Hoe Leeuwarden Loekie verloor PZC Oorlog in Afghanistan brengt talenten Rumsfeld aan het licht V olkskapitalisme als antwoord op wereldproblemen Juridische basis voor zwijgplicht ontbreekt Paupers Zuid-Afrika kunnen Zimbabwanen er niet bij hebben Bestuursstijl Apotheker werd van Van Maaren niet gepikt 24 oktober 1951 Het burgemeesterschap van Loekie van Maaren-van Balen in Leeuwarden is op een drama uitgelopen. Ze is bestuurlijk ver eenzaamd en in de versukkeling geraakt. Wederzijds wan trouwen werd de burgemeester van Leeuwarden uiteindelijk fataal. Een reconstructie. door Eelco van der Linden Zuid-Afrika wordt bekri tiseerd om de apathische houding die het inneemt ten opzichte van president Ro- bert Moegabe en de wijze waarop deze zijn land Zim babwe aan het afbreken is. In Zuid-Afrika zelf zijn het de armen die nu ten strijde trek ken tegen een gevolg van die afbraak: de Zimbabwaanse immigranten. In een zogenaamde 'informe le nederzetting' ten westen van Johannesburg kwam het de afgelopen dagen tot ern stige ongeregeldheden. Zuid-Afrikaanse bewoners van golfplaathutten organi seerden een ware jacht op Zimbabwaanse bewoners en brandden him schamele on derkomens plat. Bijna hon derd 'woningen' gingen in vlammen op. Een veertigtal Zimbabwanen vluchtte een politiebureau in en bracht daar de nacht door. De Zuid-Afrikanen,' die op hun beurt moesten vluchten voor rubberkogels van de po litie, melden dat een moord ten grondslag lig aan hun ac tie. Maar het is duidelijk dat de Zimbabwanen worden ge haat omdat ze, zoals men hier overal zegt 'banen stelen' en 'ons land bezetten'. De buren uit het noorden zijn arm en wanhopig, maar vaak beter opgeleid en vinden relatief makkelijker werk dan de Zuid-Afrikaanse paupers. Een geringe economische groei en een officiële werk loosheid die de dertig pro cent ruim is gepasseerd, blij ken de tolerantie tegenover immigranten dicht bij nul te hebben te hebben gebracht. De Zimbabwanen, die mas saal de grens met Zuid-Afri ka proberen over te komen, zorgen overal in het land voor grote spanning. Velen worden teruggestuurd,'maar dat heeft veel weg van dwei len met de kraan open. In het grensgebied zelf zorgt dat weer voor speciale pro blemen. De ongeveer 15.000 Zimbabwaanse vluchtelin gen die hier werk hebben ge vonden op Zuid-Afrikaanse (blanke) boerderijen, moeten terug naar hun land, zo eist de regering in Pretoria. Ze worden zwaar onderbetaald en nemen de plaats in van Zuid-Afrikaanse landarbei ders die niet meer voor dat loon willen werken, zo rede neert de regering. De blanke boeren hebben ge protesteerd tegen de uitzet ting, omdat ze vrezen dat hun bedrijven er failliet door gaan. Ze beweren niet ge noeg plaatselijk personeel te kunnen krijgen in wat een van de armste regio's van Zuid-Afrika is. Via een rechtszaak is nu uitstel be dongen, maar de regering laat weten niet aan afstel te denken. Egoïsme Deze houding heeft geleid tot grote spanningen met Hara re. President Moegabe heeft al gezegd dat hij meer blanke boerderijen zal onteigenen ten behoeve van de uit te zet ten Zimbabwanen. Maar ook tegenstanders van Moegabe hebben verontwaardigd ge reageerd op de plannen en verwijten Zuid-Afrika racis tisch te zijn. Zeroepen inher- innering dat Zimbabwe en (het Zwarte) Zuid-Afrika al tijd elkaar hebben geholpen en vinden dat het rijke buur land nü ten prooi is gevallen aan blind egoïsme. De situatie is pikant, omdat Zuid-Afrika Zimbabwe in leven houdt door (op krediet) stroom en brandstof te leve ren en waarschijnlijk ook ge vraagd zal worden extra voedsel te sturen voor het al hongerende zuiden. Het geeft al met al Pretoria wel de wa pens om Moegabe aan te pak ken. Maar aan sancties wil de Zuid-Afrikaanse regering (nog) niet denken. Wellicht' dat hierin verandering kornt als na de internationale ge meenschap en het eigen be drijfsleven, nu ook de arme Zuid-Afrikanen zich, welis waar indirect, keren tegen Moegabe. GPD woensdag 24 oktober 2001 door Willem Bosma De Leeuwardense politiek en burgemeester Loekie van Maaren-van Balen zijn sinds vorige week uit elkaar. Het mag van de raad nog een lieve duit kosten ook. Over het waarom heeft iedereen zo z'n eigen ge dachten. En als het aan de wet houders en hun fractievoorzit ters ligt, blijft het daar ook bij. Mevrouw Van Maaren is het daar niet mee eens. Zij zou best opening van zaken willen ge ven. In de zomer van 1998 zocht Leeuwarden een vervanger voor Hayo Apotheker die naar Den Haag was geroepen om minister van Landbouw te worden. De vertrouwenscommissie uit de gemeenteraad zocht er gewoon weer zo eentje als Hayo, maar dan liefst wel een PvdA'er, en als het even kon een vrouw. Na twee gesprekken met de commissie kwam uit zes gegadigden de toen 52-jarige Loekie van Maa ren-van Balen bovendrij ven. Zij was al bijna acht jaar burge meester van Weert. Voordien was ze acht jaar wethouder in Haarlem geweest. De adviezen waren onverdeeld gunstig en Van Maaren werd op 16 februari 1999 dan ook met vlag en wim pel binnengehaald. Zwijgen Over wat er tussen die dag en vorige week vrijdag gebeurde, moeten Van Maaren en de raad zwijgen. Deze bepaling is door de raad bedongen, wat niet an ders kan betekenen dan dat de Leeuwarder politiek meer scha de voor zichzelf vreest dan voor de afgedankte burgemeester. Op de vraag waarom ze nou écht weg moest, komt geen helder antwoord. Volgens sommige raadsleden zou ze vergaderin gen slecht voorbereiden en lei den. Ze presenteerde zich niet goed. Ze was óf te joviaal (ieder een noemde haar Loekie) óf te veel uit de hoogte. Ze las de dos siers niet, was chaotisch, maak te te weinig klaar. Als ze goed in een discussie zat, dan kregen anderen te weinig ruimte. Van Maaren zou - vergeefs - hebben geëist dat er een hofhou ding om haar heen werd ge bouwd van ambtenaren, die haar uit de wind moesten hou den. Als ze een afspraak vergat of een stuk had zoekgemaakt, kreeg een ambtenaar altijd de schuld. De burgemeester zou zelden toegankelijk zijn geweest voor opbouwende kritiek en ze ont kende tegen beter weten in dat Binnenlandse Zaken een coach voor haar betaalde. Kortom: Leeuwarden zou als provincie hoofdstad met grootstedelijke pretenties en problemen 'een maatje te groot' voor haar zijn geweest. Branie Loekie mocht kennelijk veel dingen niet, die van Apotheker wèl werden gepikt. Die deed óók populair, kwam vaak te laat, las stukken slecht en liet vergade ringen in het honderd lopen. Beiden waren bij hun aantreden swingend en charmant. Maar Van Maaren ontbeerde de bra nie en het opportunisme van haar voorganger. Zij wou zich zelf niet verkopen, maar zich zelf zijn. Kwetsbaar, en in 2,5 jaar Leeuwarden bestuurlijk vereenzaamd en in de versukke ling geraakt. De wethouders hebben lang ge probeerd er het beste van te ma ken. Maar omdat Loekie door de anderen in het college impliciet als het probleemgeval werd ge zien, werkte dat op den duur contraproductief. In de groeps dynamiek ontstonden frustra ties, zegt één van de insiders. Het gevoel dat men tot elkaar was veroordeeld. Bovendien schopten gaandeweg drie leden van de vertrouwenscommissie het tot wethouder en dus tot teamgenoot van degene die zo Tijdens een presentatie van bedrijfskleding in Harlingen zet commissaris van de koningin Nijpels burgemeester Van Maaren een kapi- teinspetop. foto NielsWestra/GPD veelbelovend had geleken. Toen de meeste wethouders de ze zomer vakantie vierden, trok Van Maaren de stoute schoenen aan. Ze belde enkele adviebu- reaus voor een offerte om het stadskantoor door te lichten. De wethouders ontstaken collec tief in woede en bogen Van Maarens voornemen bij tot een minder rigoureuze screening, waarbij het voorwerk door de ambtenaren zelf mocht worden gedaan. Door deze controverse belandde het college op 11 september bij commissaris van de koningin Ed Nijpels. Die zag in dat de breuk niet meer te lijmen viel. Daarna hield iedereen zich nog vijf weken groot. Loekie nog het meest: „Zij wilden niet meer naast mij zitten. Ik wel naast hen." GPD door Erwin Boers Juridisch gezien ontbreken de gronden om raadsleden en wethouders een zwijg plicht op te leggen over het vertrek van de Leeuwarder burgemeester Loekie van Maa- Dit zegt Alfons Dólle, bijzonder hoogleraar decentrale overheden aan de Rijksuniversi teit Groningen. Om te voorkomen dat bekend wordt waar het conflict in B. en W. om draait, legden de wethouders zichzelf, de raadsleden, de ambtenaren en de burgemeester een zwijg plicht op. Overtreding zou een boete van 50.000 opleveren. Dólle: „Wethouders moeten antwoord geven als raadsleden vra gen stellen over de overeenkomst. Van die verplichting zouden ze nu contractueel af stand hebben genomen, en dat kan juridisch gezien niet. Raadsleden kunnen zichzelf wel committeren aan een zwijgplicht. Dat is hun eigen verantwoordelijkheid." „Wethouders kunnen zich alleen met een beroep op het algemeen belang verbinden aan een zwijgplicht. Maar de gemeenteraad moet dan nog wel beoordelen of dat beroep terecht is," aldus Dólle Zijn betoog wordt bevestigd door het ministerie van Binnen landse Zaken. „Als bijvoorbeeld de Wet openbaarheid bestuur of de Gemeentewet de bestuurders in de Friese hoofdstad dwin gen om openheid van zaken te geven, kun nen ze dat niet weigeren," zegt een woord voerder van het ministerie. GPD/ANP door Henk van Schuppen Een wereldwijde demonstra tie vóór het kapitalisme. Het lijkt onwezenlijk maar het staat te gebeuren op zondag 2 december. „Het kapitalisme is de beste remedie tegen armoede en oorlog", vindt de JOVD, de jongerenorganisatie van de VVD, die voor de organisatie van de 'Walk for Capitalism' in Amsterdam tekent. De politicoloog Van Schendelen betoogde het onlangs nog. „Het kapitalisme dat we nu kennen is een soort volkskapitalisme. Ie dereen profiteert ervan. Vrije wereldhandel is de beste metho de om de Derde Wereld in de welvaart te betrekken." De opvatting van Van Schende len zal de organisatoren van de mars als muziek in de oren klin ken. Ze achten de tijd rijp voor een krachtig tegengeluid. Een antwoord op de felle protesten van de antiglobalisten en de op vatting die veronderstelt dat de huidige oorlogsdreiging is ge worteld in het kapitalisme en de groeiende kloof tussen arm en rijk. De 'Walk for Capitalism' is be dacht door een Australische straatartiest en webradiopre sentator. Hij noemt zich Prodos en heeft de ludieke, provo-ach- tige uitstraling van de jaren zes tig: lang haar, hoge hoed, zon nebril. Het profiel past bij de aard van de manifestatie die allerminst reactionair is. „Wij willen een feestelijke, positieve geest uit stralen", schrijft Prodos op zijn website. De manifestatie mag niet wor den gezien als tegenbeweging. „Onze actie wordt een trotse en positieve uiting van steun voor vrije handel en vrije gedach ten." Mondiaal Via internet vond het initiatief van Prodos mondiaal navol ging: in 83 steden verspreid over 25 landen staan demonstraties gepland. Zo zijn in Amerika, het kapitalistische land bij uitstek, maar liefst 33 actiecomités in even zoveel steden actief. Maar ook in minder voor de hand lig gende steden als het Nigeriaan- se Lagos, San José in Costa Rica en de Europese steden Boeda pest, Belgrado en Moskou geven actievoerders gehoor aan de op- roep. In Nederland is het initia tief opgepikt door de JOVD. De actie is enerzijds bedoeld als proclamatie voor waarden als vrije handel, individuele rech ten en privé-eigendom. Ander zijds is het een vreedzaam ant woord op de antiglobalisten, die zich de afgelopen jaren vaak met veel geweld lieten zien bij politieke topontmoetingen in Seattle, Genua en Göteborg. Prodos is het absoluut oneens met de opvattingen van de an tiglobalisten. „Ze zien het ver keerd. Niet het kapitalisme is oorzaak van armoede maar het gebrek eraan. Arme landen zijn arm omdat ze zuchten onder dictaturen. Welvarende landen zijn landen waarin individuele vrijheid en eigendomsrechten worden gerespecteerd." Geweld Omdat geweld de grootste be dreiging van het kapitalisme is, hekelt Prodos de agressieve aanpak van de anti's. Dat slechts twee procent van de demonstranten in Genua, Seattle en Göteborg zich daar aan schuldig maken, deert hem niet. Immers: op 150.000 de monstranten betekent dat wel 3.000 relschoppers, redeneert hij. Dat is te veel en ze vormen een bedreiging, stelt Prodos. In Nederland zitten de voor standers van het vrije marktme chanisme ook niet stil. Volgens Bas van 't Wout, vice-voorzitter van de JOVD, wordt het in Am sterdam een klassieke demon stratie met toespraken, muziek en spandoeken. Volgens Van 't Wout is het kapi talisme een gedegen antwoord op de problematiek van armoe de en oorlog: „We 'leven in Ne derland al vijftig jaar in vrede en welvaart en welk systeem hebben we met z'n allen om armd? Het is natuurlijk geen ga rantie. Maar kijk ook eens naar enkele landen in Zuid-Oost Azië waar het kapitalisme ar moede heeft verdreven." De mars moet duidelijk maken dat de antiglobalisten op het verkeerde pad zijn. Van 't Wout: „Ze willen handelsbarrières, meer overheidsingrijpen en dus de economische ontwikkeling afremmen. Daar help je arme landen echt niet mee. In een open economie is meer ruimte voor het verbeteren van de men senrechten." GPD De militaire campagne van de VS in Afghanistan duurt nu ■ruim twee weken, en kan nog maanden, zelfs jaren doorgaan. Elke dag beperkte bombarde menten, zonder zicht op de pre cieseplannen van het Pentagon. De voorhoede van de 'special forces'is gearriveerd. Maar over heimelijke operaties zul je mi nister Donald Rumsfeld van De fensie niet horen. De ijzervreter van het Pentagon blinkt elke dag uit in het spreken zonder te veel te zeggen door Ans Bouwmans De verzuchting van een ano nieme legerofficier in de New York Times vertelt eigen lijk het hele verhaal over de me tamorfose van Donald Rums feld. „Ik dacht dat hij in een spi raal neerwaarts zat, als minister van Defensie. Maar hij is een verdomd goeie minister van Oorlog." De 69-jarige minister was afge lopen zomer volgens het circuit in Washington hard op weg de eerste uitvaller van de regering- Bush te worden. De gebeurte nissen op 11 september hebben de havik nieuwe vleugels gege ven. Hij ontvluchtte het Penta gon niet, stak de reddingswer kers een helpende hand toe en zorgt sindsdien voor het on wrikbare leiderschap waaraan het militaire apparaat in deze tijd van oorlog en onzekerheid behoefte heeft. Wie Donald Rumsfeld wil leren kennen, hoeft alleen maar naar zijn website te surfen en het bondige boekwerkje 'Rumsfeld Rules' te lezen. De eerste editie schreef hij al in 1974, en zijn 're gels' zijn dit jaar - op de dag voordat de wereld veranderde - voor het laatst veranderd. Standvastigheid, loyaliteit, en durf, daar draait het allemaal om bij Rumsfeld. Tegen de president moet je openhartig zijn, maar in het openbaar steun je zijn beleid. Omgang met de pers is eenvou dig. Je weet het antwoord, en geeft het. Je weet het antwoord en zegt dat je het niet kunt zeg gen. Je weet het niet, en dat zeg je. Het is deze Rumsfeld die de af gelopen weken is voorbij ge trokken op CNN en televisie journaals. Hij heeft in ruim vijf weken tijd meer dan vijftig in terviews en persconferenties ge geven. „Hij doet het graag, al hoewel ik niet kan zeggen dat hij er om staat te springen", al dus zijn woordvoerster. Rumsfeld zegt het zoals het is. Als iets niet openbaar gemaakt kan worden, dan gebeurt het niet. Deze tactiek is een van de redenen dat de eerste oorlog in de eenentwintigste eeuw lijdt aan een ernstig gebrek aan nieuws uit het Pentagon. Er ge beuren openlijke dingen en hei melijke dingen, en van die laat ste zult u weinig zien, om de mi nister maar eens te citeren. En operatie Enduring Freedom is door veel geheimen omgeven. De strategie is voornamelijk in grote lijnen bekend: het uitro ken van Osama bin Laden wordt op de grond voortgezet, de op positie tegen de Taliban wordt geholpen, overlopen wordt aan gemoedigd, er is humanitaire hulp en er wordt geprobeerd de burgerbevolking en civiele in frastructuur te sparen. Onder tussen doen diplomaten hun werk en worden geldbronnen afgeknepen. Geheimzinnig Toen hij begin dit jaar aantrad als eenentwintigste minister van Defensie had Rumsfeld gro te plannen. Die kwamen kort weg neer op minder tanks in Eu ropa, meer snelle schepen in Azië en meer raketten. De ma nier waarop hij zijn strategische heroverweging op gang pro beerde te brengen, bracht hem echter in conflict met militairen en parlementariërs. Hij ging te eigengereid en te geheimzinnig te werk. Achteraf zei hij dat er veel veranderd was in de om gang met Congres en strijd krachten sinds de laatste keer dat hij Defensieminister was (onder Ford van '75 tot '77), In oorlogstijd komt de recht- voor-zijn-raap mentaliteit van Donald Rumsfeld beter tot zijn recht. Militairen weten wat ze aan hem hebben. Voorzover ze op de hoogte zijn van de plan nen, want feiten geheimhouden is nog steeds een favoriete hob by van de minister. Heel belangrijk is de manier waarop Rumsfeld zich direct na 11 september heeft aangepast aan de tactiek van president Bush: eerst de Taliban, dan de oorlog tegen het terrorisme voortzetten zonder te zeggen hoe. Rumsfeld houdt zich daar aan. De gevaren die in de toe komst loeren, beschrijft de mi nister alleen in heel algemene termen: „Chemische, biologi sche en nucleaire wapens zijn in handen van landen die ons kwaad willen doen, die terroris me bedrijven of terroristen be schermen." En de beste bescher ming is volgens Rumsfeld de Demonstrant gedood Bij: anti-Britse demonstraties in Egypte is een van de beto gers gedood door èen politie kogel. Vier anderen raakten gewond. De politie opende het vuur op de demonstranten in de stad Alexandrië. In. de hoofdstad Cairo werden de monstranten mettraangas- bommen bestookt. De beto gers riepen leuzen als 'Geef ons wapens voor de nationale strijd' en 'Revolutie'. Luchtslag Bij een luchtslag boven Korea zijn 14 tot 17 Migs van de com munistische luchtmacht neer- gehaald. Een Amerikaans toe stel stortte in zee. De chef-staf van de Amerikaanse lucht macht verklaarde dat de Migs werden bestuurd door Russen. Tuberculose Het bevolkingsonderzoek naar tuberculose is in Middel burg in volle gang. Al tweedui- - zend Middelburgers hebben-, een röntgenfoto van hun Ion- gen laten maken. Er zijn nog geen ernstige ziekteverschijn selen geconstateerd. Stelende kapper Een Middelburgse kapper is in zijn woonplaats veroordeeld' tot twee maanden voorwaar delijke gevangenisstraf en re- classeringstoezicht. Hij had uit pure armoede de porte- feuiÜe van een klant gerold Daarin zat. tweeduizend gul- y den. Defensieminister Donald Rumsfeld spreekt luchtmaehtpersoneel toe op een Amerikaanse basis. foto Dave Kaup/EPA jacht op die terroristen en hun beschermers. Rumsfeld analyseerde in de aanloop naar de vierjaarlijkse Defense Review dat het gevaar voor Amerika gezien zijn mili taire overmacht vooral zou schuilen in niet-conventionele aanvallen, de zogenaamde 'asymmetrische oorlogsvoe ring'. Alhoewel niemand des tijds voorzag dat de aanval op Amerikaans grondgebied met burgervliegtuigen zou plaats vinden, vindt Rumsfeld dat hij het gelijk aan zijn zijde heeft, omdat het gevaar inderdaad uit onverwachte hoek is gekomen, gebruik makend van de open Amerikaanse samenleving. Keuzes Vóór 11 september moest Rums feld keuzes maken. Zijn nieuwe strategie zou consequenties hebben voor legeronderdelen en de aanschaf van nieuwe materi eel. Nu kan hij de komende j aren rekenen op een veel groter de fensiebudget, en keuzes zijn voorlopig uitgesteld. Maar Rumsfeld zou Rumsfeld niet zijn als hij het gevecht uit de weg zou gaan. Nu loopt hij weer met plannen rond om de regio nale organisatie van de strijd krachten aan te passen. De touwtjes worden in Washington strak aangespannen. GPD Uitgever: J C Boersema Hoofdredactie: A. L Oosthoek D. Bosscher (adjunct) A. L. Kroon (adjunct) Centrale redactie: Ooslsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel. (0118) 484000 Fax. (0118) 470102 E-mail. redactie@pzc.nl Vlissingen: Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel. (0118) 484000 Fax. (0118)470102 E-mail: redwalch@pzc nl Goes: Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA Goes Tel. (0113)273000 Fax, (0113) 273030 E-mall: redgoes@pzc.nl Terneuzen: Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB Terneuzen Tel. (0115) 686000 Fax. (0115) 610724 E-mail: redtern@pzc.nl Hulst: 's Gravenhofplein 4 4561 AJ Hulst Tel. (0114) 373839 Fax. (0114) 373840 E-mail: redhulst@pzc.nl Zierikzee: Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB Zierikzee Tel (0111)454647 Fax. (0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17 00 uur Zierikzee, Goes en Hulst: 8.30-17 00 uur Zaterdags in Vlissingen van 8.00 tot 10.30 uur Internet: w iv.pzc.nl Internetredactie: Postbus 18 4380 AA Vlissingen E-mail: web@pzc nl Bezorgklachten: 0800-0231231 of maandag t/m vrijdag - op de kantoren gedurende de openingstijden: zaterdags tot 13.30 uur op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen. Overlijdensadvertenties: tijdens kantooruren en uitsluitend maandag- t/m vrijdagavond van 20.30 tot 22 00 uur en zondagavond van 20.00 tot 22,00 uur: Tel. (0118) 484000 Fax (0118) 470100 Abonnementen (bij acceplgirobetaling geldt een toeslag van 1,-1 ƒ2,21 per maand: 19,25 42,42 per kwartaal: 52,-- 114,59 per jaar: 198,-- ƒ436,33 Voor toezending per post geldt een toeslag. E-mail: abo@pzc.nl Beëindiging van abonnementen uitsluitend schriftelijk, 1 maand voor het einde van de betaalperiode. Losse nummers per stuk: maandag t/m vrijdag: 1,- ij 2,20 zaterdag: 1,50/f 3,30 Alle bedragen zijn inclusief 6% BTW Bankrelaties ABN AMRO 47.70.65.597 Postbank 35 93.00 Advertenties Alle advertentieopdrachten worden uitgevoerd onder toepassing van j de algemene voorwaarden van Uitgeverij PZC BV alsmede de regelen voor het advertentiewezen. Tarieven kunnen tijdens kantooruren worden opgevraagd bij de advertentieorderafdefing. Tel: 0118-484321 Auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdeel van hel Wegener-concern De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand dal wordt gebruikt voor onze (abonnemenlen)administratie en om u te (laten) Informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener o( door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij, PZC, afdeling lezersservice, Postbus 18,4380 AA Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 2