Veel goals, maar geen punten steeds geen punten Aanval laat te wensen over PZC Steen speelt met Hansweerste Boys Sinar'75 ten onder x 7 1 1 a Volharding heeft nog Basketballers BCV krijgen pak rammel Florine Boogaard schittert met Poeme Zwemmers pakken brons Zeelandia Middelburg geeft tegen HVV driemaal een voorsprong weg: 4-3 Jo Bonfrère volgt Ruys op bij VAE Biezentrappers 2 neemt de leiding maandag 5 november 2001 bw 11 door Aector Dooms SINT JANSTEEN - Werner Bis schop scoort altijd en overal. Zijn reputatie in het Zeeuwse voetbal bewijst hij jaarlijks met een hoge notering in het Zeeuws topscorersklassement. Gisteren had de 35-jarige spits van Steen op eigen veld met vier treffers een groot aandeel in de 8-0-zege op Hansweertse Boys. Vooral het laatste doelpunt van Bis- door Peter van Kouteren HULST - Het gebeurde in de laatste minuten van een zinde rende ontmoeting, die alles in zich had waardoor voetbal zo boeiend kan zijn. Johnny Len- sen (HW'24) werd door zijn trainer aangespoord een blessu re voor te wenden en te gaan lig gen. De daarop toegestane ver zorging moest het ritme uit het spel van Zeelandia Middel burg halen, omdat de bezoekers enorm aandrongen en op zoek waren naar de gelijkma ker. Voor John de Frel heiligt het doel dit seizoen de middelen. HW'24 haalde tegen Zeelandia Middelburg tot drie keer toe een achterstand op en kneep de han den dicht, omdat er uiteindelijk met 4-3 werd gewonnen. De Zeeuws-Vlamingen stonden in de slotfase met de rug tegen de muur en verdedigden met man en macht een nipte voorsprong. „De complimenten aan de te genstander", sprak John de Frel direct na afloop. ,,Ik denk dat een gelijkspel ook wel terecht zou zijn geweest." Het waren mooie woorden aan het adres van de Middelburgers, voor wie de druiven wel heel erg zuur waren. Zeelandia Middel burg maakte het HW'24 erg moeilijk en nam tot drie keer toe een voorsprong. En nadat de thuisploeg in de slotfase voor het eerst een voorsprong had ge nomen, zette de formatie van Huib Meerman nog eens aan voor een zwaar offensief. Inval ler Jan de Rijke was dicht bij een treffer en ook Daan Eikenhout miste tot ontzetting van alles wat Middelburg was een uitge lezen kans. schop, het achtste, was er eentje om in te lijsten. De ijverige aanvaller blokkeer de een uittrap van Hansweertse Boys-doelman Stefan Ridder hof en zonder aarzelen haalde Bisschop, met de rug naar het HW'24-Zeelandia Middelburg boeide van het begin tot het eind. De thuisploeg kwam ijzer- sterk uit de startblokken en liet in de eerste tien minuten drie doel, de bal over zichzelf en de doelman in het lege doel. Het doelpunt in de slotminuut vormde de bekroning voor Steen. Behalve Bisschop speel de het hele team goed. Via een goede opbouw van achteruit, veel beweging op het midden- goede mogelijkheden (Lensen, Thoen, Van den Bosch) onbenut. De eerste de beste kans voor de bezoekers daarentegen was me teen raak. Alex Lourens scoorde veld en de drie wervelende spit sen Pascal Lensen, Gino van de Broecke en Bisschop werd Hansweerste Boys terugge drongen op de eigen speelhelft. De ploeg van trainer-speler Gerrit Petersen moest het ant woord schuldig blijven op het met een leep balletje 0-1. Die openingsgoal was nog enigszins tegen de verhouding in. Daarna ontspon zich echter een duel tussen twee aan elkaar gewaag- hoge tempo van Steen. In de eni ge Zeeuwse derby van de vierde klasse B verscheen Hansweertse Boys sporadisch in het doelge bied van Steen, waar doelman Danny Oppeneer een werkloze toeschouwer was. De Beveland- se verdediging stuntelde en was foto Charles Strijd de ploegen, die met veel strijd, technische hoogstandjes en in een hoog tempo aantoonden tot de beste in de derde klasse te be horen. De beste man van het ook niet te beroerd om Steen te helpen. Steen-Hansweertse Boys 8-0 (2-0). 20. Werner Bisschop 1-0, 29. Tom Lernout 2-0, 54. Werner Bisschop 3- 0, 63. Werner Bisschop 4-0, 77. Wou ter de Neijs 5-0,82. Pascal Lensen 6- 0, 85. Tom Koelen e.d. 7-0, 90. Wer ner Bisschop 8-0. Scheidsrechter: C. Osmanovski (Breskens). Gele kaart: Gino van de Broecke, Pascal Lensen (Steen), Assem Elkhattabi, Jacky Kaijser (Hansweertse Boys). Aantal toeschouwers: 150. veld was de achttienjarige On der K09, die meer dan eens van af links gevaar stichtte, vanaf het middenveld voor diepgang zorgde en gevaarlijke voorzet ten verzond. Opvallend was de manier waar op HW'24 vooral door de lucht kwetsbaar was. De nijvere spits Jacco de Looff profiteerde daar van en kopte twee keer ongehin derd binnen (1-2 en 2-3). Maar net zo opmerkelijk was de veer kracht, waarover de thuisploeg beschikte. De Zeeuws-Vlamin gen, in tegenstelling tot de be zoekers spelend in de sterkst mogelijke formatie, werkten zich uit de naad en werden daar voor niet slecht beloond. Harm Rietjens gaf de aanzet tot de beslissende wending van het duel. De spits, die van een bles sure terugkomt, tekende vier minuten nadat hij was ingeval len voor de gelijkmaker. Niet lang daarna bepaalde Angelo Verbraeken de eindstand op 4-3 Hij voltrok na een aanval uit het boekje (via Goethals, Vlassen- rood en Rietjens) het vonnis over Zeelandia Middelburg, dat veel waardering oogstte, maar met lege handen terug moest naar huis. HW'24: Jean-Pierre de Keijzer; Norbert Baart (71. Hans Goethals), Maarten Scheerders, Harald Ver schuren, Davy van den Berg (71 Harm Rietjens); Danny Vlassen- rood, Eddy van den Bosch, Angelo Verbraeken, Thierry de Waele; An- toine Thoen en Johnny Lensen. Zeelandia Middelburg: Michel Jan sen van Galen; Paul Constandse, Pascal van den Berg, Piet Baan, Ruud Sanders; Achmed Qoban (59. Patrick Vogel), Ferhan Topal (78. Daan Eikenhout), Önder Kog; Jacco de Looff, Ruud Mesu en Alex Lou rens (71Jan de Rijke). van onze sportredactie ROTTERDAM - De badminton ners van Sinar'75 uit Middel burg hebben de wedstrijd tegen koploper BC Schollevaer uit Rotterdam met 7-1 verloren. Al leen Stephanie Potter wist haar enkelspel te winnen. Voor het overige was het een door Jos van Belzen VLISSINGEN - In de vijfde klasse A verloor Volharding op eigen veld met 0-5 van Luc- tor'88. De door blessures ge plaagde ploeg uit Ovezande heeft nu na negen wedstrijden nog geen punt behaald en al drieënveertig tegendoelpunten geïncasseerd. De Noormannen heeft daarentegen na de 2-0- overwinning op Ouwerkerk na acht duels nog een punt ver speeld. Volharding-Luctor'88 0-5: Ge durende een kwartier kon Vol harding de gasten nog enigszins bijbenen, maar hierna was het gebeurd. Jurgen van Maldegem, Marco Utermark (strafschop) en Pieter van de Dries zorgden voor 0-3 halverwege. Via Mark Raas en een eigen doelpunt van Hans Vermeulen werd in de tweede helft een 0-5-eindstand bereikt. Lewedorpse Boys-Vosmeer 1-2: In een van beide kanten slecht duel vielen alle doelpunten na rust. Jacco Vaders opende de score namens de bezoekers, waarna Kornelis Kamerling de Boys langszij bracht. De tweede treffer van Jacco Vaders was goed voor de zege van Vosmeer, 1-2. Robur-Kwadendamme 5-1: On der leiding van een goede scheidsrechter Smits had Robur het duel halverwege met een 4- 1-ruststand eigenlijk al beslist. Namens de thuisploeg scoorden Rick Hopmans, Dirk-Jan Schipper Dennis Wijers en Ja nus Otte, terwijl Rick Peters te- genscoorde namens Kwaden- damme. Na rust was libero Dirk-Jan Schipper nog éénmaal trefzeker. De Noormannen-Ouwerkerk 2- eenzijdige wedstrijd. Keer op keer werden de spelers van Si- nar kansloos weggespeeld en zelfs een gamestand van 15-0 kwam een paar keer voor. On danks deze ruime nederlaag bi vakkeert de Middelburgse club op de vijfde plaats in de dis trictshoofdklasse. De nummers zeven en acht degraderen uit de ze klasse. 0: Een door blessures enigszins gehandicapt Noormannen kwam na een halfuur op voor sprong door Jarno Bostelaar. Ondanks een overwicht duurde het toch nog tot de 80e minuut voordat dit matige duel defini tief werd beslist door Dennis van de Welle. NVS-Jong Ambon 2-2: Bij de bezoekers speelde Rui da Silva Gomes een hoofdrol: Nadat El- dridge Penturv 0-1 had aange tekend verdubbelde Da Silva Gomes deze voorsprong, bij 1-2 verzuimde hij de marge weer te vergroten en kort hierna werd hij met rood uit het veld ge stuurd. NVS dat kort voor rust via Wilbert van Gaal terug was gekomen tot 1-2, kon mede hier door in de slotfase langszij ko men door Kees Bosters. AMSTERDAM - De nationale estafettekampioenschappen voor junioren, die in Amster dam werden gehouden, zijn voor de Zeeuwse zwemmers succesvol verlopen. In de categorie junioren 2 en jonger werd de Schelde uit Ter- neuzen met Kevin Hondsmerk, Kevin de Jong, Niek Kampman, Zjene Geensen en Sander van Hoeve kampioen. Zij hadden voor de vier estafettes achttien seconden minder nodig dan SBC 2000 uit Breda. De Storm vogel maakte het feest compleet door brons te pakken. De Vlis- singers konden slechts met vier jongens starten maar Robert Stroo, Rick Visser, Robbert-Jan Zwijnenberg en Yaïr Klazen ste gen boven zichzelf uit. Antoine Thoen (rechts) probeert met een stijlvolle omhaal te scoren tegen Zeelandia Middelburg. van onze sportredactie VLISSINGEN - Na de ruime ne derlaag tegen Filtech Five kon den de basketballers van BC Vlissingen opnieuw geen vuist maken. De tweedivisionist kwam er tegen Quo Vadis totaal niet aan te pas: 61-100. BC Vlissingen - Quo Vadis 61- 100: De eerste twee wedstrijden werden ruim gewonnen waar door de perspectieven er goed uitzagen. Maar door twee dikke nederlagen is de Vlissingse ploeg flink gedaald op de rang lijst en blijkt lijfsbehoud ineens een hogere prioriteit te hebben dan een plaats bij de topdrie. Al vanaf het begin had het team van coach Joop Elderkamp pro blemen met het lengteoverwicht van Quo Vadis. Om dit te kun nen compenseren werd er een zonepress verdediging opgezet. BC Vlissingen kon echter geen balwinst boeken. Na de eerste periode keek Vlissingen al tegen een 22-14-achterstand aan. In de tweede periode leek Vlis singen wat meer grip op de wed strijd te krijgen. De aanval ver liep soepeler en er werden moeilijkere schoten opgelegd voor Quo Vadis. Desondanks kon de Gemertse ploeg iets uit lopen. In de derde periode liep Quo Va dis definitief uit, ondanks de aanvallende inspanningen van Vlissingse kant. In de slotperio de speelde BC Vlissingen zo DUBAI - Jo Bonfrère neemt de taken over van Tini Ruys als bondscoach van de Verenigde Arabische Emiralen. Dat is zaterdag bekendgemaakt in het golfstaatje. Ruys, vorige week na twee duels met Iran uit geschakeld in de strijd om WK- kwalificatie, blijft in dienst van de bond. De Limburger woi'dt onder meer verantwoordelijk voor het nationale elftal onder 17 j aardat in 2003 in eigen land het WK speelt. Bonfrère, eerder onder meer bondscoach van Nigeria, is voorlopig aangesteld om de VAE te begeleiden in de strijd om de Golf Cup, een prestigueus toernooi in januai'i. Hij is club- coach in hetzelfde land bij Al Wahda. ANP/RTR knullig, dat het verschil weer te gen de veertig punten kwam. Scores BC Vlissingen: Erwin Hilbert 15 punten, Arno Franke 14, Danny Kasander 8, Casper van Belzen 5, Stefan Schrier 5, Bas Roelse 4, Ra- kesh Angnoe 4, Sander Klap 4 en Niels Wisse 2. Attacus - BV Souburg 77-60: De vrouwen van tweedevisionist BV Souburg kenden een moei zame eerste helft. Souburg had niet veel in te brengen tegen de grote speelsters van Attacus, die tegen een zeer hoog percentage schoten. De Soubux-gse speel sters waren ervan onder de in druk, zo leek het. Na de pauze kwam BV Soubui'g sterk terug, met aanvallende impulsen van Annabelle Rouwendal (17 punten) en Ilse Rijnbex-g (16 punten). Maar ver der dan 77-60 kwam het niet. BC Vlissingen 2 - Agathos 81- 44: Het jonge Vlissingse team, dat uitkomt in de dei'de divisie, speelde een tempo te hoog voor de tegenstandei's uit Geertrui- denberg. Via afstandschoten bracht Chariot Wierikx haar team snel op voorsprong en het eerste kwart wei-d afgesloten met een 28-3-stand. Hierna nam de thuisclub gas terug en kon Agathos profiteren van het gro te lengteoverwicht. Ruststand: 44-17. Ook in de tweede helft bleef BC Vlissingen opper machtig en denderde het door naar 79-32. Pas in de slotfase mocht Agathos nog wat terug doen. Scores BC Vlissingen: Chariot Wie rikx 21 punten, Jessica Verhage 14 punten, Femke ten Haken 14 pun ten, Romana de Ridder 10 punten, Dorien de Witte 8 punten, Marjolein de Dreu 7 punten, Ilse Bos 4 punten, Linda de Paauw 2 punten. Jongensjunioren BC Vlissingen - Juinpers'76 72- 66: De jongens junioren van BC Vlissingen heeft afscheid moe ten nemen van Silvio Freine de Sonsa. Het talent en topscorer van de hoofdklasser is verhuisd naar Nijmegen. Ondanks dat gemis kwam Vlis singen sterk uit de startblokken. Door een goede verdediging bleef Vlissingen tot de rust een voorsprong behouden. Na rust werd het zelfvertrouwen min der, maar door toedoen van Jes- per Jobse toonde de ploeg van coach Yuri de Nooijer volwas senheid en veerkraclxt. Zodoen de konden de twee punten wor den binnengehaald. Scores BC Vlissingen: Jesper Jobse 30 punten, Raskumar Poetai 13, Radjinder Poetai 9, Jermy Deug 6, Ruben Stuut 6, Wilfred Klap 4 en Benjamin Risakotta 2. door Lucien Roelandt NIEUW EN SINT .TOOSLAND - Het is de tendens van deze tijd. Het aantal dressuurruiters stijgt en daarmee ook het ni veau. Dat was zaterdag duide lijk merkbaar tijdens de wed strijd van LR en PC Walcheren in Nieuw en Sint Joosland. Een groot aantal combinaties mocht daar met een winstpunt op zak de piste van Stal de Kroo verla ten. Vier van de vijf winnaars zagen him erelint zelfs verge zeld van twee bonuspunten. Florine Boogaard toonde zich hierbij met Poeme de absolute topper. De Oudelandse amazo ne reed in de klasse B de gewel dig bewegende Weltmeyer na komeling naar het schitterende totaal van 177 punten. Boog aard kwam hiermee slechts vijf puntjes tekort om drie winst punten aan haar totaal te mogen toevoegen. Niet onverdienstelijk, maar wel op eerbiedwaardige afstand, eindigde Doenja Bleyie met Pi rouette met 163 punten op de tweede stek. Valeska Nastaly reed de G Ramiro Z dochter Na- jadiene met een totaal van 160 punten naar de derde plaats. Peter Klaasse heeft het dres- suurrijden blijkbaar in het bloed en bovendien een neusje om telkens weer een klasse paard op te speuren. In Night and Day heeft de Arnemuide- naar kennelijk weer zo'n talent volle viervoeter gevonden. Waar op dit moment de 35-jarige rou tinier aan de start verschijnt rest de overige deelnemers dan ook slechts het gevecht om de kruimels die Klaasse achter laat. In Stal de Kroo onder streepte Peter Klaasse weer maar eens zijn meesterschap. Met het voortreffelijk totaal van 171 punten eiste hij het 01-anje erelint voor zich op. Hij pakte negen punten meer dan de op de tweede stek eindigende Lianne Dek met Odin. Kelly Vex-beem, evenals Peter Klaasse uitkomend voor het or- ganisei-end Walcheren, reed Igor K met 159 punten naar de derde plek. Opmars In de klasse M2 bleek ook dit maal niemand in staat om de op mars van Tannie van Belzen te stuiten. De Amemuidense stuurde Odeste naar een totaal van 173 punten naar de eerste plaats. Met de twee winstpun ten die het erelint vergezelden nadert Tannie van Belzen met rasse schreden de promotie naar de klasse Z. Aan dat niveau is de combinatie gezien de prestaties duidelijk toe. Ook Sanja Dingemanse trok de progressieve lijn door. De ama zone uit Kapelle eindigde met Nicara met het verdienstelijk totaal van 160 punten op de tweede plaats. Ook nummer drie Maaike Hamelink uit Kou- dekerke scoorde met Nevada's Symphony met haar 156 punten nog net een voldoende voor een bonuspunt. VLISSINGEN - Biezentrap- pers/Gerka Sport 2 heeft de lei ding in het zaalvoetbal voor vrouwen. De ploeg zegevierde tweemaalDe koploper won met 2-1 van Den Dullaert en zege vierde voorts met 7-2 over Bie- zentrappers/Gerka Sport 1. Den Dullaert behaalde een toch wel wat geflatteerde 9-3 winst op Charlie Hair. Den Dullaert - Biezentrappers- /Gerka Sport 2 1-2: De kracht verhouding liep niet ver uiteen. Halverwege stonden de bezoe ker-s met 1-0 voor door een tref fer van Marcia Bosten. Liesbeth Verbruggen zorgde voor een 2- 0-voorsprong. De tegentreffer was een eigen doelpunt van Imelda de Poorter. Den Dullaert - Charlie Hair 9-3: De ploegen waren aan elkaar gewaagd. Beide teams kregen legio kansen. Den Dullaert was succesvoller in de afwerking. Renske van Puyvelde (4x), Ma- non Boogaard (2x), Ma ja Egger- mont, Esther Verdurmen en Brenda Pijl scoorden voor Den Dullaert. De tegentreffers wa ren van Monique van Gastel en Miranda Schog (2x). Biezentrappers/Gerka Sport 2 - Biezentrappers Gerka Sport 1 7-2: Biezentrappers/Gerka Sport 1 beschikte aanvankelijk maar over vijf speelsters. Deze toch al smalle basis werd nog minder toen een van de speel sters zich bij de warming-up verstapte. De eerste formatie speelde de hele wedstrijd met een speelster minder. De keepster van Bie zentrappers 1 was in vorm en voox-kwam een al te grote neder laag. Laura Spinnewijn (4x), In ge Suy (2x) en Liesbeth Ver bruggen bezorgden Biezentrap pers 2 de overwinning. Dorien Vervenne scoorde tweemaal te gen. Vlissingse basketbalsters te laat op gang tegen Baros: 56-64 doorEd Postma VLISSINGEN - De basketbalsters van BC Vlissingen hoopten gisteren de aansluiting te behouden met ploegen uit de middenmoot. Het liep voor de eerstedivisio- nist tegen Baros echter anders dan gewenst. Vlissingen kwam te laat op gang en sprong slordig met de kansen om. Baros kon daar door zijn eerste punten van het seizoen pak ken: 56-64. Vlissingen-coach Frank Böseler had het vooraf nog gezegd: „Het zou mooi zijn als we winnen, want dan komen we met vier ploegen op vier punten en kunnen we naar boven blijven kijken." Na afloop was hij te leurgesteld: „Dit was doodzonde en onno dig. Verdedigend ging het best aardig, maar aanvallend was het dik onvoldoende." Zijn collega Gertjan van Rangelrooij van het Rottei'damse Baros was wel tevreden: „We hadden de hele wedsti-ijd in handen, maar door het fanatisme van Vlissingen bleef het tot het laatste moment spannend. Ik twijfelde echter geen moment over een goede afloop." Trefzeker In het eerste kwart deden beide ploegen niet voor elkaar onder. Zowel Vlissingen als Ba ros had moeite met scoren. Baros was wel trefzeker vanaf de vrije worplijn en zou dat de hele wedstrijd vasthouden. Bij Vlissin gen was vooral Nanon Doeland op schot. Met acht gescoorde punten hielp ze haar ploeg de schade beperkt te houden, 12- 14. Het tweede kwart begon rommelig. De eer ste score was voor Baros. Vlissingen ver speelde de bal, waardoor Baros simpel kon scoren. Vlissingen was even de kluts kwijt en Baros kwam op een voorsprong van tien punten. De toeschouwers die er warden probeerden Vlissingen beter te laten spelen. Af en toe lukte dat. Astrid Franke (met een driepun ter-) en Marjolein van de Bosse (na een mooie pass van Inge Vandewynckel) hielpen de thuisploeg aan een 20-28-ruststand. Het spelbeeld bleef ook in het derde kwart hetzelfde. De achterstand had een verlam mende werking op de Vlissingse ploeg. Een speelster van Baros pakte een aanvallende rebound tussen drie toekijkende speelsters van Vlissingen en kx-eeg ook nog een vx-ije worp mee. De achtei'stand werd halverwege het derde kwart meer dan vijftien punten: 24-40. BC Vlissingen bleef onzorgvuldig spelen en vooral Yolanda Joosse had haar dag niet. In de drie vooi-gaande wedstrijden was ze goed voor gemiddeld twintig punten. Typerend voor haar mindere wedstrijd was een'vrije worpen serie van zeven. Door te vroeg inlo pen van speelsters, mocht Joosse vijf keer herkansen. Ze scoorde niet één keer. Baros werd wat nonchalanter en de Vlissingse wouwen kwamen wat dichterbij, 35-44. In het vierde kwart speelde Vlissingen alles of niets. Er werd nóg feller verdedigd en aanvallend werden méér risico's genomen. Het verschil werd teruggebracht tot vijf punten. Scores van onder anderen Melanie BC Vlissingen-speelster Yolanda Joosse (rechts) probeert de bal te onderscheppen. foto Lex de Meester Lindenberg, Inge Vandewynckel en Yo landa Joosse hielden de ploeg in de race. Spelverdeelster Immie Pattikawa: „In het begin was het heel slecht en leden we veel balverlies. Baros had een fysiek sterke ploeg, maar toen we met een aües-of-niets- offensief tot vijf punten naderden, had ik het gevoel dat het nog steeds kon. Paniek Vlissingen bleef opportunistisch spelen en de laatste vier scores waren allemaal drie punters. Baros kon het verschil echter wij gemakkelijk in stand houden en won ver diend, 56-64. Böseler: „In het vierde kwart kon het dus wel, waarom dan niet de hele wedstrijd? Het is een beetje het verhaal van vorig jaar Bij een achterstand raken we ge lijk in paniek, maar in het vierde kwart lie ten we zien dat we het wel kunnen. Ik had gehoopt na deze wedstrijd een beetje lucht te hebben. We spelen volgende week in Utrecht tegen de grote favoriet en verliezen we die dan moet ik de psycholoog uit gaan hangen. Hopelijk geeft het spel dat we in het laatste kwax*t hebben gespeeld genoeg ver trouwen voor komend weekeinde." BC Vlissingen - Baros 56-64. Scores Vlissingen: Nanon Doeland 12 punten, Inge Vandewynckel 10, Astrid Franke 9, Melanie Lindenberg 8, Yo landa Joosse 6, Marjolein van de Bosse 4, Immie Pattikawa 3, Cindy Kole 2 en Jessica Verhage 2 Scheidsrechters: K. Kraaijeveld (Sliedrecht) enJ. Smeltink (Utrecht). Aantal toeschouioers: 50.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 17