Oostburg zet Waterburg door Op herdenkingsmars naar Knokke PZC Delscher Mode Zorgsector Sas swingt op Boney M Sterk deelnemersveld op vogelshow Sluiskil Oostburg en Sluis danken vrijwilligers Kwalificatie als bijzonder project' moet woningbouw contingent omzeilen Boete voor afsteken vuurwerk Jongens steken container in brand Brede school De Kreeke heropent Caravan leeggeroofd Diefstal uit bedrijfsbus Gewonden bij autobotsing Kapelle Koffieshop Checkpoint mag bouwen Early Christmas bij di. 6-11 t/m za. 10-11 Voor iedere kopende klant een heerlijke banketstaaf Cadeau DELSCHER Wapenbroeders en nabestaanden gedenken sobats in Terneuzen Jan Stins door Pascalle Cappetti OOSTBURG - De gemeente Oostburg gaat verder met het woningbouwproject Waterburg in Oostburg. Onderzoek heeft aangetoond dat er voldoende belangstelling is onder mensen van buiten de regio om zich te vestigen in West-Zeeuws- Vlaanderen. De gemeente Oost burg hoopt de woningbouw plannen te kunnen laten kwali ficeren als bijzonder project. Daarmee omzeilt de gemeente de bouwstop van de provincie. De voorbije maanden heeft de gemeente Oostburg de belang stelling gepeild onder potentië le bewoners van de huizen in de duurdere sector. Deze markt- toets was nodig, om het aan de eisen te voldoen die gesteld wor den aan een uniek project. Al leen bijzondere projecten kun nen buiten het bouwcontingent, dat voor Oostburg nul is, om ge realiseerd worden. Burgemeester en wethouders denken met dit globale onder zoek, dat uitwijst dat het plan voldoende kansen van slagen heeft, de gemeenteraad een voorstel te kunnen doen om voor Waterburg een bestem mingsplan op te stellen. Ook willen B en W het fiat van de raad vragen voor de uitwerking van de grondexploitatie, waar na de gemeente geïnteresseerde bouwers kan gaan zoeken. Goede hoop Hoewel de ervaring met de pro vincie de afgelopen tijd weinig positief was - de gemeente Oost burg zag, ondanks een zorgvul dige werkwijze, het windmo lenpark in de Hoofdplaatpolder en een bedrijventerrein in Nieuwvliet voorlopig geblok keerd - heeft burgemeester Noorde wier goede hoop dat Wa terburg gehonoreerd wordt als bijzonder project. „We hebben nog geen groen licht gekregen, maar we hebben laten weten wat onze opzet is en tot op heden nog niet het signaal gekregen dat wij niet aan de eisen voor een bijzonder project voldoen", zegt hij. De gemeente heeft volgens Noordewier inmiddels behoor lijk wat grondposities in han den. Om die aankopen soepel te laten verlopen was Oostburg vorig jaar nog zeer terughou dend naar de raad toe bij de pre sentatie van de plannen voor Waterburg. De raad moest nog een krediet voor een ontwikke lingsvisie verstrekken, terwijl het boekwerk door Jeanne Dek kers architectuur uit Delft en adviesbureau SpellerCo Meer- ding uit Waalre - kosten 105.000 gulden - al op tafel lag. De stilte had alles te maken met de aan koop van de gronden (590.000 gulden) die Oostburg buiten grondspeculanten en project ontwikkelaars om, wilde rege len. Waterburg, westelijk van Oost burg, moet een wijk worden met 35 tot 50 luxere woningen in de prijsklasse vanaf een half mil joen gulden. De woningbouw vormt een onderdeel van een to taalplan met recreatiegebied, inclusief atletiekbaan, en mo gelijkheden voor de vestiging van dienstverlenende bedrij ven. De Rabobank West- Zeeuws-Vlaanderen en Weste lijke Accountantskantoren Zeeland (WEA) zouden interes se hebben om hier neer te strij ken. Vanaf de tweede stopplaats, Retranchement, hadden de wandelaars nog een lange weg te gaan. foto Charles Strijd door Wilma Valk HOOFDPLAAT - Een kleine vijftig wandelaars staan zon dagmorgen om kwart voor acht in Hoofdplaat al klaar voor de mars van 33 kilometer naar Knokke. Deze Canadese Bevrijdingsmars is een jaar lijkse gebeurtenis, waarin de bevrijding van West- en Oost- Vlaanderen en Nederland door de Canadese regimenten in 1944 en 1945 wordt herdacht. Om acht uur begint de tocht naar de eerste stempelpost.. Het weer is goed, de voeten op dit tijdstip ook nog, de organi satie is voortreffelijk. Onder de deelnemers ook ongeveer twintig Canadese scholieren van de Afnorth International School Canadian Section uit het Limburgse Brunssum. Al achter de Oranjedijk, na onge veer negen kilometer, staan er toiletten en is er gratis koffie, de EHBO standby; faciliteiten waarvan de toch nog vele zwartlopers ook gretig gebruik van maken. De stemming zit er goed in en al ruim voor elf uur bereiken wordt Oostburg be reikt. Mooi op tijd, want juist nu vallen de eerste en enige druppels. Even een kwartiertje rust en verder richting Zuid- zande. De beroemde en beruchte snert laten ze links liggen, het is nog zo vroeg. Lekker doorstomen naar Retranchement. Voor Terhofstede doubleren de wandelaars voor de eerste keer de molenaar van Sasput, Piet Luteijn (92). Hij loopt de mars voor de achttiende keer. Twee de stop Retranchement wordt bereikt rond één uur, de zon schijnt nog, de voeten willen nog wel, dus stempelen en ver der richting Hazegras. Weer doubleert de groep Piet Luteijn; hij is zonder rust door gelopen en heeft nergens last van. De laatste stempelpost aan de Oosthoek net voor Knokke komt rond twee uur in zicht en dan komt voor velen het zwaarste stukje. De tocht van 'Moeder Siska', een beken de uitspanning in 'het Zoute', tot aan de Markt van Knokke. Er komen meer en meer achter- blijvers, sommigen moeten vooruit gebrand worden. Nog maar een half uur en toch, dit stuk langs de vele grote buiten verblijven van welgestelde Belgen is'voor veel wandelaars een marteling. Tien over drie, het stadhuis van Knokke en een bordje 'eindpunt 500 me ter', ineens zijn de voeten weer veel lichter, alles lijkt nog zon niger. Dan is het afgelopen. Een laat ste stempel, een sticker, een pilsje, zwaaien naar lotgeno ten en naar huis. TERNEUZEN - Een vijftienjarige Terneuzenaar en een vijf tienjarige jongen uit Antwerpen werden in de nacht van za terdag op zondag in de Terneuzense Oranjestraat door de po litie betrapt op het afsteken van vuurwerk. Zij bekenden twee vuurpijlen te hebben afgestoken en kregen hiervoor een boe te. BRESKENS - Vier jongens uit Breskens (twee van tien en twee van elf jaar) moeten zich melden bij Bureau HALT voor een alternatieve straf omdat zij zaterdagmiddag omstreeks kwart over drie brand stichtten in een container. De container stond op een parkeerplaats aan de Ringlaan in Breskens en was gevuld met oud papier. De brandweer was snel ter plaatse en had de brand vlug onder controle. Het nablussen nam enige tijd in beslag. WESTDORPE - Basisschool De Kreeke in Westdorpe her opent vrijdag 16 november de deuren, maar dan als brede school. De afgelopen maanden is De Kreeke uitgebreid met een peuterspeelzaal, buitenschoolse opvang en een uitleen- post van de bibliotheek. De Stichting Katholiek Onderwijs Westdorpe. de Stichting Peuterspeelzalen Sas van Gent en de biblioteek van Sas van Gent werken hiervoor samen. Leden van het Sasse college van burgemeester en wethouders zullen de officiële opening op zich nemen, daarbij geholpen door kinderen van de peuterspeelzaal en de school. Zij zullen het nieuwe logo van de school onthullen. De Kreeke wordt her opend om 15.00 uur. RETRANCHEMENT - Een caravan op een campingterrein aan de Strengeweg in Retranchement werd afgelopen week end geheel leeggeroofd. De inbrekers gingen er vandoor met een kleurentelevisie, een satelietontvanger plus armatuur, diverse huishoudelijke ap paraten, lampen, twee computerspellen, een verrekijker, wijn en dekens. De waarde van de gestolen goederen bedraagt en kele duizenden guldens. NIEUWERKERK - Autokrakers hebben in de nacht van za terdag op zondag een bedrijfsbus in Nieuwerkerk leegge roofd. De bus stond geparkeerd in de Stationsstraat. De ra- dio-cdspeler, een mobiele telefoon en tientallen cd's zijn door de autokrakers meegenomen. De eigenaar is voor enkele duizenden guldens gedupeerd. KAPELLE - Bij een aanrijding op de kruising van de Noord- weg en de Plasweg in Kapelle is zaterdagmiddag een auto in brand gevlogen. Twee personen uit de gemeente Kapelle raakten gewond. Een 35-jarige automoblist uit Yerseke reed over de Plasweg toen hij geen voorrang verleende aan een 39-jarige vrouw uit Kapelle. Hierdoor ontstond een aanrij ding waarbij de auto van de vrouw in brand vloog. Een toevallige passant wist het vuur snel te doven met een poederblusser, waardoor de brandweer alleen nog na moest blussen. De vrouw raakte gewond aan haar nek en neus. Een elfjarige passagiere had klachten aan haar arm. Beiden konden na behandeling in het ziekenhuis weer naar huis. maandag 5 november 2001 door Edy de Witte HULST - Vogelliefhebbers kon den dit weekeinde terecht op de jaarlijkse tentoonstellingen van Vogelvreugd in Hulst en de Sluiskilse Vogelvrienden. Laatstgenoemde vereniging ex poseerde zo'n vierhonderd vo gels van divers pluimage in het Meulengat in Sluiskil. De 26 le den van Vogelvreugd showden 360 vogels in café De Ster. Bestuurslid F. Timmerman van de Hulster vogelclub vond het wel jammer dat er in de regio twee verenigingen in hetzelfde weekeinde een activiteit orga niseerden. „Een goede commu nicatie moet in de toekomst tot een betere verdeling van de shows leiden. Dan krijgt elke vereniging meer publiek over de vloer." De geel-ivoren schimmelkana rie van A. Buysrogge werd met 92 punten door de keurmeesters in Hulst tot de beste vogel van de show gekozen. In het klasse ment van verdienste over de vijf beste vogels eindigde W. Com- REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB TERNEUZEN Tel: (0115) 686000 Fax: (0115)610724 E-mail: redtern@pzc.nl C. A. M. van Gremberghe (chef) W. A. Bareman P. I. F. M. Cappetti L. E. Dominicus B. J. G. Pelgrim A. M. van Stee J. F. D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax: (0114) 373840 E-mail: redhulst@pzc.nl S. van Doorsselaer R. E. A. Hoonhorst CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl piet als eerste. De tweede en derde plaats waren respectieve lijk voor E. Fassaert en P. Hey- man. Van de vier deelnemende jeugd leden won J. Timmerman het kampioenschap in de klasse ei gen kweek. In de open klasse ging deze titel naar N. de Smit. Zij schreef ook het klassement van verdienste op haar naam. De expositie in Sluiskil stond bol van de kwaliteit. De keur meesters waardeerden vier vo gels met 93 punten. Dit is in het tentoonstellingscircuit de abso lute top. Daarnaast kregen der tig vogels een topwaardering van 92 punten. De turquoisine parkiet van Th. van Dam was met 93 punten de hoogst ge waardeerde vogel eigen kweek. Het bondskruis voor de beste vogel eigen kweek voor de leden van de Sluiskilse Vogelvrienden ging naar H. Begijn met 92 pun ten voor zijn Phaeo geel-ivoren schimmelkanarie. Het klasse ment van verdienste werd ge wonnen door P. Morel. Th. van Dam werd tweede en A. Rom- bout derde. TERNEUZEN - De nieuwbouw van koffieshop Checkpoint in de Terneuzense Westkolkstraat mag van de arrondissements rechtbank in Middelburg door gaan. Vrijdag wees de rechter het ver zoek van omwonenden voor een voorlopige voorziening tegen de komst van het nieuwe pand af. Een groep binnenstadbewonei's van Terneuzen had bij de arron dissementsrechtbank schorsing gevraagd van de door de ge meente verstrekte vrijstelling en de bouwvergunning. De be zwaarmakers voerden aan dat de vestiging van een koffieshop een aantasting van hun woon omgeving zou betekenen. Vol gens de mensen uit de binnen stad hoort een dergelijke voor ziening niet thuis in een woon buurt. De gemeente Terneuzen be weert echter dat er zorgvuldig is gehandeld en dat ze een wel overwogen keuze heeft gemaakt door voor nieuwbouw in de Westkolkstraat te opteren. De komst van het pand past in het nieuwe bestemmingsplan Arse naal. (van onze huispattisserie) Boney M-voorman Bobby Farell weet met de nodige show zijn publiek nog altijd enthousiast te krijgen. foto Charles Strijd door Sheila van Doorsselaer SAS VAN GENT - Boney M is hot. Dat bleek zaterdagavond wel tijdens de Nacht van de Zorg in de Vlaanderenhal in Sas van Gent. Dertigers en veerti gers, variërend van verpleeg sters tot dokters, gingen onge geneerd helemaal uit hun dak. Frontman Bobby Farell houdt het camp-imago van zijn seven- tiesband tot in de puntjes in stand. Van spacy pakken met glinsterende lovertjes tot wel zeer welig tierend borsthaar. Voor de band het podium in de evenementenhal betrad, werd het publiek opgewarmd door de First Quality Showband. Daar na gooide Boney M alle remmen los. Alle gouwe ouwes passeer den de i-evue; Daddy Cool, Hooray Hooray it's a Holiday, Rivers of Babylon, (Ra Ra) Ras putin en natuurlijk (Ma Ma Ma Ma) Ma Baker. Drie rondborstige zangeressen play backten, maar Farell pro beerde de soms zeer lage noten zelf te halen. Ondertussen flirtte hij zeer uitbundig met het vrou welijk publiek, waarbij hij trots zijn borsthaar showde en zich zelf meermalen tussen de benen greep a la Michael Jackson avant la lettre. Het had wonderwel succes. De beveiliging moest een aantal ke ren bakvissen van een zekere leeftijd van het podium verwij deren. Omdat dit dweilen met de kraan open was, haalde Fa rell zelf maar mensen het podi um op. Zo stond na verloop van tijd het hele podium vol met een discodansende meute. In de naastgelegen tennishal gaf Milk Ine (bekend van hun hit Walk on Water) een spetterend optreden voor de jeugd. Dj Pa trick van Het Feest zette daarna het beukende housefeest voort. Ook de bowlingbanen in de Vlaanderenhal konden gratis worden benut. De Nacht van de Zorg was in de eerste plaats opgezet voor alle medewerkers van Zeeuws- Vlaamse zorginstellingen en hun partners. Op deze manier werden zij door de directies be dankt voor hun dagelijkse inzet. De rest van de kaarten stond ter beschikking voor overige be langstellenden. Open dag Zaterdagmiddag hielden diver se zorginstellingen in Zeeuws- Vlaanderen open dag. Bezoe kers werd een kijkje achter de schermen gegund en kregen uit leg over de manier waarop zorg werd geboden. Zondagochtend zal de zorgsec tor het wel extra druk hebben gehad met het verzorgen van mensen met lichte gehoorpro blemen door de muziek, blaren van het dansen en een pijnlijk hoofd door de overvloed aan drank. TERNEUZEN - 'Old soldiers never die'. Bij het Oost-Indië- monument aan de Koningin- nelaan in Terneuzen herdach ten zaterdag wapenbroeders, nabestaanden en leerlingen van mavo 4 van scholenge meenschap De Rede de 35 Zeeuws-Vlaamse gevallenen in Nederlands-Oost-Indië en Nieuw-Guinea. Er werden bolchrysanten ge zet voor de zeven naampla- quettes, van elke gemeente één. „Met deze herdenking willen we kracht en troost bie den aan eenieder die dat nodig heeft", zei J. Roovers namens de Stichting Oost-Indiëmonu- ment Zeeuws-Vlaanderen. Voor de sobats (kameraden) werd een minuut stilte in acht genomen. Niet alleen nabe staanden plaatsten de chry santen. Ook drie leerlingen van De Rede gaven de potten een plaatsje. De school heeft het monument, een benteng (verdedigingswerk van ge vlochten bamboe) geadop teerd. Geschiedenisdocent Colsen heeft zich in de historie verdiept en de leerlingen laten delen in zijn kennis. Voor Roovers is het heel be langrijk dat de jeugd de ach tergronden van de herdenking weet. „Er blijven steeds minder na bestaanden en veteranen over om te herdenken. De jeugd moet dit van ons overnemen. Onze sobats zijn dan niet meer hier, maar ze zijn nog steeds dichtbij." door Frank Gijsel OOSTBURG - „Vrijwilligers vormen het cement van onze sa menleving." Met deze woorden eindigde wethouder R. Leent- faar van de gemeente Oostburg zijn toespraak aan het begin van de feest- en contactavond voor vierhonderd vrijwilligers. De gemeenten Sluis-Aardenburg en Oostburg boden hen geza menlijk een ontspannende avond aan in sportcentrum de Eenhoorn. Wethouder Leentfaar had bere kend dat West-Zeeuws-Vlaan- deren ruim 4500 vrijwilligers telt, die jaarlijks bijna een mil joen uur werk verrichten. Hij plaatste wel enkele kantteke ningen. „Vrijwilligers moeten wel veilig kunnen werken en instellingen en verenigingen zouden hun mensen moeten ver zekeren. Ook in de toekomst zullen vele vrijwilligers nodig zijn bij gezondheidsinstellin gen, sportverenigingen en soci aal cultureel werk." Leentfaar zag hier een taak weggelegd voor de gemeenten. Hij stelde voor in de gemeente lij ke rubrieken een onderdeel op te nemen waarin vrijwilligers worden gewaagd. „Daarin zou den instellingen een oproep kunnen doen voor nieuwe vrij willigers. Ik hoop dat vooral jongeren zich aangetrokken gaan voelen tot vrijwilligers werk." Naast ontspanning was de avond ook bedoeld om de on derlinge contacten tussen vrij willigers aan te halen. De Belgi sche illusionist Guinelli en de charmezanger Stefaan Gouwy zorgden voor vermaak. (Advertentie) Uurwerkmaker/instrumentmaker Leverancier van kwaliteiisuurwerken (Advertentie) Damplein 7, Middelburg 0118-636635 Reparateur en restaurateur van klokken en horloges. Voor mensen die vakwerk kunnen waarderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 39