Optimisme daalt bijna tot nulpunt PZC Thea voetbalt ontroerend mooi Sebastien Grosjean wint Masters Series Biljarters Ockenburgh malen niet om verlies werieEraging Oude tijden herleven aan de Irislaan 22 Hockeyers starten slecht bij Champions Trophy Middenstip Dopingcontroles Gebaar de hobby van.. maandag 5 november 2001 vari onze sportredactie PARIJS - Sebastien Grosjean heeft gisteren de Masters Series op zijn naam geschreven. In Pa rijs klopte de Fransman de Rus Jevgeni Kafelnikov in vier sets: 7-6 6-1 6-7 6-4. Dankzij die zege heeft Grosjean zich geplaatst voor het zoge noemde ATP-wereldkampioen- door Edwin Alblas ROTTERDAM - Na twee wed strijden in de Champions Tro phy is het optimisme bij de Ne derlandse hockeyploeg al bijna tot het nulpunt gedaald. Na de pijnlijke nederlaag (2-3) giste ren tegen Australië, die volgde op het gelijkspel tegen Pakistan in de openingswedstrijd (1-1), veronderstelde bondscoach Joost Bellaart dat hij op de eer ste rustdag 'met stoffer en blik' achter zijn ploeg moet aanlo pen. Om de boel bij elkaar te ve gen. Niet vaak begon Nederland de Champions Trophy zo beroerd als dit weekeinde in Rotterdam. Maar aanvaller Teun de Nooijer riep in een poging het negativis me een halt toe te roepen de edi tie van twee jaar terug in Bris bane in herinnering. Toen maakte Nederland na twee duels dezelfde tussenbalans op en verloor het bovendien ook nog eens de derde wedstrijd. Het eindresultaat vertelde De Nooijer er niet bij: derde. Hoger lijkt Oranje bij de 23e uitgave zeker niet te kunnen reiken en dat zal voor het met successen verwende hockeypubliek toch een tegenvaller zijn. Bellaart zelf wilde zich daar gisteren nog niet over uitspreken. „Ik vind een analyse pas op zijn plaats als we de Champions Trophy ge speeld hebben en we dan kun nen zien op welke plek we staan." Dat Nederland zijn status als olympisch- en wereldkampioen in vlot tempo aan het verspelen is, behoeft weinig verdere uit-' leg. Elk resultaat xninder dan een zege of titel versnelt dat pro ces. De positie van het team liet Bel laart gisteren dan nog wel onge- schap (12-18 november in Sydney), waar de beste acht ten nissers van het jaar om de titel strijden. Kafelnikov bleef voor de vijfde keer bij een Masters- finale met lege handen achter. Net als in 1994, 1996, 1998 en moeid, die van bepaalde spelers niet. Hij liet tegen Australië de 220-voudige international Remco van Wijk uit de basis, omdat de aanvaller in zijn ogen tegen Pakistan te weinig ge bracht had. Het kwam wat koddig over dat diezelfde Van Wijk even later staande hield dat zijn absentie op het veld bij het beginsignaal te maken had met fysieke onge makken Hij zou te veel last heb ben gehad van een opspelende liesblessure om een hele wed strijd te kunnen spelen. Bellaart zweeg op het moment dat Van Wijk die verklaring aflegde, maar wilde er later nog wel op reageren. „Ik kan me voorstel len dat hij diep teleurgesteld is." Van Wijk heeft volgens Bellaart lange tijd niet meer zijn ware kunnen getoond. Hij kan hem niet langer de hand boven het hoofd houden. „Het is te lang geleden dat Remco op dit niveau respect heeft afgedwongen." Typerend voor een speler uit vorm was de domme gele kaart die de speler van Bloemendaal 'scoorde' in de fase dat Neder land zich nog probeerde in de wedstrijd terug te vechten. In ondertal was dat een haast on mogelijke opgave. Billen Bellaart had gehoopt dat de routiniers in het verjongde team bij de Champions Trophy de kar zouden kunnen trekken, maar de ervaren spelers hebben zo hun eigen problemen. Jeroen Delmee, zo signaleerde Bellaart ook weer gisteren, heeft de grootste moeite om in interna tionale wedstrijden een dwin gende rol als centrale midden velder te vervullen. Voorin is de stootkracht van Oranje te gering. Van Wijk is al gememoreerd, Marten Eikel- 1999 kwam hij in de eindstrijd te kort. Het WTA Masterstoernooi in München eindigde in een anti climax. Lindsay Davenport trok zich noodgedwongen terug voor de finale, omdat ze teveel boom oogt niet scherp, Piet Hein Geeris is te voorspelbaar en Matthijs Brouwer en Karei Kla ver zijn te onervaren. Oranje is te veel afhankelijk van de hoog standjes van Teun de Nooijer, waarvan er gisteren ééntje leid de tot de openingstreffer. De Australiërs kwamen nog voor rust gelijk en counterden in het half uur na de pauze eenvoudig naar 1-3. De late 2-3 van Mat thijs Brouwer zette de wedstrijd last had van een knieblessure. Door de afzegging van Daven port werd Serena Williams zon der te spelen voor het eerst in haar loopbaan wereldkampioe ne. Davenport versloeg zaterdag in niet meer op zijn kop. „We had den het zelfs niet verdiend om gelijkte spelen", zei Bellaart. De rustdag vandaag komt als geroepen. Bellaart verwacht wel wat gesprekken nodig te hebben om de ploeg, die morgen tegen Engeland speelt, weer wat moed in te pratenWe gingen er vooraf vanuit dat we hier zes fi nales zouden moeten spelen, maar als dit slechte begin lang doordreunt dan werkt het ook de halve finales nog de Belgi sche Kim Clijsters. Dat gebeur de in drie sets (1-6 6-3 7-6), de afsluitende tiebreak eindigde met 7-3 in het voordeel van de Amerikaanse. Die zege leverde Davenport de eerste positie op door in wedstrijden tegen ploe gen, waartegen je wellicht eer der een goed resultaat zou kun nen halen." Maar tegelijkertijd opperde Bellaart ook dat praten niet al tijd de juiste remedie is. Wie niet horen wil moet maar eens voe len. „Hoe kun je het mooier en beter krijgen door ze het zelf te laten ervaren. Het is misschien heel vervelend, maar je leert ook door met je billen bloot te gaan. de wereldranglijst op. Ze pas seerde haar landgenote Jennifer Capriati. Davenport was mei vorig jaar voor het laatst de bes te speelster van de wereld. Serena Williams nam zonder te spelen een cheque van 2 miljoen gulden in ontvangst. Williams bereikte de finale in München door zaterdag Francaise San- drine Testud te verslaan. ANP Nederland - Pakistan 1-1 (1-1). 9. Taekema 1-0 (sc), 27. Abbas 1-1 (sc). Scheidsrechters: Deo (Spa), Roiri- mel (Dui). Gele kaart: 47. Usman (Pakistan). Aantal toeschouwers: 5000. Nederland - Australië 2-3 (1-1). 6. De Nooijer 1-0, 25. Dwyer 1-1, 58. Elder 1-2, 65. Smith 1-3, 67. Mathijs Brouwer 2-3. Scheidsrechters: Wright (ZAf), O'Connor (Ier). Gele kaart: 64. Remco van Wijk (Neder land). Aantal toeschouwers: 6000. GPD door Ron de Waal GOES - Hoewel de Zweed Torb- jörn Blomdahl niet meedeed bij Van Wanrooy Bouw lukte het de biljarters van Brasserie Ocken- burgh/Nutswerk niet om tegen die ploeg voor een verrassing te zorgen. Onder aanvoering van de sublieme Spanjaard Daniël Sanchez won Van Wanrooy met 7-1. Frank Martens zorgde te gen Clemy van Wanrooy voor het enige punt van Ockenburgh. „Echt wakker zullen we hier niet van liggen", zei teamleider Raymond Nicodem direct na af loop. „Van Wanrooy is een ploeg die voor de play-offs gaat, en met drie van zulke klasbakken in huis is het absoluut geen schande datje verliest." Toch wist Nicodem dat er in de eerste twee partijen wel degelijk winstkansen waren geweest voor Ockenburgh. „Frank Mar tens moest eigenlijk winnen van Clemy van Wanrooy, terwijl Martin Spoormans in goeden doen ook meer uit zijn partij had gehaald dan hij nu deed." De Belg Spoormans trof in zijn partij in de persoon van Arie Weijenburg een speler die de laatste tijd in grootse vorm steekt. Spoormans kon lange tijd in het spoor van Weijenburg blijven, maar uiteindelijk was het toch de speler van Van Wan rooy die de partij in 38 beurten naar zich toetrok: 42-50. Voor Frank Martens leek het er lange tijd goed uit te zien in zijn partij tegen Clemy van Wan rooy. Toch kon Martens een voorsprong van elf caramboles niet vasthouden, en moest hij na veertig beurten het initiatief aan Van Wanrooy laten. Even leek het er op dat Martens helemaal met lege handen zou blijven, maar in het zicht van de finish wast Van Wanrooy tot driemaal toe zijn vijftigste ca rambole niet te maken. Uitein delijk lukte het Van Wanrooy wel om de 50-48 te maken, en had Martens in de nabeurt al leen nog de kans om één punt uit het vuur te slepen. Martens slaagde in zijn missie, maar was zich er gelijk van be wust dat hij een punt had laten liggen. „Ik had de partij inder daad eerder moeten beslissen. Dat had een leuk ruggensteun geweest voor Tijssens en Fort- homme, die beiden voor een loodzware opgave stonden. Ge lukkig sleepte ik op het laatst nog het hoogst haalbare eruit. Voor hetzelfde geld was ik met lege handen gebleven", aldus een teleurgestelde Martens. John Tijssens moest het daarna opnemen tegen de kleine Span jaard Daniël Sanchez, die de plaats innam van de net vader geworden TorbjÖrn Blomdahl. Dat de Spanjaard aan het begin van de avond weer terug moest zijn op Schiphol voor zijn terug vlucht naar Barcelona was goed te merken. Na zestien beurten prijkte er al een 30-17-stand op het bord in het voordeel van Sanchez. Tijssens sputterde met een serie van vier caramboles in de twintigste beurt nog even te gen (23-33), maar daarna liet de Spanjaard zien van absolute' wereldklasse te zijn. Met een se rie van maar liefst elf carambo les liep hij uit naar 44-25. Tijs sens moest met 29-50 buigen voor Sanchez, waardoor Van Wanrooy de zege binnen had. Balvirtuoos Op de andere tafel moest Oc- kenburgh-kopman Roland Forthomme trachten de enige zege voor zijn ploeg binnen te halen tegen de Turkse balvirtu oos Semih Sayginer. Forthom-! me keek van het begin af aan te gen een achterstand aan die steeds schommelde rond de tien punten, maar het was de eer van de Belg te na om zich in die fase al gewonnen te geven. Met een serie van vijf kwam Forthomme in de 23e beurt zelfs volledig te rug in de wedstrijd, maar Saygi ner sloeg direct terug met zes opeenvolgende caramboles. In de 3 2e beurt was het dan toch gedaan met de dappere tegen stand van Forthomme, toen Sayginer zijn vijftigste punt scoorde. Forthomme bleef ste ken op vierenveertig carambo les, maar mocht toch met op geheven hoofd de speelzaal ver laten. „Sanchez en Sayginer waren duidelijk een maatje te groot", moest ook teamleider Raymond Nicodem bekennen. Brasserie Ockenburgh/Nutswerk - Van Wanrooy Bouw 1-7. Frank Mar tens - Clemy van Wanrooy 50-50 (49), Martin Spoormans - Arie Weij enburg 42-50 (38), John Tijssens - Daniël Sanchez 29-50 (24), Roland Forthomme - Semih Sayginer 44-56 (32). Remco van Wijk probeert een gat te vinden in de Australische verdediging. foto Koen Suyk/ANP door Frits Bakker Hij durft nogal: Loek Zeegers, club schrijver bij de voetbalclub Hoek, in het programmaboekje dat zaterdag voor de wedstrijd tegen IJsselmeervogels ver scheen. „Vrouwenvoetbal bestaat niet meer op Denoek en dat is maar goed ook", zo begon hij zijn uitdagende stukje, gericht aan de bezoekers van de thuiswedstrijd. Loek Zeegers mist het niet, dat gestuntel van de vrouwen, die meestal een voorwed strijd speelden en het lef hadden om het veld voor de hoge heren van Hoek 1 onbe speelbaar te maken. Vrouwenvoetbal, dat associeert Loek Zeegers met sombere be spiegelingen. „Jaren oefenen en geen greintje vooruitgang boeken, kapotte vel den, geploeter van vaak lelijke horken van vrouwen en dichtgespijkerde ramen van de kleedkamer (waarom eigenlijk, want zo veel moois was er niet te zien. Maar de somber gestemde schrijver is nu ineens verblind geraakt door de schoon heid van een plaatselijke voetbalster. Thea de Blaeij heeft hem met haar verschijning zo ontroerd, dat hij plotseling het vrou wenvoetbal door een andere (hitsige) bril bekijkt. „Ik begin het plotseling te waarderen", schrijft hijVoor die radicale ommekeer is maar één iemand verantwoordelijk: een prachtig stralend, verzorgd, gracieus en stijlvol meisje, in de bloei van haar leven. Thea heeft zijn hart gestolen. „Wat een ver ademing, zoals zij met die mooie motoriek over de velden danst." En omdat Thea in het nationaal elftal is gekozen en binnen kort de kwalificatie voor het EK moet spe len in Florence, weet hij al wat daar gaat gebeuren. „Ik zie het al voor me, dat al die Italiaanse macho's op hun scootertjes naar haar zul len lonken als ze daar gaat paraderen en flaneren op de Piazza del Duomo." Het moet er ooit nog eens van komen dat Loek zelf ook afreist naar verre oorden om de verblindende solo's van zijn heldin te aanschouwen. De Koninklijke Nederlandse Dam Bond (KNDB) gaat vanaf mei volgend jaar dopingcontroles uitvoeren tijdens topwed strijden. Het voorstel van het dambondbestuur is opgesteld aan de hand van het reglement bij de schakers. Op enkele onderdelen zal nog een verduidelijking moeten komen. Zo wilden de afgevaardigden meer duidelijk heid over de 'stoffen die het zuurstoftrans port in het bloed kunnen bevorderen'. Tot de dopingmiddelen worden amfetaminen, efedrine en cocaïne gerekend. Johan van Espen uit Schoondijke, afge vaardigde van de KNVB, liet zich giste ren van zijn beste kant zien door scheids rechters Cisko Osmanovski en Peter de Bok naar hun wedstrijden in de vierde klasse te vervoeren. De twee scheidsrechters waren door de KNVB naar Sint Jansteen gestuurd om het duel tussen Steen en Hansweertse Boys te fluiten. De Bok uit Terneuzen en Osma novski uit Breskens stonden allebei met hun tas op het sportpark van voetbalclub Steen, maar er kon er maar één de Zeeuwse derby leiden. Er werd besloten om Osma novski, die doorgaans door Van Espen naar de wedstrijden wordt vervoerd, te laten fluiten. Voor aanvang van de wedstrijd werd nog even contact opgenomen met de bestuurskamer van voetbalvereniging Philippine, omdat er voor het duel Philip- pine-Domburg een invaller-scheidsrech ter moest worden aangesteld. Wellicht be rustte het een en ander op een misverstand, maar dat bleek niet het geval te zijn. R. Koevoets uit Etten-Leur was hiervoor aangesteld. Na 2 5 minuten moest Koevoets echter uitvallen met een zweepslag. Reden om vanuit Philippine snel een telefoontje naar Sint Jansteen te plegen. Peter de Bok was nog aanwezig. De Terneuzenaar wilde wel, maar kampte met een probleem: geen vervoer. Van Espen bedacht zich geen mo ment en maakte een joviaal gebaar door De Bok naar Philippine te rijden, zodat Phi- lippine-Domburg kon worden uit gespeeld. Domburg won de wedstrijd ove rigens met 0-4. Van Espen was vlak na afloop van Steen- Hansweertse Boys terug in Sint Jansteen om Osmanovski op te halen en veilig naar huis te brengen. De Bok werd in Philippine opgehaald door familie, zodat de hobby op zondagmiddag toch nog goed was be steed. van onze sportredactie VLISSINGEN - In de tachtiger jaren, toen Vlissingen nog glorietijden kende in de hoofdklasse van het zondagvoetbal, stonden ze aan het roer bij Voetbalcombi natie Vlissingen. Cees Vermunt was hoofd trainer, Piet Jong voorzitter en Philip Krant elftalleider. Gistermiddag, tijdens de voetbalwedstrijd tussen vierdeklassers Vlissingen en Aardenburg, herleefden aan de Irislaan oude tijden. Gebroederlijk stonden ze langs de lijn: Cees Vermunt, Piet de Jong en Philip Krant (van links naar rechts). foto Lex de Meester De dei-by in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal tussen Groede en Schoondijke leeft al jaren in de West- Zeeuws-Vlaamse streek. De (gezonde) rivaliteit is groot en daarom bedachten vier spelers van Schoondijke 1 een plan om de derby dit jaar een extra tintje te geven. Zaterdagnacht toog het viertal naar het veld in Groede, waarde middenstip van het hoofdveld 'netjes' werd uitgegraven. Gele prullenbakken kregen een aantal rode strepen opgespoten en de middenlijn werd van dezelfde Schoondijkse clubkleuren voorzien. De middenstip werd in een bak gezet en fo to's van de uitgegraven middenstip werden op internet geplaatst (www.wschoon- dijke.com). De spelers overhandigden de middenstip gisteren aan mister Schoondij ke Niek de Rijk. Schoondijke boekte een klinkende 5-0- overwinning in Groede, waar men de acties wel kon waarderen. Naam: Bart Spaas (Goes) Sport: rugbyer van Tovaal Hobby: cricket Eigenlijk ben ik in het verkeerde land geboren. Engeland is mijn land. Bijna alle Engelse sporten vind ik leuk. Soms kijk ik wel eens naar bowls en zelfs dat vind ik leuk. Maar mijn grootste liefhebberij is cricket. Jammer genoeg is het slechts een passieve hobby." .Vroeger zat ik dagen voor de televisie naar cricket te kijken. Met een zak chips en drin ken lag ik languit op de bank naar de Test Matches (interlands) op de BBC te kijken. Die konden wel vijf dagen duren. En dan werden ze ook nog elke twee weken ge speeld. Dus ik was de hele zomer zoet." „Maar dat is nu voorbij. De BBC heeft de rechten niet meer voor het cricket. Sky Sport heeft die nu en die kun je op de kabel niet ontvangen. Toen ik hoorde dat de BBC de rechten kwijtraakte, baalde ik ver schrikkelijk. Daar ging m'n fun\" „Gelukkig hebben we in onze rugbykanti- ne sinds kort een schotel. Als die is aange sloten, zit ik heel de zomer in de kantine voor de tv cricket te kijken. En 's winters waarschijnlijk ook voor de rugbywedstrij den. Maar tot die tijd moet ik het doen met teletekst. Bijna elke dag kijk ik wel op pa gina 340 van de BBC voor het laatste cric- ketnieuws." „Het mooie van de sport? Het is een echte familiesport. Zeker in Engeland. De man gaat cricketen en vrouw en kinderen gaan langs het veld socializen. Cricket is een dagje uit. Zoiets zie je in Nederland niet. Weet je wat ook mooi is? Ga bij een wild vreemde cricketclub langs het veld staan en binnen vijf minuten sta je met iemand over circket te praten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 22