Feyenoord schuttert in Europa Manchester en Barcelona verder PZCsport 26 Peter van Vossen voelt zich bedreigd in bekerwedstrijd Youri Mulder in beeld bij Twente Ajax-fans blijven thuis Toch nog kleine hoop op Uefa-toernooi na München (3-1De Jong trainer van Eagles Simonsen coach van Luxemburg Primorac niet op Dutch Open Agassi en Graf getrouwd Bart Wellens blijft winnen Huub Stammes directeur KNWU champions league woensdag 24 oktober 2001 DEVENTER - Theo de Jong is tot aan het einde van dit seizoen de nieuwe hoofdtrainer van eerstedivisionist Go Ahead Eag les. De oud-voetballer, ooit actief bij Feyenoord, vervangt met onmiddellijke ingang Jan van Staa, die al enige tijd over vermoeid is. De Jong (54) werkte eerder als trainer bij onder meer FC Den Bosch, FC Zwolle, Cambuur, Willem II en Terva- rit in Finland. De beslissing van de clubleiding is genomen na overleg met Jan van Staa. ANP LUXEMBURG - De Deen,Allan Simonsen is per 1 november benoemd als bondscoach van het Luxemburgse voetbalelftal, De 56-voudige international volgt Paul Philipp op, die maar liefst zeventien jaar als bodscoach in functie was. De 48-jari- ge Simonsen, die in 1977 werd gekozen tot Europees voetbal ler van het jaar, trad een week geleden terug als coach van de Faroer Eilanden. SID ROTTERDAM - De Kroatische tafeltennisser Zoran Primo rac heeft zich afgemeld voor de Dutch Open. De als tweede ge plaatste speler heeft te veel last van een schouderblessure. De Dutch Open start vandaag in Rotterdam. De Kroaat had vori ge week bij de Duitse Open in Bayreuth al last van de blessure, Bij de Duitse Open verloor Primorac al in de tweede ronde van de Duitser Torben Wosik. A1VP LAS VEGAS - De Amerikaanse toptennisser Andre Agassi is maandag in het huwelijk getreden met Steffi Graf. De 32-ja- rige' Duitse, die jarenlang het vrouwentennis domineerde, verwacht in december hun eerste kind. De ceremonie vond plaats in Las Vegas. „We zijn gezegend met dit huwelijk en beginnen aan een nieuw hoofdstuk van ons leven"zo liet het paar in een verkla ring weten. „De privacy en de intimiteit van de ceremonie wa ren prachtig." Het is het tweede huwelijk voor de 31-jarige Agassi die in 1997 trouwde met actrice Brooke Shields. De scheiding volgde twee jaar later. RTR WOERDEN - Bart Wellens is dit veldritseizoen vroeg in vorm. De Belgische renner van Spaar Select behaalde gisteren in Woerden zijn derde overwinning op rijEvenals in de eersterit om de Superprestige zondag in Ruddervoorde bleef hij zijn landgenoten Sven Nijs en Erwin Vervecken voor. Wellens won vorige week ook in Ardooie. Wim de Vos was in de Nacht van Woerden op de vierde plaats de beste Nederlan der. Richard Groenendaal eindigde als zesde. Tijdens de laat ste twee ronden reed Wellens weg bij Nijs en Vervecken. ANP WOERDEN - Huub Stammes wordt vanaf 1 november de nieuwe directeur van de Koninklijke Nederlandse Wielren- unie (KNWU). Stammes heeft een maiketingachtergronden was daarnaast bestuurder en vrijwilliger in de wielersport. Hij is de opvolger van Peter Nieuwenhuis, die naar NOCNSF is vertrokken. Stammes (39) was actief binnen het bestuur van de Neder landse Triatlon Bond (portefeuille topsport) en in de wieler sport (organisatie en begeleiding van evenementen). Hij is zelf een fervent duursporter en neemt deel aan triatlons op een behoorlijk nationaal niveau. ANP Groep E Juventus-Porto 3-1 (1-1). 13. Clay ton 0-1,32. DelPiero 1-1,47. Monte- ro 2-1, 73. Trezeguet 3-1. Scheids rechter: Frisk (Zwe)Gele kaart: Da vids (Juventus), Costinho, Helder (Porto). Rosenborg-Cellic 2-0 (2-0). 19. Brattbakk 1-0, 36. Brattbakk 2-0. Scheidsrechter: Fernandez Marin (Spa). Gele kaart; Barma, Saarinen (Rosenborg), Petrov, Lennon (Cel tic). Juventus 5 3 2 0 11 8-4 Porto 5 2 1 2 7 6-5 Celtic 5 2 0 3 6 4-8 Rosenborg 5 1 1 3 4 4-5 Groep F Fenerbahce -Bayer Leverkusen 1-2 (1-2). 2l. Schneider 0-1, 34. Kirsten 0—240. Oktay 1-2. Scheidsrechter: Hauge (Noo). Gele kaart: Revivo, Yusuf, Rapajc, Günes (Fenerbahce), Schneider (Leverkusen). Ólympique Lyon-Barcelona 2-3 (0- 2). 9. Kluivert 0-1, 18. Rivaldo 0-2, 66. Luyindula 1-2, 88. Carrière 2-2, 90. Gerard 2-3. Scheidsrechter: Poll (Eng). Gele kaart: Cagapa (Lyon), Martinez, Cocu, Gerard (Barcelo na). Barcelona 5 4 0 11211-5 Leverkusen 5 4 0 1 12 8-5 Lyon 5 2 0 3 6 6-7 Fenerbahce 5 0 0 5 0 3-11 Groep G DeportivolaCoruna-Lille 1-1 (1-1). 14. Tristan 1-0 (strafschop), 20. Cheyrou 1-1 (strafschop), Scheids rechter: Michel (Slw). Gele kaart: Emerson (Deportivo), Fahmi, Pi- chot, Landrin (Lille). Manchester United-Olympiakos Pi raeus 3-0 (0-0). 79. Solskjaer 1-0,88. Giggs 2-0, 90. Van Nistelrooij 3-0. Scheidsrechter: Melo Pereira (Por). Gele kaart: Djordjevic, Anatolakis, Patsatzoglou, Kontis (Olympiakos). Bijzonderheid: Van Nistelrooij mist strafschop in 63e minuut. Deportivo 5 2 3 0 9 9-7 Man.United 5 3 0 2 9 9-5 Lille 5 1 2 2 5 6-6 Olympiakos 5 1 1 3 4 5-11 Groep H Spartak Moskou-Sparta Praag 2-2 (2-1). 5. Robson 1-0, 29. Holub 1-1, 34. Bestjastnich 2-1, 90. Babnic 2-2. Scheidsrechter: Barber (Eng). Gele kaart: Ananko (Spartak Moskou). BayernM. 5 3 2 0 11 13- 5 Sparta Pr. 5 3 2 0 11 10- 2 Sp. Moscou 5 0 2 3 2 6-14 Feyenoord 5 0 2 3 2 5-13 Programma Woensdag. Groep A: Anderlecht- Lokomotiv Moskou, Real Madrid- AS Roma. Groep B: Boavista-Liverpool, Bor. Dortmund-Dynamo Kiev. Groep C: Arsenal-Mallorca, Pana- thinaikos-Schalke '04. Groep D: PSV-Nantes, Lazio-Gala- tasaray. door Marcel van der Kraan MÜNCHEN - Feyenoord mag hopen dat het in het Uefa Cup toernooi dit seizoen zijn gezicht nog een beetje kan redden. De kwalificatie daarvoor moet vol gende week in de eigen Kuip plaats hebben tegen Spartak Moskou, nadat de Rotterdam mers gisteravond volgens ver wachting geen kans zagen in München (3-1) de laatste stro halm te grijpen. Het duel met de Russen moet worden gespeeld volgens een in gewikkeld rekenprogramma. Feyenoord heeft aan een gelijk spel tegen Spartak voldoende, mits dat 0-0 of 1-1 is. Bij 2-2,3-3 of een Rotterdamse nederlaag gaat Spartak Moskou door naar de Uefa Cup en is het hele Euro pese avontuur van Feyenoord ten einde. Die formule moet worden ge hanteerd omdat beide clubs op dit moment een gelijk aantal punten hebben en het onderlin ge resultaat volgens de regels van de Champions League in de poule de doorslag geeft als dat na het duel van volgende week nog zo is. Dat Feyenoord de tweede ronde niet zou halen, was voor de wed- strijd tegen Bayern eigenlijk al duidelijk. De Duitsers zijn dit seizoen heer en meester in de Bundesliga en hebben natuur lijk ook in Europa een indruk wekkende conduitestaat opge bouwd. Het duel met Feyenoord was voor de ploeg van Ottmar Hitzfeld al de 67ste Champions League-wedstrijd, eentje min der dan recordhouder Manches ter United. Als het toch over re cords gaat, dan zit de Duitse 'Meister' met 33 overwinningen in het kampioenentoernooi stijf achter Real Madrid en in het ei gen Olympia-stadion had Bay ern tot gisteravond slechts twee van de 34 Champions League wedstrijden verloren. Meest teleurstellend De prestaties van Feyenoord in de Champions League zijn heel wat minder indrukwekkend ge bleken. Van de drie edities die de Stadionclub nu heeft meege maakt, was dit de meest teleur stellende. Navijf ronden inpou- le H bungelt de nummer twee van Nederland samen met Spartak onderaan en is de posi tie van Bert van Marwij k er j uist door de Europese optredens niet beter op geworden. Financieel houdt Feyenoord na tuurlijk wel wat over aan deze uitgave, maar het totaalbedrag is lang niet zo groot als de spe lers hadden gehoopt. De club houdt dank zij het vaste bonus systeem ruim acht miljoen gul den over aan de eerste ronde. Daar bovenop had men nog eens 4,5 miljoen aan winstpremies kunnen opstrijken. Met twee gelijkspelletjes (tegen Spartak uit en Bayern thuis) is de teller voorlopig op 7,5 ton blijven ste ken. En juist uit die pot moeten de spelers putten voor hun extra verdiensten in de Chamions League. Van alle clubs in groep H heeft Feyenoord zich ook het minst gedragen, zeven gele kaarten en drie rode. Als gevolg daarvan ontbraken Pierre van Hooijd- onk en Ferry de Haan gister avond tegen Bayern, maar de vraag is of Feyenoord het met hen erbij wel had gered. De kampioen van Duitsland hoefde zich niet bijzonder in te spannen om Bosvelt en de zijnen van het lijf te houden. AI na twaalf minuten stond de thuisclub dankzij het been van Ulrich van Gobbel op voor sprong. De kopbal van de Gha- nese verdediger Samuel Kuf- four verdween daardoor wat ongelukkig in de kruising ach ter de deze week in ijltempo op gelapte Edwin Zoetebier. De vrees voor een pak slaag was op dat moment groot, maar Feye noord kreeg dankzij de Zweed Johan Elmander de kans zich terug te vechten in de wedstrij d Tribune De jonge international zat dit seizoen meer op de tribune dan dat hij in actie kwam. Hij pakte zijn enige speelminuut zater dagavond in Alkmaar tegen AZ. Bert van Marwijk zag Elmander dit seizoen vooral in actie bij het nieuw gevormde Jong Feye noord en durfde hem in Mün chen zonder aarzelen aan te wij - zen als vervanger van Pierre van Hooijdonk. Dat vertrouwen werd niet be schaamd. JohanElmander scoorde halverwege de eerste helft een prachtige goal, waar door op de bank en bij het mee gereisde legioen (bijna 2000 man sterk) de hoop op een stuntje even gloorde. Maar de Paraguayaan Roque Santa Cruz boorde die hoop meteen weer de grond in toen hij vijf minuten na de Rotterdamse gelijkmaker even werd losgelaten door de nog onervarenPieter Collen. In de tweede helft was Bayern- Feyenoord van alle spanning ontdaan. De Duitsers deelden zo af en toe een speldenprik uit, maar vonden het verder wel goed. Feyenoord leek vooral niet af te willen gaan, al hadden Elmander en Bosvelt in de slot fase nog twee aardige mogelijk heden. Op het moment dat Fey enoord dicht bij de gelijkmaker leek te zijn, sloeg de thuisclub toe via Santa Cruz en werd het lot van Van Marwijks ploeg be zegeld. Bayern München-Feyenoord 3-1 (2- 1). 13. Van Gobbel 1-0 (eigen doel punt), 25. Elmander 1-1, 31. Santa Cruz 2-1, 90. Santa Cruz. Scheids rechter: Batista (Por). Toeschou wers: 40.000. Bayern München: Kahn; Sagnol, Kuffour, Robert Kovac en Lizarazu (46. Tarnat); Salihamidzic, Harg- reaves, Fink (84. Thiam) en Sergio (69. Zickler); Pizarro en Santa Cruz. Feyenoord: Zoetebier; Collen, Van Wonderen, Van Gobbel (46. Gyan) en Rzasa; Emerton, Van Gastel (80. Smolarek), Bosvelt, Paauioe en Ono; Elmander. GPD Johan Elmander (rechts), die scoorde voor Feyenoord in München, in duel met Samuel Kuffour. foto Robert Vos/AN P door Raymond Willemsen AMSTERDAM - Onthutst ver liet Peter van Vossen gister avond de catacomben van De Toekomst na de 2-0-bekerne- derlaag tegen Ajax 2. Niet al leen het verlies had de speler van De Graafschap aangegre pen. Van Vossen was - als ex- speler van Feyenoord - ook het mikpunt van de Ajax-aanhang en had zich de gehele wedstrijd bedreigd gevoeld. Toen de Ajax-toeschouwers op de tribune aan de andere kant van het veld een Feyenoord- vlag met daarop de naam van Van Vossen ontwaarden, waren de rapen gaar. Twee Amster damse aanhangers renden het veld over om de vlag te verwij deren en de 'daders' een lesje te leren. „Maar ik dacht eerst dat ze naar mij toe wilden", vertelde een aangeslagen Van Vossen. „Ik heb me bedreigd gevoeld. Mensen lachen me vaak uit als ik zeg dat ik liever niet in Am sterdam kom als voormalig spe ler van Feyenoord. Maar nu hebben ze het gezien. Zo diep zit de haat." De 'Van Vossen-vlag' was opgehangen door vier sei zoenkaarthouders van De Graafschap. Saillant detail is dat twee van hen uit Nieuwkoop afkomstig waren en de andere twee uit Amsterdam. „Het was niet slim van hen om die vlag op te hangen", aldus Van Vossen, „Maar het zijn jochies tussen de tien en vijftien jaar oud." Het kwartet jeugdige Graaf schap-aanhangers zocht een goed heenkomen in de struiken toen de ze de twee Ajax-suppor- ters op hen af zagen stormen. Een van hen, een jongen van veertien jaar, was zo bang dat hij het letterlijk in zijn broek deed. De toegesnelde politie agenten pakten de twee Ajax- aanhangers op. Scheidsrechter Vink, die de wedstrij d tij delijk gestaakt had, kon daarop het bekerduel ver volgen. Maar ook in het vervolg van de wedstrijd kreeg Van Vos sen de meest schunnige verwen singen naar zijn hoofd geslin gerd. „Ik heb me er niet door uit mijn spel laten halen, maar ik heb me geen moment lekker ge voeld." GPD van onze sportredactie ENSCHEDE - Youri Mulder staat op het verlanglijstje van FC Twente. De Ensche- dese club, die een dramati sche start van het seizoen be leeft, wil de selectie op korte termijn uitbreiden met een aanvaller. ,We hebben nog geen contact met Mulder gehad, maar hij is wel één van de kandidaten die we op het oog hebben", zo verzekerde Jaap Uilenberg, directeur voetbalzaken bij Twente. Youri Mulder speelt op dit moment nog voor Schalke 04. Bij die club, waar hij geen basisplaats heeft, mag hij met onmiddellijke ingang transfervrij vertrekken. Youri Mulder wacht de gang van zaken af. „Ik zeg niet bij voorbaat nee tegen Twente, want ik wil graag en zo snel mogelijk voetballen. Maar ik heb nog niks gehoord van Twente. Laat ze maar bellen, dan hoor ik wel wat ze wil len." Uilenberg hoort mor genvroeg in een onderhoud met voorzitter Herman Wes- sels hoeveel geld hij te beste den heeft. „De technische staf moet aangeven wat ze willen en dan zullen we gaan kijken of het haalbaar is", al dus Wessels. „We hebben in elk geval de financiële ruim te om iets te doen in aanval lend opzicht." Volgens Ui lenberg is het niet eenvoudig om in deze periode een nieu we spits te vinden. „Een beetje aanvaller kost al snel vijf miljoen gulden. Daarom zullen we ook heel inventief te werk moeten gaan", zei de directeur. GPD door Peter van Duyl AMSTERDAM - Ajax moet het vanavond in de uitwedstrijd te gen Heerenveen zonder suppor ters stellen. De Amsterdamse club vindt dat er te weinig kaar ten zijn toegewezen door de Friezen. Ajax koopt de 395 toe gangsbewijzen wel op, maar zal ze niet doorverkopen aan fans. De bestuurlijke leiding van de club zal tijdens het duel bij wij ze van protest plaatsnemen in het lege supportersvak. Ajax- fans kunnen de wedstrijd wel rechtstreeks bekijken op een groot beeldscherm in de Arena. Volgens de normen van de KNVB zou Heerenveen elke thuiswedstrijd duizend kaarten aan de bezoekende partij moe ten aanbieden. In afwachting van een verbouwing van het Abe Lenstra-stadion heeft de Friese club echter dispensatie van de voetbalbond gekregen, waardoor het slechts 595 plaat sen vrij hoeft te houden. Zelfs dat is voor Heerenveen een probleem, omdat het 'vijande lijke' supportersvak slechts 395 plaatsen bevat. In de regel lost de club dat op door 200 kaarten buiten dat vak aan te bieden. Heerenveen zegt echter in het verleden problemen te hebben gehad met Ajax-fans tussen het thuispubliek. Daarom heeft de club ditmaal de 200 extra tic kets geschrapt. Dat laatste is in Amsterdam verkeerd gevallen. Het beleid van Ajaxbij het organiseren van supportersreizen is gebaseerd op een minimum van 595, het laagste aantal waarmee het in de praktijk te maken krijgt. De club zegt niet uit te voeten te kunnen met 395 kaartjes. Ajax zal de toegangsbewijzen wel ko pen, maar niet beschikbaar stel len aan supporters. De club roept zijn fans op niet op de bonnefooi naar Heerenveen af te reizen. Als alternatief zal de koploper het duel op een groot scherm in de Arena uit zenden. Iedere clubcard-houder mag op vertoon van zijn kaart gratis naar binnen. Er is ruimte voor zo'n 4500 mensen. Overigens zal Ajax het voorval officieel aankaarten bij de KNVB. De bond zal de zaak doorspelen naar de aanklager. Wat de gevolgen daarvan (kun nen) zijn, is volgens een woord voerder in Zeist niet aan te ge ven. De KNVB heeft nog nooit een soortgelijk geval gehad, waarin het daadwerkelijk uit spraak heeft moeten doen. GPD Ruud van Nistelrooij mist strafschop tegen Olympiakos van onze sportredactie LYON - Manchester United en Barcelona weten zich verzekerd van een plaats in de tweede ron de van de Champions League. Manchester liep in de slotfase over de Grieken van Olym piakos Piraeus heen (3-0), Bar celona verspeelde op Franse bo dem een snelle voorsprong van 2-0 om alsnog in blessuretijd de volle winst te pakken: 2-3. Behalve de twee clubs met flin ke Nederlandse inbreng plaats ten ook Bayern München, Ju ventus, Bayer Leverkusen en Deportivo La Coruna zich dins dag voor de volgende ronde van de Champions League. Eerder hadden al Sparta Praag en Real Madrid dat gedaan. Onder aanvoering van Ruud van Nistelrooij won Manchester United met 3-0 van Olympiakos Piraeus. De uitslag duidt op een eenvoudige zege, maar de prak tijk zat op Old Trafford anders in elkaar. Tot elf minuten voor tijd stond het Engelse publiek het zweet op de handen. De Grieken hielden de sterren van Sir Alex Ferguson aardig in toom. Na ruim een uur zuchtte het sta dion diep van opluchting. Van Nistelrooij, een van de beste mensen op het veld, nam een voorzet van Beckham geweldig aan, kapte een verdediger en de doelman uit, maar schoot ver volgens wegglijdend op de hand van Patsatzoglou. De Neder landse spits zette zich zelf ach ter de strafschop. Hij vond de Griekse doelman op zijn weg. Elf minuten voor het einde maakte de voormalige PSV'er zijn fout goed. Hij speelde zich mooi vrij en gaf de bal aan vrij staande invaller Solskjaer. Die scoorde beheerst: 1-0. Daarna liep Manchester over de Grieken heen. Eerst maakte Giggs na een geweldige pass van Veron 2-0, waarna Van Nistel rooij zijn harde werken be kroonde met een treffer in bles suretijd. Barcelona leek aanvankelijk op weinig problemen in Lyon te stuiten. De Catalanen maakten een bliksemstart. Binnen twin tig minuten stond het 2-0 en leek plaatsing een feit. Eerst scoorde Kluivert, nadat Luis Enrique op de Franse doelman was gestuit. Negen minuten la ter schoot de Braziliaan Rivaldo raak, na weer een actie van Luis Enrique. Cocu had toen al geel gekregen waardoor hij de vol gende wedstrijd van de kant moet toekijken. Het venijn zat in de tweede helft. De Fransen, die aanval lend voetbal speelden, gaven in de tweede helft alles. Dat leidde snel tot de 1-2. De Franse druk hield daarna aan, maar had pas kort voor het einde succes. Twee minuten voor het verstrijken van de officiële speeltij d was het 2-2 door Carrière. Die had twee pogingen nodig doelman Bona- Patrick Kluivert, Rivaldo en Luis Enrique juichen na de tweede goal van Barcelona, een intikkertje van Rivaldo. foto Michel Euler/AP no te passeren. De Fransen lie pen vervolgens iets te hard naar voren. In een counter kon inval ler Gerard de Catalanen diep in blessuretijd alsnog aan de volle winst helpen. Ook Juventus - met Edgar Da vids in de basiself - plaatste zich voor de volgende ronde dankzij een 3-1-overwinning op Porto. Na dertien minuten namen de Portugezen de leiding toen Clayton een vrije trap achter Buffon in het doel schoot. Bijna twintig minuten later liet Del Piero zien dat hij zo'n kunstje ook goed beheerst: 1-1. Amper twee minuten in de tweede helft kopte Montero een door Del Pie ro genomen hoekschop in, 2-1. En daarmee was het Portugese verzet gebroken. De Fransman Trezeguet maakte het derde doelpunt van Juven tus. In diezelfde poule behield Ro senborg een sprankje hoop op plaatsing voor de volgende ron de in dé Champions League. De Noren klopten Celtic met 2-0 en hebben nu vier punten verza meld, drie minder dan Porto en één minder dan Celtic. In groep F - de groep van Barce lona - kwalificeerde ook Bayer Leverkusen zich voor de vol gende ronde. De Duitsers won nen het uitduel met Fenerbahce (2-1). ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 58