Geldof verslaat KNVB Peter Flikweert is de te kloppen man Bond vreest organisatorische problemen Comité ZGt punt achter Eilandelijk selectieteam loopt in slotfase weg van Zierikzee: 5-1 de Ronde van Tholen Schouwen geeft waarschuwing Omstreden Ferrari verbreekt stilzwijgen Arbiter mag weer fluiten Bridgevrouwen slecht op WK Yu niet geplaatst voor hoofdschema Dutch Open uitslagen OFTHECHAMPip^ CANAL+ Illbruck rondt de Tafelberg als eerste door Rudy Boogert ZEIST - De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) vreest grote organi satorische problemen als het vonnis van de arrondissementsrechtbank te Utrecht in de zaak Geldof in hoger beroep gehand haafd blijft. De president besliste dat de voetbalbond arbiter Jan Geldof ten on rechte van de scheidsrechterslijst heeft geschrapt. Joris Gieske, persvoorlichter van de KNVB in Zeist, verwoordde gistermiddag de angst. „Als Geldof ook in hoger beroep in het gelijk wordt gesteld, dan moet de KNVB een nieuw toetsingssysteem voor jeugscheidsrechters ontwikkelen. Dat zal extra kosten met zich meebrengen, die zullen verhaald worden op de clubs. Fi nancieel is het nog wel op te lossen, maar organisatorisch wordt het een stuk moei lijker. Er moeten cursussen komen en daar zijn weer mensen voor nodig." In het Ui lenberg-arrest, waarin Jaap Uilenberg met succes de leeftijdsgrens bij profarbi ters aanvocht, was iets soortgelijks aan de hand, volgens Gieske. Maar dat had be trekking op een kleinere groep scheids rechters. In de zaak Geldof, die overigens geen precedentwerking heeft omdat ad vocaat Vilé de zaak sterker achtte als het alleen om Geldof draaide, zal het om een aanzienlijk grotere groep gaan. door Rudy Boogert DRIEWEGEN - Jan Geldof is weer scheidsrechter! De voet balarbiter uit Driewegen werd in juni 'geëlimineerd' uit het KNVB-bestand, omdat hij met zijn zeventig jaar de leeftijds grens overschreden had. Maar de president van de arrondisse mentsrechtbank te Utrecht heeft dat deze week na een kort geding teruggedraaid. Jan Geldof mag na vier maan den gedwongen rust de wei weer in om jeugdvoetballers te flui ten. Een pak van z'n hart. Zijn nauwelijks gebruikte nieuwe voetbalschoenen kunnen weer uit het vet en met plezier pakt hij zijn wekelijkse conditietest van tweeënhalve kilometer over de dijken rond Driewegen weer op. Want na een korte tussen stop bij de rechtbank maakt de 35-jarige scheidsrechterscar- rière van Jan Geldof een door start. Verjaardagscadeau Een paar dagen na zijn zeven tigste verjaardag (31 mei) bood de KNVB Geldof een verlaat 'verjaardagscadeau'. De voet balbond deelde hem „in ander half tot twee regels" mee dat hij niet meer op de lijst van scheids rechters stond. De leeftijds grens van zeventig jaar, die de bond voor alle actieve leden hanteert, was Geldof gepas seerd. „Ik wist natuurlijk dat het zou gaan gebeuren", bekende Geld of gisteravond. Maar na een aantal telefoontjes naar promi nente voetbalbestuurders (Wim Jagt en Jan Schaalje) vatte hij het idee op tegen de maatregel te ageren. In het achterhoofd had hij de succesvolle kruistocht van collega-arbiter Jaap Uilen berg tegen de leeftijdsgrens in het betaald voetbal. Hij nam een advocaat in de arm, mr. E.J.A. Vilé, en de radertjes begonnen te draaien. Een brief aan het districtsbureau in Breda leverde niets op; een schrijven aan het bondsbureau in Zeist evenmin. „En toen kwam het kort geding ter sprake. Daar schrok ik aanvankelijk een beetje van. Ik ben niet blut, maar ik besefte dat zoiets nogal prijzig was. Had ik dat ervoor over?Ja, dat had ik." Dinsdag 9 oktober was D-day in de arrondissementsrechtbank van Utrecht, waar ook Jaap Ui lenberg destijds zijn juridische tocht startte. Jan Geldof versus de KNVB. „Dat was spannend, maar het wachten op de uitslag was spannender. Ik verwachtte eigenlijk niks. Uit alle stukken die ik gelezen had, kreeg ik de indruk dat ze bij de KNVB nogal 'iesebieters' waren zoals ze dat hier zeggen. Ze blijven door gaans op een nogal onprettige manier bij hun standpunt." Afgelopen dinsdagochtend ver loste advocaat Vilé zijn cliënt uit z'n lijden. De president van de rechtbank had geoordeeld, dat „het hanteren van de leef tijdsgrens voor Geldof dispro portioneel is". In goed Nederlands: Jan Geldof mag niet op zijn leeftijd beoor deeld worden. Het vonnis advi seert de KNVB een toetsingsap paraat voor jeugdarbiters te formuleren dat gericht is op hun kwaliteit en niet op hun leeftijd. Instrumentarium Tot op heden heeft de voetbal bond geen instrumentarium om jeugdscheidsrechters te toetsen door Joop van den Oudenhoven GOES - Tijdens het Persoonlijk kampioenschap driebanden groot derde klasse van het dis trict Schouwen-Duiveland ver dedigt Peter Flikweert van Bil jart Vereniging Windenburg zijn titel. Aardige bijkomstig heid aan de eindstrijd is, dat er enkele inschrijvingen zijn van spelers die niet in de landelijke competitie uitkomen. Peter Flikweert is op basis van zijn moyenne en ervaring in het spelen op de matchtafel de ge doodverfde favoriet. Concur rentie zal hij zeker te duchten hebben van de vechtlustige Jan Eickenboom van BV SIR. Een onzekere factor, óók voor de ti telverdediger, zal Martin Ca- pelle van BV Even Buiten zijn. Voor Capelle is het spelen op de grote tafel een nieuwe ervaring, maar na zijn succesvolle seizoen vorig jaar (drie districtstitels en één gewestelijk kampioenschap blaakt hij van het zelfvertrou wen. Verder staan op de deelne merslijst Ron Speijer en Rikus Merle van BV Zierikzee en Theo Kramer van BV De Graanbeurs, waarvan moet worden afge wacht of zij een rol van beteke nis zullen kunnen spelen. Daar de spelers die ook voor het eerste team van 3BSD Interieur Totaal uitkomen vanavond competitieverplichtingen heb ben, wordt volgens een afwij kend systeem gespeeld. De eindstrijd vindt plaats in SPB- centrum Yip Plaza in Goes, De partijen gaan over twintig ca ramboles en beginnen van avond en vrijdag om 19.00 uur, Zaterdag wordt de strijd ver volgd vanaf 13.00 uur. De finale wordt verwacht rond 16.30 uur. PARIJS - Nederland staal op dc derde dag van het wereldkam pioenschap bridge in Parijs op de vijftiende plaats. Het vrouwenteam speelde in de ochtendzitting' gelijk tegen ti telkandidaat Verenigde Staten (15-15), nadat het geen enkele kans om te winnen benut had. In de middagzitting verloor het onnodig van Italië (14-16). ANP door Koen de Vries ROTTERDAM - Al verschillen de keren was de Middelburgse tafeltennisser Kalun Yu dicht bij plaatsing voor het hoofd schema van een internationaal Open toernooi, maar nog nooit was het hem gelukt. Gisteren liet de negentienjarige speler van 't Zand op de eerste dag van de Dutch Open een uitgelezen kans liggen op een primeur. Yu (243e op de wereldranglijst) versloeg in het Rotterdamse Topsportcentrum de sterke Duitser Zoltan Fejer-Konnerth (82e) met 4-2, maar liet tegen de Spanjaard Daniël Torres (182e) een matchpoint liggen. Hij ver loor na een 10-9-voorsprong in de zevende game met 12-10 en moest Torres laten voorgaan. Met de Zwitser Andy Führer had Yu geen enkel probleem; 4-0. „Weer goed gespeeld, maar weer niet afgemaakt", was de reactie van trainer en chef d'équipe Peter Boon uit Middel burg. Kalun Yu speelde tegen Fejer-Konnerth, vorig jaar nog Duits kampioen, een ijzersterke wedstrijd en kwam na een 1-0- achterstand knap terug. Bij 3-1 liet hij een matchpoint liggen, maar maakte die fout in de zes de game goed. Tegen veelvoudig Spaans international Torres kwam Yu terug van een 2-0- achterstand. Bij 3-2 was hij al dicht bij de eindzege (9-11) en was dat in de beslissende zeven de game dus opnieuw. Bij een 10-9-voorsprong had hij echter onvoldoende grip op de service van zijn opponent. De Middel burger had vervolgens pech dat zijn naam niet uit de beker kwam van de lucky losers. donderdag 25 oktober 2001 foto Willem Mieras wachtte niet op het doelpunt, deed mijn armen omhoog en liep naar de middenstip. Een beetje voorbarig. Met een uiterste krachtsinspanning tikte de kee per de bal uit de boven hoek." Pas na de winterstop weet Geld of of de KNVB het reactiever mogen van de toenmalige kee per van Nieuwland heeft. Jan Geldof: „Het kort geding was spannend, maar het wachten op de uitslag was nog spannender." op bekwaamheid. De conditie test (een shuttle-runloop) en de spelregeltoets zijn immers op tioneel. „Als iemand op zijn 55e dementeert en bijvoorbeeld een hoekschop in plaats van penalty geeft, moet j e hem met een zeker gevoel voor respect tonen dat hij niet meer kan fluiten. Daarbij gaat het niet om leeftijd, maar om capaciteit." Geldof acht zichzelf voldoende capabel om een wedstrijd in goede banen te leiden. Hij is geen middencirkel-scheids rechter, zoals hij zelf zegt. De optionele conditietesten legt hij altijd met goed gevolg af en een medisch bureau heeft hem li chamelijk fit beoordeeld. Er zit echter nog een addertje onder het gras. De KNVB hoopt in hoger beroep alsnog zijn ge lijk te halen, bij het Hoogge rechtshof in Amsterdam. Geldof: „Maar als ik in Amster dam nog zou verliezen, dan lijkt dat op een situatie die ik ooit als voetballer meemaakte. Met SVD speelde ik bij Nieuwland. Er kwam een prachtige voorzet, ik kop en de bal ging precies richting te bovenhoek. Ik door Barry van der Hooft VLISSINGEN - De beslissing werd met pijn in het hart geno men, en staat inmiddels defini tief vast. Het wielercomité Tho len heeft besloten te stoppen met de organisatie van de Ronde van Tholen. Het grote aantal af meldingen van reeds ingeschre ven renners was één van de be langrijkste redenen die aan het besluit ten grondslag lag. Daar door komt er na 27 jaar een ein de aan één van de meest in het oog springende wielercriteri- ums van Zeeland. Het comité zette vooral vraagte kens bij verschillende afmel dingen en kaartte dit tijdens districtsvergaderingen aan. Een adequaat antwoord van de Koninklijke Nederlandse Wie- Ier Unie kwam er echter nooit. Comité-voorzitster Tineke Fop- ma neemt dat de KNWU in ze kere zin kwalijk. „Want ik vind dat de KNWU veel te ver van de organisaties afstaat", zegt Fop- ma. „Ze kijken alleen naar de grotere wedstrijden, maar stel len ondertussen wel allerlei regels op voor de kleinere crite riums. Wij moeten inmiddels verplicht over fotofinishappa- ratuur beschikken en dat brengt weer extra kosten met zich mee. Zoals een extra jurylid, terwijl er in totaal maar een renner of 25 rijdt. We hadden dan dezelf de kosten als een koers waar honderd renners aan de start verschenen." Tineke Fopma geeft toe dat er wel naar alternatieven is ge zocht. „We hebben gekeken naar een andere datum ener wa ren plannen om er een Straten- loop bij te organiseren. Maar dat bleek om verschillende re denen allemaal niet te kunnen. Eigenlijk is het een beetje een landelijk probleem aan het wor den, dat er weinig renners op criteriums verschijnen. Ik heb zelf ook gefietst en ik denk dat het voornamelijk een mentali teitskwestie is. Er zijn er wel ge noeg, maar ze melden zich bij het minste geringste af." De vijf leden van het wieler comité Tholen speelden al een aantal jaren met de gedachte te stoppen. Voor de laatste editie van 24 augustus jongstleden, die werd gewonnen door Wil- fried Bastiaanse, stelden ze een limiet vast van minimaal 35 tot veertig deelnemers. Er versche nen echter slechts 25 renners aan de start van de tachtig kilo meter lange koers. Fopma: „Daarom hebben we besloten er definitief mee te stoppen. Want we staken er heel veel tijd in en kregen er bijna niets voor te rug-" door Klaas Verspoor BROUWERSHAVEN - Nuttig tot zeer nuttig. Zo kan het oe fenduel van gisteravond tussen het Schouwen-Duivelands voetbalelftal en de hoofdmacht van Zierikzee bestempeld wor den. Werden er voor rust on danks vele kansen voor de selec tie geen treffers gemaakt, na rust gaf de formatie van Cees Hagestei jn Zierikzee een lesje in afstraffen: 5-1. Het was een bijzondere voetbal avond in Brouwershaven. Een groot aantal spelers die geregeld in de Schouwen-Duivelandse kroonkeuze rondlopen, kwa men nü uit voor hun eigen ver eniging Zierikzee. Dat er geen cadeautjes weggeven zouden worden, bleek al in het begin van de wedstrijd, want over en weer werden (soms te) stevige duels uitgevochten. Dieptepunt van de avond was de forse char ge die Zierikzee-speler Robbert Roggeband in de slotfase uit voerde op DFS-speler Huib Nortier. Nortier ging met een ge kwetste enkel naar de kant. „Jammer en niet nodig", vond ook Zierikzee-trainer Jos van Belzen. „Misschien speelt die jongen nu zaterdag niet bij zijn ploeg." Bij Hagesteijns formatie, ge start met Goes-doelman Peter Brussé op doel en zonder de vier geselecteerde Kloetinge-spe- lers, was vooral het eerste wedstrijdkwart overweldigend. Hagesteijn: „Wij begonnen in derdaad fantastisch. Meestal is het het eerste kwartier een beet je zoeken maar daar was nu geen sprake van. Voor rust had het al gespeeld moeten zijn en hadden wij er al drie of vier in moeten schoppen." Ook Hagesteijns collega had le ring getrokken uit de eerste helft. Van Belzen vatte het oe fenduel toch al uiterst serieus op. Vooraf vond hij het jammer dat vooral Kloetinge-speler Wilco de Valk ontbrak. Van Bel zen richtte zich op de eerstko mende competitiewedstrijd, uit tegen Dosko: „De Valk is net zo'n type spits als Van de Wate ringvan Dosko." In het water De Zierikzee-trainer zag zo zijn plannetjes gedeeltelijk in het water vallen. „Er stond van avond bij ons een nieuwe verde diging en in het eerste kwartier was het zoeken. De organisatie klopte niet, kregen veel kansen tegen en zelf creëerden we geen enkele kans. Ik ben blij met deze wedstrijd, ook al speelden bij ons een aantal spelers onder de maat." Het oefenduel kende een spec taculaire opening en al in de tweede minuut van het oefen duel ontsnapte Zierikzee aan een achterstand toen een treffer van Elmar Verhage (WIK'57) werd afgekeurd omdat Brou wershaven-spits Dick van Splunder gevaarlijk inkwam op Zierikzee-doelman Jaco van der Schee. „Ik deed helemaal niks en was gewoon eerder bij de bal", riep Van Splunder. Via het ZSC-koppel Niels van de Moezel en John van der Have en Van Splunder kreeg de verte genwoordigende ploeg in het eerste halfuur een behoorlijk aantal kansen. Echter, het veld- o verwicht werd niet in doelpun ten uitgedrukt. Naarmate de eerste helft verstreek kwam Zierikzee beter in de wedstrijd en zakte Schouwen war terug. „Wij gingen meer vooruit voet ballen. En daar zijn wij beter in", aldus Marco Jonker. „Er kwamen bij ons te veel diepe ballen en na rust zette Zierikzee de lijn van voor rust door", con cludeerde Hagesteijn. „En mis schien komen ze op dat moment verdiend op voorsprong", voeg de hij toe. Aan dat moment, in de 54e mi nuut, ging balverlies van Theu- nis-Henk van den Berge aan vooraf. Erwin Nelissen schoot vrij voor invaller-doelman Rudi van der Linde (Mevo) op de paal, maar in de rebound was Patrick Roggeband er als de kippen bij om 0-1 te scoren. Zierikzee kreeg daarna een lesje in effecti viteit. Toen in de 67e minuut de 1-1 viel, gescoord door ZSC- spits Martin Kiezenberg, was het over en uit bij Zierikzee. En dat moet Van Belzen zorgen ba ren. Via een prachtig hakje, a la Ma- djer in het verleden, zette Van Splunder zijn team op 2-1. De speler van Brouwershaven scoorde daarna ook de 3-1 en in de laatste zeven minuten voer den Elmar Verhage en Leon de Bruine de score verder op in het voordeel van Schouwen-Duive land dat tevreden, en vlak. voor het losbreken van een stortbui, onder de douche ging. Schouwen-Duivelands Elftal - Zie rikzee 5-1 (0-0). 54. Patrick Rogge band 0-1, 67. Martin Kiezenberg 1-1, 73. Dick van Splunder 2-1, 81. Diclc van Splunder 3-1, 83. Elmar Verha ge 4-1, 84. Leon de Bruine 5-1. Scheidsrechter: M.P. Bruynes (Bruinisse). Aantal toeschouwers: 50. Schouwen-Duivelands Elftal: Peter Brussé (46.Rudi van der Linde), Theunis-Henk van den Berge, Wilko Hanzen, Marlijn Neele en Serge Barrevoets; Huib Nortier (46. Man ic o Rouw), Elmar Verhage. Leon de Bruine en John van der Have (76. Huib Nortier); Dick van Splunder (46. Martin Kiezenberg) enNielsvan de Moezel (64. Dick van Splunder, 86. John van der Have). Zierikzee: Jaco van der Schee, Rem- co van der Wekken, Peter van der Linde (46. Erwin Nelissen), Barry Hage en Jarno Vermeulen; Marco Jonker (46. Robbert Roggeband), Michel Winkels (75. Peter van der Linde), Robin va.n Welt en Patrick Roggeband; Thomas Vos (78. Lee Mol) en Lee Mol (46. Martin van der Schee). Dammen Amsterdam. Bijlmerdamtoernooi. Vier de ronde: Tsjizjov (Rus) - Bouzi nski (Lit) 1 - 1, Ndjofang (VSt) - Samb (Sen) 2-0, Val- neris (Let) - Meijer (Ned) 0-2, Hoogteijling (Ned) - Oudshoorn (Ned) 1-1, Kalmakov (Rus) - Thijssen (Ned) 1-1. Vijfde ronde: Meijer-Tsjizjov1-1, Bouzinski- Ndjofang 1-1, Samb - Kalmakov 2-0, Oudshoorn - Valneris 0-2, Thijssen - Hoogteijling 1-1. Stand: 1 Meijer 7, 2. Thijssen, Tsjizjov, Valneris 6, 5. Hoogteijling, Kalmakov 5, 7. Bouzinski, Ndjofang, Samb 4, 10. Oudshoorn 3. Sportprijsvragen Toto 13A. Winnende kolom: 1-1-2-2-1-3- 3-1-1-1-1-3-2. (onder voorbehoud) Lucky Day van woensdag 24 oktober: 2 - 4-5-8-19-20-22-25-26-31-32-33-39- 43-46 - 54- 59 - 67 -75 - 80(onder voorbe houd). Squash Melbourne. Mannen, WK landenteams. Poule E, derde wedstrijd: Nederland - Maleisië 0-3. Berden - Ong Beng Hee 9-6 4-9 9-6 6-9 8-9, Buit- Low 6-9 7-91-9, Reus - Azlan 0-9 3-9 6-9. Tafeltennis Rotterdam. Dutch Open. Kwalificatie, eerste ronde. Mannen: Torres (Spa) - Yu (Ned) 4-3, Steger (Dui) - De Bruin (Ned) 4- 0, Weijers (Ned) - Plachy (Tsj) 4-0, De Boer (Ned) - Yun (Sin) 4-1, Sung (Ned) - Massart (Bel) 4-0, Klasek (Tsj) - Smajic (Ned) 4-0, Hui (Chn) - Janssen (Ned) 4-1, Wahlgren (Zwe) - Rengenhart (Ned) 4-1, Martinez (Spa) - Sliepen (Ned) 4-1Twee de ronde: Fejer-Konnert (Dui) - Yu (Ned) 2-4, Pavelka (Tsj) - De Bruin (Ned) 4-2, Ali Saleh (Egy) - Weijers (Ned) 4-0, Ciociu door Edward Swier DEN HAAG - Het was in de Tour de France van 2000. Zon dag de zestiende juli. Marco Pantani plaatste een splijtende demarrage in de finale van de rit naar Courchevel. Heel Europa zat nagelbijtend voor de tv. Hoe zou Lance Armstrong reageren? Het antwoord komt nu - bijna anderhalf jaar later - van Mi- chele Ferrari, de omstreden 'do- pingdokter'. „Hij belde mij. Midden in de koers." „Ik adviseerde hem rustig te blijven zitten. En Pantani ge woon te laten gaan.Armstrong volgde het advies op, hield de schade beperkt en zag Pantani niet veel later de Tour verlaten. Deze zomer werd tijdens de Ronde van Frankrijk bekend dat Armstrong reeds sinds 1996 contact had met de Italiaanse arts. Ferrari werkte vanaf 1984 met renners als Bugno, Argen- tin, Moser en Rominger. Hun successen zouden te danken zijn aan Ferrari's speciale trainings methoden en zijn grote medi- (Lux) - De Boer (Ned) 4-3, Sung (Ned)- Konecny (Tsj) 4-1, Andrianov (Rus) - Slie pen (Ned) 4-0. Vrouwen. Eerste ronde: Muller (Ned) - Kertai (Hon) 3-4, Ji Hye (ZKo) -Tebbe (Ned) 4-3, Kweng Sun (ZKo - Li Jiao (Ned) 1-4, Hyang Mi (ZKo) - Van Ulsen (Ned) 4-1, Palut (Fra) - Nouwen (Ned) 4-0, Gourin (Fra) - Creemers (Ned) 4-0, Herezig (Oos) - Hof (Ned) 4-1, Bakker (Ned) - Asraf (Egy) 4-0, Vaida (Kro) - Yan Su (Ned) 3-4. Tennis Stockholm Open. Mannen, 2 miljoen gulden. Eerste ronde: Grosjean (Fra/2)- Philippoussis (Aus) 6-2 5-7 6-2, Johans son (Zwe/3)-Hïpfl (Oos) 6-7 6-44-1 opga ve Hipfl, Vacek (Tsj)-Sanchez (Spa) 6-37- 6. Tweede ronde: Ferreira (ZAf/8) - Vinci- guerra (Zwe) 6-7 7-6 7-6, Nieminen (Fin)- El Aynaoui (Mar/7) 6-3 6-1Pioline (Fra) - Björkman (Zwe) 6-3 6-4. Dubbelspel, eer ste ronde: Schalken/Stolle (Ned/Aus) - Fröberg/Söderling (Zwe) 6-1 6-4. Voetbal Eredivisie: Heerenveen-Ajax 5-1. Stand aan kop: Ajax 9-22, Vitesse 10-21, Feye- noord 8-19, Heerenveen 10-18, Willem II 10-16. Engeland, competitie: West Ham - Chel sea 2-1, Aston Villa - Charlton 1-0, Sout hampton - Ipswich 3-3. Teramo. Oefeninterland, onder 19 jaar. Italië - Nederland 3-0 (3-0). Bijzonderhe den: Drie rode kaarten in de eerste helft, waarvan één voor Oranje (Van Beuke- ring/Vitesse). Huntelaar (PSV) miste in tweede helft een strafschop voor Neder land. Amstel Cup, derde ronde. FC Groningen- ACV 7-1 (3-0). 14. Hugo 1-0, 27. Janssen 2-0, 34. Tuhuteru 3-0, 51. Boussaboun 4- 0, 57. Robben 5-0, 75. Krstev 6-0, 88 Drent 7-0,90. Brummelman 7-1. Scheids rechter: Karremans. Toeschouwers: 3500. sche kermis. De uit Ferrara afkomstige arts wordt door de Italiaanse clopingspeurders van de NAS echter ook verdacht van het stelselmatig verstrekken van verboden middelen aan coureurs. Er lopen diverse za ken tegen hem. Volgens Ferrari sprak hij Arm strong tijdens de Tour van 2000 „twee of drie andere keren in een dergelijke situatie." Het ge sprek zou, al fietsend, tot stand zijn gebracht via de wagen van US Postal-ploegleider Johan Bruyneel. Ferrari en Armstrong werken sinds 1996 met elkaar. „Toen er in september 1996 kanker bij hem geconstateerd werd, stond het een tijdje stil. Maar toen hij de draad weer opgepakt had, belde hij en zijn we de zaken se rieuzer aan gaan pakken. Het duurt ongeveer een jaar voor je dan optimale resultaten kunt bereiken, Je moet alles weten van een renner, zijn familie, zijn gewoonten, zijn geest. In 1999, toen hij de Tour de France voor het eerst won, was onze samen werking optimaal." GPD (Advertentie) 30 OKTOBER NIGHT van 20.00 uur tot 05.30 uur 20.45 uur UVE Champions League 00.30 uur Portret Michael Jordan 01.25 uur live New York Knicks - Washington Wizards 02.10 uur LIVE World Series game 3 Night of the Champions met gasten zoals o.a. Kees Akerboom, Willem van Hanegem en Ken Brauckmiller. ABONNEER NU, BEL 0900 8350 HET HART VAN FILM EN SPORT KAAPSTAD - Na een wedstrijd over meer dan elfduizend ki lometer - uitgesmeerd over 32 dagen - werd de eerste etappe van de Volvo-zeilracerond de wereld gisteren pas in de laatste uren beslist. Het favoriete Illbruck-team (middenop archieffoto) met trimmer Dirk de Ridder uit Oudewater rondde in Kaapstad als eerste de beroemde Tafelberg. Op een handvol nautische mijlen volgde Amer Sports One, de boot met Bouwe Bekking. „Maar wij voelen ons de morele winnaar", aldus de uit Deven ter afkomstige co-schipper. In de laatste twaalf uur verspeelden Bekking' en de zijnen de leidende positie. Twee forse regenbuien en een probleem met zeilwisseling brak Amer Sports One op. Het betekende de zo veelste tegenslag voor het team van de Nieuw-Zeelandse schipper Grant Dalton. Onderweg scheurden twee zeilen en was ook bovenin de mast het materiaal niet betrouwbaar. foto EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 36