. Daama werden ook de inwoners van Vlissingen in de gelegenheid gesteld bloemen te leggen. Op de Sloedam in Arnemuiden werd za terdagochtend eveneens de bevrijding herdacht. De plechtigheid werd bijge woond door een aantal Britse oud-strij ders. Op het Damplein in Middelburg werd 's middags de herdenking houden. Wouter Steenbeek, scholier op de stedelijke scho lengemeenschap Nehalennia droeg een paar gedichten voor. Wethouder R. Visser van Middelburg legde namens de gemeen te een krans. MELISKERKE - Uit een vi-achtauto in Meliskerke is in de nacht van zaterdag op zondag ongeveer zevenhonderd liter dieselbrandstof gestolen. De vrachtauto stond geparkeerd in de Mariekerkseweg. De brandstof werd overgeheveld in een ander voertuig. De politie zoekt getuigen die zaterdagnacht in de buurt van de vrachtauto iets hebben gezien. VLISSINGEN - Dertig chauffeurs in Zeeland zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag bekeurd omdat ze reden met een slok te veel op. Er werd gecontroleerd in het kader van een lande lijke actie. De controles in Zeeland vonden plaats in de omge ving van Oostburg, Hulst, Goes, Middelburg en Vlissingen. In totaal werden negenhonderd bestuurders gecontroleerd. De acties zijn uitgevoerd door de politie in samenwerking met 3VO en de Koninklijke Marechaussee. VLISSINGEN - Een 31-jarige Spanjaard is in de nacht van vrijdag op zaterdag in Vlissingen aangehouden en ingesloten nadat hij was doorgereden na een aanrijding. De man was omstreeks half drie met zijn bestelbus tegen twee geparkeer de auto's in de Cruquiusstraat gebotst en doorgereden. Even later is hij aangehouden. KOUDEKERKE - In een horecagelegenheid aan de Middel burgsestraat in Koudekerke is zondag ingebroken. De toe gang van het etablissement werd geforceerd en er is snoep goed gestolen. De inbraak gebeurde tussen 01.00 en 11.00 uur. ARNEMUIDEN - In de omgeving van de Noordstraat in Ar nemuiden is zaterdagochtend tussen zes en acht uur vermoe delijk een kat vergiftigd- De eigenaresse vond het dier met schuim op de bek en stuiptrekkingen achter haar schutting. De dierenarts kon niets meer voor het beestje doen. De kat is later die dag overleden. MIDDELBURG - Een afvalcontainer in de Hugo de Groot straat in Middelburg is in de nacht van zaterdag op zondag in brand gestoken. De brand kon niet met een blusser en emmers water gedoofd worden. De brandweer heeft uiteindelijk het vuur geblust. De gevel van een horecagelegenheid en de ra men van een bedrijf in de buurt van de container, raakten door de brand beschadigd. WESTKAPELLE - In een strandpaviljoen tussen Domburg en Westkapelle is in de nacht van vrijdag op zaterdag ingebro ken. Er werden een sleutel en meer dan honderd gulden aan contant geld meegenomen. VLISSINGEN - Uit een auto in de Singel in Vlissingen is in de nacht van zaterdag op zondag voor meer dan duizend gulden aan audiomateriaal gestolenEr werden en radio met cd-wis selaar en tien cd's weggenomen. Het jeugdkorps van Terneuzen verleent hulp aan een 'slachtoffer'. door Famke van Loon foto Lex de Meester door Maurits Sep MIDDELBURG - De interesse van Delta Nutsbedrijven in de samenwerking met het Cura- caose energiebedrijf Aqualec tra taant. „Curasao is voor ons geen strategische positie", ver- klaart directeur J. de Back. In maart sloot Delta, toen nog on der leiding van inmiddels ex-di recteur P. Stoter, op termijn een volledige overname van Aqua lectra niet uit. Tijdens een bezoek aan het An tilliaanse eiland tekenden de i bedrijven een eind maart een sa- i menwerkingsovereenkomst, i Delta zou de Dokwegcentrale kopen van Aqualectra en die vervolgens weer verhuren aan het bedrijf. De Zeeuwen bedon gen tevens een eerste recht op overname van het hele energie bedrijf. Dat was niet waar ze vanaf het begin op uit waren, maar het werd evenmin uitge sloten. Al vrij snel na de ondertekening bleken de visies van de partners s r AXEL -De Christelijke drum fanfare Hosanna verzorgt za terdag 10 november samen met de showband Jong Axel een uit voering in de Halle in Axel. De avond begint om 19.30 uur. MIDDELBURG - Een veertien jarige jongen uit Vlissingen is zaterdagochtend rond vier uur in Middelburg aangehouden omdat hij amok maakte. De jongen was samen met een paar vrienden na wat onenig- heid uit een horecabedrijf in het - centrum van de stad gezet. Agenten vroegen meerdere ke ren aan de jongen weg te gaan. Hij gaf daaraan geen gehoor en wérd aangehouden. Bij zijn aanhouding verzette hij zich waardoor hij is overgebracht naar het bureau. Na het opma ken van proces-verbaal, mocht hij weg. door Barend Pelgrim TERNEUZEN - Het Zeeuwse provinciebestuur moet ophou den te verkondigen dat er in Zeeland een concentratie moet plaatsvinden van de ziekenzorg. Volgens de directie van zieken huis De Honte in Terneuzen moet gedeputeerde De Kok (ge zondheidszorg) zich richting Den Haag juist sterk maken om de bestaande ziekenhuizen te versterken en het uitkleden van de organisaties proberen tegen te gaan. Ziekenhuis Zeeuws-Vlaande- ren maakte vrijdag bekend dat het drie jonge, beginnende spe cialisten heeft binnengehaald. Het gaat om uroloog Y. Depoor- •ter (33), cardioloog C. Janssens f(38) en radioloog F. Raat (38). Bovendien is er eerder dit jaar in i Terneuzen al de chirurg O. Varin aan de slag gegaan, terwijl per 1 januari 2002 daar ook nog eens een anesthesioloog (T. Wierzbic- REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl A. A. van der Sluis (chef) N. F. C. Berkelder E. L. Ramakers M. J. van den Broek K. L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl over de financiële afspraken uiteen te lopen. Delta wilde meer vreemd vermogen dan ei gen geld in het project steken, maar had moeite een financier te vinden. Aqualectra had aan genomen dat Delta garant zou staan voor de investeringen. De Antillianen gingen vervol gens op zoek naar een bedrijf dat het project uit het slop wil trekken. Sinds augustus wor den hierover gesprekken ge voerd met het Amerikaanse energiebedrijf Mirant. Dat heeft inmiddels interesse ge toond in deelname in Aqualec tra. Mirant voert een boekenon derzoek uit en laat de waarde van de aandelen in Aqualectra bepalen. Belang Delta-directeur De Back het in augustus weten eind september duidelijkheid te willen hebben. Had hij die dan niet. dan zou hij zich terugtrekken uit het pro ject. Delta heeft Aqualectra echter meer tijd gegeven. „Wij wilden de zaak niet onder druk zetten. Wij hebben groot belang bij een gezond Aqualectra en Mirant is een eersteklas bedrijf, dat actief is i n heel het Caribisch gebied. Als dit lukt, is iedereen tevreden." Het uitstel dat Aqualectra is ge gund, houdt nauw verband met het windmolenpark dat Delta tijdens datzelfde bezoek eind maart heeft geopend. De stroom die daar wordt gemaakt, wordt volledig afgenomen door Aqua lectra. Dus als het Antilliaanse energiebedrijf financieel ge zond is, is Delta verzekerd van betaling voor de windenergie. Op dit moment gaat dat overi gens goed, beaamt De Back. „De molens draaien, ze leveren stroom en wij krijgen betaald." De Back verwacht eind dit jaar meer te weten over de deelname van Mirant aan het samenwer kingsproject tussen Aqualectra en Delta. „De beslissing zal in de loop van december vallen." Mocht het project stuklopen, dan lijkt De Back daar in elk ge val niet wakker van te zullen liggen. „De focus op Cura?ao is wat afgenomen. Dat is voor ons geen strategische positie. De strategie van Delta is gefocust op Zeeland." ki) bij komt. De boodschap bij dit alles was duidelijk: het zie kenhuis in Zeeuws-Vlaanderen is niet alleen in staat de eigen broek op te houden, in de prak tijk blijkt dat het ook een aan trekkelijke vestigingsplaats is voor specialisten. Nog geen maand geleden be weerde gedeputeerde De Kok dat de Zeeuwse ziekenhuizen te solistisch te werk gaan om nieu we specialisten te kunnen aan trekken. Directeur patiënten zorg J. van der Heide van het Terneuzense ziekenhuis vindt dat er gewaakt moet worden voor een ontmanteling van de huidige diensten. „Als we daai"- aan meewerken, verliezen we zorg die we nooit meer terug krijgen. Onze boodschap aan De Kok is dan ook: probeer nu eens creatief te zijn en het tijdelijke tekort aan medisch personeel te overbruggen. Concentreren lost het probleem niet op. We zijn niet gebaat bij kretologie." De kersverse uroloog Depoorter onderschrijft dit standpunt, evenals zijn collega's. Depoor ter ambieert juist het opzetten van nieuwe programma's. „Vol gens mij is er een enorm braak liggend terrein op het gebied van de urologie in deze streek en is hier een mooie dienst uit te bouwen." Ook de specialisten Janssens en Raat zien de mogelijkheid om extra activiteiten te beginnen en verder te ontwikkelen.„De Honte is een goed geoutilleerd ziekenhuis, het is goed bereik baar, het kent geen wachtlijsten - zoals ieder ander ziekenhuis in Nederland die welheeft - en er is een goede staf met de nodige ambitie", betogen de drie nieu welingen. „Daar komt nog eens bij dat de kwaliteit van leven hier zeer hoog is. Wij konden alle drie kiezen uit aanbiedin gen van verschillende zieken huizen. Zegt het genoeg dat we dan voor Zeeuws-Vlaanderen gaan?" VLISSINGEN - Een blauwe Rover van het type 620 I is in de nacht van zaterdag op zondag gestolen uit de Thorbeckelaan in Vlissingen. De auto is meege nomen tussen half twee en zeven uur. De wagen droeg het kente ken HP-DJ-96. De waarde be draagt ongeveer tienduizend gulden. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Negentien jeugdbrandweerploegen uit ne gen Zeeuwse gemeenten zijn za terdag jn Middelburg de strijd met elkaar aangegaan voor in het kader van de onderlinge Zeeuwse Jèugdbrandweerwed- strijden 2001. De junioren, de elf- tot vijftien jarigen, moesten op de Markt een fictieve brand in een contai ner van de brandweer blussen. In de container zaten verschil lende gaten waarop ze de water straal konden richten. Het team moest eerst met elkaar bespre ken welk gat ze zouden kiezen om de brand zo snel mogelijk te blussen. Als de emmer achter dat gat vol was, ging de brand weersirene. Dat was het signaal dat de brand geblust is. Vervol gens moesten de deelnemers voorzichtig de binnenkant van de container inspecteren. On dertussen werden ze kritisch in de gaten gehouden door juryle den. Voor de aspiranten, de zestien tot achttienjarigen, was een las tiger scenario verzonnen. Zij kregen te maken met een fictie ve brand in een bouwkeet. De brand was ontstaan door het koffiezetapparaat. In de achter ste ruimte van de keet stonden zogenaamd twee vaten met ge vaarlijke stoffen. Een bijko mend probleem was dat naast de bouwkeet een vrachtwagen stenen aan het lossen was. Een collega van de vrachtwagen chauffeur was klem komen te zitten onder de stenen. Het was aan de jonge brandweerlieden te bepalen hoe de situatie moest worden aangepakt. Naast deze oefeningen, moesten de teams een hindernisbaan ne men en een theorietoets maken. Bij de aspiranten is de eerste plaats behaald door Middel burg, gevolgd door Vlissingen en Sint Philipsland. Bij de juni oren ging de eerste prijs naar Westenschouwen, tweede werd Goes en derde Bruinisse 1. (Advertentie) Uurwerkmaker/instrumentmaker Leverancier van kwalitcitsuurwerken ZIERIKZEE - Chaotisch, maar wel leerzaam. Zo omschrijft J. Elenbaas van de Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland het bezoek aan de Kijk-Doe- Idee-beurs in het Land van Ooit in Drunen. Dit cadeautje van de gemeente Schouwen-Duive land heeft hem verschillende nieuwe ideeën aan de hand ge daan, die hij voor zijn eigen stichting wil gaan uitwerken. 2001 is door de Verenigde Naties uitgeroepen tot het Internatio nale jaar van de Vrijwilliger. 'De smeerolie van de huidige maat schappij', zoals ze wel worden genoemd, wordt daarom in het zonnetje gezet. Ook de gemeente wil hier haar steentje aan bijdragen. Aan vankelijk werd bedacht alle Schouwse vrijwilligers een kaartje voor het openluchtspek takel De Ridderslag van Zierik- zee te geven, maar Elenbaas van de stichting jeugd had een ander idee: deKijk-Doe-Idee-beurs in het Land van Ooit. Zaterdag ochtend reisden 94 vrijwilligers uit het Schouwse jeugd- en jon gerenwerk af naar Noord-Bra bant. Een cadeautje van de ge meente, die het vervoer en de toegangskaarten voor haar re kening nam. Bij aankomst moest een aantal vrijwilligers een kleine teleur stelling verwerken. De work shops, waarvoor zij zich hadden aangemeld, bleken overvol. On danks die eerste teleurstellin gen heeft hij het idee dat ieder een zich goed vermaakt heeft op de beurs. „Ik vond het eigenlijk wel een gezellige puinhoop." Sms-service Zelf is Elenbaas enthousiast over wat hij gezien heeft. 'De rij dende hangplekken' - bussen die met informatie door Rosma len en Tilburg toeren - en de sms-service om jongeren op de hoogte te houden van activitei ten in hun eigen stad of dorp hebben hem op ideeën gebracht. Ook de cd-rom 'Effe Dimme!' over zinloos geweld heeft hij be steld. „Vorig jaar hebben we de Geweldig Express gehad, maar je moet daar ieder jaar op een andere manier aandacht aan blijven besteden." Een idee, waar Elenbaas zeker mee aan de slag wil, is het inspraakspél. De bedoeling van dit bordspel is dat bestuurders en politici op een informele manier met de jonge bewoners van een ge meente praten over onder meel de inrichting van een wijk. Wat mist de speeltuin of willen jongeren liever een trapveldje? De kracht van het spel is volgens Elenbaas dat volwassenen gaan nadenken over wat zij in hun jeugd belangrijk vonden. door Rob Paardekam GOES - „Je ziet de kinderen dagelijks in- en uitlo pen, maar je hebt geen flauw idee wat ze hier doen." Een bewoonster van de wijk Overzuid kijkt haar ogen uit in kinderrevalidatiecentrum Reigerbos in Goes. Samen met andere omwonen den en belangstellenden konden ze daar zaterdag een kijkje nemen tijdens de open dag. Het idee van het personeel van Reigerbos - de bu ren eens kennis laten maken met het revalidatie centrum - was duidelijk een goed idee. Veel men sen namen de moeite om even langs te komen en zodoende was het tussen tien en één uur gezellig druk in het gebouw aan de Schubertlaan. De bezoekers waren duidelijk onder de indruk van wat ze zagen. Ze stelden vragen en luisterden geïnteresseerd naar de medewerkers die uitleg gaven over de verschillende ruimten en de oefe ningen die de jeugd in het revalidatiecentrum moet doen.Reigerbos ligt naast de Mytylschool de Sprienke, waar kinderen met een lichamelijke of meervoudige handicap onderwijs kunnen volgen. Reparateur en restaurateur van klokken en horloges. Voor mensen die vakwerk kunnen waarderen. (Advertentie) (van onze huispattisserie) Grote Markt 11-13 Goes 0113-22 76 07

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 9