Overleg voetbal Schouwen De hoogmoed van keizer Kees Leuk werk zit in de Randstad PZC ZEELAND CREATIEF Bezwaren tegen tankstation afgewezen Laatste restjes van theater Mondragon gaan in de verkoop Duikers bestolen Minder hardrijders op de N286 Zorgbeurs trekt 900 bezoekers Invalidenwagens vernield Trio vermoedelijk op dievenpad Spullen uit auto duiker gestolen Inbraak in bedrijfspand Clubs vormen werkgroep Weinig respons fotowedstrijd Mosselloop voor Schouwse jeugd ZEELANDHALLEN GOES DREISCHOR - Op een parkeerplaats aan de Langeweg in Dreischor zijn gistermiddag tussen kwart over twee en vier uur drie auto's opengebroken. Dit gebeurde op een duikplaats aan het Grevelingenmeer. Uit een auto van een 56-jarige man uit Klinge werden een logboek, een vergunning, enkele bank passen en twee portemonnees met daarin een onbekend be drag in Nederlands en Belgisch geld. Uit de auto van een 45- jarige man uit Beveren verdween kleding ter waarde van ruim 500 gulden. Een 41-jarige man uit de gemeente Hulst miste zijn paspoort, rijbewijs, sleutels, diverse pasjes, diverse kle dingstukken en enkele tientallen guldens. De mannen waren zelf aan het duiken toen de auto's werden geforceerd. THOLEN - Meer automobilisten dan normaal hebben zich de afgelopen dagen gehouden aan de maximumsnelheid op de N286, tussen Tholen en Scherpenisse. Daar stond sinds dins dag een bord dat aangeeft welk percentage bestuurders de li miet van tachtig kilometer per uur niet overschrijdt. Bij het begin van de actie was dat 51 procent. Gisteren, bij het afslui ten van de actie, gaf het bord 65 procent aan. Halverwege de middag werd het boi'd verwijderd. VLISSINGEN - De eerste Zeeuwse Zorgbeurs van het ROC Zeeland was 'een succes'. Volgens A. Verhage, PR-medewer- ker bij het ROC, bezochten ruim 900 mensen de beurs in Cine- City in Vlissingen. Er waren onder andere lezingen, work shops en stands van medische bedrijven. Het doel van de beurs was om medewerkers in de zorg te informeren over nieuwe ontwikkelingen op medisch gebied. Verhage wil de beurs volgend jaar grootser gaan opzetten. MIDDELBURG - In een gebouw aan de Westerscheldestraat te Middelburg zijn afgelopen nacht twee elektrische invalidenwagentjes van bewoners vernield. Eén wagentje is zo vernield dat het niet meer kan worden opgeladen, van de andere is de zitting vernield. Het schadebedrag is onbekend. KRABBENDIJKE - De politie heeft in de nacht van donder dag op vrijdag in de Kerkpolder in Krabbendijke drie mannen aangehouden die vermoedelijk plannen hadden om een in braak te plegen. De drie, afkomstig uit Woerden en Reeuwijk, waren in het bezit van inbrekerswerktuigen. BROUWERSHAVEN - Uit een geparkeerde auto op het par keerterrein Den Osse in Brouwershaven zijn donderdag avond diverse spullen gestolen. Een 38-jarige man uit Gent was tussen gaan duiken. Bij terugkomst merkte hij dat zijn auto was opengebroken. De man mist kleren, rijbewijs, pas poort, bankpas en drieduizend Belgische frank. ANNA JACOBAPOLDER - In de nacht van donderdag op vrijdag werd er in Anna Jacobapolder ingebroken in een be drijfspand en een daarnaast geparkeerde auto. Uit het pand namen de dieven enkele tientjes mee. De eigenaar van de auto mist onder meer een bankpas en'waardepapieren. zaterdag 3 november 2001 door Arjan Schuiling DEN HAAG - De milieuvergun ning die B en W van Schouwen- Duiveland in mei van dit jaar hebben verleend aan Wandel Tnfrabouw BV, voor de bouw van een tankstation bij het aan nemersbedrijf aan de De Weel, kan de toets der kritiek door staan. De afdelingbestuurs- rechtspraak van de Raad van State in Den Haag heeft de schorsingsverzoeken van con currerende bedrijven als Johs Berkman BV uit Barendrecht, W. Luiting uit Nieuwerkerk en Autobedrijf Mol uit Nieuwer kerk verworpen. De concurrenten voeren onder meer aan dat het tankstation losstaat van het aannemersbe drijf en dat de activiteiten ten onrechte in één vergunning zijn ondergebracht. Daarnaast stel len zij dat Wandel geen milieu vergunning zou moeten krijgen voor zijn pompstation maar dat die activiteit valt onder de voor schriften van het landelijk gel dende Besluit Tankstations Mi lieubeheer. Een besluit dat op een aantal onderdelen strengere milieu-eisen stelt dan de ver gunning. Overigens verwachten de con currerende bedrijven dat Wandel zelfs de soepelere geluidsnormen uit de milieu vergunning niet zal kunnen na leven. De Raad van State over weegt dat het tankstation wel aan de geluidgrenswaarden zal kunnen voldoen. Wandel werkt met een pasjessysteem waar door niet kan worden gesproken van een openbaar tankstation. Het gaat omeen voorlopig oor deel van de Raad van State. In een bodemprocedure, zal het Haagse rechtscollege zich defi nitief uitspreken over de milieu vergunning van Wandel. Het is nog niet bekend wanneer die bodemprocedure zal plaatsvin den. door Famke van Loon ZIERIKZEE - De voetbalver enigingen van Schouwen-Dui- veland hebben een eilandelijke werkgroep opgericht. Dit over leg moet uitgroeien tot een con creet aanspreekpunt voor de clubs maar onder meer ook de gemeente Schouwen-Duive- land. In de discussie over de bui tensportfaciliteiten zal de werkgroep de belangen van de verenigingen behartigen. Het zijn spannende tijden voor de Schouwse sportverenigingen en zeker voor de clubs met een klein aantal leden. Het 'beleids plan buitensport' is goedge keurd door de gemeenteraad daarom beraden de bestuurders zich over hoe zij in de toekomst met de sportvelden willen om gaan. Verenigingen krijgen hier onherroepelijk mee te maken. Sterke, levensvatbare vereni gingen van voldoende omvang en een volledige teamopbouw zijn belangrijke ijkpunten. De gemeente stippelt deze weg naar de toekomst uit samen met de verenigingen. Om duidelijk en met één stem mee te praten schuift nu namens de Schouwse voetbalclubs een speciale werk groep bij wethouder G. van der Salm (sport) aan tafel. Het doel van de werkgroep is een concreet aanspreekpunt te zijn voor zowel de clubs als de overheid. Het overleg is nu vooral bezig de belangen van de verenigingen te behartigen en tegengas te geven aan de ge meentelijke plannen. Zo heeft de werkgroep van wethouder Van der Salm twee maanden ex tra de tijd gekregen om een standpunt te bepalen. „De grootste factor in deze zaken is tijd. Tijd om een standpunt in te nemen.Van der Hoek van voet balvereniging ASV Brouwer shaven noemt het positief dat het college de verenigingen deze tijd gunt en meent dat er nog wel zaken te doen zijn. Ook de wet houder is tevreden over de ge sprekken met de werkgroep. Enquête Na een eerste gesprek tussen beide partijen begin september zijn de clubs aan de slag gegaan. Een enquête is onder de bewo ners van de verschillende dorpen uitgezet en aan het standpunt wordt geschaafd. Half november zitten wethou der en werkgroep opnieuw om tafel. Van der Salm: „Zij zeggen niet op voorhand: dertien ver enigingen en anders praten we niet. Ik ga ervan uit dat zowel de gemeente als de voetbalclubs hetzelfde belang voor ogen staat; dat er op de langere ter mijn goed gevoetbald kan wor den." In een trailer discussiëren scholieren met leden van Provinciale Staten. foto Willem Mieras door Rob Paardekam GOES - De mening van zomaar een scholie re van het Goese Buys Ballot College: „In Zeeland heb je nooit het gevoel dat je thuis komt. Als je hier na een vakantie in Duits land weer naar de winkel gaat, word je nog steeds in het Duits aangesproken." Natuurlijk kreeg ze detachers op haar hand met deze opmerking, maar het maakte wel wat los. Veel scholieren vinden dat er nog behoorlijk wat aan te merken valt op de pro vincie. „Als ik na mijn studie al naar Zee land terugkom, dan in ieder geval niet meer naar zo'n klein dorp", liet één van de jonge ren alvast weten. Jongens en meiden uit 4 vwo van het Buys Ballot College discussi eerden gisteren in de jongerentrailer van de provincie met enkele Statenleden over ver schillende onderwerpen. Het ging onder meer over de toekomst van Zeeland. Cen trale vraag: hoe houd je de jongeren in de provincie? Volgens de leerlingen is vooral het voorzieningenniveau de oorzaak van het feit dat veel jonge mensen de provincie vaarwel zeggen. Op het gebied van open baar vervoer bijvoorbeeld.,Ik kan niet naar de bioscoop, want ik heb geen bus meer te rug", zegt een scholiere. „Een discobus zou ideaal zijn", voegt een klasgenoot toe.Veel leerlingen gaven aan dat ze na hun toekom stige studie waai'schijnlijk niet terugkeren naar Zeeland. „Alle leuke beroepen zitten in de randstad", roept een meisje. „Daar heb je hoogwaardige arbeid". Dat gaat statenlid H. Polderman iets te ver. „Neem nu het ha vengebied in Vlissingen", zegt ze. „Daar zit echt wel hoogwaardige arbeid hoor." Gelukkig is niet iedereen van mening dat je voor een leuke baan de provincie uit moet. „Ik wil veearts worden", roept één van de meiden. „Dan zit je hier goed!" voegt een klasgenoot daaraan toe. De slotconclusie is dat elk gebied zijn voor- en nadelen heeft. „Limburg heeft zijn bergen, in Drenthe kun je naar de hunebedden en Zeeland.... Zee land heeft water! NOORDWELLE - Slechts acht inwoners van Schouwen-Dui- veland hebben de moeite geno men om het mooiste en het lelijkste plekje op het eiland te fotograferen. Voor de speciaal uitgeschreven wedstrijd van stichting Schoon Genoeg kon den donderdag voor het laatst foto's ingeleverd worden. De stichting vindt dit tegenvallen. Schoon Genoeg heeft de wed strijd uitgeschreven om de in woners bewust te maken van de tegenstellingen op het eiland. De beste inzendingen worden tentoongesteld in het Min-Plus gebouw in Noordwelle. Voorzit ter J. van Stralen van Schoon Genoeg had ook inzendingen van professionele fotografen verwacht, maar die bleven uit. Volgens hem kan de reden van het tegenvallende resultaat zijn dat amateurs drempelvrees hadden. De foto's die zijn binnengeko men geven als lelijkste plek vooral de campings gebouwen weer. Het landschap is het mooi ste plekje het meest gefotogra feerd. Volgende week zal het bestuur van de stichting zich beraden over het vervolg van 'de wed strijd. REDACTIE NOORD-ZEELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: (0111)454647 Fax: (0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl M. Modde (chef) P. Kleemans F. F. A. M. van Loon A. M. L. Pankow R. H. N. Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Hoe hoog kan een wet houder stijgen en hoe diep is nadien het dal? De bewondering om de bestuurlijke inzet van Kees Veerhoek voor Schouwen-Duiveland lijkt aan het eind van de rit, definitief te zijn om geslagen in een aversie over zijn algehele, arro gante manier van han delen. Wie dat niet zint - burger, ambtenaar, or ganisatie of pers - heeft pech gehad. Zelf heeft hij een duidelijke ver klaring voor de kritiek op zijn aanpak: „Een profeet wordt in eigen land zelden geëerd." door Marcel Modde ZIERIKZEE - En weer ligt een kwestie uit de portefeuille van Veerhoek onder vuur. Dit keer zijn het de strandpaviljoenhou ders die boos op hem zijn. De tenten moeten gewoon dicht, de palen in de motteballen tot ko mende lente. Ondanks het colle- gebesluit vijf ondernemers in de toekomst een jaarronde exploi tatie toe te staan; ondanks een raadsmeerderheid die er geen moeite mee heeft wanneer twee van hen vooruitlopend op het nieuwe bestemmingsplan al vast blijven staan. Veerhoek voelt niks voor zo'n gedoogsituatie, bang als hij zegt te zijn daarmee de andere pavil joenhouders en de inspecteur ruimtelijke ordening tegen de haren te strijken. Planologisch, bouwtechnisch en esthetisch volstaat de huidige stand plaatsvergunning niet om de strandtenten te laten overwin teren. Dus moet eerst netjes het bestemmingsplan worden aan gepast, opdat alle belangheb benden de kans krijgen eventu eel bezwaar aan te tekenen tegen de nieuw bedoelde situa tie. En zo hoort het ook! Maar waarom in deze materie zo strikt de 'koninklijke weg' be wandelen, zoals Veerhoek zijn opstelling steevast aanduidt? Wethouder Veerhoek hier in actie tijdens de Burghse dag ii augustus van dit jaar. foto Marijke Folkertsma Waarom plots die strikte hang naar rechtlijnigheid en conse quent beleid? Dat is beslist niet altijd zo geweest. Bij de legalisatie, achteraf, van een illegale gebouwde aanleg steiger voor het speeltje van een machtig baggerconcern in de Zierikzeese Nieuwe Haven, schoof het college zijn strenge principes aanzienlijk makkelij ker aan de kant. En ook bij de voor omwonenden en iedereen verrassende gemeentelijke aan koop van het hoekje weiland aan de toerit naar de Zeeland- brug voor de bouw van een even vers uit de mouw getoverd han delspark, was de koninklijke weg zeker niet heilig. Los daar van heeft Veerhoek niet bij ie dereen de naam van een uiterst correct bestuurder opgebouwd. Het bestemmingsplan voor nieuwbouw van het gemeente huis was er door, voordat de be volking van Schouwen-Duive land er goed en wel erg in had. Gebrek aan communicatie! Rond datzelfde gemeentehuis voert Veerhoek nog steeds een woordenstrijd met de Vereni ging Stad en Lande. De cultuur beschermers lieten hun be zwaar tegen realisatie van het' bestuurscentrum aan de rand van het historische stadshart varen, onder de nadrukkelijke toezegging dat er in die 'groene schil' geen verdere bebouwing zou komen. De vereniging was analyse des duivels toen Veerhoek twee jaar geleden zijn structuux-visie voor Zierikzee presenteerde met -jawel- een 'campusachtige bebouwing' in de gewraakte zo ne. De afspraak waar Stad en Lande op doelde, was volgens hem nimmer zo strikt gemaakt. Nu het gemeentehuis er goed en wel staat, schrikt de begelei dende commissie nieuwbouw van het gebutste uiterlijk van het titanium aan de gevel. De commissie stelt dat bij werkbe zoeken aan Düsseldorf en Am sterdam een duidelijk strakkere afwerking is voorgehouden. Niet waar, volgens Veerhoek. Zaak gesloten! Discutabel is ook de voortgang van het miljoenen kostende pro ject Regiovisie Schouwen-West. Recreatie-ondernemers morren dat hun plannen voor kwalita tieve verbetering van de cam pings blijven liggen. Financieel ondoorzichtig, oordeelde vorig jaar de gemeentelijk concern- controler. Onder verantwoorde lijkheid van Veerhoek werd kort daarop een lijstje geproduceerd, dat aangaf dat het allemaal best goed zat met dat project. Maal eerder dit jaar bleek er plotse ling acht ton vermist. Na wat geschuif in de begroting werden ze toch gevonden. Schuiven met cijfers doet Veerhoek ook graag in relatie tot zijn petekind: het transferium in Renesse. Een lo venswaardig initiatief, waar hij zich buiten de provinciegrenzen nog immer voor op de borst pleegt te slaan. Zij het niet dat het bestuur zich tot doel heeft gesteld dat het parkeerbeleid in de gemeente kostendekkend moet zijn. Het transferium kost feitelijk nog altijd geld en drukt wel degelijk in negatieve zin op het totaalresultaat. Beloftes dat het dit jaar anders zou zijn, heeft Veerhoek tot dusver niet kunnen waarmaken, zonder ge bruik van begrotingstrucjes. Wat te denken van de fors opge lopen achterstand in het actua liseren van verouderde bestem mingsplannen; ruimtelijke ordening, hét paradepaardje van de bouwkundig ingenieur. Het eigen handelseiland kon wel even tussendoor, maar veel schot lijkt er verder niet in te zit ten. Dieper terug het verleden in: Bungalowpark de Soeten Haert, onder verantwoordelijkheid van de toenmalig wethouder van Westerschouwen (Veer hoek) gebouwd, onder het mom dat een substantieel deel zou worden bestemd voor gehandi capte gasten. Dat doel is nooit gehaald, het park staat er en flo reert inmiddels onder een nieu we eigenaar. Woningbouw in de Westerenban en de verkoop van de Oostenrijkse woningen, Veerhoek bracht het binnen dat kader - als wethouder en toen malig voorzitter van de Stich ting Renesse - zelfs tot de Raad van State. De twee petten die hij ophad waren te zeer met elkaar verweven was het oordeel. Hij verliet de stichting. Telkens sputtert de raad, maar steeds laten ze de boel de boel. Omwille van wat? Er zijn wet houders om minder wegge stuurd, óók in de gemeente Schouwen-Duiveland. De raad schijnt het spel in geval van Kei zer Kees niet zo hoog te willen spelen. Vooral niet meer tegen het eind van de huidige zittings periode, aldus het doorslagge vend motief van het CDA om af te zien van een motie van wan trouwen in de kwestie van de strandpaviljoens. De kiezer mag straks spreken. Maar niet over Veerhoek, die doet niet meer mee. De 'profeet' telt zijn zegeningen. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Voormalig thea ter Mondragon in Zierikzee is de afgelopen maanden al groten deels leeggeruimd. Stoelen, lampen, gordijnen, balletvloer en dergelijke hebben hun weg naar andere gebruikers gevon den. Dorpshuizen en podium Brogum bijvoorbeeld. Het res tant van het interieur wordt za terdag 10 november tijdens een verkoping bij inschrijving van de hand gedaan. Belangstellenden kunnen op die dag van 9.00 tot 13.00 uur te recht. Zij ontvangen bij binnen komst een lijst met een over zicht van de beschikbare kavels. Alle kavels zijn voorzien van een minimumprijs. Daarboven kan een bod worden uitge bracht. Bij vertrek dienen de in gevulde formulieren te worden ingeleverd. De hoogste bieder heeft een koopverplichting. De mensen die het hoogste bod per kavel uitbrachten, krijgen in de week na de verkoping telefo nisch bericht. De betalingen kunnen niet contant worden ge daan. Piano In de aanbieding voor de ver koop op zaterdag 10 november zijn nu nog: een vleugel, een pia no, wandlampen, plafonnières, staande schemerlampen, een bureau, stoelen, borden, scho tels, bestek en twee oude (niet werkende) filmprojectoren. Voor de verdere afwikkeling wordt het pand overgedragen aan het gemeentelijk ontwikke lingsbedrijf. De voorgevel aan de Oude Haven dient als rijks monument in de oorspronkelij ke staat behouden te blijven. Het achterliggend gedeelte in de Paardenstraat zou zonder al te veel problemen gesloopt kun nen worden. De plannen van be langstellende projectontwikke laars die zich inmiddels hebben gemeld, lopen uiteen van wo ningbouw tot een hotel-con grescentrum. Sinds de sluiting van Mondra gon op 30 juni is Schouwen- Duiveland verstoken van een theatervoorziening. Inmiddels heeft onderzoeksbureau Buys Culturele Profielen (BCP) een rapport uitgebracht over de mo gelijkheden voor een nieuwe podiumvoorziening op Schou wen-Duiveland. Naar aanlei ding van dit rapport wordt woensdagavond 14 november in de Nieuwe Kerk in Zierikzee een openbaar debat gehouden. Het gemeentebestuur wil in alle openheid met de bevolking de discussie aangaan over de be hoefte aan een podiumvoorzie ning en de mogelijkheden daar toe. Als sprekers voor deze bijeen komst zijn uitgenodigd gedepu teerde G. de Kok van Cultuur, voorzitter L. Blikman van de Schouwse werkgroep Stichting Oude Zeeuwse Kerken en pro ducent T. van Houten van thea ter, film en muziek. Het debat in de Nieuwe Kerk begint om 19.30 WESTENSCHOUWEN - Leer lingen van de basisscholen op Schouwen-Duiveland kunnen zaterdag 17 november meedoen aan de 34e mosselloop. In boswachterij Westerschou wen is een route van één kilome ter uitgezet. Het parcours heeft alle elementen van een veld loop. De leerlingen moeten de route twee keer lopen. De drie snelste loperS mogen zich 'Kam pioen van Schouwen-Duive land' noemen. Alle deelnemers krijgen een medaille en diploma mee naar huis. De wedstrijd is bedoeld voor kinderen van 7 tot en met 12 jaar. De organisatie is in handen van atletiekvereni ging Delta Sport. Aanmelden voor deelname kan via de school of H. Bevelander van delta sport. Aansluitend wordt de mossel loop voor senioren gehouden. VRIJDAG 9 NOV. 14.00-22.00 I ZATERDAG I 10 NOV. I 10.00-18.00 I ZONDAG 11 NOV. 10.00-18.00 (Advertentie) Met meer dan 150 stands en kramen van bedrijven en particulieren met de meest uiteenlopende basismaterialen, kant- en klaar kadootjes en vele workshops TORSO S MET PRETEX - GLAS EN LOODDECO'S KINDEROPVANG AANWEZIG SCHILDEREN MET BOB ROSS - KAARSEN MAKEN zaterdag om 15.00 uur KERAMIEK BESCHILDEREN - DIEPTE KIJKKASTJES DE PIPI LANGKOUSSHOW WOON- EN TUINDECO'S - ROZENBALLEN >r ter plaatse kan worden ingeschreven MOSFIGUREN - CREA MET BLOEMEN Toegang 10.00 p.p. kinderen 6-12 5.00 9

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 57