Geldof verslaat KNVB Ferrari verbreekt stilzwijgen Volleyballers Dees winnaars herfsttitel KNVB vreest organisatorische problemen Comité zet punt achter de Ronde van Tholen Arbiter mag weer fluiten Yu niet geplaatst voor hoofdschema Dutch Open OF THE CHAMPIgN% CANAL+ uitslagen Illbruck rondt Tafelberg als eerste door Rudy Boogert DRIEWEGEN - Jan Geldof is weer scheidsrechter! De voet balarbiter uit Driewegen werd in juni 'geëlimineerd' uit het KNVB-bestand, omdat hij met zijn zeventig jaar de leeftijds grens overschreden had. Maar de president van de arrondisse mentsrechtbank te Utrecht heeft dat deze week na een kort geding teruggedraaid. Jan Geldof mag na vier maan den gedwongen rust de wei weer in om jeugdvoetballers te flui ten. Een pak van z'n hart. Zijn nauwelijks gebruikte nieuwe voetbalschoenen kunnen weer uit het vet en met plezier pakt hij zijn wekelijkse conditietest van tweeënhalve kilometer over de dijken rond Driewegen weer op. Want na een korte tussen stop bij de rechtbank maakt de 35-jarige scheidsrechterscar- rière van Jan Gelclof een door start. Verjaardagscadeau Een paar dagen na zijn zeven tigste verjaardag (31 mei) bood de KNVB Geldof een verlaat 'verjaardagscadeau'. De voet balbond deelde hem „in ander half tot twee regels" mee dat hij niet meer op de lijst van scheids rechters stond. De leeftijds grens van zeventig jaar, die de bond voor alle actieve leden hanteert, was Geldof gepas seerd. ,,Ik wist natuurlijk dat het zou gaan gebeuren", bekende Geld of gisteravond. Maar na een aantal telefoontjes naar promi nente voetbalbestuurders (Wim Jagt en Jan Schaalje) vatte hij het idee op tegen de maatregel te ageren. In het achterhoofd had hij de succesvolle kruistocht van collega-arbiter Jaap Uilen berg tegen de leeftijdsgrens in het betaald voetbal. Hij nam een advocaat in de arm, mr. E.J.A. Vilé, en de radertjes begonnen te draaien. Een brief aan het districtsbureau in Breda leverde niets op; een schrijven aan het bondsbureau in Zeist evenmin. „En toen kwam het kort geding ter sprake. Daar schrok ik aanvankelijk een beetje van. Ik ben niet blut, maar ik besefte dat zoiets nogal prijzig was. Had ik dat ervoor over?Ja, dat had ik. Dinsdag 9 oktober was D-day in de arrondissementsrechtbank van Utrecht, waar ook Jaap Ui lenberg destijds zijn juridische tocht startte. Jan Geldof versus de KNVB. „Dat was spannend, maar het wachten op de uitslag was spannender. Ik verwachtte eigenlijk niks. Uit alle stukken die ik gelezen had, kreeg ik de indruk dat ze bij de KNVB nogal 'iesebieters' waren zoals ze dat hier zeggen. Ze blijven door gaans op een nogal onprettige manier bij hun standpunt." Afgelopen dinsdagochtend ver loste advocaat Vilé zijn cliënt uit z'n lijden. De president van de rechtbank had geoordeeld, dat „het hanteren van de leef tijdsgrens voor Geldof dispro portioneel is". In goed Nederlands: Jan Geldof mag niet op zijn leeftijd beoor deeld worden. Het vonnis advi seert de KNVB een toetsingsap paraat voor jeugdarbiters te formuleren dat gericht is op hun kwaliteit en niet op hun leeftijd. Instrumentarium Tot op heden heeft de voetbal bond geen instrumentarium om jeugdscheidsrechters te toetsen door Jan Roovers TERNEUZEN - Door de 2-1- overwinning op Dow heeft de volleybalploeg van Citroën Dees in de hoogste klasse van het Terneuzense bedrijfsvolley- bal (Bevobo) de herfsttitel bin nengehaald en zo een belangrij ke stap gezet op weg naar het najaarskampioenschap. In de overige klassen vroeg een aantal degradatieduels de aandacht. Na de bijna gebruikelijk zwak ke opening van slowstarter Dow (5-15 in de eerste set) groeide Ci troën Dees tegen Dow toch nog naar een onvervalste smaakma ker. Na de opwarmronde, met overmacht door Citroën Dees gewonnen, werd de tweede set een titanenstrijd, waarin beide ploegen met volle overgave en in lange slagen wisselingen voor de punten vochten. Met 17-16 trok Dow de stand in sets gelijk: 1-1. In de derde en beslissende set bleek Citroën Dees net dat beet je extra over te hebben dat (met 5-3) goed was voor de 2-1-eind- zege. In de eerste klasse B zag koplo per Deltan met onverdeeld ge noegen dat naaste belager Jacobs Tuinarchitectuur bij Winter De Bruin/Schelde- sport met 2-1 onderuit ging. Deltan mag zich - voor de eerste keer in het bestaan van de ver eniging - opmaken voor een op treden in de hoogste Bevobo- klasse. PSOVZ is in de tweede klasse A al weken in de winning mood, Nu was Garage Vervaet met 3-0 het slachtoffer van de daden drang van de politiesporters. Het tweede en derde team van de club volgden het goede voor beeld en gingen ook met 3-0- overwinningen naar de kleed kamer. In de degradatiesfeer deed Artland Artland 2 in de tweede klasse B goede zaken door de 2-1-zege op Deltan 2. Zeeland Seaports sloot in 3A door de 2-1-overwinning op Henno Cysouw Optiek op de ranglijst bij die tegenstander aan en gebruikte Visser Smit Hanab de inhaalwedstrijd tegen BN/Stem/Koerier 4 om aan de top ruim afstand te nemen van Bianca Damesmode (zestien om twaalf na zes wedstrijden). door Koen de Vries ROTTERDAM - Al verschillen de keren was de Middelburgse tafeltennisser Kalun Yu dicht bij plaatsing voor het hoofd schema van een internationaal Open toernooi, maar nog nooit was het hem gelukt. Gisteren liet de negentienjarige speler van 't Zand op de eerste dag van de Dutch Open een uitgelezen kans liggen op een primeur. Yu (243e op de wereldranglijst) versloeg in het Rotterdamse Topspoi-tcentrum de sterke Duitser Zoltan Fejer-Konnerth (82e) met 4-2, maar liet tegen de Spanjaard Daniël Torres (182e) een matchpoint liggen. Hij ver loor na een 10-9-voorsprong in de zevende game met 12-10 en moest Torres laten voorgaan. Met de Zwitser Andy Führer had Yu geen enkel probleem: 4-0. „Weer goed gespeeld, maar weer niet afgemaakt", was de reactie van trainer en chef d'équipe Peter Boon uit Middel burg. Kalun Yu speelde tegen Fejer-Konnerth, vorig jaar nog Duits kampioen, een ijzersterke wedstrijd en kwam na een 1-0- achterstand knap terug. Bij 3-1 liet hij een matchpoint liggen, maar maakte die fout in de zes de game goed. Tegen veelvoudig Spaans inter national Torres kwam Yu terug van een 2-0-achterstand. Bij 3-2 was hij al dicht bij de eindzege (9-11) en was dat in de beslis sende zevende game dus op nieuw. Bij een 10-9-voorsprong had hij echter onvoldoende grip op de service van zijn opponent, De Middelburger had vervol gens pech dat zijn naam niet uit de beker kwam van de lucky lo sers. Van de 23 nummers twee mochten er negen alsnog door stromen naar het hoofdtoer nooi, waarin plaats is voor 64 spelers. Ploeggenoot Chen Sung werd zo wel geplaatst. donderdag 25 oktober 2001 door Rudy Boogert ZEIST - De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) vreest grote organi satorische problemen als het vonnis van de arrondissementsrechtbank te Utrecht in de zaak Geldof in hoger beroep gehand haafd blijft. De president besliste dat de voetbalbond arbiter Jan Geldof ten on rechte van de scheidsrechterslijst heeft geschrapt. Joris Gieske, persvoorlichter van de KNVB in Zeist, verwoordde gistermiddag de angst. „Als Geldof ook in hoger beroep in het gelijk wordt gesteld, dan moet de KNVB een nieuw toetsingssysteem voor jeugscheidsrechters ontwikkelen. Dat zal extra kosten met zich meebrengen, die zullen verhaald worden op de clubs. Fi nancieel is het nog wel op te lossen, maar organisatorisch wordt het een stuk moei lijker. Er moeten cursussen komen en daar zijn weer mensen voor nodig." In het Ui lenberg-arrest, waarin Jaap Uilenberg met succes de leeftijdsgrens bij prof arbi ters aanvocht, was iets soortgelijks aan de hand, volgens Gieske. Maar dat hacl be trekking op een kleinere groep scheids rechters. In de zaak Geldof, die overigens geen precedentwerking heeft omdat ad vocaat Vilé de zaak sterker achtte als het alleen om Geldof draaide, zal het om een aanzienlijk grotere groep gaan. Jan Geldof: „Het kort geding was spannend, maar het wachten op de uitslag was nog spannender. op bekwaamheid. De conditie test (een shuttle-runloop) en de spelregeltoets zijn immers op tioneel. „Als iemand op zijn 55e dementeert en bijvoorbeeld een hoekschop in plaats van penalty geeft, moet je hem met een zeker gevoel voor respect tonen dat hij niet meer kan fluiten. Daarbij gaat het niet om leeftijd, maar om capaciteit." Geldof acht zichzelf voldoende capabel om een wedstrijd in goede banen te leiden. Hij is geen middencirkel-scheids- rechter, zoals hij zelf zegt. De optionele conditietesten legt hij altijd met goed gevolg af en een medisch bureau heeft hem li chamelijk fit beoordeeld. Er zit echter nog een addertje onder het gras. De KNVB hoopt in hoger beroep alsnog zijn ge lijk te halen, bij het Hoogge rechtshof in Amsterdam. Geldof: „Maar als ik in Amster dam nog zou verliezen, dan lijkt dat op een situatie die ik ooit als voetballer meemaakte. Met SVD speelde ik bij Nieuwland. Er kwam een prachtige voorzet, ik kop en de bal ging precies richting te bovenhoek. Ik foto Willem Mieras wachtte niet op het doelpunt, deed mijn armen omhoog en liep naar de middenstip. Een beetje voorbarig. Met een uiterste krachtsinspanning tikte de kee per de bal uit de boven hoek." Pas na de winterstop weet Geld of of de KNVB het reactiever mogen van de toenmalige kee per van Nieuwland heeft. door Barry van der Hooft VLISSINGEN - De beslissing werd met pijn in het hart geno men, en staat inmiddels defini tief vast. Het wielercomité Tho len heeft besloten te stoppen met de organisatie van de Ronde van Tholen. Het grote aantal af meldingen van reeds ingeschre ven renners was één van de be langrijkste redenen die aan het besluit ten grondslag lag. Daar door komt er na 27 jaar een ein de aan één van de meest in het oog springende wielercriteri- ums van Zeeland. Het comité zette vooral vraagte kens bij verschillende afmel dingen en kaartte dit tijdens districtsvergaderingen aan. Een adequaat antwoord van de Koninklijke Nederlandse Wie- Ier Unie kwam er echter nooit. Comité-voorzitster Tineke Fop- ma neemt dat de KNWU in ze kere zin kwalijk. „Want ik vind dat de KNWU veel te ver van de organisaties afstaat", zegt Fop- ma. „Ze kijken alleen naar de grotere wedstrijden, maar stel len ondertussen wel allerlei regels op voor de kleinere crite riums. Wij moeten inmiddels verplicht over fotofinishappa- ratuur beschikken en dat brengt weer extra kosten met zich mee. Zoals een extra jurylid, terwijl er in totaal maar een renner of 25 rijdt. We hadden dan dezelf de kosten als een koers waar honderd renners aan de start verschenen." Tineke Fopma geeft toe dat er wel naar alternatieven is ge zocht. „We hebben gekeken naar een andere datum en er wa ren plannen om er een Straten- loop bij te organiseren. Maar dat bleek om verschillende re denen allemaal niet te kunnen. Eigenlijk is het een beetje een landelijk probleem aan het wor den, dat er weinig renners op criteriums verschijnen. Ik heb zelf ook gefietst en ik denk dat het voornamelijk een mentali teitskwestie is. Er zijn er wel ge noeg, maar ze melden zich bij het minste geringste af." De vijf leden van het wieler comité Tholen speelden al een aantal jaren met de gedachte te stoppen. Voor de laatste editie van 24 augustus jongstleden, die werd gewonnen door Wil- fried Bastiaanse, stelden ze een limiet vast van minimaal 35 tot veertig deelnemers. Er versche nen echter slechts 25 renners aan de start van de tachtig kilo meter lange koers. Fopma: Daarom hebben we besloten er definitief mee te stoppen. Want we staken er heel veel tijd in en kregen er bijna niets voor te rug." (Advertentie) 30 OKTOBER NIGHT van 20.00 uur tot 05.30 uur 20.45 uur LAVE Champions League 00.30 uur Portret Michael Jordan 01.25 uur LIVE New York Knicks - Washington Wizards 02.10 uur LIVE World Series game 3 Night of the Champions met gasten zoals o.a. Kees Akerboom, Willem van Hanegem en Ken Brauckmiller. ABONNEER NU, BEL 0900 8350 HET HART VAN FILM EN SPORT door Edward Swier DEN HAAG - Het was in de Tour de Fran ce van 2000. Zondag de zestiende juli. Marco Pantani plaatste een splijtende de marrage in de finale van de rit naar Cour- chevel. Heel Europa zat nagelbijtend voor de tv. Hoe zou Lance Armstrong reageren? Het antwoord komt nu - bijna anderhalf jaar later - van Michele Ferrari, de om streden 'dopingdokter'. „Hij belde mij. Midden in de koers." „Ik adviseerde hem rustig te blijven zit ten. En Pantani gewoon te laten gaan." Armstrong volgde het advies op, hield de schade beperkt en zag Pantani niet veel later de Tour verlaten. Deze zomer werd tijdens de Ronde van Frankrijk bekend dat Armstrong reeds sinds 1996 contact had met de Italiaanse arts. Ferrari werkte vanaf 1984 met renners alsBugno, Argen- tin, Moser en Rominger. Plun successen zouden te danken zijn aan Ferrari's speci ale trainingsmethoden en zijn grote medi sche kennis. De uit Ferrara afkomstige arts wordt door de Italiaanse do- pingspeurders van de NAS echter ook verdacht van het stelselmatig verstrekken van verboden middelen aan coureurs. Er lopen diverse zaken tegen hem. Ferrari hield zich sinds jaar en dag afzij dig van de discussies rond zijn persoon. De Deense krant Ekstrabladet slaagde er deze week echter in Ferrari voor het eerst sinds 1994 te interviewen. In het verhaal gaat de arts uitgebreid in op zijn omstre den samenwerking met drievoudig Tour winnaar Armstrong. Vervelend Volgens Ferrari sprak hij Armstrong tij dens de Tour van 2000 „twee of drie ande re keren in een dergelijke situatie." Het gesprek zou, al fietsend, tot stand zijn ge bracht via de wagen van US Postal-ploeg leider Johan Bruyneel. Ferrari en Armstrong werken sinds 1996 met elkaar. „Toen er in september 1996 kanker bij hem geconstateerd werd, stond het een tijdje stil. Maar toen hij de draad weer opgepakt had, belde hij en zijn we de zaken serieuzer aan gaan pakken. Het duurt ongeveer een jaar voor je dan opti male resultaten kimt bereiken. Je moet al les weten van een renner, zijn familie, zijn gewoonten, zijn geest. In 1999, toen hij cle Tour de France voor het eerst won, was onze samenwerking optimaal." Ferrari heeft een, in zijn ogen, logische verklaring voor Armstrongs succesvolle omschakeling van eendaagscoureur naar ronderenner. Ferrari: „Uit zijn genetische profiel blijkt dat hij beter geschikt is voor lange rondes, met zware bergritten en lan ge tijdritten. Maar voor zijn gevecht met kanker kwam dat er niet uit omdat hij te zwaar was en zich onvoldoende focuste op de benodigde trainingsmethoden en le vensstijl. Nadat hij genezen was ver klaard, zakte hij in gewicht van 80-82 ki logram naar 73-74 en ging hij bovendien anders leven. Zijn ziekte veranderde hem in een totaal andere atleet, zowel lichame lijk als geestelijk." GPD Dammen Amsterdam. Bijlmerdamtoernooi. Vier de ronde:Tsjizjov (Rus) - Bouzinski (Lit) 1- 1,. Ndjofang (VSt) - Samb (Sen) 2-0, Val neris (Let) - Meijer (Ned) 0-2, Hoogteijling (Ned) - Oudshoorn (Ned) 1-1, Kalmakov (Rus) - Thijssen (Ned) 1-1. Vijfde ronde: Meijer-Tsjizjov 1-1Bouzinski - Ndjofang 1-1, Samb - Kalmakov 2-0, Oudshoorn - Valneris 0-2, Thijssen - Hoogteijling 1-1. Stand: 1 Meijer 7, 2. Thijssen, Tsjizjov, Valneris 6, 5. Hoogteijling, Kalmakov 5, 7. Bouzinski, Ndjofang, Samb 4, 10. Oudshoorn 3. Sportprijsvragen Lucky Day van woensdag 24 oktober: 2 - 4-5-8-19-20-22-25-26-31-32-33-39- 43-46- 54 - 59 - 67 - 75 -6ü(ondervoorbe houd). Belgische lotto. Winnende getallen: 6 - 9 -15 - 20 - Zo - 26. Reservegetal: 29. Joker- nummer: 7644216. Duitse Midlotto. Winnende getallen: 4 -26 - 27 - 32 -40-48. Reservegetal: 2. Supergetal: 1. Spiel 77: 6031386. Supergetal: 499496. (onder voorbehoud). Squash Melbourne. Mannen, WK landenteams. Poule E, derde wedstrijd: Nederland - Maleisië 0-3. Berden - Ong Beng Hee 9-6 4-9 9-6 6-9 8-9, Buit - Low 6-9 7-91 -9, Reus - Azlan 0-9 3-9 6-9. l afeltennis Rotterdam. Dutch Open. Kwalificatie, eerste ronde. Mannen: Torres (Spa) - Yu (Ned) 4-3, Steger (Dui) - De Bruin (Ned) 4- 0, Weijers (Ned) - Plachy (Tsj) 4-0, De Boer (Ned) - Yun (Sin) 4-1, Sung (Ned) - Massart (Bel) 4-0, Klasek (Tsj) - Smajïc (Ned) 4-0, Hui (Chn) - Janssen (Ned) 4-1, Wahlgren (Zwe) - Rengenhart (Ned) 4-1, Martinez (Spa) - Sliepen (Ned) 4-1Twee de ronde: Fejer-Konnert (Dui) - Yu (Ned) 2-4, Pavelka (Tsj) - De Bruin (Ned) 4-2, Ali Saleh (Egy) - Weijers (Ned) 4-0, Ciociu (Lux) - De Boer (Ned) 4-3, Sung (Ned) - Konecny (Tsj) 4-1Andrianov (Rus) - Slie pen (Ned) 4-0. Vrouwen. Eerste ronde: Muller (Ned) - Kertai (Hon) 3-4, Ji Hye (ZKo) -Tebbe (Ned) 4-3, Kweng Sun (ZKo - Li Jiao (Ned) 1-4, Hyang Mi (ZKo)-Van Ulsen (Ned) 4-1, Palut (Fra) - Nouwen (Ned) 4-0, Gourin (Fra) - Creemers (Ned) 4-0, Herezig (Oos) - Hof (Ned) 4-1, Bakker (Ned) - Asraf (Egy) 4-0, Vaida (Kro) - Yan Su (Ned) 3-4. Tennis Stockholm Open. Mannen, 2 miljoen gulden. Eerste ronde: Grosjean (Fra/2) - Philippoussis (Aus) 6-2 5-7 6-2, Johans son (Zwe/3) - Hipfl (Oos) 6-7 6-44-1 opga ve Hipfl, Vacek (Tsj) - Sanchez (Spa) 6-3 7- 6. Tweede ronde: Ferreira (ZAf/8) - Vinci- guerra (Zwe) 6-7 7-6 7-6, Nieminen (Fin) - El Aynaoui (Mar/7) 6-3 6-1. Pioline (Fra) - Björkman (Zwe) 6-3 6-4. Dubbelspel, eer ste ronde: Schalken/Stolle (Ned/Aus) - Froberg/Söderling (Zwe) 6-1 6-4. St. Petersburg. Mannen, 2 miljoen gul den. Eerste ronde: Schüttler (Dui) - Ferre- ro (Spa/17-6 6-4, Safin (Rus/3) - Prinosil (Dui) 6-4 6-2, Medvedev (Oek) - Haas (Dui/4) 3-6 7-6 6-4, Mirnyi (WRu) - Novak (Tsj) 6-07-6. Tweede ronde: Llodra (Fra) - Voltchkov (WRu) 7-6 6-2, Ivanisevic (Kro/5) - Mantilla (Spa) 7-6 7-5, Santoro (Fra/6) - Savolt (Hon) 7-5 1-6 6-3. Bazel. Mannen, 2,5 miljoen gulden. Eer ste ronde: Roddick (VSt/6) - Huet (Fra) 6-2 3-6 7-6, Bastl (Zwi) - Gambill (VSt/8) 6-4 opgave Gambill, Zimonjic (Joe) - Vicente (Spa) 4-6 6-3 6-2, Uhlirach (Tsj) - Nicolas Lapentti (Ecu) 6-4 3-6 6-3, Malisse (Bel) - Friedl (Tsj) 6-3 6-7 6-2, Federer (Zwi) - Costa (Spa) 6-3 6-3. Lïnz. Vrouwen, 1,4 miljoen gulden. Eer ste ronde: Dementjeva (Rus/5) - Schwartz (Oos) 6-1 6-0, Panova(Rus)-De los Rios (Par) 6-2 6-3. Tweede ronde: Do- kic (Joe/3) - Majoli (Kro) 7-6 6-7 6-3, Rubin (VSt) - Tauziat (Fra/4) 3-6 7-5 6-3, Testud (Fr/6)-Montolio (Spa) 7-6 6-1. Luxemburg. Vrouwen, 425.000 gulden. Eerste ronde: Grande (Ita) - Putschek (WRu) 6-1 6-2, Medina-Garrigues (Spa)- Salerni (Arg) 7-6 6-2, Hopkins (VSt) - Raz- za no Fra6-2 4-6 6-4, BI ack (Zi m- Bovirta (Rus) 6-4 6-0, Pisnik (Slv) - Schaul (Lux) 6- 2 6-7 6-1Huber (Dui) - Dechy (Fra) 6-16-3, Tweede ronde: Coetzer (ZAf/3) - Schny- der (Zwi) 6-4 3-6 6-1Hrdlickova (Tsj) - Ba- cheva (Bul) 7-6 6-3. Houston. Mannen, challenger, 60.000 gulden. Eerste ronde: Verkerk (Ned/8)- Mertinak (Slw) 4-6 6-3 7-6. Verkerk in tweede ronde tegen Szymanski (Ven). Voetbal Eredivisie: Heerenveen-Ajax 5-1. Stand aan kop: Ajax 9-22, Vitesse 10-21, Feye- noord 8-19, Heerenveen 10-18, Willem II 10-16. Teramo. Oefeninterland, onder 19 jaar. Italië - Nederland 3-0 (3-0). Bijzonderhe den: Drie rode kaarten in de eerste helft, waarvan één voor Oranje (Van Beuke- ring/Vitesse). Huntelaar (PSV) miste in tweede helft een strafschop voor Neder land. Amstel Cup, derde ronde. FC Groningen- ACV 7-1 (3-0). 14. Hugo 1-0,27. Janssen 2-0, 34. Tuhuteru 3-0, 51. Boussabouni- 0, 57. Robben 5-0, 75. Krstev 6-0, 88. Drent 7-0,90. Brummelman 7-1. Scheids rechter: Karremans. Toeschouwers 3500. Volleybal Bevobo-competitie Terneuzen. Eerste klasse A: Citroën Dees-Dow 2-1, EPA-Fo- to Neelemans 1-3. Eerste klasse B: Win ter De Bruin/Scheldesport-Jacobs Tuinarchitectuur 2-1, NHI copyservice- De Hoop 2-0, BN/Stem/Koerïer 2-De Pooter 0-3. Tweede klasse A: Echo Au- dio-Rabobank 2-1, Dow 2-IVIO Opleidin gen 1-2, PSOVZ-Garage Vervaet 3-0. Tweede klasse B: Artland Artland 2- Deltan 2 2-1, Winter De Bruin/Schelde- sport 2-Citroën Dees 2 2-1. Derde klasse A: BN/Stem/Koerier 4-Visser Smit Ha nab 0-3, Zeeland Seaports-Henno Cys ouw Optiek 2-1IVIO Opleidingen 2-Star- co 1-2. Derde klasse B: BN/Stem/Koerier 3-PSOVZ 2 0-3, V&KC1000 Hoek 2-V &KC1000 Hoek 1-2, PSOVZ 3-Gemeente 2 3-0. Waterpolo San Marino. Mannen, voorronde LEN Cup. Eerste dag: ZPB (Ned) - Rote Erde Hamm (Dui)0-6 (0-1 0-30-1 0-1). Toptennissers zeggen af voor Parijs PARIJS - De Amerikaanse toptennissers Andre Agassi en Pete Sampras alsmede de Australiër Pa trick Rafter hebben afge zegd voor de Masters Se rie in Parijs-Bercy tussen 29 oktober en 4 novem ber. Agassi is recentelijk ge trouwd met Steffi Graf. Sampras en Rafter zijn geblesseerd. Het drietal wordt vervangen door de Duitser Nicolas Kiefer, de Tsjech Jiri Novak en de Marokkaan Younes El Ay naoui. RTR KAAPSTAD - Na een wed strijd over meer dan elfdui zend kilometer - uitge smeerd over 32 dagen - werd de eerste etappe van de Volvo-zeilrace rond de wereld gisteren pas in de laatste uren beslist. Het favoriete Illbruck- team (midden op archieffo to) met trimmer Dirk de Ridder uit Oudewater rondde in Kaapstad als eerste de beroemde Tafel berg. Op een handvol nauti sche mijlen volgde Amer Sports One, de boot met Bouwe Bekking. „Maar wij voelen ons de morele win naar", aldus de uit Deven ter afkomstige co-schipper. In de laatste twaalf uur ver speelden Bekking en de zij nen de leidende positie. Twee forse regenbuien en een probleem met zeilwis- seling brak Amer Sports One op. Het betekende de zoveelste tegenslag voor het team van de Nieuw-Zee- landse schipper Grant Dal ton. Onderweg scheurden twee zeilen en was ook bo venin de mast het materiaal niet betrouwbaar. foto EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 46