PZC Reimerswaal werkt aan milieu m 11 Leuk werk zit in de Randstad [BjysfmJ— ZONDAG Rotterdamse haven Goese hennepteler wil onder veroordeling uit VAN 13.00-17.00 UUR Uitleg over kranen en een helm op de koop toe Zwaargewonde bij ongeval op de Roompot Tholen heeft eigen website Gemeente verwacht belangrijke bijdrage van burgers Baan van honderden zeeuwse almanak Kennis Keukemarket MIDDEN zaterdag 3 november 2001 KAMPERLAND - Een inwoner van de gemeente Noord-Beve land is vrijdagochtend zwaar gewond geraakt Het ongeluk gebeurde tijdens werkzaamheden op bungalow park De Roompot in Kamper land. De man was bezig aan een dakkapel, toen hij zich verstap te en ongeveer drie meter naar beneden viel. Hij werd met zwa re verwondingen aan de rug overgebracht naar het streek ziekenhuis in Goes. De arbeidsinspectie onderzoekt de zaak. (Advertentie) (Advertentie) Fletcher Hotel Zuiderduin te Westkapelle Zondag 2 december: Sint Nicolaas Brunch a 45,- kinderen tot 12 iaar f 17.50 Bezoek van Sint en Piet Vraag naar onze kerstinfo Iedere zondag Familiebrunch a 39,50 p.p. Tel.: 0118-561810 www.fletcher.nl SINT-MAARTENSDIJK - Als laatste gemeente in Zeeland beschikt nu ook Tholen over een eigen website op internet Burgemeester W. Nuis stelde de website gister ochtend officieel in wer king. Deze is te vinden op het adres www.tholen.nl. Vorige week opende Tho len al een site in het kader van het debat over haar toekomstvisie: www.be- stemmingtholen.nl. ELECTRA Verlichtingsspeciaalzaak Gratis montage bij besteding van minimaal 150 gulden. Lange Vorststraat 89 GOES Dam 23 ZIERIKZEE door Rob Paardekam KRUININGEN - Reimerswaal heeft grote ambities op het ge bied van milieu. Dat blijkt uit het milieubeleidsplan 2001- 2006. De gemeente richt zich daarin niet alleen op bedrijven. Ook van burgers wordt ver wacht dat ze op het gebied van milieu een belangrijke bijdrage leveren. In het milieubeleidsplan geeft de gemeente aan dat burgers tot nu toe niet echt als partners wei'den beschouwd als het over milieubeleid gaat. Toch zouden ze een belangrijke bijdrage kunnen leveren, omdat ze de 'oren en ogen' van de gemeente zijn. Om burgers aan te sporen hun klachten te melden, streeft de gemeente ernaar om deze in de toekomst adequaat af te hande len. Burgers moeten binnen een week bericht krijgen over de af handeling van hun klacht. Acties Een andere manier om burgers een bijdrage te laten leveren aan milieudoelstellingen is volgens de gemeente het organiseren van acties. Voorbeelden daar van zijn 'een ton voor water' en (Advertentie) door Petra Tolen DEN HAAG - Volgens advocaat N. Koole moet zijn cliënt uit Goes alsnog worden vrijgespro ken van de hennepteelt waar voor hij eerder door de politie rechter in Middelburg werd veroordeeld. De politierechter had hem een maand gevangenisstraf en dui zend gulden boete opgelegd. Maar advocaat Koole beweert dat de politie op onrechtmatige wijze aan bewijs is gekomen. Daarop had de zaak - volgens de raadsman - stuk moeten lopen. De 40-jarige verdachte had op de zolder van zijn huis bijna honderd hennepplanten staan. Alleen voor eigen gebruik, zo beweert hijzelf. Toen op 20 ja nuari vorig jaar de politie bij hem aan de deur kwam voor een aantal boetes die nog niet waren betaald, ontdekten de agenten de wietplanten en was de ver dachte er gloeiend bij Formeel hadden de agenten in dit geval om toestemming voor een huiszoeking moeten vragen. Volgens de agenten hadden ze dat ook gedaan, zo vertelden zij destijds bij de politierechter in Middelburg waar ze als getui gen waren gehoord. De Goese- naar ontkent echter dat hij de politie toestemming gaf om zijn woning binnen te komen. Vol gens hem zijn de agenten op ei gen houtje achter hem aangelo pen naar boven, toen hij zich wilde aankleden. Geen bewijs Advocaat Koole zei hierover: ,,We kunnen niet bewijzen dat de politie geen toestemming had, maar het is wel aanneme lijk. De verdachte is geen vriendjes met de politie en hij zou ze nooit binnenlaten als dat niet echt hoefde." Volgens de raadsman kwam de politie dus op onrechtmatige wijze achter de wietplantage en zou vrij spraak moeten volgen. Hofaanklaagster mr. A. van Ne- derpelt dacht daar anders over. Zij vroeg het hof om dezelfde straf op te leggen als de politie rechter had gedaan. Uitspraak op 16 november. (Advertentie) MIDDELBURG: Markt 45 De Kamperlandse logiesver- schaffer die vorige weèk prins Willem. Alexander en Maxima over de vloer kreeg, wilde het voorval wel even kwijt aan zijn gehoor uit het bedrijfsleven. Tijdens het bezoek aan het nierdyalisecentrum infor meerde de prins bij een jon getje waar hij vandaan kwam. „Zutphen", meldde het knaapje vanuit zijn bed. „Oh, dat is Overijssel hè", reageerde de prins. „Nee hoor", sprak het ventje corrigerend, „Gelderland." De logiesverschaffer vond dat de wankele aardrijks kundige kennis Willem Alexander niet te zwaar aan gerekend moest worden: Hij is immers nog in opleiding." Achter in de zaal fluisterde iemand tegen zijn buurman: „Ik had het ook verkeerd ge zegd." En de buurman ant woordde: „Hier zit er nóg zo een." Zo zaten er tenminste twee personen in de zaal die van de priris geen kwaad wisten. 'zuinig stoken'; acties die eerder werden gehouden. Vanaf 2002 wil Reimerswaal jaarlijks iets voor de burger doen. Daarbij wordt gedacht aan acties op het gebied van zonne-energie, duurzaam bouwen, koude of warmte opslag en energiebe sparing. De gemeente geeft zelf het goe de voorbeeld door op minimaal één van haar gebouwen een zon necollector te plaatsen. Maar niet op elk gebied wordt een inspanning van de burgers verwacht. Onkruidbestrijding is iets waar de gemeente graag zelf controle over heeft en dat is precies de reden waarom Rei merswaal het convenant duur zaam beheer niet ondertekent. In dat convenant spreken Zeeuwse overheden af dat ze het gebruik van chemische on kruidbestrijdingsmiddelen drastisch terugbrengen. Volgens de gemeente zijn er op dit moment nog te weinig mi lieuvriendelijke alternatieven voor de inzet van bestrijdings middelen. Het gevolg is dat er veel onkruid blijft staan, waar door mensen zelf aan de slag gaan met middelen waar de overheid geen controle over heeft. Dat vindt de gemeente een ongewenste situatie. Stankoverlast Het milieubeleidsplan heeft ook aandacht voor stank- en ge luidsoverlast. Wat dat laatste betreft wil de gemeente ver schillende normen hanteren. ,,Op plaatsen waar veel mensen wonen, moet je wat strenger zijn en op plaatsen waar geen men sen wonen, kun je wat soepeler zijn", legt H. van Waveren van de gemeente uit. Ook het spoor, dat dwars door Krabbend ij ke en Stationsbuurt loopt, heeft de aandacht. Aan woningen die een te hoge geluidsbelasting ondervinden, worden voorzieningen getrof fen en in de Stationsbuurt ko men waarschijnlijk geluids schermen. De gemeente wil de komende j a- ren benutten om volledig in zicht te krijgen in de geurpro- blematiek. Daarbij moet ook de overlast door de Antwerpse in dustrie in kaart worden ge bracht. Daarom wil de gemeen te in de nabijheid van Rilland- Bath een zogeheten snuffelpaal neerzetten. Dat apparaat houdt de kwaliteit van de lucht in de gaten. Andere ambities die de gemeen te in het beleidsplan presenteert zijn meer aandacht voor het scheiden van afval, een onder zoek naar knelpunten in de fietsverbindingen en de jaar lijkse controle van tankstations, bedrijven met ammoniakopslag en vuurwerkopslagplaatsen. door Maurits Sep VLISSINGEN - Het massa-ont slag bij de Rotterdamse haven- pool SHB treft ook veel Zeeu wen. Ongeveer eenderde van de werknemers van SHB komt uit Zeeland en Goeree-Overflak- kee. Toch merkt G. Ponse uit Scherpenisse weinig van pa niek. Ponse is namens FNV Bondge noten lid van de onderhande lingsdelegatie die met de direc tie moet overleggen over de reorganisatie bij SHB. Het be drijf, dat steeds dichter bij een faillissement komt, schrapt 453 van de duizend banen. Ponse ontving donderdagavond het sociaal plan van de directie. ,,Ik heb er de hele nacht niet van ge slapen", bekent hij. Welke functies precies vervallen en welke mensen dus moeten vrezen voor hun baan, kan Pon se niet zeggen. Het is daarom ook lastig om aan te geven hoe veel Zeeuwen hun baan kunnen kwijtraken. Ondanks de onzekerheden, is de houding van veel collega's nogal lauw, stelt Ponse vast. Vreemd vindt hij dat. „Het is niet vijf voor twaalf maar één voor twaalf." Dan was de sfeer rond reorganisaties in de jaren tach tig aanzienlijk grimmiger, her innert Ponse zich, die zelf in 1969 in Rotterdamging werken. Ponse verwacht de grootste klap in de stukgoedsector. Daar is de concurrentie met uitzendbu reaus het hevigst. „Wij verdie nen zoals mensen in vaste dienst. Voor uitzendkrachten hoeven bedrijven maar de helft te betalen. SHB is dus gewoon te duur." Morele plicht De aandeelhouders van SHB hebben evenwel een morele plicht het personeel van de ha- venpool de helpende hand te bieden, vindt Ponse. „SHB heeft destijds het personeel opgevan gen dat bij havenbedrijven overtallig was. En nu laten de aandeelhouders ons vallen. Ter wijl als ze hun verantwoorde lijkheid zouden nemen, de pro blemen op te lossen zijn." In de Rotterdamse haven wer ken van oudsher veel Zeeuwen. De bedrijven daar zochten hardwerkende mensen en von den die in Zeeland. Vooral van uit het noorden van de provincie en vanaf Tholen pendelen nog steeds flinke groepen naar Rot terdam. Een deel wordt ook ingezet in de haven van Vlissingen, weet Ponse. Directeur M. Verbrugge van Verbrugge Terminals zegt als enige in de Zeeuwse havens ge bruik te maken van SHB. „Niet veel mensen, maar wel met re gelmaat." Het massa-ontslag baart hem vooralsnog geen zor gen. „Het zal voor ons geen con sequenties hebben, denk ik. Maar het is nog speculeren, want pas volgende week hebben wij een gesprek met de directie van SHB." (Advertentie) (Advertentie) (Advertentie) rÏQOKZOniDAG 4 NOVEMBER Kinderen van basisschool De Poeljeugd in 's-Heer Hendrikskinderen bezoeken de bouwplaats van De Stadspoort in Goes. door Rolf Bosboom GOES - De leerlingen zijn nog maar net op de bouwplaats gearriveerd, of ze staan al te glunderen. Allemaal hebben ze een blauwe bouwhelm gekregen, die ze uit veiligheidsoverwegingen moeten opzetten. „Die helm mogen jullie hou den", zegt uitvoerder Theo van den Boom van bouwbedrijf Hillen Roosen. Ge juich stijgt op. In totaal 32 kinderen uit de hoogste klas sen van basisschool De Poeljeugd in 's-Heer Hendrikskinderen kregen gister middag uitleg over het omvangrijke en in het oog springende bouwproject De Stadspoort, dat momenteel in het Bek- hofgebied in Goes wordt gerealiseerd. Aanleiding voor het bezoek was de aan dacht die de school aan techniek besteedt en vooral aan de werking van hijskranen. Wat is er dan mooier dan een en ander in de praktijk te zien? Voor de bouw van de appartementen en kantoren in De Stads poort zijn drie grote kranen in het hart van de stad verrezen. Van den Boöm ver telde de kinderen dat het twee dagen duurt voordat zo'n gevaaxde helemaal is opgebouwd en dat voor elke kraan tien tot vijftien vrachtwagens nodig zijn om alle onderdelen aan te voeren. De leerlin gen wilden van alles weten: hoe hoog de kranen zijn (29 tot 54 meter), hoeveel ze kunnen tillen (maximaal 15.000 kilo gram), of ze om kunnen vallen (nee) en - de hamvraag - wat een kraanmachinist doet als hij naar de wc moet. „Hij plast in een fles", aldus Van den Boom. Via de portofoon konden de kinderen ook even met een van de kraanmachinisten praten. Peter, die al twintig jaar 'boven' zit, vertelde dat hij een mooie maar ook vex-antwoordelijke baan heeft, zeker met twee collega's vlak in de bxxurt. „Het is foto Willem Mieras hier dus echt uitkijken geblazen." De computertekeningen van hoe De Stads- pooi't er uiteindelijk uit moet gaat zien, ontlokten de leerlingen enthousiaste en instemmende reacties, al vonden zij het wel jammer dat er geen wiixkelcentrum in kwam „Wauw, lekker luxe", zei een van hen bij een afbeelding van het interi eur van de kantoren. Wethouder C. Lins- sen, die jarenlang heeft moeten strijden om het project van de grond te krijgen, hoorde het allemaal met voldoening aan. „Ik hoop dat jullie allemaal ook over een jaar komen kijken, als dit prachtige stukje Goes gereed is." ontwerp - advies - montage - financiering lO JAAR ZEKERHEID ROOSENDAAL NOORD - A17 -AFSLAG 21. Telefoon 016S - S10 600. Fax 016S - 510 603. www.keukenmarket.nl nvr 930-18.00 u. G KOOPAVOfUD, za 10.00-17.00 u. zondag van de maand (sept dm jun.) xpend van 11.00 tot 17.00 u. In een trailer discussiëren scholieren met leden van Provinciale Stateix. foto Willem Mieras door Rob Paardekam GOES - De mening van zomaar een scholiere van het Goese Buys Ballot College: „In Zee land heb je nooit het gevoel dat je thuiskomt. Als je hier na een vakantie in Duitsland weer naar de winkel gaat, word je nog steeds in het Duits aangespro ken." Natuxirlijk kreeg ze de lachers op haar ïxand met deze opmer king, maar het maakte wel wat los. Veel scholieren vinden dat er nog behoorlijk wat aan te merken valt op de provincie. „Als ik na mijn studie al naar Zeeland terugkom, dan in ieder geval niet meer naar zo'n klein dorp", liet één van de jongex-en alvast weten. Jongens en meiden uit 4 vwo van het Buys Ballot College discus sieerden gisteren in de jonge- x-entrailer van de provincie met enkele leden van Provinciale Staten over verschillende on derwerpen Het ging onder meer over de toekomst van Zeeland. Centrale vx-aag: hoe houd je de jongeren in de provincie? Volgens de leerlingen is vooral het voorzieningenniveau de oorzaak van het feit dat veel jonge mensen de provincie vaarwel zeggen. Op het gebied van openbaar vervoer bijvoor beeld. „Ik kan niet naai' de bio scoop, want ik heb geen bus meer terug", zegt een scholiere. „Een discobus zou ideaal zijn", voegt een klasgenoot uit Kats daaraan toe. „Als ik nu uitga, moet ik worden opgehaald, want ik mag niet alleen op cle fiets naar huis tenig." Veel leerlingen gaven aan dat ze na hun toekomstige studie waarschijnlijk niet terugkeren naar Zeeland. „Als je na je stu die een hoge baan in het be- drijfsleven wil, ben je hier snel uitgekeken", roept een meisje. Haar klasgenoot: „Alle leuke beroepen zitten in de x'andstad. Daar heb je hoogwaardige ar beid." Dat gaat statenlid H. Pol derman iets te ver. „Neem nu het havengebied in Vlissingen", zegt ze. „Daar zit echt wel hoog- waax-dige arbeid hoor." Gelukkig is niet iedereen van mening dat je voor een leuke baan de provincie uit moet. „Ik wil veeax-ts worden", roept één van de meiden. „Dan zit je hier goed!" voegt een klasgenoot daai'aan toe. De slotconclusie is dat elk ge bied zijn voor- en nadelen heeft. „Dat elke provincie zijn eigen karakter heeft, is toch juist het mooie?", vraagt een leexiinge zich hardop af. „Limburg heeft zijn bergen, in Drenthe kim je naar de hune bedden en Zeeland.... Zeeland heeft water!" Culinaire dagen op 2 en 3 november 2001 Slabbekoorn Interieurbouw B.V., Livingstoneweg 50, 4462 GL Goes Tel. 0113 222770, e-mail; chefbulthaup@zeelandnet.nl buithaup De architectuur van de keuken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 51