Schakers van HWP lijden in Sas Peter Duseyn goudhaantje voor hockeyploeg Olympia Marleen Willeboordse naar NK judo Tijdnoodfase wordt Middelburg fataal Weijermans maakt aspiraties duidelijk Yess wint Goofies zeilrace Jeugdbiljarters in achterhoede Schaatser Lepoeter snel op 500m Derde nederlaag Loontjens 't Hooft naar tweede ronde Verlies voor Zeeuws-Vlamingen tegen LSG Lewis mist wellicht EK atletiek van onze sportredactie GILZE - Marleen Willeboordse heeft zich geplaatst voor het Nederlands kampioenschap judo dat op 24 november plaatsvindt in Den Bosch. De 17-jarige Middelburgse, die uitkomt voor sportschool Jan de Rooij uit Goirle, dankt de afvaardiging aan de eerste plaats in de klasse tot 57 kilo gram die ze gisteren behaalde op het Zuid-Nederlands kam pioenschap. Willeboordse re kende in haar eerste partij via een houdgreep met Annika van ter Heijden af en had vanaf dat moment de smaak te pakken. In de halve finale tegen Marjan Wetzer plaatste ze twee over names en die leverden haar op nieuw de zege op. Daardoor kwam ze in de finale tegenover Bo Derks te staan en die partij ging gelijk op. Beide judoka's scoorden een yugo en in de ver lenging had Willeboordse ge noeg aan een koka om de finale winnend af te sluiten. Ook Lindsay Wyatt van sport school Geelhoed plaatste zich voor het NK. Zij haalde een tweede plaats. Ook de Zeeuwse judojeugd liet zich niet onbe tuigd in Gilze. Jean Paul Sijmons (judoschool Van Schaik) werd eerste in de klas se +50 kilogram. De 12-jarige Vlissinger won alle vier zijn partijen met de hoogst haalba re score. In de finale tegen Rob Meijer uit Eindhoven kwam Sijmons al in de beginfase met een Yugo door ko uchi gari (beentechniek) op voorsprong en gaf die niet meer uit handen. Eerste plaatsen waren er ook voor Randy van de Broek en Amy Hoornick in hun klassen, de -28 kg en -34 kg. Beiden ko men uit voor Sportschool Geel hoed en zijn 8 jaar. Tweede plaatsen waren er voor Seya Franse (13 jaar) in haar klasse -52 kg en Tess van 't Westende (8 jaar) in de -28 kg. Beiden zijn lid van Geelhoed. Brons was er voor de 10-jarige Middelburgse judoka Ruben Boutens. voor Cislaine van Belzen (beiden Van Schaik), Clenn Aalbers (11 jaar in de 50+ kg), Sam van 't Westende (10 jaar, klasse -31 kg) en Ba rend Schot. De laatste drie zijn allen lid van Geelhoed. COLIJNSPLAAT - De tweede Goofies zeilrace van dit seizoen werd zaterdag gevaren op de Oosterschelde, Er verscheen een recordaantal van 79 boten aan de start. Winnaar in de klasse IMS was de Yess van Jan van de Werf uit Goes. De grote favo riet van de laatste jaren, de Checkmate van Europees kampi oen Peter de Ridder, eindigde slechts als vijfde. In de ORC- club klasse was er een spannende strijd tussen de Galaxy en de Sula, De Sula won met gering verschil. In de ongemeten klasse ging de overwinning naar Shayan, voor Koek's Gang. 11 Meter one design eiste de overwinning in de sportklasse voor zich op. KLOOSTERZANDE - De Zeeuwse deelnemers aan het kam pioenschap libre zesde klasse jeug van het gewest Zuid-Ne derland hebben geen hoofdrol kunnen spelen. Sjors Schanck van VEGABV en Boy Steketee van De Herberg werden res pectievelijk vijfde en zesde. Sonny Snepvangers van de bil jartvereniging De Zoom uit Bergen op Zoom greep de titel. In zaal De Kastanje van de gelijknamige vereniging in Klooster- zande won de jeugdspeler van de Bergse club in de finale met 30-27 van Niels Hanegraaf van KOT uit Rijsbergen. Na zes overwinningen en één nederlaag werd Snepvangers met voorsprong kampioen. EINDHOVEN - Comé Lepoeter heeft in Eindhoven het schaatsseizoen voor de Zeeuwse wedstrijdrijders geopend. De schaatser uit Wemeldinge reed op de 500 meter een uitste kende tijd van 40.6 seconden. Op de 1000 meter kwam hij tot 1.21.03 seconden. Vanaf half november zullen de wedstrijden voor de Zeeuwse wedstrijdrijders op de nieuwe kunstijsbaan van Breda worden geschaatst. GOES - De driebanders van Loontjens Biljarts zitten in de hoek waar de klappen vallen. Tegen LM uit Rotterdam had het Goese team dat uitkomt in de eerste divisie lang uitzicht op één of twee punten, maar de eindsprint van LM zorgde er voor dat de gasten met enig fortuin twee punten weghaalden uit Zuid-Beveland. Goed nieuws aan Zeeuwse kant was de rentree van Lion van de Sanden. Net uit het gips gaf hij de talentvolle Italiaan Emi- lio Sciacca geen schijn van kans; 45-33 in 44 beurten. Ray mond Nicodem kwam na een dikke achterstand met 43-41 voor maar vergat de partij naar zich toe te trekken: 43-45 (47). Na de pauze nam Richard de Bruin een ruime voorsprong te gen Rudy Persijn maar viel toen stil: 38-45 (49). Invaller Rinus Pankow speelde prima tegen Luc van de Voorde, maar kon een verre voorsprong niet in winst omzetten; 37-45 in 47 beur ten. Door deze derde nederlaag in vier wedstrijden bungelt Loontjens nu onderaan de ranglijst. SCHIEDAM - Tafeltennisster Kim 't Hooft heeft in Schiedam de eerste ronde van de A-meerkampen overleefd. De 17-jarige Terneuzense werd vierde in een negenkamp. Daardoor plaatste zij zich voor de tweede ronde die op 2 december op een nog nader te bepalen plaats wordt gespeeld. Bij de mannen overleefden Lennard Rodenburg en Dennis Verdurmen de eerste schifting niet. Rodenburg won drie par tijen, maar zijn zesde plaats was niet voldoende voor kwalifi catie voor de volgende ronde. Dennis Verdurmen won van eer- ste-divisiespeler Arjan Karbaat maar eindigde zevende. Ook hij komt dus niet meer in actie. maandag 5 november 2001 door Koen de Vries SAS VAN GENT - De nederlaag die de schakers van Het Witte Paard zaterdag in de tweede competitieronde in de Meesterklasse leden tegen LSG, zou er wel eens een kunnen zijn uit een lange serie. De ploeg uit Sas van Gent, een van de zwakste broertjes op het hoogste niveau van Nederland, verloor in eigen huis met 3,5-6,5 van LSG uit Leiden. „Tien jaar geleden hadden we een kans gehad om ons op dit niveau te handha ven", constateerde veteraan Baxi; de Bruijcker (60) na afloop. „Maar toen lieten we de kans om in de Meesterklas se te spelen liggen. Nu zijn we allemaal tien jaar ouder. Nu is het te laat." De Bruijcker toonde hoogstpersoonlijk aan wat de makke is van de schaker op leeftijd. De aimabele Belg bouwde in zijn partij tegen Eugene Rebers zorg vuldig aan een ovei*wicht, maar raakte in de tijdnoodfase het overzicht volle dig kwijt. Nadat hij cle veertigste zet net binnen de vereiste twee uur had ge daan,konhij opgeven. „Ik speelde mijn favoriete opening, het Engels. Maar de partij duurde j ammer genoeg te lang en ik had te weinig bedenktijd. Dat is een probleem als je ouder wordt." De inwoner van Gent verpakte zijn ne derlaag in een citaat van Gerard Reve: „Er is slechts liefde of geen liefde, ouder worden en dan de dood. In die eerste fa se heb je nog keus; liefde of geen liefde. In de tweede fase zit ik nu, en daar is geen alternatief meei'. Alleen de dood probeer ik nog een poosje uit te stellen. De nederlaag van De Bruijcker kwam op een ongelukkig moment. HWP stond met 3,5-2,5 achter en had nog een kansje op een gelijkspel. Johan Goor- machtigh en Marc Lacrosse hadderf hun partijen tegen Jan Smeêts en Mare Ei-wich vooruitgespeeld omdat hun op ponenten tot gisteren actief waren op het WK voor de jeugd in het Spaanse Orepesa del Mar. Daardoor werd zater dag met een 1,5-0,5-achterstand be gonnen. Hans Groffen moest zich al snel gewon nen geven omdat hij door zijn vlag ging, maar Gunther Deleijn sloeg terug na dat hij in het middenspel tegen Stefan van Blitterswijk de juiste vooi*tzetting koos en een pion creëerde die alleen met groot materieel verlies afgestopt kon worden. Koi't daarna speelde Wim Maes i-emise tegen Martin Roobol door eeuwig schaak. De nederlaag van De Bruijcker was de eerste tegenvaller in het duel met hefr Leidsch Schaakgenootschap, opge richt in 1895, en meteen daarna kwam de tweede: Kees Nieuwelink moest op geven tegen TomMiddelbui'g. De partij verliep geheel volgens het Nieuwelink- scenario. De Zeeuws-Vlaming stond kort na de opening gewonnen, kon kie zen hoe hij de pax*tij uit zou maken, maar verknoeide uiteindelijk alles. De resterende drie partijen waren ver volgens een formaliteit. Geext van der Stricht, Helmut Cardon, en Mai-c de Waal speelden allen remise. Teamlei der Walter Cardon had vrede met de ne derlaag, vooral omdat die niet groot was uitgevallen. Desondanks waren er kansen op een beter resultaat, gezien de absentie van kopman Paul Motwani en de onnodige nederlagen van Nieuwe link en De Bruijcker. Zekerheidje Ouderdom komt met gebreken, wist Bart de Bruijcker na afloop als geen an der. In het verleden was een Bart de Bruijcker achter de witte stukken een zekerheidje. Hij speelde dan op z'n minst remise. Die tijden zijn voorbij. „Vroeger zou ik na zo'n nederlaag ge raasd hebben. Nu doe ik dat niet meer. Vaak verliezen is ook geen reden om er mee op te houden. Ik blijf schaken tot ik Bart de Bruijcker van HWP verloor zaterdag onnodig van LSG'er Eugene Rebers. „Vroeger zou ik na zo'n nederlaag geraasd hebben. Nu doe ik dat niet meer." foto Charles Strijd niet meer kan. Het liefst zou ik in het harnas sterven. Dat ik tijdens de partij zo voorover op het bord zou ploffen en in elk oog een loper zou krijgen... Zo iets." Voorafgaand aan het duel met LSG had De Bruijcker twee mogelijk heden gezien. „Als we winnen is Leiden in last. Als we verliezen is het lijden in Sas." Het werd het laatste. De Bruijc ker hoopt het nog vaak te mogen doen. Het Witte Paard-LSG 3,5-6,5. Geert van der Slricht-Edwin van Haastert remise, Helmut Cardon-Michiel Bosman remise, Gunther Deleijn-Stefan van Blitterswijk 1-0, Mare de Waal-Rudy van Wessel remise, Kees Nieuwelink-Tom Middelburg 0-1, Jo han Goormachtigh-Jan Smeets remise, Marc Lacrosse-Marc Enoich 0-1, Hans Groffen-Leon Konings 0-1, Wim Maes- Martin Roobol remise, Bart de Bruijeker-Eugene Rebers 0-1. door Paul van Dijke VLISSINGEN - Het tweede team van Het Witte Paard was in de tweede klasse C te gen de reserves van LSG suc cesvoller dan de hoofd macht. Op de valreep werd een nipte 4,5-3,5-overwin- ning bereikt. In dezelfde klasse liep Middelburg tegen een forse 6-2-nederlaag op tegen het tweede team van VastNed Rotterdam. HWP 2-LSG 2 4,5-3,5: De Leidse ï'eserves zijn op pa pier het stei'kste team in de tweede klasse C en traden in hun sterkste opstelling aan. Veri'assend was het daarom zeker dat HWP 2 de wed strijd winnend af kon slui ten. Opvallend was dat de jeugdige spelers op de top- borden het goed deden. Christophe Gregoir won van Heemskerk en Bart Michiels speelde remise tegen Kuij- pei's. Koen Leenhouts be- zoi-gde HWP 2 bij 3,5-3,5 de twee matchpunten door in het eindspel te winnen van De Niet. 1. C. Gregoir - W. Heemskerk 1-0; 2. B. Michiels - E. Kuijpers remise; 3 K. Leenhouts - G. de Niet 1-0; 4. D. van Heirzeele - S. Bakker remise; 5. H. Provoost - H. van Putten remise; 6. I. Tim mermans - M. de Heer 0-1; 7. M. v/d Zalm - D. Ruijgrok 1-0; 8. R v/d Wynckele - R. de Graaf 0-1 Middelburg-Rotterdam 2 2- 6: Het team van Middelburg had na de forse nederlaag in de eerste ronde iets goed te maken, maar tegen de ploeg uit Rotterdam lukte er maar weinig. Toch werden na de eerste schermutselingen plusi'emises genoteerd voor Cor Jansen en Bert Hende- rikse. In de tijdnoodsfase ging er echter van alles mis. Binnen een tijdsbestek van twintig minuten werden vele goede stellingen vergooid: eerst ging Johan de Wolf door zijn vlag, vervolgens liet eer ste bordspeler René Tiggel- man zich in betere stelling foppen, Willem-Jan Panne- koek gaf in een voordelige stelling een stuk weg en Sven Stange liet zich mat zetten. Alleen Henrik Porte kon via een solide remise nog wat scoren, en ook Cees de Wolf behaalde nog een halfje, al had ook hij zijn partij eerder winnend kunnen afsluiten. I. R. Tiggelman - L. Kerkhoff 0-1; 2. J. de Wolf-M. Taya Yasem 0-1; 3. S. Stange - R. van'Arkel 0-1; 4. C. Jansen - M. Besseling remise; 5. B. Henderikse - H. Ver steeg remise; 6. W.J. Pannekoek- E. Vreugdenhil 0-1; 7. C. de Wolf -A. Pietroiv remise; 8. H. Porte - M. Noordijk remise. Souburg-LSG 4 3,5-4,5. De Souburgers begonnen voort varend aan het duel met LSG 4 met een vlotte aanvalsover- winning van Koos Zomer Vervolgens leed Pim Uijtde- willigen een nederlaag, maar Soubxrrg kwam weer voor dankzij Corné Boogaard. Hierna verloor Collin Boel houwer en speelde Jeroen Hekhuis remise, zodat de stand op 2,5-2,5 kwam. Met nog drie partijen bezig was het de vraag of Martin Kool hoven zijn stelling remise kon houden. Dat lukte waar door Marcel Boelhouwer zij n partij eveneens remise gaf. Hierna was alleen nog Helè- ne Wuts bezig die in een over duidelijke remisestelling een naar zijzelf dacht risicoloze winstpoging aan het doen was. De tegenstander bleek echter in het toreneindspel nog een flinke tegenkans te hebben, die hij onmiddellijk benutte. 1. H. Wuts - M. Wubben 0-1; 2. J. Hekhuis - E. Gevers remise; 3. C. Boelhouwer V. Fructuoso 0-1; 4. M. Boelhouwer - J. v/d Linden remise; 5. K. Zomer - J. Fongers 1-0; 6. C. Boogaard - A. Serdijn- -Koster 1-0; 7. P. Uijtdewilligen - Q. van Dorp 0-1; M. Koolhoven - L. Pols remise. Terneuzen - Sliedrecht 3,5- 4,5. Het team begon met een voorsprong doordat één van de Sliedrechtspelers zich zeer laat had afgemeld. Wil- fried Vleeskens leek op weg om voor de 2-0 te zorgen, maar gaf in gewonnen stel ling een toren weg. Dankzij een overwinning van Ralf Gommers op het topbord, ne derlagen van Kees en Mathieu Freeke, en remises van Daniel Lansay en Chris Ghysels werd een 3-4-ach- terstand bereikt. Ook toen was er nog een goede kans op 4-4, maar Jaap Dekker ver giste zich in een paardeind- spel met twee pionnen meer en speelde remise. 1. R. Gommers - G.J. van Vliet 1—0; 2. C. Ghijsels - T. Slagboom remise; 3. W. Vleeskens - R. Klop 0-1; 4. G. Kamminga - N.O.G. 1-0; 5. D. Lansay - W. Hokken re mise; 6. K. Freeke - K. Wessels 0-1; 7. M. Freeke - H. Klein 0-1; 8. J. Dekker - J. van Rékom rem. door Lucien Roelandt NIEUWVLIET - Al vanaf het begin van de Rabo Top Dres- suurcompetitie, vier jaar gele den, behoort Miranda Weijer mans tot de top. Maar nog nooit slaagde de amazone uit Grijps- kerke erin de felbegeerde hoofdprijs te pakken. Zaterdag maakte ze duidelijk dat ze met die traditie wil breken. Weijer mans zette op het hoogste ni veau, de klasse Z2, een schitte rende proef neer. In het Paardensportcentrum Nieuwvliet werd de merrie Ma- trichta door Miranda Weijer mans knap voorgesteld. Ze had de zwarte meiTie in deze toch wat kijkerige omgeving heel ge hoorzaam aan het bit lopen. Vooral in de galop, met veel sprong en afdruk, maakte de ze venjarige Contago-dochter veel indruk. Maar ook op de overige ondex-delen imponeerde de Wal- cherse combinatie. En hoewel er door het Brabantse echtpaar Hermans sti-eng werd gejureerd, behaalde Weijei-mans een score van 66 procent. Het was een percentage waar mee Weijermans zich een maatje te groot toonde voor de concur- rentie. Zo had ze ruim vijf pro cent voorspx-ong op de als twee de eindigende Rafaela van den IJssel met Abdij's Gullit. Van den IJssel liet met de veel front vormende dertienjarige bruine ruin zeker geen slechte indruk achter. Maar er moet door de Middelburgse nog duidelijk ge schaafd worden aan de ovei- gangen om echt hoog te kunnen scoren. Krachtsverschil Rafaela van de IJssel was met haar score van 60.33 procent de koploper van een groep waarin het krachtsverschil gering was. In de strijd om de derde plaats eindigde Linda Goense met Ju piter en titelverdedigster Fran cis Kloet met Gonxto met 60.17 procent zelfs op gelijke hoogte. Op het beslissende onderdeel toonde Linda Goense zich de beste, waardoor de amazone uit Oudelande de voorlopige derde plaats inneemt in het algemeen klassement. Met zijn score van 60 procent onderstreepte de als vijfde eindigende Adrie Hame link Kiretina uit Kapellebrug het geringe krachtsverschil in deze klasse. Kende de klasse Z2 met Miran da Weijermans met Matrichta een absolute topper, in de klasse Z1 was daar geen sprake van. Toen de stofwolken in het Paar densportcentrum Nieuwvliet waren opgetrokken en de balans werd opgemaakt, bleek Beatrijs Rijken met Mister C de beste. Met haar score van 60.83 pro cent bleef de Middelburgse amazone Jessica Nijpjes met Justice een fractie (60.50 voor. Hoewel het oranje erelint aan de neus van Jessica Nijpjes net voorbijging, maakte de pas naar deze klasse gepromoveerde zes tienjarige amazone de hoogge spannen verwachtingen waai: Met de merrie heeft ze een heel fijn bewegend paard onder het zadel lopen. Met iets meer erva ring op dit niveau zal men in het verder verloop van de competi tie ongetwijfeld rekening moeten houden met deze combi natie. Dat geldt ook voor twee lingzus Chanthal, die Justice naar de vierde stek reed. Het brons in deze klasse werd opgeëist door Marleen de Vriend. Ook de amazone uit Hoek maakte in Nieuwvliet met Nomique haar debuut in de competitie. Ze had de pech dat de merrie nogal kijkerig was. Daardoor slopen er wat foutjes in de proef. LONDEN - De Britse at lete Denise Lewis doet volgend jaar mogelijk niet mee aan de Gemenebest Spelen in Manchester (eind juli) en de Europese kampioenschappen in München (augustus). De olympisch kampioene op de zevenkamp maakte vrijdag bekend dat ze zwanger is. De 29-jarige Lewis, die wordt getraind door de Nederlander Charles van Commenee, heeft een re latie met de Belgische sprinter Patrick Stevens. Het wordt hun eei'ste kind. Lewis' zaakwaarne mer zei niet wanneer ze haar kind verwacht. Hij vertelde wel dat ze van plan is zo lang mogelijk op de atletiekbaan actief te blijven. De Britse meer kampster traint als ze in Nederland is bij AAC in Amsterdam. RTR Duel tussen een speler van Middelburg (links) en Olympia. foto Lex de Meester doorEduard Hofman TERNEUZEN - De hockeyers van Olympia hadden gisteren een goede dag, want Middel burg werd in eigen huis versla gen: 2-1. De winnende treffer kwam op naam van Peter Du seyn. Koploper Rapide deed wat het moest doen en won moeite loos van DDHC: 2-0. De Vlis- singse vrouwen hadden weinig problemen met hekkensluiter DES: 4-1. Het Hulster Rapide kreeg van de nummer twee Ra pid een lesje in het benutten van kansen. Middelburg-Olympia 1-2: De thuisploeg begon veel energie ker aan de wedstrijd en de 1-0 na vijftien minuten door Chris Ruys was dikvei'diend. Na deze treffer schrok Olympia wakker en stroopte de mouwen op. On danks riante kansen voor Paul van Hemert (schot tegen de paal en Paul Schueler (net over) duurde het tot halverwege de tweede helft voor de gelijkma ker op het scorebord kwam. Uit een vrije slag van Paul van He mert kwam de bal bij opgeko men Paul Schueler, die de uit blinkende Middelburg-goalie Rutger Franken het nakijken gaf: 1 -1In de slotfase was Peter Duseyn het goudhaantje voor Olympia, toen hij na een assist van Michiel Miedena de 1-2 bin- nentikte. DDHC-Rapide 0-2. De thuis ploeg bleek niet in staat om het koploper Rapide moeilijk te maken. Rapide kreeg de kansen, maar het duurde het tot halver wege het tweede bedrijf voor de bevrijdende treffer in de boeken kwam. Uit de vijfde strafcorner was het toen raak door Jelle Ing- hels. Drie minuten na deze tref fer was het opnieuw raak. Ing- hels soleerde door de DDHC- verdediging, zette drie verdedi gers in de wind en speelde de bal op het j uiste moment af naar Jo- chem Beaart: 0-2. Vrouwen Rapid-Rapide2-0.Ineengelijk- opgaande eerste helft kreeg Ra pide voldoende mogelijkheden op een treffer, maar het was de thuisploeg die vlak voor rust op een 2-0-voorsprong kwam. In de tweede helft was Rapide de betere ploeg, maar het kon het overwicht niet in treffex-s uit drukken. „Een terechte neder laag", merkte Rapide-coach Peter Bouman op DES-Vlissingen 1-4. Vlissingen kwam met drie invallers binnen de lijnen, maar dat deerde de ploeg niet. De invalster uit de A-jeugd Joyce de Looff en Susanne Heuss gaven hun visi tekaartje af. De wedstrijd was amper twee minuten oud, toen de bezoekstex-s dankzij een ei gen doelpunt op voorsprong kwamen. Na een rommelige slotfase, waarin beide ploegen eenmaal scoorden (Fleur Brou wers), zette Vlissingen in de tweede helft orde op zaken. Met twee treffers bepaalde Fleur Brouwers de eindstand op 1-4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 19