Sterke ouverture van Delta Sport PZC Volleybalteams Kwiek naar winst Gehavend Scaldina gaat kansloos ten onder Streefkerk sterkste in Nieuwerkerk Praktijk Jan/Cluzona slaat een klein gat Kloet matchwinner Handballers EMM verpletteren DWS s 16 Soepele zeges HSD-hockeyers uitslagen Trainer John Jansen meer dan tevreden na overtuigende zege op Unitas: 27-17 maandag 5 november 2001 door Jan Roovers NIEUWERKERK - Het per soonlijk kampioenschap biljar ten eerste klasse driebanden- klein van het district Schou- wen-Duiveland kreeg zaterdag een spannende ontknoping. Met drie kanshebbers op de titel bleek Arie Streefkerk van de vereniging Witte van Haemste- de in de laatste ronde over de beste eindsprint te beschikken. Door de marathonpartij (30-24 door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - Ambiance/Delta Sport kende gisteren een per fecte proloog van de nieuwe competitie 2001-2002. Het be zoekende Unitas '63 uit Maas sluis werd op overtuigende wijze het bos ingestuurd. De nieuwe trainer van de Zierik- zeese handballers, John Jansen, toonde zich meer dan tevreden met de 27-17-zege. „Dit is lek ker, om de competitie zo te star ten", liet hij na afloop breed grijnzend weten. Zo op het oog is Jansen er niet de persoon na die snel tevreden is. Zijn enigszins strenge blik is daar ongetwijfeld mede debet aan. Het cadeautje dat hij giste ren evenwel in sporthal Onder dak kreeg van zijn nieuwe ploeg, deed hem niettemin zichtbaar goed. Breed grijnzend liet hij desge vraagd zijn analyse los op de zo juist gewonnen wedstrijd. ,,We hebben de tegenstander al in de eerste helft overbluft. Toen is reeds de basis gelegd voor de la tere overwinning. En ondanks het feit dat Unitas in de tweede helft een persoonlijke mandek king ging toepassen, konden wij toch onze scores mee blijven pakken." Katachtig Delta Sports eerste man zag zijn pupillen na het beginsignaal- binnen tien minuten naar een 10-3-voorsprong gaan. Ook verdedigend zat het bij de ploeg uit Zierikzee potdicht. Een niet geheel onbelangrijke rol daarbij was weggelegd voor Jacco 'Spa gaat' de Looff. De met onwaar- doorEduard Hofman ZIERIKZEE - In de uitwed strijd tegen Zevenbergen trok ken de hockeyers van HSD met 3-0 aan het langste eind. De top per tussen de HSD-reserves (koploper in de vierde klasse) en de nummer twee Pelikaan, ein digde in een 6-2-overwinning voor de Schouwse ploeg. De vrouwen, geplaagd door perso nele problemen, gingen met 4-0 kopje onder tegen Warande. Zevenbergen 3-HSD 0-3: De zwakke start van Zevenbergen werd in de eerste helft genade loos afgestraft door HSD. De 0- 1 kwam van de stick van Chris Schoneman, die in z'n eentje door de vijandelijke verdedi ging slalomde. Mark van Doorne illustreerde de vorm waarin de bezoekers verkeren door 0-2 aan te teke nen uit een assist van Chris Schoneman. Na de 0-3 (halver wege de tweede helft) door op nieuw Mark van Doorne die een voorzet van Leonard Nieuwen- dijk doeltreffend afrondde, gooiden de bezoekers de wed strijd op slot. Pelikaan 6-HSD 2 2-6: Binnen vijf minuten kon Caspar Bierens na een lange solo de score ope nen voor HSD. Na deze snelle treffer dicteerde HSD de wed strijd, maar was maar één keer bij machte om het vijandelijk net te laten trillen door een be nutte strafcorner van Maurits Hohman. Na de 1-2 kregen de bezoekers het even benauwd, maar Albert van Dalen en Mau rits Hohman gaven de koploper meer lucht. Na de 1-5 door opnieuw Albert van Dalen, het Jacco Philippo zich even gaan, door wat on vriendelijkheden over en weer waardoor hij met rood vroegtij dig kon gaan douchen. In de slotfase bepaalde Maurits Hoh man na een solo de eindstand op 2-6. Vrouwen Warande 3-HSD 4-0: Het duel werd gekenmerkt door eenrich tingsverkeer. De thuisploeg do mineerde de wedstrijd tegen HSD, dat geteisterd werd door personele problemen en zo doende maar met tien speelsters aan de wedstrijd begon. De ge legenheidsverdediging die be stond uit Jip Mulder, Charlotte Giljamse en Anne Doeksen met als vaste sluitpost Ankie Smit, kwam na een moeizame stail, waarin de thuisploeg vlot uit liep naar 4-0, steeds beter in de wedstrijd. In het verdere ver loop van de partij gaf de HSD weinig kansen meer weg. in 62 beurten) die Addie Vogel tegen Paul Bodbijl liet noteren kreeg Streefkerk de kans om op basis van een beter moyenne over Vogel heen te gaan en kam pioen te worden. Hij greep die met beide handen aan: 30-21 in 37 beurten tegen Koos Dorre- man, waarmee weer eens werd onderstreept dat pas op de streep de prijzen worden ver- schijnlijk katachtige reflexen gezegende keeper van Ambian ce/Delta Sport ranselde de meest moeilijke ballen uit zijn doel. De Looff: „Het ging verrassend goed vanmiddag, ja. Ik stond soms van mezelf te kijken. Om dat je de eerste beste bal al me teen stopt, begin je lekker aan zo'n wedstrijd. En met die ze ventien tegendoelpunten kan ik goed leven." De sluitpost van Delta Sport toonde overigens ook aan het koppie te gebruiken. „Ik pro beer meestal te herinneren waar van onze sportredactie ZIERIKZEE - In de uitwed strijd tegen Markizaat 3 kon het eerste Scaldinateam maar met twee spelers aantreden, waar door met 3-7 werd verloren. Door de nederlaag is de voor sprong van vier punten, die de Schouwse tafeltennissers op de Brabantse tegenstander had den, verdwenen. Scaldina - Markizaat 3 3-7:Bei de ploegen bengelen nu onder aan de ranglijst terwijl ook SAR'72 3 hier nog in de buurt zit. De twee Scaldinaspelers die wel konden aantreden wonnen ieder wel van Thomas van der End. Hans Volkeri deed dit met 21-17 en 21-15 en Arjan Bom met twee keer 21-16. Samen wonnen ze ook met 21-15 en 21- 8 het dubbelspel. Scaldinateam 2 - Kerkwcrve 3 7-3: Erik Stoel was goed voor drie winstpartijen waarbij hij tegen Gerard Knol met 21-18, 11-21 en 21-11 een derde game nodig had. Jan Kik pakte twee punten door onder andere Jos Lindeman met 28-26 en 21 -14 te verslaan. Samen met Erik Stoel trok hij met 21-19 en 21-10 het dubbelspelpunt naar de Scaldi- nakant, terwijl Jam Remmers er nog een punt aan toevoegde deeld. In deze titelstrijd leek in de eerste helft die strijd in het voordeel van de thuisspelers uit te pakken. In de tussenstand na drie ron den zaten Bodbijl en Dorreman (met evenveel punten) in het spoor van koploper Addie de Vogel van de vereniging 't Klus je uit Melissant. Opmerkelijk was toen al dat Kees van Doorn een tegenstander schiet. Over het algemeen werd er vanmid dag laag geschoten. Bij een break of zo zet ik dan onder alles vast waardoor ze denken dat boven de ruimte is, maar daar ben ik op berekend en schakel snel om." De Looff vond het te veel eer dat alle aandacht naar hem uitging, hij moest ook een compliment maken aan zijn ploeggenoten. „Het team speelde goed en ie dereen was scherp. Ook de dek king was goed. Er zijn maar een paar kleine foutjes gemaakt." Met een schitterend doelpunt door via twee keer 21-17 met Theo Flikweei-t af te rekenen. Scaldina 3 -Hotak 68 7 5-5: Pang Yuen incasseerde twee punten door met 21-15 en 21-14 van Adrie Koens te winnen en verder Ronald van der Schot met 15-21, 21-15 en 21-18 te verslaan. Van deze laatste speler won ook Petra de Ruiter met 22- 20 en 21-16 evenals Hans Jon ker die dit met twee keer 21-18 deed. Samen met Pang Yuen eis te Hans Jonker ook met twee maal 21-16 het dubbelspelpunt op. Gewaagd Arnemuiden 6 - Scaldinateam 4: Dat de partijen aan elkaar waren gewaagd blijkt wel uit het feit dat er zes driegamers aan te pas kwamen. Kees Son- neveld was goed voor twee pun ten met de mooiste partij tegen Aart Schroevers die hij door stug volhouden met 21-11, 11- 21 en 26-24 won. De winst tegen Rob van de Moosdijk kwam via 17-21, 21-11 en 21-19 tot stand. Gerrit van den Bosch won van deze speler met 11-21, 21-16 en 21-18, terwijl hij ook met 21-16, 19-21 en21-17 een punt van Cor Los afsnoepte. Bram Vroegop was met 21-17 goed op dreef te gen Los maar moest toch met van Bommenede in het stuk niet voorkwam. Maar er gebeurde meer. Na zijn goede start viel Dorreman in het tweede wedstrijdgedeelte hele maal stil en was het aan Bodbijl om de eer van de thuisspelende vereniging te redden. Bodbijl deed dat met verve en vond zich na zes ronden nog altijd terug in een kansrijke kopgroep. Die van Jan Groenendijk, kwam er een 17-7-ruststand op het score bord. In de tweede helft breidde Unitas'63 de offensieve verde diging verder uit met een per soonlijke mandekker op Guido de Graaf. De anders min of meer natuurlijke balcirculatie ver liep hierdoor niet meer zo van zelfsprekend. Delta Sport pikte de omschakeling echter redelijk op. Wel kwam het nu moeilijker tot scoren. Unitas'63 daai'entegenkwam in de tweede helft juist beter uit de verf. „De eerste helft zijn we veel te relaxt begonnen en dan met 13-21 en 11-21 zijn tegen stander feliciteren. Scaldinateam 5 - Westerzicht 4 8-2: Scaldina heeft, mede door de mooie 8-2 overwinning op Westerzicht 4, nog steeds zicht op het kampioenschap. Adriaan Hanse was weer goed voor drie mooie overwinningen met on der meer een duidelijke 21-19 en 21-17 zege op Ed Sleijpen. Ook Mario van der Popering was ruim de baas over zijn drie te genstanders wat wel uit de roy ale 21-11 en 21-7 overwinning blijkt waarmee hij Ger van Leeuwen versloeg. Jaap Jonker won netjes met 21-16 en 21-12 van Martin de Hond en samen met Mario pakte hij met 21-15 en 21-9 ook het dubbelspelpunt af. Jeugd: Het eerste jeugdteam moest tegen koploper MZ 3 een 2-8 verlies accepteren waarbij Bert v.d. Wielen en Martijn v.d. Helm ieder één keer wonnen. Ondanks hevig verzet van Koen van Velthoven moest het tweede jeugdteam tegen MZ 5 een 0-10 verlies toestaan. 't Batje 2 - Kerkwerve 1-9: Een sterke 9-1-winstpartij van Kerkwerve Albert de Vos won zijn drie partijen, de meeste moeite had hij met Sander de Kok in de laatste partij: 15-21, werd door Addie de Vogel aan gevoerd en had, na het wegval len van Dorreman, Arie Streef kerk aan zien sluiten. De speler van 'De Witte', begon het kampioenschap met een ne derlaag tegen Bodbijl (27-30), maar kwam daarna op gang en was, na vijf overwinningen op rij, ineens een gevaarlijk outsi der. loop j e bij 8 -1 constant achter de feiten aan. Over de tweede helft ben ik wel tevreden. Je zou bij wijze van spreken dan nog een derde helft nodig hebben om nog tot een goede prestatie te kunnen komen", keek Unitas- -coach Nel van Adrichem terug op het verloren duel. En dan was er bij Delta Sport nog het opvallende spel van Bob vanLint. De 21-jarige linkerop bouwer is van het type tank, zo als Peter Lefévre van weleer. Niet te stuiten en met een snoei hard schot. Ook gisteren scoor de Van Lint diverse keren uit 21-13 en 15-21. Ook Stoffel van der Wekken won 3 keer met 12- 21 in de derde game van de Kok en met 19-21 in de derde game van Van Stuivenberg. Maurice van Stobbe was dus de enige die één partij verloor. Tegen Van Stuivenberg ging hij met 21-19 en21-17 demistin. Wel won Van Stobbe samen met Stoffel van der Wekken de dubbel. Met twee keer 17-21 moesten de Kok en Van Stuivenberg hun meerdere erkennen. Oudelande 2 - Kerkwerve 2 2-8 Ook Kerkwerve 2 won dus en Jaap Huigens was hier met drie winstpartijen spekkoper. De Schouwenaarginger aan met 8- 21 en 13-21. Tegen Wijn and Bronswijk reikte Huigens naar 17-21 en 12-21 en van Eykeren moest met 14-21 en 17-21 het hoofd buigen. John Hage won in de derde game van Bronswijk met 21-16 en won samen met Huigens ook de dubbel van Bronswijk en Van Eykeren: 15- 21 en 20-22. Ook Ab Kroezeman moest een verliespartij incasse ren tegen Van Eykeren werd het 21-14 in de de derde game. Te gen Bronswijk speelde Kroeze man wisselvallig gezien de gamestanden 18-21,21-7 en 13- 21 maar hij won wel. Scaldina 2 - Kerkwerve 3 7-3: Bij het ingaan van de slotronde kon wedstrijdleider Adri Oosse een boeiend slotscenario schetsen: De Vogel, Streefkerk en Bodbijl gelijk in punten en de moyennes heel dicht bij elkaar. Waarna Addie de Vogel de klus tegen Paul Bodbijl wél klaarde en op twaalf punten kwam, maar Arie Streefkerk zijn partij tegen Koos Dorreman winnend afsloot met een moyenne van 0.810. Het bleek meer dan genoeg om kampioen te wor den. ogenschijnlijk onmogelijke si tuaties. Wils- en stootkracht brachten hem menig succes. „Het ging redelijk goed van daag. Zelf vind ik dat ik nogal eens te gehaast schiet. Ik heb in derdaad veel van Peter Lefévre geleerd. Vroeger schoot ik altijd in dezelfde hoek, maar van Pe ter heb ik onder meer geleerd te variëren. Of ik het hardste schot heb? Nou volgens mij gooit Gui do de Graaf nog harder hoor. Trouwens, ik vind een goede techniek misschien nog wel be langrijker." Erik Stoel was in goede doen, hij zorgde voor drie punten indivi dueel en samen met Jan Kik voor het vierde punt in de dub bel. Toch had Erik Stoel twee keer een driegamer nodig. Te gen Knol werd het 21-11 en te gen Lindeman 11-21. Jan Kik won twee keer. Opzienbarend was de eerste game tegen Jos Lindeman, 28-26. De tweede won hij met 21-14. Jan Remmers zal blij zijn geweest met een goe de partij tegen Lindeman. De eerste game verloor Jan Kik met 22-20. Toen was de ban gebro ken: 9-21 en 11-21. Te sterk Smash 76 3 - Kerkwerve 4 7-3: De Kerkwerve-voorzitter Henk 't Plart bleek voor alle Smash spelers te sterk, hoewel dat steeds heel nipt was. Tegen Van der Graaf werd het een driegamer, die 't Hart won met 20-22 in de derde game. Poort vliet moest de eer aan Henk 't Hart laten met 20-22 in de twee de game, en Van Driel moest ook buigen in drie games. Ook hier scoorde 't Hart 19-21 in de derde game. Leo Flikweert is dit na jaar niet in goede doen. Hij ver loor steeds kansloos van de Smash spelers waarbij de 21-19 en 21-14 pgrtij tegen van Poort. van onze sportredactie ZIERIKZEE - De volleyballers van Praktijk Jan/Cluzona be wezen zichzelf een goede dienst in de recreatieve competitie van Zierikzee. De ploeg won in pou le B met 3-0 van medekoploper HCR De Kroon/Wiska, terwijl Conexxion de rest deed. Conexxion bracht Timmerman Natuursteen namelijk de eerste nederlaag van het seizoen toe: 2-1. Timmerman Natuursteen had vóór deze wedstrijd de min ste verliespunten, maar staat nu vier punten achter op koploper Praktijk Jan/Cluzona met een wedstrijd minder gespeeld. Surf Inn, dat niet in actie kwam, is in deze poule de grootste con current van Praktijk Jan/Cluzona. De ploeg staat drie punten achter met even eens nog een wedstrijd voor de boeg. Onderin de ranglijst boekte Stars of Life de eerste seizoenszege tegen Mol Agro(3- 0). Zeelandia 2 won met 2-1 van Sgravo de Verf bron. In poule A kwamen de koplo pers, vc Lob en Zeelandia, niet in actie. Café De Stulp verste vigde zijn derde plaats met een door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - De voetbalvrou wen van WlK'57 bewezen zich zelf en hun geblesseerde trai ner/coach Wim Kommer een grote dienst door met 2-3 te win nen van de nummer twee Ter- neuzense Boys. ZSC'62 kon niet op tegen een veel fysieker Wou- drichem en verloor met 1-0. Zie rikzee boekte zaterdag de eerste seizoenszege. Het bezoekende Zaamslag werd met 3-0 versla gen. Terneuzense Boys - WIK'57 2-3 (1-1): WIK'57 startte zoals het de afgelopen weken al speelde; veel te zwak en niet fel genoeg. Dat resulteerde reeds na zes mi nuten in de 1-0 voor de thuis ploeg. Twee minuten voor rust zorgde J aimy van Be veren even wel voor de belangrijke gelijk maker. Na de hervatting gooide- WIK'57 het over een andere boeg. Ellen Schreurs zette haar Biljarten Nieuwerkerk. Persoonlijk kampioen schap eerste klasse driebanden-klein. District Schouwen-Duiveland: 1. Arie Streefkerk, Witte van Haemstede 12-0. 655-5, 2. Addie de Vogel, 't Klusje 12-0. 607-6,3. Paul Bodbijl, DOS 10-0.579-6,4. Leo Koopman, DOS 8-0. 458-7, 5. Koos Dorreman, DOS 6-0.486-6, 6. John Hatz- man,, Zierikzee 4-0. 494-5, 7. Jan van de Werf' Old Dutch 4-0. 346-5, 8. Kees van Doorn, Bommenede 0-0.404-6. Tafeltennis Derde klasse B: Scaldina - Markizaat 3 3- 7, Scaldinateam 2 - Kerkwerve 3 7-3, Scaldina 3-Hotak 68 7 5-5, Scaldinateam 5 - Westerzicht 4 8-2, 't Batje 2 - Kerkwer ve 1-9, Oudelande 2 - Kerkwerve 2 2-8, Scaldina 2 - Kerkwerve 3 7-3, Smash 76 3 - Kerkwerve 4 7-3. Volleybal Recreatieve competitie Zierikzee. Poule A: Uitslag: Goedbloed auto's Zierikzee - Duiveland Vastgoed/Kwiek H3 2-1, Cafe deStulp-Atlas/Korstanje 13-0, WEA/Me- vo '80 1 - WEA/Mevo '80 2 2-1. Stand: 1. v.c. Lob 7-18, 2. Zeelandia 1 7-18,3. Café de Stulp 7-13,4. WEA/Mevo '80 1 6-8. 5. WEA/Mevo '80 2 6-7, 6. Duiveland Vast goed/Kwiek H3 7-7, 7. Goedbloed auto's Zierikzee 1 5-6,8. Atlas/Korstanje 17-1. Poule B. Uitslag: HCR de Kroon/Wiska 1 - Praktijk Jan/Cluzona 0-3, Zeelandia 2 - Sgravo-de Verfbron 2-1, MOL AGRO - Stars of Life 0-3, connexxion - Timmer man Natuursteen 2-1. Stand: 1. Praktijk Jan/Cluzona 7-18,2. Surf Inn 6-15,3. HCR De Kroon/Wiska 1 7-15, 4. Timmerman Natuursteen 6-14, 5. connexxion 7-11,6. Zeelandia 2 7-9,7. Sgravo-de Verfbron 7- 8,8. Café de Vlinder 7-7,9. Stars of Life 7- 6, 10. MOL AGRO 7-5, 11. Volleybal Nieuwdorp 6-3. Poule C. Uitslag: De Vanger/Kwiek H4 - ATLAS 2 0-3, VVOZ - WEA/Mevo '80 jon gens 0-3, Stadscafé de Banjaard - Marle- co/Cluzona 2 0-3, Goedbloed auto's Zie- door Brecht van Leipsig MIDDELBURG - Een routine klus die gewonnen moest wor den. Zo zag EMM-trainer Nico Franken het duel met DWS. Na de wedstrijd kon de handbal trainer zijn gelijk halen. Als een geoliede machine walsten zijn spelers over de ploeg uit Schie dam: 29-17. Eric Franken toon- weer zijn klasse door elf keer te scoren. Na de nederlaag van vorige week tegen Kempen/BDC (25- 17) wist de ploeg uit Middelburg- dat er iets rechtgezet moest worden in eigen huis. EMM kwam zeer sterk uit de startblokken en de verdediging van DWS had grote moeite met de schoten van Eric Lijbers en Eric Franken. Binnen negen mi nuten liep EMM uit naar een 7- 2-voorsprong en DWS leek klaar voor een grote afstraffing. De ploeg uit Schiedam was ge noodzaakt maatregelen te ne- 3-0-zege op hekkensluiter At las/Korstanje. maar staat nog altijd vijf punten achter op het leidende duo. Goedbloed-Au- to's boekte tegen Duiveland Vastgoed zijn tweede zege, ter wijl Wea/Mevo'80 met 2-1 won van het eigen tweede team. In poule C wonnen de toppers hun wedstrijd met 3-0. Koplo per Marleco/Cluzona 2 klopte Stadscafé De Banjaard, Goed- bloed-Auto's 2 blijft op één punt volgen na de winst op de jeugd van Wea/Mevo'80. Atlas 2 nam de derde plaats over van De Vanger/Kwiek H4 door in het onderlinge duel aan de goede kant van de score te blijven (3-0 De jongens van Wea/Mevo'80 wonnen met 3-0 van WOZ. Bij de vrouwen verspeelde lei der Foto Leen Koper/Cluzona een punt aan Bolle Dier&Tuin- /Wik (2-1), maar hetzelfde over kwam achtervolger Eeterij/Tapperij Ginsterveld te gen HCR De Kroon/Wiska da mes. DRV accountants meldde zich in de topdrie door een 3-0- zege op CZ-Actief in gezond heid. Nummer laatst Fennet. Re- nesse verloor met 2-1 van num mer voorlaatst Wea/Mevo'80 meisjes. ploeg in de 55e minuut op voor sprong:!^. Terneuzense Boys trok dit even later toch weer glad. Saskia Kloet bepaalde met een van haar befaamde bevlie gingen de stand op 2-3. Woudrichem - ZSC'62 1-0 (1-0): Het relatief jonge ZSC'62 be leefde een moeilijke zaterdag in en tegen het fysiek sterke Wou drichem. Zeker in de eerste helft werden de elf van trainer Kees Snoek volledig afgetroefd. Na een halfuur trapte de aanvoer ster van Woudrichem de enige treffer achter keepster Els Ver hoeven. Zierikzee - Zaamslag 3-0 (1-0): De openingstreffer kwam via een eigen speler van de bezoe kers tot stand, nadat Sanne En- nenga de bal had beroerd. In de tweede helft trapte Ennenga wel zelf raak: 2-0. Sandra van de Velde maakte het feest com pleet en stelde tien minuten voor het einde de 3-0-zege vei lig- rikzee 2 - WEA/Mevo '80 jeugd 3-0. Stand: 1. Marleco/Cluzona 2 8-21, 2. Goedbloed auto's Zierikzee 2 8-20,3. AT LAS 2 8-16, 4. De Vanger/Kwiek H4 8-15, 5. WEA/Mevo '80 jongens 8-12, 6. Stads café de Banjaard 8-10, 7. Zeelandia 3 8- 10, 8. VVOZ 8-4, 9. WEA/Mevo '80 jeugd 8-0. Poule D. Uitslag: HCR de Kroon/Wiska Dames - Eeterij/Tapperij Ginsterveld 1-2, CZ actief in gezondheid - DRV accoun tants 0-3, Foto Leen Koper/Cluzona - Bol le Dier&Tuïn/Wik 1 2-1, Fennet/Renesse- WEA/Mevo '80 meisjes 1-2. Stand: 1. Foto Leen Koper/Cluzona 8-18,2. Eeterij- /Tapperij Ginsterveld 7-15, 3. DRV ac countants 7-15, 4. CZ Actief in gezond heid 8-15, 5. Bolle Dïer&Tuin/Wik 1 6-12, 6. Kwiek/Sporthuis Zierikzee D1 7-11, 7. WEA/Mevo '80 Dames 1 6-8, 8. HCR De Kroon/Wiska Dames 8-8, 9. Dries Heren Mode/Wik 27-7,10. WEA/Mevo '80 meis jes 7-6, 11. Fennet/Renesse 7-2. Zaalvoetbal Zierikzee. ZieZaVo-competitie. Eerste klasse: Metaalhandel Groenleer-Rest. Even Buiten 4-6, L.C. v.d. Cingel/Deurloo Sport - Van Oeveren reizen/WIK 4-5, Café Storm - Neffen d' Eule 5-3. Stand: L.C. v.d. Cingel/Deurloo Sport 9-24 (54-13), Rest. Even Buiten 10-25 (57-25), Van Oe veren reizen/WIK 10-21 (58-34), Metaal- handel Groenleer 10-19 (49-35), Café de Banjaard 9-16 (34-13), moToren Boys 8- 13 (39-29), Braber Groenvoorziening 9-9 (26-50), Neffen d' Eule 9-9 (17-44), Café Storm 9-9 (22-57), Deurloo Sport 10-4 (26-47), De Pupekop 9-0 (13-48). Tweede Klasse: Profile Tyrec. Rinus Roon-Onderhoudsbedrijf Kristo 6-6, AWRvO - FC Kerkwerve 0-1, Garage Sla ger Zeelandia 4-2, SV Dreischor - Frituur Plan West 3-3. Stand: FC Kerkwerve 11- 28 (60-21), Stella Boys 10-23 (63-34), Ga rage Slager 11-20 (43-36), Café 't Visslop 10-19 (42-29), AWRvO 11-18 (31-30), Mainbalance 10-15 (37-35), Zeelandia 11-14 (37-34), SV Dreischor 10-10 (28-44), Timmerbedrijf Verhoek 10-9(31-40), Pro file Tyrec. Rinus Roon 10-9 (33-55), On derhoudsbedrijf Kristo 9-5 (31-50), Fri tuur Plan West 9-4 (22-36). men en zodoende kreeg Eric Franken een persoonlijke dek king. DWS hoopte daarmee het tandwiel uit de goed lopende machine gehaald te hebben. En waar Kempen/BDC daar vorige week succes mee boekte, ge beurde dit nu niet. Spelers als Eric Lijbers, Jean- Marie Toubiana en Ron Flipse vulden eenvoudig de leegte op die was ontstaan door het af zakken van Eric Franken. Na een 14-9-ruststand probeer de EMM de voorsprong verder uit te bouwen. Toch waren de gasten uit Schiedam iets fitter uit de kleedkamer gekomen en leek de handbalwedstrijd weer even een echte wedstrijd te wor den. Maar door onder meer drie strafworpen van Eric Franken en enkele doelpunten van de uitstekend spelende Jean-Ma- rie Toubiane, zorgde de machine van EMM dat er een goed pro duct werd afgeleverd- een 29- 17-overwinning. Louise Vleugel (links) kijkt toe hoe Angela de Waal over het net slaat. VLISSINGEN - De volleybalteams van Kwiek hiel den zaterdagavond de winst in eigen huis. De vrou wen versloegen in een boeiend duel Rijnmond 3 met 3- 1. De mannen wezen Schovocomca 2 met dezelfde cij fers terug. De vrouwen van Kwiek bekroonden een sterke wed strijd met een knappe zege tegen het eveneens hoog geklasseerde Rijnmond. Goed volleybal van beide kanten, waarbij de thuisploeg soms niet echt onge lukkig was. Verdedigend speelde Kwiek ijzersterk. In aanvallend opzicht speelde de ploeg vooral slim en bekeken. Marije van de Zande was de absolute uit blinkster. De setstanden: 25-22,26-24, 25-18, 24-26. De mannen van Kwiek gaven door concentratiever- foto Marijke Folkertsma lies de vierde set weg. Daarvoor had Kwiek het bezoe kende Schovocomca bij vlagen helemaal zoek gespeeld. De doorgaans sterke en lange middenaan vallers van de gasten werden aan banden gelegd. Rus tig en bekeken spelend, draaide Kwiek vooral in de eerste drie sets als een trein. De setstanden: 25-19,25- 19,25-14,21-25.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 34