KPN volgens bonden te gehaast Jong en oud Axel mept vliegen Van Maaren wil zwijgplicht toch niet schrappen onii exclusieve modeschoenen Bij telefoonnummers is geheim niet geheim Toch wat geld voor sociaal plan hij drastische reorganisatie Melkert treft geen blaam Neem nu een proefabonnement Zes weken voor f 27,50 12,48 Bush kondigt strengere regels immigratie aan PSV vol vertrouwen Werken op Ground Zero Winst voor KPNQwest VS breiden bombardementen uit Hard-gïazen deuren 1 Vakkundig geflaM Slingenberg schrijft tweede boek ESPRIT ACTIE I exclusieve modeschoenen door Romain van Damme BERGEN OP ZOOM - Hoe geheim is een geheim tele foonnummer? „Zo geheim dat bedrijven en organisaties je regelmatig bellen en en quêtes vol onzinnige vragen op je afvuren", zegt een ver bolgen N. Beekveld uit Ber gen op Zoom. Moe van al die telefoontjes wendde hij zich tot de klan tenservice van de KPN die hem vertelde dat alle num mers, ook de geheime, doorgegeven worden aan be drijven met commerciële be doelingen. Beekveld rea geerde verbijsterd. „Ik heb een geheim nummer geno men omdat ik zelf wil bepa len wie mijn nummer krijgt. En dan hoor je dit." Hij heeft daarom de Onaf hankelijke Post- enTelecom- munciatie Autoriteit (Opta) gewaagd na te gaan of de KPN juist handelt met het doorgeven van de geheime telefoonnummers. De Opta houdt toezicht op de nale ving van de wetgeving om trent de telecommunictie-en postmark};. Beekveld: „We hebben in Nederland ten slotte ook zoiets als de Wet op de Privacy." KPN-woord voerder Michel Hueber erkent dat 'een ge heim telefoonnummer min der geheim is dan menig abonnee denkt'. „Voor de KPN betekent geheim: niet opvraagbaar bij inlichtingen en/of niet vermeld in de tele foongids." Volgens Hueber is het be schikbaar stellen van de nummers voor commerciële acties niet in strijd met het geheime karakter van de nummers. De bedrijven die gebruik maken van die num mers betalen de KPN een be paald bedrag. Hueber: „Maar als de klant niet wil dat z'n nummer in andere handen komtkan hij dat kenbaar maken via een speciaal telefoonnummer en geven we het nummer niet meer door. En wat is nu ei genlijk geheim? Je geeft dat nummer toch bijvoorbeeld ook door aan je verzeke ringsmaatschappij Wie weet wat daar met het nummer ge beurt. Of je zegt tegen ie mand: bel me maar terug en je geeft je nummer." Beekveld reageert geïrri teerd: „Onzin. Want ik maak zelf uit wie mijn nummer krijgt. En niet de KPN. Ik wacht af wat het onderzoek van de Opta oplevert. Daar na bekijk ik of verdere stap pen nodig zijn." GPD Zeer zacht Geleidelijk meer zon en droog. Vanmiddag maximumtemperaturen rond 19 graden. Meestal vrij krachtige zuidwestenwind. 244e jaargang no. 257 dinsdag 30 oktober 2001 los nummer 1,00 2,20) van onze redactie binnenland LEEUWARDEN - De afgetre den burgemeester L. van Maar- en-van Balen wil toch boetes van 50.000 gulden incasseren als de gemeente Leeuwarden haar publiekelijk beschadigt. Dat heeft loco-burgemeester H. de Haan van Leeuwarden af gelopen nacht verklaard in het openbare raadsdebat over het vertrek van Van Maaren. Na alle landelijke commotie over de 'zwijgplichtclausule' in de vertrekregeling lieten de wethouders voor het weekeinde weten niet langer een beroep te doen het boetebed i ng. Van Maa ren noemde de regeling eerder ondemocratisch maar liet de ge meente net voor het raadsdebat weten toch 50.000 gulden per keer te willen innen als raadsle den haar onnodig beschadigen, aldus De Haan. Volgens de loco burgemeester kan de gemeente daar niet onderuit. De burge meester verliet het debat aan het begin van de avond na het afleggen van een verklaring. De gemeenteraad van Leeuwar den had gisteravond weinig goeds te melden over de vertrek kende burgemeester. De fracties zijn niet te spreken over haar onhandige optreden tijdens ver gaderingen, eigenzinnig hande len en gebrek aan visie en daad kracht. De Haan, die namens de wethouders het woord voerde, meende dat Van Maaren te wei nig intern leiderschap en extern gezag had. Bij de hoogte van de afvloei ingsregeling 1,75 miljoen) waarmee de burgemeester ver trekt, legt een ruime raadsmeer- derheid zich neer. GPD (Advertentie) ■Hl naam:c noteert u mij voor een proefabonnement van voorletters:m/v 6 weken voor 27,50 12,48. Ik geef daarbij éénmalig straat:nr.4 toestemming voor auto matische incasso van onder- postcode: staand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin- plaats:nen zes maanden) telefoon:noteert u mij voor een abonnement. De eerste m.. twee weken ontvang ik de e-mailH krant gratis. Daarna wil ik Voor automatische incasso stem ik toe in betalen: afschrijving vanmijn (post)bankrekening- D per maand met nummer: I I j I j j 1 j I j j automatische incasso 11111111111 (€19,25/ƒ42,42). handtekening: Per k"anaal met automatische incasso (€52,-/114,59). D per jaar met PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgege- vens. In de colofon treft u nadere informatie aan. 98 436 33) Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice o IIvYö"01/11 nnTSnriÖ'l Antwoordnummer 123 /IÖ^I4UUUUU<£ 4380 VB Vl.ssingen (postzegel niet nodig) door Hans Gertsen DEN HAAG - De vakbon den zijn er niet van over tuigd dat er bij KPN op korte termijn duizenden banen moeten verdwijnen en dat gedwongen ontsla gen daarbij onvermijde lijk zijn. Dat bleek gister middag na afloop van een ruim vijf uur durend ge sprek tussen de bonden en de KPN-directie. I Tijdens het volgens de bonden I 'constructieve gesprek' lag de nadruk op de financiële proble men van KPN. „De top heeft ons indringend duidelijk gemaakt hoe slecht het bedrijf er voor staat. Desondanks zijn wij er op WASHINGTON - De Ameri kaanse president Bush heeft gisteren strengere immigratie- regels aangekondigd. Dit in een poging te voorkomen dat terroristen of hun sympathi santen de VS binnenkomen. Bush kondigde de oprichting aan van een commissie die toe zicht dient te houden op ver dachte buitenlanders. De commissie komt onder lei ding te staan van minister van Justitie John Ashcroft. AP pagina 5: antrax op ministerie Binnenlandse Zaken Trainer Erik Gerets van PSV heeft goede hoop dat zijn club vanavond na vijf mislukte pogingen voor de eerste keer de tweede ronde van de Champions League bereikt. De Belgi sche coach put het vertrouwen voornamelijk uit zijn sterk spelende defensie die al drie wedstrijden ongepas- seerd is gebleven. PSV speelt in Istanboel tegen Ga- Yi Q latasaray. feiten en meningen: 2; binnenland: 3; varia: 4; buitenland: 5; economie: 7 radio en televisie: 9; zeeland: 11,12,13,15 en 17; sport: 18 en 19. (Advertentie) dit moment nog niet van over tuigd dat er zo hard en zo snel ingegrepen moet worden", al dus delegatieleider Peter Wiechmann van de AbvaKabo. Voordat de bonden de financiële analyse van de KPN-directie onderschrijven, willen ze eerst advies van een door de bonden aan te wijzen deskundige van buiten het bedrijf. De KPN-di rectie heeft die eis geaccepteerd. Donderdag volgt een nieuw ge sprek tussen de bonden en de KPN-directie. Daarin zal onder meer worden gepraat over de mogelijkheden om de drastische reorganisatie toch via een soci aal plan te laten verlopen. Beetje geld De suggestie die vorige week werd gewekt dat er voor een so ciaal plan helemaal geen cent zou zijn, berust volgens de KPN-directie niet op waarheid. Er is wel degelijk geld beschik baar voor een sociaal plan, maar het zou om 'relatief bescheiden bedragen' gaan. De bonden hebben de raad van bestuur gistermiddag ook met klem gevraagd zorgvuldig naar de eigen positie te kijken. Daar bij denken de bonden niet zo zeer naar de vervanging van kopstukken van de onderne ming, maar aan een duidelijk fi nancieel offer van de be drijf stop. De nieuwe topman Ad Scheepbouwer, die kort bij de bijeenkomst was, zou hebben beloofd die suggestie serieus te onderzoeken. De KPN-directie houdt onder tussen onverkort vast aan de noodzaak om zo snel mogelijk 4800 van de ruim 34.000 ar beidsplaatsen te schrappen. „Er is geen tijd om die operatie uit te smeren. Een belangrijk deel van die 4800 arbeidsplaatsen zal voor het midden van volgend jaar moeten zijn verdwenen", aldus directeur personeel en or ganisatie Ruud van Nieuwen- hoven. Hoeveel gedwongen ontslagen er uiteindelijk bij KPN zullen vallen, hangt mede af van het succes van de werkgroep die mi nister Vermeend van Sociale Zaken in het leven wil roepen. Die zou ervoor moeten zorgen dat zoveel mogelijk overbodige werknemers via bemiddeling elders aan de slag kunnen. Vandaag zal onder meer dui delijk moeten worden hoeveel geld Vermeend daarvoor over heeft. Volgens eerste berichten uit het bedrijfsleven is er volop belang stelling voor werknemers van KPN. GPD Volgens de toenmalige voor zitters van de vakbonden en de werkgeversorganisaties heeft Ad Melkert in 1994 niet aangezet tot misbruik van Europese werkgelegenheids subsidies (ESF). Dat bleek gisteren tijdens een hoorzit ting over de ESF-affaire. Melkert was des tijds minister van O Sociale Zaken. KPNQwest, de gezamenlijke onderneming van KPN en het Amerikaanse Qwest heeft tegen alle verwachtingen in het derde kwartaal met winst afgesloten. Het bedrijf verdien de 2,7 miljoen euro. Vorig jaar werd in hetzelfde kwartaal nog een verlies van 31,2 miljoen euro gele- "7/ den. Advertentie 1 /y\ Glashandel jW MELIESTE I Bezoek onze showroom! j Livingstoneweg 20, GOES. Tel. (0113) 227854j KABOEL - Twee Afghaanse jongetjes turen tegen het avondrood naar een Amerikaanse bommenwerper die vanaf grote hoogte Talibanstellingen bij Kaboel be stookt. De VS breidden hun bombardementen gisteren uit naar het uiterste noorden van Afghanistan. Ge vechtsvliegtuigen namen in de provincie Takhar tegen de grens met Tadzjikistan de Talibanstellingen onder vuur. Maar de projectielen kwamen neer in niemands land, zo verklaarden strijders van de Noordelijke Alli antie. De Amerikaanse minister van Defensie Rumsfeld sprak gisteren berichten tegen dat Amerikaanse solda ten in Afghanistan zouden zijn gearresteerd door Tali- banstrijders. Taliban-ambassadeur Zaeef deed eerder vage uitlatingen over het oppakken van een onbekend aantal Amerikanen. foto Yannis Behrakis/RTR (Advertentie) (Advertentie) door René Hoonhorst Nadat afgelopen zomer zijn eerste kinderboek ver scheen, presenteert de Veerse ondeiwijzer Ben Slingenberg deze week al zijn tweede werk. Het werd een eigentijds ver haal over een oude en nieu we oorlog. Met een be staand briefje uit het museum als inspiratiebron. AXEL - Apetrots laat Eelko Ze- gers een tellijstje zien aan direc teur P. Schutte van de Axelse basisschool De Warande. „Ik heb er vandaag al 173 ver moord, meester." De leerling van groep zes boekt daar mee een nieuw persoonlijk re cord. Het zuidelijk deel van Axel kampt al ruim een week met een vliegenplaag. Leerlingen van De Warande en bewoners van verzorgingshuis De Vurssche houden massale klopjachten. Ook in vele tientallen huizen in de omgeving van de Kanaalka de en de Zuidsingel hebben be woners de vliegenmeppers en spuitbussen met insecticiden constant bij de hand. „In heel Axel is geen mepper of spuitbus meer te koop", weet een be woonster na een vergeefse zoek tocht. Een gerenommeerd res taurant aan de Kleine Kreek moest de deuren vorige week zelfs een dagje noodgedwongen sluiten, bevestigt gemeente woordvoerster T. Vennix. Kippenmest Bij de gemeente zijn sinds vori ge week maandag ruim twintig klachten over vliegenoverlast binnengekomen. De oorzaak voor de enorme vliegenexplosie heeft de gemeente niet kunnen vinden. Vennix: „Maar we gaan er vanuit dat de vliegjes zijn uit gebroed in een mesthoop, ver moedelijk kippenmest. Bij het uitrijden van de mest over het land moeten ze vervolgens in groten getale naar de woonkern van Axel zijn uitgezwermd." In september zijn bij een regio nale actie veertig mestopslag- Kinderen van groep 6 en 7 van De Warande tonefthet resultaat van vijf minuten vliegen meppen. foto Peter Nicolai plaatsen in Axel gecontroleerd; slechts drie landbouwers moes ten hun opslag iets aanpassen, stelt Vennix. „En ook de afgelo pen dagen zijn geen overtredin gen geconstateerd." Spuitbus In vele huishoudens en bedrij ven, bij De Warande en De Vurs sche zitten ze er maar mee. De leerlingen van de christelijke basisschool mogen tussen de lessen door af en toe even vijf minuten vliegen vangen. „Er worden heel wat exemplaren doodgemept, maar even later zitten weer grote aantallen bin nen", zegt directeur Schutte. Het lerarenkorps heeft in pau zes en na de lessen af en toe de spuitbus gehanteerd om grotere hoeveelheden vliegen te van gen. Schutte: „Het effect is ook dan slechts tijdelijk en we moe ten na het spuiten altijd een kwartiertje luchten." Locatiedirecteur C. de Block van De Vurssche hoopt dat het de komende dagen kouder wordt. De bewoners van het verzorgingshuis verhuizen vol gende week naar een nieuw ge bouw. „Ook dat pand zit vol vliegen. Het heeft geen zin om de vliegen dood te spuiten, want elke keer als er een deur open gaat, zit het gebouw weer vol. Dus zie je hier de hele dag men sen met armen zwaaien of met een vliegenmepper rondrennen. Zelfs onze oudste bewoner, de 103-jarige Ko de Lavoir, heeft er de afgelopen week een hobby bij gekregen." HUGO BOSS ACTIE Damestassen ACTIE I I li 11 exclusieve modeschoenen l HUI Opril Grote Markt 1 - Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 1