PSV wacht loodzware klus Historische zege van Heerenveen Anderlecht lijkt de boot te missen 13 Lazio meldt zich ook bij kanshebbers Blijlevens genoemd in onderzoek champions league FC Nantes houdt Eindhovenaren eenvoudig op 0-0 Batistuta na WK international af Oostenrijk wil uitstel interland Barry Bonds geëerd door collega's Douglas mag voor Nederland lopen Drummond gepakt met marihuana Kwart miljoen voor rentree Jordan Schalke 04 laat Mulder niet gaan donderdag 25 oktober 2001 BOiVIE - Lazio Roma heeft zich ffjsteravond alsnog gemeld als kanshebber op de tweede ronde van de Champions League. Daardoor maken allevier de ploegen kans op de eerste plaats. De Romeinse club die de cam pagne was begonnen met drie nederlagen gaf de zege op PSV van vorige week een succesvol vervolg met winst op Galatasa- ray. Het werd in Rome 1-0 door een treffer van Stankovic in de 76e minuut. Jaap Stam speelde alleen de eerste helft. Na rust maakte hij plaats voor Pancaro. Lazio bleef ondanks de winst wel laatste in Groep D maar lei der FC Nantes heeft er pas acht. Daar tussenin verwijlen Gala- iasaray en PSV. Volgende week dinsdag speelt Lazio bij Nantes, PSV moet naar Istanbul. ANP BREDA - Jeroen Blijlevens is één van de dertig 'nieuwe' wiel renners naar wie het gerecht van Florence een onderzoek instelt in verband met de inval tijdens de laatste Giro op 6 juni van dit jaar. In augustus noemde onder zoeksrechter Luigi Bocciolini al de namen van vijftig renners, die hij er van verdenkt het do- pingreglement te hebben over treden. In het jongste rijtje staan ook de namen van Zanini en Conté. Binnenkort zouden nog eens veertig namen worden toegevoegd aan de lijst, die dan is gegroeid naar 120. Oftewel zowat het hele peloton dat op 6 juni nog in koers zat. Bij Blijlevens' ploeg Lotto maakt manager Christophe Sercu zich dan ook niet al te druk over de jongste aanschrij ving, waarin ook de namen van drie Belgische Lotto-renners wordt genoemd: Aerts, Brandt en Verbrugghe. „Ik verwacht niet dat een renner naar Italië zal moeten om gehoord te wor den. Onze advocaat ter plekke denkt de zaak zo te kunnen af handelen." GPD Groep A Groep C Panathinaikos (Gri) - Schalke'04 (Dui)2-0 (1-0). 31. Ohsadebe 1-060. Constantinou 2-0. Scheidsrechter: Sars (Fra). Aantal toeschouwers: 16.240. Gele kaart: Konstantinou, Bssas (Panathinaikos), Asamoah, Kmetsch, Thon (Schalke). Arsenal (Eng) - Real Mallorca (Spa) 3-1 (0-0). 61. Pires 1-0, 63. Berg kamp 2-0, 74. Novo 2-1, 90. Henry 3- 1- Scheidsrechter: Jol (Ned). Aantal toeschouwers: 34.764. Gele kaart: fotih (Mallorca). Panath. 5 4 0 1 12 8-2 Arsenal 5 3 0 2 9 8-6 Mallorca 5 2 0 3 6 3-9 Schalke'04 5 1 0 4 3 6-8 Programma 30/10: Schalke - Arse- aal, Mallorca - Panathinaikos. Groep D PSV (Ned) - FC Nantes (Fra) 0-0. Lazio Roma (Ita) - Galatasaray N l-0 (0-0). 76. Stankovic 1-0. ScheidsrechterLevnikov (Rus). Aantal toeschouwers: 25.000. Gele wart: Inzag hi (Lazio). «antes 5 2 2 1 8 7-3 JSV 5 2 1 2 7 6-7 Calatas. 5 2 1 2 7 3-4 I 4azio 5 2 0 3 6 4-6 programma 30/10: Nantes - Lazio noma, Galatasaray - PSV. door Henk van Weert EINDHOVEN - PSV moet zondag voor de reis naar Istanboel de koffers volladen met moed, kracht en raffinement. In het slotduel moeten de Eindhovenaren dins dag winnen van Galatasaray om volledig zeker te zijn van een plaats in de volgen de ronde. In het spookstadion van de Tur ken wordt dat een loodzware opdracht. PSV verplichtte zich tot zo'n missie in het onbekende, omdat de ploeg gisteravond bleef steken op een 0-0-gelijkspel tegen FC Nantes. In alle opzichten was dat een teleurstellend resultaat, dat allerlei on zekerheden opriep in groep D. Vier pun ten uit twee wedstrijden had PSV nor maal gesproken nodig om de volgende ronde van de Champions League te be reiken. In de ransel zit er pas eentje. Het kan nog een mooie zenuwenboel worden in Turkije. Immers ook een ge lijkspel kan profijtelijk zijn, als Lazio niet wint van Nantes. In die situatie gaat PSV ook door. Maar zo'n scenario kan natuurlijk nooit koersbepalend zijn tij dens een wedstrijd. Winnen blijft het eni ge parool vooraf en tijdens die wedstrijd. PSV-Nantes stelde teleur. Geheime trai ning of niet, de landskampioen begon in zijn vertrouwde 4-4-2 opstelling, met ditmaal Kezman en Vennegoor of Hesse- link voorin. De Twent en de Joegoslaaf stonden in de Champions League nog niet eerder samen in de basis. In de ope ningsfase van de competitie wel, wat geen onverdeeld succes was. Gerets gaf daarmee blijk van vertrouwen in de snelheid van de naar links uitzwer mende Kezman en de snelle Rommedahl op rechts, in combinatie met de kop- kracht van Vènnegoor of Hesselink. Zo wel De Jong als Bruggink betaalde de prijs. De concurrenten voor de aanval lende positie op het middenveld zaten nu eens samen op de bank, omdat Gerets met Vogel en Lucius een defensief blok achter de spitsen zette. Driehoekjes PSV pakte FC Nantes in eerste aanleg niet met passie aan. Verstandig aanval len, beheerste pressie waren de speer punten in het strijdplan van de coach. In Nantes was immers gebleken hoe ge vaarlijk de Fransen zijn als ze kans krij gen om snel om te schakelen van verdedi ging naar aanval. Al driehoekjes makend is Nantes in staat om snel een eenzame spits, André gisteravond, voor het andere doel te zetten. Nantes deed zijn werk goed, al was dit niet het flitsende team dat thuis PSV met 4-1 versloeg. Opwinding streefde de Franse landskampioen niet na. De doel stelling was een puntje halen, douchen en naar huis. PSV beheerste de wed strijd, maar de finishing touch in de vorm van een of meer doelpunten ontbrak. De Eindhovenaren waren de baas, Nantes wachtte keurig af. Kopduels PSV pakte opvallend veel ballen af voor een internationale wedstrijd, won in alle linies de meeste kopduels en verscheen te vaak naar de smaak van de Fransen in de buurt van de zestien meterlij n. Maar dan ging het dan wel iedere keer mis en dat telt in zulke wedstrijden. Slechts twee kansen schiep PSV, wat gaandeweg de vraag opriep of het team de zaken niet te beheerst aanpakte. In de vijftiende minuut had Vennegoor of Hes selink een mooie kans. Kezman vuurde de bal op de keeper en Vennegoor nam de afketsende bal op de pantoffel. Landreau bezweek echter weer niet. Faber kopte vlak voor de rust mis. De derde kans was voor Vogel. De Zwit ser tilde de bal met een mooie stift in de 55e minuut echter op de lat. De wedstrijd \Toeg daarna direct om veel meer vuur. Om Bruggink of De Jong in het elftal, die op de vierkante meter balvaardiger zijn dan Kezman of Rommedahl. Immers, ook in de tweede helft hield Nantes, steeds eenvoudiger, stand. De impuls kwam in de persoon van Brug gink, die Rommedahl verving, waardoor Gerets zijn drie belangrijkste spitsen sa men in het veld. PSV werd er iets gevaarlijker door, maar kansen leverde nog steeds het niet op. Ook met De Jong er bij kreeg PSV de Fransen niet op de knieën. De landskam pioen bleef achter met een vreemd gevoel in het hoofd. In groep D is nog niets be slist, zelfs niet de toekenning van de Uefa Cupplaats. Alles is nog mogelijk. PSV - FC Nantes (Fra) 0-0. Scheidsrechter: Stark (Dui). Aantal toeschouwers: 31.500. Ge le kaartVogel (PSV), Laspalles, Fabbri, De Rocha, Djemba (Nantes). PSV: Lodewijks; Ooijer, Faber, Hofland en Heintze; Rommedahl (62. Bruggink), Vogel (80. De Jong), Lucius en Bouma (84. Gak- hokidze); Vennegoor of Hesselink en Kezman. FC Nantes: Landreau; Laspalles, Gillet, Fab bri en ArmandDa Rocha, Berson (46. Savi- naud), Djemba en Quint (83. Deroff); Ziani en Andre (83. Olembe). GPD Madrid (Spa) - AS Roma (Ita) 1-1(0-1). 35. Totti 0-1, 75. Figo 1-1 strafschopScheidsrechter: Krug (Dui). Aantal toeschouwers: 62.863. Gele kaart: Figo, Makelele (Real Madrid), Samuel, Zebina, Cafu (AS Anderlecht (Bel) - Lokomotiv Mos kou (Rus) 1-5 (1-2). 2. Ilic 1-0,13. Iz- maüov 1-1, 28. Sennikov 1-2, 58. Pi- menov 1-3, 63. Boeznikin 1-4, 69. Boeznikin 1-5. Scheidsrechter: Mc- Curry (Sch). Aantal toeschouwers: 22.5 00. Gele kaart: Lelcseto, Tsjerevtsjenlco (Lolcom. Moskou). R.Madrid 5 4 1 0 13 13-3 AS Roma 5 2 2 1 8 5-4 L Moskou 5 1 1 3 4 7-9 Anderlecht 5 0 2 3 2 3-12 Programma 30/10: Lok. Moskou - Real Madrid, AS Roma - Andp'lecht. Groep B Boavista (Por) - Liverpool (Eng) 1-1 (0-1). 17. Murphy 0-1, 60. Pereira 1- I. Scheidsrechter: Nilsson (Zwe). Aantal toeschouwers: 11.000. Gele kaart: Hamann (Liverpool). Borussia Dortmund (Dui) - Dynamo Kiev(Oek) 1-0 (1-0). 34. Rosicky 1-0. Scheidsrechter: Vasaras (Gri). Aan tal toeschouwers: 42.000. Gele kaart: Cemat (Kiev). Liverpool 5 2 3 0 9 5-3 Boavista 5 2 2 1 8 8-6 Dortmund 5 2 2 1 8 6-5 Dyn. Kiev 5 0 14 1 4-9 Programma 30/10: Liverpool - Borussia Dortmund, Dynamo Kiev - PSV-spits Mateja Kezman ontwijkt Nantes-doelman Mickael Landreau. Markus Allback speelt hoofdrol in oorwassing Ajax: 5-1 door Peter van Duyl HEERENVEEN - Na de over tuigende zegereeks die Ajax de laatste weken neerzette, werd her en der al de vraag gesteld wie de Amsterdammers moest stoppen. Het antwoord kwam gisteravond van Heerenveen, dat in het Abe Lenstra-stadion weinig heel liet van de aspira ties van Ajax. De Friezen brachten de ploeg van trainer Co Adriaanse de eerste nederlaag van het seizoen toe en deden dat meteen maar goed ook: 5-1. Na PSV (4-1) moest dus ook Ajax met het schaamrood op de kaken van Heerenveen naar huis. De ont reddering in de Amsterdamse gelederen na afloop van de slachtpartij was groot. Nadat de Friezen eenmaal op voorsprong waren gekomen, bleef er hele maal niets over van de verras sende maar trotse koploper van de eredivisie. „Een historische overwinning", oordeelde Foppe de Haan, de trainer van Heeren veen. „Nog nooit hebben we met zulke overtuigende cijfers van Ajax gewonnen." Ajax had wel zoveel respect voor Heerenveen, dat het met slechts twee specifieke aanval lers aan de klus begon. Adriaan se startte met Andy van der Meyde en Hossam voorin, Wam- berto kreeg een vrije rol kort achter de twee spitsen. Hoewel Zlatan Ibrahimovic geschorst was en Hossam na zijn zware hersenschudding pas net weer fit is, begon Nikos Machlas op de bank. De Griek, in de zomer van 1999 door Ajax nog negen tien miljoen waard geacht, lijkt De spelers van Heerenveen maken een buikschuiver voor het publiek. in Amsterdam definitief op een zijspoor geraakt. De openingsfase van Heeren- veen-Ajax was ontegenzegge lijk voor de thuisploeg, die on middellijk voor de aanval koos. Al na twee minuten zorgde een scherpe voorzet van de Zweed Erik Edman voor onrust in de Ajax-defensie. En binnen tien minuten had Daniel Jensen zijn ploeg op voorsprong moeten brengen, toen hij na een vrije trap van Nurmela plotseling al leen voor doelman Fred Grim opdook. Pas daarna kreeg Ajax wat meer controle over de wedstrijd en liet de koploper zien waarom ze de afgelopen periode zoveel lo vende kritieken kreeg. Met knap positiespel speelde het zich in de wedstrijd en nog voordat de klok op twintig stond, was het 0-1. John O'Brien lepelde een vrije trap op het hoofd van Ra fael van der Vaart, die volkomen ongedekt inknikte. Daarmee bewees het superta lent andermaal zijn neusje voor de goal. Het was de achtste goal van Van der Vaart in negen wed- strijden. Na een half uur was de Ajacied dicht bij zijn negende foto Jan de Vries/GPD doelpunt, toen hij de bal van een meter of dertig over Heeren veen-keeper Hans Vonk stiftte. De lat stond nieuw succes echter in de weg. Het bleek het laatste wapenfeit van Ajax, dat in het volgende uur werd vernederd door Heerenveen. Overigens was er in die eerste helft niets wat daar wees op. De aanvallers Denneboom, All back en Nurmela lagen in die fa se nog keurig aan de leiband bij Trabelsi, Bergdolmo en O'Brien. Ook de doorkomende midden velders kregen nauwelijks enige ruimte om gevaar te stichten. En BUENOS AIRES - De Argentijnse voetballer Gabriel Bati stuta heeft aangekondigd dat hij zijn interlandcarrière na het WK 2002 in Japan en Zuid-Korea zal beëindigen. De aanval ler van AS Roma scoorde in 75 interlands liefst 55 doelpunten. Wanneer het WK 2006 wordt afgewerkt, zou Batistuta 37 jaar zijn. „Zo ver wil ik niet gaan", zei hij. „Je moet te veel opoffe ren om voor je club én je land te voetballen." RTR TEL AVIV - De WK-kwalificatiewedstrijd Israël-Oostenrijk wordt mogelijk weer uitgesteld. Dit keer met één dag. De Oos tenrijkse voetbalbond heeft bij de Fifa geklaagd over het eten in het hotel in Tel Aviv. De Oostenrijkers zijn bang dat ze za terdag geen versgekookt voedsel kunnen krijgen, omdat de hotelkeuken op de dag van de Joodse sabbath geen vuur wil ontsteken. De Fifa heeft de Israëlische bond om opheldering gevraagd. Die antwoordde dat de Oostenrijkse chefkok zijn gang kan gaan in de keuken. De Israëliërs vermoeden dat de Oostenrijkers het duel opzettelijk willen vertragen. De wed strijd stond oorspronkelijk voor 7 oktober op het programma, maar werd verdaagd nadat een Russisch vliegtuig, opgeste gen in Tel Aviv, in de Zwarte Zee was neergestort. Veel Oos tenrijkse internationals weigerden naar Israël te reizen. RTR SAINT LOUIS - De Amerikaanse honkballer Barry Bonds, die dit seizoen een recordaantal homeruns sloeg, is door zijn collega's gekozen tot honkballer van het jaar. Dat bleek uit een enquête gehouden door een Amerikaans weekblad. De speler van de San Francisco Giants sloeg tijdens het afgelo pen reguliere seizoen 73 maal de bal over de hekken en verbe terde daarmee het jaarrecord van Mark McGwire (zeventig homeruns), gevestigd in 1998. ANP NIEUWEGEIN - Sprinter Caimin Douglas mag per 1 oktober 2002 voor Nederland uitkomen. De internationale atletiekfe- deratie LAAF heeft de op de Antillen geboren atleet toestem ming verleend. De Nederlandse atletiekunie KNAU bereikte eerder al overeenstemming met de Antilliaanse bond. Doug las (24), die in de Verenigde Staten studeert en traint, verover de op het NK de titel op de 200 meter. ANP LOS ANGELES - Topatleet Jon Drummond is dinsdag op het vliegveld van Los Angeles opgepakt wegens drugsbezit. In de bagage van de sprinter, lid van de gouden 4x100 meter-ploeg op de Olympische Spelen in Sydney, werd een pakje marihua na gevonden. Bij betaling van een borgsom van 50.000 gulden komt Drummond vandaag weer vrij. Hij zal zich op een later tijdstip wel voor de rechter moeten verantwoorden. SID WASHINGTON - Een anonieme fan heeft ruim 250.000 gul den betaald om naast filmregisseur Spike Lee de rentree van Michael Jordan, tijdens het duel New York Knicks-Washing- ton Wizards op 30 oktober, te bekijken. Het ticket, dat door gaans ongeveer 3500 gulden kost, werd door Spike Lee be schikbaar gesteld aan de NBA. De opbrengst gaat naar een stichting voor de nabestaanden van brandweerlieden die om kwamen bij de terroristische aanvallen op New York en Was hington. Spike Lee is een fervent aanhanger van de Knicks en zit altijd prominent op de eerste rijAFP foto Olaf Kraak/ANP toch kwam Heerenveen nog voor rust op 1 -1Op het moment dat Christian Chivu aan de zij lijn werd behandeld aan een pijnlijke rug, kopte Markus All back de gelijkmaker achter Grim. Het was pas de vierde tegengoal die de Ajax-keeper dit seizoen te verwerken kreeg, maar na de rust volgden nummer vijf, zes, zeven en acht razendsnel. Voor al omdat Heerenveen de zaken wat energieker aanpakte, ver wierf het zich in deel twee een groot veldoverwicht. Dat werd na dik twintig minuten beloond. Een nieuwe vrije trap van Nur mela bereikte ditmaal Gérard de Nooijer, die de bal langs Grim in het net plaatste: 2-1. Het was, na Roda op de eerste speeldag, pas de tweede maal dat Ajax deze competitie tegen een achterstand aankeek. Het was daarom interessant om te zien wat het nieuwe Ajax op de situatie zou bedenken, maar het antwoord kwam snel en meedo genloos: teleurstellend weinig. In plaats daarvan kreeg het thuispubliek de Markus All- back-show voorgeschoteld. De Zweed stond met een fantasti sche actie aan de basis van de derde Friese goal, die uiteinde lijk op naam kwam van Denne boom. De 4-1 kwam van de voet van de Zweed zelf. Allback liet de per fecte balaanname volgen door een bekeken schuiver, die Grim te machtig was. Nog eens zeven minuten later maakte ander maal De Nooijer het drama voor Ajax compleet. De verdediger kopte weer een vrije trap van al weer Nurmela achter de ver bouwereerde Grim: 5-1. GPD door Leo van de Ruit BRUSSEL - In de strijd om een plaats in de Uefa Cup is Ander lecht gisteravond in Brussel in de vijfde groepswedstrijd van de Champions League wegge- counterd door Lokomotiv Mos kou: 1-5. AS Roma claimde de tweede kwalificatieplaats voor de Champions League in Groep A door met 1-1 bij leider Real Madrid gelijk te spelen. Anderlecht werd na de forse ne derlaag stijf laatste en is zo goed als uitgeschakeld voor alle Eu ropees voetbal. Het duel begon hoopvol door een treffer van Ilic in de tweede minuut. Regen maakte het veld in Brussel glad en onberekenbaar. De Russen konden er counterend goed mee weg. Izmailov maakte snel ge- li j k en Sennikov zorgde voor 1-2 bij x-ust. Na de pauze snelden Pi- menov en Boeznikin (2x) door de Belgische defensie: 1-5. Real Madrid - AS Roma was een spectaculaire wedstrijd met fantastisch voetbal van sterren maar geen productiviteit. Zida- ne speelde zijn eerste Cham pions Leagueduel voor Madrid. Hij creëerde kansen maar Raul miste ze alle, zelfs voor open doel. Roma nam de leiding door Totti. Pas in de slotfase maakte Real gelijk door een strafschop van Figo. De 1-1 was voor beide ploegen goed voor de tweede ronde. Op de voorlaatste speeldag van de eerste ronde vielen verder weinig beslissingen. Panathi naikos hoeft zich geen zorgen meer te maken over het vervolg door een thuiszege met 2-0 op het theoretisch al kansloze Schalke'04. De beslissing viel binnen het uur door treffers van Olisadebe en Kostantinou. Coach Stevens zette geen enkele Nederlander in de basis van Schalke. In het laatste kwartier viel Mulder in voor Wilmots. In deze groep C knokken Arse nal en Real Mallorca volgende week om de tweede kwalifica tieplaats. Arsenal heeft dan aan een gelijkspel bij Schalke vol doende. Stevens hoopte volgen de week de Uefa Cup toch nog te kunnen bereiken met winst op Arsenal, maar de kans is klein. „We moeten hopen dat Panathi naikos de sportieve plicht doet tegen Mallorca." Arsenal werd heel laat zeker van kwalificatie door winst op Real Mallorca. Met Van Bronck- horst en een zeer actieve Berg kamp won de Londense club met 3-1 van Mallorca. Na een uur brak Arsenal de scox-e open na langdurige patstelling; 1-0 door Pires, 2-0 door Bergkamp, die eerder een strafschop claim de maar van arbiter Dick Jol niet kreeg. De tegentreffer van Novo gaf een kwax-tier hoop voor Mallorca. In de blessure tijd maakte Heni-y 3-1 en daar mee bex-eikte Arsenal de volgen de ronde. In Groep B blijft voor de laatste speeldag veel spanning over. In B kunnen Liverpool, Boavista en Borussia Dox-tmund de twee plaatsen nog binnenhalen en is nog niemand zeker. In B is Dy namo Kiev uitgeschakeld na het verlies met 0-1 bij Dortmund. Rosicky was al vx-oeg de match winnaar. Liverpool stond na de eerste helft voor bij Boavista door Muxphy maar moest na de rust de gelijkmaker van Pereira toestaan. Dudek verrichtte veel reddingen. Hyypia (ex-Willem H) moest al na vijf minuten uit vallen door een spiexverrek- king. ANP ENSCHEDE - De komst van Youri Mulder naar FC Twente is van de baan. De Enschedese club wilde de aanvaller graag overnemen van Schalke 04, maar de Duitse club wenst de 32-jarige Mulder niet te laten gaan. „De manager (Rudi Assauer) heeft me gisteren verteld dat Youri absoluut niet weg mag", aldus Jaap Uilenberg, directeur voetbalzaken bij FC Twente. „Schalke heeft op dit moment een aantal geblesseerden (onder wie Emile Mpenza), waardoor ze Youri toch niet kwijt willen." Overigens sluit Uilenberg niet uit dat Mulder, die gisteravond inviel in het verloren Cham pions Leagueduel met Panathi naikos (2-0), in de toekomst als nog een functie bij Twente krijgt. „Een jongen als Youri zou voor ons straks perfect werk kunnen verrichten. We hebben nu bijvoorbeeld Theo Snelders in de jeugdopleiding en dat functioneert heel goed. Het is mijn streven om in de toekomst steeds meer oud-spelers bij de club te betrekken. En in dat be leid zou Youri uitstekend pas sen." GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 13