Tactiek boeit alleen de trainers Hontenisse begaat eerste misstap in vierde klasse PZC PZC Jacco de Kok leidt Goes naar de overwinning Kloetinge laat zich kaas van het brood eten 15 Nijskens (Hoek) krijgt veel lof voor 1-1 tegen IJsselmeervogels Stouthamer debuteert in Oranje Panningen komt sterk terug na 3-0-achterstand Eerste verlies Deltasport maandag 5 november 2001 door Frits Bakker HOEK - Het gebaar na afloop was goed voor een eeuwige vriendschap. „Wat een prachti ge club is dit Hoek", zei Jan van den Berg, die trainer is van IJs selmeervogels, na de 1-1 in de uitwedstrijd tegen Hoek. En met een bewonderende blik naar Angelo Nijskens ging hij nog verder in zijn complimen ten: „Hij moet een geweldige trainer zijn, als je een elftal zo kunt laten voetballen." Twee trainers waren het opval lend eens over wat de 1200 toe schouwers zaterdag kennelijk was ontgaan. Ze vonden Hoek tegen IJsselmeervogels een pracht van een wedstrijd, ter wijl er eigenlijk niets boeiends te beleven was. Maar vrienden voor het leven zijn ze wel, de twee coaches die elkaar zaterdag bestreden. An gelo Nijskens kon het eerst niet geloven, toen hij voor de deur van de kleedkamer na afloop toevallig getuige was van de na- GRIMSBY - Ilona Stout hamer heeft gistermiddag haar debuut gemaakt in het Nederlands elftal. De 21-jarige voetbalster van Oostkapelle viel tegen Engéland in de 61e mi nuut in en kon terugzien op een goede vuurdoop. Engeland-Nederland ein digde in 0-0. Stouthamer had niet ver wacht dat ze zou mogen invallen. Geselecteerd door bondscoach Frans de Kat was de Souburgse al blij dat ze meemocht naar het Engelse Grimsby. Nederland speelt op za terdag 17 november in ei gen land tegen Duitsland, koploper in de poule waarin ook nog Portugal zit. beschouwing van zijn collega. Het was een verhaal van een trainer die intens gelukkig was en zich bovenal een beminnelij ke collega toonde. ,,Ik kende Nijskens nog niet, voordat we hier naartoe kwa men, maai- wat ik hier heb ge zien was heel mooi", zei de Noord-Hollandse trainer zon der een spoortje van cynisme. „Wat een gedurfd systeem, wat een klasse. Ik heb in twee jaar bij IJsselmeervogels' nog nooit een tegenstander gezien die te gen ons zo aanvallend durft te spelen." De Hoek-coach knipperde eens met de ogen en dacht eerst dat hij voor de gek werd gehouden. „Maar ik meen het echt", zei de collega. Dat het toch maar 1-1 werd, dat de doelkansen op de vingers van één hand waren te tellen, daar stapte hij nogal ge makkelijk overheen. En dat deed Nijskens even later zelf ook. Tactisch Trainers zien voetbal altijd an ders dan de gemiddelde toe schouwer. Het thuispubliek van Hoek had zaterdag helemaal niet het gevoel naar een gewel dige partij te hebben gekeken. Het tempo lag wel hoog, de duels waren af en toe bikkel hard, tactisch zal het wel heel degelijk zijn geweest, maar als kijkspel was het zeker niet zo- hoogstaand als de trainers be weerden. Het systeem van Hoek, waar over de collega-trainer zo ly risch deed, was er niet eens op gericht om veel oorlog voor de goal te maken. Voor de gewone kijker was het zelfs heel simpel: één diepe spits (Rieno van Oost) en vijf middenvelders, van wie er drie de vrijheid hadden om af en toe mee aan te vallen. Daarom waren de commentaren van de trainers hoogst vermake lijk. „Ik ben het eens met mijn collega", zei Nijskens. „Het voetbal dat we allebei hebben gespeeld was van een heel hoog niveau. Mannelijk, scherp, snel le balcirculatie, goed verzorgd. Dat is ook de reden dat de wed- sti'ij d vaak op slot zat. We waren zo aan elkaar gewaagd, zo op el kaar ingesteld, dat er bijna geen kansen kwamen." Rieno van Oost krijgt in het strafschopgebied van Ijsselmeervogels een tikje van verdediger Rob Hopman en versiert de penalty waaruit Hoek zou scoren. foto Charles Strijd Twee, drie halve kansen, dat was alles over negentig minu ten. Hoek maakte zijn enige goal van de wedstrijd uit een strafschop die nogal dubieus werd gegeven. Rieno van Oost liep in de 28e minuut voor rust op een dieptepass, kon eigenlijk al niet meer bij de bal en viel over het uitgestoken been van verdediger Rob Hopman. Ha rold van de Ketterij uit Vlissin- gen zag er een strafschop in en Bart Poppe schoot raak van elf meter: 1-0. IJsselmeervogels kreeg de ge lijkmaker ook al op een presen teerblaadje. Raymond Graan oogst mocht in een wirwar van spelers zo maar aanleggen en zag zijn schot onhoudbaar ach ter doelman Jürgen Belpaire zeilen: 1-1. En verder? Thomas Ragut kopte uit een hoekschop een keer ra kelings voorlangs en Theo de Graaf zag voor IJsselmeervo gels een ver schot van de lijn ge haald door Bart Poppe. Het Ajax van het amateurvoet bal, zoals Nijskens de tegen stander vooraf had gekwalifi ceerd, speelde wel meer dan Hoek met drie permanente aan vallers, maar blinkt dit jaar nog niet uit in slagvaardigheid. Mei- rik Beukers, Raymond Graan oogst en Niels Gerestein, vanwege hun verleden toch ge reputeerde spitsen, waren in acht wedstrijden samen nog maar goed voor vijf goals en werden ook door de Hoek-ver- dedigers Standaert, Ragut en De Smet tot een onopvallende rol veroordeeld. Het meest in de kijker liep op de zomerse zaterdagmiddag eigen lijk nog de Vlissingse scheids rechter Harold van de Ketterij. Hij deelde, vooral tot woede van IJsselmeervogels, iets te veelge le kaarten uit (één voor Hoek, vijf voor IJsselmeervogels) en kreeg na afloop van beide kan ten het verwijt dat hij met zijn voortdurende gefluit een slech te invloed op de wedstrijd had. Zelf zei hij later: „Als ik niet hard had ingegrepen, was het heel erg uit de hand gelopen. Vlak voor tijd moest de Vlissin- ger ook nog strompelend het veld verlaten met een blessure aan de kuit. De wedstrijd werd tien minuten stilgelegd en pas vervolgd toen bleek dat de scheidsrechter van dienst niet meer kon terugkeren. Hij werd vervangen door grensrechter Leo Koedam uit Woudrichem, die nog vier minuten blessure tijd mocht laten uitspelen. Het bleef bij 1-1, waarmee iedereen na afloop gelukkig was. Hoek-IJsselmeervogels 1-1 (1-0). 28. Bart Poppe (strafschop) 1-0, 79. Raymond Graanoogst 1-1. Scheids rechter H. van de Ketterij (Wissin gen). Gele kaarten: Djamel Buyse (Hoek), Rob Hopman, Paulo Meijn- dershagen, Kees de Graaf, Raymond Graanoogst, Niels Gerestein (IJssel meervogels). Aantal toeschouwers 1200. Hoek: Jürgen Belpaire; Thomas Ra gut, Johan Mücher, Franky Standaert, Wesley de Smet (78. Frank de Wispelaere); Bart Poppe, Jan Verdegem, Djamel Buyse, Musa Kanu (74. Arjan Koopmans), Stefan Saey; Rieno van Oost (85. Barry van der Hooft). door Jos van Belzen VLISSINGEN - Aan doel punten geen gebrek dit weekeinde in de derde klasse A. In zes duels werd maar liefst 34 keer gescoord. De meeste hiervan vielen te be wonderen bij Breskens-Clin- ge (6-2). Goes haalde via on der meer drie treffers van Jacco de Kok uit tegen Grenswachters (5-2). De ploeg van Ko Stoutjesdijk blijft hierdoor goed mee draaien aan de top van de ranglijst. Alliance-Patrijzen 1-3: Een sterk begin van de thuisploeg leidde al in de zesde minuut tot de openingstreffer van Fouacl Aouraghe: 1-0. Ook hierna bleef Alliance sterker, maar tweemaal de paal en tweemaal de lat voorkwa men een grotere voorsprong. Het was dan ook nauwelijks verdiend te noemen dat Wil fred van den Dries in de 38e minuut uit een vrije trap ge lijkmaakte: 1-1. Na rust wa ren de rollen omgedraaid, iets dat al na zeven minuten leidde tot een rake kopbal van Peter de Jonge, opnieuw na een vrije trap: 1-2. Allian ce wist geen vuist meer te maken en halverwege de tweede helft was het Arja Verburg die het duel defini tief in het voordeel van Pa trijzen besliste: 1-3. Goes-Grenswachters 5-2: Goes begon goed en leidde binnen een kwartier met 2-0 door treffers van Serge Ber- revoets en Jacco de Kok. Ook in de tweede helft kwam de thuisploeg sterk uit de start blokken, iets dat opnieuw leidde tot twee snelle doel punten, ditmaal beide van Jacco de Kok, 4-0. Joost Roels scoorde weliswaar te gen namens de bezoekers, maar de zojuist ingevallen Jeroen Kole bracht in de 79e minuut de marge opnieuw op vier treffers, 5-1. In de slotfa se stopte doelman Peter Brussé nog een strafschop. In de laatste minuut was hij echter kansloos op de inzet van Dave Roels waarmee de 5-2-eindstand werd bereikt. RCS-Dosko 2-2: Een matige eerste helft tussen twee af wachtende ploegen kende geen doelpunten. Ook na rust waren de ploegen aan elkaar gewaagd, maar het was Dosko dat in de 62e minuut via Jochem Jongepier de sco re opende: 0-1. Vijf minuten na de openingstreffer kopte Martin Janse uit een hoek schop van Sander Schutte de gelijkmaker binnen. Lang hiervan genieten was de Sou burgers niet gegund want in de 70e minuut bracht Jurgen van Pul dc Brabanders op nieuw op voorsprong: 1-2. Sander Schutte bracht RCS tien minuten voor tijd met een rake kopbal opnieuw langszij bij de koploper. In de slotfase bezorgde Martin Janse zijn ploeg nog bijna de volle winst, maar zijn inzet werd door de Brabantse goa lie uit het doel geranseld. Breskens-Clinge 6-2 (1-2). 75. Jan de Visser 0-1, 19. Jan de Vis ser 0-2, 27. Michel Cocquit 1-2, 49. Brian Verhulst 2-2, 63. Brian Verhuist 3-2 (strafschop), 68. Es- ad Osmanovslci 4-2, 69. Brian Verhulst 5-2 (strafschop), 92. Dwight van Hulle 6-2. Scheids rechter: R. van de Sluis (Dor drecht). Rode kaart: Dennis de Block (Clinge) (2x geel). Gele kaart: Erik de Rechter en Martin Scherbeijn (beiden Breskens), Edwin Martens (Clinge). Aantal toeschouwers: 150. HVV'24-Zeelandia/Middelburg 4-3 (1-2). 12. Alex Lourens 0-1, 15. Johnny Lensen 1-1, 23. Jacco de Looff 1-2, 51. Eddy van den Bosch 2-2. 59. Jacco de Looff 2-3, 75. Harm Rietjens 3-3, 80. Ange lo Verbraelcen 4-3. Scheidsrech ter: D. P. E. Luijcks (Clinge). Gele kaart: Van den Berg, De Looff (Zeelandia/Middelburg). Zierikzee-Stecnbergen 2-2 (0-1). 26. Emile VerkouterO-l, 58. Emi- le Verlcouter 0-2, 76. Marco Jon ker 1-2, 82. Enoin Nelissen 2-2. Scheidsrechter: G. Martin (Es sen, Belgie). Gele kaart: Marco Jonker, Thomas Vos Zierikzee Erik Veerman (Steenbergen). Aantal Toeschouwers: 100. van onze sportredactie VLISSINGEN - Panningen heeft na zinderende wedstrijd tegen EHC/Norad een 4-3- overwinning geboekt. De hek kensluiter van hoofdklasse B kwam na een 3-0-achterstand sterk terug en won uiteindelijk met 4-3. Koploper UDI'19 maakte in de thuiswedstrijd te gen IVS geen fout en won met 2- 0. Gemert - Wilhelmina'08 3-1 (0-0). 53. Roland van der Linden 1-0, 6S. Joop Faessen 1-1, 79. Jacco Hoff- mans2-l, 82. Dirk van Lieshout 3-1. ScheidsrechterHouben (Venlo). Gele kaart: Joop Faessen (Wilhelmi- na '08). Aantal toeschouwers: 700. Udi '19 - IVS 2-0 (0-0). 53. Hans Seijkens 1-0, 70. Peter van den Heu vel 2-0. Scheidsrechter: P.W.E. Da- men (Geldrop). Gele kaart: Mertin van Kativijk (UDI '19), Roger Quad- vlieg (IVS). Aantal toeschouwers: 750. WSC - Schijndel 0-0. Scheidsrech ter: H. R. Fleuren (Oirschol). Gele kaart: Roel van Grinsven (WSC) Da ve Smits en Niels Vreven (Schijn del). Aantal toeschouwers: 400. Top - Una 2-2 (1-0). 44. Enoin Slag- boom 0-1, 69. Gijs Leermakers 0-2, 78. Enk de Groot, 87. Claus van Vught 2-2. Scheidsrechter: J.P.A. Vos (Rosmalen). Aantal toeschou wers: 250. SPORTREDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484454 Fax: (0118)470102 E-mail: sport@pzc.nl J. M. Dagevos (chef) J. F. D. Bakker (coördinator zuid) K. L. de Vries (coördinator midden) R. H. N. Boogert (coördinator noord) B. C. P, M. Goorden B. van Leipsig E. M. S. Pentury CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl JVC Cuijk - SV Meerssen 2-0 (0-0). 60. Dinand van Haaren 1-0 (straf schop), 80. Dinand van Haaren 2-0. Scheidsrechter: Van Beelen (Mak- kum). Gele kaart: Pascal van den Hombergh (JVC Cuijk), Rudy Van- vinckenroije en Mick Smeets (SV Meerssen). Aantal toeschouwers: 500. Panningen - EHC Norad 4-3 (0-2). 16. Patnck Goblet 0-1, 37. Rob Adams 0-2, 47. Rob Adams 0-3, 48. Wilbert Gommans 1-3, 60. Mark Maassen 2-3, 70. Bait van Horen 3- 3, 77. David Koulengani 4-3. Scheidsrechter: Jaspers (Uden). Ge le kaart: Bart van Horen (Pannin gen). Aantal toeschouwers: 350. VLISSINGEN - Koploper Del tasport liep in de hoofdklasse B van het zaterdagvoetbal thuis tegen GVW tegen de eerste ne derlaag aan (0-2). Zwart Wit'28 verspeelde in blessuretijd tegen tien man van Dovo een voor sprong (2-2). Barendrecht deed goede zaken. De formatie van Piet de Rijke wees Bennekom met 4-1 terug. Onderaan boekte hekkensluiter SDVB een zege bij Roda Boys (0-1). Barendrecht-Bennekom 4-1 (1-1). 26. Ivo den Bieman 0-1, 30. Lars van Delzen 1-1. 79. Davy Vermaas 2-1, 80. Dick Rietkerk 3-1, 88. Davy Ver maas 4-1. Scheidsrechter: J. Ange- vaare (Ammerzoden). Gele kaait: Van de Linde (Barendrecht). Aantal toeschouioers: 600. Bijzonderheid: Marcel Brienen Barendrechtwerd in de tweede helft met een zware beenblessure naar het ziekenhuis vervoerd. Deltasport-GVW 0-2 (0-1). 6. Ke vin Nutt 0-1, 90. Walter van Omme ren 0-2. Scheidsrechter: G.J. Sardoe AmsterdamGele kaart: Ruijs, Roos (Deltasport), De Man (GVW). Aantal toeschouioers: 500. Dovo-Zwart Wit'28 2-2 (1-0). 45. Christiaan Wolf 1-0, 49. Dino Lima 1-1, 53. Leon Meijer 1-2, 90. Ronny van Ommeren 2-2. Scheidsrechter: H. J. Dreves (Leeuwarden). Rode kaart: Van de Hoef (38. Dovo), Vlok- stra (92. Zwart Wit'28). Aantal toe schouioers: 1300. Huizen-Sparta Nijkerk 5-2 (2-0). 29. Marlijn Gootjes 1-0, 44. Dress Ettalhaoui 2-0, 52. Martijn Gootjes 3-0, 75. Martijn Gootjes 4-0, 79. Maarten Schrama 5-0, 80. Jos Bouio 5-1, 84. Marco Elders 5-2. Scheids rechter: W. P. Hoonhout (Rijswijk). Gele kaart: Bronckhorst, Klein (Huizen). Aantal toeschouwers: 1000. Roda Boys-SDVB 0-1 (0-0). 56. Alex Davelaar 0-1. Scheidsrechter: G. A van Breugen (Scheveningen). Rode kaart: Van Dijk (77. SDVB). Aantal toeschouwers: 300. Winand van Haelst scoort vier keer voor Hulsterloo door Jos van Belzen VLISSINGEN - IJzendijke heeft in de vierde klasse A kop loper Hontenisse het eerste puntenverlies bezorgd. Dank zij een doelpunt van Michel de Ruijsscher wonnen de bezoe kers met 1-0. De schade voor de koploper bleef beperkt, om dat naaste concurrent Aar denburg met 1-1 gelijkspeelde bij Vlissingen. Hulsterloo kroop dichterbij dankzij een 4-0-zege op Zeeland Sport. Domburg herstelde zich van een wat mindere periode met een 4-0-zege in Philippine. Onderaan de ranglijst eindig de het duel tussen Sluiskil en Corn Boys onbeslist (1-1). Walcheren klom weer enkele plaatsen dankzij een klinken de 5-1-overwinning op Axel. Hontenisse-IJzendijke 0-1: De ongeslagen koploper legde een technisch beter verzorgd spel op de mat, echter zonder kan sen te creëren. Na een doel puntloze eerste helft werd de score kort na rust geopend door Michel de Ruijsscher die een uitval afrondde: 0-1. Hon tenisse drong hierna nog meer aan, maar wist opnieuw wei nig uitgespeelde kansen te scheppen. De thuisploeg had een kwartier voor tijd de pech dat een kopbal van de zojuist ingevallen Edward Tieleman tegen de buitenkant van de paal eindigde. Waleheren-Axel 5-1: Een re delijk gelijkopgaande eerste helft werd met een 1-0-stand afgesloten door een treffer van Michel van Dalen. Direct na rust voorkwam de paal een treffer van Iemke Kuijper. Dit bleek uitstel van executie want in de 47e minuut was het wel raak: 2-0 door Michel Ca rol. Walcheren bleef sterker en door Vincent de Rijke (3-0 na een fraaie solo), Sven Ronde en Freddy Compeer liepen de Vlissingers uit naar 5-0. Pas vijf minuten voor het einde was het Ralph Zegers die de eer redde voor de bezoekers. Vlissingen-Aardenburg 1-1: De thuisploeg miste al enkele verdedigers en tijdens de war- ming-up bleek ook routinier Ron van Dam niet te kunnen spelen. Toch was het al na ze- Roepesh Bhagola (links) in duel met Jurgen van Hooreweghe. ven minuten 1-0 door Miloud Akhiyad na fraai voorberei dend werk van Roepesh Bha gola op links. In de 25e minuut kon Frans van Dongen na een fout van een Vlissingen-verde diger gelijkmaken: 1-1. Na rust werd Vlissingen steeds meer onder druk gezet door de bezoekers. Vooral dankzij een prima doelman Rinaldo Gilde bleef de 1-1-stand echter tot het einde op het bord staan. Philippine-Domburg 0-4: Na zo'n 25 minuten zonder doel punten viel scheidsrechter Koevoets geblesseerd uit. Drie kwartier later werd het duel voortgezet onder leiding van Peter de Bok. De bezoekers kwamen na deze onderbreking scherper uit de kleedkamer en liepen via Wilco van Eijzeren en Patrick Provoost uit naar 0-2 bij rust. In de tweede helft probeerde de thuisploeg nog wel deze stand om te buigen, maar er werden weinig kansen gecreëerd. Uit een strafschop besliste Ko Brand het duel in de 60e minuut definitief in het voordeel van Philippine, waarna Wilco van Eijzeren in de slotfase de eindstand op 0-4 bepaalde. Hulsterloo-Zeeland Sport 4-0: Op aangeven van Mario Ver- meirssen opende Winand van Plaelst al in de derde minuut de score: 1-0. Hierna zakte de thuisploeg steeds meer weg, waardoor Zeeland Sport en kele kansen kreeg die niet wer den benut. Namens Hulsterloo werd kort voor rust een treffer van Stefano de Vos afgekeurd wegens buitenspel. Halverwe ge de tweede helft verdubbel de Winand van Haelst de voor sprong: 2-0. In de laatste vijf foto Lex de Meester minuten voegdè hij hieraan nog twee treffers toe waardoor het duel in 4-0 eindigde. Sluiskil-Corn Boys 1-1: Twee de doelman Jan Mutsaers, die pas kort voor het begin te ho ren had gekregen dat hij zou spelen, leek lange tijd niet te passeren. Soms werd hij hier bij geholpen door het alumini um, onder meer na inzetten van Tonnie Coppens en Chris de Bruin. In de 70e minuut kwam een sterker Sluiskil dan toch op voorsprong door Ibra him Helena. Grensrechter Saneel gedroeg zich hierbij sportief door aan te geven dat de bal uit een scrimmage de doellijn was ge passeerd, iets dat de scheids rechter niet had waargeno men. Kort voor tijd bezorgde Stijn Buijsse zijn ploeg nog een punt, 1-1. door Jan Dagevos SPIJKENISSE - De redacteur van het programmablaadje had het al aangekondigd. In de sport worden geen zoete broodjes ge bakken, schreef hij. En zeker niet bij Spijkenisse. De Zuid- Hollandse ploeg wil zich dit keer bij de rentree op het hoog ste niveau koste wat kost hand haven en is daarom bereid vele offers te brengen. Kloetinge on dervond het zaterdag aan den lijve en verloor kansloos: 3-1. Meedogenloos, onverzettelijk en af en toe een tikkeltje irri tant. In de strijd op leven en dood weet Spijkenisse hoe een op papier betere tegenstander bestreden moet worden. „Maar deze ploeg kan ook aardig voet ballen", stelde Kloetinge-trai- ner Diederik Hiensch. Toch moest de oef enmeester na derhand erkennen dat de spel- technische vaardigheden van Spijkenisse zaterdag niet de doorslag gaven. Voor de tweede keer dit seizoen gaf Kloetinge op mentaal gebied niet thuis. Net als tegen GVW (1-0-ver- lies) ontbrak het de Bevelanders aan overtuiging. „Wat dat nu toch elke keer is, weet ik ook niet", klonk het bijna wanhopig uit de mond van de Kloetinge- trainer. „We begonnen best re delijk, kregen kleine kansjes, en dan plots sluipt er iets in de ploeg...Tja, dan missen we de overtuiging. We lieten ons de kaas van het brood eten." Kwaal Het is een aloude kwaal waar de ploeg al jaren mee kampt. Het is ook de reden dat Kloetinge zijn naam als topper in de hoofd klasse B nog altijd niet heeft ge vestigd. Elke keer worden er wel verwachtingen geschapen, maar zodra na een goede serie uitslagen de druk op de ploeg komt te liggen, gaat het mis. En niemand die die spiraal kan doorbreken, zelfs leiderstypes als John Bentschap Knook, Jef frey van de Velde en Emiel Dorst niet. Hiensch: „Als je drie jaar achtereen vijftien punten te- kortkomt op de kampioen, is het dan realistisch om te veronder stellen dat je dit jaar wel met de top mee gaat doen? We zijn in de breedte sterker zijn geworden, maar het elftal is niet zo veel veranderd. We spelen nog altijd met dezelfde mensen voorin." Klare taal, waar weinig tegenin te brengen valt. Maar aan de an dere kant mag van een team dat aan zijn vierde seizoen in de hoofdklasse B bezig is, ver wacht worden dat het zodanig gepokt en gemazeld is dat er te gen tegenstanders als Spijke nisse geen puntenverlies wordt geleden. Dat de vorm zo nu en dan eens ontbreekt, kan gebeu ren, maar Kloetinge zou onder hand moeten weten dat onder dergelijke omstandigheden simpelweg de mouwtjes opge rold dienen te worden. Zaterdag was dat te veel ge vraagd. Na een sterk begin met kansen voor Björn Langeveld (schot rakelings naast) en John Bentschap Knook (zijn kopbal werd op de lijn weggehaald) liet Kloetinge zich aftroeven in de persoonlijke duels. Een keer kende de Bevel andse formatie nog een opleving, toen Wilco de Valk twee man op het verkeerde been zette, dreigend op het doel afging en de lat raakte, maar dat was het dan ook wel. Het bleek naderhand zo'n beetje het laat ste wapenfeit voor Kloetinge, dat de slag vooral voorin en op het middenveld verloor. Dat leidde nog voor de rust tot een treffer. In de 41e minuut mocht Tom Broeder van twintig meter ongehinderd uithalen. Met een fraaie curve zeilde de bal in de kruising. Diederik Hiensch dacht hierna in de rust orde op zaken te hebben gesteld, maar hij kwam bedrogen uit. Een minuut na de pauze greep Arno Melaard op links veel te slap in, waardoor Broeder de bal panklaar op het hoofd van Aad Bozuwa kon leggen. Die kopte raak, 2-0. Toen Renato Hokke in de 53e minuut voor 3-0 zorg de, was het duel beslist. De Groene deed in de 72e minuut ui t een strafschop nog iets terug. Spijkenisse-Kloetinge 3-1 (1-0). 41. Tom Broeder 1-0,46. Aad Bozuwa 2- 0, 53. Renato Hokke 3-0, 72. Erik de Groene 3-1 (strafschop). Scheids rechter: A. van Teeffelen. Gele kaart: Gerben de Kievit (Kloetinge), Asch- wiv Adriaans (Spijkenisse). Rode kaart: 72. Patrick Jongerius (Spij kenisse) wegens neerhalen Wilco de Valk. Aantal toeschouwers: 750. Kloetinge: Gerben de Kievit; Pieter de Munnik, John Bentschap Knook, Bjórn Langeveld, Arno Melaard (77. Leon van den Ouden); Emiel Dorst, Jeffrey van de Velde, Wouter Labru- j'ere (82. Jeffrey Frijters); Wilco de Valk, Erik de Groene, Ronald Zuijd- ivegt (65. Jordy Bakker).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 33