Sas zet theaterproject Suiker door Kleurige kunst voor kinderen Show rond kleine dieren in Axel B rand weerkorps van Hulst is klaar voor de toekomst macxmTi Hontenisse bedankt haar vrijwilligers met ontspannen avond uit Zwaargewond na val van dak Bromfietser gewond Duikers bestolen Zorgbeurs trekt 900 bezoekers Invalidenwagens vernield Trio vermoedelijk op dievenpad College wil einde zelfstandigheid niet onopgemerkt voorbij laten gaan KNRM Breskens krijgt schenking Fototoestel gestolen Wafelactie Regionaal talent op Hip-Rock Z5LADHLEEN GOES KAMPERLAND - Een inwoner van de gemeente Noord-Be veland is vrijdagochtend zwaargewond geraakt Het ongeluk gebeurde tijdens werkzaamheden op bungalowpark De Roompot in Kamperland. De man was bezig aan een dakkapel, toen hij zich verstapte en ongeveer drie meter naar beneden viel. Hij werd met zware verwondingen aan de rug overgebracht naar het streekzie kenhuis in Goes. De arbeidsinspectie onderzoekt de zaak MIDDELBURG - Een negentienjarige Middelburger is gis termiddag gewond geraakt bij een aanrijding op de kruising Sir Winston Churchilllaan/Gerbrandylaan in Middelburg De jongen reed rond half drie op zijn brommer over de Chur- chilllaan in de richting van de Nadorstweg. Op de kruising gaf hij geen voorrang aan een 61-jarige automobilist uit Oost- voorne, die op de Gerbrandylaan richting de Churchilllaan reed. De bromfietser is met een verwonding aan zijn been overge bracht naar het ziekenhuis in Vlissingen. DREISCHOR - Op een parkeerplaats aan de Langeweg in Dreischor zijn gistermiddag tussen kwart over twee en vier uur drie auto's opengebroken. Dit gebeurde op een duikplaats aan het Grevelingenmeer. Uit een auto van een 5 6-jarige man uit Klinge werden een log boek, een vergunning, enkele bankpassen en twee portemon nees met daarin een onbekend bedrag in Nederlands en Bel gisch geld. Uit de auto van een 45-jarige man uit Beveren verdween kleding ter waarde van ruim 500 gulden. Een 41-ja rige man uit de gemeente Hulst miste zijn paspoox-t, rijbewijs, sleutels, diverse pasjes, diverse kledingstukken en enkele tientallen guldens. De mannen wax-en zelf aan het duiken toen de auto's werden geforceerd. VLISSINGEN - De eerste Zeeuwse Zorgbeurs van het ROC Zeeland was 'een succes'. Volgens A. Verhage, PR-medewer- ker bij het ROC, bezochten i'uim negenhondei'd mensen de beurs in CineCity in Vlissingen. De Zorgbeurs wérd afgelopen maandag en dinsdag gehouden. Er wax-en onder andere lezin gen, workshops en stands van medische bedrijven. Het doel van de beurs was om medewerkers in de zorg te informeren over nieuwe ontwikkelingen op medisch gebied. Verhage wil de beurs volgend jaar grootser gaan opzetten. MIDDELBURG - In een gebouw aan de Westei-scheldestx-aat te Middelbux-g zijn afgelopen nacht twee elektrische invalidenwagentjes van bewoners vernield. Eén wagentje is zo vernield dat het niet meer kan worden opgeladen, van de andere is de zitting vernield. Het schadebedrag is onbekend. KRABBENDIJKE - De politie heeft in de nacht van donder dag op vrij dag in de Kerkpolder in Krabbendijke drie mannen aangehouden die vemioedelijk plannen hadden om een in braak te plegen. De drie, afkomstig uit Woerden en Reeuwijk, wax-en in het bezit van inbrekerswerktuigen. Ze zijn in verze kering gesteld. zaterdag 3 november 2001 door Conny van Gremberghe SAS VAN GENT - De laatste dagen van het zelfstandige Sas van Gent wil het college van burgemeester en wethouders niet ongemerkt voorbij laten gaan. Voordat Sas van Gent op gaat in de nieuwe gemeente Ter- neuzen, denken B en W de bevolking een uitgebreid pro gramma aan activiteiten te of freren, alsmede een herden kingsboek waarin de laatste dertig jaren van de gemeente uitgebreid beschreven en gedo cumenteerd worden. Oud-burgemeester Jan Lonink nam in mei 2000 het initiatief om dit jaar een bijzonder thea- BRESKENS - De reddingboot Zeemanshoop van Breskens be schikt over de noodzakelijke nachtzichtapparatuur. Maar dat is volgens schipper H. de Lo- bel een zorgenkind: „Het schip vliegt met grote snelheid over het water, waarbij de appara tuur het dan altijd zwaarte ver duren heeft." Het liefst zou de schipper dan ook beschikken over nachtkij kers. Misschien gaat die wens binnenkox-t in vervulling. De plaatselijke seci-etarisvande Koninklijke Nederlandse Red dingsmaatschappij, J. Boek hout, heeft een bedrag van 2650 gulden in ontvangst mogen ne men van A. Schol, I. Modde en S. Dijkgi'aaf, exploitanten van de onlangs geopende kaïtbaan Raceland in Bi'eskens. Bij de opening van deze hal vorige week werd bezoekers gevraagd een gift aan de locale KNRM te schenken. Velen gaven gehoor aan die oproep. „Wij moeten het doen zonder subsidie", aldus Boekhout. „We zijn clan ook heel blij met dit ini tiatief. Wij mogen dit geld naar eigen inzien gebruiken." zei H. de Lobel. Er volgt nog overleg met de be manning, maar het zal zeer waarschijnlijk besteed worden aan nachtzichtappax-atuur." terproject rond Hugo Claus' werk Suiker van de grond te til len. Het bleek echter niet haal baar om dat project dit jaar op de planken te zetten. De Sasse raad stelde eerder dit jaar een ki-ediet van hondex-dduizend gulden beschikbaar voor de or ganisatie van het evenement. Omdat er veel onzekex-heden waren over de uiteindelijke uit voering en de kosten liep de raad echter niet unaniem warm voor het Suikerproject, dat de werknaam De Campagne kreeg. B en W willen hoe dan ook met De Campagne verdei*. Het pro ject omvat verschillende ele menten. Allereerst een theater- pi'oject rond Suiker, opgevoerd door een professioneel gezel schap en waaraan diverse Sas- senaren zullen meewerken. Het toneelstuk zal worden opge voerd in een oude suikerloods. Het tweede onderdeel betreft een jeugdversie van Suiker, clie opgevoerd wordt door kinderen van de Sasse basisscholen. Het schoolproject wordt verder nog uitgebreid met een tentoonstel ling van de schooljeugd. Een derde projectonderdeel betreft een grote tentoonstelling onder de noemer Suiker en Sas, waar in de opkomst en het verval van de plaatselijke suikerindustrie geschetst wordt. Andere pro jectonderdelen die nog nader uitgewerkt moeten woi-den is een congres over suiker, concer ten, natuurwandelingen en an dere excursies- Boek Voor het hele pi'oject wordt een programmaboek gemaakt. Aan dit werk wordt nu nog een her denkingsboek gekoppeld over de geschiedenis van de gemeen te Sas van Gent. Het college wil de bevolking, maar ook vereni gingen en instellingen in de ge legenheid stellen om zaken aan te dragen die in dat boek terecht zouden moeten komen. Om alle informatie over de laat ste drie decennia van Sas te ver zamelen worden in de gemeen tekernen drie redactie-avonden gehouden. Jan Schuurman Hess, die is aangetrokken om de Campagne tot een goed eind te brengen, voert tevens de eindre dactie over de herdenkingsuit gave. Programmaboek en herden kingsuitgave worden gebun deld in één ringbanduitgave. B en W hebben de extra kosten voor de uitgave geraamd op zo'n 150.000 gulden. Voor dat geld woi-dt de uitgave verzorgd in een oplage van 5500 exempla ren. Het college x-ekent er op dat door de omvang en uitstraling van het programma van De Campagne meerdere sponsors kunnen worden aangetrokken. Schuurman Hess licht de opzet van het project donderdag 8 no vember toe voor de leden van de commissie welzijn. De commis sievergadering wordt gehouden in het gemeentehuis van Sas van Gent om 18.30 uur. Alle kleinvee, dus ook de duiven, werden streng gekeurd door de Axelse keurmeesters. foto Charles Strijd door Gino van den Broecke AXEL - „Kijk", zegt een van de keurmeesters. „Dit is nou een erg zeldzame, niet eenvoudig te fokken duif." De Nederlandse Hoogvlieger is een van de opval lendste verschijningen in Axel op de 76e show die de plaatselij ke kleindiervereniging Ter Ver betering dit weekend houdt in het Gregoriuscentrum. De bezoekers kunnen een verza meling van konijnen, caviars, grote en kleine hoenders en sier- duiven in vele rassen, kleui-en en variëteiten van erkende hobby fokkers uit Zeeland, Brabant, Vlaanderen en zelfs Limburg. Speciale aandacht is er voor de kinderen. Een verrassing bij binnenkomst en vanmiddag kunnen ze zich ook gratis laten grimeren. „Het is belangrijk om de jeugd voor onze vereniging enthousi ast te krijgen, want die verliest steeds meer de interesse. Wij willen hieraan zeker wat probe- ren te doen", zegt vooi'zitter P. Dobbelaar. Gisteren vond al de keuring plaats van de meer dan driehon derd aanwezige dieren. Bux-ge- meester J. F. Mulder opende deze om 19.30 uur officieel en reikte de hoofdereprijzen uit aan de winnaars in de divex-se categorieën. Jeugdkampioen bij de konijnen werd M. van Moolenbroek uit Middelburg, S. de Bruijne uit Sas van Gent won de prijs bij de senioren. De beste grote hoen- dei-s wgren afkomstig van J. De- dooij uit Ossendrecht. Bij de dwerghoenders werd J. Ver meulen uit Heikant zowel bij de jeugd als bij de senioren kampi oen. Bij de duiven werd D. van Doorn kampioen jeugd en seni oren. W. Vermiesch uit België werd in de categorie cavia's se niorenkampioen en A. Luteijn uitIJzendijke wonde prijsbij de jeugd. De show zal vandaag en zondag van 10.00 uur tot 22.00 uur voor het publiek te zien zal zijn. door Edy de Witte Kloosterzande - „Een driewerf hoera voor u, vrijwilligers van de gemeente Hontenisse." Met deze vorstelijke groet verwel komde burgemeester A. Voge laar gisterenavond ruim vier honderd vrijwilligers in de splinternieuwe evenementen hal van Kloosterzande. Als waardering voor hun werk bood de gemeente deze dragende pij lers uit de samenleving, zoals Vogelaar ze noemde, een ont spannen avondje aan. „De gemeente steekt met een dergelijke ontspanningsavond de vrijwilligers een hart onder de riem", zei burgemeester Vo gelaar. „Belangeloze inzet zou je ook met een bloemetje kunnen waai'deren, maar een gezellig avondje uit geeft ons inziens meer voldoening." Ook in de ge meente Hontenisse is vrijwilli gerswerk zo waardevol en be langrijk geworden dat het niet REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB TERNEUZEN Tel: (0115)686000 Fax: (0115)610724 E-mail: redtern@pzc.nl C. A. M. van Gremberghe (chef) W. A. Bareman P. I. F. M. Cappetti L. E. Dominicus B. J. G. Pelgrim A. M. van Stee J. F. D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax: (0114)373840 E-mail: redhulst@pzc.nl S. van Doorsselaer R. E. A. Hoonhorst CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl meer gemist kan worden. De ve le onbetaalde vrijwilligersacti- viteiten zijn niet in waarde uit te drukken. Vrijwilligerswerk is de kurk waarop vele verenigin gen drijven." De volksmuziekgroep Ambras en Frans de Schepper zox-gden voor vermaak. Beiden stonden te popelen om voor eigen volk uit te pakken. Ambras kreeg de zaal al snel op haar hand met herkenbare liedjes uit de oude doos over dorpsfiguren en ge beurtenissen uit het Land van Hontenisse. Frans de Schepper kwam met een stukje onvervals- te humor op de planken. Na afloop kregen de aanwezi gen een paraplu met het ge meentewapen van Hontenisse. Een tastbare herinnering aan Hontenisse voor wanneer de ge meente is opgegaan in buurge meente Hulst. CADZAND-BAD - Een 55-jari ge vrouw uit Kaatsheuvel is gistermiddag rond twee uur be stolen van haar fototoestel in CadzandÈad. De vrouw liep te winkelen aan de Boulevard de Wielingen van haar fototoestel. Iemand heeft het fototoestel in een onbe waakt ogenblik uit haar afge sloten schoudertas weggeno men. De waarde van het fototoestel bedraagt een paar honderd gul den. LAMSWAARDE - De fanfare Vrijheid Eendi-acht houdt van daag haar jaarlijkse wafelactie. De leden van de muziekvereni ging bakken zelf de wafels en verkopen deze aan de duer. Rond half tien 's ochtends gaat de verkoopploeg op pad. De op brengst is bestemd voor het in strumenten en unifoi-menfonds van de fanfare. De belangx-ijkste zaal van het gemeentehuis is tijdelijk ingericht als ontmoetingsplaats voor kunst en kinderen. foto Charles Strijd door Gino van den Broecke HULST - Een felgekleurde raadszaal in Hulst vol met artis tieke, gekleurde schilderijen. Het is weer even wat anders. In de anders zo statische raadszaal van de gemeente Hulst vond gis teren de opening plaats van de kindertentoonstelling De Kleu- rencarrousel. De expositie is van productie huis RASA uit Sint Niklaas. RASA ontwerpt en verspreidt reizende kindertentoonstellin gen en educatieve pakketten. Tot en met 14 november draaien op een draaimolen de kleurige kunstwerken van onder andere Bengt Linclström, Alechinsky en Corneille rond. Alle basis scholen uit de gemeente Hulst kunnen de groepen 1 tot en met 4 in het gemeentehuis laten ken nismaken met kunst en cultuur. De kinderen van de St. Jozef school uit Nieuw-Namen moch ten gisteren het spits afbijten, onder het toeziend oog van de trotse gemeentebestuurders en gedeputeerde G. de Kok. De interactieve tentoonstelling is ontstaan vanuit een samen werking tussen de gemeente Hulst, Scoop en RASA. De pro vincie stond financieel garant. „Onze raadszaal is beveiligd en clat was voor de verzekering een voorwaai'de om deze dure wei ken hier te mogen laten zien", vertelt wethouder P. Weemaes. Gedeputeerde G. de Kok was erg te spx-eken over het initiatief. „Het is bijzonder dat het ge meentebestuur zijn belangrijk ste zaal heeft ontruimd voor de kinderen. De raadszaal die an ders gevuld is met politieke kleuren zal nu zeker nóg kleur- rijker worden." Directeur R. cle Nijs van de No- belhorst vond het een prachtig project. „Het is mooi dat kinde ren zo kunnen kennismaken met kleuren, schilderkunst en cul tuur. Bovendien komen ze zo op een ongedwongen manier in het stadhuis." In de toekomst mogen kindex-en zelf ook kunst maken. Hun kunstwerken worden in bus hokjes door de hele gemeente tentoongesteld. „Voor 1 januari zijn de tekeningen en schilderij en op posterformaat in onze ge meente terug te vinden", aldus Weemaes. door Gino van den Broecke HULST - In gemeenschapscen trum Den Dullaert vond giste renavond het Hip-Rock Festival plaats. Drie regionale popbands gaven acte de présènce Zo'n 250 bezoekers waren getuige van de verschillende optredens. DeHulsterse formatie U.C. (Un der Construction) begon haar optreden om 20.00 uur. Zespeel- den voornamelijk eigen num mers, zoals Escapism, Blindfold en Anything at all, maar ook en kele bekende covers. Daarna was het de beurt aan Desolation. Deze formatie uit de Hulsterse regio speelde ook met name eigen werk, zoals Fooi en Paranoid. Ook zij lieten en kele covei's horen. De Terneuzense formatie Trippin sloot het festival in stijl af met alleen maar eigen mu ziek. Him muziek kenmerkt zich door een mix van stijlen als funk, hiphop, soul rock en rap. Gisteren speelden ze onder meer Gasoline, The Cobra en A place called da groove. Deze jonge formatie zal ook binnenkort gaan optreden in Gent, Brugge en het Scheldetheater in Ter- neuzen de Heineken Pop Rally Peter van Kouteren van de Werkgroep Uit, die het festival heeft georganiseerd: „Het bij zondere van deze drie bands is dat ze als schoolbands zijn be gonnen, maar inmiddels alle maal die status ontgroeid zijn. Wij bieden hen de kans om dat hier te tonen en dat hebben ze met verve gedaan." door René Hoonhorst HULST - Het Hulster brand weerkorps blijft in de nabije toekomst op zijn taken bere kend. Het aantal korpsleden zakt niet onder het na te streven minimum en verlies aan profes sionaliteit is niet aan de orde, verzekert brandweercomman dant Guust der Weduwe. Enkele politieke partijen, de PvdA-fx-actie vooi'op, zijn be vreesd dat de 'veiligheid van de burgers' in het gedx-ang komt door terugloop van het aantal korpsleden en afname van pro fessionaliteit en motivatie van de overblijvende brandweeilie- den. Dat doemscenario werpt Der Weduwe verre van zich. De commandant weerspreekt niet dat het Hulster korps minder spuitgasten telt dan vroeger. Ook kan de brandweer op dit moment niet alle controle- en vergunningstaken uitvoei-en. Het is tegenwoordig moeilijker om vrijwilligers te vinden die de verplichting op zich willen en kunnen nemen om een substan tieel cleel van him vrije tijd aan een oganisatie te besteden. Brandweerlieden moeten bo vendien een zware opleiding volgen alvorens tot spuitgast te mogen worden benoemd. Der Weduwe: „Dat garandeert ove rigens wel de kwaliteit van de brandweer. Elk vrijwillig lid heeft een volledige beroepsop leiding gehad." De gemeente Hulst telt momen teel 58 brandweeiiieden, viex- meer dan het minimum van 54. Der Weduwe heeft de tijd, begin jax-en zeventig, nog meege maakt dat het kox-ps 96 brapd- weex-lieden had. „Die tijd keert niet meer tex-ug. Een dorp als Graauw heeft het eigen korps al lang op moeten geven. Of dat nou echt een groot gemis is, is betwistbaai-. Destijds was er geen geld om het eigen korps te voorzien van goed materieel, zodat toch vaak assistentie uit Hulst of andere dorpen nodig was." De Hulster brandweer hecht wel sterk aan het op peil houden van een bezetting van dertien bx-andweermensen voor N ieuw-N amen Het meest oostelijke dorp is de uitvalsbasis voor een gx-oot deel van de omliggende polders. En kele jax-en geleden dx*eigde een leegloop. Het peloton in Nieuw- Namen heeft momenteel nog steeds twee spuitgasten minder dan gewenst, maar het aantrek ken van een nieuwkomer, een jonge twintiger, geeft de com mandant moed. Der Weduwe: „Het kosthetHul- ster korps al gauw een half uur om een woning of boerderij in de Hedwigpoldertebex-eiken. Van uit Nieuw-Namen is het slechts een kwartier, ook nog ruim meer dan de acht minuten aanrijtijd die landelijk als richtlijn geldt. Maar voor uitgestrekte, dunbe volkte plattelandsgebieden is zo'n aanrijtijd acceptabel." Beroeps Met ingang van 1 januari krijgt Hulst er een beroepsbrand weerman bij. De achterstand bij het controleren en verstrekken van vergunningen kan daax-door 'hopelijk' volgend jaar enigs zins afnemen. Op termijn zal het aantal beroepskx-achten, vooral voor het vergunningenbeleid en andere administratieve taken, ongetwijfeld verder toenemen, vex-wacht Der Weduwe. „De rampen in Enschede en Volen- dam hebben iedereen een stuk alex-ter gemaakt en dat is goed. Het mag echter geen reden zijn om zaken te dramatiseren. De di-ukstbezochte en meest risico volle panden zijn geconti-oleei'd. Ook ondernemei-s zelf zijn een stuk alerter op veiligheid." De commandant prijst zich ook gelukkig dat de Hulster brand weer beschikt over goed materi eel. Hoewel het ovexieg met de Hontenisser collega's nog moet beginnen, is Der Weduwe dan ook niet bang voor de toekomst. „Ik ben ex*van overtuigd dat we - zeker de eex-stkomende jax-en, verder kan ik niet vooruitkijken - een kwalitatief goed kox-ps met voldoende mensen ovex-eind kunnen houden." VRIJDAG 9 NOV. 14.00-22.00 ZATERDAG ZONDAG 10 NOV. NOV Advertentie Met meer dan 150 stands en kramen van bedrijven en particulieren met de meest uiteenlopende basismaterialen, kant- en klaar kadootjes en vele workshops waarvoor ter plaatse kan worden ingeschreven MOSFIGUREN - CREA MET BLOEMEN Toegang 10.00 p.p. kinderen 6-12 5,00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 61