PZC Alleen wereldtitel is nog mooier Stilte die door merg en been gaat «f# Feyenoord heeft spitsprobleem 13 Meepraterij Zes keer in toptien 20 De Allin geldbundel: onbeperkt houdbaar. ©i Erik Dekker heeft met de wereldbeker nog maar één wens Dekker schenkt leiderstrui weg Gijsel vrijwel rond met Eeklo maandag 22 oktober 2001 Roeirace moet Vereecken krijgt 't Zand vecht Mytilus zorgt Bayern aan kop Marathon met Tjoba breekt vervolg krijgen concurrentie voor puntjes voor stunt in Duitsland snelle winnaar intopduel De AZ-spelers Barry van Galen, Oscar Moens, Peter Wijker en Feyenoorder Paul Bosvelt (links) komen met rouwbanden het veld op. foto Joop Boek/GPD stratie en tijdens de minuut stil te viel geen onvertogen woord. En meteen daarna hieven de fans van Feyenoord en AZ geza menlijk 'You '11 never walk alo ne aan'Later werd door de Fey- enoord-aanhang de naam van John Bosman gescandeerd. Henk van Stee roemde na afloop dan ook de bezoekende fans. Hij memoreerde dat hun gedrag een hart onder de riem betekende voor zijn eigen spelers die de af gelopen week als totaal onwer kelijk hadden beleefd. ,,En nog steeds zijn ze met niets anders bezig. Het eerste wat mij net na afloop in de kleedkamer werd gevraagd was hoe laat we verzamelen voor de begrafenis van Devin." De trainer verhaalde over de voorbije dagen. „Je hoopt als trainer altijd een groepsproces in gang te zetten, eenheid te kweken in een selectieNu zag j e de spelers vanzelf bovenop el kaar kruipen. Er is gehuild en gejankt door al die mannen. Ze zijn als een blok achter John gaan staan. Ze steunen hem en elkaar waar mogelijk." Zelf maakte de trainer in zijn naaste omgeving twee jaar gele den een soortgelijke tragedie mee. „Dat was vreselijk, daar van heb ik geleerd hoe ingrij pend zo'n drama is." Geliefd „Ik heb veel met John Bosman gesproken. Ik weet gewoon dat hij uiteindelijk weer zal gaan voetballen. Wanneer valt niet te zeggen. Ik weet wel dat iedereen hier hem zal blijven steunen. John Bosman is een enorm ge liefd persoon binnen de club, binnen het hele voetbal eigen lijk." Dat de spelers aan weerskanten niet in staat waren de knop vol ledig om te zetten en gewoon te voetballen was logisch. Vreemd genoeg had dat tot gevolg dat de eerste helft ronduit vermakelijk was. Want er werden veel fouten (gebrek aan concentratie) en nauwelijks harde overtredingen gemaakt. Binnen tien minuten stond Feyenoord al op 0-2. Eerst scoorde Van Hooijdonk (wiens bewaker Wijker meestal elders vertoefde), daarna zette Ono Patrick Paauwe vrij voor het doel. Ali Elkhattabi scoorde in de twaalfde minuut tegen, waarna Emerton er vijf minuten later met een zondagsschot 1-3 van maakte. Dat was tegelijk al de eindstand, ondanks reeksen kansen voor beide teams. Ali Elkhattabi miste zelfs nog een strafschop (Timmer stopte de bal) en Ebi Smolarek een soort shoot-out met Oscar Moens. Over de wedstrijd en de uitslag sprak na afloop echter bijna niemand meer. AZ - Feyenoord 1-3 (1-3). 3. Van Hooijdonk 0-1, 9. Paauiue 0-2, 13. Elkhattabi 1-2, 17. Emerton 1-3. Scheidsrechter: Van der Ende. Gele kaart: Wijker (AZ). Bijzonderheid: Timmer (Feyenoord) stopt in de 67e minuut strafschop van Elkhattabi (AZ). Aantal toeschouwers: 7783. GPD Bij een Allin abonnement gaat het tegoed dat u in een maand niet heeft opgemaakt, niet verloren. Want wat in uw Allin geldbundel zit, kunt u onbeperkt meenemen. Alleen bij Dutchtone. Meer weten? Kijk op www.dutchtone.nl of bel 0800-0550. Handig van dutchtone jiuuunuei zii, Kuril De Nederlandse clubs presteerden afgelopen week niet al te best in de Eu ropacup. De resultaten van PSV, Feyenoord, Twente en Utrecht waren niet om over naar huis te schrijven. In de media ontstonden meteen weer die verhalen: het gaat slecht met het Nederlandse voetbal. Heel gemakkelijk, vind ik dat. Meepraterij! Nou, ik doe er niet aan mee. Oké, Jan Heintze reageerde natuurlijk nogal luchtig na het verlies tegen Lazio Roma. En het klopte natuurlijk niet helemaal dat er zo veel tevre denheid heerste vanwege het goede spel dat PSV tegen Lazio had laten zien. Maar het blijft een feit dat PSV de zaak in ei gen hand heeft. De ploeg heeft vier punten nodig en ik zie PSV ondanks de ruime nederlaag in Nantes deze week thuis best winnen van Nantes. Dat Utrecht van Parma ver loor is geen schande. En de off-day die Twente tegen Grasshoppers had, kun je als ploeg een keer hebben. Feye noord is ingedeeld in een heel sterke poule, vanzelfspre kend heb je het dan behoor lijk zwaar. Als PSV straks die vier benodigde punten pakt, en Ajax en Roda JC doen wat ze moeten doen, spelen er nog drie Nederlandse clubs Euro pees. Dat is volgens mij zo slecht nog niet. Ja, Nederland raakt waar schijnlijk een Champions League-plaats kwijt aan Griekenland, maar we moe ten niet vergeten dat Neder land die plek bemachtigd heeft op basis van het succes dat Ajax jaren terug boekte. Nederland is verwend ge weest als het gaat om Euro pees voetbal, maar alleen maar door toedoen van Ajax. Het PSV van Jaap Stam, Boudewijn Zenden en Phil lip Cocu pakte bijvoorbeeld nooit een grote prijs. Ik vind het niet terecht dat er zo laatdunkend over het Ne derlandse voetbal wordt ge daan. De beste spelers ver trekken naar het buitenland, dus je moet het doen met wie er over blijven. Zo gaat het al jaren. Uit bijvoorbeeld de Engelse competitie zie ik ge regeld wedstrijden ivaarover ik zo mijn beden kingen heb. Je hebt zes goede En gelse clubs en dan heb je het ivel gehad. Het gaat in mijn ogen best goed met het Nederlandse clubvoetbal. Dat het leeft, hebben ivij in Friesland weer heel goed kunnen merken rondom de wedstrijd tegen FC Groningen. Vorig jaar hadden de fans van Groningen het beeld van Abe Lenstra groen-wit geverfd. Afgelopen weekend hadden ze het viaduct dat iedereen bij het binnenrijden van Hee renveen tegenkomt groen wit beschilderd. Als tegenreactie haalden Heerenveen-supporters de middenstip in Groningen weg, en legden ze die neer bij het standbeeld van Abe. Een heel ludieke actie, waarvan ik de humor wel kan inzien. Overigens was het wel de eni ge spectaculaire actie rond die wedstrijd. Want het spel van beide teams was matig, en de 1-1-eindstand heel te leurstellend. Dennis de Nooijer t BERGAMO - Dankzij de der tiende plaats in de Ronde van Lombar di je veroverde Erik Dekker zaterdag de wereldbe ker. De regelmatigste wielren ner van het seizoen eindigde zes keer in de toptien en bleef daar door (Erik Zabel) en (Romans Vainsteins) ruim voor. De resultaten van Erik Dekker in de wereldbekerwedstrijden: Milaan-San Remo: 21e. Ronde van Vlaanderen: 2e. Parijs-Roubaix: niet gestart. Luik-Bastenaken-Luik: 8e. Amstel Gold Race: le. Clasica San Sebastian: 9e. HEW-Cyclassics: 3e. Kampioenschap van Zürich: 5e. Parijs-Tours: 13e. Ronde van Lombardije: 13e. ANP BERGAMO - Erik Dekker heeft de leiderstrui van de wereldbe ker geschonken aan de Fabio Casartelli-stichting. De Rabo- bankrenner eindigde op de Olympische Spelen van Barce lona (1992) als tweede achter de Italiaan die in 1995 overleed na een valpartij in de Tour. De Fondazione Fabio Casartèlli organiseert jaarlijks veilingen en diners om geld in te zamelen ter nagedachtenis aan cle cou reur. Zo steunt de stichting dok toren, amateurwielrenners en hartstichtingen. Daarnaast wordt elk jaar een amateur- koers in het geboortedorp van Casartèlli gehouden. ANP HOEK - De dagen van Dave Gij - sel bij Hoek lijken geteld. De Belgische aanvaller gaat vrij wel zeker naar KFC Eeklo. Hoek en de Belgische eerste klasser provinciaal hebben al contact met elkaar gehad over een overgang. Gijsel leeft al een tij dj e in onmin met de technische staf van Hoek. De Belg werd na een aan varing met technisch manager Patrick Naudts voorlopig ge schorst door de Zeeuws-Vlaam- se hoofdklasser. Hij werd terug verwezen naar het tweede elftal. Met die beslissing kan Gijsel maar moeilijk leven, en hij repte al snel over een tussen tijdse overgang naar een andere club. Met KFC Eeklo lijkt de kleine Belg die nieuwe club nu ie hebben gevonden. door Ad Pertijs BERGAMO - De huldiging op het kletsnatte Piazza Matteotti in Bergamo had iets plichtma tigs. „Het is uiteraard geen ont lading, wel een opluchting", sprak Erik Dekker nadat hij za terdag na de Ronde van Lom bardije kon worden gehuldigd als de winnaar van de wereldbe ker. De Nederlander had de tro fee theoretisch twee weken ge leden (na Parijs-Tours) al op zak. „Ik heb dus de tijd gehad om hier naartoe te leven." De verregende meute op het Pi azza Matteotti - waar Danilo Di Luca na een spectaculaire spurt de herfstklassieker had gewon nen - reageerde koeltjes op de uitreiking van de wereldbeker aan Dekker en diens ploeg. Een levensgroot foto-spandoek dat de teamleiding had ontvouwd aan de muur van een chique res taurant werd amper opgemerkt. Warmer werd het pas daarna tij dens de persconferentie en het langverwachte champagnemo ment in een afgehuurd restau rant, waar familie (vrouw Petra en de beide zoontjes) en enkele Rabo-gasten met Dekker toast ten op diens triomf. Verdachte Toevallige gast tijdens receptie en diner was mr. Verbunt. Hij is de man wiens onafhankelijke onderzoekscommissie (samen met de professoren Marx en Mosterd) Dekker twee jaar gele den nog redde van een wisse dood als coureur, nadat die van wege een te hoge hematocriet- waarde aan de vooravond het WK in Verona in het verdach tenbankje terecht kwam. De commissie-Verbunt stelde vast dat een en ander onmogelijk iets met te doping te maken kon hebben. Verbunt bleek niet van wege de symboliek van dat mo ment te zijn uitgenodigd (hij is voorzitter van de eveneens door Rabo gesponsorde Champions Trophee), maar in feite zou dat zo gek niet zijn geweest. Op de persconferentie wilde ie dereen vooral weten waarom het Dekker de laatste twee jaar ineens zo voor de wind is ge gaan. „I don't know", ant woordde hij met gevoel voor hu mor in stacato Engels. Dekker bleef ontspannen met de druk omgaan tot het einde. „Mentaal ben ik de laatste jaren enorm verbeterd." Hij is nu 31 jaar heeft de rijpheid om de weelde van dit moment te kunnen dra gen. Over wat hij nog wil en kan was de Drent duidelijk: „We reldkampioen worden." Wie de wereldbeker wint toont zich de beste in tien over het hele sei zoen verspreid gereden klassie kers van uitlopend karakter. „Ga er maar staan", weet Dek ker. „Het vergt ontzettend veel energie en concentratie." Dek ker weet dan ook nog niet of hij er volgend jaar weer een gooi naar gaat doen.,Het punt is dat je vanwege de puntentelling verplicht bent een klassieker te winnen om in aanmerking te ko men voor de eindzege. Pas als je die klassieker hebt gewonnen, kun je van die wereldbeker een doel gaan maken." De verregende en lauwe ont vangst paste niet bij de prestatie die hij dit jaar heeft neergezet. Die komt er in het buitenland kennelijk pas als hij als wereld kampioen ook de regenboogtrui heeft veroverd. Gaat daarvoor nu alles opzij? „Nee, wat net zo min als je vooraf van de wereld beker een doel kunt maken, kun je ook niet je hele seizoen af stemmen op dat ene WK." GPD pagina: 20: Dekker boegbeeld van de Rabo van onze sportredactie ROTTERDAM -Feyenoord- trainer Bert van Marwijk heeft in de aanloop naar de wedstrijd voor de Champions League te gen Bayern München (morgen) grote problemen gekregen voor de spitspositie. Pierre van Hooijdonk heeft van de Uefa te horen gekregen dat hij voorlo pig voor twee wedstrijden is ge schorst. De definitieve straf kan nog hoger uitvallen. Omdat Jon Dahl Tomasson nog geblesseerd is aan zijn enkel en Bonaventure Kalou zaterdag avond in de tweede helft uitviel met een zware dijbeenblessure is de nood hoog. Kalou en Van Hooijdonk zijn achtergebleven in Rotterdam. Tomasson is vanochtend op het vliegtuig gestapt in cle hoop dat hij in München nog kan worden opgelapt. De Deense spits is bang dat hij grotere schade op loopt aan zijn nog opgezwollen enkel. Behalve Tomasson neemt Feye noord nog een tweede twijfelge val mee. Edwin Zoetebier werd gisteren getest en zal in Mün chen verder worden behandeld om de plaats van Henk Timmer in te nemen onder de lat. Tomasz Rzasa ontbrak zaterdag nog met een ontstoken teen, maar reist wel mee. Tininho (ge broken hand) blijft thuis. Leonardo is tot zijn eigen opluchting wel gewoon met de selectie van Feyenoord naar München gereisd. Of hij tegen Bayern zal spelen is zeer de vraag. Waai-schijnlijk zal hij moeten plaatsnemen op de re servebank. Dat is al meer dan zaterdag, toen hij was gepas seerd voor de wedstrijd tegen AZ en zelfs niet bij de eerste achttien zat. GPD Advertentie AZ-Feyenoord gaf maar weer eens aan dat er geen maat be staat die een keihard antwoord geeft op de vraag 'wel of niet spelen' bij ingrijpende gebeur tenissen. Ieder geval op zich staat apart. FC Twente, dat een dag na de vuurwerkramp moet voetbal len, NAC na het overlijden van een contractspeler, PSV in Nan tes luttele uren na de aanslagen in de VS: alle meningen daar over zijn even waar. In Alkmaar werd zaterdag ook gespeeld, vijf dagen nadat AZ- speler John Bosman werd ge troffen door een persoonlijke tragedie. Zijn vijfjarige zoontje Devin overleed maandag na een verkeersongeval. Ook nu was er discussie wel of niet spelen, maar niet binnen de selectie van AZ. „John Bosman zelf wilde per se dat we zouden spelen", verduidelijkte trainer Henk van Stee. Spandoek En dus werd er gevoetbald. Ge lukkig maar. Want de vrees dat Feyenoord-aanhangers de avond zouden bezoedelen bleek volledig ongegrond. Integen deel, juist dankzij de Rotter damse aanhang kreeg de wed strijd als eerbetoon aan de Devin Bosman een extra dimen sie. In het Feyenoord-vak hing een spandoek waarin de familie Bosman sterkte werd gewenst. Rotterdamse fans gaven condo léancekaarten af op de admini- Erik Dekker stelde zaterdag in de Ronde van Lombardije de wereldbeker veilig. De Rabobankrenner voert hier het peloton aan voor zijn ploeggenoot Michael Boogerd. foto Gero Breloer/EPA Feyenoord en AZ lijden mee met John Bosman door Jaap van Essen ALKMAAR - Een minuut stilte in een Nederlands voetbalstadi on. Dat wil wel eens een pijnlij ke, want genante gebeurtenis zijn. Bijna altijd zijn er wel en kele respectloze toeschouwers die zich geroepen voelen hun stem toch te laten horen. Zo niet zaterdagavond in de Alkmaar- derhout. Daar ging de stilte door merg en been. Alleen het getik van de motregen op het stadiondak was te horen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 31